PDA

Zobacz pełną wersję : Wiedźmin 2: Zabójcy Królów



Strony : [1] 2

Haller
24-03-2010, 12:55
Zapraszam tutaj do rozmów na temat gry Wiedźmin 2.
W prawdzie premiera dopiero w 2011 roku, ale dlaczego by nie można było o niej rozmawiac? :D

Oficjalne trailery z gry:

http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=13245
http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=13244


I kilka fotek :P (Pierwszy podoba mi się najbardziej :D, triss wygląda lepiej niż w poprzedniej częsci :P, a Jaskier, bardziej upodobnił się do moich wyobrażeń z Ks książki :D)

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen001.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen004.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen006.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen020.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen019.jpg

http://image.com.com/gamespot/images/2010/081/reviews/975399_20100323_790screen017.jpg

voitek
24-03-2010, 13:05
Wlasnie tak sobie wyobrazalem Jaskra kiedy czytalem sage :D

jozi02
24-03-2010, 13:35
Mnie ciekawi czy będzie możliwość wczytania zapisanej gry z pierwszej części tak by wybory tam dokonane miały choć drobny wpływ na to co się dzieje w części drugiej (tak jak to miało miejsce w Mass Effect 1 i 2)

Haller
24-03-2010, 13:38
Tylko tak, jak kończysz grę w pierwszej części, to lecą napisy końcowe i wychodzi do menu. Jak chcesz zapisac? :)

Boniek
24-03-2010, 15:52
Ciesze się że ukaże się nowy Wiedźmin. Pierwsza część bardzo mi się podobała. Powiem więcej - była to jedna z niewielu gier które wywołały we mnie prawdziwe emocje (ze względu na świetną fabułę). na pewno kupię :) Zwłaszcza że jestem wielkim fanem książek Sapkowskiego.

I proszę nie piszcie mi że nie mam racji i że stare gry RPG są lepsze, a Wiedźmin nudny i bez sensu. To jest moje zdanie i mój gust a nie kwestia jakiejkolwiek racji. Piszę to bo kiedyś napisałem moją opinię na temat Wiedźmina na jednym forum i od razu wyskoczyło kilku szaleńców że się nie znam i w ogóle że nie mam racji i że na pewno nie grałem w Baldurs Gata czy coś tam (nawiasem mówiąc grałem i mi się mniej podobał od Wiedźmina)...

Haller
24-03-2010, 16:00
Wiedźmin, to dla mnie najlepsza gra RPG jaką kiedy kolwiek w życiu grałem :)
Dla mnie pobił nawet Dungeon Siege, którego wiele razy ukończylem

Zyskał u mnie takie miano ze względu na fabułę i te teksty ,,zyciowe'' nie jak np w Gothicu, sztywne i jednokolorowe ;d
A drugą częśc kupie na pewno, za każdą cene :D

Pop517
24-03-2010, 16:01
I proszę nie piszcie mi że nie mam racji i że stare gry RPG są lepsze, a Wiedźmin nudny i bez sensu. To jest moje zdanie i mój gust a nie kwestia jakiejkolwiek racji. Piszę to bo kiedyś napisałem moją opinię na temat Wiedźmina na jednym forum i od razu wyskoczyło kilku szaleńców że się nie znam i w ogóle że nie mam racji i że na pewno nie grałem w Baldurs Gata czy coś tam (nawiasem mówiąc grałem i mi się mniej podobał od Wiedźmina)...
nikt a przynajmniej ja ci tego nie powiem całkowicie się z tobą zgadzam i zgadzałbym się nawet jakby niebyła to polska produkcja
jedyną rzeczą jakiej mi brakuje to większej otwartości świata chciałbym chodzić sobie po polach na podgrodziu albo po lasach na bagnach i to dla mnie jedyna wada ;)

Ps. nazwa tematu mnie troche razi :mrgreen:

Haller
24-03-2010, 16:03
Dziś tylko narzekasz Pop, albo na mój avek albo na nazwę tematu xD

Zadowolony?

Pop517
24-03-2010, 16:07
jestem bardzo zadowolony xD

ale o co ci chodzi wyrażam tylko swoją opinie a mój avek mam od...eee...crasha forum :mrgreen:

Vedymin
24-03-2010, 16:09
Czekam z niecierpliwością, jutro konferencja, na której ukazane zostaną nowe informacje, no i szykuje się nowa strona z zapełniającą się stopniowo szramą, jest ona pod tym adresem http://www.thewitcher.com/

voitek
24-03-2010, 16:29
Wrazenia z prezentacji

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7 ... zenia.html (http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7695190,Zaden_plotek_nie_zatrzyma_Geralta_ _czyli_nasze_wrazenia.html)

Haller
24-03-2010, 16:52
Przeczytałem całośc, i wywnioskowałem, że gra naprawdę może byc świetna :D

Nie podoba mi się tylko to:


Przejście głównej linii fabularnej ma zająć od 25 do 30 godzin

Ja tak nie chce :|

Pop517
24-03-2010, 16:53
kur ja chce więcej więcej i więcej :cry: bo multi to raczej wiecie... :|

Haller
24-03-2010, 17:04
A wypluje te słowa! :D Jakoś mi multi nie pasuje do wiedxmina :|

Volomir
24-03-2010, 18:56
I proszę nie piszcie mi że nie mam racji i że stare gry RPG są lepsze, a Wiedźmin nudny i bez sensu. To jest moje zdanie i mój gust a nie kwestia jakiejkolwiek racji. Piszę to bo kiedyś napisałem moją opinię na temat Wiedźmina na jednym forum i od razu wyskoczyło kilku szaleńców że się nie znam i w ogóle że nie mam racji i że na pewno nie grałem w Baldurs Gata czy coś tam (nawiasem mówiąc grałem i mi się mniej podobał od Wiedźmina)...

BG i tak jest duuuuzo lepsze;) co nie zmienia faktu ze wiedzmin bardzo mi sie podobal:P


Wiedźmin, to dla mnie najlepsza gra RPG jaką kiedy kolwiek w życiu grałem
Dla mnie pobił nawet Dungeon Siege, którego wiele razy ukończylem

Szczegolnie ze DS to nie jest RPG:P

Ja czekam, czekam na bardziej otwarty swiat, wybory wplywajace na swiat dookola i dorosla fabule.

Haller
24-03-2010, 19:08
Jak to DS to nie RPG :shock: a co? przecie nie FPS...
Niektórzy mówią że podobny do RTS... ale ja się z tym nie zgadzam :)
No i może trochę różni się od Wiedźmina, lecz dla mnie to ciagle rpg :D

Volomir
24-03-2010, 19:11
DS to zwykly hack'n'slash, przyjemny to fakt, ale zeby byc RPG to trzeba miec cos wiecej. To ze lazimy druzyna i zdobywamy doswiadczenie to nie znaczy ze gra jes RPG. Tak samo Dablo nie jest RPGiem.

Haller
24-03-2010, 19:12
Ale jest w kręgu gier RPG :D Dobra skończmy już ten offtop... :P

Volomir
24-03-2010, 22:32
Ale jest w kręgu gier RPG

w jakim kregu? DS nawet obok RPG nie lezal;)

jozi02
25-03-2010, 11:31
Tylko tak, jak kończysz grę w pierwszej części, to lecą napisy końcowe i wychodzi do menu. Jak chcesz zapisac? :)
W pierwszej części Mass Effect też po zakończeniu gry od razu leciały napisy.

Zresztą wygląda na to, że będzie możliwość importu z pierwszej części :)

"Mało? Co powiecie na możliwość importu stanu gry? Tak, tak, jeśli za bardzo nabroiliście w pierwszej części przygód, to teraz będzie mogli ponieść konsekwencje swoich zachowań, zupełnie jak w Mass Effect 2. Wiedźmin 2 wyprzedza produkcję z Bioware pod jednym względem - importować możemy nie tylko samą postać, ale także posiadany przez nią ekwipunek."
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,10265 ... zatku.html (http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,7694204,Wiedzmin_2___tak_mialo_byc_od_sam ego_poczatku.html)

Trzeba będzie jeszcze raz przejść, bo nie mam zapisanych stanów gry z pierwszej części :(

glaca
25-03-2010, 11:39
każda sieczka w świecie fantasy to rpg. takie czasy Volo. należy się z tym pogodzić ;] tak jak nazywanie dragon age- dark fantasy ;/
a mnie wlasnie pierwszy wiedzmin srednio podpasował. może i lepszy od gothica, ale i tak za malo przyjazny.
druga czesc może w koncu będzie wersją finalną i poprawioną.

Boniek
26-03-2010, 17:23
DS to zwykly hack'n'slash, przyjemny to fakt, ale zeby byc RPG to trzeba miec cos wiecej. To ze lazimy druzyna i zdobywamy doswiadczenie to nie znaczy ze gra jes RPG. Tak samo Dablo nie jest RPGiem.

Wydaje mi się że granica pomiędzy h'n's a RPG jest niezbyt wyraźna i niektóre gry na prawdę ciężko zaszufladkować. Weźmy takiego Icewind Dala. Dla mnie to RPG ale są gracze którzy twierdzą że to BG przerobiony na hack'n'slasha (ponieważ 80% gry to nawalanka). Więc rozumiem wątpliwości niektórych, zwłaszcza że h'n's bywa często nazywany "action RPG".
Zamotane ;)

Czik
27-03-2010, 23:00
Hn'S zaliczają się do RPG. "Prawdziwe" eRPeGi powinniśmy określać mianem cRPG.

Volomir
28-03-2010, 13:05
Hack'n'slash nie zalicza sie do RPG! Prawdziwe RPG to wlsnie RPG, te papierowe. Tyle w temacie.

Czik
29-03-2010, 23:00
Wiem o tym, ale dyskusja jest o grach komputerowych, więc twoje spostrzeżenie jest tu nie na miejscu :). Hack n' Slash w stylu Diablo, tzn z w miarę rozbudowanym systemem rozwoju postaci, jest jednym z podgatunków komputerowego RPG, i takie są po prostu fakty. A to, czy w osobistej naszej ocenie jest to "tró" RPG, nie jest tematem na dyskusję w temacie o Wiedźminie 2. Wg mnie apowiada się że będzie to porządny RPG, bo jako jeden z niewielu pozwoli na prawdziwą "grę w odgrywanie roli", o to przecież w zamierzeniu RPG chodzi, jak sama nazwa wskazuje.

Volomir
29-03-2010, 23:39
Diablo=hack'n'slash=/=RPG (cRPG)

Hack'n'slash nigdy nie byl podgatunkeim RPG (cRPG) to gatunek reprezentowany tak przez Diablo, jak i Enclave, Dungeon Siege itd. z RPGami (cRpgami niema to nic wspolnego) Takie sa fakty;)

A zeby ni bylo jzu offa, to powiem, ze przykro mi ze zlikwidowali wieskowi kucyk, byl bardzo fajny no i mam nadzieje ze twarz tez zmienia.
natomiast mojaposba do tworcow jest taka: ja chce chociaz namiastke otwartego swiata! Jak mam zapolowac na potowra wlesei, to chce ISC DO LASU I LATAC PO LESIE!!!

voitek
30-03-2010, 08:01
Nie wiem co to za moda sie zrobila na te wielkie otwarte swiaty :) Prawde mowiac, duze przestrzenie, a w szczegolnosci lasy i pustynie(Gothic 3, uo matko :? ) :P, w grach komputerowych strasznie mnie irytuja. Lubie jak fabula gna do przodu jak w dobrym filmie, a nie jak trace 10h gry na samo lazenie, z ktorego nic nie wynika :) Dlatego pierwsza czesc Wiedzmina tak mi sie spodobala, nacisk byl na fabule, fajny innowacyjny system walki, a nie zapieprzanie po swiecie :P Podobnie jest w Fable, ktore jesli chodzi o budowe swiata(chodzi mi o podzielenie na male lokacje, ktore sie laduja) jest podobne do Wiedzmina i rownie fajnie mi sie gralo :)




Diablo=hack'n'slash=/=RPG (cRPG)

Hack'n'slash nigdy nie byl podgatunkeim RPG (cRPG) to gatunek reprezentowany tak przez Diablo, jak i Enclave, Dungeon Siege itd. z RPGami (cRpgami niema to nic wspolnego) Takie sa fakty;)


Juz nie bawmy sie w gierki jesli chodzi o nazewnictwo :P, przypomniala mi sie moja dyskusja w jednym z newsow na temat tego okret/okret wojenny :P (I dalej bede trzymal sie mojej wersji :!: :lol: )

Haller
30-03-2010, 13:04
E e e bo się offtop robi. Mialy byc dyskusje na temat danej gry, a nie o grach RPG

Vedymin
30-03-2010, 16:52
A zeby ni bylo jzu offa, to powiem, ze przykro mi ze zlikwidowali wieskowi kucyk, byl bardzo fajny :shock: Jak to zlikwidowali? Na wszystkich artach, trailerach i gameplayach Geralt ma kucyk i raczej mieć go będzie dalej.

Haller
30-03-2010, 17:51
Właśnie, ten kucyk nawet pasuje :)

Ronin
26-05-2010, 21:02
A wiadomo na jakim silniku graficznym wyjdzie Wiedźmin 2 ? Bo te screen-y przypominają mi AC I AC 2

voitek
26-05-2010, 21:22
Autorski silnik tworcow

Pampa
10-06-2010, 13:09
Mi tam sie stary silnik bardziej jakby podobał, no ale zobaczymy może to przez te screeny mam takie wrażenie.

Mefisto7
13-06-2010, 10:46
No, nie mogę się doczekać nowej części, ah :D
A ja mam nadzieje że nie przesadzą z wymaganiami. Chciałbym sobie zagrać na maksymalnych ustawieniach, a jak dalej będą kombinować to znowu nic z tego nie wyjdzie... Jak dla mnie , mogłaby zostać grafa z jedynki, no, może trochę ulepszona.

Lena
26-02-2011, 19:23
Prawda jest taka, że gry są skierowane do różnego typu odbiorców. Dziwi mnie fakt, że skoro uważasz grę w "Wiedźmina" za męczarnię, nadal ją kontynuujesz - nikt nikogo nie zmusza.
To, że "Wiedźmin" nie przypomina Gothica itp należy uznać za atut. Problem z rozpalaniem ogniska? Na tym polega cała zabawa, żeby znaleźć ognisko lub osobę, która da nam schronienie. Rozpalanie ognia gdzie popadnie ułatwiłoby grę. Jeśli chodzi o mało slotów w ekwipunku... Wiedźmin przemieszczał się pieszo więc nienaturalne byłoby gdyby nosił na plecach 4 miecze dwuręczne, 5 sztyletów i pozostałe itemy. Poruszanie się po świecie natomiast nie jest trudne. Trzeba się po prostu tego nauczyć. Przechodziłam "Wiedźmina" dwa razy i nie miałam nigdy problemów z wejściem na most...
Nie wiem jak daleko doszedłeś i jakie znaki udoskonaliłeś, ale już na końcowych poziomach są naprawdę potężne i efektowne.
Co do jednakowych postaci... widziałeś grę, w której każda osoba wygląda inaczej? Szczególnie przy tak dużym natężeniu ruchu w miastach? Broń również można modyfikować. Wystarczy tylko zebrać przedmioty udoskonalające takową ;)

Pytałeś jaki będzie "Wiedźmin 2". Tutaj nikt Ci na to nie odpowie. Gra wychodzi w maju więc dopiero wtedy można będzie coś o niej powiedzieć.

Problem z wywalaniem do pulpitu można w prosty sposób wyeliminować instalując patche.

Volomir
26-02-2011, 19:32
-zamknięty świat
-płotki,małe górki,a nawet zejscie z pomostu to wyzwanie i sciany,woda gdzie nie morzna pływać.

Coz taka specyfika gry i tyle, nic na to poradzimy. Zamiast otwartego swiata, mamy super przemyslany i zorganizowany swiat.


-gupi system medytacji ( przy rozmowie lub jak znajde ognisko) to chore.Bo ja wiedzmin sam nie umiem rozpalić gdziekolwiek tego ognia?A używam czarów ogniowych.

Czepiasz sie, system jest dobry, to Ty masz z nim problem.


