PDA

Zobacz pełną wersję : Polska liga 3v3



Niesmiertelnik
16-03-2010, 23:33
Skoro padło hasło, to może pora się zacząć interesować tematem?

Ustalmy sobie może coś - jakieś oczekiwania co do zasad, a potem chętni się pewnie znajdą żeby to pociągnąć.

X71
16-03-2010, 23:50
fajnie by bylo jakby reszta klanow sie wypowiedziala bo czyta to kazdy ale nie komuntuje wiekszosc.Skoro nie wypalil ich turniej mozemy rozegrac to podobnie jak u nich,czyli liga.Zasady oczywiscie zmienimy,mozna tez skrocic ten czas na rozegrania mecza.Kazdy klan wystawi jeden team,ewentualnie nieklanowcy moga sobie zebrac zespol ale zeby bylo ich minimum 5 na team,klany maja ta przewage ze posiadaja wiecej graczy wiec z wystawieniem skladu nie bedzie wiekszych problemow.

Vondagar
18-03-2010, 00:38
jestem za, ale ścisly wybor map... pominoł bym trawiatsta... bo o nie medek i nic nie wnosi
najlepsze zasady w 1v1 to max 2 art bez haubic i reszty wynalazków w 3v3 chyba bedzie podobnie
max 4 light infantry....nie wiem czy limit cav ? moimi zdaniem samo sie to wywża...i nie trzeba tego ograniczac

X71
18-03-2010, 01:53
Mysle ze jak na polska scene Total War jestesmy w stanie zorganizowac swoja Polska Lige.Bez jakis chorych podzialow,poprostu lige gdzie kazdy klan bedzie mogl sie pokazac i udowodnic zarazem ze jest najlepszym polskim klanem,jest mistrzem Polski.Zdaje sobie sprawe z tego ze wiekszosc ma gdzies komentowanie tego pomyslu bo juz przewinelo sie kilka podobnych inicjatyw ale jak widzicie Napoleon sie przyjal wiec teraz jest szansa na cos co juz dawno powinno wystartowac...

Podam tylko glowne zasady tej ligi ktore maja na celu utrzymac Lige Polski przy dluzszym zyciu...

1)Kazdy klan ma obowiazek zapisac wszystkich swoich aktywnych graczy z ktorych bedzie wybieral trojke na kazda kolejke ligi.
2)Klan moze wystawic tylko jedna druzyne(caly klan jako druzyna)
3)W bitwach uczestnicza tylko ci gracze ktorzy byli zapisani przed startem ligi.
4)Kazda kolejka ligi trwa tydzien czasu.Po odczekaniu tygodnia klan ktory nie potrafil ustalic terminu dostaje poprostu walkowera.
5)Dwa walkowery powoduja wykluczenie klanu z Ligi Polskiej i anulowanie jego wynikow.
6)Mecz sklada sie z dwoch bitew.

Punktacja:

3pkt za zwyciestwo meczu.
2pkt za remis.
1pkt za przegrany mecz.
0pkt za walkkower.

Glowne zasady bitewne:

fundusze-10k

Reszta zasad bitewych i ewentualnie jakies korekty tych wyzej sa do uzgodnienia miedzy zainteresowanymi turniejem.


PS.Zapisy wszystkich aktywnych graczy klanu oraz bezdyskusyjny walkower ma na celu wyeleminowanie glupich tlumaczen brakiem skladu,lepiej wystawic rekrutow i zyskac 1pkt niz dostac walkower.

Drago-cs
18-03-2010, 08:13
BARDZO DOBRY POMYSŁ z budowaniem nowych turniejów. Na pewno zawsze znajdą sie chętni do tego typu wspolzawodnictwa. A i zasady generalnie można określić dla NTW znacznie łatwiej niz to działo sie w turnieju ETW (mniej bugow, lepsze balanse itp)


najlepsze zasady w 1v1 to max 2 art bez haubic i reszty wynalazków w 3v3 chyba bedzie podobnie

Tylko czy zbanowanie haubic i w tym jednorogów - nie spowoduje, że np. Rosja stanie się frakcją niegrywalna?? Pewnie, że udział jednorogów/haubic daje przewagę w jednym elemencie, ale przeciez kosztem innego. To co napisal powyżej X71 brzmi bardzo rozsądnie. Określenie "głownych" zasad z "urzędu" i pozostawić resztę do wzajemnych ustaleń między graczami w danym meczu. W przypadku braku porozumienia - uzywanie "default rules" i kropka. Tydzień w zupelności winien wystarczyć na jedną turę ( przecież w turnieju ETW, wiekszosc rund i tak konczyła sie znacznie przed czasem..) Oby tylko znaleźli się ludzie mogący to zorganizować ( ..gdyż niepokojące są te sygnaly o odejściu z ról adminow czy szachistów co niektórych doswiadczonych kolegów.. Jak takich osob zabraknie to w ogóle ten portal padnie trupem w niedługim czasie, a żal by to był wielki :? ). Poza tym, chyba warto cos udowodnic tym zza zachodniej granicy, ze my tez potrafimy cos zorganizować a nie tylko narzekać na coś co niby tylko oni najlepiej potrafią i są nieomylna alfą i omegą w tworzeniu turniejów ( to w nawiązaniu do szpili w jednym z postów na ccs sugerujący, ze jak chcemu zorganizować " lepiej"international turniej to..czemu nie próbujemy tego zrobić.. No a wiadomo, zaczać najlepiej od National i przetrzeć szlak..a potem nosa tym mądralom z bożej łaski) ..z pionierskim pozdrowieniem. Priwjet!

roman zabawa
18-03-2010, 08:25
Od dawna mam przygotowany regulamin ligi klanów, muszę tylko poszperać na domowym kompie i postaram się przedstawić.
Generalnie zgoda z X71 poza dwoma sprawami:
- wykluczanie - moim zdaniem wystarczy zero punktów i końcowy wynik w tabeli.
- w trakcie ligi mogliby pojawiać się gracze zapisani do klanu po starcie, tylko w przypadku przejścia do innego klanu wprowadziłbym zasadę, że taki zawodnik nie gra przeciwko swojemu byłemu.

EDIT: Rosja z kozakami i szturmową piechotą niegrywalna? hmmm...
No i odradzałbym osobne negocjowanie zasad bitewnych. Odgórne zasady ograniczą do niezbędnego minimum proces umawiania się, przy czym zrobiłbym tak, że w początku tygodnia emisariusze dogadywaliby się co do terminu i potem koniec kropka. Albo mecz albo walkower, a nie "to może jutro?", "pojutrze?", "dzisiaj nam się nie chce". Sorry ale 3 osoby w klanie do grania powinny znaleźć się zawsze.

Drago-cs
18-03-2010, 08:38
Tylko czy zbanowanie haubic i w tym jednorogów - nie spowoduje, że np. Rosja stanie się frakcją niegrywalna??


Rosja z kozakami i szturmową piechotą niegrywalna? hmmm...

Nie twierdze kategorycznie, że TAK ani nie twierdzę, że NIE. To tylko jeden z punktów widzenia. Wydaje mi sie, że warty przeanalizowania pod katem banowania lub nie konkretnych jednostek.

X71
18-03-2010, 10:40
Generalnie zgoda z X71 poza dwoma sprawami:
- wykluczanie - moim zdaniem wystarczy zero punktów i końcowy wynik w tabeli.
- w trakcie ligi mogliby pojawiać się gracze zapisani do klanu po starcie, tylko w przypadku przejścia do innego klanu wprowadziłbym zasadę, że taki zawodnik nie gra przeciwko swojemu byłemu.

Dwa walkowery wyklucza klan z turnieju i anuluja wyniki,gupio bedzie jak klan wygra dwa pierwsze mecze a reszte odda walkowerem...mocno niesprawiedliwie dla tych co grali z nimi na poczatku...

Co do pojawienia sie nowych graczy w trakcie Ligi Polskiej 3v3...mozna zrobic tak z nowymi graczami(rekrutami) ale co do transferow miedzy klanami jestem przeciwny bo lepiej juz z gory wykluczyc smieszne sytuacje...Jesli liga sie przyjmie to w nastepnym sezonie(przykladowo na jesien) kazdy zapisze sobie kogo bedzie juz chcial.Przez caly sezon okno transferowen zamkniete,mozna tylko wprowadzac tzw mlodziez(rekruci) :lol:

PS Ciesze sie ze pomysl sie podoba.

roman zabawa
18-03-2010, 11:29
Pytanie co jest mniej nieuczciwe:
- drużyna A wygrała z "wykluczonymi", drużyna B nie zdążyła zagrać - pierwsze miejsce zdobywa A
- drużyna A wygrała z "wykluczonymi", dużyna B przegrała, ale zerowanie punktów daje im pierwsze miejsce.

