PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zlikwidować/ unieszkodliwić/ wymęczyć państwo papieskie?



rafamalk
31-08-2009, 10:23
Mam taki problem. Gram Sycylią i w pewnym momencie bardzo potrzebowałem dodatkowej gotówki ;-) Szpieg zobaczył, że Rzym zarabia prawie 4000 na turę, więc się skusiłem, bo papież zawsze mnie w tej grze wkurzał.

Wybiłem całą armę, zabiłem papieża, zdobyłem miasto, a Państwo cały czas istnieje. Co zabiję kolejnego papieża to przypływa mi pod miasto co turę kolejny.

Jak mogę ich definitywnie się pozbyć?

Kajcio
31-08-2009, 10:40
Nie da się.

Nezahualcoyotl
31-08-2009, 10:58
Panstwo papieskie da sie zlikwidowac :twisted: :twisted: :!:
Wystarczy zdobyc Rzym,rozbic wszystkie armie papieskie,zabic kazdego generala papy no i w koncu zasztyletowac samego pape :evil: :evil: :lol:
W nastepnej turze pojawi sie info o wyborze nastepnego papy ale biedaczyna bedzie sie tylko blakal po drogach bez celu :lol: :lol: :lol: :twisted:

Tom McClaris
31-08-2009, 12:56
Ja zdobyłem Maurami cały chrześcijański swiat a papież i tak istnieje. Nie wiem skąd i gdzie ale jest.

Grand Admiral Thrawn
31-08-2009, 18:43
Podobno trzeba zdobyć wszystkie co do jednego miasta/zamki krajów katolickich. Dopiero wtedy definitywnie papa kopnie w kalendarz. Ale po co go załatwiać? Lepiej wejść w jego buty i zagrać Państwem Papieskim :D

MateuszKL
31-08-2009, 19:03
Nie. Zdobycie wszystkich krajów katolickich nic Ci nie da.

Grand Admiral Thrawn
31-08-2009, 19:15
W takim razie Moc jest silna w rodzinie papy.

A tak na poważnie to jednak go CA skopała. Bo nie za bardzo rozumiem jaki interes ma 'mój' papież, wybrany dzięki memu poparciu i gościo jest z mego kraju, w tym by np zabraniać mi walczyć z innym krajem katolickim. Powinien mi pomagać a nie ograniczać.

Przy okazji polecam ten film: http://www.imdb.com/title/tt0452011/

BlackKuma
31-08-2009, 20:21
Papiestwo w Medku jest dziwne to nie ulega wątpliwości:D Nie da sie definitywnie zniszczyć papy, bo potem i tak błąka sie wszędzie bez celu w stateczku, lub na piechotę. Najlepiej przekazać mu wtedy jakąś mało dochodową prowincjęXD Może odludzie takie jak ArguinXD którego port nie ma żadnych połączeń handlowychXP

Ja, Klaudiusz
02-09-2009, 16:00
Nawet jeżeli zdobędziesz Rzym, Papa poprosi jakiś życzliwy chrześcijański gród o schronienie.

Nezahualcoyotl
02-09-2009, 17:46
Jak dlugo gram w Medieval II (:roll: ...albo i dluzej) ani razu nie spotkalem sie z przypadkiem ze jakies chrzescijanskie panstwo podarowalo swoja prowincje papie :lol: :evil: :evil: :evil: :mrgreen:

Dagorad
02-09-2009, 17:49
Ja tak samo raz mnie tylko o Rzym poprosili.

Soul of Night
03-09-2009, 06:50
U mnie zawsze :/ Jak zajmuję Florencję i Rzym dostają Walencję z reguły, potem małą wysepkę od Francji, często od Sycylii (chyba, ze już nimi wojnę prowadzi) często też od Wenecji (ale ta już z reguły nie żyje jak ja atakuje ^^). Nigdy nie dało Cesarstwo, Polska, Anglia, Węgry. Kiedyś podczas podboju Polską zajmowałem już całą mapę Europy oprócz wybrzeży półwyspu Iberyjskiego (oczywiście ekskomunikowany :roll: :roll: :roll: ), a Papież poprosił mnie o oddanie mu prowincji Oo

OskarX
03-09-2009, 19:04
Nawróć się synu :twisted:

Soul of Night
04-09-2009, 17:35
Taaaa jasne. Tylko skończę czarną mszę i sprzątnę truchło spalonego papieża ze stosu... :P

iroon
12-09-2009, 17:26
Państwo papieskie po prostu jest i tyle. Zawsze zostanie wybrany papież, a twoje miasta będą nieszczęśliwe z powodu ekskomuniki :) Nie jeden raz się na to wkurzałem.

Nezahualcoyotl
12-09-2009, 20:00
Na poprawe nastojow w osadach w czasach eskomuniki jest bardzo prosty sposob :lol: ...wyjdz jednym oddzialem i w tej samej turze wrzuc go z powrotem do osady ;) Ewentualnie powtorz czynnosc ale z Generalem ;) :D

Fumanchu
12-09-2009, 22:18
Taaaa jasne. Tylko skończę czarną mszę i sprzątnę truchło spalonego papieża ze stosu... :P
Nieładnie nieładnie,pamiętaj papa Ci nie zapomni a KK istnieje już 2000 lat i ma długą pamięć :) Przydałyby się egzorcyzmy.Sam w kampanii kiedyś nie wytrzymałem i spaliłem Rzym rozbiłem armię papy itd. ale później przez xxx lat jakiś wysłannik za mną łaził,daj prowincję daj prowincję ,zawrzyjmy rozejm.Normalnie mnie zmolestował.

Krzyzak
13-09-2009, 08:03
A ja zawsze zostawiam Rzym i papieza w spokoju :D Chyba 1 raz mi sie zdarzyło ze spladrowalem Rzym a potem wysłalem dyplomate do nowego "bląkającego się" papy i zaoferowalem im Rzym w zamian za pokoj i 5 tysiecy florenow :mrgreen: A oni się zgodzili :shock:

wkm
13-09-2009, 10:32
Ja mam 1 sposób na papę tzn obstawiam przez jakiś czas miasto gdzie się on znajduje 1 szpiegiem i 4 zabójcami i czekam na ekskomunikę wtedy sam ogłasza biedak swój wyrok śmierci :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: a później zapisuje i włanczam zapis ponownie i już wszystko ok nowe wybory i zdjecie klątwy :mrgreen:, a jeśli chodzi o zniszczenie tego państwa to się raczej nie da, próbowałem na różne sposoby :(

Soul of Night
13-09-2009, 20:18
Ja mam 1 sposób na papę tzn obstawiam przez jakiś czas miasto gdzie się on znajduje 1 szpiegiem i 4 zabójcami i czekam na ekskomunikę wtedy sam ogłasza biedak swój wyrok śmierci :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: a później zapisuje i włanczam zapis ponownie i już wszystko ok nowe wybory i zdjecie klątwy :mrgreen:, a jeśli chodzi o zniszczenie tego państwa to się raczej nie da, próbowałem na różne sposoby :(

Ach jest, jest ;] Wypier****ć z opcji gry :D I taki śliczny napis: Frakcja Zniszczona! Państwo Papieskie.

historyk977
05-10-2009, 15:07
Ach jest, jest ;] Wypier****ć z opcji gry I taki śliczny napis: Frakcja Zniszczona! Państwo Papieskie.