-plecak do którego nie mogę wsadzić nawet sztyletu na przechowanie ( wiedzmin kładzie derke na ziemię układa w niej miecze około 10 i zwija derkę.Następnie obwiązuje ją sznurkiem.I przezuca na plecy.Idze do miasta i sprzedaje.To jest realistyczne.Nie chodzi o sochowek na 450 mieczy czy innej broni.Ale te gupie 10 sztuk to moja babcia nosiła w Malborku po schodach do zbrojowni.

Wiedzmin to nie tragarz, nie nosi wiecej przedmiotow bo mu to nie jest potrzebne. Wczuj sie w klimat, a nie czepiasz sie. Ja lubie kolekcjonowac klamoty, ale w Wiedzminie w zaden sposob nie przeszkadzala mi taka "ubogosc" ekwipunku. Wiedzmin to historia, DIALOGI, swojski swiat i klimat.


-filmy które koncza się i w tej samej sekundzie walka.NP: Bestia. Idę z Abigeil z jaskini.Nagle jesteśmy w środku sfory.Abigeil zaraz pada ja nie wiem o co kaman.Po zabiciu besti Abigeil wstaje?Zero ran idzemy dalej.Zero klimatu.Tak byc nie może.

I? Co to za problem?


-wszystkie trupy takie same.te same ubrania twarze ułożenie.Po prostu przekopiowane i powklejane wszedzie gdzie sie da.
-wszyscy kupcy,kapłani,dziwki identyczni załamka.Te same twarze wszędzie.Szczególnie spasione mordy kupców wielkie i obwisłe.Rzucają się w oczy.

Pff i co jeszcze? Taki to wielki problem?


-zero uzbrojenia i znikomy wpływ na modyfikacje posiadanego.

Pisalem wczesniej, wczuj sie w klimat, poczytaj ksiazki itd. Specyfika bycia wiedzminem.


-znikoma możliwość exploracji świata

To nie RPG sandboxowe.


-czary nie robią wrażenia czarów. Gdzie jest ogień?Te kilka iskier w "IGI" i ta mgiełka to ma być czar ognia?

Bo to nie czary w takim sensie jak w innych swiatach fantasy. Wiedzmin to nie mag. Przeczytaj ksiazke.


Itd,Itd...Sprzedanych podobno 1mln kopi.Wiedzmina.No to od kilku dni 1.000.001 licząc z moją.Co nie oznacza że Wiedzmin jest grą dobrą,dopracowaną.Tylko że marketing CD-PROJEKT ma opanowy.I potrafi manipulować odpowiednio opinią i filmikami/trailerami zeby podjarać graczy.Ale czy teraz jeśli zwalą Wiedzmina 2 to jeszcze ktoś im zufa? Oto jest pytanie?

Bzdury piszesz. Marketing marketingiem, ale Widzmin to jeden z najlepszych RPG w jakie gralem. Swietne dialogi, swiat prawie tak idealny jak w ksiazce. Nie czujesz klimatu, trudno, na szczescie ludzie na calym swiecie docenili Widzmina.

Volomir
27-02-2011, 06:29
Właśnie w tym jest problem.Ja mocno wczówam się w klimat.I dlatego będąc wiedzminem.Zabójcą na którego polują inni zabójcy.Nie będe kładł się w centrum dzielnicy biedoty na gołej ziemi na środku placu.Przy jedynym ognisku w miescie.Żeby rano szczęśliwie żywy cudem obudzić się w towarzystwie trzech zapijaczonych oprychów i w tłumie żebaraków jakby nigdy nic.W świecie gdzie nikt nie okazuje litości i nikt jej nie oczekuje.W miescie opanowanym przez ludzi którzy nienawidzą mutanta.I w miescie gdzie co krok walcze w nocy o życie.I co.Ide spać na dywaniku pod gołym niebem w centrum dzielnicy biedoty jakbym spał u babci.

Mam drugie wyjscie.Mogę zejść do kanałów.Tam jest kilka ognisk.No i oczywiście pełno potworów.Jak one zobaczą że wiedzmin właśnie poszedł spać przy ognisku.To będą czekały aż się obudzi? Żeby go zabić?Czy zjedzą go we śnie.Na szybko.

Wchodzę do domu jakiegoś typa.Muszę zagadac do niego żeby iść w kime/medytacje.Zanim obraz zrobi się czarny widze jak zasypiam a za moimi plecami stoi gość który łaskawie pozwala mi spać u siebie na chacie.Od tak za free.Obcemu.Paser,złodziej,zboczeniec.Nie no to całkiem normalne ich zachowanie.A co tam normalka.

Zanim znalazłem ognisko w miescie.Robiłem mikstury u pasera.Po którejś z koleji medytacji paser wyszedł z domu.No i już nie mogłem dokończyć mikstur bo nie miałem do kogo zagadać?

W karczmie zapytałem czy są wolne pokoje.Jakie było moje zdziwienie kiedy karczmarz powiedział że tak ja zapłaciłem.I za sekundę przeniosło mnie na dywanik przed kominkiem na środku karczmy.

Czy to jest normalne i klimatyczne? Wątpie.To jest gupie.I dziwi mnie fakt ze tak to zostawiono w tej grze.A zostawiono to nie dla klimatu.Bo to gadanie dla naiwnych.Zostawiono to bo się nie chciało dopracować gry.Nie jestem FunBoyem wiedzmina.Ale zwykłym graczem.Dlatego nie satysfakcjonuje mnie jak coś jest zrobione na " i co z tego".

To nie jest glupie. Wiedzmin to tylka gra, do tego RPG. To nie symulator zabojcy potworow! Zreszta w RPG zawsze jest jakas umownosc, zawsze pare odrealnionych zasad. Tylko, ze gry RPG to przede wszystkim historia, dialogii, postacie, zadania i swiat. Natomiast technikalia (czyli to czepanie sie twarzy, ktore wielu poprostu olalo, bo generalnie wiekszosc gier RPG ma taki "problem"), pewien nierealizm odchodza na dalszy plan. Tworcy tak sobie zaplanowali system medytacji, mnie on odpowiada. Generalnie jest ciekawszy niz np. walenie do kogos z luku, a po awansie rozwiniecie umiejestnosci walka tarcza. Taka specyfika RPG.


Jedziecie po Gotiku.I Obvilionie.Takie wasze prawo jak i moje.Ale uważam że wiele rozwiązań jak w Gotiku.Dało by klimat większy Wiedzminowi.Bo ja lubię wejść w niebezpieczne miejsca nocą.Rozpalić ogień.Zrobic mikstury.Usmażyć iguane.I zacząć polowanie nocą.Do świtu.I to w realnym czasie.

To idz do lasu, w realu. To rozwiaze Twoje probelmy. Poza tym rozpalic ogien w Gothicu mozna bylo tez tylko w wyznaczonych miejscach, wiec gdzie ten ralizm?


Chciałbym znależć w otwartym swiecie Wiedzmina taki zrójnowany zamek.Gdzie w nocy zaczne polowanie na potwory.I będe poruszał się całkiem swobodnie.Jak Wiedzmin w startowym filmiku gdzie ratuje córkę hrabiego od klątwy.Tak żeby ta gra dawała trochę swobody.A nie ciągle pchała od jednego filmu do drugiego.

Ok, chcialbys, ale Wiedzmin nie byl sandboxem, to tak jak zarzucac half-lifeowi, ze nie ma otwartego swiata. TAKA SPECYFIKA GRY! Tworcy postawili na cos innego, na cos co tez sie doskonale sprawdzilo. Osobiscie wole, zeby gra byla zamknieta, niz zebym dostal nudny sandbox pokroju Obliviona i Gothica 3.

Poza tym kurde, mowisz, ze nie ma klimatu bo widzisz wciaz te same twarze... Czlowieku, nie krocz ta droga! To nie ma znaczenia czy twarze sa takie same, to nie ma wplywu na klimat! Kiedys gralo sie w BG, tam kazdy woj wyglada tak samo, na magow przypadaja dwa modele szat. Wszystko jest takie samo. A klimat? JAK Z KOSMOSU! Bo na klimat sklada sie swiat, dialogi, postacie, historia, polityka, muzyka! I tak jest z wiedzminem.

Lena
27-02-2011, 09:51
Wiedzmin to juz historia.I to bardzo odległa.Gra wyszła w 2007 roku.A zaczeli ją tworzyć chyba w 2003 czy 2004.Dlatego teraz w 2011 jest trochę nie na czasie.
Zauważ, że są takie gry, które pomimo upływu lat nadal zachwycają i przyciągają przed monitor. Weźmy np Morrowinda, Diablo 2 czy chociażby Heroes of M&M 3.
Jeśli gra ma klimat i pomysł, upływ lat się jej nie ima. W Wiedźminie jak już powiedział Volomir są to muzyka, fabuła, dialogi i przede wszystkim inność w stosunku do innych tego typu gier.

Ciekawe czy można będzie wyjść na pole przed karczmą i ubijac dużo potworów.
Wiedźmin zdecydowanie nie jest grą - "naparzanką", w której wszystko kręci się wokół walenia mieczem gdzie popadnie, więc na Twój pomysł bym nie liczyła...

I zlecenia na ludzi.Ooo to to by było super.
Zgodnie z książką Wiedźmin jest zabójcą potworów, a nie ludzi. Kształcono go, żeby płatnie eliminował wszelkie bestie (stąd też bestiariusz). Obawiam się, że mylisz "Wiedźmina" Z Hitmanem.
Nie można wymagać, żeby gra mająca własną specyfikę i własną opowieść diametralnie upodliła się czerpiąc wszystko z popularnych i znanych już gier.

Do tego chlanie nie jest za free :o
No to gdzie Twój realizm, skoro chcesz pić za darmo? ;)

Pop517
27-02-2011, 10:49
A powiedz mi.Dlaczego Wiedzmin wypuszcza tego człowieka żeby córka hrabiego co ma klątwe zjadła go?Ten gościu ginie na dziedzincu.Wiedzmin tylko się uśmiecha pod nosem.No ten człeczyna był pewnie podpadnięty ludzkości lub miał coś wspólnego .Więc Wiedzmin go wyeliminował w ten sposób.Wyeliminował.Zabił człowieka.Widac mu to nie przeszkadza ze był szkolony do zabijania potworów zabijac tez ludzi.
córka nie żadnego hrabiego tylko samego Króla Foltesta władcy Temeri a przynętą był dlatego że to on klątwę sprowadził mało tego chciał obalić króla na rzecz Vizimira z Redani a na koniec chciał ubić wiedźmina swoim żółwim kamykiem :lol:
po za tym niema żadnego uśmiechu na twarzy ja widzę wiedzę czerpiesz z intra gry a to mało ponieważ to tylko intro w dodatku zrobione przez widzimisię jakiegoś pana

ciekawe czy w 2-jce będzie jakiś czarodziej poza triss(ale taki z książki)

Volfgan
27-02-2011, 12:45
Gra Wiedźmin to klasyk i z niecierpliwością czekam na dwójkę, już tylko kilka miesięcy, w międzyczasie 17 marca Assassin's Creed Brotherhood, tak więc nie będę się nudził.

Maximus XI
27-02-2011, 15:45
Itd,Itd...Sprzedanych podobno 1mln kopi.Wiedzmina.No to od kilku dni 1.000.001 licząc z moją.

Nieaktualne dane. Sprzedano już ponad 1,5 mln kopii, przy czym ta liczba może jeszcze trochę urosnąć. Po trailerze części 2 ponoć sprzedano kilkanaście tysięcy na steamie.

Co do zarzutów, to taki apel. Przestańcie narzekać na to, czy RPG jest otwarty albo zamknięty. Po prostu taka specyfika konkretnej gry. Równie dobrze można mieć pretensje do Need for Speeda za niebycie prawdziwym symulatorem.

voitek
27-02-2011, 16:57
Jestes chory o.O

Rozumiem wczuc sie w klimat gry, ale zeby az tak? :D

Lena
27-02-2011, 18:58
Jedno jest pewne - nie ocenia się gry będąc dopiero po pierwszym etapie.
Z Twoich postów jasno wynika, że jesteś na to dowodem.

Dagorad
27-02-2011, 20:24
ciekawe czy w 2-jce będzie jakiś czarodziej poza triss(ale taki z książki)

Czyżby pan nie wiedział o Detmoldzie (http://tw2.thewitcher.com/#characters) ;)? I żeby nie było występuje on w książce co prawda jest tylko wspomniany ale jednak jest a i cała jego historia jest oparta o pewien fakt z książki.

Lena
28-02-2011, 18:47
Przypominam, że jest to temat o "Wiedźminie" a nie o psychiatrii, przeżyciach werterowskich itp.
Nie spamujemy Panowie

glaca
28-02-2011, 18:56
wyszedł właśnie dość ciekawy gameplay z krasnoludzkim miastem i sporą ilością walki (za dużo turlania...)
jeszcze jedno się rzuca w oczy: okropna pustka świata... w tak zaawansowanej wersji to źle wróży.
niestety linka nie zapodam, bo mam wirusa uniemożliwiającego kopiowanie czegokolwiek :lol:

voitek
28-02-2011, 18:58
Pre-beta to zaawansowana?

Volomir
28-02-2011, 19:00
wyszedł właśnie dość ciekawy gameplay z krasnoludzkim miastem i sporą ilością walki (za dużo turlania...)
jeszcze jedno się rzuca w oczy: okropna pustka świata... w tak zaawansowanej wersji to źle wróży.

Ty to kiedykolwiek czules sie zaspokojony? :P Mi sie nic takiego nie rzucilo w oczy, miasta ze spora iloscia ludzi, pustkowia poza miastem, ale to raczej dobrze, poza tym jak napisał Voitek. To wciaz pre-beta wiec luzuj. Mnie sie bardzo podobal gameplay i nie widze powodow do stekania sceptyku:p

glaca
28-02-2011, 19:43
wolę być sceptykiem w wersji beta niż potem przeżyć rozczarowanie 1.0 :(

Maximus XI
04-03-2011, 18:29
Pre-beta to zaawansowana?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_%C5%BCycia_programu

voitek
05-03-2011, 09:03
Ja wiem co to jest wersja pre-beta nie musisz mnie uswiadamiac :P

Maximus XI
05-03-2011, 16:19
Aj sorry, nie uwzględniłem kontekstu wypowiedzi :P . Żeby nie było off-topicu, to wyrażę swą obawę co do terminu premiery. Chciałbym w wakacje pograć, ale po przesunięciach jedynki można się wszystkiego spodziewać. :|

Lena
18-03-2011, 14:47
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,10265 ... .html?bo=1 (http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,9278616,Gralismy_w_Wiedzmina_2.html?bo=1)

Ależ mi ten artykuł narobił "smaka"... Już nie mogę się doczekać premiery.

Miłej lektury :)

Dragonit
18-03-2011, 21:23
Fakt, zapowiada się srogaśnie, już nie mogę się doczekać 8-) premiera całkiem niedługo, a do przejścia zostały Two Worlds 2, oba Dragon Age'y, oba Mass Efect, Drakensang i jeszcze parę gier, i to z samych rpg, a ja ostatnio gram raz na dwa miechy półtorej godziny :lol:

Sensei056
20-03-2011, 13:36
Jeżeli Wiedźmin będzie taki jak zapowiadają twórcy to będzie to najlepszy RPG roku, chyba że Skyrim go przebije, ale wątpię w to.

Aro137
20-03-2011, 14:32
Mnie zastanawia czy wyjdą DLC do tej gry. Twórcy coś wspominali, że jak mają wyjść to będą to przygody z prawdziwego zdarzenia a nie nowe zbroje itp.

28-03-2011, 10:55
Właśnie przed chwilą dostałem cos takiego na pocztę, z racji że zastrzegłem sobie kiedyś opcję przy rejestracji na ich forum. Dla sympatyków tej niezłej fabularnej gry, ciekawe info. Jak to mówią do refleksji, odnośnie sprzętu.
---------------------------------------------------------------------------------
Yes, you are the first ones to see them:)

Official System Requirements for The Witcher 2 are finally here!

We have what so many of you have been asking for: system requirements for The Witcher 2: Assassins of Kings. This should help you decide whether your gaming rig needs an update before May 17th.

