PDA

Zobacz pełną wersję : Neverwinter Nights (1 i 2 z dodatkami)



Witia
27-03-2010, 15:19
Chciałem coś napisać o NVN2, szukam tematu w wyszukiwarce, a tu zong ;) Trochę dziwne, że nikt do tej pory nie otworzył tematu o tej jakże znanej grze RPG.

Ale do meritum... Ostatnimi czasy grywam sobie w NVN2 i muszę powiedzieć, że gra naprawdę mi się spodobała.
Fabularnie jest całkiem OK. Wątek trzyma się kupy, wszystko jest w miarę logicznie poukładane, a na dodatek nawiązuje całościowo do poprzedniej edycji. Zaletą, przynajmniej dla mnie, jest to, iż gra opiera się na mechanice D&D 3.5 która jakkolwiek jest dosyć specyficzna i daje pole do powerbuildowania, na pewno jest jedną z najbardziej rozbudowanych i zagmatwanych ( pozytywnie oczywiście ).


Jeśli idzie o klasy postaci to jest w czym wybierać i przede wszystkim całość jest lepiej zbalansowana niż w NVN 1 ( czyli D&D 3.0 ). Łowcą znowu można pograć, nie przedobrzono z łotrzykiem, dodano kilka klas prestiżowych dla postaci, które w NVN były... można powiedzieć - olane.
Nadal jednak widać tendencję do faworyzowania klas magicznych - to nie ulega wątpliwości. 20 poziomowy wojownik nie ma absolutnie żadnej szansy na wygranie z magiem, kapłanem, etc, nawet jeżeli rozpocznie walkę tuż przy nim.


Kampanie rozpocząłem już kilkoma postaciami ( wiem, że logiczniej jest zagrać jedną i skończyć nią kampanie, no ale co poradzę ;) ) i najlepiej gra mi się niesamowitym rycerzem i wszelkiej maści klasami magicznymi ( z ukierunkowaniem na czarownika ). Fabularnie i 'ideowo' podoba mi się paladyn, ale niestety w grze komputerowej, gdzie liczy się tak naprawdę rozpierducha, ta postać dosyć szybko się nudzi ze względu na niski poziom 'efekciarstwa'.


Co sądzicie o tej grze, jakie są wasze doświadczenia, upodobania do klas, itd. Czekam na odpowiedzi ;)

glaca
27-03-2010, 15:31
siedze dosc mocno na scenie multi nwn2 ...
jak ktoś szuka namiastki papierowego rpg to zapraszam.

DonVega
27-03-2010, 17:05
Ogólnie w NWN grałem wyłącznie Wojownikiem lub Paladynem w kompani miałem towarzyszy od magicznej roboty :)- jakoś czarownikami mi się kiepsko grało - być może brak doświadczenia. A NWN2 kupiłem sobie w zestawie wraz z maską zdrajcy czy jakoś tak i do tej pory tego nie zainstalowałem i nie zagrałem - może się kiedyś do tego przysiądę - ale NTW na to nie pozwala - jak grac w taką grę to tylko z pełnym zaangażowaniem :)

Spukologist
28-03-2010, 08:56
Po przejściu Dragon Age wzięło mnie na RPGi. Chciałbym teraz zacząć NN2. Jak wygląda walka? Jest męcząca? Ile potrzeba czasu by przejść tą grę? Jakie są najlepsze dodatki?

Raku
28-03-2010, 09:32
Jak wygląda walka?
Nie tak dynamicznie jak w DA, ale przy zatrzęsieniu atutów, umiejętności i czarów do ogarnięcia wcale nie jest to minusem :P

Jest męcząca?
Raczej wciągająca ;)

Jakie są najlepsze dodatki?
Bezdyskusyjnie Maska Zdrajcy, dalej Wrota Zachodu, Gniew Zehira zdecydowanie najsłabszy.

Misiek001
28-03-2010, 11:33
Ta gra tak mi się spodobała, że grałem w nią od czerwca do października(z MZ i GZ) Chyba z 5 razy ją przeszedłem.

Jak się gra pierwszy raz, to wielu rzeczy się jeszcze nie jarzy. Ale potem już leci.

Pierwszy raz najlepiej grać wojownikiem, bo najmniej gwałtownie wejdziemy w tryb gry.

