PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarka w NTW



McGregor
08-03-2010, 22:13
Witam, mam taki lamerski problem...
Zacząłem właśnie grać w NTW na którego przesiadłem się bezpośrednio z Medievala - czyli z dość starego produktu, i mam problem z gospodarką. Czy ktoś mógłby mi udzielić kilku porad jak nie zbankrutować? W szczególności prosiłbym o wyjaśnienie zasad działania statków handlowych np w przypadku Anglii, która już na początku gry ma okręty zacumowane gdzieś w Luizianie.
z góry dzięki i pozdrawiam

Krang
08-03-2010, 22:21
W Empire na potęge starałem się budować rezydencje gubernatorów, pałace cesarskie itp, wpływało to na dochód z podatków. Później budowałem najróżniejsze budynki które zwiększały zamożność regionu, aby jeszcze bardziej powiększyć wpływy. W NTW mechanika jest podobna, więc polecałbym ci wznoszenie sądów etc.

W szczególności prosiłbym o wyjaśnienie zasad działania statków handlowych np w przypadku Anglii, która już na początku gry ma okręty zacumowane gdzieś w Luizianie.

Po całej mapie masz rozrzucone okręgi z kotwicami w środku. Jeśli wpłyniesz na jeden z nich statkiem handlowym, to od tego miejsca zostanie automatycznie utworzony szlak handlowy, biegnący do twojego macierzystego portu, co zapewni ci wpływy z handlu.

roman zabawa
09-03-2010, 06:28
Wznoszenie budowli administracyjnych to żmudna inwestycja o długim czasie akumulacji. Jak już wznoś w bogatszych prowincjach. Przede wszystkim obsadzaj szlaki handlowe. W przeciwieństwie do Empire w NTW wrogie eskadry nie atakują punktów handlowych, tylko zajmują szlaki. I słusznie - dzięki temu przejmują część dochodów generowanych przez statki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś też zajmował wrogie szlaki 8-)

Beynes
09-03-2010, 11:45
Witam, mam taki lamerski problem...
Zacząłem właśnie grać w NTW na którego przesiadłem się bezpośrednio z Medievala - czyli z dość starego produktu, i mam problem z gospodarką. Czy ktoś mógłby mi udzielić kilku porad jak nie zbankrutować? W szczególności prosiłbym o wyjaśnienie zasad działania statków handlowych np w przypadku Anglii, która już na początku gry ma okręty zacumowane gdzieś w Luizianie.
z góry dzięki i pozdrawiam


tzn. że w NTW jest wybrzeże Ameryki ?

kretu19955
09-03-2010, 14:43
Nie zupełnie. Na końcach mapy są te kotwice i pisze przy nich np. wybrzeże ameryki

anatol
10-03-2010, 06:41
Mam pytanie trochę związane z gospodarką. Jak zmienić religię w regionie? :) Gram Polską. Mam już kilka regionów ale w żadnym nie mogę wybudować kościoła. Juz istniejących też nie mogę zmienić.