Minimum Requirements:

Processor: Core 2Duo 2.2 GHz or dual core AMD 2.5 GHz
RAM: 1GB Win XP/ 2GB Vista/7
Graphics: GeForce 8800 512MB or Radeon (HD3850 512 MB)
HDD Space: 16 GB

Recommended Requirements:

Processor: Quad Core Intel or AMD
RAM: 3GB Win XP/ 4GB Vista/7
Graphics: GeForce 260 1GB or (HD4850 1GB)
HDD Space: 16 GB

Tell Us Your Story Contest results are in

We would like to thank all of you for participating in our competition and telling us your stories. We had no idea that there were so many exquisite writers in our community! We also decided to reward four more people with recognition prizes, as we had found their works to be exceptionally good. Without further ado here are the winners:

1st place: Leszek Sławiński from Poland (award - Geforce Gtx 460)

2nd place: Charles Jiang from USA (award - Press pack + medallion)

3rd place: Florian Mezerette from France (award - Press pack + medallion)

Recognition:

Olga Lad from Russia (award - Press pack)

Martin Pohlreich from Czech (award - Press pack)

Michał Szymak from Poland (award - Press pack)

Johannes Weber from Germany (award - Press pack)

Once again, congratulations! If you wish to read the winners' entries, check the appropriate thread on our official forums, where you can read original texts.

New Contest: Art of War

In March we have decided to launch a new competition with help from our friends at geforce.com providing some of the prizes. Just like with previous sweepstakes we want to see your creativity skyrocket as you use any means necessary to recreate your favorite bout from the first Witcher game. We've given you the total freedom as to the way of portraying that scene! Just don't get hurt trying to impress us, please (any dangerous/harmful acts will be immediately disqualified). If you wish to read more about it, please head over to our official Facebook page.

Witcher 2 at PAX East

On March 11-13 2011 during PAX East, customers had opportunity to play The Witcher 2 for the very first time. Thanks to cooperation with nVidia it was also the first time players had a chance to experience game's world in stereoscopic 3D (as well as take stereoscopic pictures with TW2-based cosplay models...). No wonder the most common impression was "Amazing visuals!".

Recent Witcher 2 media coverage

If you still can't get enough of Witcher related news, you can read all about the recent media coverage in a short summary. It also includes a preview of one of the Doppler Effect Contest winners' digitalized faces. You can grab it here.

To unsubscribe from these emails, please click here to go to your account on thewitcher.com and change your notification settings. In case you do not remember your password, please use Forgot your password option while logging-in.

Lena
28-03-2011, 15:42
Studiowałam te wymagania już jakiś czas temu i z radością spostrzegłam, że Wiedźmin powinien bez problemu pójść nawet na moim laptopie. Miło widzieć, że tak dobra gra nie ma wymagań z kosmosu.

Mefisto7
31-03-2011, 12:40
Szkoda, jakoś spełnianie minimalnych wymagań graficznych mnie nie uszczęśliwia. :| Boli mnie, gdy muszę grać na niższych detalach niż najwyższe, tym bardziej w przypadku Wiedźminka... A tutaj to sobie o najwyższych mogę zaledwie pomarzyć.

Lena
31-03-2011, 20:58
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013 ... .html?bo=1 (http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9357500,Wiedzmin_2___pol_godziny_wykladu_i _pol_godziny_rozgrywki.html?bo=1)
Polecam powyższy link. Znajdziecie tam wykład i ponad 29 minut filmu z rozgrywki z nowego Wiedźmina.

Ronin
02-04-2011, 13:25
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9357500,Wiedzmin_2___pol_godziny_wykladu_i _pol_godziny_rozgrywki.html?bo=1
Polecam powyższy link. Znajdziecie tam wykład i ponad 29 minut filmu z rozgrywki z nowego Wiedźmina.

Dobry filmik ale szkoda że jak już robili taki pokaz to nie dograli go do końca bo widać że konferencja trwała dale a nam obcięli tą misję w Wergen. Ogólnie Gra prezentuje się zajefajnie i zapowiada się prawdziwy hit roku. :D

nazgool
07-04-2011, 13:26
Na dwóch portalach Gamecorner dorwali w łapki wersję prasową Wiedźmina 2 ( cały akt I podobno ) i puszczają relację na żywo z pierwszych kroków w grze.
Poniżej linki do relacji
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,98214,9392428,Wiedzmin_2___relacja_na_zywo_.html
Miłego czytania :)

Dagorad
07-04-2011, 16:28
Trochę głupie jest czytanie takich relacji na żywo jeżeli jest się fanem psuje to tylko zabawę, sens ma to tylko kiedy się wahamy nad kupnem albo nam się wyjątkowo mocno nudzi.

Lena
08-04-2011, 19:54
Dla wszystkich zainteresowanych: http://www.empik.com/wiedzmin-2-zabojcy ... ltimedia-p (http://www.empik.com/wiedzmin-2-zabojcy-krolow-pc-cd-projekt-red,prod59220401,multimedia-p)
na stronie Empiku można w ten weekend zamówić w przedsprzedaży drugą część "Wiedźmina" w bardzo okazyjnej cenie. Sama się jeszcze nad tym zastanawiam ;)

voitek
08-04-2011, 23:09
http://tvgry.pl/?ID=1583

Aro137
09-04-2011, 08:21
Widziałem ten materiał na tvgry. Powiem szczerze, że zapowiada się naprawde fantastyczne rpg :D

09-04-2011, 16:51
Widziałem ten materiał na tvgry. Powiem szczerze, że zapowiada się naprawde fantastyczne rpg :D
Czyli zmiana diametralna w stosunku do jedynki. To dobrze, w końcu cRPG :D

Aro137
09-04-2011, 19:16
Nowy silnik robi swoje, ciekawy pomysł jest z opisami zadań. Po ukończeniu gry będziemy mieli jedno wielkie opowiadanie. Dobrze, że nie będzie już ekranów ładowania przy wchodzeniu i wychodzeniu z budynków. Ciekawe jak będzie w "praniu" ;)

Herod
12-04-2011, 09:28
Ostatnimi czasy prawdopodobnie zrobiłem się w konia.
Otóż zakupiłem "Pre-order" Wiedźmina 2. Takie pudełko za 20 złotych. Mam więc pytanie, durne pytania:
1. Czy to co jest dostępne we Wiedźminie 2 z empika, te dwie animacje kończące walkę to to samo co "Unikatowe Techniki Bojowe"?
2. Czy gdybym zamówił preorder to czy zniżka (te 30 złotych z empika) zsumowałaby mi się z rabatem 20 złotowych z "pre-orderem" edycji specjalnej?
3. Edycja Premium i Specjalna: co to do czarta jest? Czy zniżka z "pre-ordera" może być zastosowana tylko wobec tych produktów? Czy ten empikowski za 89 złotych podlega jeszcze?

W tej chwili to tyle głupiutkich pytań.

voitek
12-04-2011, 10:59
Edycja premium to edycja normlana, Specjalna to jak sama nazwa wskazuje specjalna, czyli kolekcjonerska


Nie lepiej po prostu napisac maila do empiku?

Herod
12-04-2011, 14:04
Możliwe, ale ja tak bardzo nie lubię pisać mejli... może się za to wezmę.
Wolałem się zapytać. Dziękuję za odpowiedź.

voitek
26-04-2011, 15:32
http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=16982

Gra zapowiada sie po prostu genialnie. Swietny polski dubbing, muzyka klimatyczna, grafika piekna. Questy poboczne nie robione na odwal sie, a przedstawiajace jakies krotkie historie. Szykuje sie RPG wszechczasow 8-)

Lena
26-04-2011, 19:26
Świetny filmik. Już nie mogę się doczekać, żeby pograć w to osobiście ;)
Twórcy jak zawsze się postarali. Dobrze też, że głos Geralta pozostał bez zmian i nadal są świetne dialogi.

Janek
26-04-2011, 19:47
Ja już nie oglądam żadnych trailerów, bo sobie zaspoileruje połowę gry :) Ale po części pierwszej i tym co do tej pory widziałem to dla mnie "must have" - może wreszcie pogram w RPG pełną gębą a nie hack'n'slashowe DA2.

Dragonit
26-04-2011, 22:52
Polska przejmuje rynek gier, ciekawa jaka będzie sprzedaż, razem z konsolami liczę na co najmniej 3 - 4 miliony.

nazgool
01-05-2011, 21:20
A to taka ciekawostka związana z wiedźminem i zbliżającą się premierą. Jak dla mnie dość przedni pomysł na promocję gry wśród męskiej populacji ;). Swoją droga to nawet im to fajnie wyszło.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9516515,Czasopismo_dnia___dzisiejszy_Playb oy.html

02-05-2011, 11:52
Ja już nie oglądam żadnych trailerów, bo sobie zaspoileruje połowę gry :) Ale po części pierwszej i tym co do tej pory widziałem to dla mnie "must have" - może wreszcie pogram w RPG pełną gębą a nie hack'n'slashowe DA2.

Nie liczyłbym na to, jako action RPG będzie jak poprzednio dla sympatyków Sapkowskiego megahitem, dla pozostałych bardzo dobrą grą fabularną...Ale takie są wymogi rynku, wystarczy pograć w Two Worlds II, skądinąd niedoceniana w Polsce grę cRPG, by zobaczyć różnicę w rozgrywce :)

Aro137
02-05-2011, 16:55
A to taka ciekawostka związana z wiedźminem i zbliżającą się premierą. Jak dla mnie dość przedni pomysł na promocję gry wśród męskiej populacji ;). Swoją droga to nawet im to fajnie wyszło.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9516515,Czasopismo_dnia___dzisiejszy_Playb oy.html

Mocno się zdziwiłem jak to zobaczyłem, ale uważam że to dobry pomysł. Trzeba by było sobie to hmm załatwić... :lol:

Maximus XI
03-05-2011, 03:10
Ja już nie oglądam żadnych trailerów, bo sobie zaspoileruje połowę gry :) Ale po części pierwszej i tym co do tej pory widziałem to dla mnie "must have" - może wreszcie pogram w RPG pełną gębą a nie hack'n'slashowe DA2.

Nie liczyłbym na to, jako action RPG będzie jak poprzednio dla sympatyków Sapkowskiego megahitem, dla pozostałych bardzo dobrą grą fabularną...Ale takie są wymogi rynku, wystarczy pograć w Two Worlds II, skądinąd niedoceniana w Polsce grę cRPG, by zobaczyć różnicę w rozgrywce :)

Czy jak sterowanie jest zręcznościowe, a nie np. oparte na D&D, to automatycznie skreśla grę jako "true RPG" ;) ? Ach ci, ortodksi :mrgreen:. Myślałem, że RPG polega na odgrywaniu ról, wpływaniu na świat gry poprzez decyzje, rozwoju postaci itp. Wydaje mi się, że Wiedźmin 2 ma te cechy ;).

Czekam z niecierpliwością na premierę. Jedynym minusem, jaki widzę w trailerach, gameplayach itp., to że nie czuć zbytnio polskiego, słowiańskiego klimatu :/. Odnoszę wrażenie, że świat trochę "uzachodniono", aby gra bardziej przemawiała do hamburgerów. Rozumiem CD-Projekt, ale chciałbym aby jednak dało się odczuć polskie klimaty w stopniu zbliżonym do tego z 1.

Aro137
03-05-2011, 08:37
Wszystko okaże się w "praniu" czy Wiedźmin 2 ma słowiański klimat ;) A premiera tuż tuż :D

Janek
04-05-2011, 20:01
Ja już nie oglądam żadnych trailerów, bo sobie zaspoileruje połowę gry :) Ale po części pierwszej i tym co do tej pory widziałem to dla mnie "must have" - może wreszcie pogram w RPG pełną gębą a nie hack'n'slashowe DA2.

Nie liczyłbym na to, jako action RPG będzie jak poprzednio dla sympatyków Sapkowskiego megahitem, dla pozostałych bardzo dobrą grą fabularną...Ale takie są wymogi rynku, wystarczy pograć w Two Worlds II, skądinąd niedoceniana w Polsce grę cRPG, by zobaczyć różnicę w rozgrywce :)

Mnie tam z lekka hack&slashowe walki nie przeszkadzają (byle nie zrobili z tego drugiej Bayonetty) - w końcu w takim np. Gothicu walki też były arcadowe. W1 się zatrzymał w rozkroku pomiędzy NWN gdzie nie trzeba było robić nic a Gothiciem właśnie, podczas gdy to gra w dużej części o szlachtowaniu potworów i fajnie byłoby, żeby ten element był interesujący. Fabule gry to na pewno nie zaszkodzi.
Co do TWII to jak dla mnie był to crap niebywały - denna fabuła, sterylny świat, zadania mniej skomplikowane niż w Diablo i w dodatku grafika tak mocno oparta na bloom/HDR, że po godzinie grania głowa bolała. Gra miała duże ambicje i potencjał, ale wykonanie było w stylu City Interactive i ich budżetówek niestety :(

Aro137
06-05-2011, 22:23
System walki w Wiedźminie 1 nie był zły. Widziałem filmik prezentujący walkę to jak dla mnie jest ok ;) Gra będzie działała z platformą steam to więc mogą być problemy ale nie muszą ;) Interesują mnie jakie dadzą wyzwania do odblokowania. A to prawda że jest ponad 16 zakonczeń czy źle coś zrozumiałem ;) ?

voitek
09-05-2011, 11:53
http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=17086

" - Nie mow, ze podoba ci sie tutaj
- Nie, bo to zadupie. Ale jest komu spuszczac lomot" :)

Aro137
09-05-2011, 16:33
Jutro wychodzi nowy nr cd-action, będzie recenzja Wiedźmina 2 i jakieś DLC o wartości 20 zł warto zakupić ;)

Janek
10-05-2011, 17:32
Dzisiaj w CDA jest 6-cio stronicowa recenzja Wiedzmina 2 z oceną końcową 9+.Warto poczytać, bo jest dużo informacji, niemniej ja po tej recenzji jestem już na 101% przekonany do zakupu :)

Sam Fisher
10-05-2011, 20:44
IMHO Wiedźmin 2 celuje w grę roku :D

Ensis
10-05-2011, 21:04
Jak ktoś jeszcze nie grał w 1:Pierwszy Wiedźmin za 14 zł (http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9573464,Pierwszy_Wiedzmin_za_14_zl.html).

Vedymin
12-05-2011, 15:38
Ma ktoś już kolekcjonerkę? Czytałem na forum CD-Action, że ludzie już mają, tymczasem ja wciąż czekam.

Aro137
13-05-2011, 15:54
Podobno popiersie Geralta jest uszkodzone, zdarzają się braki też innych elementów albo coś jest nie tak z samą płytką :shock: Niezła wpadka przed premierą. Akurat nie zamówiłem kolekcjonerki dla mnie cena była zaporowa ;) Kupie sobie mniej więcej w czerwcu gdy będę miał więcej czasu :D A z tym wiedźminem 1 za 14 zł to bardzo ciekawa promocja w tym, że ja już 1 posiadam :lol:

13-05-2011, 21:09
Ja też poczekam, ale ze względu na "ciekawe" doświadczenie z pierwszą częścią, kupioną zaraz po wejściu na rynek... ;)

Janek
13-05-2011, 22:27
Robicie z igły widły. Jak kupiłem Dragon Age 1 to w pudełku miałem tylko jedną płytę (CD2) - wróciłem do sklepu i mi wymienili na inny egzemplarz (od tej pory zawsze otwieram od razu po zakupie ;) ). Przy takiej skali produkcji zawsze coś komuś nie będzie działać.

Volomir
13-05-2011, 22:35
Eutychesowi chodzilo chyba bardziej o to, ze Wiesiek po premierze byl bardzo dziurawy, slabo zoptymalizowany i ladowanie poziomow bylo dluuuugie. Przynajmniej do ukazania sie patcha;)

Janek
13-05-2011, 22:45
Bugów poważniejszych nie spotkałem, a ładowanie faktycznie było karygodnie długie, ale i tak zdążyłem skończyć grę przed patchem :)

Volomir
13-05-2011, 23:02
Ja tez ukonczylem przed patchem:P Szczegolnie, ze to byla swietna gra;)

Mateusz Sz
14-05-2011, 17:05
Ma ktoś już kolekcjonerkę? Czytałem na forum CD-Action, że ludzie już mają, tymczasem ja wciąż czekam.
Ja swoją dostałem w czwartek. Nawet jeśli jeszcze dziś nie masz, to 16 na 100% będziesz sobie grał w tą super zapowiadającą się grę.