Dragonit
22-03-2012, 11:41
Ja za 1 razem zawsze gram magiem :P Gra świetna, fabularnie czy graficznie w porządku, ale właśnie system to największy atut - mechanika D&D robi swoje. Można by rzec, że jest tego nawet za dużo, bo jak ktoś, tak jak ja, lubi sprawdzić większość klas, to bez modu typu hale treningowe z 1 to niesamowicie czasochłonne ;p Dodam, że bardzo fajne są rozmowy między członkami drużyny, wstawki fabularne itd. W dodatki jeszcze nie grałem, ale spróbuje za jakiś czas maskę.

Edit: Pykam właśnie w maskę zdrajcy, cudeńko 8-) nie porównam tego do klasyki rpg tylko przez wzgląd, że nadal jest to jedynie dodatek, choć i tak długością rozgrywki zjada 90% podstawek. Dialogi, npc, klimat niczym nie ustępują starszym rpg, a momentami nawet przewyższają, zaś mechanika d&d 3.5 (możliwe, że są też elementy 4, nie pamiętam, czy to tu, czy w gniewie zehira) to najlepsza mechanika w rpg, daje niesamowitą ilość kombinacji, zabawy z klasami, rasami, umiejętnościami etc.

Volomir
22-03-2012, 13:25
Tak sie tylko wtrace Dragoncie:P


zaś mechanika d&d 3.5 (możliwe, że są też elementy 4, nie pamiętam, czy to tu, czy w gniewie zehira) to najlepsza mechanika w rpg, daje niesamowitą ilość kombinacji, zabawy z klasami, rasami, umiejętnościami etc.

Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg:P Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna;)

Z reszta sie zgadza, MZ jest czyms czego brakowalo w cRPGach i na pewno zjada dobra podstawke;)

glaca
22-03-2012, 15:56
Ojjj grzeszysz Volo !

Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg:P Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna;)

mechanike papierową czy w grach typu nwn2? Przy takiej liczbie atutów jakie można wybrać, klas prestiżowych ciężko o dwie podobne postacie ;p
gram na serwerze nwn2 rpg i poza pewnym powerbuildami to raczej schematów nie ma. Poza tym, który system w grach jest teraz lepszy..? wszystko idzie na maksymalne upraszczanie...

Dragonit
22-03-2012, 16:28
Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg:P Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna;)
Że co? No chyba, że się gra jednoklasowcami, wtedy woj i woj, albo mag i mag mogą być do siebie podobni, nawet jak się bierze inne atuty. Ale w połączeniu z klasami prestiżowym i zwykłą wieloklasowościa, a potem epickimi poziomami, to różnice są już znacznie większe.

Volomir
22-03-2012, 17:24
Ojjj grzeszysz Volo !

Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg:P Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna;)

mechanike papierową czy w grach typu nwn2? Przy takiej liczbie atutów jakie można wybrać, klas prestiżowych ciężko o dwie podobne postacie ;p
gram na serwerze nwn2 rpg i poza pewnym powerbuildami to raczej schematów nie ma. Poza tym, który system w grach jest teraz lepszy..? wszystko idzie na maksymalne upraszczanie...

Mowie o papierowej, ktora jest bardzo rozwinieta w porownaniu do komputerowej, a mimo to jest bardzo schematyczna! Owszem klas prestizowych jest sporo, atutow tez ale gdy znasz mechanike, to atrybuty, umiejetnosci podnosisz te same. Wszystko jest bardzo schematyczne. W walce to spawdza sie swietnie,bo system jest prosty w obsludze, ale poza tym? schematycznosc do kawdratu. Dziwie sie Glaca, ze tego nie widzisz;) no chyba, ze nie grales w papierowki:P


Że co? No chyba, że się gra jednoklasowcami, wtedy woj i woj, albo mag i mag mogą być do siebie podobni, nawet jak się bierze inne atuty. Ale w połączeniu z klasami prestiżowym i zwykłą wieloklasowościa, a potem epickimi poziomami, to różnice są już znacznie większe.

Owszem, ale to dodatki, jak pisalem Glacy, kiedy znasz sposob budowania postaci to robisz to w taki sam sposob, bo tak jest lepiej. Gdzie tam deende do takiego Wampira? Tam miales zroznicowanie! Od klanow, przez dyscypliny po umiejetnosci, ktore bardzo znaczaco odroznialy dwoch Brujahow od siebie;)

glaca
22-03-2012, 18:29
hmhm... po prostu nie wiem jaki miałeś punkt odniesienia ;)
jeśli Wampir to tak, masz rację. jesli nowe crpg to mogę się kłócić ;p
poza tym są takie kosmiczne buildy, że nie wiem jak mozna mówić o prostocie. jakieś bard/barb/smoczy uczen i jeszcze ze dwie klasy xD
jak dla mnie to nawet zbytnie skomplikowanie dla ludzi lubujących się w matematyce, tabelkach...