:o O musi być świetne uczucie
Ale ja tam nigdy się z papą nie leję chyba że mnie ekskomunikuje jak mam dobrą passę i cała Europa się mnie boi, to wtedy nie ma przebacz nacieram na Rzym jakąś dużą armią i niech se potem papa chodzi po całej Europie i szuka nowego domu... :twisted:

Krzyżowiec90
10-11-2009, 09:23
Mnie zawsze w oczy kole Rzym i muszę go zdobyć :D Jest pewien sposób a chodzi o to że przejmujemy Rzym a pape dostaje od nas np Jerozolimę i jeszcze jakieś miasto w pobliżu ,dzieki temu zawiera z nami pokój ,a na czas przybycia mongółów mamy silnego sprzymierzeńca który już wtedy powinien tam rządzić i mieć prężne królestwo ( oczywiście na początku małe dotacje nie zaszkodzą ) :D

Vizelgrot
24-11-2009, 11:49
Ciekawe ale coś trudno uwierzyć ... I co ze niby odeprza Mongołów - chyba kpisz do tego trzeba lepszej i wiekszej armii tym bardziej na samym poczatku w Jerozolimie ... A co to da Mongołowie go zaje..ia i znowu bedzie sie szlajać po świecie jak bezdomny cieć... Ja mu ta zawsze dawalem Prage za Rzym i było git

Zavisza
26-11-2009, 21:43
Mnie papieżnik zaatakował akurat dzisiaj :shock: To był cios w plecy. Toczę wojnę (Anglią) z Maurami, Węgrami, Danią i z kimś tam jeszcze, a tu papież atakuje jedno z miast w pobliżu Rzymu (nazwy w tej chwili nie pamiętam). W tej chwili istnieją bodajże tylko 3 państwa chrześcijańskie. Sporo się męczyłem z samym Wiedniem (pięć armii na raz dopiero dało radę :!: ). No cóż muszę sobie jakoś poradzić z papą. Ma ktoś jakąś radę , co do walki z papieżnikami?

Dodam jeszcze, że papież zawiązał sojusz wojskowy z Maurami (heretycy proroka Muhammada!). Zaatakowali mnie Maurowie zdradziecko, wcześniej zawiązując ze mną porozumienia handlowe. Papież wkurzony... stosunki popsute.

OskarX
26-11-2009, 22:09
1 dobrą armią Anglii bądź Polski wybijam 3 armie papiestwa. Papa to nie problem. Jak sprawia problemy wysyłasz zabójców, jak chcesz żeby cie lubił dajesz kasę, sojusz, miasta itp. Jeśli chcesz mieć Rzym daj mu inne miasto i kasę, może się zgodzić. Jak chcesz koniecznie zburzyć papiestwo, to wyślij armijkę znad morza i zajmij Rzym. Walczy się z nimi tak samo jak z innymi.

Vizelgrot
01-12-2009, 10:55
5 armi ?? Ło lol no to nie źle musiało być Anglikami powinieneś dać radę Papiestwo olej bo nie są mocarzami - wyslij dyplomate daj kase i jeszcze beda koło Ciebie skakać z radości :-) Powodzenia z Poganami ja im dałem rade a najlepiej - jak zrobisz dobre stosunki z Papiestwem i Krucjate na nich wyslesz :D ;p Dwie nagrody przy jednym wysiłku

Radowid Srogi
28-02-2010, 08:42
Może zarżnąć wszystkich kardynałów i dopiero papę.
nie będzie ani kandydatów ani wybierających :?:

Krzyzak
02-03-2010, 12:35
Z tego co wiem, to w końcu awansują kolejni więc nie za bardzo się opłaca, poza tym chcę Ci się wysyłać zabójców po całej Europie ? :D Ostatnio zauważyłem, że jak zabijasz papę to nawet przy 5 % szansy się zazwyczaj udaje, a mi jak miałem 50 % przy królu to się nie udało :roll: Czyżby papa miał zdecydowanie mniejszą ochronę :D

Dzigi
07-03-2010, 14:34
Grajac Egiptem zdobylem Rzym a kiedy go oblegalem papiez z generalami zrobili fort. Rzym upadl a oni od tej pory mieli tylko fort. Zgodzilem sie na zawieszenie broni ale mialem swietnego zabojce i non stop zabijalem papiezy ( mieli tak maly autorytet xDDD albo wgl nie mieli )

Kessair
20-03-2010, 22:16
Jak ja gram, to przeważnie 4/5 rady kardynałów stanowili moi kardynałowie, bo po prostu AI nie potrafiło wykształcić pobożnych księży[pewnie to przez oszukiwanie z moneycheatem :D]. Tak więc, jeśli chcesz zlikwidować papiestwo, nie rób księży[bo ci jeszcze na kardynała się zrobi], wymorduj papieży 3-4 razy i w końcu nie będzie kto miał być następcą.

Nezahualcoyotl
20-03-2010, 22:53
Zawsze sie znajdzie nastepca ;) Klechow w Medku ci pod dostatkiem jest :lol:

OskarX
21-03-2010, 07:15
Jak ja gram, to przeważnie 4/5 rady kardynałów stanowili moi kardynałowie, bo po prostu AI nie potrafiło wykształcić pobożnych księży[pewnie to przez oszukiwanie z moneycheatem :D]. Tak więc, jeśli chcesz zlikwidować papiestwo, nie rób księży[bo ci jeszcze na kardynała się zrobi], wymorduj papieży 3-4 razy i w końcu nie będzie kto miał być następcą.
Grasz na vh? Jakja gralem 1 raz, to pamiętam jak Francja obok 1 miasta miała 10 księży.

Krzyzak
21-03-2010, 08:21
Jak ja gram, to przeważnie 4/5 rady kardynałów stanowili moi kardynałowie, bo po prostu AI nie potrafiło wykształcić pobożnych księży[pewnie to przez oszukiwanie z moneycheatem :D]. Tak więc, jeśli chcesz zlikwidować papiestwo, nie rób księży[bo ci jeszcze na kardynała się zrobi], wymorduj papieży 3-4 razy i w końcu nie będzie kto miał być następcą.
Grasz na vh? Jakja gralem 1 raz, to pamiętam jak Francja obok 1 miasta miała 10 księży.