PS.Choć o Wiedźminie 2 czytam na bierząco, czy wiadomo coś o pojawieniu się w grze Nilfgaardu? ( nieliczę dyplomaty i jego obstawy)

Pop517
14-05-2011, 20:38
mnie interesuje zaś jak to w końcu z tymi dlc bo jak czytam to co piszą na gram(i innych stronach) to ja się po prostu gubię

teraz pora na informację, która powinna ucieszyć wszystkich, nawet osoby uważające, że za dużo ostatnio się pisze o grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Wszystkie DLC, jakie ma w planach studio CD Projekt RED, będą całkowicie darmowe. Tak, żadnego pobierania opłat za drobiazgi ubarwiające zabawę, a co za tym idzie niczego nie wycięto z gry w oczekiwaniu na dodatkowy zysk. Jedyne, za co nam przyjdzie zapłacić, to potencjalne pełnoprawne rozszerzenia gry.
jakim więc cudem dają(w sklepie gram) dlc w EK i pre orderze? że już o dlc z cd-action nie wspomnę
face palm?
edit;double face palm ze względu na uszkodzenia/braki w zamówieniach

Volomir
14-05-2011, 20:51
No ale co w tym dziwnego?

1) daja DLC dla EK, zeby ja wyroznic i skusic wiecej klientow. Tak samo cd-action - dzialania marketingowe. Podejrzewam, ze te DLC nie beda dostepne normalna droga.
2) kolejne DLC beda do pobrania za darmo

Przynajmniej ja tak to rozumiem i nie widze w tej sytuacji potkniec;)

Pop517
14-05-2011, 20:54
a ja widze
Wszystkie DLC, jakie ma w planach studio CD Projekt RED, będą całkowicie darmowe
nie chodzi mi o marketing bo to wiadomo każdy stara się więcej zarobić ale według mnie ktoś tu popełnił wpadkę

Volomir
14-05-2011, 20:57
Ale tam jest napisane:

"wszystkie jakie ma w planach" :P jesli tak bardzo sie czepiasz tego;)

Pop517
14-05-2011, 21:04
co nie zmienia faktu że coś tam wyprodukowali :P
al niema co gdybać
co najwyżej jak pójdę do jakiegoś kupla będzie m mógł się pochwalić że ma uber pro ziółka w EQ i jeszcze lepsze gumowe rękawiczki +2 do czegoś tam 8-)

15-05-2011, 10:40
Eutychesowi chodzilo chyba bardziej o to, ze Wiesiek po premierze byl bardzo dziurawy, slabo zoptymalizowany i ladowanie poziomow bylo dluuuugie. Przynajmniej do ukazania sie patcha;)
Tak, o to mi chodziło, a te piękne włażenie w ściany :D Też ukończyłem przed edycją rozszerzoną :)

Aro137
16-05-2011, 10:42
Kolejne problemy z edycją kolekcjonerską. Twórcy zapewniali, że posiadacze EK będą mogli uruchomić grę dzień wcześniej a tu lipa :o
Link: http://www.cdaction.pl/news-19278/wiedz ... alszy.html (http://www.cdaction.pl/news-19278/wiedzmin-2-zabojcy-krolow---problemow-z-kolekcjonerka-ciag-dalszy.html)

Ciekawi mnie jak oni nabywcom EK wynagrodzą ;)

voitek
16-05-2011, 10:45
A co tu wynagradzac? To, ze JEDEN dzien wczesniej nie moga gry odpalic to taka straszna rzecz? Prawde mowiac dla mnie cala ta sytuacja jest po prostu chora, jakas gromada uzaleznionych fanatykow sie bulwersuje

Poza tym podobno juz dziala, wiec na nic ich wielkie sranie. W dodatku wszystkie DLC do W2 maja byc darmowe, nie wiem jakiej
"rekompensaty" oni oczekuja

Aro137
16-05-2011, 11:26
Skoro twórcy zapewnili uruchomienia gry o jeden dzień wcześniej, powinno to być dostępne ;) Dla mnie to też jest chore, coś tam pisali o bójkach no bez przesady :lol: Teraz tak czytam wypowiedzi to większości działa. Zawsze coś będzie nie tak przy dużych premierach ;)

voitek
16-05-2011, 11:34
Z tym, ze moga juz grac i jest dostepne. W dodatku nie bylo przez dluzszy czas mowy o tym, ze wczesniej beda mogli odpalic gre wczesniej. Placili za to co maja w pudelku. Przedpremiera to dobra wola CDP

Amrod
16-05-2011, 12:17
Widzisz Voitek. Dla Ciebie nie ma to znaczenia, dla mnie też nie ma. Co więcej, dla Wszechświata też nie ma. Ale akurat to było oficjalnie zapowiedziane, że posiadacze EK będą mogli uruchomić grę wcześniej. To jest część oferty, która została przyjęta i dokonano za niej zapłaty. I ja się nie dziwię, że ktoś ma o to pretensje.

Janek
17-05-2011, 13:53
Kupione, gram = polecam!
Za 90 zł (EMPiK, można kupić jeszcze taniej) to naprawdę dobry wybór - dobra fabuła, fajne minigierki, bardzo wymagającą walka (walka bez kombinowania = zgon w 5 sekund), ładna grafika (niestety trzeba mieć dobry komputer). Jest też trochę bugów, ale nic szczególnie przeszkadzającego w graniu.

voitek
17-05-2011, 14:23
Gra jest swietna! Muzyka wypas. Grafiki lepszej w grze tego typu nie widzialem, mam na maksa wszystko poza 'uberprobkowaniem' ale z tego co wiem to praktycznie nikt nie moze na tym plynnie pograc, za to skok jakosciowy przy tym jest boski

Sam Fisher
17-05-2011, 14:50
Gra jest swietna! Muzyka wypas. Grafiki lepszej w grze tego typu nie widzialem, mam na maksa wszystko poza 'uberprobkowaniem' ale z tego co wiem to praktycznie nikt nie moze na tym plynnie pograc, za to skok jakosciowy przy tym jest boski
A jaki masz sprzęcior? :P

voitek
17-05-2011, 14:56
Asus P6T SE X58
Intel Core i7 930 2.8 GHz
6 GB RAM OCZ Triple Channel
HIS Radeon 5870 1 GB GDDR5 iCooler V Turbo
Antec TruePower 750W

Windows 7 Ultimate 64bit

Dosc mocny sprzet, ale z tego co czytam to i na slabszych da sie grac plynnie na nizszych detalach

PS.
Udalo sie wam znalezc Easter Egga w misji ze szturmem na zamek? :D

Sam Fisher
17-05-2011, 14:59
Mam słabszy sprzęt, ale jak Crysis2 działa bez żadnej ścinki na max detalach to mam nadzieję, że i Wiedźmin ucieszy moje oko grafiką i płynnością ;]

Lena
17-05-2011, 15:35
I jak wyszło w finalnej wersji z wczytywaniem sejwa z poprzedniej części? Jest taka możliwość?
I przede wszystkim - jak narracja?

voitek
17-05-2011, 15:46
Mozna przeniesc stan gry z Wiedzmina. Mam zbroje Kruka i Aerondight z jedynki, nie wiem czemu, ale nie dostalem runicznego sihilla z Mahakamu :( Czy ma to jakis wplyw na fabule? Nie wiem

Narracja? Coz, gra sie fajnie, historia jest ciekawa. Po waznych fabularnie wyborach sa swietne wstawki komiksowe, naprawde klimatyczne. Gra po prostu wciaga :) Lepsza od Mass Effectow czy Dragon Age jak dla mnie

PS. Ktos zrobil screena opinii wystawionej podobno przez pracownika Bioware na Metacritic, zobaczcie jak ocenil Wiedzmina i jak ocenil Dragon Age II :D Najbardziej cieszy brak poparcia dla jego opinii wsrod graczy w obu przypadkach 8-)
http://www.gry-online.pl/Galeria/Forum/5/358959258.png

Janek
17-05-2011, 16:02
Tyle, że to raczej plotka, ze to pracownik Bio.
Gra jest rzeczywiście fabularnie lepsza, ale gorzej zrobiona niestety - sekwencje skradankowe są rzeczywiście fatalne, w czasie rozmowy postać stojąca w tle mi się pojawiała i znikała, wspomniane już zmiany tła podczas finiszera, mało intuicyjny ekran alchemii. Zobaczymy jak będzie dalej :)

Lena
17-05-2011, 16:03
Zapowiada się świetnie :) Wraz z przedmiotami przechodzą statystki i umiejętności?

voitek
17-05-2011, 16:04
Nie, chyba tylko zbroja i bron

Lena
17-05-2011, 16:08
Szkoda, ale i tak dobrze :) oby tylko empik.com szybko wysłał mój egzemplarz do salonu. Już widzę, że mój licencjat i koło z filozofii współczesnej zostaną "walnięte w kąt" :mrgreen:

Aro137
17-05-2011, 16:38
Nic tylko iść do sklepu ! :D A rzeczywiście zadania są aż tak rozbudowane ? Chodzi mi to niby opowiadanie co się robi w czasie wykonywania zadania itp.

Janek
17-05-2011, 19:14
W prologu gdy będziecie mieli zadanie z balistą, idźcie kawałek dalej i w prawo - powinien tam stać wóz z sianem i dość zabawnym nawiązaniem do Assassin's Creed :)
Zresztą w grze jest pełno innych easter eggów :) Np. w więzieniu scena-kpina z Prison Break :)

Pop517
17-05-2011, 19:20
no ja jestem zaopatrzony tylko coś długo się instaluje a moim pierwszym wrażeniem z wieśka jest że coś jakby brakuje monety...ale bez przesady tragedii niema 8-)
edit; a jednak jest tylko...mała truszke
ja takie sceny lubię i mam nadzieje że będzie ich jak najwięcej w końcu będzie można się troszkę pośmiać :)

Mateusz Sz
18-05-2011, 15:31
Ludzie jeśli macie jakieś wątpliwośći, to mogę od razu wam powiedzieć IDŹCIE KUPIĆ WIEŚKA :!: Jak iż mam kolekcjonerkę, to od 16 byłem tak pochłonięty grą iż kompletnie nie chciało mi się uczyć, tylko grać dalej by zobaczyć jak się potoczy historia z Zabójcami i [spoiler:16lv1t1z]Letho, bossem królobójców[/spoiler:16lv1t1z] (dlatego też nieudzielałem się ostatnio na forum). Jak narazie wcale się nie zawiodłem, choć były jakieś problemy z płynnością, to wczoraj Nvidia wypuściła sterowniki, które sprawiają iż gra się płynnie.

PS.Często kożystajcie ze znaków i uników.

Janek
18-05-2011, 16:17
A da się nie korzystać ze znaków i uników? Ja nie potrafiłem pierwszego wroga w grze pokonać bez tych czynności.

Lena
18-05-2011, 16:49
Chyba nie powinnam już zaglądać do tego wątku 8-) Bo nie doczekam do jutra.

Volomir
18-05-2011, 17:01
Kur...czaki, ja i tak musze czekac do czerwca. Nie mam kasy, za to mam mase projektow. W sumie to moze i lepiej. Wiedzmin to zbyt duzy dystraktor:P

Janek
18-05-2011, 20:16
Filozofię gry dobrze oddaje to jak wygląda quest w którym trzeba wykonać typowe wiedźmińskie zlecenie - znaczy ukatrupić jakieś stwory. W takim Gothicu idziemy we wskazane miejsce, zabijamy co się rusza plus to co się po drodze nawinie i wracamy po nagrodę. W Wiedźminie na początku wiemy tylko ogólnie, że dane stwory żyją w lesie i można albo iść na żywioł (z reguły kończy się to zgonem :) ) albo postarać się więcej o takich potworach dowiedzieć (wiedza o każdym przeciwniku ma 3 poziomy na każdym dowiadujemy się czegoś istotnego) - można kupić książkę (drogo), popytać ludzi albo po prostu upolować trochę potworów danego typu.
Jak już się trochę dowiemy to na drugim poziomie wiedzy dowiemy się, co trzeba zrobić żeby potwory wytępić całkiem i wykonać zlecenie (np. spalić jaja, zasypać jamę itp.) a trzeci poziom to z reguły wiedza na co przeciwnik jest wrażliwy. Na przykład takie Nekkery, są groźne dopóki się nie dowiemy, że [spoiler:3hih3d13]są bardzo wrażliwe na efekt krwawienia.[/spoiler:3hih3d13]
Jak się zrobi odpowiednią miksturę to padają jak muchy (no prawie :)). W ogóle mikstury w tej grze to podstawa - w W1 użyłem eliksirów parę razy dosłownie, tutaj za każdym razem gdy tylko podejrzewam, że może być walka od razu biorę eliksir, bo znacznie zwiększa szanse na przeżycie (nie da się ich brać w trakcie walki, trzeba to zrobić gdy jest jeszcze bezpiecznie).
W dodatku potwory w lesie nie lubią się między sobą więc można np. próbować zaciągnąć jedne do leża drugich, żeby się nawzajem powyrzynały (niestety część potworów jest dość terytorialna i nie będzie nas gonić za daleko).

voitek
18-05-2011, 20:37
A ja za nic nie moge pokonac [spoiler:2c86vhku]Lheto, za mocne ataki ma i gine po kilku trafieniach[/spoiler:2c86vhku]

Dragonit
19-05-2011, 23:13
Słyszeliście o tej żenującej akcji bioware? po wyjściu Wiedźmina 2 zaczęli wykupywać jakichś z dupy recenzentów i pojawił się wysyp ocen Dragon Age 2 - 10/10, The Witcher 2 - 0/10 :x

voitek
19-05-2011, 23:54
Taaak, na metacritic http://www.metacritic.com/game/pc/the-w ... s-of-kings (http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings)

ale sa wysokie oceny recenzentow zagranicznych i przewazajace wysokie oceny normalnych graczy http://www.metacritic.com/game/pc/the-w ... er-reviews (http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings/user-reviews)

Swoja droga, jestem w 3 akcie i zapowiada sie ciekawa rozgrywka 8-)

Sam Fisher
20-05-2011, 06:11
Taaak, na metacritic http://www.metacritic.com/game/pc/the-w ... s-of-kings (http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings)

ale sa wysokie oceny recenzentow zagranicznych i przewazajace wysokie oceny normalnych graczy http://www.metacritic.com/game/pc/the-w ... er-reviews (http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings/user-reviews)

Swoja droga, jestem w 3 akcie i zapowiada sie ciekawa rozgrywka 8-)
A mnie zatrzymał kejran :( Dawno już mnie nie zirytowała jakaś gra :(

voitek
20-05-2011, 10:21
Ta walka nie jest akurat zbyt trudna ;) Zajrzyj do poradnika

Mateusz Sz
20-05-2011, 12:16
Jednak w poradniku jest jeden istotny błąd. Napisali, iż po odcięciu macek jest qte. Żadnego quic time eventa tam nie ma. Jedynie kejran gdy atakuję cię macką, geralt na nią wskakuję, i trzeba zrobić tak, by odpowiednim momęcie by macka walnęła w ruiny mostu. Później wskakujemy na zawaloną konstrukcję, biegniemy w stronę tłowia kejrana (uważamy na macki) i uruchamia się filmik. Tak trzeba dobić kejrana.

Przy okazji polecam zadanie "W szponach szaleństwa", które rozpoczynamy u Cedrica. Bardzo klimatyczny quest.

Jestem w 2 akcie i początek jest równie interesujący walczymy jako Henselt w pojedynku z Saską Smokobójczynią.

voitek
20-05-2011, 12:42
Jest QTE w walce z kejranem, chyba, ze grasz na latwym

Sam Fisher
20-05-2011, 13:14
Ah pokonałem kejrana zaraz parę minut po tym jak napisałem posta :D

Dragonit
20-05-2011, 14:10
f you like a weak story, simplistic gameplay, and stupid side quests, then you will like this! I didn't even get more than 2 hours into the game before the annoying controls, dizzying interface, and agonizingly slow story did in my progress. You play a badly scarred grey-haired old man in leather trousers, to whom a procession of identically-shaped redheads surrender themselves sexually after three lines of astonishingly bad dialogue. The characters arent really worth caring about and the story is very boring and cliche. While they put a lot of time and money into this, it isnt very fun to play at all, and that's the point of games right? You're better of playing something else

can not believe that some people claim that this "game" is superior to Biowares RPGs. The Witcher 2 is a benchmark tool and simulation of sex. This is not an RPG. People who are behind this "game" have shown incredible incompetence. The official site has not worked exactly at the time when the game was released for sale. The engine is a mild horror. This game works equally poorly in the lowest and highest settings. Of course, you'll know this if you manage to start the game and there's a good chance that you will not be able to do that. The game itself is below the minimum standards of the genre. The story is surprisingly bad and full of stereotypes and clichés. The main character is extremely repulsive and is surrounded by a crowd of equally annoying and poorly conceived characters. The fact is that author of novels that have served as inspiration for this "game" is just a plagiarist. "Mr." Sapkowski copied a number of well-known dark fantasy novels, most notably the famous "Elric of Melniboné" series. His work probably would never got beyond the borders of his homeland. Get some dating or sex simulation if you want to, buy some benchmark tool if you want but do not buy this "game".

