PDA

Zobacz pełną wersję : gra devila co i jak ? co dalej? pomocy !



devil162
12-03-2010, 19:54
Witam chciałbym zasięgnąć waszej opinii co dalej w mojej grze robić, co rozwijać, co zmienić, kogo atakować itd ;)

Gram Anglią mam około 120 tury

Wojny z : Francją , Danią
Sojusze z: Polską , Mediolanem

a zresztą sami zobaczycie ;)

chciałbym abyście mi podpowiedzieli co zle robie , i ogólnie wszystko

Dodam że miałem zamiar rozpocząć niszczenie Francuzów ale w każdej chwili Duńczycy mogą uderzyć , na razie jestem z nimi w wojnie ale mnie nie atakują ( moich miast i zamków)

Linki do save

http://www.megaupload.com/?d=XOCQBUCG
http://rapidshare.com/files/362517840/misiek.sav.html

Mam zainstalowanego tylko zwykłego medka bez żadnych patchów itd

Witold
12-03-2010, 20:20
A co dokładnie chcesz wiedzieć?

Jeśli chodzi o podbój, to niszcz wszystko co stanie na drodze twojego imperium(Olej papieża).

devil162
12-03-2010, 20:55
chodzi mi o to żeby ktoś zobaczył mojego save i posprawdzał mi wszystko, powiedział jak dalej grać , co zle robie , co zmienic itd

Witold
12-03-2010, 20:56
Opowiedz nam lepiej jak tam z gospodarką i wojskiem.

Krzyzak
13-03-2010, 08:09
Wgrałem sobie tego save`a i powiem tak . Z gospodarką dość słabo, choć nie najgorzej . Na Twoim miejscu podbił bym całą Francję i zostawił im tą jedną prowincję w Rosji . Wtedy byś miał spokój, od ich strony . Danii lepiej nie podbijaj, bo zbliżą się do Ciebie znacznie Mongołowie, którzy nadchodzą ze wschodu przez Rosję i wkrótce przez Polskę . Ogólnie kampania fajna :P Moje rady już napisałem, ale zrób jak chcesz ;)

devil162
13-03-2010, 08:25
aha rozumiem ;) właśnie mam zamiar podbić całą Francję i zostawić im tam to jedno miasto , prędzej czy pozniej ktoś ich tam zniszczy

a co do tej gospodarki to możesz mi poradzić co w niej zmienić aby było lepiej ?? bo np. na wyspie mam większość miast jest tylko jeden zamek York ... następne zamki już są na kontynencie w Caen i tam obok już nie pamiętam nazwy ... zdobylem po lewej stronie od Caen miasto ale nie moge już go zamienić niestety na zamek dlaczego ?

Witold
13-03-2010, 09:14
To miasto się nazywa Rennes. Jak nie możesz postawić zamku to buduj tam inne konstrukcje militarne.(np straż miejska)

Krzyzak
13-03-2010, 09:30
Nie możesz tego miasta zamienić na zamek, bo jest to już "Duże miasto" jak, dojdzie do tego poziomu to już go nie przemienisz w zamek . Na wyspach w miastach buduj farmy, rynki, kopalnie, porty, magazyny handlowe czy coś takiego :P Ogólnie wszystko co związane z handlem ;) I jak już podbijesz Francję podpisz sojusz z Hiszpanię, a potem zniszcz Maurów :D

devil162
13-03-2010, 10:25
udało mi się zająć 1 miasto i 1 zamek Francuski :) w tej samej linii leży jeszcze Paryż który jest najlepiej broniony przez żabojadów ... sprawdzałem resztę ich miast i zamków i nie są zbyt dobrze chronione więc myślę że jeżeli uda mi się zdobyć stolicę to dalej pojdzie już jak po maśle :) na wyspie staram się gdy mam kase rozbudowywać budynki do handlu ale strasznie mnie męczy porządek miejski :( nie moge dać najwyższych podatków bo strasznie spada wtedy i musze budować katedry itd... do tego moje finanse bardzo pożera armia :( na utrzymanie armii przeznaczam około 20 tyś

