PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja ogólna wersja 1.5



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Herod
28-08-2009, 14:37
----------------------------------------------------------Ensis (http://forum.totalwar.org.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=662)------------------------------------------------------------------
Strona domowa modyfikacji (http://empiretw.ru/board/index.php?showforum=73#)
TWC (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1377)
Pobierz Rage of Dark Gods: Battle for the Empire (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=12131)
Pomoc techniczna (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=8917)
----------------------------------------------------------Ensis (http://forum.totalwar.org.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=662)------------------------------------------------------------------
Link do poradnika jak instalować
https://www.youtube.com/watch?v=ho0Kdz9Hmsk

To mroczna, krwawa era. Czasy demonów i czarnoksięstwa. To era
bitew i śmierci, a także końca świata. Pośród ognia, płomieni i szaleństwa
jest to także czas wielkich bohaterów, śmiałych czynów i wielkiej odwagi.
W sercu Starego Świata rozciąga się Imperium, największe i
najpotężniejsze z królestw ludzi. Słynie ze swoich inżynierów,
czarodziejów, kupców i żołnierzy. To kraina ogromnych gór, szerokich
rzek, ciemnych lasów i rozległych miast. Z wyżyn tronu w Altdorfie włada
nią Imperator Karl-Franz, wyświęcony potomek założyciela tego państwa
– Sigmara i powiernik jego magicznego młota bojowego.
Ale te czasy dalekie są od spokoju. Wszerz i wzdłuż Starego Świata, od
rycerskich zamków Bretonii do skutego lodem Kisleva na dalekiej północy,
zewsząd słychać doniesienia o zbliżającej się wojnie. W niebotycznych
Górach Krańca Świata plemiona orków szykują się do kolejnej napaści.
Zbóje i odstępcy nękają dzikie ziemie Księstw Granicznych na południu.
Pojawiają się plotki o podobnych szczurom istotach, skavenach, które
wynurzają się z rynsztoków i bagien we wszystkich krainach. Na
północnych pustkowiach nie ustępuje wieczna groźba Chaosu, demonów i
zwierzoludzi wypaczonych przez nikczemne moce Mrocznych Bogów. Gdy
pora rozstrzygającej bitwy zbliża się coraz bardziej, Imperium potrzebuje
bohaterów, jak nigdy wcześniej...


http://img402.imageshack.us/img402/9007/20110731104935.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/20110731104935.jpg/)


http://img84.imageshack.us/img84/2548/imperiumi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/84/imperiumi.jpg/)



Mapa samego Imperium

http://img36.imageshack.us/img36/2118/20110730120015.jpg





(http://imageshack.us/photo/my-images/36/20110730120015.jpg/)

K0ndziu
28-08-2009, 20:42
Jak na razie to zapowiada się doskonale, pierwsza kampania, sądząc po postępie prac, raczej niedługo wyjdzie .

jan_boruta
28-08-2009, 23:06
Pierwotnie mod miał wyjść na początku lipca, potem na początku sierpnia, a teraz nie wiadomo kiedy wyjdzie. Ważne jednak, że co dwa-trzy dni pojawiają się nowe screeny ze świetnie odwzorowanymi jednostkami, wiernymi ich figurkowym odpowiednikom. Nie mogę się w sumie doczekać tego moda, zapowiada się wspaniale choćby dla samego uniwersum warhammera. A to, co teraz już widać, nie pozostawia wątpliwości, że klimat będzie mocarny.

Jaką frakcją pierwszą zagracie? W którejś z informacji na twcenter została podana informacja, że nie wszystkie nacje będą grywalne, ale chodzi raczej o kilka prowincji Imperium. Kilka innych prowincji będzie grywalnych - jak Middenland/Middenheim czy Reikland/Altdorf, ale na przykład Ostland już nie. Ja najpierw sięgnę po którąś z północnych prowincji Cesarstwa - jeśli będzie to Nordland, nie będę się zastanawiał - pokonam w wojnie domowej Ostland, odblokowując go, i przeniosę się do gry Ostlandem właśnie, jako że to moja ulubiona prowincja :) Potem zagram krasnoludami i Kislevem. A Wy? :)

Herod
29-08-2009, 09:28
Ech... trochę za wcześnie o tym mówić, ale...
Zagrałbym Sylvanią... o tak... Zastępy nieumarłych gotowych na jedno moje skinienie zniszczyć wszystkich moich wrogów. Rozniósłbym każdego, który by się przed moją wolą nie ugiął. Wielki marsz przez ziemię imperium :D

Ale, że póki co wieści o tej frakcji nie posiadam - Krasnoludy. Bo je po prostu lubię. Dobra, bardzo sprawna technicznie nacja wielkich wojowników. I ubóstwiają piwo.

Szkoda, że Skaveni nie są grywalni... może też zagram jakąś nacją z Arabii.

Szkoda, że moja wiedza na temat tego świata jest ciągle mała. Muszę ją jakoś zgłębić... muszę jakoś zdobyć materiały.