:roll: :evil: co za typy tam piszą, ehh ... dobrze, że większość osób docenia nieosiągalny dla większości gier poziom.

voitek
20-05-2011, 16:50
Przeszedlem gre sciezka Vernona :D Swietne, troche sie wyjasnilo, ale zakonczenie nadal jest otwarte i na 100% bedzie trzecia czesc

Aro137
20-05-2011, 20:13
Gdzieś kiedyś czytałem, że ma być trylogia :D

Sam Fisher
20-05-2011, 20:30
Przeszedlem gre sciezka Vernona :D Swietne, troche sie wyjasnilo, ale zakTRonczenie nadal jest otwarte i na 100% bedzie trzecia czesc
Grałeś 24 godziny na dobę? :D
Też wybrałem ścieżkę Vernona, ale nie wiem co to jeszcze oznacza tak na dalszą metę :D Była to pierwsza decyzja w grze, przy której tak długo sie zastanawiałem. Czy Vernon czy Iorweth.

Pampa
21-05-2011, 16:48
A ja czekam ąz wróce do domu żeby odebrać, a chętka jest dość spora :D

Ronin
22-05-2011, 09:10
Mam pytanie techniczne. Czy gra pójdzie na grafie. GE Force GTX 460 Z 768 MB ramu? Chodzi mi o to czy będzie płynna rozgrywka powiedzmy na średnich detalach.

Sam Fisher
22-05-2011, 09:12
Mam pytanie techniczne. Czy gra pójdzie na grafie. GE Force GTX 460 Z 768 MB ramu? Chodzi mi o to czy będzie płynna rozgrywka powiedzmy na średnich detalach.
Wypadałoby podać całą konfigurację kompa :D

Ronin
22-05-2011, 09:18
Mam pytanie techniczne. Czy gra pójdzie na grafie. GE Force GTX 460 Z 768 MB ramu? Chodzi mi o to czy będzie płynna rozgrywka powiedzmy na średnich detalach.


Grafa jak wyżej Firmy Gigabyte.
Ramy 4 GB
Procek AMD Phenom II X4 955 oc 3.8 Ghz
Zasilacz Tagan 680 Watt
OS. Windows XP Profesional SP 3 (Mam też Windowsa 7) w rezerwie.

Sam Fisher
22-05-2011, 09:23
Mam pytanie techniczne. Czy gra pójdzie na grafie. GE Force GTX 460 Z 768 MB ramu? Chodzi mi o to czy będzie płynna rozgrywka powiedzmy na średnich detalach.


Grafa jak wyżej Firmy Gigabyte.
Ramy 4 GB
Procek AMD Phenom II X4 955 oc 3.8 Ghz
Zasilacz Tagan 680 Watt
OS. Windows XP Profesional SP 3 (Mam też Windowsa 7) w rezerwie.
A to myślę, że pójdzie Ci na wyższych ustawieniach niż średnie :D A Twoje systemy są 32 czy 64 bitowe? :P Bo chyba wiesz, że systemy 32 bitowe obsługują do 3GB RAM? :P

Ronin
22-05-2011, 09:29
Mam pytanie techniczne. Czy gra pójdzie na grafie. GE Force GTX 460 Z 768 MB ramu? Chodzi mi o to czy będzie płynna rozgrywka powiedzmy na średnich detalach.


Grafa jak wyżej Firmy Gigabyte.
Ramy 4 GB
Procek AMD Phenom II X4 955 oc 3.8 Ghz
Zasilacz Tagan 680 Watt
OS. Windows XP Profesional SP 3 (Mam też Windowsa 7) w rezerwie.
A to myślę, że pójdzie Ci na wyższych ustawieniach niż średnie :D A Twoje systemy są 32 czy 64 bitowe? :P Bo chyba wiesz, że systemy 32 bitowe obsługują do 3GB RAM? :P

Wiem wiem ale XP nie ma dobrego systemu 64 Bitowego po polsku. Więc XP mam 32 bit a 7 mam 64 Bit. Tyle tylko że na szaraku mam XP-ka bo mam stary pakiet biurowy który nie działa mi pod 7

Pop517
24-05-2011, 21:42
swoją drogą tak patrze i widzę że twórcy niezłego faila zrobili
po jednej stronie mapki jaka była w pudełku mam Hagge w Temerii a po drugiej stronie w Aedirn :mrgreen:
gra świetna i zachęcam do kupowania teraz mam problem z tym koksem Vandergriftem ale wkońcu dam rade raz już mu prawie całe życie zjadłem

Lena
24-05-2011, 22:26
No to Wiedźmin skłonił mnie do wymiany 3/4 zawartości PeCeta... 8-)
Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogram już normalnie.
Jeśli chodzi o CDP, to muszę przyznać, że jestem zaskoczona, tym jak szybko mi odpisali na maila i że w ogóle odpisali.

Ps. Dzięki Sam :D

Araven
25-05-2011, 07:57
Witam. Mam pytanie jak oceniacie system walki w Wiedźminie 2 w stosunku do jedynki, która mam ale jestem w połowie kampanii i raczej nie ukończę na razie w związku z wyjściem 2 :mrgreen: . W Wiedźminie 2 zaczynamy od zera? nie ma żadnej opcji importowania bohatera z części pierwszej? Ogólnie czy mechanika gry bardzo się zmienila w stosunku do I-ki? Pozdrawiam.

voitek
25-05-2011, 12:27
Mozna zaimportowac zapis z jedynki ale ma on minimalny wplyw na fabule. Dostaniejsz za to miecze i zbroje jaka nosiles pod koniec w jedynce. Nie ma typowego przydzielania atrybutow typu 'sila' czy 'zrecznosc' wiec to tez nie przechodzi.

System walki na samym poczatku byl troche meczacy, ale jak juz udalo mi sie go opanowac to stal sie bardzo fajny :) Mozna powiedziec, ze swietnie oddaje charakter walki Geralta

Araven
25-05-2011, 14:44
Dzięki bardzo Voitek, a też są te 3 style walki jak w jedynce? :P Oks sie przekonam za jakis czas, poczekam jeszcze trochę z zakupem, może następna partia bedzie z jakims patchem :mrgreen: Pozdrawiam.

voitek
25-05-2011, 15:03
Nie ma trzech styli, pod LPM masz atak szybki, pod PPM mocny, mozna ladnie i plynnie przechodzic i tworzyc kombinacje

K A M 2150
28-05-2011, 15:15
Ech, jestem jednym z tych licznych pechowców, którzy mają problem z plikiem data2.cab podczas instalacji. No nic muszę lecieć do znajomych, zgrać obie płyty z Wiedźminem na dysk, przerzucić wszystko na jakiś dysk przenośny i dopiero potem będę mógł w końcu wcielić się w Geralta.

Janek
31-05-2011, 22:20
Przeszedłem (ścieżka Roche'a) - zakończenie pozostawia niedosyt, bo są niemal same niedopowiedzenia (na koniec mogłoby pisać "to be continued in The Witcher 3"), ale gra jest świetna. Fabuła wciąga do końca i oferuje wiele niespodzianek a nieliniowość jest ogromna - chyba w żadnej grze nie mogliśmy tyle zmienić naszymi decyzjami (nawet Alpha Protocol). Prawie wszystkie postaci są niełatwe do jednoznacznej oceny i każdy ma jakieś swoje racje - brak takich typowych czarnych charakterów (a jeśli wydaje nam się, że ktoś jest super zły, to raczej znaczy, że jego wrogowie nam sprzedali trochę zmanipulowaną wersję, a my nie poznaliśmy całej prawdy). W dodatku jestem niemal pewny, że przy 1 przejściu nie poznaliśmy całej prawdy tylko jedną z jej wersji - naprawdę mnie ciekawi co by się stało, gdybym w paru miejscach wybrał inaczej. Także przymierzam się do ścieżki Iorwetha.
Dialogi są często śmieszne i dobrze napisane - jest mnóstwo przekleństw, ale nie rażą, są dość naturalnie wplecione w dialogi. Udźwiękowienie PL pełen profesjonalizm - trudno się do czegoś przyczepić.
Grafika jest niesamowita - postaci są znaczeni lepsze od tych z stajni BioWare (dużo mniej plastikowe). Chociaż co ciekawe, największe wrażenie zrobiła na mnie... biedronka w samej końcówce gry :) Niestety komputer trzeba mieć naprawdę mocny, żeby dobrze działało - tyle, że po patchu 1.1 jest lepiej i na komputerach spełniających zalecane wymagania powinno się w miarę dać grać.
Gra jest faktycznie bardzo trudna, zwłaszcza w prologu i 1 akcie. - dopiero pod sam koniec następuje mocne dopakowanie bohatera, które powoduje, że nawet końcowa walka jest łatwa.

Co mi się nie podobało:
- bugi - nie jest to Gothic 3, ale trochę tatałajstwa przeszło przez QA,
- IMO za mało punktów talentów - nawet jednej ścieżki nie da się wymaksować,
- niewykorzystany potencjał mutagenów,
- w grze jest z 50 eliksirów - z czego z 4-5 przydatnych,
- czasami trzeba chodzić w te i nazad, żeby móc jakiś przedmiot podnieść,
- niby wprowadzono poprawki, ale nadal trudno się zorientować w inventory (+ przydałby się jakiś wskaźnik przy kupowaniu czy taki przedmiot już mamy i ewentualnie w jakiej ilości),
- dla mnie to akurat nie minus, ale jak ktoś nie czytał książki, to może słabo rozumieć niektóre elementy fabuły.

01-06-2011, 09:29
Czyli sobie poczekam na patcha(e), i pogram sobie w jedynkę, bo mi tamte stare savy się nie zachowały, ale to jak znajdę chwilę czasu :cry:

Volomir
01-06-2011, 11:32
Ja wlasnie sobie popykuje w jedynke, szykuje sejwa, czekam na kase i patche na nowego Wiedzmina;) I tak nawiazujac do jedynki to stwierdzam, ze nadal swietna gra, mimo pewnych ograniczen technicznych;)

Czik
02-06-2011, 15:24
Mam nadzieję, że wyjdzie tak jak w przypadku 1 "Enhanced Edition", z dużą ilością poprawek; dopiero wtedy kupię i zagram, żeby w pełni móc się tym Wieśkiem nacieszyć.

Poza tym, teraz i tak ledwo by mi poszedł, a nową grafikę kupuję dopiero na jesieni :D.

voitek
02-06-2011, 15:26
Z tym, ze ta gra nie potrzebuje jakichs specjalnych poprawek 8-) Po prostu swietnie wyglada i dlatego ma zapotrzebowanie na sprzet

Czik
02-06-2011, 15:50
Edycja rozszerzona ma tylko poprawiać stabilność i optymalizację kodu, pod tym względem żadna gra nie jest idealna i zawsze można to poprawić - pytanie tylko, czy będą tak jak poprzednim razem robić z tego jedną, wielką poprawkę do "edycji rozszerzonej", czy po prostu zrobią to zwykłymi, dyskretnymi patchami.

Mateusz Sz
03-06-2011, 17:30
Jeśli dwójka też doczeka się edycji rozszerzonej, to mam nadzieję iż nie odwalą takiego koksu jak z jedynką, iż początkowo trzeba było płacić dychę za patcha, a 3 miesiące później ten patch był już darmowy.

gombrowitch
03-06-2011, 20:56
Mam pytanie techniczne. Czy gra pójdzie na grafie. GE Force GTX 460 Z 768 MB ramu? Chodzi mi o to czy będzie płynna rozgrywka powiedzmy na średnich detalach.


Grafa jak wyżej Firmy Gigabyte.
Ramy 4 GB
Procek AMD Phenom II X4 955 oc 3.8 Ghz
Zasilacz Tagan 680 Watt
OS. Windows XP Profesional SP 3 (Mam też Windowsa 7) w rezerwie.

Win 7 64
4 GB Ram
i5 750@3,4 Ghz
GTX 460 768 MB MSI Cyclone

Chodzi prawie na ultra w FullHD. Wyłączam uberpróbkowanie i da się grać. Czasami czuć spadki FPS, ale da się grać.

Araven
09-06-2011, 14:32
Witam. Prosiłbym o jakieś kolejne opinie o Wiedźminie 2. Bo jeszcze go nie kupiłem poczekam chyba na edycję rozszerzoną, ja tam cierpliwy jestem. W międzyczasie skończę jedynkę bo w akcie IV jestem dopiero. Wracając do tematu, czy nowy system walki jest lepszy czy gorszy niż w jedynce i sama fabuła bardziej rozwinięta? Bo, że gra jest nieliniowa to już Ktoś pisał. Mam znajomego który Wiedźmina 2 już kupił i mi odradza zakup bi się zawiódł... Dlatego proszę o jakieś opinie, uwagi. Pozdrawiam.

voitek
09-06-2011, 14:54
Nie bedzie raczej czegos takiego jak edycja rozszerzona. System walki jest po prostu inny, nie lepszy ani gorszy, mnie bardziej odpowiadal niz ten z jedynki. A twoj kolega musi byc wyjatkowa maruda albo ma kompa na wegiel jesli mu sie ta gra niepodobala. Nie jestem zlosliwy, ale ta gra po prostu jest swietna i wszystkie argumenty przeciw niej sa, ze tak powiem z dupy. Jak chcesz to mozesz poczytac dziesiatki swietnych recenzji z zagranicy i Polski i opinie uzytkownikow.

http://www.metacritic.com/game/pc/the-w ... ic-reviews (http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings/critic-reviews)

Lena
09-06-2011, 15:41
Moim zdaniem system walki jest lepszy niż w jedynce. Nie trzeba już przestawiać klawiszami ze stylu szybkiego na ciężki - wystarczy kliknąć lewym bądź prawym przyciskiem myszy. To daje kolejny atut - można w świetny sposób łączyć style, co daje bardzo efektowny sposób walki. Ponadto Geralt już nie stoi kiwając się, tylko naprawdę walczy. Aż miło jest na to popatrzeć.
Dwójkę naprawdę warto kupić. Świat w niej jest po prostu piękny. Wszystko żyje, jest bardzo rzeczywiste. Dialogi są genialne. Fabuła jak zawsze na wysokim poziomie. System zminiaturyzowanej mapy jest świetnym rozwiązaniem. Co prawda są małe niedociągnięcia (gra zatrzymała mi się pod koniec prologu tak, że musiałam ją ponownie wczytywać), ale kolejne patche z pewnością wszystko naprawią.

Podsumowując - nie zastanawiaj się, tylko pędź do sklepu 8-)

Araven
09-06-2011, 16:22
Dziękuję Wam za opinie, fakt kolega czasem marudzi nie tylko na tą grę. Lena i Voitek rozwialiście moje obawy, pewnie niedlugo zainwestuję w Wiedźmina II. Pozdrawiam. :mrgreen:

Volomir
09-06-2011, 19:02
Ja zas mam dziadowski problem:/ oczywiscie doknal mnie blad CRC, ktory jak sie okazalo, spotyka ogrom graczy... Bardzo fajnie Cd-Projekt, bardzo fajnie. Nie mam pojecia co zrobic. Czytalem FAQ i nic nie pomaga. Nawet przerzucenie plyty na dysk nic nie daje, mimi braku bledow. Czyli zamiast sobie dzis pograc, bede teraz calą noc sciągal sobie grę, zeby sprobowac na niej uzyc mojego cd-keya:/

09-06-2011, 19:13
Spróbuj z czystego bootowania, fakt masz win7, ale tez powinno być to możliwe...Błąd ten występuje nie tylko przy Wiedźminie 2 hehe :D

Volomir
09-06-2011, 19:23
Wlasnie teraz jade z czystego bootowania i zobaczymy co bedzie. Bede jeszcze probowac z alcoholem 120, a jak nie to sciaganie...