Barsa
18-03-2010, 12:34
Anulowanie wyników i ostatnie miejsce w tabeli to najlepsza opcja, z tego co pamiętam na orgu ogólnie stosowana ;)

roman zabawa
18-03-2010, 13:22
... w formacie 1/1

X71
18-03-2010, 13:38
Mam nadzieje ze nikt nie bedzie zmuszony dac klanowi walkowera,ze klan wystawi ten trzeci czy czwarty garnitur i dokonczy rozgrywki.Trzeba jakos podkreslic ten problem przyznawania walkowerow,jezeli klan zapisze sie do Ligi niech pozniej nie tlumaczy sie brakiem czasu tylko poprostu bedzie to tlumaczone jako strach przed widmem porazki.Sama liga ma na celu wyłonienie aktualnego mistrza Polski i przedewszystkim dobra zabawe.Czesc z nas pracuje,ma dzieci,zone,kobiete czy kochanke co jest normalne ze nie zawsze da rade pojawic sie na okreslony termin wiec czym wiecej ludzi w klanie tym wieksze mozliwosci.

EDIT moze ustalmy juz teraz glowne zasady ligi,potem zabierzemy sie za zasady bitewne zeby nie robic burdel.

Barsa
18-03-2010, 14:05
... w formacie 1/1

a czym się różni pod względem moralności/uczciwości format 1v1 od 3v3? W obu na każdym wariancie ktoś traci, ktoś zyskuje... nie wiem jeżeli gra zespołowa to coś innego dla Ciebie Roman w tym aspekcie to wystarczy powołać się na sport, choć nie wiem czy wszędzie jest tak samo ale w piłce nożnej jest mniej wiecej coś takiego:


Drużyna, która przegra x meczy walkowerem, lub x meczy zostaną jej zweryfikowane jako walkowery na jej niekorzyść, zostaje usunięta z rozgrywek. Gdy drużyna usuwana z rozgrywek rozegrała więcej niż 50% zaplanowanych spotkań, to pozostałe mecze traktuje się jako walkowery, gdy nie rozegrała 50% spotkań jej wyniki anuluje się.

To jest wyjście pośrednie... choć szczerze przy malej liczbie uczestników w turnieju nie widzę w niej sensu, chociaż...

roman zabawa
18-03-2010, 14:13
Właśnie X71 powinien uzmysłowić postem o co biega. W 1/1 nikt za Ciebie nie zagra w zastępstwie, jak uciekniesz. Zresztą w 3/3 przy trzech zgłoszonych graczach też. Natomiast skoro w założeniu ma się cały klan zgłosić do gry to odium spada na wszystkich klanowiczów.

Czyli jednak warto się zastanowić czy wykluczać i ewentualnie wypaczyć wynik czy pozostawić w grze i niech łykają wstyd, że kolejna kolejka z walkowerem.

Barsa
18-03-2010, 14:32
Ja tam jestem formalista... w każdym przypadku wszystko sprowadza się do sprawy, że ktoś traci a ktoś zyskuje. Takie coś jak wstyd? Sorki Roman... Wypaczanie wyniku? No dla mnie wypaczaniem jest liczenie wyników meczy drużyny wywalonej, gdy nie rozegrała choćby połowy meczów, choć ja tam bym anulował all nawet jakby rozegrali połowę...

Jednakże, wiem, że różne wypadki chodzą po ludziach, lecz wątpię, żeby w lidze klanowe doszło do czegoś takiego jak wywalanie za nierozegranie meczy...

X71
18-03-2010, 14:40
Czyli jednak warto się zastanowić czy wykluczać i ewentualnie wypaczyć wynik czy pozostawić w grze i niech łykają wstyd, że kolejna kolejka z walkowerem.

dokladnie,wiekszym honorem darze klan ktory zagra do konca rozgrywek i przegra wszystko niz ten co wygra dwa mecze a reszte odda walkowerem.Nie ruszaja mnie pozniej tlumaczenia ze nie bylo sensu lub go bojkotuja bo to nie bedzie jakis tam turniej zakretow z Europy tylko nasza Polska Liga.

roman zabawa
18-03-2010, 16:13
Barsa ja Tobie dam przykład ... Barsy z pierwszej edycji Ligi M2 (wcale nie złośliwie, tylko dla zilustrowania sytuacji), gdzie właśnie wykluczenie jednego zawodnika za walkowery dało Ci oczko wyżej w Superlidze. I teraz powtarzam: o ile w przypadku jednego zawodnika może być to zrozumiałe, że się wycofuje, to w przypadku całego klanu nie powinno mieć miejsca. A ogłaszanie runda po rundzie walkowerów na pewno będzie boleśniejsze prestiżowo niż jednorazowe skreślenie przez organizatorów. O tym zresztą pisze X71.

To po pierwsze, a po drugie na miejscu organizatorów czułbym się głupio gdyby ligę wygrała drużyna dzięki skreśleniu klanu, z którym dostała bęcki.

Barsa
18-03-2010, 16:39
Przykład mnie dotyczy a ja go nie pamiętam :lol: ale cóż jest system, jest regulamin, więc sorry ja wstydu o ile pamiętam nie czułem za to, że byłem wyżej zgodnie z regulaminem :D

Boleśniejszy to jest pomysł z ligi morskiej banowania na następny turniej za olewanie ligi, to się jednemu z drugim odechce... "wstydy/honory" do mnie, jako byłego kilkukrotnego sędziego, nie przemawiają.


a po drugie na miejscu organizatorów czułbym się głupio gdyby ligę wygrała drużyna dzięki skreśleniu klanu, z którym dostała bęcki.

Kilka razy taka sytuacja już się zdarzała i nie pamiętam żeby ktoś z adminów miał jakieś "głupie uczucia"... tak samo klan, który wygrał...

Ja bym się natomiast czuł bardzo głupio, gdybym był adminem, a wygrała by drużyna(A), która przegrała bezpośredni bój z drużyną(B), która znów przegrała z tymi(C) co dawali potem walkowery(miedzy innymi klanowi A) ale na początku zapowiadali się na zwycięzców i cisneli ostro... Umówmy się przy anulacji jest prosta sprawa, liczą się mecze między aktywnymi uczestnikami tylko, a przy pozostawieniu wyników teamu, który się wycofywał/został wywalony, liczą się tak samo jak tam mecze z aktywnymi klanami + mecze rozegrane lub walkowery(co jest sporym ułatwieniem, 3 pkt za free) z wycofującymi się/wywalonymi... dla mnie 2 opcja jest mniej jasna i przejrzysta.


ale inna sprawa, powtarzam się, że taka sytuacja na 98 % nie nastąpi... więc to jest pisanie o niczym.

X71
18-03-2010, 17:05
1)Kazdy klan ma obowiazek zapisac wszystkich swoich aktywnych graczy z ktorych bedzie wybieral trojke na kazda kolejke ligi.
2)Klan moze wystawic tylko jedna druzyne(caly klan jako druzyna)
3)W bitwach uczestnicza tylko ci gracze ktorzy byli zapisani przed startem ligi.
4)Kazda kolejka ligi trwa tydzien czasu.Po odczekaniu tygodnia klan ktory nie potrafil ustalic terminu dostaje poprostu walkowera.
5)Dwa walkowery powoduja wykluczenie klanu z Ligi Polskiej i anulowanie jego wynikow.
6)Mecz sklada sie z dwoch bitew.

Punktacja:

3pkt za zwyciestwo meczu.
2pkt za remis.
1pkt za przegrany mecz.
0pkt za walkkower.


Co zmienic,co zostawic lub co dodac???Wyglada to narazie tak:

punkt 1,2 i 6 widze ze nie sprawia problemow.
punkt 3 mozna dodac rekrutow w czasie toczenia rozgrywek.
punkt 4 czyli okres tygodnia na kolejke wszystkim odpowiada??druga czesc punktu to jezeli klan nie bedzie aktywny na forum lub poprostu klany nie dogadaja sie w sprawie meczu w tydzien to jakie beda ich czekac konsekwencje?
punkt 5 jest wlasnie omawiany
punktacja wprowadzamy korekty?

Ustalmy dzisiaj chociaz te zasady,jutro bedziemy mogli zaczac dyskusje na temat zasad bitew.

Barsa
18-03-2010, 17:15
X71

Ty pamiętaj, że te forum de facto nie ma władz... nawet nie będzie komu zrobić podforum/działu pod turniej. Ja bym się tak nie spieszył, może niedługo(koniec marca) coś się wyjaśni...

Co do regulaminu to widzę tylko ogólny zarys... dam przykład, regulaminu turniejowego:

http://totalwar.org.pl/regulamin-ligi-morskiej-1v1

Musisz jeszcze o kilku rzeczach pomyśleć... choćby "przedłużki", bo te umówmy się na pewno się pojawią.

Ogólnie dobrze jest zrobić tak, że potem jako sędzia widzisz, że coś się dzieje, "pyk" patrzysz w regulamin i masz już wykładnie co robić ;) Takie marzenie sędziego :D


edit: ale Roman wspominał coś o regulaminie, że ma gotowy...