Ja właśnie mam obok siebie Francję i o dziwo oni na jednym terenie mają 5 kardynałów, a wszędzie indziej roi się od ich księży ... Co mnie wkurza, bo te ich ruchy przedłużają turę :D

OskarX
21-03-2010, 10:11
Przez pierwsze 200 francja to takie świetoszki;) potem ekskomunika i krucjata na to ich miasto

Nezahualcoyotl
21-03-2010, 11:27
Desperatom nienawidzacym Papy i jego upierdliwych inkwizytorow polecam gre...Bizancjum,Rusia oraz frakcjami muzulmanskimi :lol: ;)

OskarX
21-03-2010, 11:35
No w sumie pape rozwalalem zawsze chrześcijanami haha

Krzyzak
21-03-2010, 14:33
A ja tam nawet, jak ekskomunikę mam to nie atakuję papy :D Mimo, że mnie wkurza to jestem łagodny ... Częściej wysyłam na niego zabójców, którzy w 90 % go zabijają ;)

OskarX
21-03-2010, 15:45
No w sumie ja tez mam go gdzies ta jego ekskomunika jajo mi robi

Krzyzak
21-03-2010, 16:55
No dokładnie ;) A na dodatek nie trzeba się przejmować, że stracisz poparcie u niego, jak nie weźmiesz udziały w krucjacie . Ja raz miałem szpiega w Palestynie i, aż miło mi się patrzyło jak Mongołowie rozwalali wszystkie nadchodzące armie krucjat :D :
-zaoszczędzisz kasy i czasu :D

OskarX
21-03-2010, 16:58
No bo to same plusy;) chociaz na poczatku gry lepiej sie podlizywac papie

Krzyzak
21-03-2010, 17:00
Zgadzam się . Chociaż ja chyba nigdy nie wytrwam "nieekskomunikowany" dłużej niż do 50 tury :D Nie wiem, czy to jest dużo czy mało, ale w tamtym czasie zawsze dostaję ekskomunikę :P

OskarX
21-03-2010, 17:05
No to jest głupie, każdy nas atakuje a jak my wytoczymy dziala wojenne to wielka obraza....

Krzyzak
21-03-2010, 17:07
No właśnie, a to zawsze inni zaczynają :roll: ... Może papko boi się naszej potęgi, i boi się, że wkrótce zdobędziemy jego ukochany Rzym 8-)

OskarX
21-03-2010, 17:12
No nie zawsze, tylko ,ze atakujemy państwo z 1 krzyżem my mamy 5 to po 1 turze my juz mamy 1, a jak by oni zaatakowali to ich papa poparł

Krzyzak
21-03-2010, 20:02
Papa, zawsze się nas boi, i może dlatego jest nam nie przychylny :D

OskarX
21-03-2010, 20:31
Raczej dlatego ,ze ma tak napisane w notatniku;)

Krzyzak
21-03-2010, 20:33
Tak czy siak, podczas produkcji gry, mogli ulepszyć tego papieża ... Nawet jak jesteśmy wzorowymi katolikami to w końcu dostaniemy ekskomunikę ... Nic dodać, nic ująć . Jak atakujemy naszych najeźdźców, to dostajemy opieprz od papy ... To w takim razie najlepiej może oddać wrogowi wszystkie miasta i zamki, samemu znikając z mapy :roll: ...

OskarX
21-03-2010, 20:40
Zeby wzięli te miasta to bys musial jeszcze dopłacić 100k haha krucjaty tez by mogli o wiele poprawić

Idill`a (MZ)
21-03-2010, 21:41
Na pape jest jeden sposób trzeba płacić mu trybut najlepiej ok. 10000 florenów w przeciągu 10 lat. Wówczas stosunki są wysokie i w połączeniu z wysoką reputacją papa będzie zawsze po naszej stronie. :twisted: :twisted:

Nezahualcoyotl
21-03-2010, 22:01
Nie place dla Papy ani jednego zlamanego florena :!: A jak sie zacznie burzyc to nasylam na niego Aniola Smierci :lol: :twisted:
Czy przyjazny czy tez wrogi Papa mi wisi i tyle :lol:

OskarX
22-03-2010, 12:04
Racja, ja mu tez nie daje kasy, tylko zabójce sle. Zreszta jakiego by papy nie wybrali, to i tak nas nie bedzie lubil po 1 turze ;) Jak raz przez 10 tur z rzędu zabijalem pape tym samym zabójcom xD

Ituriel32
22-03-2010, 16:37
Dlatego wole grać Muzułmanami.
Ich wojna religijna jest super, a w ręku gracza sieje spustoszenie.

A co do Papierza, to jest to chory system, co byś nie zrobił i tak zostaniesz ekskomunikowany.
Przykład:
Grałem Szkocją, zająłem wyspy i okopałem się na nich.
Nie postawiłem stopy na kontynencie.
Najmowałem kapłanów (postawiłem sobie za cel zajęcie wszystkich miejsc w radzie kardynałów)
Ale za prowadzenie wojen morskich z Anglią, Danią, Portugalią i Niemcami (zajęli Andwerpie)
dostałem ekskomunikę.

OskarX
22-03-2010, 16:58
A co jak zwykle oni sie na ciebie rzucili? Nie rozumiem Portugalii zawsze sie pchają na wyspy albo kontynent

Ituriel32
22-03-2010, 17:34
Portugalskich żeglarzy nie widziałem tylko na morzu czarnym.
To jest moja druga znienawidzona nacja po Mediolanie.

A do tych kardynałów to mi się nie udało.
Po prostu ilość nie przekłada się na jakość.
Jak się zmotywuje to spróbuje ich najmować w ziemi świętej.
Może nawracanie w ekstremalnych warunkach da rade.

Nezahualcoyotl
22-03-2010, 20:38
Mozesz miec cale Kolegium Kardynalskie wypelnione swoimi Kardynalami lecz to Ci nic nie da :!:
Czy nie rozumiesz ze po wyborze na Papieza ow reprezentuje interesy Rzymu a nie Twoje ;) Jezeli Twoja polityka bedzie koolidowac z jego polityka to i tak znajdzie pretekst zeby Cie ekskomunikowac chcbys mial ture wczesniej idealne z nim stosunki...wiec olac go i po klopocie :twisted: :!:
Kardynalow sobie robie nie po to zeby ktorys z nich zostal Papiezem lecz zeby tepili heretykow obnizajacych zadowolenie moich poddanych ;)

Krzyzak
23-03-2010, 12:49
A poza tym, papa chcę żeby na świecie zapanował pokój :lol: Dlatego za każdą wojnę dostaniesz ekskomunikę :roll: Ogólnie, wszystko co robi papież jest sprzeczne z tym co robimy my :D

OskarX
23-03-2010, 14:57
Nie zawsze tak jest np papa cie lubi i cie atakuje Francja po 2 bitwach zajmuje miasto i dostaje ekskomunike dajemy krucjate na jakies ich tylne miasto i przejmujemy resztę kraju

kuroi
23-03-2010, 15:43
A poza tym, papa chcę żeby na świecie zapanował pokój :lol: Dlatego za każdą wojnę dostaniesz ekskomunikę :roll: Ogólnie, wszystko co robi papież jest sprzeczne z tym co robimy my :D
Drobne sprostowanie: Papa chce żeby na [u]chrześcijańskim[u] świecie panował pokój ;) Wyznawców Islamu można przecież bić do woli 8-)

OskarX
23-03-2010, 17:06
Prawosłanow tez mozna bić i papa pochwali;)

Kessair
23-03-2010, 17:14
Wydaje mi się, że twórcy tworząc Pape mieli bardziej na myśli to, by blokował inne kraje lub nasz. Mógł mieć za zadanie zablokować czyiś zbytni popęd. Skoro my jesteśmy nienormalni [podbijamy Szkocją wyspy w XI wieku, Polakami robimy rozpierd, Muzułmanami jednoczymy się w przeciągu 50 lat] to czemu papa miałby być nienormalny, tugdzież chory?

