PDA

Zobacz pełną wersję : Prawo do podsłuchu.



Witold
08-03-2010, 20:04
Co sądzicie o prawie do podsłuchu?

Czy pomoże ono naszym biednym organom ścigania w łapaniu przestępców?

Podsłuch powinien być stawiany tylko za zgodą prokuratora który prowadzi śledztwo.

EDIT: Proszę o rozwinięcie tematu.

KWidziu
08-03-2010, 20:24
Prawo tak, ale tylko za zgodą sądu.

glaca
08-03-2010, 20:28
obecnie z doswiadczenia wiem, że praktycznie nic nie ogranicza mozliwosci podsłuchiwania przez psy. robią to nawet z prywatnych pobudek.
o jakim prawie mówimy w tym kraju..? wolne żarty.

MateuszKL
08-03-2010, 20:30
Jestem przeciwny podsłuchom. Chyba że chcesz go postawić u siebie w domu albo w swojej firmie. Ale u kogoś, potajemnie, nigdy.

Sam Fisher
08-03-2010, 20:36
obecnie z doswiadczenia wiem, że praktycznie nic nie ogranicza mozliwosci podsłuchiwania przez psy. robią to nawet z prywatnych pobudek.
o jakim prawie mówimy w tym kraju..? wolne żarty.
Oni nawet mają zapisy rozmów GG. Też mam czasem ochotę powyzywać ich od psów, ale generalnie policja jest potrzebna. Czy napiszę "tak, jestem za" czy "nie, jestem przeciw" to nic nie da. Oni będą podglądać/podsłuchiwać mimo wszystko...

glaca
08-03-2010, 20:43
tak się zastanawiam do czego potrzebna, ale nic sensownego nie przychodzi mi na mysl...
ale to nie o tym temat więc moze nie zaczynajmy offtopu. ogólnie acab.

Sam Fisher
08-03-2010, 20:56
tak się zastanawiam do czego potrzebna, ale nic sensownego nie przychodzi mi na mysl...
ale to nie o tym temat więc moze nie zaczynajmy offtopu. ogólnie acab.
Do trzymania jakiegoś porządku. Chciałbyś żeby każdy każdemu wymierzał sprawiedliwość? Nie jest to ani bezpieczne ani możliwe w każdym przypadku.

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201003/1268231507_by_kasper16_500.jpg

Witia
08-03-2010, 21:13
tak się zastanawiam do czego potrzebna, ale nic sensownego nie przychodzi mi na mysl...
;) Glaca, naprawdę wierzysz w to co piszesz ? Policja jest niezbędna dla utrzymania porządku wewnętrznego i egzekwowania prawa.

A odnośnie tematu podsłuchów, to oczywiście wymagana do tego powinna być zgoda sądu, prokuratora, etc. 'Nielimitowane' podsłuchy to wręcz faszyzm.

Dobrym filmem do oglądnięcia apropo tematu jest 'Wróg Publiczny'. Warto.

Dragonit
08-03-2010, 21:53
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#fo ... VtMDAxLmpz (http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2NjY1OTAxNiwxNzU5MzA5M DQsODA5MzE3MywwLGZvcnVtMDAxLmpz)
Glaca, to Ty? :lol: Jeśli chodzi o moje zdanie, to nie potrafię się zdecydować między 2 a 3 odpowiedzią. Niby rozsądne, ale może prowadzić do nadużyć.

glaca
08-03-2010, 23:10
może jak zacznę czerpać wiedzę o świecie z filmów to się z wami zgodzę...
wierzę też w różne inne rzeczy, ale w końcu mam prawo wyrażać swoje zdanie, czyż nie?

Demand
09-03-2010, 10:51
może jak zacznę czerpać wiedzę o świecie z filmów to się z wami zgodzę...
wierzę też w różne inne rzeczy, ale w końcu mam prawo wyrażać swoje zdanie, czyż nie?
Oczywiście, że masz, tak samo jak ja, bądź ktoś inny mamy prawo nazwać Twoje zdanie naiwnym i nierozsądnym.