X71
18-03-2010, 17:32
X71

Ty pamiętaj, że te forum de facto nie ma władz... nawet nie będzie komu zrobić podforum/działu pod turniej. Ja bym się tak nie spieszył, może niedługo(koniec marca) coś się wyjaśni...

Co do regulaminu to widzę tylko ogólny zarys... dam przykład, regulaminu turniejowego:

http://totalwar.org.pl/regulamin-ligi-morskiej-1v1

Musisz jeszcze o kilku rzeczach pomyśleć... choćby "przedłużki", bo te umówmy się na pewno się pojawią.

Ogólnie dobrze jest zrobić tak, że potem jako sędzia widzisz, że coś się dzieje, "pyk" patrzysz w regulamin i masz już wykładnie co robić ;) Takie marzenie sędziego :D

jasne,nie mysle przeciez ze ten turniej ma wystartowac pojutrze ;) Proponuje ustalic juz zasady ogolne,potem zajmiemy sie zasadami bitew gdy juz bedzie sprawa jasna w tych przypadkach to ustalimy gdzie bedzie toczyc sie rozgrywka,wiadome ze lepiej by bylo na org-u ale jesli to nie wypali to znajdziemy inne miejsce lub postawimy strone tylko dla tej ligi klanow.Szczerze to sa juz takie propozycje ale ja z senstymentu licze jeszcze na org-a.Na koncu zostanie sprawa zapisow to wszystko bedzie trwalo jakis czas...Teraz tylko czekam na Wasze opinie w tej sprawie bo kazdy wspomina o polskiej lidze ale gdy jest okazja zrobic cos razem to wiekszosc nie widac.

arturro
18-03-2010, 17:37
szybciej by było gdybyśmy ustalili gdzie ten turniej ma się dziać. jeżeli nie na orgu to stawiamy stronkę, forum, kompletujemy sędziów,ogólny regulamin to wszystko potrwa chwilę, a w między czasie zasady bitewne czy inne pierdoły.
i może byśmy zrobili od razu ligę morską o ile była by wystarczająca ilość chętnych.
Co masz zrobić jutro zrób dziś, jutro będziesz miał spokój.
Kujmy póki gorące i ludzie chcą grać w napoleona. zresztą możemy zrobić ligi dla innych gier TW (takie tam patrzenie dalekosiężne)

Niesmiertelnik
18-03-2010, 19:37
Ja po raz pierwszy od zawsze zmieniam zdanie - od razu zaznaczę: nie dlatego że miałem utarczkę z Barsa po której zrezygnowałem z funkcji na orgu. Z Barsa miałem już tyle utarczek że przestałem je liczyć.
ORG dla graczy MP jest już niestety przeżytkiem.
Forum jest coraz mniej czytelne i coraz mniej przyjazne. Do tego dochodzą problemy właścicielskie, brak jakiejkolwiek koncepcji, ogólna mizeria.

Jestem za założeniem nowej strony i forum, które powinno rozwinąć turnieje i z czasem aspirować tez do organizowania turniejów międzynarodowych, przy czym od razu zaznaczam, że nie mogę wtedy być żadnym adminem czy sędzią, bo jak już zapewne zauważyliście scena zachodnia nie ma raczej za co mnie lubić i mógłbym być hamulcowym dla rozwoju stronki.

Amrod
18-03-2010, 20:50
Było coś takiego chyba, totalwars? Coś w ten teges?

Barsa
18-03-2010, 20:54
Ostatni raz... ja na orgu nic nie robię, czekam na odebranie uprawnień i jeżeli władza nadal będzie spoczywała w rękach ludzi powiązanych z Primevalem nie będę nic robił... sytuacja własności ma się wyjaśnić do końca marca. Teraz mi wisi i powiewa scena multi na orgu, jak i cały serwis... mimo wszystko jeszcze mam odruchy współczucia dla strony(ostatni news) ale walczę z tym ;). A napisałem to bo coś za dużo jest skojarzeń Barsa-org ;)

Mimo wszystko mam jeszcze nadzieje, mimo sprzecznych info, że wszystko pod koniec marca skończy się pomyślnie i stronka dostanie właściciela i zespół adminów na jaki zasługują userzy, w tym scena multi z której się wywodzę.

-edit- należy jednak pamiętać, że mimo wszystko taki org ma i pewnie będzie miał dość duże przebicie jeśli chodzi o nagrody itd., tylko kurna potrzeba tego mądrego łba na górze, który identyfikuje się ze stronką, będzie miał czas lub zbierze ludzi z czasem dla stronki... mam nadzieje, że taki "łeb" tam wreszcie zagości.

Hetman
18-03-2010, 22:16
Sprzeczki miedzy senatem prowadzcie na specjalnych subforach niewidocznych dla zwykłych uzytkowników (chyba takie są). W tym temacie zastanawiamy się nad ligą 3v3 a nie przepychankami przy korycie.

Pomysł sam w sobie dobry, przyda się jakaś odskocznia od innych turniejów bo nie przypominam sobie by któryś z PL klanów robił coś pod Empire czy Napoleona. Moim skromnym zdaniem lepiej umieścić całą ligę tutaj, ponieważ zmiana strony, rejestracja i logowania troszkę zniechęcają 300 for by podyskutować o jednej drobnostce nam nie trzeba ;)

Co do zasad jeśli można zaproponować to gra na 10k przy jednostkach dużych (na głodowe to ja się nie zgodzę jeden hit z haubicy i mamy 1/2). Restrykcji co do jednostek nie mam, lekka jest słaba, kawalerią* trzeba umiejętnie zarządzać, tak więc limitów na to brak. Co do artylerii to zgodzę się na 2 max (haubice/działa) jeden limit tylko u Ruskich na unicorny 20lbs** bo ostrzał z tej pozycji, z której startuję grę to nie gra ale jakiś maraton przez pół mapy, po czym rzeź mojego wojska bo jest wycieńczone by nie dostać ogromnych strat od jednorogów.

*ułani/lansjerzy bez limitu łatwo będzie się pozbyć wrogiej jazdy :) miałem dziś artystę który miał ich 6 szarża na las nic nie pomogła i jak przyjechał sześcioma tak odjechał "zeroma" :lol:
** oczywiście cena unicornów ogromna ale to będzie gra 3v3 tak wiec jeden bierze 2x unicorny 4 gwardie troszkę jazdy a reszta normalny skład + 1 haubica i mamy koncert naparzania bo w obronie unicorny by brylowały...

arturro
18-03-2010, 23:16
dobrze panowie, koniec gadania zaczynamy działanie.
zapraszam na Międzyklanowe forum dyskusyjne
http://totalwarsy.phorum.pl/index.php
Tam będziemy omawiać wszystko na temat naszych mistrzostw.
o strony,fora, nagrody się nie martwcie - wszystko w swoim czasie.

roman zabawa
19-03-2010, 09:58
Powiem tak - od dłuższego czasu w gronie Sacred Band trwają prace nad startem naszego serwisu skupiającego się na kilku wybranych zagadnieniach. Nie będzie chyba tajemnicą, że będą to rzeczy które klan lubi najbardziej. Czyli Rome, bitwy morskie i w związku z dużym zainteresowaniem także NTW. Jako najnowsza część rzekłbym, że przede wszystkim. Zamierzamy między innymi uruchomić turnieje. Mamy biznesplan na wiele miesięcy do przodu, ustalone kwestie finansowe i rozwojowe.

Siłą rzeczy zajmiemy się (właściwie od dawna się zajmujemy, Eutyches świadkiem) tym, co zamierzają użytkownicy nowego forum. Jeśli Wam by to nie wadziło, od strony logistycznej jesteśmy gotowi obsłużyć ligę (forum, zasady organizacyjne).

X71
19-03-2010, 11:07
Powiem tak - od dłuższego czasu w gronie Sacred Band trwają prace nad startem naszego serwisu skupiającego się na kilku wybranych zagadnieniach. Nie będzie chyba tajemnicą, że będą to rzeczy które klan lubi najbardziej. Czyli Rome, bitwy morskie i w związku z dużym zainteresowaniem także NTW. Jako najnowsza część rzekłbym, że przede wszystkim. Zamierzamy między innymi uruchomić turnieje. Mamy biznesplan na wiele miesięcy do przodu, ustalone kwestie finansowe i rozwojowe.

Siłą rzeczy zajmiemy się (właściwie od dawna się zajmujemy, Eutyches świadkiem) tym, co zamierzają użytkownicy nowego forum. Jeśli Wam by to nie wadziło, od strony logistycznej jesteśmy gotowi obsłużyć ligę (forum, zasady organizacyjne).