Krzyzak
23-03-2010, 17:15
No nie wiem, bo kiedyś jak Ruś zaatakowałem to mi stosunki o 3 krzyże z papą spadły :D Ale fakt, papa ich nie lubi ;)

OskarX
23-03-2010, 17:27
Wydaje mi się, że twórcy tworząc Pape mieli bardziej na myśli to, by blokował inne kraje lub nasz. Mógł mieć za zadanie zablokować czyiś zbytni popęd. Skoro my jesteśmy nienormalni [podbijamy Szkocją wyspy w XI wieku, Polakami robimy rozpierd, Muzułmanami jednoczymy się w przeciągu 50 lat] to czemu papa miałby być nienormalny, tugdzież chory?
Moze dlatego, ze to oni zaczynają wojny, a my tylko kontratakujemy;)

Ferior
01-04-2010, 19:28
Ja tam wytrwałem całą kampanie i ani razu nie byłem ekskulminowany 8-) (podbiłem całe południe i wschód .. próbowałem grać Anglią ...najlepsza rada buduj kościoły bohaterowie mają mieć najwięcej pobożności i miej przynajmniej 3 kardynałów bierz udział w każdej Wyprawie Krzyżowej ... itp. )

Radtrak
23-05-2010, 22:22
ja jak grałem Anglią,to atakowali mnie Szkoci...
za to że rozpieprzyłem im wszystkie armie,które mnie atakowały(ja się wtedy tylko broniłem)
a, nasz Papa-katolik groził ekskomuniką
bo zgineło 3-4tys. Szkotów i kilku generałów wraz z królem... :(
po tym incydencie zrobiłem Rajd na Rzym i zwołali na mnie krucjate...(była dość duza,francja,niemcy,polska i ktoś jeszcze zesłali na mnie dość silne armie)
straciłem całe wybrzeże (wysp nie przejeli)
ale potem zrobiłem odwet, papież zmerł(nie z mojej winy)
i wszystko po staremu ;)

turkopol
23-05-2010, 22:58
Ja tez raczej mam tendencje do ściągania róznych anatem i ekskomunik :lol: Apropo tematu trzeba poczekac na odkrycie prochu. Wyedy mozna spróbowac wysadzic w powietrze. Ale nie testowałem jeszcze tego sposobu. Normalnie chodze do kościoła, na krucjaty itd.

apollo7100
20-06-2010, 17:44
mialem kiedys taka fajna sytuacje grajac sycylia, mianowicie: atakowalem wojskami armie w ktorych znajdowal sie papiez, po smierci jednego wybierany byl kolejny, a ja ponaialem swoj plan do momentu az we wszystkich panstwach nie bylo juz biskupow, bo wszyscy zgineli jako papieże...

Nezahualcoyotl
20-06-2010, 17:52
A w Sycyli(Twoja frakcja) nie bylo chetnych do objecia schedy po Sw.Piotrze :lol: :?:
Nie potrzeba byc biskupem zeby zostac Papiezem ;) :!:

apollo7100
28-06-2010, 18:22
A w Sycyli(Twoja frakcja) nie bylo chetnych do objecia schedy po Sw.Piotrze :lol: :?:
Nie potrzeba byc biskupem zeby zostac Papiezem ;) :!:
zostali wybrani jako ostatni ale i tak ich zalatwilem bo chcialem zobaczyc co sie stanie jak nie bedzie wogole biskupow w kolegium i papieża...

Nezahualcoyotl
29-06-2010, 17:18
Mozna zrobic nastepujacy eksperyment:
Jezeli Twoja frakcja jest jedyna katolicka w grze nie powoluj nowych ksiezy,odczekaj spory kawalek czasu az wszyscy pozostali powymieraja a w miedzyczasie szlachtuj nastepcow Sw. Piotra bez litosci swoimi zabojcami :twisted: ;) .
To chyba jedyne rozsadne(jezeli mozna to tak nazwac :lol: )rozwiazanie problemu Papy :D :!:

Highlam56
10-08-2010, 18:01
państwo papieskie da się tylko na maksa osłabić czyli zdobyć rzym (i florencję jeżeli państwo zdobyło)
wytępić generalów aby został sam papież a co to za frankcja bez miasta i z jedną jednostką?

Takie jest moje zdanie ;)

Ruderyk
12-08-2010, 01:24
państwo papieskie da się tylko na maksa osłabić czyli zdobyć rzym (i florencję jeżeli państwo zdobyło)
wytępić generalów aby został sam papież a co to za frankcja bez miasta i z jedną jednostką?

Takie jest moje zdanie ;)
Nie polecam- potem można stracić dużo czasu na szukanie papy po świecie. I to tylko po to, żeby posypać głowę popiołem, dać mu całą zawartość skarbca i błagać o wybaczenie. Lepiej zostawić mu jakąś siedzibę, wtedy przynajmniej wiadomo pod jaki adres udać się w worze pokutnym ; )

Ja, Klaudiusz
12-08-2010, 17:44
Patrząc na rozmiaru tego tematu jestem zaskoczony że trwa tak długo, gdyż odpowiedź na pytanie autora padła szybko: nie da się zniszczyć frakcji: Państwo Papieskie, a co do jej osłabienia....cóż i tak w 90% przypadków frakcja ta kierowana przez CPU nie liczy się w podbojach, jej zadaniem jest prowadzenie relacji frakcja/papież oraz zwoływanie krucjat/ekskomunik. Dużo więcej frajdy sprawia osobiste kierowanie Papą i frakcją w celu "zabielenia" całej mapki w Medku ;)

Krzyzak
13-08-2010, 07:16
Tylko niestety nie możemy zwoływać krucjat :cry: Chociaż plusem jest to, że jak zaatakujemy jakąś frakcję to idzie na nią ekskomunika i inne frakcji o ile mogą się na nią rzucają :D

rasta
19-08-2010, 22:26
Panstwa papieskiego nieidzie zniszczyc mozemy jedynie podbic rzym i bez konca zabijac nowych papierzy ten kraj jest po prostu niezniszczalny ale jesli pogrzebiemy w plikach tekstowych i zagramy panstwem papieskim i jakis kraj podbije nam wszystkie miasta pojawia się napis przegrałes! troche głupiE

Witold
19-08-2010, 22:29
Ile możecie to wałkować?