K A M 2150
09-06-2011, 22:12
Ja zgrałem u kumpla na laptopie moje płyty z Wiedźminem 2, potem na dysk przenośny i dopiero wtedy na mojego kompa i to pomogło.



Araven, kupuj Wiedźmina, przyjemność z grania daje dokładnie taką samą jak Bellum :D

Araven
10-06-2011, 08:30
Ja zgrałem u kumpla na laptopie moje płyty z Wiedźminem 2, potem na dysk przenośny i dopiero wtedy na mojego kompa i to pomogło.



Araven, kupuj Wiedźmina, przyjemność z grania daje dokładnie taką samą jak Bellum :D
To kupuję Wiedźmina 2 na 100% po wypowiedziach Leny i Voitka oraz teraz Twojej. Dzięki. :mrgreen:

Volomir
10-06-2011, 09:15
No i po 3 probach odpalenia na czystym bootowaniu poszedl :mrgreen: I na razie jestem bardzo zadowolony! Swietny system walki, ciekawa fabula, dialogi i bardzo, ale to bardzo prawdziwe NPC! Tylko tak apropo poziomu trudnosci, to czy patch 1.2 cos zmienil? Bo naczytalem sie, ze Wiedzmin w prologu jest bardzo trudny, a ja na srednim przeszedlem nie ginac:P
Napisze tez cos o grafice. Nie mam jakiegos bardzo mocnego kompa, a pomijajac wodotryski, ciesze sie gra na prawde ladnie wygladajaca (szczegolnie modele postaci) i nie przycinajaca sie;)

Dragonit
10-06-2011, 21:26
Jakiego masz kompa?

Czik
10-06-2011, 21:46
Dobra, panowie i pani, opcja jest taka.

Mam Win XP, 2 GB Ram, Geforce'a 9600 z 384 mb, Intela E7300 2.66 ghz. Na jesieni będę pewnie ulepszał kompa do 3 gb ramu i 1-gigowej karty, możliwe też, że podkręcę do tego procesor, bo mi się wtedy kończy gwarancja. Czy bardziej opłaca się kupić Wieśka teraz i grać na niskich/średnich detalach, czy poczekać do tej jesieni i nacieszyć się grą w jej pełnej chwale? Oczywiście, jeśli kupię grę teraz, to po ulepszeniu kompa przejdę zapewne drugi raz :).

Sam Fisher
10-06-2011, 21:55
Dobra, panowie i pani, opcja jest taka.

Mam Win XP, 2 GB Ram, Geforce'a 9600 z 384 mb, Intela E7300 2.66 ghz. Na jesieni będę pewnie ulepszał kompa do 3 gb ramu i 1-gigowej karty, możliwe też, że podkręcę do tego procesor, bo mi się wtedy kończy gwarancja. Czy bardziej opłaca się kupić Wieśka teraz i grać na niskich/średnich detalach, czy poczekać do tej jesieni i nacieszyć się grą w jej pełnej chwale? Oczywiście, jeśli kupię grę teraz, to po ulepszeniu kompa przejdę zapewne drugi raz :).
Wiem, że to łatwa decyzja z perspektywy osoby, która nie stoi przed takim dylematem, ale jednak bym polecił poczekać :D Gra tak świetna, o takiej jakości - winna być okraszona jej najlepszymi ustawieniami, gdyż wtedy wypływa z niej cała magia :D

Czik
11-06-2011, 00:38
Dobra, panowie i pani, opcja jest taka.

Mam Win XP, 2 GB Ram, Geforce'a 9600 z 384 mb, Intela E7300 2.66 ghz. Na jesieni będę pewnie ulepszał kompa do 3 gb ramu i 1-gigowej karty, możliwe też, że podkręcę do tego procesor, bo mi się wtedy kończy gwarancja. Czy bardziej opłaca się kupić Wieśka teraz i grać na niskich/średnich detalach, czy poczekać do tej jesieni i nacieszyć się grą w jej pełnej chwale? Oczywiście, jeśli kupię grę teraz, to po ulepszeniu kompa przejdę zapewne drugi raz :).
Wiem, że to łatwa decyzja z perspektywy osoby, która nie stoi przed takim dylematem, ale jednak bym polecił poczekać :D Gra tak świetna, o takiej jakości - winna być okraszona jej najlepszymi ustawieniami, gdyż wtedy wypływa z niej cała magia :D

Spoko, mam długą listę RPG'ów do nadrobienia... Tylko właśnie w tej chwili przechodzę jedynkę, która wyszła zanim jeszcze kupiłem tego kompa i stąd jakoś mi umknęła; i po przejściu tej gry ciężko mi się będzie od Wiesława oderwać na kilka miesięcy, wiedząc, że jest na wyciągnięcie ręki... Ale spróbuję :D.

Sam Fisher
11-06-2011, 00:50
No właśnie :D Pograj w jakieś tam Mas Efekty czy Rizeny :D Albo Gotyki, a zostaw sobie najlepsze na koniec :P

Pampa
13-06-2011, 11:08
I co opłaca sie kupic nowego wiedźmina ? Bo juz mam pieniądze ale nie wiem czy np w Bullet storma nie zainwestować

voitek
13-06-2011, 11:19
Zagraj w demo Bulletstorma, mnie kompletnie nie odpowiada ta gra. Poczytaj wypowiedzi wyzej co do Wieska

Aro137
13-06-2011, 12:13
A ja poczekam do wydania jakiejś platynowej kolekcji, albo jeśli wyjdzie Edycji Rozszerzonej. A tak kupie sobie Mass Efeckt, za dwadzieścia parę złotych ;)

Janek
13-06-2011, 21:54
Gra wymiata jeśli chodzi o grywalność, nieliniowość i fabułę, ale trochę poprawek niestety potrzebuje - zarówno jeśli chodzi o stabilność jak i UI. Jest już zapowiedziany patch 1.3 (pomiędzy 1.0 a 1.2 mam z 30% fps więcej), także jeśli nie cierpisz na Wiedźminomanię to ja bym się wstrzymał z kilka miesięcy. Inna sprawa, że na jesieni ma być TESV, więc potencjalnie może się pojawić spiętrzenie wydatków na cRPGi :)

Czik
14-06-2011, 09:38
Gra wymiata jeśli chodzi o grywalność, nieliniowość i fabułę, ale trochę poprawek niestety potrzebuje - zarówno jeśli chodzi o stabilność jak i UI. Jest już zapowiedziany patch 1.3 (pomiędzy 1.0 a 1.2 mam z 30% fps więcej), także jeśli nie cierpisz na Wiedźminomanię to ja bym się wstrzymał z kilka miesięcy. Inna sprawa, że na jesieni ma być TESV, więc potencjalnie może się pojawić spiętrzenie wydatków na cRPGi :)

Ja właśnie przed Skyrim i Diablo 3 chcę wpompować trochę funduszy w swoją blaszaną machinę, ale Shogun 2 i Wiedźmin 2 są przez to skazane na czekanie...

Volomir
14-06-2011, 09:46
ale trochę poprawek niestety potrzebuje - zarówno jeśli chodzi o stabilność jak i UI

Masz probelmy ze stabilnoscia? U mnie smigalo bez problemow. Co do UI to jest rzeczywiscie problem. Czasem zeby dostac sie w plecaku do przedmiotow to sie trzeba nagrzebac:p Ale idzie sie przyzwyczaic. W ogole to ciekawe. Pierwszy Wiedzmin byl gra wyjatkowo niezbieracka. Nowa czesc zas to ogrom roslin, skladnikow rzemieslniczych, pancerzy i wszelkich mieczy;) To w sumie na plus wyszlo grze. Szczegolnie te swietnie wygladajace, bardzo dopracowane, pancerze. Geralt na prawde ladnie sie w nich prezentuje. Rowniez zbieranie miecz jest dobrym rozwiazaniem. Troche to moze niekanoniczne, ale na pewno przemowi do kolekcjonerwo zelastwa;)
Generalnie Wieska skonczylem i mam kilka przemyslen;) Gra jest swietna. To na pewno jedna z najlepszych gier cRPG w jakie gralem! Wspaniala fabula, bardzo zakrecona i pogmatwana. Do tego dochodza wybory. I to nie tak jak w wiekszosci gier jeden wybor strony i koniec. Tutaj jest ich od groma i kilka na prawde sprawilo, ze musialem sie dobrze zastanowic co z nimi zrobic;) Poza tym Widzmin opowiada jedna, konkretna historie, dlatego czasami pojawiajace sie zarzuty jakoby swiat byl malo otwarty sa dla mnie wziete z dupy. Jest na tyle otwarty na ile trzeba. To nie jest historia od zera do wiedzmina. To poszukiwanie zabojcow krolow. Stad tez raczej malo zadan pobocznych, a przeniesienie ciezaru na glowny watek. Jednych to moze bolec innych nie. No i swiat i fabula sa zaskakujaco spojne! Oczywiscie dochodza tez swietne dialogi, krwiste postacie, szczegolnie Jaskier, ktory jest tak bliski pierwowzorowi, czy Detmold, ktorego sobie inaczej wyobrazalem:P
Jesli chodzi o grafike to jest to pierwsza liga! Szczegolnie lasy sie wspaniale prezentuja. Tak ciemnego, zakreconego lasu w grach chyba jszcze nie widzialem. Zreszta, latanie w trawie tez jest ciekawe;) Widac takze, ze wszystko jest przemyslane i bardzo ladnie "rozstawione" na mapce;) Pochwale znowu te pancerze bo bardzo lubilem patrzec na rozmawiajacych kiedy prawie kazdy z nich ma jakis inny ubior, pancerz itd.
Co do walki. Uwazam, ze to wielki krok na przod! Jest swietna! Tutaj nie wystarczy juz szybko klikac zeby wygrac. Przeciwnicy szybko sparuja takie ciosy, a jak jest ich wiecej to mogila:P Bardzo tez mi sie podoba, ze z kazdym walczy sie inaczej. Nekkery w grupie dlugo psuly mi krew. Krolobojca tez byl ciezki, ale jak juz wiedzialem jak z nim wlaczyc to byl satysfakcjonujacy pojedynek itd. itd. do tego finiszery, kontry, bloki, petardy, ach sporo tego;) Na prawde kawal dobrej roboty.

No ale sa tez minusy. Zaznaczam jednak, ze to takie w sumi czepianie sie, bo nie przeszkadzaly one jakos mocno w grze.
- ograniczenia silnika... Geralt turla sie, przesuwa beczki, miota przeciwnikami ale skakac nie potrafi. Wszystko fajnie, ale czasem chcialoby sie skrocic droge przez las przeskakujac krzaczki. No ale niestety trzeba obejsc:P
- w walce podstawa sa uniki czyli turlanie. Fajnie, ale dosc czesto dostajemy mala, scisnieta arene na ktorej duzo sobie nie pofikamy. Robi sie wtedy nerwowka jak przeciwnikow jest wiecej.
-zabijanie potworow... W jedynce bylo sporo zlecen, tutaj malutko i malutko jest rowniez samych bestii. Jak juz zlecenie sie pojawia to w wiekszosci polega na lataniu i szukaniu czegos po omacku.
- i w sumie ostatni minus to zakonczenie Wieska. III akt i prolog... jakos tak bez klimatu. Epickosc i wielkie spotkania nie pasuja mi do specyfiki Wiedzmina. Wiem, ze juz na wstepie wiemy, ze szukamu zabojcow krolow, ale jednak. Elfie ruiny, sporo waznych postaci, jakos to do Geralta nie pasuje. Wole male i wieksze miasteczka. Wole ganianie przez lasy w poszukiwaniu potworwo;) No i sama gra moglaby byc dluzsza;)

Reasumujac, Wiedzmin 2 to dla mnie silne 9/10 i czekam na kolejna, jeszcze lepsza czesc. Czekam na domkniecie watkow i kolejna mozliwosc wcielenia sie w Geralta.

Czik
14-06-2011, 10:02
Dalej zabija się 3/4 przeciwników znakiem Aard i finisherem?

Volomir
14-06-2011, 10:05
Dalej zabija się 3/4 przeciwników znakiem Aard i finisherem?

jak to dalej? :P Mi taki motyw wychodzil na poczatku, potem poszedlem w szermierke, aarda nie rozwijalem i malo kogo udawalo mi sie ogluszyc. Pod koniec gry rozwinalem Aard i nadal malo kogo ogluszalem. Predzej finiszery z adrenaliny mi pomagaly przetrwac.

Czik
14-06-2011, 10:54
Ja tak tłukę na trudnym poziomie wszystkich ludzkich przeciwników z wyjątkiem mocniejszych bossów i wszystkie pomniejsze potwory, czy to ogłuszenie, czy powalenie, ważne, że finisher wchodzi. Ale jestem dopiero w Handlowej, to może jeszcze się zmieni (Wiedźmin 1 jakoś mnie ominął i zacząłem grać jak wyszła 2, teraz doszedłem do momentu przed rozwiązaniem się tego aktu, więc bez spoilerów :)).

A ja Aarda mam rozwiniętego tylko na 2 poziom + wszelkie ulepszenia poboczne, idę w statsy + szermierka w 2 kolejności, znaki na końcu.

Volomir
14-06-2011, 11:08
Kurde... ale Ty mowisz o jedynce, a ja o dwojce:P

Czik
14-06-2011, 11:56
Pytałem, czy w dwójce też się tak robi :D.

Volomir
14-06-2011, 12:24
Generalnie walka w 1 nie byla jakas wymagajaca:P ot bodajze pare pomniejszych bossow na poczatku bylo troche lepsza od reszty bandy:p W 2 juz jest roznie, a aard nie jest taki niszczacy. Duzo wieksze zamieszanie robi naladowana adrenalina, ktora pozwala zabicanwet 3 przeciwnikow finisherem. ale jakos nie czulem zachwiania rownowagi przez to:p byly sytuacje, ze ciezko bylo ja naladowac bo szybko sie ginelo:p

Lena
14-06-2011, 20:01
Adrenalina jest świetnym rozwiązaniem, ale do czasu wyjścia kolejnego patcha nie będę jej używać gdyż faluje mi potem ekran, a Geralt jest podtruty - taki bug :/ Potem muszę wczytywać sejwa, żeby wszystko wróciło do normy.
Jak wam się podobała walka z Kejranem?

Volomir
14-06-2011, 20:26
Jak wam się podobała walka z Kejranem?

Ujdzie, nic nadzwyczajnego. Nie lubie jak z bossem walka polega na jakims zaplanoanym z gory sposobie. Duzo bardziej podobala mi sie walka z bossem II aktu;)

Lena
14-06-2011, 21:21
Do Bossa z II Aktu jeszcze nie doszłam :) Póki co załatwiam sprawę z Sukkubem :) Jaskier się przydaje.

Janek
14-06-2011, 21:48
Mnie Kejran jakoś wyjątkowo nie szedł - chyba z 20 razy zginąłem. W drugim akcie było prościej - też parę razy zginąłem, ale generalnie szybciej sobie wyrobiłem pojęcie jak go można pokonać.

Odnośnie stabilności, to mnie gra wywaliła się do Windy bodajże dwa razy (chociaż podobno u niektórych to nagminne, ale z drugiej strony tak zawsze jest przy grach na PC), chodziło mi raczej ogólnie o optymalizację engine'u i to, że gra nie trzyma stabilnych FPS - w jednych miejscach mam z 40, ale zaraz potem się trafia jakaś lokacja że spadają do 10, choć jakoś szczególnie dużo rzeczy się nie dzieje. Będą musieli Redzi trochę posiedzieć nad wersją na xBoxa.

Volomir
14-06-2011, 23:44
Póki co załatwiam sprawę z Sukkubem Jaskier się przydaje.

Jak dostac to zadanie? Bo nie dostalem go;P

voitek
14-06-2011, 23:49
Jest chyba w Vergen w II akcie

Volomir
15-06-2011, 00:07
Aha, czyli teraz bede miec, bo przechodze po stronie tego ciolka iorwetha:P

Lena
15-06-2011, 13:05
Póki co załatwiam sprawę z Sukkubem Jaskier się przydaje.