Zarejestrujcie sie na tej nowej stronce,tam beda dyskusja na takie tematy.Mysle ze dogadamy sie wspolnie jakie kazdy bedzie mial zadanie,bo glownym celem jest w miare szybki start.

roman zabawa
19-03-2010, 11:18
Naszym zamierzeniem jest nie tyle szybki start, co stabilna praca bez żadnych niespodzianek i bałaganu jak to jest obecnie na orgu. A nie jak najszybsze odpalenie turnieju ligowego, bo też nie zależy nam na celach doraźnych.

Nie widzę na razie powodu przenoszenia dyskusji, gdyż póki co nawet tak kulawy serwis jest bardziej znaną płaszczyzną wymiany poglądów.

X71
19-03-2010, 11:33
Naszym zamierzeniem jest nie tyle szybki start, co stabilna praca bez żadnych niespodzianek i bałaganu jak to jest obecnie na orgu. A nie jak najszybsze odpalenie turnieju ligowego, bo też nie zależy nam na celach doraźnych.

Nie widzę na razie powodu przenoszenia dyskusji, gdyż póki co nawet tak kulawy serwis jest bardziej znaną płaszczyzną wymiany poglądów.


Szczerze to ja nie wiem co mam o tym myslec,jesli sie nie dogadamy wspolnie to nie wroze zadnych sukcesow.

roman zabawa
19-03-2010, 11:38
Jesteśmy nastawieni na kooperację z każdym zainteresowanym sceną totalwar, więc z mojej strony nie mam powodów do takiego czarnowidztwa ;)

X71
19-03-2010, 11:52
Roman,zwroc uwage na to ze ludzie sa juz wystarczajaco wkurwieni.Wiem ze org jest najpopularniajsza polska stronka,nowa strona nie ma na celu konkurowac czy bojkotowac org-a...poprostu stworzyc rozne turnieje ktore beda sie odbywaly kilka razy w roku bo opowiesci o dalekosieznych planach slyszelismy juz chyba ze 100 razy :D

PS Dla mnie osobiscie jest to bez roznicy kto organizuje turniej,moze byc nim nawet nikomu nie znany Rysiek z Wartoglowca ale niech turniej wreszcie wystartuje bo ostatnio blakamy sie gdzies po zagranicznych turniejach gdzie zasady doprowadzaja o zawrot glowy.

Barsa
19-03-2010, 12:12
Pamiętam jak kiedyś niektóre klany pisały o MP jako "noobowskim turnieju", bo odbywały się za wcześnie, na jeszcze niesprawdzonej do końca grze itd. a teraz widzę odwrotny proces... ;)

roman zabawa
19-03-2010, 12:51
Po pierwsze to widzę za dużo "łapu capu", bo np. co mamy myśleć o CCS skoro też podtrzymujemy stanowisko za wariantem międzynardowym (najpierw głosy, potem głos oddany), a tu Sacred Company wylatuje z propozycją grania rundy, czyli jakby pasowała im obecna formuła narodowa? Inne wytłumaczenie niż nerwowość nie przychodzi mi do głowy.
Po drugie jakby nie było te zagraniczne turnieje mają swoją historię, stąd nasze szwędanie się.
Po trzecie wreszcie w dalekosiężność orgową nie wierzę od sierpnia 2009, ale to nie powód żeby przenosić na chybcika temat gdzie indziej. Można spokojnie obgadać i turniej i przyszłość polskiej sceny tutaj, a co się stanie dalej - zobaczymy.

X71
19-03-2010, 13:17
Po pierwsze to widzę za dużo "łapu capu", bo np. co mamy myśleć o CCS skoro też podtrzymujemy stanowisko za wariantem międzynardowym (najpierw głosy, potem głos oddany), a tu Sacred Company wylatuje z propozycją grania rundy, czyli jakby pasowała im obecna formuła narodowa? Inne wytłumaczenie niż nerwowość nie przychodzi mi do głowy

nie,lige polska mozemy sobie zorganizowac sami nie potrzebujemy do tego ludzi z CCS ktorzy beda nam dyktowac zasady i wylonia najlepszy Polski klan.Chyba jako pierwsi poparlismy protest SK w sprawie CCS wiec zarzut o popieranie formuly narodowej jest conajmiej zabawny.Po pierwsze to nie jest tylko inicjatywa Sacred Company,ale widze ze nawet jeszcze nic nie wystartowalo a juz sa problemy...Lige Polska poparlo wiekszosc klanow az tu nagle Sacred Band odkryl karty i oznajmij wszystkim ze oni juz dawno nad tym pracuja...

EDIT "błąkanie sie po zagranicznych turniejach"-mialem na mysli turnieje innych zagranicznych klanow(a nie CCS czy CWC) gdzie mozna spotkac polskich graczy,ktorzy graja tam bo nie ma nic innego polskiego,polska scena upadla przez idiotyczne klotnie,duza czesc mlodych graczy zapisuje sie do zagranicznych klanow.

DonVega
19-03-2010, 13:29
http://www.clancommunityshield.net/ccs- ... cred-band/ (http://www.clancommunityshield.net/ccs-league-season-2-napoleon-total-war/poniatowski-division/round-1/3658-sacred-company-vs-sacred-band/)

Rozumiem że Twój wpis na forum CCS należy uważać za błędny - pisany jeszcze przed przyłączaniem się do protestu :)

Barsa
19-03-2010, 13:29
X71 zasadnicze pytanie... kto poparł robienie nowego forum i przenoszenia tam dyskusji o lidze, bo wydaje mi się, ze ogólne poparcie ligi nie miało nic wspólnego z poparciem inicjatywy SK-SC? Z tego co pamiętam kilka h przed założeniem tego forum jeszcze sam się wahałeś i nie wiedziałeś co to będzie/gdzie co bedzie...

Jeżeli niektórzy maja inny pomysł to dlaczego maja się przenosić na te nowe forum, choćby z dyskusja, która początek miała tutaj? Nie próbujcie stawiać innych przed faktami dokonanymi.... a jeżeli już to robicie to liczyć się trzeba z odmowa...

ps. dla obserwatora wazne jest, ze cos sie dzieje na scenie... wreszcie ;)

roman zabawa
19-03-2010, 13:35
zarzut o popieranie formuly narodowej jest conajmiej zabawny.Po pierwsze to nie jest tylko inicjatywa Sacred Company,ale widze ze nawet jeszcze nic nie wystartowalo a juz sa problemy

Przykład umawiania się SC - SB wypłynął dla przykładu problemów komunikacyjnych, że z jednej strony mamy wyraźny sygnał "Polacy popierają międzynarodowy projekt", a z drugiej zaczynają się negocjacje w obrębie dotychczasowej, narodowej formuły. Nie mam na myśli żadnej złej woli kogokolwiek, podkreślam jeszcze raz, dla mnie to jest przykład nie dogadywania się. Jeżeli to dotyczy raptem dwóch stron, co się stanie z większą liczbą osób rzuconych to tu, to tam?

Jeśli już obecną fazę luźnej dyskusji uważasz za kłopotliwą no to rzeczywiście jest problem, bo z mojej strony nie ma żadnych sprzeciwów: deklarujemy współpracę, wcześniej proponowałem podesłanie regulaminu. Sacred Band ma swoje plany, jak ich nie znasz, spytaj Niesa, Kapsula lub Eutychesa, nie widzimy jednak problemów z jakąkolwiek kooperacją. Uważam tylko, że póki co lepiej dogadać sprawę na najbardziej popularnej płaszczyźnie czyli na orgu.

A czy coś będziemy robić dalej wspólnie, pomagać sobie w oddzielnych projektach czy też odwrócimy się na pięcie i będziemy robić swoje to już wyjdzie z rozmów. Żeby było jasne, powtórzę - na orgu nie widzę już niczego sensownego do zrobienia poza taką dyskusją.

X71
19-03-2010, 13:39
http://www.clancommunityshield.net/ccs-league-season-2-napoleon-total-war/poniatowski-division/round-1/3658-sacred-company-vs-sacred-band/

Rozumiem że Twój wpis na forum CCS należy uważać za błędny - pisany jeszcze przed przyłączaniem się do protestu :)

rozmawialem wczesniej z Lancelotem,napisalem mu co o tym mysle on oznajmil mnie ze bedzie pytal sie graczy polskich i ruskich klanow,napisalem ze jesli wiekszosc poprze ich pomysl to nie widze problemu.Nie chcielismy bojkotowac sami kolejny turniej,potem na Napoleonie widzielismy sie z graczami Waszego klanu SB ktorzy dali nam do zrozumienia co mysla o tym calym protescie,stwierdzilem ze turniej pewnie sie odbedzie na takich zasadach bo nie ma znowu u nas jednosci.Gdy dostalem informacje od innych ze pomysl z narodowa liga jest conajmiej dziwny poparlismy protest.

feldmarshal
19-03-2010, 13:44
ja generlanie dostałem bana na forum ccs na 2 tygodnie niestety bez powodu :D yea! oczywiscie najpierw dostaelm ostrzezenie tylko ze niewiadomo zaco zadnego uzasadnienia nic na pytanie na priv NT nie potrafił dac odpowiedzi co jest raczej typowe. , przechodza samych siebie chłopcy... moim zdaniem im sie wydaje ze moga robic co chca i tylko oni maja racje niestety tak to wyglada. tak to jest jak półmozga dać odrobine jakiejkolwiek władzy

Niesmiertelnik
19-03-2010, 13:46
To jakby to rzec.... weźcie i sie dogadujcie, kłóćcie jak zwykle, nie dochodźcie do żadnych wniosków itd. (mógłbym to napisać jednym wyrazem)

Dzięki Romanowi nareszcie zrozumiałem powód dla którego SB siedzi cicho i się nie wychyla. Ma tak dalekosiężne plany, że jakiekolwiek zadymy na forach międzynarodowych są dla nich po prostu biznesowo niepoprawne. Bo żeby zaistnieć trzeba być fajnymi chłopakami, a nie walczącymi o racje innych idiotami. I to nie jest tak jak bąkają że im wisi. Bawią się w SC za starych dobrych, dziwnych czasów.