Krzyzak
20-08-2010, 07:56
Rasta napisał coś co zostało ustalone w pierwszym poście tego tematu :lol:

kuroi
20-08-2010, 12:06
Ile możecie to wałkować?
Co Ty wiesz o wałkowaniu.... (http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,1223.0.html)

Maximus XI
21-08-2010, 02:28
Zmiana nazwy, aby było adekwatnie do treści.

Asuryan
21-08-2010, 12:20
Lepiej zostawić mu jakąś siedzibę, wtedy przynajmniej wiadomo pod jaki adres udać się w worze pokutnym ; )
A raczej gdzie wysłać przepyszne owoce z cyjankiem lub arszenikiem.

Witold
21-08-2010, 13:08
Lepiej zostawić mu jakąś siedzibę, wtedy przynajmniej wiadomo pod jaki adres udać się w worze pokutnym ; )
A raczej gdzie wysłać przepyszne owoce z cyjankiem lub arszenikiem.

Nie ta epoka ;)

Strzał z kuszy starczy.

tengri
24-08-2010, 15:23
dobra, wiemy już, że nie można go zniszczyć i jeśli chcemy podbijać to musimy przygotować się na ekskomunikę. ale aż dziw bierze, że nikt nie spojrzał na temat z drugiej strony, a mianowicie muzułmańskiej. ... a konkretnie egipskiej. nie mam najmniejszej ochoty klepać się z całym światem chrześcijańskim grając nacją, którą można jak żadną inną tworzyć istne cuda urbanistyki i wyciągać dziesiątki tysięcy z samego handlu. ale oczywiście, żebym się tym handlem za bardzo nie nacieszył, papcio nie bacząc na sojusz i wspaniałe między naszymi krajami stosunki (o które uprzednio zadbałem) ładuje w Jerozolimę krucjatą... no i ja się pytam: co mam do końca gry odpierać kolejnych parweniuszy?! nie ma opcji "wstrzymaj ogień" z żadnym z państw biorących udział w krucjacie, nie ma opcji prośby do papy o odwołanie krucjaty (nie wspominając, że oczywiście wciąż mamy z papciem sojusz, a jak - on przecież tylko ogłosił krucjatę, a że ktoś tam na wezwanie odpowiedział...). to jak, jest jakiś sposób na odzyskanie spokoju? mam na myśli sposób względnie pokojowy, bo - jak już pisałem - nie przepadam za ofensywnym stylem gry. czy jednak muszę po prostu wszystkich po kolei dojechać? (odpuszczenie Jerozolimy, zaznaczam, nie wchodzi w grę)

Krzyzak
24-08-2010, 15:30
Jedynym sposobem jest chyba wytrzymanie tych ataków. Co innego, że wystarczy zrobić garnizon 15 jednostek w Jerozolimie, obok mieć jakąś niespecjalnie super armię i ich rozwalić po kolei, nie przeszkodzi Ci to w handlu :P

Witold
24-08-2010, 17:45
Albo postawić blokadę przejść w cieśninie między Grecją a Azją Mniejszą.

Nezahualcoyotl
24-08-2010, 18:09
Albo postawić blokadę przejść w cieśninie między Grecją a Azją Mniejszą.
Wowczas Krzyzowcy pojda ladem(obejda od polnocy M.Czarne) ;)
Lecz mozesz rowniez sprowokowac wybuch rebeli w miescie bedacym celem Krucjaty,ktora wtedy zostanie odwolana.Potem zdobadz to miasto i czekaj na...kolejna Krucjate :lol: a wtedy powtorz wszystko od nowa ;)
Mozesz rowniez takie miasto podarowac lub odsprzedac ktorejs z katolickich frakcji i albo odbic od niej lub czekac na wybuch rebeli ;).W miedzyczasie mieszaj dyplomatami jak sie tylko da pomiedzy chrzescijanami ;)

Krzyzak
24-08-2010, 19:57
Tylko, że on napisał że odstąpienie Jerozolimy nie wchodzi w grę . A poddanie jej rebelii to jak odstąpienie :D

Witold
24-08-2010, 21:17
Proponuje zająć Akke i Damaszek, obsadzić dużą armią oba, i w razie niepowodzenia wysłać z tych miast wojska w celu szybkiego odbicia.

tengri
24-08-2010, 21:41
otóż to krzyżak! miasto ma kwitnąć i prosperować, a bunty raczej temu nie sprzyjają: rebelianci dość niechętnie wznoszą nowe budowle, a i kontakty handlowe ustają. nie mówiąc już, że pewnie parę tysięcy ludzików poszłoby do piasku. oddanie miasta innej frakcji też nie bardzo, bo przecież zależy mi na unikaniu wojen, a cieżko byłoby odzyskać Jerozolimę pokojowo;) choć przyznam, że ten pomysł ma swoją logikę o tyle, że wojna z jednym państwem to nie wojna z połową świata.

okazało się, że po jakimś czasie, kiedy wszystkie armie krzyżowców upadną (i nikt nie stworzył następnych - bo na przykład Polacy posłali na mnie kolejno 3 dywizje;) pada również krucjata. nie wiem, czy mam teraz starać się o względy papieża, czy co bym nie robił i tak pośle na mnie kolejną wyprawę gdy tylko minie przepisowe 10 tur. w każdym razie wydaje się, że sposobem na przyspieszenie całej akcji mogłoby być rozesłanie wyszkolonych zabójców, żeby kasowali wrogich generałów gdy tylko podejmą krucjatę. bo czekanie aż się wszyscy doturlają zajęło mi ze 30 tur (3-cia krucjata polska szła chyba przez Nowosybirsk... a wtedy nie było jeszcze Nowosybirska:-/). osobiście nie będę próbował, bo król by mi się znarowił, a ja stawiam na rycerskość, ale może ktoś zechce się trochę pouganiać.
p.s.: dziękuję za szybką reakcję.
p.s.2: rozbicie krucjat nie jest problemem. problemem jest fakt, że MAJĄ one negatywny wpływ na handel - głównie dlatego, że pada handel z frakcjami, z którymi toczymy wojnę. no, i jednak trzeba utrzymywać ten granizon:/

kuroi
25-08-2010, 08:11
p.s.2: rozbicie krucjat nie jest problemem. problemem jest fakt, że MAJĄ one negatywny wpływ na handel - głównie dlatego, że pada handel z frakcjami, z którymi toczymy wojnę. no, i jednak trzeba utrzymywać ten granizon:/
O to właśnie chodzi w grze frakcjami Muzułmańskimi, a zwłaszcza Egiptem. Odpieranie krucjat i walka z chrześcijaństwem. ;)

Witold
25-08-2010, 09:54
Myślałem że to bardziej rewir Turków niż Egipcjan

tengri
25-08-2010, 15:26
p.s.2: rozbicie krucjat nie jest problemem. problemem jest fakt, że MAJĄ one negatywny wpływ na handel - głównie dlatego, że pada handel z frakcjami, z którymi toczymy wojnę. no, i jednak trzeba utrzymywać ten granizon:/
O to właśnie chodzi w grze frakcjami Muzułmańskimi, a zwłaszcza Egiptem. Odpieranie krucjat i walka z chrześcijaństwem. ;)

komu chodzi temu chodzi. ja mam to swoje skrzywienie z zabawą w gospodarkę. wolałbym np. płacić papieżowi daninę. ostatecznie Egipt Fatymidów, co zauważają sami twórcy gry, był krajem jak na tamte czasy bardzo rozwiniętym nie tylko gospodarczo, ale i kulturowo, i raczej nie w głowie było Egipcjanom niszczenie Chrześcijan. no ale cóż, ruch krucjatowy miał miejsce i zrezygnowanie z niego w grze byłoby rzeczywiście dosyć krzywe. szczególnie, że gra nazywa się total war.