Jak dostac to zadanie? Bo nie dostalem go;P

W II akcie przy wejściu do tawerny zaczepi Cię elf i poprosi o kwestię rozwiązania zagadki ginących mężczyzn. Tak oto zacznie się zadanie z sukkubem.

Ja teraz męczę się nad trafieniem do więzienia w III akcie. Masakra

Salvo
16-06-2011, 13:56
Volomir
Tak, będziesz.
Ja Vernona wybrałem, bo bardziej go polubiłem. Niestety obóz Henselta trochę nudny. I ogólnie gra strasznie krótka, co nie przeszkadza mi stwierdzić, że najlepsza w jaką grałem.
Aktualnie przechodzę Wieśka1 i potem ponownie 2, tym razem z Iorwethem. Śmiesznie się w 1 teraz gra, wszystko takie kilka generacji do tyłu, ale i tak super się gra.

Lena
16-06-2011, 15:13
I ogólnie gra strasznie krótka

Po przejściu całego Wieśka, muszę przyznać, że masz rację. Czuje się trochę niedosyt. Mogliby spokojnie dać jeszcze jeden akt. Niekoniecznie związany z polityką. Np poszukiwanie Yennefer. Choć to już zapewne będzie materiał na trzecią część.
Teraz zaczynam przechodzić grę ponownie - tym razem ścieżką Roche'a :D

Salvo
16-06-2011, 15:54
No właśnie. Gop mówił, że gra będzie krótsza, lecz szersza...i chyba za daleko w tym poszli. Co z tego, że gra ma 16 zakończeń, skoro i tak sposoby na przejście są w gruncie rzeczy dwa.
Prolog i akt 1 są w sam raz, ale drugi jest trochę przykrótkawy, a trzeci jest krótszy od epilogu w jedynce :P Wykonywałem wszystkie questy poboczne, grałem rzadko, a w tydzień poszło. Mapy też troszkę ciasne, choć szczegółowe.
Ale co tam, fabuła, klimat i walka miażdżą. Szczególnie prolog i pierwszy akt im się udały. A te wybory...Można zabić nawet kluczowe postacie w grze...Szkoda tylko, że w Loc Muihn musiałem wybierać pomiędzy Triss, a dobre Temerii, ale o to przecież chodzi :twisted:

Mogliby spokojnie dać jeszcze jeden akt. Niekoniecznie związany z polityką. Np poszukiwanie Yennefer. Choć to już zapewne będzie materiał na trzecią część.

Zależy o jakim poszukiwaniu mówisz ;) Część trzecia będzie oparta na wojnie z Nilfgardem i penetracji, przez Geralta południa w poszukiwaniu Yenefer. Swoją drogą tam to dopiero początków i zakończeń będziemy mieli :mrgreen: Szkoda, że conajmniej trzy lata trzeba czekać :/
Co do pogoni za Gonem to tu będziemy mieli szansę na DLC. Wydaje mi się naprawdę prawdopodobne, że pójdą w tym kierunku. Gop wspominał, że planują duże DLC/dodatek - conajmniej jeden akt. Liczę również na przygody Barda ;)

Volomir
16-06-2011, 16:01
No właśnie. Gop mówił, że gra będzie krótsza, lecz szersza...i chyba za daleko w tym poszli. Co z tego, że gra ma 16 zakończeń, skoro i tak sposoby na przejście są w gruncie rzeczy dwa.

No ale te dwie sciezki tak sie roznia, ze gra w ostatecznym rozrachunku jest dluzsza niz wiekszosc innych RPGów;) Poza tym uwazam, ze tymi wyborami ( bo jest ich baaaardzo duzo) troche sobie sprawe somplikowali. Mam tu na mysli import sejwa. No bo różnice w zakonczeniach bedą tak znaczace, że trudno bedzie im to dokupy posklejac w jednej grze:P


Zależy o jakim poszukiwaniu mówisz Część trzecia będzie oparta na wojnie z Nilfgardem i penetracji, przez Geralta południa w poszukiwaniu Yenefer. Swoją drogą tam to dopiero początków i zakończeń będziemy mieli Szkoda, że conajmniej trzy lata trzeba czekać :/

To raczej oczywiste;) i w ogole to jestem mile zaskoczony, ze tak ladnie "spieli" ten motyw z Dzikim Gonem, Letho i Yennefer. Nie mam poczucia sztucznosci i robienia czegos na sile.


Co do pogoni za Gonem to tu będziemy mieli szansę na DLC. Wydaje mi się naprawdę prawdopodobne, że pójdą w tym kierunku. Gop wspominał, że planują duże DLC/dodatek - conajmniej jeden akt. Liczę również na przygody Barda

Trudno powiedziec co bedzie w DLC. Gon podejrzewam, ze bedzie towarzyszyc do samgo konca. W koncu jest wielka tajemnica w jedynce, wyjasnia sie w 2 i teraz ma zostac zakonczony w DLC? Nie wydaje mi sie:P

voitek
16-06-2011, 16:18
Prawda o Dzikim Gonie byla troche zaskakujaca, przynajmniej dla mnie. Ogolnie sam Letho sprawil wrazenie dosc przyjemnej postaci na koniec

Lena
16-06-2011, 16:36
Faktycznie, nie spodziewałam się kim (lub czym) jest tak naprawdę Dziki Gon. Ładnie to wymyślili. Wyszła z tego ciekawa kompozycja otwarta i z pewnością będę czekać na kolejnego Wiedźmina, żeby dowiedzieć się więcej.
Może czas zabrać się za lekturę Sapkowskiego...?

Salvo
16-06-2011, 17:08
Trudno powiedziec co bedzie w DLC. Gon podejrzewam, ze bedzie towarzyszyc do samgo konca. W koncu jest wielka tajemnica w jedynce, wyjasnia sie w 2 i teraz ma zostac zakonczony w DLC? Nie wydaje mi sie:P
Chodzi mi o historię, którą Geralt cały czas wspominał, że gonił Gona (fajnie zabrzmiało :mrgreen: ) i spotkał po drodze Letho. W DLC nie musi tego Gona dogonić, ani nawet się z nim spotkać. Akurat jest dość prosty sposób na DLC do zrobienia. W lokacji jakaś wioska w której Geralt się zatrzymał, by uzupełnić zapasy, wykonuje jakieś zadania by zdobyć pieniądze, szuka śladów Gona w okolicy, w finale spotyka Letho i mu pomaga.

btw.
A w jedynce pod koniec Geralt nie zabija Gona? Nie pamiętam już...

To raczej oczywiste;) i w ogole to jestem mile zaskoczony, ze tak ladnie "spieli" ten motyw z Dzikim Gonem, Letho i Yennefer. Nie mam poczucia sztucznosci i robienia czegos na sile.

Prawda o Dzikim Gonie byla troche zaskakujaca, przynajmniej dla mnie. Ogolnie sam Letho sprawil wrazenie dosc przyjemnej postaci na koniec


Faktycznie, nie spodziewałam się kim (lub czym) jest tak naprawdę Dziki Gon. Ładnie to wymyślili.
Rzeczywiście super to wymyślili.

Letho okazał się być w porządku, choć zabił Foltesta - mojego ulubionego króla, szczególnie po kapitalnym prologu...
Pod koniec pozwoliłem mu przeżyć. Nie robił tego z własnych ambicji, tylko na zlecenie i w gruncie rzeczy lubił Geralta. Pozatym planował reaktywować szkołę Żmij.
Ciekawy jaki wpływ będą te decyzje miały na wieśka 3. Wydaje mi się, że cała wojna będzie głównie tłem, za dużo w niej zmiennych z dwójki (Henselt/Pontar/Temeria/czarodziejki). Główny wątkiem będzie podróż Geralta.

Może czas zabrać się za lekturę Sapkowskiego...?
Nie czytałaś? Nawet nie mów ;-)
Opowiadania są świetna, z sagi super są pierwsze trzy tomy, reszta to spadek formy:/

Lena
16-06-2011, 17:28
Książki są podobne do gry? Tzn. są cięte riposty, bluzgi i ten super klimat?

16-06-2011, 17:32
Tak. :lol: Zacznij od opowiadań o Wiedźminie, szkoda że gry nie oddają głównych idei w Sadze o Wiedźminie, ale to tylko moje zdanie :)

voitek
16-06-2011, 17:34
Książki są podobne do gry? Tzn. są cięte riposty, bluzgi i ten super klimat?

Sa lepsze riposty, bluzgi i jeszcze lepszy klimat. W ogole podchodzenie do wiedzminskich gier bez znajomosci sagi jest herezja :lol:

W ogole to powinnismy chyba zaczac uzywac spoilerow
[spoiler:1p2papii]http://1.bp.blogspot.com/_gfXupHOEhH0/Slx3HFoGq1I/AAAAAAAAHW8/Lhw3R9BbMhw/s1600/spoiler-7.jpg[/spoiler:1p2papii]

Sam Fisher
16-06-2011, 17:38
Tak. :lol: Zacznij od opowiadań o Wiedźminie, szkoda że gry nie oddają głównych idei w Sadze o Wiedźminie, ale to tylko moje zdanie :)
Jeśli nawiązujesz do burdeli to zgadzam się z Tobą :D :mrgreen: Ja też jestem heretykiem :?

Lena
16-06-2011, 17:45
No to teraz mam dylemat - kupić wszystkie 7 książek, jedną czy trzy? ;)

voitek
16-06-2011, 17:46
Kup wszystko i czytaj, inaczej nie bedziesz wiedziala o co chodzi tak naprawde z Yennefer i dziewczynka o popielatych wlosach ;)

hyperboria11
16-06-2011, 18:24
No to teraz mam dylemat - kupić wszystkie 7 książek, jedną czy trzy? ;)

W tecso niedawno była promocja, że każda sztuka 29.90 czy jakoś tak. Dla porównania w empiku te same książki były w cenie około 36 zł. Okładki są stylizowane na Wiedźmina 2 :D Ja od razu w całą sagę się zaopatrzyłem :D

glaca
16-06-2011, 18:38
Ktoś tutaj nie czytał Wiedzmina?! :o

Salvo
16-06-2011, 19:04
Książkę można wypożyczyć jeśli już, ja nie mam żadnej, choć mol ze mnie niezły ;)
A humor jest super, na krasnoludach szczególnie trudno się zawieść :lol:

Tak. Zacznij od opowiadań o Wiedźminie, szkoda że gry nie oddają głównych idei w Sadze o Wiedźminie, ale to tylko moje zdanie
+1, Obowiązkowo opowiadania.

Moja jest inna. Ten wątek z Ciri im dłużej się ciągnął, tym był nudniejszy, a za Yen nigdy jakoś nie przepadałem . Dobrze, że w tle są nawiązania (i wiele smaczków - ad. Lena - kolejny powód by przeczytać!), ale nic ponadto 8-)

Czik
16-06-2011, 19:06
No to teraz mam dylemat - kupić wszystkie 7 książek, jedną czy trzy? ;)

Wszystkie warto przeczytać. Ja łyknąłem całą sagę już w wieku 9-10 lat, i od tamtej pory często wracam, saga ma 5 książek, z czego uważam wszystkie za dobre, po prostu ich styl trochę się zmienia; a 2 zbiory opowiadań te książki poprzedzające to trzeba przeczytać obowiązkowo :).

Volomir
16-06-2011, 19:44
No jak mozna byc fanem Wiedzmina i nie czytac ksiazek?! :o NA STOS! Ja wlasnie teraz odswiezam sobie lekture;) I to gry sa podobne do ksizek, nie odwrotnie. No i saga jest lepsza pod kazdym wzgledem;) Teskty, teksty, teksty;) "Ktos wie co to jest bron konfesjonalna?" :P W ogole zalowalem, ze w Wiedzminie pierwszym pojawial sie Zoltan, a nie Yarpen;) Takze reasumujac: czytaj i nie grzesz wiecej! Cala sage! I rozkoszuj sie znajomoscia Regisa;)

gombrowitch
16-06-2011, 19:52
Czytałem z 5-6 lat temu i jakoś mnie nie zachwyciły te książki. Może jestem nazbyt wymagający, ale wolę Lema, Gombrowicza, czy Becketta.

Sam Fisher
16-06-2011, 19:59
No jak mozna byc fanem Wiedzmina i nie czytac ksiazek?! :o NA STOS! Ja wlasnie teraz odswiezam sobie lekture;) I to gry sa podobne do ksizek, nie odwrotnie. No i saga jest lepsza pod kazdym wzgledem;) Teskty, teksty, teksty;) "Ktos wie co to jest bron konfesjonalna?" :P W ogole zalowalem, ze w Wiedzminie pierwszym pojawial sie Zoltan, a nie Yarpen;) Takze reasumujac: czytaj i nie grzesz wiecej! Cala sage! I rozkoszuj sie znajomoscia Regisa;)
Jest jeden plus tego, że nie przeczytałem - każda kolejna część historii była czymś zupełnie nowym dla mnie ;]

Salvo
16-06-2011, 20:12
Czytałem z 5-6 lat temu i jakoś mnie nie zachwyciły te książki. Może jestem nazbyt wymagający, ale wolę Lema, Gombrowicza, czy Becketta.
Solaris to jedna z najnudniejszych książek jaką czytałem, kapitan Pirks przeciętny, coś jeszcze czytałem i nie zachwyciłem się. Ogólnie autor przereklamowany.
Gombrowicz...Jeśli to ten od Ferdydurke (bez urazy dla kogokolwiek, ale uważam to za książkę dla "pseudointeligentnych") to dziękuję ;)
Książek czytam strasznie dużo, ale tylko historycznych, posiadających realną wiedzę. Resztę uważam głównie za stratę czasu, niewiele takich pozycji przykuło moją uwagę, tym większy szacunek cieszy się u mnie Sapkowski, któremu się udało 8-)

No jak mozna byc fanem Wiedzmina i nie czytac ksiazek?! NA STOS! Ja wlasnie teraz odswiezam sobie lekture;) I to gry sa podobne do ksizek, nie odwrotnie. No i saga jest lepsza pod kazdym wzgledem;) Teskty, teksty, teksty;) "Ktos wie co to jest bron konfesjonalna?" W ogole zalowalem, ze w Wiedzminie pierwszym pojawial sie Zoltan, a nie Yarpen;) Takze reasumujac: czytaj i nie grzesz wiecej! Cala sage! I rozkoszuj sie znajomoscia Regisa;)

Pamiętam, że zawsze z Volomirem się nie zgadzałem...A tu? 100% zgodności :!:

Czik
16-06-2011, 20:53
Smaczki są bardzo fajne i do tego znajomość książek daje dodatkową, zupełnie nową głębię dla podejmowania decyzji - ja np. zawsze sugeruję się tym, co zrobiłby Geralt z książek. Np w jedynce oszczędziłem panie z Domu Nocy, sugerując się przypadkiem Regisa :).

Swoją drogą - nie mam dwójki, bez spoilerów proszę.

Lena
16-06-2011, 22:32
Ok, w takim razie biję się w pierś na znak pokuty i idę jutro zaopatrzyć się w książkę. Co prawda ciągnie mnie do zakupu wszystkich 7 części, ale chyba jednak wolę dawkować sobie przyjemność i kupować po jednej książce...

Czik
16-06-2011, 22:35
Ok, w takim razie biję się w pierś na znak pokuty i idę jutro zaopatrzyć się w książkę. Co prawda ciągnie mnie do zakupu wszystkich 7 części, ale chyba jednak wolę dawkować sobie przyjemność i kupować po jednej książce...

Całą sagę wypożyczysz z praktycznie dowolnej publicznej biblioteki.

Ja mam wypożyczony jeszcze w gimbazjum Chrzest Ognia którego nigdy nie oddałem bo przetrzymałem go tak długo, aż bibliotekę wyburzyli :D. Czik 1 Biblioteka 0.

Lena
16-06-2011, 22:55
Całą sagę wypożyczysz z praktycznie dowolnej publicznej biblioteki.

Niestety nie wypożyczę, gdyż jak to zwykle bywa na 3 roku studiów, "zgubiłam legitymację" :twisted:
Swoją drogą jakbym już przygarnęła Wieśka do domu, to już bym nie chciała się z nim rozstawać, a wątpię czy zburzyliby moją nową bibliotekę uniwersytecką 8-)

Czik
16-06-2011, 23:33
Całą sagę wypożyczysz z praktycznie dowolnej publicznej biblioteki.