Mam to w dupie mówiąc kolokwialnie.
Zaraz kasuję tamto forum i popatrzę stojąc z boku i się śmiejąc :lol: , bo jak zwykle wyjdzie nasze polskie podwórko.
Przepraszam arturro za zmarnowanie Twojego czasu i innych za to że ich wywalę w niebyt internetu.

Weź się Roman i ogarnij trochę. Jak macie pomysł to zamiast bać się o jego przyszłość i hamować "chybcikowe" działanie innych zajmijcie się rozpropagowaniem swojego pomysłu. Sprzedajcie go w końcu, a nie - cenzor innym pod kreską.
W końcu jak to napisałeś pracujecie nad pomysłem od dawna.


Mamy biznesplan na wiele miesięcy do przodu, ustalone kwestie finansowe i rozwojowe.
To jest właśnie to przed czym przestrzegałem w rozmowie Felda i arturro. Ma być o graniu a skończy się na pieniądzach. Jebię taki układ.
cenzor - biznesmeni się znaleźli.

Weźcie mnie już tu zbanujcie błagam, bo inaczej nigdy się na własną prośbę nie uwolnię od tego zretardowanego układu.

Niech jeden sprzedaje przyprawy i kiełbasy, drugi naprawia samochody, trzeci niech studiuje a czwarty sprzedaje ubezpieczenia, ale do cenzor- spotykajmy się tu po to żeby grać i się bawić, a nie rozgrywać swoje małpie interesy i interesiki.


Dostałeś warna. Jeżeli nie umiesz sie opanować to zapraszam na Onet, tam znajdziesz kumpli dorastających poziomem wypowiedzi do Twojego - Witia

Drago-cs
19-03-2010, 13:49
dobrze panowie, koniec gadania zaczynamy działanie.
zapraszam na Międzyklanowe forum dyskusyjne
http://totalwarsy.phorum.pl/index.php
Tam będziemy omawiać wszystko na temat naszych mistrzostw.
o strony,fora, nagrody się nie martwcie - wszystko w swoim czasie

idąc takim torem zaraz drugi zalozy kolejne forum turniejowe, po nim trzeci, piaty i dziesiaty - i każdy sobie określi zasady - w ilości sila? chyba nie - bardziej w jakości! Niestety, albo stety - TA strona ma jednak markę, jest rozpoznawalna, zapewnia wszechstronną komunikację i na jej bazie mozna stworzyć cos, co przetrwa dlużej niz jeden ..albo i pół turnieju / ligi. Ale...


Sprzeczki miedzy senatem prowadzcie na specjalnych subforach niewidocznych dla zwykłych uzytkowników (chyba takie są). W tym temacie zastanawiamy się nad ligą 3v3 a nie przepychankami przy korycie

pod tym stwierdzeniem wypada się podpisac wszystkimi czterema kończynami. Wzajemne docinki i wylew żali nie naprawi niczego - bardziej zaszkodzi. Czy ten serwis bedzie zył i sie rozwijał zalezy oczywiście nie tylko od "administracji" ale też od szarych, szeregowych uczestników


Po drugie jakby nie było te zagraniczne turnieje mają swoją historię, stąd nasze szwędanie się

i oto chodzi, tutaj tez mozna zorganizowac turniej i przede wszystkim zdobyc prestiż, bo tylko za takim turniejem przyjdą uczestnicy (mam na myśli zagranicznych graczy). Poprzez znajomości między graczami mozna ściągać przeciez znaczące klany - ale trzeba miec do czego. Okreslic sensowny termin turnieju (aby nie wchodzić w parade tym, co "mają historie") itd. Sorry, ale na chwile obecna chyba tylko TA platforma ma potencjal, aby stworzyć cos sensowengo i długofalowego - szczegolnie tak długofalowego jak LIGA (kiedyś było można wiec i teraz tez to jest możliwe)


należy jednak pamiętać, że mimo wszystko taki org ma i pewnie będzie miał dość duże przebicie jeśli chodzi o nagrody itd., tylko kurna potrzeba tego mądrego łba na górze, który identyfikuje się ze stronką, będzie miał czas lub zbierze ludzi z czasem dla stronki... mam nadzieje, że taki "łeb" tam wreszcie zagości

i do tego wypada dodać: + chęci i wole wspolpracy tych na dole.. a nie rozmienianie sie na drobne. Bo najgorzej jest gdy kretyn na gorze, debil na dole a w środku flustracja :lol: oczywiście nie kieruje ostatniego zdania do nikogo jako aluzji, po prostu opisałem najbardziej z mozliwych patową sytuację ;) czyli konkludując, skończcie drodzy bezpłodne dyskusje i weżmy sie do organicznej, pozytywistycznej pracy co by stworzyć cos sensownego TU i TERAZ ( ..ale nie za trzy dni, trzy godziny czy trzy minuty! .. bo wyjdzie zwyczajny badziew..sie obawiam)


A czy coś będziemy robić dalej wspólnie, pomagać sobie w oddzielnych projektach czy też odwrócimy się na pięcie i będziemy robić swoje to już wyjdzie z rozmów. Żeby było jasne, powtórzę - na orgu nie widzę już niczego sensownego do zrobienia poza taką dyskusją.

generalnie smutne to, czyli stworzymy sobie każdy swoją wlasną piaskownice??? sssssuper! niech każdy leci po własna lopatke i lepimy baby!

Barsa
19-03-2010, 14:02
Ja juz powoli glupieje z natloku info od roznych ludzi, czasem sprzecznych info... inni musza glupiec z braku info... jak juz napisalem, wazne, ze cos sie jednak dzieje, chocby kłótnie(choc jak dla mnie po za pojedynczymi glosami to normalna dyskusja) to zawsze spory plus dla sceny po takim marazmie w jakim byla.

Zobaczymy co to bedzie dalej... cos czuje, ze zle nie bedzie :)

roman zabawa
19-03-2010, 14:03
Jeśli tak na starcie wyglądają nerwy pomysłodawcy nowego bytu to już wolę orga i to w trakcie crashu.


spotykajmy się tu po to żeby grać i się bawić, a nie rozgrywać swoje małpie interesy i interesiki.

Po reakcji widzę, że zarzut dotyczy także podmiotu lirycznego.
Resztę pominę litościwym milczeniem.


X71 - możemy porozmawiać w wolnej chwili na gg?
Bo tu się robi za nerwowo, a niepotrzebnie.

X71
19-03-2010, 14:06
I sprawa nowego forum....taki pomysl TYLKO dlatego ze na org-u nic sie nie zmienia.Barsa napisal ze trzeba czekac,jak znam zycie bedziemy czekac w nieskonczonosc,zaniedlugo beda wakacje i wiekszosc z nas ten okres chce przeznaczyc na cos innego niz komputer i granie.To miala byc luzna Liga bez zadnych biznesplanow,przyszlosciowych interesow czy cokolwiek innego.Jesli SB chce stworzyc solidny polski turniej,to nie widze problemu ale czemu blokowac juz teraz lige skoro to sa dalekosiezne plany??Przeciez potem mozna ta lige zastapic Waszym turniejem.Wazne zeby juz cos wystartowalo,bo takie granie miedzy soba z czasem sie nudzi i ludzie przestana w koncu w to grac i przerzuca sie na inne gry jak np M&B ktory wychodzi zaniedlugo.



X71 - możemy porozmawiać w wolnej chwili na gg?
Bo tu się robi za nerwowo, a niepotrzebnie.

jasne,moj numer gg jest w profilu.

