PDA

Zobacz pełną wersję : Rosja



Sam Fisher
10-03-2010, 15:49
Grał ktoś Rosją? Jakie są wasze odczucia co do tej nacji?

Sytuacja jest trudna na początku. Prus oczywiście nie atakujemy, są potrzebni nam żeby opóźnić marsz Napoleona. Potrzebne jest zdobycie nowych terenów, więc oczywiście atakujemy Imperium Ottomanów wraz z ich bogatym Istambułem. Pozwala nam to kontrolować przynajmniej cztery punkty ( po dwa na Morzu Czarnym i Śródziemnym ). Pozwala to nam się rozwijać i powoli doganiać lepiej rozwinięte frakcje jak Austria i Prusy, a o Francji nie wspominając.
W mojej kampanii Francja wygrywała z Austrią i Prusami póki aktywnie nie dołączyłem się do walk. A musiałem, bo Austria była już na wykończeniu. Prawdę mówiąc czekałem na to, bo nie chciałem atakować Austrii, ale takie prowincje jak Wiedeń czy Budapeszt są warte poświęcenia swojego sojusznika. Prusy trochę lepiej się trzymają, stracili trochę prowincji, ale po mojej interwencji zaczynają iść ponownie na zachód. Mimo wszystko wygląda na to, że tak naprawdę prawdziwa walka rozegra się między Francją a Rosją ;]

anatol
10-03-2010, 16:08
U mnie gdy grałem Polską Prusy zawarły sojusz z Francją i teraz dorzynają Austrię. Jak to z tymi Prusami jest? Często zawierają sojusz z Francją?

Sam Fisher
10-03-2010, 16:11
U mnie od początku zaciekli wrogowie ;]

apollo7100
10-03-2010, 20:38
U mnie gdy grałem Polską Prusy zawarły sojusz z Francją i teraz dorzynają Austrię. Jak to z tymi Prusami jest? Często zawierają sojusz z Francją?

w napoleonie mozna grac Polska( tudzież ks. Warszawskim) ?

kretu19955
10-03-2010, 20:46
Owszem. Jest mod to umożliwiający.

szymczak69
11-03-2010, 10:56
Ja przeszedłem kampanie Rosją. Jakie odczucia? Dobra nacja na pierwsze przetarcie sie z Napoleonem , poznanie gry.
Sytuacja nie jest az tak trudna, na pewno na pelny rozwoj potrzeba duzo czasu i spokojnie mozna formowac wojsko.
Myśle ze odległosc od wrogów szczególnie Francji rekompensuje słabą piechote. No bo muszkieterzy ,grenadierzy, jegrzy i tylko 4 elitarne oddzialy(dostępne do rekrutacji) to troche malo w porownaniu do innych krajów. konnica i artyliera daje rade. Nienajsilniejsza piechota ale z upływem czasu mozna zrobic z tego pańsstwa potęge do rownej walki z francja.

dobmir
15-03-2010, 14:48
Ja też przeszedłem kampanie rosyjską. Na początku dostaje się dwie misje: 1. pognębienie Szwecji i 2. pognębienie Turcji. Zrealizowałem je dopiero pod koniec kampanii. Ma się do dyspozycji 3 armie (w tym jedna z Kutuzowem). Dwiema armiami zaraz (korzystając z sojuszu z Austria i Prusami) ruszyłem na Bawarię, którą w międzyczasie podbili Francuzi. Odbiłem ją i korzystając z niej jak z bazy po kolei podbiłem całą Francję, a potem Hiszpanię. Gra Rosja jest o tyle łatwa, że strategiczni partnerzy handlowi: Prusy, Austria, Imperium Otomańskie handlują z nami lądem, a z Szwecją i Danią szlaki handlowe są daleko od floty francuskiej i hiszpańskiej i nie są atakowane - po za tym są jeszcze angole. Rosjanie maja małe zróżnicowanie co do jednostek piechoty, ale za to ich haubice - unicorny 10- i 20-funtowe to prawdziwa masakra. Cztery baterie U.20-funtowych czyni takie spustoszenie, że niewiele oddziałów wroga dochodzi do naszej linii w stanie osobowym powyżej 50%.
Po zdobyciu Paryża należy uważać na bunty - nie ma dobrze tak jak w ETW. Komp wystawia 2 lub nawet 3 kompletne i dobrze wyposażone armie buntowników i trzeba być przygotowanym. Nie pomaga utrzymywanie maksymalnego garnizonu, ani zwolnienie z podatków - poziom niezadowolenia zaczyna sie od minus kilkunastu i spada do 0 dopiero po dwóch buntach.

Pozdrawiam

Zawisza97
03-07-2010, 18:45
Ja tam podbiłem Ruskami pół Europy i dochody miałem 20 tys.

kazimierz.sielaff
03-01-2011, 10:47
A co myslicie o grze ruskami przeciw anglii w ... multiplayer? Znacie jakis dobry sposob ?