Krzyzak
13-03-2010, 12:20
To zwolnij najemników, bo widziałem, że trochę ich tam masz :P . A oni z tego co wiem biorą najwięcej kasy :D

devil162
13-03-2010, 12:38
ok to zwolnie ich i na ich miejsce wezme jakieś odziały z moich zamków ;)

jest kolejny problem doszła do mnie "czarna śmierć" czyli dżuma ;) co robić ? już mi zabiło 12 tyś obywateli i ponad 5 tyś wojska :(

cały czas próbuje zdobyć Paryż , to by osłabiło bardzo francuzów ale oni się tam tak bronią że żal :D do okoła miasta stoją 3 armie do tego w mieście jeszcze jest obrona ;) ale co chwile ich tam atakuje i powimo przegrywania to zabijam im wielu gosci , wkońcu ich osłabie na tyle aż zdobędę tą ich stolice i będzie wtedy po nich :) zostanie im około 4 miast,zamków

Krzyzak
13-03-2010, 13:27
Na dżumę nie ma sposobu . Musisz ją przeczekać . Pamiętaj tylko, żeby jak ci zaraz np, Londyn to nie przekładaj wojsk z Londynu do innej prowincji bo rozprzestrzenisz zarazę :D

devil162
13-03-2010, 14:37
tak czy siak i tak we wszystkich prowincjach jest zaraza ;) mam nadzieje że max 5 tur i skończy się to

kuroi
13-03-2010, 14:41
W prawdzie nigdy jeszcze dżumy nie doświadczyłem (ledwie dotarłem do wynalezienia broni i zaczęło mi się nudzić;p) ale wątpię czy skończy się "max po 5 turach" ;)

devil162
13-03-2010, 17:21
tak jak myslałem , dżuma trwała około 5-10 tur ... na początku objęła wszystkie miasta itd. bby z tury na ture ustępywać ;) handel i wszystko wróciło do normy a co najważniejsze podbilem Paryż ;) Francuzom zostało jeszcze 3-4 prowincje + prowincja obok Rusków ;)

z takich innych wiadomości to Polska została wyeliminowana oraz z tego co pamiętam wlasnie Ruś ;) zakładam że przez Mongołów

a mam pytanie czytałem ze jeszcze będzie najazd Tatarów :) około ktorej tury ? i skąd oni wyjdą ?

Krzyzak
13-03-2010, 18:03
Tak, będzie najazd Tatarów, kiedy to nie wiem ale zapewne jakoś w 1380, i wyjdą w okolicach Bagdadu .

devil162
13-03-2010, 19:12
no i doczekałem się Najazdu Tatarów ;)

udało się zdobyć Dijon z rąk francuzów ale znowu cały czas oblega mi to miasto Cesarstwo Niemieckie :/ przyjdą z 3 oddziałami piechoty i próbują coś wskórać , co odeprę jeden atak to już następny idzie ... do tego francuski zabójca który nie miał żadnych umiejętności zabił mojego najlepszego generała :?

ale jest jedno pocieszenie że w klasyfikacji ogólnej państw przez około 15 tur byłem na 1 miejscu :) teraz jestem 2 , najlepsze Cesarstwo Bizantyjskie

Witold
13-03-2010, 19:27
Wiesz co devil. Napisz sobie AAR,a bo widzę że nowy talent się rodzi.

devil162
13-03-2010, 20:29
nie nie :) dziś czytałem jak niektórzy piszą to najwyżej bym się ośmieszył

Witold
13-03-2010, 20:34
Próbuj próbuj. Trening czy mistrza.

devil162
13-03-2010, 20:48
nie umiem pisać takich dialogów itd :) skończmy ten offtop :) bede tu pisal gdy bede mial jakies problemy lub pytania

Krzyzak
13-03-2010, 20:53
Devil, daj mi save jak możesz ;)

devil162
13-03-2010, 20:57
http://rapidshare.com/files/362955803/misiek.sav.html proszę ;) czekam na Twoje opinie