Barsa
19-03-2010, 14:21
Barsa napisal ze trzeba czekac,jak znam zycie bedziemy czekac w nieskonczonosc

Na 10000000000 % do 1 kwietnia sie wyjasni all, mam tu na mysli nie tylko orga; czy to tak dlugo?... jezeli nikt wczesniej nic nie napisze, sama sprawa nie wyjdzie, to ja to zrobie, a wyjscia po tym są dla mnie dwa.... usuniecie konta na orgu albo cos innego. A tymczasem mozna o zasadach ligowych itd gadac...

Witia
19-03-2010, 15:02
Weźcie mnie już tu zbanujcie błagam, bo inaczej nigdy się na własną prośbę nie uwolnię od tego zretardowanego układu.
Istnieje opcja usuwania konta. Można też po prostu nie logować się na forum, choć wiem, że wymaga to silnej woli.

Banowanie nie jest nikomu na rękę. Ty nie zalogujesz się już nigdy pod swoim ukochanym nikiem, a ja będę musiał tracić czas na zbędne procedery.

feldmarshal
19-03-2010, 15:07
fakt jest taki ze juz dawno po premierze NTW ktory jak pisałem wczesniej jest grywalny, generlanie marnuje sie tutaj czas na jałowe dyskusje a czas leci i nie ma ani trunieju w stylu MP 1v1 albo 2v2 bo nie ma inicjatywy a ktos tutaj widze ostrzy sobie pazurki na przejęcie tego biznesu w celach komercyjnych ... co ja mam osobiscie gdzieś bo to chodzi o scene multi ktora co tu mowic liczna nie jest. generlanie scena sie wali teraz poprzez to co sie dzieje tarcia na CCS i tutaj tchniąto w nią troche życia. Jak mam sie przygądac i czytać polityczne wypowiedzi majace na celu byc bez wyrazu i stonowanym to juz skąś to znam, a pod podszewką własne widzi misie bądz biznes... nie wiem podobno polityka prowadzi do impotencji... Pozdrawiam!

Barsa
19-03-2010, 15:18
Feldziu komercha bez ludzkiej twarzy i znajmosci sceny(nie tylko multi) to byla i jest teraz na samej gorze tego serwisu, czytaj - jak zarobic na tym i sie nie narobic, ale nie wyszlo i malo brakuje zeby wszystko rypło, nie tylko multi, choc jak pisalem gdzies indziej to nie tylko przez wlasciciela, inne czynniki tez maja tu znaczenie bardzo duze... gozej to byc nie moze, a sa widoki na lepsze. Ogólnie to chyba wszystko byloby lepsze od Primevala, no oporcz Andzi(nie obraz sie kolego, ale na wlasciciela sie nie nadajesz ;) ). Ja czekam do 1 kwietnia....jak sie nic nie zmieni, to papa, bo gra w TW juz od jakiegos czasu mnie tu nie trzyma.

ps. chyba trzeba podzielic temat, zeby chlopakom nie psuć pisania o lidze...

Kapsul
19-03-2010, 16:32
generlanie marnuje sie tutaj czas na jałowe dyskusje a czas leci i nie ma ani trunieju w stylu MP 1v1 albo 2v2 bo nie ma inicjatywy a ktos tutaj widze ostrzy sobie pazurki na przejęcie tego biznesu w celach komercyjnych

Feld ale czas sie marnuje bo nie ma wlasciciela ewentualnie jest ale ma to w dupie, nie ma administracji, polowy moderatorow, szachisci zapowiedzieli odejscie po zakonczeniu turnieju Empire, tak wiec nie ma sie kto zajac organizacja, nadawaniem uprawnien, tworzeniem tematow - jak zrobic turniej w takiej sytuacji w jakiej serwis sie znajduje? To nie jest kwestia inicjatywy, dyskusji czy finansow wiec jak widzisz.
Co do przejecia w celach komercyjnych to z tego co wiem to czesc ludzi ktorzy byli tutaj na gorze planowala kupno orga lub zalozenie nowego forum wlasnie po to aby ruszyc scene ze stagnacji w ktorej sie teraz znajduje. A od biznasplanow czy komercji nie da sie odejsc wtedy bo wszysko kosztuje jesli chce sie to zrobic przyzwoicie a nie na jakis darmowym serwerze.

Markouno
19-03-2010, 17:48
Kapsul za dużo pływasz w kraju mało bywasz to i nie zauważasz ze właśnie typowa Polska Szopka się odgrywa :D


Typowo po polsku wypowiada sie moze z kilku aktywnie pomyslow kilkanascie ,czesc sie juz obrazila reszta sie wkurwila .
Dziwy nad dziwy nawet jak na szopke wlasciel robi wszystko zeby mu sie interes rozsypal :o ,twojej reakcji sie nie dziwie Niesiol w końcu rozwinoles skrzydla a tu kurna nie ma gdzie latac :) ,Romanowi tez sie nie dziw ich plany ich podejscie zreszta w ich interesie jest aby to padlo bo jesli sie znajdzie ktos kto tym pokreci -nawet sam juz zaproponowałem chec wykupu udziałów od wlasciela to konkurencja i rozdrobnienie sceny to nie dobry uklad.
Feld plany do Napoleonka w kwestii turniejow byly dawno ale w obecnej sytuacji serwisu nie do zrealizowania .
Jedynie Barsa ty mi sie podobasz tzn twoja postawa zreszta wiesz o co chodzi :lol:
No to czekamy na początek kwietnia - 1 kwietnia to dobra data :?

feldmarshal
19-03-2010, 19:10
szczeze Panowie to nie wiem co ma piernik do wiatraka

Niesmiertelnik
19-03-2010, 19:50
Jak można doprowadzić do usunięcia konta?

feldmarshal
20-03-2010, 02:33
Panowie dla mnie sprawy sie maja tak mianowicie zamiast mówić ze sie nie da bo, sa takie powszechne opinie zupełne bezpodstawne,
ja sie pytam czy chcecie/chcemy mistrzostw Polski 1v1 lub 2v2 albo lige 3v3?

tylko generlenie nie ma podejście nikt nie wie jak to ugryźć dla mnie to nie jest start promu kosmicznego.
po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcemy?
po drugie znaleźć chętne osoby które poprowadza ten turniej a zostaną one obdarzone bądź juz maja zaufanie społeczności co do uczciwości i potrzebnej wiedzy żeby to zrealizować ( no co jak co ale znajda sie takie 2-3 osoby spokojnie) przecież nie tak dawno były turnieje BI RTW itp.
po trzecie zdecydować jaki format ma to być ja osobiście jestem za MP 1v1 bo to taka tradycja.
i w ten sposób zamiast uzgadniać każdy detal organizacyjny publicznie powierzyć to 2-3 osobą bo tak naprawdę udane turnieje charakteryzują sie właśnie rozsądnymi adminami...
prosze nie mówć ze na tym forum nie da rady bo przeciez sa tu jeszcze jacyś admini itp wiele nie trzeba tylko kilka wątków przecież kampanie online działają w najlepsze wiec nie rozumiem zupełnie o co chodzi....nawet NIes dostał warma, a inni sa poczuczani wiec o co biega?to ze jest "anarchia" nie oznacza ze jest to niemoc. Nawet jak się to rozleci można będzie ten turniej przenieść gdziekolwiek.

powtarzam:
pytanie jest tylko czy chcecie?
drugie kogo obdarzyć zaufaniem i wsio.. wiec zamiast zastanawiać sie co jak gdzie kiedy, znaleźć osoby które to poprowadzą . i po sprawie.
stan obecny orga nie ma tu nic do rzeczy bo jest to tylko nośnik „danych” i jedno z mediów.
niezaleznie od tego co bedzie dalej i tak ktoś to musi zorganizować.a na scenie ludzi nie brak.

Markouno
20-03-2010, 06:40
Panowie dla mnie sprawy sie maja tak mianowicie zamiast mówić ze sie nie da bo, sa takie powszechne opinie zupełne bezpodstawne,
ja sie pytam czy chcecie/chcemy mistrzostw Polski 1v1 lub 2v2 albo lige 3v3?

tylko generlenie nie ma podejście nikt nie wie jak to ugryźć dla mnie to nie jest start promu kosmicznego.
po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcemy?
po drugie znaleźć chętne osoby które poprowadza ten turniej a zostaną one obdarzone bądź juz maja zaufanie społeczności co do uczciwości i potrzebnej wiedzy żeby to zrealizować ( no co jak co ale znajda sie takie 2-3 osoby spokojnie) przecież nie tak dawno były turnieje BI RTW itp.
po trzecie zdecydować jaki format ma to być ja osobiście jestem za MP 1v1 bo to taka tradycja.
i w ten sposób zamiast uzgadniać każdy detal organizacyjny publicznie powierzyć to 2-3 osobą bo tak naprawdę udane turnieje charakteryzują sie właśnie rozsądnymi adminami...
prosze nie mówć ze na tym forum nie da rady bo przeciez sa tu jeszcze jacyś admini itp wiele nie trzeba tylko kilka wątków przecież kampanie online działają w najlepsze wiec nie rozumiem zupełnie o co chodzi....nawet NIes dostał warma, a inni sa poczuczani wiec o co biega?to ze jest "anarchia" nie oznacza ze jest to niemoc. Nawet jak się to rozleci można będzie ten turniej przenieść gdziekolwiek.

powtarzam:
pytanie jest tylko czy chcecie?
drugie kogo obdarzyć zaufaniem i wsio.. wiec zamiast zastanawiać sie co jak gdzie kiedy, znaleźć osoby które to poprowadzą . i po sprawie.
stan obecny orga nie ma tu nic do rzeczy bo jest to tylko nośnik „danych” i jedno z mediów.
niezaleznie od tego co bedzie dalej i tak ktoś to musi zorganizować.a na scenie ludzi nie brak.


nikt nie mowi ze technicznie to nie wykonalne ,jest trudne pod wzgledem organizacyjnym alw wykonalne przy odrobinie dobrej woli paru osob:
1.Ktos z uprawnieniami administratora powinien napisac lub wkleic krotkiego newsa na glowna .oraz otworzyc tematy dla poszczegolnych turniejow.