KrasnoludPogromca
26-02-2011, 08:39
Witam. Chyba mam pomysł jak zlikwidować pape. Potrzebujemy dużo Zabujców, zabijamy nimi wszystkich kardynałów i potem papieża :D.

MasterPL
26-02-2011, 09:10
zabujców

najpierw to naucz się pisać i myśl logicznie. :lol: Rozwal wszystkich kardynałów to następni będą i tak w kółko. Nie ma sposobu, żeby to ścierwo zgładzić. Trzeba się z tym męczyć tak samo jak z mongołami. Kiedy grasz Egiptem i wnerwiają Cię krucjaty to można wysłać jakąś armię, żeby generała zabić i po 2 turach sfrustrowani krzyżowcy znikną z mapy :lol:

KrasnoludPogromca
26-02-2011, 20:31
Azaliż źle prawisz kardynałem może zostać tylko wielce pobożny ksiądz, pięć pierścieni posiadający. Jeżeli nie ma takiego nie będzie kto papieżem zostać. Co do krucjat to raz mi niemiecka armia krucjatowa z 6 tur stała pod frankfurtem i ani jednego żołnierza nie straciła.

MasterPL
27-02-2011, 00:52
Azaliż źle prawisz kardynałem może zostać tylko wielce pobożny ksiądz, pięć pierścieni posiadający. Jeżeli nie ma takiego nie będzie kto papieżem zostać.

Tyle, że tych wielce pobożnych może być ponad 20 i nie wiem czy chce Ci się ganiać po całej mapie od Hiszpanii do Polski (o wyspach brytyjskich nie wspomnę).


Co do krucjat to raz mi niemiecka armia krucjatowa z 6 tur stała pod frankfurtem i ani jednego żołnierza nie straciła.

Ale mi chodzi że generała musisz zabić. Armia z generałem może stać, ale bez generała rozpływa się w powietrzu :lol:

Czynczyl
27-02-2011, 17:58
Musze się zgodzić MasterPL...
Nawet na kodzie toggle_fow byłoby wielką trudnością wyciąć wszystkich kardynałów ;)

Nezahualcoyotl
28-02-2011, 06:01
Papa,mongoły,tatary.To były nacje które mnie wnerwiały.

Ostatnio wpadłem na taki patent.W descr_strat w miejscu gdzie jest sakiewka papieża lub króla dopisałem minus przed sumą kasy jaką zarabiał.

Np: -500000

Przetestowane na sobie.Jesteś w plecy i nie ma szans na zarobek. :mrgreen:
Papież bankrut ma długi.Mongoły i tatary same wigineły.I nie zajmują mi połowy mapy.

A teraz patent na Pape jeśłi chcemy zeby wszystkie nacje miały z nim wojnę.
Dopisujemy w sakiewce Papy około 15000.To da mu kopa do finansów.Zacznie kupowac wojsko.I palma mu odbije szybko :mrgreen: Za chwilę będzie podbijał Sycylię i inne państwa włoskie i nawet francję i niemcy też.Suma sumarum będzie miał w końcu wojne ze wszystkimi dookoła :twisted: :mrgreen:

Ale skubaniec Papa sam na siebie nie chce ekskomuniki nałożyć za atakowanie katolickich państw.
Natomiast my możemy zawierac sojusze i bezkarnie walczyć ze świętymi zastępami papy.Tylko poczekajmy aż papa zacznie zajmować prowincje.Wtedy je odbijamy i to nawet przy pomocy sojuszników z tych państw którzy walczą z papą.
Polityka panowie polityka :lol:
Eee...tylko ze tutaj debatujemy jak unieszkodliwic Pape wszelkimi dostepnymi srodkami bez kantowania a grzebanie w plikach takowym jest ;) Zreszta z deficytem czy z nadmiarem gotowki,jak to podales w swoim przykladzie,Papa wciaz szaleje po mapie :lol: ;)

chkaplan
18-02-2013, 17:00
Czołem - też sądziłem, że papy nie da się zarżnąć ostatecznie - ale co sądzicie o zabiciu ostatniego papieża, gdy nie ma już żadnych biskupów i kardynałów - wówczas nie może odbyć się konklawe, bo nie ma z kogo !!!!

- co Wy na to ????

Rotnis
18-02-2013, 18:17
Mi sie wydaje że wtedy papieżem zostaje jakiś biskup.

chkaplan
18-02-2013, 19:36
Mi sie wydaje że wtedy papieżem zostaje jakiś biskup.

wyraźnie zaznaczyłem, że wówczas, gdy nie ma już żadnych biskupów ani nawet kapłanów - zaraz startuję, aby to sprawdzić !!!!

Jacek-Placek_0
18-02-2013, 20:36
Podbij wszystkie państwa katolickie i wywal wszystkich kapłanów co z nimi zrobisz nie wiem:D (tak byś ty nie miał kapłanów;p) wyślij zabójców do Rzymu i wybijaj papieży i kapłanów z Państwa papieskiego... Wątpię by wtedy upadł wydaje mi się że nic się nie stanie, a nowy zostanie wybrany gdy pojawi się jakiś kapłan :) W każdym razie nie zobaczymy napisu frakcja upadła P.Kościelne czy coś;p

Asuryan
18-02-2013, 22:22
Grając takimi Maurami, Egiptem, Turcją, Bizancjum czy Rusią nie będzie musiał przejmować się (pozbywać się) swoimi kapłanami...

chkaplan
19-02-2013, 08:23
Panowie,
pierwsze gorrrrrrące doniesienia z frontu walki z papiestwem :shock:

... zacząłem metodycznie (nieco cheat'ując) - wybrałem Sycylię, jako najbliższą Papal States....

- po pierwsze podszedłem systematycznie do maksymalizacji efektów - w descr_strat wyciąłem wszystkich księży i kapłanów , we wszystkich frakcjach (poza oczywiście poganami i prawosławnymi) włącznie ze moją frakcją (panowie jaki piękny był widok, gdy przeglądając seminarium kardynalskie nie było tam żadnego palanta !!!!)