Niestety nie wypożyczę, gdyż jak to zwykle bywa na 3 roku studiów, "zgubiłam legitymację" :twisted:
Swoją drogą jakbym już przygarnęła Wieśka do domu, to już bym nie chciała się z nim rozstawać, a wątpię czy zburzyliby moją nową bibliotekę uniwersytecką 8-)

To nie wypożyczaj z uniwersyteckiej, tylko z jakiejś zwykłej miejskiej.

Salvo
17-06-2011, 07:44
Trochę racji w tym jest, ja też zawsze wolę mieć na półce książkę, niż latać do biblioteki. Teraz też z chęcią bym poczytał, a lenia strasznego mam :evil:

Panie z domu nocy oczywiście oszczędzone, miałem nadzieję na trochę więcej wspomnień o Regisie w nagrodę, ale i tak ciekawie było...i jeszcze potem, gdy Geralt nie wierzył Jaskorwi, że miał przyjaciela wampira, a wampiry wysokie nie muszą pić krwi by żyć...

Salvo
17-06-2011, 14:35
Gram właśnie w drugi akt wiedźmina 1 i powiem Wam, że strasznie w dwójce zaniedbali mapy. W zabójcach królów czuć mocno ciasnotę, tymczasem mapa w drugim (a co dopiero w trzecim) akcie jedynki jest ogromniasta. Gop trochę nas oszukał opowiadając o wielkim i otwartym świecie...

Pozwoliłam sobie usunąć offtopa bezpośrednio z Twoje wypowiedzi :) Pozdrawiam - Lena

gombrowitch
17-06-2011, 18:40
Ale za to puszcza jest niesamowitą lokacją. Później już trochę bieda.

Salvo
17-06-2011, 20:14
Najpiękniejsza lokacja, ale też ciasna :/
Ciasnota i krótka fabuła - dwie pięty Achillesowe i tak genialnej gry.

Lena
17-06-2011, 20:39
Napisałam dziś maila do CD Projektu z listą bugów, na które trafiłam. Warto im wysyłać takie informacje, gdyż jak to określili w odpowiedzi, tworzą właśnie kolejnego patcha i wszelkie info na temat problemów pozwoli im więcej ich usunąć. Ogólnie mili z nich ludzie. szybko odpisują i czuć, że lubią to, co robią.

17-06-2011, 21:04
Najpiękniejsza lokacja, ale też ciasna :/
Ciasnota i krótka fabuła - dwie pięty Achillesowe i tak genialnej gry.
:?: :shock: I mimo wszystko taka wysoka nota? Hmmmm....poczekam i tak, bo teraz nie mam czasu na jakiekolwiek granie.

gombrowitch
18-06-2011, 06:36
Moim zdaniem nie jest ciasna. Może ostatni akt trochę mały, ale dwa pierwsze całkiem spore. Najbardziej podobał mi się pierwszy akt i ta niesamowita puszcza. W drugim akcie legowisko harpii jest pięknie zrobione.

Salvo
18-06-2011, 09:49
I mimo wszystko taka wysoka nota? Hmmmm....poczekam i tak, bo teraz nie mam czasu na jakiekolwiek granie.
Wiesz, że jestem wymagający apropo gier, po części szukam dziury w całym...może dlatego, że smaka w trailerach/wywiadach narobili, może z porównanie do jedynki.
Mimo to nie wacham się powiedzieć, że to najlepsza gra w jaką grałem, obowiązkowa dla każdego ;) Tylko dwie gry zrobiły na mnie porównywalne wrażenie. Age of Empires I, Medieval I i Wiedźmin I.

Napisałam dziś maila do CD Projektu z listą bugów, na które trafiłam. Warto im wysyłać takie informacje, gdyż jak to określili w odpowiedzi, tworzą właśnie kolejnego patcha i wszelkie info na temat problemów pozwoli im więcej ich usunąć. Ogólnie mili z nich ludzie. szybko odpisują i czuć, że lubią to, co robią.
Póki nie pójdą w produkcjyność, jak CA z TW i BioWare z DA możemy liczyć na jakość wynikającą z entuzjazmu.

Mateusz Sz
21-06-2011, 09:23
Póki nie pójdą w produkcjyność, jak CA z TW i BioWare z DA możemy liczyć na jakość wynikającą z entuzjazmu.
Oby to się nigdy nie wydażyło. Niech robią tak jak Blizzard nim zjednoczył się z Activision: promując się jako firmę, dla której jakość i wykonanie to priorytet.

Czik
21-06-2011, 10:53
Póki nie pójdą w produkcjyność, jak CA z TW i BioWare z DA możemy liczyć na jakość wynikającą z entuzjazmu.
Oby to się nigdy nie wydażyło. Niech robią tak jak Blizzard nim zjednoczył się z Activision: promując się jako firmę, dla której jakość i wykonanie to priorytet.

1. Wydarzyło.

2. A co niby zmieniło się w Blizzardzie po połączeniu z Activision? Budżet mają wspólny, właścicieli i wspólny dział od marketingu, ale gry dalej robią oddzielnie i tak samo, jak wcześniej.

Lena
23-06-2011, 01:39
Właśnie przeszłam drugi raz Wieśka... Tym razem moim sprzymierzeńcem był Roche i muszę przyznać, że gra była dużo ciekawsza. Począwszy od [spoiler:fdri53ht]przywoływania ducha Sabriny, a skończywszy na możliwości zabicia króla, ocalenia Temerii i Triss jednocześnie.[/spoiler:fdri53ht] Bardzo podobała mi się ta ścieżka.
W grze podobno jest 16 zakończeń. Myślę, że to prawda i łatwo większość z nich poznać dokonując minimalnie różnych decyzji w akcie III.
Tak czy inaczej, udało mi się upiec 4 pieczenie na jednym ogniu :D

Salvo
23-06-2011, 11:40
[spoiler:1edc9isl]ocalenia Temerii i Triss jednocześnie.[/spoiler:1edc9isl]
Jak (małe spoile związane z moim przejściem aktu3, nie musisz odpowiadać ;) )?
[spoiler:1edc9isl]Ja wybrałem pomoc Triss i nie miałem czasu pomóc Roche'owi. Jedynie pod koniec uratowałem go i dziecko od zbirów czarodzieja, ale Temeria i tak upadła :( (moje ulubione królestwo...tak samo jak Foltest, ale tam wyboru nie miałem :x ). Zgaduję, że pomagając Roche'woi ocalić dziecko ratujemy jednocześnie Triss? Powiedz tylko tak/nie - nie chcę sobie za bardzo przejścia psuć :)
Pobocznych już nie robiłem.[/spoiler:1edc9isl]

Volomir
23-06-2011, 12:16
Tak Salvo:P Mnie rozwiazanie z Rochem bardziej satysfakcjonowalo bo Iorwetha nie lubie... No ale z drugiej strony nieludzie maja ten plus, ze da sie smoka uratowac;)

Lena
23-06-2011, 12:27
Zgadza się Salvo :)
[spoiler:2z19og5c]Pomagając Roche'owi i ocalając córkę Foltesta, na koniec spotykamy Triss, którą uratował Letho. Kwestię Temerii zostawiam Twojemu dobremu wyborowi co do kwestii oddania dziecka ;)[/spoiler:2z19og5c]

Volomirze, w jakim sensie uratować smoka? Nie dobijając go podczas walki czy też jest inne wyjście?

Volomir
23-06-2011, 12:35
Jest inne wyjscie i ono jest bardzo mocno zaznaczone w sciezce Iorwetha.

Lena
23-06-2011, 12:38
Powiesz jakie? Na PW albo w spoilerze? Bo jestem bardzo ciekawa tego rozwiązania :)

Salvo
23-06-2011, 13:13
Letho jest fajniejszy niż myślałem, choc wcześniej i tak go ocaliłem.
Dobra nie zaglądam tu, bo jeszcze Iorwethem muszę przejść. Na razie jestem pod koniec 3 aktu w jedynce i trochę zaczynam się nudzić (czwarty raz chyba przechodzę), więc nie mogę się doczekać.

Volomir
23-06-2011, 13:19
[spoiler:1x53v69n]chodzi o zadanie z Fillippa, to ona zaczarowala smoka i kiedy sie ja uwalnia z lochu trzeba przystac na jej propozycje. Wprawdzie ucieknie nam, ale w jej domu znajduje sie sztylet, ktory odczarowuje Saskie gdy ta nabija sie na drzewo;) w ogole to podczas rozmowy jak zapytamy ja o Iorwetha to rzuca fajny tekst, "ze w sumie chlop to by sie jej przydal" ;)[/spoiler:1x53v69n]

Ja letho za pierwszym razem zabilem - taka zemsta za Foltesta, ktorego bardzo lubilem. Za drugim razem wypile z nim wodke i wypuscilem. Mimo wszystko go nie lubie:P

Lena
23-06-2011, 13:30
Aaaa faktycznie - było coś z Filippą, tylko jej nie lubiłam więc automatycznie została przeze mnie skreślona :D
Ja póki co robię sobie przerwę w graniu i zabieram się za czytanie. Książki już doszły, czytam pierwszą część i jestem po akcji z uwalnianiem strzygi - genialna.

Mieliście okazję walczyć na pięści z Rochem? :D

gombrowitch
23-06-2011, 13:31
Ja za pierwszym razem...

[spoiler:g4sgi6dt]zostawiłem Filippę w lochu, uratowałem Triss, zabiłem smoka, nie pomogłem de Tancarville, zabiłem Letho. Ścieżka Iorwetha.[/spoiler:g4sgi6dt]

Mateusz Sz
23-06-2011, 19:55
2. A co niby zmieniło się w Blizzardzie po połączeniu z Activision? Budżet mają wspólny, właścicieli i wspólny dział od marketingu, ale gry dalej robią oddzielnie i tak samo, jak wcześniej.

Zaczęli ostatnio dzielić gry na rozdziały. Tak jest ze Starcraftem II i zrobią tak z Diablem III. Nie wspominając już od tym, iż odkąd są w unii z Activision World of Warcraft to jedno wielkie zdzierstwo. Ot choćby niektóre minimalne zmiany w profilu kosztują 3 dolary.

PS. Letho spoko gość, byćmoże pojawi się w trójce...

Volomir
23-06-2011, 20:10
PS. Letho spoko gość, byćmoże pojawi się w trójce...

Oszołom dla ktorego nie powinno byc miejsca wsrod wiedzminow:P

Lena
23-06-2011, 20:45
Mnie się Letho spodobał. Szczególnie na koniec gdy [spoiler:519wf6b7]uratował Triss[/spoiler:519wf6b7].
Tak czy inaczej to on opiekował się Yennefer po porwaniu Geralta przez Dziki Gon i to on tolerował jej wybryki :) Ktoś musiał być w grze tym czarnym charakterem...
Aczkolwiek co do tych złych postaci, to najbardziej rozbawiła mnie scenka, w której Detmold powiedział do swojego służącego, że jest jeszcze dużo czasu do obrad i ma zdjąć majtki 8-) Trafiliście na ten moment?

Volomir
23-06-2011, 21:42
Nadal nie lubie Letho i nie rozumiem jego motywacji
[spoiler:2k7i6wa2]"odbudowa szkoly wiedzminskiej", w co on wierzyl? Stal sie marionetka i nawet jakby d odbudowy doszlo to co z tego? Tez bylaby kukielka czarnych. Co do Yen, to mi to obojetne, nie lubie babki, kazde pojawienie sie w ksiazce mnie irytowalo:P[/spoiler:2k7i6wa2]

Co do detmolda ot zaskoczyl mnie:P w takim sensie, ze spodziewalem sie poteznego, starego maga, ktory kieruje panstwem zza plecow krola... a dostalem mamolowatego kujona, ktory wybitnie nie odnajduje sie poza murami akademii magow (czy jak tam to sie nazywalo)

Salvo
24-06-2011, 18:08
Letho raczej na pewno nie będzie, skoro można go było zabić. Ewentualnie będzie postacią mocno poboczną w epizodycznej scence.
Tak samo Henselt i cała wojna Północ - Nilfgard będzie tylko tłem dla przygód Geralta, opartych na innych wydarzeniach.

Mateusz Sz
30-06-2011, 17:12
Letho raczej na pewno nie będzie, skoro można go było zabić.
Chyba, że zrobią tak jak w Mass Efecie, że niektóre postacie, które można było zabić pojawią się w następnej części (oczywiście jak skorzystamy z sejwa). Ciekawe, czy rozwiną wątek wiedźmińskiej szkoły węża i czy będzie można wybrać [spoiler:mfq1tfno]po czyjej stronie będziemy w wojnie która wybucha, gdy trwają rozmowy Loc Muinne[/spoiler:mfq1tfno]

Salvo
30-06-2011, 18:34
Tylko, że pisanie poważniejszego scenariusza dla postaci, która w poprzedniej części mogła umrzeć i wielu graczy nie będzie jej u siebie mieć jest nieekonomiczne. Nie opłaca się wplatać takiego Letho, bo tylko skomplikuje to skrypt, a nie wszyscy skorzystają. Jeśli go dodazą to będzie to postać trzecioplanowa.
Co do wojny...będzie to chyba tło przygód Geralta z racji mocnych różnic w zakończeniach dwójki (Henselt, Temeria...).

Przy okazji...gram na nowo w Wieśka, wczytałem save'a z jedynki i jedyna różnica to posiadanie zbroi kruka i dwóch mieczy. Trochę się zawiodłem, bo zapewniali cztery różne początki, a różnica niewielka.

Mateusz Sz
30-06-2011, 19:45
Nie opłaca się wplatać takiego Letho, bo tylko skomplikuje to skrypt, a nie wszyscy skorzystają.

Przy okazji...gram na nowo w Wieśka, wczytałem save'a z jedynki i jedyna różnica to posiadanie zbroi kruka i dwóch mieczy. Trochę się zawiodłem, bo zapewniali cztery różne początki, a różnica niewielka.

Racja, choć z drugiej strony Bio Ware jakoś się to udało zrobić przy "Efekcie Masy", to czemu by nie nie mniej utalentowanym panom z CD Project RED. Ale to przecież i tak decyzja należy do nich.

Może to jest tak- są 3 początki dla tych co skończyli 1 (jedno dla pro-zakonnego, drugie dla neutralnego a trzecie dla sympatyków elfów) i 1 dla tych co nie importowali sejwa z pierwszego Wieśka.

Lena
30-06-2011, 20:03
Przy okazji...gram na nowo w Wieśka, wczytałem save'a z jedynki i jedyna różnica to posiadanie zbroi kruka i dwóch mieczy. Trochę się zawiodłem, bo zapewniali cztery różne początki, a różnica niewielka.

W prologu trafiłam na strażnika, który wypłacił mi nagrodę za upolowaną w jedynce bestię. Zapomniałam o niej grając w pierwszą część i nie sądziłam, że jeszcze dostanę za nią kasę ;) Tak więc jak się pochodzi po wiedźmińskim świecie, to powiązania z poprzednią grą znajdziemy.

Volomir
30-06-2011, 20:24
Wplecenie Letho to jeszcze nie taki duzy problem, od moze pojawic sie (lub nie) jako jakas mala, poboczna postac i tyle. Bo wydaje mi sie, ze jego watek zostal juz definitywnie zamkniety. Bo jesli chodzi o Bioware i MassEffect to trzeba pamietac, ze rozwiazano to w sposob "dyplomatyczny". taki Wrex pojawia sie jesli go nie zabilismy, a jesli nie to poprostu pojawia sie inny Kroganin z troszke innymi dialogami i tyle;)
Duzo wiekszym problemem bedzie kwestia polityki... Tutaj mozna bylo sporo namieszac. Powiem szczerze nie bardzo zalezy mi na tym czy bedzie mozliwosc wczytania naszych poczynian. Jaskier, Triss, Zoltan, Yarpen i Roche zyja bez wzgledu na nasze decyzje i to mi wystarczy;)

Lena
30-06-2011, 20:44
A tak wracając do Letho... na placu w Loc Muinne, powiedział, że jeśli puścimy go wolno, już nigdy się nie spotkamy. Wiedźmini są honorowi, więc myślę ten bohater spełnił już swoją rolę.

Tak samo nie wrócono już do Berengara w pierwszej części. Myślę, że w każdej odsłonie natrafimy na innego wiedźmina.