Na ta chwile wszyscy adm. zrezygnowali wiec to ich dobra wola i mozemy jedynie poprosic ich o to .

-moje zdanie jest takie ze mozna zorganizowac Lige w formacie 1v1 lad i morze
-oraz klanowe rozgrywki o prymat mistrza w formacie 3v3 na ladzie i morzu

Wszytko zalezne od zainteresowania.
Potem zebrac ekipe chetnych jak to napisales zaufanych nawet teraz w razie czego Barsa moze nadac im uprawnienia i rozpoczaz zapisy oraz prace nad regulaminem.
Robic kopie wszystkiego na wszelki wypadek chociaz osobiscie wieze ze ten serwis jeszcze rozwinie skrzydla i tyle .

Ale feld to trzeba pisac konkretnie kto co i do czego a nie polemizowac i rozdrapywac rany .
Dla przykladu trzeba kogos kto pusci wici po klanach w formoe info no i prosze podawac propozycje osob ktore beda chetne do prac organizacyjnych .
Sory za bledy ale jestem wykonczony po pracy.

Ja dam wam przyklad proponuje :
nastepujace osoby :
X71,Kapsul -liga w formacie lad
Roman Zabawa -Liga morska
Niesmiertelnik - klanowe rozgrywki

oczywiscie do kazdych ekip bedzie sobie mozna dobrac lub dosjc jezeli komus naprawde zalezy na dobru tej sceny i wspolnej zabawie ,osobiscie wieze ze uda sie stanac ponad uprzedzeniami i urazami i rozpoczac prace.
A to gdzie sie te turnieje zakoncza to sprawa drugorzedna opcje zastepcze sa (czy forum romana lub nowe forum )wazne robic kopie .
No to macie przyklad a teraz pokazcie dobra wole i checi.
Sory za bledy ale jestem wykonczony po pracy.

_________________

Barsa
20-03-2010, 07:35
I. Techniczne sprawy:

1.Newsa mogą dać aktualnie 4 osoby: ja, Ibran, Lucasus, Dziki. Dwóch pierwszych ma uprawnienia naczlenego(czyli moze dodac takze grafike w polecanych newsach, zeby byl widoczy dluzszy czas), trzeci autora, 4 właściciel na koncie Gaala.
Ja tego nie zrobię(poniezej dlaczego), Lucasus jest nieaktywny, Dziki nie wiem czy potrafi inna sprawa czy bedzie mial taka wole, Ibran nie wiem gdzie go "wcieło".

2. Żeby zrobić podfora i dzial turniejowy trzeba admina, a de facto nie ma teraz takiego, oczywiscie jak ladnie poprosicie Amroda lub Jarla i oni beda chcieli zrobic to zrobia. Moderatorzy aktualnie wybieraja admina i jezeli go wybiorą to nie bedzie mial kto tego awansu uczynic, ale tu moze ja boczną droga to załatwie, wiec kolejna mozliwosc moze sie otworzyc przed wami.

3. Warna Nies to moze Ci dac kazdy moderator globalny... ale zauwaz jaka masz range, jakby byl jakis admin to juz bys tam mial cos innego.


II. "Merytoryka"... nie spieszcie sie, nie zrobicie nic powaznego szybko jezeli nie bedzie "powszechnej zgody" a ta cos czuje szybko nie przyjdzie. Nie dajcie sie zrobic w balona i jezeli Primeval bedzie tu rzadził to nie róbcie nic tutaj, bo to bez sensu, bez rozwoju itd.


Wszystko wyjasni sie przez poczatkiem kwietnia, ten czas mozna poświecic na zrobienie dobrych regulaminów, to swoje trwa, itd.(tylko nie wybierajcie jeszcze adminów, bo jak sie kilka rzeczy zmieni to te wybory moga nie przetrwac, choc watpie,ale nic nie wiadomo teraz...). Nie ma co gnac na złamanie karku z turniejami w takich okolicznosciach... Nawet jak nic sie z Primevalem nie zmieni to Dziki pewnie juz do wtedy wyznaczy osobe do kierowania serwisem, bedziecie mieli z kim gadac jezeli nadal bedzie wola robienia cos tutaj...

Ja jak pisalem po 1 kwietnia, jezeli bedzie tu "primavelowo" zwijam się(usuwam konto), moze za zgoda Dzikiego przekaze swoja korenspondencje z nim osobie zaufanej, tyle moge jeszcze zrobic.

To chyba all, które moge dac teraz od siebie... reszta za bardzo poplatana i nie ma co w szczegolach pisac o rzeczach, ktore moga się nie zdarzyc.

feldmarshal
20-03-2010, 17:42
Barsa nie obraź sie ale lubisz bić piane, to sa oczywiste rzeczy, generlanie bez chęci wiele sie nie da zrobić. a tutaj wiesdz poprostu nie zalezy na robieniu turnieju tylko na gadaniu triuzimów a zamiast bić ta piana skupić sie na tym zeby wybadać czy sa te chęci i wybrać organizatorów a oni juz pozałatwiaja szereg tych rzeczy. i zadbaja "zeby było dobrze".
Marko dał pierwsze propozycje i dobrze.

Niesmiertelnik
20-03-2010, 18:45
Jeżeli chodzi o warna to Witia ściągnięty w trybie ekspresowym jest po chwili żeby pochwalić się gdzie załatwia swoje pozanetkietowe potrzeby. (btw - dziękuję, nie skorzystam)
Jak pytam o to jak mogę usunąć mój profil na tej stronie to nie mam odpowiedzi nawet po 24 godzinach od zadania pytania na PM JWP Moderatorowi globalnemu.

Jak moge usunąć mój profil?
W którym temacie mam oświadczyć że proszę o usunięcie mojego profilu użytkownika wraz z wszystkimi postami?

Pozdrawiam

Witia
20-03-2010, 23:20
Musisz zapytać administratora. Nie mam kompetencji do udzielania takich informacji. Mogę jedynie poinformować, że istnieje taka opcja.

dkescn
21-03-2010, 13:00
Witam serdecznie szanowne grono.

@Niesmiertelnik

Z tego co czytałem bardzo dużo wnosisz do sceny światowej oraz co najważniejsze masz dobry kontakt z producentami gry. Czytało się również super twoje recenzje Napoleona, ogromną część graczy zachęciłeś do grania. Do tego pomagałeś odpowiadając na pytania związane z grą. Odwaliłeś tutaj kawał dobrej roboty. Lecz jak czytam posta twojego z
Pt mar 19, 2010 2:46 pm to czy to naprawdę ty ? Ogrom słów wulgarnych, obraźliwych, z marginesu słownika. To są 2 oblicza człowieka. Nie potrafię uwierzyć w to co czytam. Poziom który przedstawiłeś był bardzo niemiły. Prawidłowo otrzymałeś ostrzeżenie od Witia. Później piszesz na temat usunięcia konta, niczym osoba w wieku dojrzewania co nie ma z emocjami co zrobić. Kiedyś w wojsku oficer coś takiego powiedział "Jak się w dupie zbiera za dużo pierdów, to do kabiny i sklepać sobie" przemyśl sobie to ;)
Jak widzisz nikt nie chce byś sobie konta usuwał, jesteś potrzebny tej scenie bardziej niż sobie to wyobrażasz.