- po drugie - we wszystkich frakcjach wyciąłem wszystkie kościoły i kaplice, aby przez jakiś czas, nie można było zwerbować żadnego klechy !!!!
(dla własnej przyjemności zostawiłem jedyny kościół w Neapolu i po rozpoczęciu rozgrywki go ZBURZYŁEM, oczywiście pojawił się komunikat, że pozbawiłem biedne owieczki opieki Bożeji nigdy nie zostanie mi to zapomniane !!!!! :evil: )

- po trzecie stworzyłem ( nadal w tym samym descr_strat) silną armię, włącznie z kilkunastoma jednostkami konnicy, wybudowałem dobre drogi, a Rzym zamieniłem na wioskę, z 700 mieszkańcami, bez żadnych budowli (chodzi o to, aby nie mógł już podczas pierwszego uderzenia się bronić !!!, papieżowi wyciąłem całą armię, także pozostawiłem go golutkiego w samych szatach pontyfikalnych - czyli w Rzymie nie było żadnego garnizonu [papież na początku rozgrywki jest poza rzymem])

= tak wyposażony rozpocząłem krucjatę przeciw Papieżowi !!!!

- już w pierwszej turze kontyngentem konnicy (dzięki dobrym drogom zająłem) Rzym i oczywiście natychmiast zostałem wyklęty :twisted:

- w drugiej turze - zarżnąłem Pontifeksa i w tym momencie tron papieski pozostał nieobsadzony !!!

- kilka kolejnych tur nic się nie działo - gra chodziła bez problemu - nie było tylko papalka, a frakcja papieska istniała nawet mniej niż na papierze, jedynym jej świadectwem był zapis zakładce dyplomacji, że papiestwo jest moim wrogiem (oczywiście cały czas nie było ani państwa papieskiego, ani osoby Papieża, czyli jakby nie istniała) - w zakładce papież, był tylko komunikat, że nie ma obecnie papieża !!!

- kolejne tury nie powodowały powołania konklawe bo nie było na całym ówczesnym świecie żadnego duchownego - i sądzę że dopóty, dopóki jakieś państwo nie wybuduje kapliczki i nie powoła jakiegoś duchownego, nic w tym zakresie NIC nie będzie się działo - Papiestwa jakby nie ma - co oznacza, że (hulaj dusza piekła nie ma !!!), że każda frakcja dopóki nie powoła jakiegoś klechy na Papieża, będzie mogła robić co chce - napadać na siebie, wyrzynać się itp. - ekskomuniki nie ma !!!! (oczywiście poza mną, który już zostałem wyklęty na wieki !!! - bo nie ma nikogo, kto zdjął by ze mnie ekskomunikę !!!)

= perspektywa przyszłości ???

- czeka mnie teraz drugi etap (o czym będę informował !!!) - tj. wyrżnięcie wszystkich frakcji katolickich - aby już nikt nie mógł zbudować, żadnej kapliczki i nie wykształcić duchownego - zobaczę wówczas czy coś się zmieni - specjalnie nie sądzę, aby coś się zmieniło, ponieważ moja frakcja w chwili startu była katolicka, a więc stale będę jedynym, który choć obecnie heretyk, schizmatyk itp. skazany na piekło !!! to jednak potencjalnie mogę się nawrócić, zbudować kapliczkę, wykształcić duchownego i zrobić go papieżem, za co znowu zostanę prawym katolikiem i będę mógł po śmierci wygrzewać się w niebie :mrgreen:

- no chyba, że dam się podbić jakimś poganom i wówczas wiara katolicka zginie (przynajmniej w tej grze) definitywnie, bo nie będzie już żadnej frakcji katolickiej, oczywiście ja jako heretyk (w chwili śmierci) pójdę do piekła - ale zarazem, będzie to koniec gry, więc nie ujrzę już [gra nie przewiduje osoby ducha, który z zaświatów przybywa na ziemię i ogląda z góry dalszą akcję !!! - może byłby to niezły pomysł dla twórców gry :idea: - bo wówczas, można było by np. wcielać się w jakąś dowolną postać i z nią wędrować po ówczesnym świecie :ugeek: ) jak ówczesny świat funkcjonuje bez Watykanu i papiestwa .... :cry:

* to na razie tyle - czekam na komentarze na gorąco !!! :?:

Jacek-Placek_0
19-02-2013, 11:33
Stało się to co napisałem 2 posty wyżej, niestety kościół to wiara (taki ruch) a nie państwo twórcy gry nie stworzyli możliwości by kościół przestał istnieć ani nie dali możliwości zmiany religii (któryś tam mod dawał to ale jaki nie wiem;x)

chkaplan
19-02-2013, 15:15
Stało się to co napisałem 2 posty wyżej, niestety kościół to wiara (taki ruch) a nie państwo twórcy gry nie stworzyli możliwości by kościół przestał istnieć ani nie dali możliwości zmiany religii (któryś tam mod dawał to ale jaki nie wiem;x)

- zgadzam się z Tobą - państwo papieskie jet tylko atrybutem wiary (nawet niekoniecznie religii !!!) bo jak sam piszesz nawet zmiana religii nic nie daje - wiara pozostaje niezależna od religii (rozumianej jako zestaw zachowań zewnętrznych)....

... w dodatku Teutnic Litwa może zmienić religię, tutaj takiej możliwości nie ma - nota bene, tak na marginesie - możliwa jest zmiana w jedną stronę, a co gdyby litwini chcieli z powrotem wrócić do pogaństwa ????

.... i już nawet sam sobie odpowiadam, NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI !!!!!!! - bo o wszystkich zachowianiach decyduje plik bodajże descr_script - który określa wszystkie zachowania frakcji (choć edytując go można zmieniać np. czas konwersji Litwy na katolicyzm III)

pozdrawiam i dzieki za mądry głos w dyskusji !

Jacek-Placek_0
19-02-2013, 16:56
W Teutonicu za przejście Litwy na chrześcijaństwo nie odpowiada FOLDER events? i tam tam jest coś z Litwą namazgrane ;d (nie chce się wymądrzać ale skoro ma to czytać ktoś inny to piszmy chociaż w połowie zgodnie z prawdą:D)

chkaplan
20-02-2013, 07:50
Dzięki Jacek-Placek, za cenne uwagi (tak na marginesie miałem kolegę, który w necie posługiwał się takim pseudo. Był powiązany z różnymi duszpasterstwami warszawskimi - więc taki temat to byłby dla Niego jak znalazł :lol: )

... ale wracając do wątku głównego:

... Intensywnie wziąłem się za zwalczanie wszystkich frakcji katolickich (choć przy okazji i innym się nieco dostało :lol: ), - cały czas czas przy braku kolegium kardynalskiego i braku papieża - w końcu wybiłem wszystkich prawowiernych katolików (bo sam jak pamiętacie byłem katolickim heretykiem i schizmatykiem - (co prawda, te terminy mają różne znaczenie, ale dla twórców gry jakoś specjalnie to nie robi różnicy !!!) i.... po zabiciu ostatniego katolickiego monarchy, [tak jak się zresztą spodziewałem] nic się nie stało.....

.... choć w trakcie rozgrywki miałem ciekawy komunikat !!!! w którymś momencie, intensywnie inwestując wpadłem, przy zmianie tury w debet (kasa na czerwono !!!) i wówczas komp dał info, że najbogatszą frakcją obecnie jest Państwo Papieskie !!!!!! - ciekawe, państwo, które formalnie nie istniało już od kilkunastu tur !!!! - widocznie komp gdzieś tam w swoich zakamarkach nadal je przetwarzał, ze stanem kasy np. z przed zajęcia Rzymu - ale tego mogę się jedynie domyślać !!!

