PDA

Zobacz pełną wersję : Problem: Sojusznicze AI permanentnie blokuje flotę



alternative4
23-03-2010, 11:52
Witam wszystkich.

Po długich poszukiwaniach i braku rozwiązania zdecydowałem się zapytać Was o pewien problem. Otóż problem polega na tym, iż mam sojusz z Imperium Ottomańskim. Wpłynąłem na Morze Czarne całkiem przyzwoitą flotą i jak już zrobiłem swoje, chciałem Morze Czarne opuścić. Jednak Ottomani ustawili swoją flotę w ciesninie pomiędzy Morzem Marmara a Egejskim, tak, że nie da się jej wyminąć - i jak tylko chcę wpłynąć na Morze Sródziemne to otrzymuję komunikat "Path Blocked". Nie wiem czy to jest błąd gry, ale komputer w żadnym wypadku nie chce przesunąć tej floty - czekałem sporo tur i nic, a ja jestem uwięziony na Morzu Czarnym.

Czy jest jakiś sposób bym "nie stracił" tej floty, t.j. żeby udało się ją z tamtąd zabrać i dalej wykorzystywać? Bo wojny z Ottomanami nie chcę wypowiadać w tej fazie gry (zwłaszcza żeby tylko usunąć blokującą mnie flotę).

Dzięki za wszelką pomoc! Pozdrawiam:)

Gajush
23-03-2010, 14:12
Brzmi fatalnie! Ja miałem podobne problemy z blokującą się flotą na kotwicach, wiec obaawiam się że jedynym rozwiazaniem jest wypowiedzenie wojny, lub rozpuszczenie floty. Uznaj to za dyzercie :). Może atak przed savem odblokuje, a następnie wgrać od nowa. A może tam dwie wrogie floty zablokowały się a widzisz jedną!

alternative4
23-03-2010, 17:11
Dzięki wielkie za tak błyskawiczna odpowiedź. Niestety to jedyna flota, która w tym miejscu jest zacumowana - podpływałem inną flotą od drugiej strony (z Morza Śródziemnego) i nic tam innego nie stoi. Po prostu komputer postawił tam flotę i jakby o niej zapomniał - podobna sytuacja zdarzyła mi się również na Kanale Lamanche, gdzie flota brytyjska blokowała francuski port, a gdy podbiłem Francję to została tam na dobre (ani wypłynąć ani wpłynąć do portu), tylko w tym wypadku nie miało to specjalnego znaczenia strategicznego.

Postaram się pokombinować tak jak zasugerowałeś - sprowokować jakimś działaniem komputer do zmiany algorytmu. Jeśli uda mi się coś wskórać to dam znać.

Dzięki jeszcze raz!:)



EDIT:
Napociłem się i chyba wszystkim co możliwe kombinowałem, ale flota jak stała, tak stała - nie udało mi się wymusić zmiany myślenia przez CPU. Ale tak czy inaczej, problem po czasie sam się rozwiązał - Ottomani poszli na wojnę z Hiszpanią i to skłoniło ich do ruszenia swoich statków i 'uwolnienia' mojej floty;)