22-03-2012, 23:04
Dodam od siebie, że gdyby nie dodatki Asgrafa, to bym nie zdzierżył tej gry, a i tak mnie denerwowała :D Wydaje mnie się, że jestem niereformowalny, dlatego wolę o gustach nie rozmawiać :D

glaca
23-03-2012, 09:01
Eutyches to sprawdź jeszcze paczkę Kaedrina z masą klas i atutów. Gdzieś nawet powinna być przetłumaczona na polski.. ehh gram na serwerze gdzie jest ona już załadowana więc nie wiem zbytnio jak ją znaleźć oddzielnie... ale powinna być!

23-03-2012, 09:34
Eutyches to sprawdź jeszcze paczkę Kaedrina z masą klas i atutów. Gdzieś nawet powinna być przetłumaczona na polski.. ehh gram na serwerze gdzie jest ona już załadowana więc nie wiem zbytnio jak ją znaleźć oddzielnie... ale powinna być!
Aktualnie nie ma pełnego spolszczenia, a te co było zniknęło z .megaupload :evil: :evil: :evil: , a na ichnim forum też nie ma, bo tłumaczący nie miał kopii zapasowych, ale niby jest na http://nwvault itp...itd...Ale dzięki za info, kiedyś pewnie skorzystam, nie będę ryzykował i mieszał z Asgrafem....
i tak wracam do BGT :mrgreen:

Dragonit
23-03-2012, 20:19
Swoją drogą, są jakieś sensowne mody do Nwn2? Chodzi mi o dobrze zrealizowane przygody, najlepiej, oczywiście, na epickich poziomach :P Póki co mam jeszcze sporo gry, jestem gdzieś w połowie maski po ok. 20h gry, a chcę potem pograć jeszcze innymi klasami z innymi rozwiązaniami fabularnymi, może też przejść Gniew Zehira i znowu wrócić do podstawki, a jeszcze są Wrota Zachodu! Nie mniej, warto zacząć zbierać informację o modyfikacjach.
Swoją drogą, nie obraziłbym się na kolejne dodatki, bo mechanika gry jest imo wystarczająco zaawansowana, a drobne poprawki można wprowadzić. Jest przecież tyle do zrobienia: można by pozwiedzać inne plany, niż plan cienia (Otchłań przywitał bym z otwartymi ramionami), spotkać (i zmierzyć się) z fejmowe postaci, jak Drizzt, Elminster, Szass Tam, Daugoroth :P Tyle miejsc do zwiedzenia, wszystkie te szkoły magii, zamki, ew. zawsze można zrobić kolejną grę rozgrywającą się w słynnym Sigil. Ale trójką też bym nie pogardził, jakby dobrze opracowali nowy silnik, to mogło by to dać niezwykłe możliwości.

27-03-2012, 14:23
Swoją drogą, są jakieś sensowne mody do Nwn2?
Niby są, nie grałem ale jak ciebie Neverwinter Nights 2 interesuje, to zapewne coś znajdziesz :)
http://nwvault.ign.com/fms/TopRated.php ... lesenglish (http://nwvault.ign.com/fms/TopRated.php?content=nwn2modulesenglish)

Dragonit
27-03-2012, 15:32
Dzięki, chociaż mam polską wersję i nie wiem, jak to będzie :)

Samick
27-03-2012, 18:45
Rozgrywałem angielskie mody pod polską wersją pierwszej odsłony i wszystko działało, trzeba tylko pamiętać o instalowanych modach graficznych etc. Po kilkunastu modach zaczyna robić się niezły bajzel, ale i tak daleki do tego jaki miałem we Flashpoincie. :)

Dragonit
23-04-2012, 23:16
Hmm rozejrzę się ;) Mam jeszcze jedno pytanie, bo nurtuje mnie pewna kwestia - mianowicie zamierzam przejść Gniew Zehira czarnoksiężnikiem i nie mogę znaleźć szczegółowych informacji na temat utraty kondycji przez prestizówkę (piekielny czarnoksiężnik). Jak to jest, kondycja regeneruje się co odpoczynek, czy trzeba użyć jakieś czaru?

Samick
02-12-2016, 21:46
A tak odkopię z wnioskiem na zmianę nazwy tematu, by obejmował obie odsłony. Może nawet to mmo, chociaż do niego jest osobny temat (i może niech tak pozostanie).

Arroyo
02-12-2016, 23:16
Załatwione.