... natomiast, był pewien, zupełnie dla mnie nieoczekiwany, efekt uboczny braku papy i jego państwa - na pewno genialnie nikt by na to nie wpadł, a nie wiem czy twórcy gry też to "zaplanowali", czy też był to przypadkowy efekt zbiegu różnych skryptów gry - otóż - przez całą na prawdę multiturową rozgrywkę, ani razu nie pojawił się heretyk !!!! - cały czas zastanawiałem się co by było, gdyby się pojawił, a ja nie mając kapłanów nie mógłbym go "posłać na stos" !!!

.... co prawda mógłbym nasłać na niego zabójcę, ale to nie było by to samo !!! - a tu NIC - ani jednego heretyka !!!!

- a przecież były inne frakcje niekatolickie, które miały swoich kapłanów, które mogły ich wysyłać do piekła nawet muzułmańskiego (bo do chrześcijańskiego mogli popi prawosławni, ale jednak nie !!! heretyka, ani na lekarstwo - nie wiem czy to był bug gry, bo przecież jako wyklęty sam byłem jak heretyk (choć bardziej schizmatyk!) - może po prostu jest gdzieś jakiś skrypt, który uzależnia istnienie heretyków od istnienia papiestwa ???? Nie wiem, ale była by to wyjątkowa przewrotność twórców gry - nie chcę tego komentować - może Ty Jacek-Placek, jako spec od wiary i religii to rozgryziesz !!! :?: :idea:

Jacek-Placek_0
20-02-2013, 08:10
Ja tamtym specem nie jestem nick z ps3 :P (nic nie wchodziło a to weszło i tak zostało) możliwe że skrypt któryś to uzależnia tylko czemu u muzułmanów nie pojawili się heretycy czy wiedźmy? No cóż ta gra ja piękna nie mieszając nic w plikach ale nikt nie przewidział że gracze rozwiną grę bardziej niż oni :twisted:

ForumowiczPL
14-03-2013, 09:22
wiem że to (chyba że się pogrzebie w plikach :twisted: ) niemożliwe ale Panśtwo papieskie z eksomuniką XD

Kobrax
22-03-2013, 07:43
Ja mam prosty sposób. Rekrutuje dużo księży zawsze i zdobywam większość miejsc w kolegium. Papież jest mój, a jak zaczyna się rzucać to przy Rzymie czeka kilku zabójców. Kolejnym papieżem zostaje mój koleś, a jak już mam wszystkich chrześcijan wybitych to idę na papiestwo uważając by papież został na koniec. Zdobywam Rzym z papieżem w środku, który ginie, ekskomunika znika, papież jest mój i mam max stosunków z papieżem.

Nelio
29-06-2013, 08:05
Gdzie szukać papieża jeśli jego frakcja nie ma żadnych miast? Cudem znalazłem generała z Państwa Papieskiego i oddałem mu Inverness.Miasto przyjęli ale papież tam nie rezyduje.Stoi tam rzesza morderców, wojsko skutecznie blokuje małą armię papieską ale żaden papież tam jeszcze nie zawitał a konklawe odbyło się od darowania Inverness juz trzy razy.

Bayushi
29-06-2013, 10:44
Gdzie szukać papieża jeśli jego frakcja nie ma żadnych miast? Cudem znalazłem generała z Państwa Papieskiego i oddałem mu Inverness.Miasto przyjęli ale papież tam nie rezyduje.Stoi tam rzesza morderców, wojsko skutecznie blokuje małą armię papieską ale żaden papież tam jeszcze nie zawitał a konklawe odbyło się od darowania Inverness juz trzy razy.

Państwo Papieskie posiada gdzieś inne miasto, powysyłaj po świecie szpiegów oraz dyplomatów (od każdej frakcji kup mapy, mimoże po raz kolejny, w ten sposób uaktualnisz swoje mapy). KAŻDA frakcja pozbawiona prowincji przestaje istnieć, więc gdy dawałeś Inverness PP miało gdzieś jeszcze siedzibę.
Ave

Mizutsu
29-06-2013, 11:39
@Bayushi nie wprowadzaj w błąd, gdyż są 2 frakcje, które istnieją po pozbawieniu wszystkich prowincji a mianowicie Rebelianci i Papiestwo.
Tak, papiestwo dalej istnieje po odebraniu im wszystkich prowincji, więc nie udzielaj odpowiedzi, gdy nie jesteś jej pewien a na pewno już tak tego nie podkreślaj.
Mimo wszystko nadal wchodzi w opcje posiadanie innej prowincji przez papiestwo, możesz sprawdzić za pomocą komendy toggle_fow.

Medrzec
11-09-2013, 13:04
Ja mam orginalny sposób na państwo papieskie i samego papieża.


http://img90.imageshack.us/img90/3689/hczg.jpg


Zapraszam do komentowania i polecam ten sposób.

adriankowaty
11-09-2013, 15:21
Jaki tam oryginalny - też się tak bawię, grając w Italii.

Zwiastun
11-09-2013, 17:57
Nie ładnie grać na toggle_fow.

Medrzec
11-09-2013, 19:50
Wiesz nie będę marnował połowy budżetu państwa aby widzieć co się dzieje na Apenińskim Półwyspie a papież juz 2 krucjaty posłał na mój Stambuł więc kara musi być.Sory to jest sposób najlepszy na pape jak się go ma dosyć czyli po kilku turach,

kampinosek1990
12-09-2013, 19:12
To nie jest marnotrawstwo, ale działanie państwa.
W rzeczywistości też dane państwo musiało mieć szpiegów/informatorów żeby wiedzieć, skąd przyjdzie wroga armia.
Jeżeli widzisz 10 tur wcześniej, że krucjata idzie załóżmy z Polski i masz dokładną wiedzę, jakie oddziały w niej idą i ile trzeba zbudować jednostek w Konstantynopolu by ją pokonać - gdzie tu logika ? Taka wiedza sporo kosztuje. Żeby wiedzieć, co dzieje się w całej Europie potrzeba sporo szpiegów.

Co do papieża - po jego unieszkodliwieniu kolejny pojawia się albo koło Rzymu, albo chodzi gdzieś w Hiszpanii. Z tego co wiem, jeżeli da się papieżowi jakieś miasteczko na odludziu, nie wprowadzi się tam, lecz nadal będzie się materializował jako jedna jednostka generalska (chociaż tu pewności nie mam).

Medrzec
12-09-2013, 21:10
Tylko odpieranie fali za falą z Egipcjanami na karku lub sycylią raz mi się zdarzyło to trzeba uważać.To jest gra i o ile wiem gadamy o papieżu a nie o moim sposobie gry w KO też muszę mieć min 4 szpiegów aby dobrze prowadzić batalię z jakimś państwem.