Wracając do tematu. Z każdą grą wiążą się ogromne pieniądze. Dla jednych jest to zysk dla innych esport, a jeszcze dla innych jest to zabawa. Seria Total War stoi w miejscu i nie ma jej na większych imprezach.

http://cybersport.pl/newsy/pelny/Pula_n ... VI/0/0/0/0 (http://cybersport.pl/newsy/pelny/Pula_nagrod_w_EMS_VI/0/0/0/0)
http://cybersport.pl/newsy/pelny/ESWC_2 ... my/0/0/0/1 (http://cybersport.pl/newsy/pelny/ESWC_2010_wiemy_w_co_i_za_ile_gramy/0/0/0/1)

Taki starcraft a nawet nowy warhammer ma turnieje na starcie z nagrodami. Na różnych stronach.

http://allgamesleague.com/frm-cm-list.p ... cm_id=3254 (http://allgamesleague.com/frm-cm-list.php?b=index.php&sc=1&cm_id=3254)

Jak widzicie z każdą prawię grą są związane, nagrody, media i pieniądze. Takie są już czasy, akurat sam prowadzę jeden z podobnych portali oraz w tym esporcie trochę dłużej siedzę niż pozostali ;) Mam nadzieje że scena, albo inaczej kluczowi gracze tej sceny się zbiorą i coś razem stworzy się.

Amrod
21-03-2010, 13:22
Mały offtop co do linków podanych przez kolegę wyżej.


Counter Strike 1.6 mężczyzn:
1. 36,000 dolarów
2. 18,000 dolarów
3. 9,000 dolarów

Counter Strike 1.6 kobiet:
1. 14,000 dolarów
2. 7,000 dolarów
3. 3,500 dolarów

Taki rodzaj "równouprawnienia" czy obawiają się, że ktoś z męskiej części będzie podawał się za kobietę? :D

dkescn
21-03-2010, 17:19
Kobiet bardzo mało gra ;) i łatwiej wygrać będąc kobietą niż facetem :D

Niesmiertelnik
21-03-2010, 18:39
@dkescn
Tak, to ja. Każdy z nas tych słów używa i jeżeli tylko nie są pozbawione sensu i nie występują jako znaki przestankowe to ich używanie nie powinno sie spotykać z obstrukcją. Są częścią mowy polskiej i polecam Wszystkim sprawdzenie podejścia Francuzów do słowa "putain". Ot wyrwał mi się taki "krzyk na puszczy".
Nie uważam żebym wnosił cokolwiek nadzwyczajnej wartości dla sceny światowej czy krajowej. Kontakt z producentami nazwałbym incydentalnym - ot po prostu profesjonalnie i w odpowiednim momencie zogniskowali energię, ale to na tyle. Ja przepracowałem "społecznie" kilkadziesiąt godzin, a oni przeliczyli je potem na konkretną pozycję w income SEGI.
Pozostałe rzeczy - napiszę krótko. Każdy kiedyś będzie miał dość.
Ja mam właśnie teraz, po tym jak okazało się że tzw "scena międzynarodowa" to w znaczącej mierze banda idiotów, a nasze podwórko od lat jest takie samo i nie ma ochoty na okres dojrzewania.
Może to taki okres na oczyszczenie i jak każdy addict zaraz wrócę do starych przyzwyczajeń, ale na razie nie mam ochoty, szczególnie że nadal przypisuje mi się polityczne gadanie, realizację ambicji i inne zupełnie nieuprawnione pierdy....

Pozdrawiam

dkescn
22-03-2010, 12:25
@dkescn
Tak, to ja. Każdy z nas tych słów używa i jeżeli tylko nie są pozbawione sensu i nie występują jako znaki przestankowe to ich używanie nie powinno sie spotykać z obstrukcją. Są częścią mowy polskiej i polecam Wszystkim sprawdzenie podejścia Francuzów do słowa "putain". Ot wyrwał mi się taki "krzyk na puszczy".
Nie uważam żebym wnosił cokolwiek nadzwyczajnej wartości dla sceny światowej czy krajowej. Kontakt z producentami nazwałbym incydentalnym - ot po prostu profesjonalnie i w odpowiednim momencie zogniskowali energię, ale to na tyle. Ja przepracowałem "społecznie" kilkadziesiąt godzin, a oni przeliczyli je potem na konkretną pozycję w income SEGI.
Pozostałe rzeczy - napiszę krótko. Każdy kiedyś będzie miał dość.
Ja mam właśnie teraz, po tym jak okazało się że tzw "scena międzynarodowa" to w znaczącej mierze banda idiotów, a nasze podwórko od lat jest takie samo i nie ma ochoty na okres dojrzewania.
Może to taki okres na oczyszczenie i jak każdy addict zaraz wrócę do starych przyzwyczajeń, ale na razie nie mam ochoty, szczególnie że nadal przypisuje mi się polityczne gadanie, realizację ambicji i inne zupełnie nieuprawnione pierdy....

Pozdrawiam

"Używanie wulgaryzmów regulowane jest często nie tylko przez normy społeczne, ale i prawne. Np. w Polsce art. 141 Kodeksu wykroczeń mówi: Kto w miejscach publicznych umieszcza nieprzyzwoite napisy, rysunki albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze grzywny do 1500 złotych."

"Wulgaryzmy - wyrazy, wyrażenia lub zwroty uznawane przez użytkowników danego języka jako nieprzyzwoite, ordynarne."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wulgaryzm

Niestety ale normy nawet prawne w miejscach publicznych, a takim jest forum totalwar.org.pl zabraniają używania słów wulgarnych, to są normy społeczne oraz prawne. Moderator miał pełne prawo ukarać cie.


Ja mam właśnie teraz, po tym jak okazało się że tzw "scena międzynarodowa" to w znaczącej mierze banda idiotów, a nasze podwórko od lat jest takie samo i nie ma ochoty na okres dojrzewania.

Już sam fakt że seria Total War nie znalazła się na większych imprezach esportowych mówi mi tylko o bardzo słabej scenie międzynarodowej. Nasze podwórko może pokazać scenie międzynarodowej, że to tutaj może wszystko się rozwijać. I właśnie do rozwoju potrzeba takich osób jak ty, z ambicjami oraz możliwościami. Dowiedziałem się że będą zmiany na orgu, więc kto wie jak to dalej będzie ;) Mimo wszystko warto poczekać czasami wstrzymać się z emocjami ;) to tylko forum i gra.

Również pozdrawiam i głowa do góry będzie dobrze :)

n_t
22-03-2010, 16:46
"Używanie wulgaryzmów regulowane jest często nie tylko przez normy społeczne, ale i prawne. Np. w Polsce art. 141 Kodeksu wykroczeń mówi: Kto w miejscach publicznych umieszcza nieprzyzwoite napisy, rysunki albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze grzywny do 1500 złotych."
Nie chcę się wtrącać, ale jakie są kary za obrazę urzędu prezydenta? I dlaczego tak "dobrowolnie" są egzekwowane?

to tak na marginesie :)
pozdrawiam

feldmarshal
04-04-2010, 14:50
napisałem posta w dziale regulamin i został on usunięty bez jakiejkolwiek informacji , fajne praktyki :) jak cos to chyba mozna było go przesunąc skomentować itp. pisałem o punktacji ze zwyczajowo sie daje minimum dwa razy wiecej punktów za zwycięstwo niz remis... szczegolnie jesli chodzi o TW gdzie wygrac 2:0 wcale nie jest tak prosto....

X71
04-04-2010, 15:22
napisałem posta w dziale regulamin i został on usunięty bez jakiejkolwiek informacji , fajne praktyki :) jak cos to chyba mozna było go przesunąc skomentować itp. pisałem o punktacji ze zwyczajowo sie daje minimum dwa razy wiecej punktów za zwycięstwo niz remis... szczegolnie jesli chodzi o TW gdzie wygrac 2:0 wcale nie jest tak prosto....

Temat mial byc zamkniety to po pierwsze,po drugie sa inne miejsca na komentarze i zale a po trzecie bylo wystarczajaco czasu na korekty w regulaminie.Dlaczego wtedy nie zwrociles uwagi na temat punktacji??Co do pytania to wydaje sie ze taki uklad powoduje ze rywalizacja bedzie bardziej zacieta,druga sprawa to ewentualne walkowery ktore tez komplikuja rozgrywki przy wiekszej liczbie punktow za zwyciestwo.

feldmarshal
04-04-2010, 16:38
hehe wiesz co Ci powiem nvm, swieta sa.

X71
04-04-2010, 16:40
hehe wiesz co Ci powiem nvm, swieta sa.

Wesolych ;)

PS Najbardziej obawiam sie krytyki map podczas rozgrywek...bo jednym nie pasuja gorki,inni maja za plasko lub za wasko 8-)

Konrad III
12-04-2010, 13:15
To kiedy startuje liga?

Amrod
12-04-2010, 14:00
Obecnie zostaje przesunięte trochę w czasie ze względu na żałobę narodową, ale organizatorzy niedługo podadzą więcej informacji.

Apacz
13-04-2010, 12:43
Można poprawić błąd w terminarzach, z "GA" na "GE"? :roll:
Dziękuję 8-)

roman zabawa
24-04-2010, 13:02
Mam prośbę, żeby jeden gracz z każdej drużyny napisał mi na PW swoje wrażenia z meczu.
Umieszczę je w newsie dotyczącym pierwszej kolejki.