Krzyzak
13-03-2010, 21:46
No więc sytuację masz więcej niż dobrą ;) Powinieneś teraz w znacznym tępię podbić prowincje bo niewielu czasu Ci pozostało do wypełnienia celów kampanii ( chyba, że grasz tak sobie :D ) . Mongołowie wkrótce zniszczą też Danię, więc szykuj obronę od wschodu, a w Caen i po zdobyciu Tuluzy rób tam jednostki do ataku, na owych Mongołów, bo wojna przyjdzie raczej już niedługo :P

Witold
13-03-2010, 22:01
Powinieneś teraz w znacznym tępię podbić prowincje bo niewielu czasu Ci pozostało do wypełnienia celów kampanii

To zależy jak ma Timescale ustawione

Krzyzak
14-03-2010, 07:49
W okienku informacji o kampanii, tam gdzie masz cele, miał napisane, że 70 tur mu zostało :P

devil162
14-03-2010, 08:55
nie gram na wykonanie celów kampanii ;) gram sobie tak o :) Mongołowie nie są tacy zli ;) jestem lepszy od nich , myślę że już się wyszaleli , bardziej obawiam się Tatarów

Krzyzak
14-03-2010, 09:33
A gdzie już są Tatarzy u Ciebie ? Wątpię, żeby doszli aż do terenów DAWNEJ FRANCJII :D Chociaż nigdy nic nie wiadomo . Jeśli jednak, by do Ciebie doszli to wydawaj im bitwy na mostach ;) Stawiaj przed nimi palisady, i jak ruszy armia Tatarów to wal z dział i łuków :D Nie wiem jak wy, ale ja tak robię .

devil162
14-03-2010, 10:25
jeszcze są daleko ;) ale mongołowie się zbliżają , zniszczyli Polaków juz :(

Krzyzak
14-03-2010, 10:41
Więc się na to przygotuj ;) Zrób forty na granicach, nawet jeśli prowadzisz wojnę z Danią to spróbuj im pomóc, jak Mongołowie ich zaatakują ;)
P.S Ja gram teraz Polską i Mongołowie cały czas siedzą w Turcji :D Mam 113 turę czy jakoś tak

devil162
14-03-2010, 12:44
zdobyłem Bordeaux bardzo łatwo , francuzom została Marsylia , Tuluza , prawdopodobnie jakaś jeszcze jedna prowincja blisko Hiszpanii no i to co zdobyli podczas krucjaty

Niemcy przestali mnie atakować ale znów na Brugie rzucili się Duńczycy i to bardzo ostro ;)

EDIT

nie jest zbyt dobrze :( straciłem Brugie na rzecz Duńczyków ( niestety ale milicją miejską i billemnami ciężko jest bronić miasta ) , próbowałem odzyskać ale Duńczycy są zbyt silni dla mnie , do tego Reims ( chyba tak sie pisze ) i Dijon co chwile mi oblega Cesarstwo Niemieckie , dotąd oblegali słabymi armiami ( 2 odziały chłopów i 1 mieczników ) ale teraz przyszli z dużą armią i nie wiem czy się obronie , Państwo Papieskie wypowiedziało mi wojne :o nie wiem czemu ;) zaatakowali Dijon , ledwo się obroniłem , nie wiem czy nie wysłać do Duńczyków i Niemców dyplomatów i prosić aby wstrzymali ogień za odpowiednią cene 10-15 tyś sztuk złota ... bo nie dam sobie rady z nimi :x udało się zdobyć łatwo Saragosse należącą do Francji oraz Tuluze , została im jeszcze Marsylia no i ta prowincja obok Rusków , gdybym mógł zamienić te miasta które mi cały czas oblegają niemcy na zamki to nie było by problemu bo tam zarektrutował bym mieczników i był by spokój a tak to z milicją miejską , ochotniczymi włócznikami ledwo co daje rady :/ co radzicie ?

Może ci Mongołowie dojdą wreszcie do tych Duńczyków i jakoś mnie odciążą