No... Życzę wszystkim rychłego ukazania tego moda.

K0ndziu
29-08-2009, 14:15
Szpanujecie tekstami, których nie rozumiem :lol: Kislev, Sylvania? Nieważne intro powala, jest na co czekać.

BlackKuma
02-09-2009, 20:11
Mod zapowiada sie super.
Czekałem na tak wierne odwzorowanie figurowego Warhammera od dawna. Uniwersum Warhammer jest bardzo ciekawe i bogate.
Pierwszą fakcja jaką zagram będą krasnoludy:] TO moja ulubiona rasa z fantasy, więc nic dziwnego:D

Biniu
15-09-2009, 19:17
Mnie tylko niepokoi czy na silniku Medka da się realistycznie odwzorcować siłę wojowników chaosu.
Chodzi mi o tych w zbrojach płytowych. Aż bije od nich siła,niestety w Mark of Chaos walczyli raczej słabo.
Po prostu zwykłe animacje walki do nich nie pasują. Podobnie może być z demonami.
Pożyjemy zobaczymy - wiążę z tym modem spore nadzieje i być może dołączę go do mojej ukochanej pary -Stainless Steel i Third Age.

Izabelin
16-09-2009, 14:17
Twócy tego moda są dla mnie BOGAMI :D

Mam nadzieję, że kampania Imperium vs Chaos będzie beznadziejnie trudna dla strony imperialnej, a jeśli nie będzie to się pogrzebie w plikach i podrasuje staty chaośników tak aby gra była nie do przejścia :D Podoba mi się wizja odpierania chaosu lichym imperialnym wojskiem z jednym możliwym zakończeniem - czyli nieuchronną klęską imperium, którą można jedynie odwlec w czasie.

Straszny żal li tylko jednie z tego powodu, że nie poszli w Kingdomsach za ciosem i nie zrobili 100% multiplayera. Do kampanii gdzie są właściwie 2 główne strony, mp byłby zajebistą rzeczą bo właściwie w 90% walczyłyby tylko ludzkie strony konfliktu.

Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś jakiś domowy programista z odrobiną zapału stworzy jakiegoś patcha do Kingdoms, który w trybie hot-seat pozwoli rozgrywać bitwy pomiędzy ludzkimi graczami :) Z perspektywy kompletnego amatora wydaje mi się, że to nie powinno być jakimś wielkim wyzwaniem, ale może się mylę.

jan_boruta
16-09-2009, 14:49
Podoba mi się wizja odpierania chaosu lichym imperialnym wojskiem z jednym możliwym zakończeniem - czyli nieuchronną klęską imperium, którą można jedynie odwlec w czasie.
Że tak powiem

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAAHA! :lol: :lol: :lol: Z pozdrowieniami od Valtena i Magnusa Pobożnego :twisted:

Izabelin
16-09-2009, 15:11
Podoba mi się wizja odpierania chaosu lichym imperialnym wojskiem z jednym możliwym zakończeniem - czyli nieuchronną klęską imperium, którą można jedynie odwlec w czasie.
Że tak powiem

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAAHA! :lol: :lol: :lol: Z pozdrowieniami od Valtena i Magnusa Pobożnego :twisted:

A tam. Równie dobrze można powiedzieć to samo o krasnoludach w stosunku do zielonoskórych np. pozdrowienia od Gotreka :) Fakt faktem, że klimat warhammera w starym wydaniu zawsze był dark i mimo, że krasnoludy opierają się kolejnym atakom zielonoskórych, mimo tego że Imperium odpiera kolejne ataki chaosu, a elfy odpierają kolejne ataki swoich mrocznych kuzynów. . . to ich świat jest skazany na zagładę. Krasnoludy wymierają, kolejne ich twierdze padają, imperium jest coraz bardziej zdegenerowane. . . taki jest klimat tego świata. Tutaj dobro jest na przegranej pozycji w stosunku do zastępów chaosu, zielonoskórych i skavenów, a zwycięstwo jest z reguły dziełem przypadku czy cudu i służy tylko odroczeniu tego co nieuniknione. . . zagłada wisi nad światem dobrych ras. Tutaj zwykły obywatel imperium uzbrojony w miecz i rusznice stawia czoła niewyobrażalnej potędze mrocznych i demonicznych sił i wygrać może tylko dzięki swojej odwadze i umiejętnościom herosów takich jak Valten, Magnus czy Sigmar. . . i to jest właśnie fajne, że możemy dostać szanse wykazania się w próbie obrony Imperium mająd do dyspozycji garstkę słabych ludzi, których jedną nadzieją jest genialna strategia w walce przeciwko potędze chaosu, którego jedynym słabym punktem jest dowódca czyli AI :) Zauważ również, że każda kolejna inwazja chaosu to cios dla dobrych ras. Elfy i krasnoludy już mocno podpupadły przed powstaniem Imperium, a i Imperium z każdą kolejną szczęśliwie odpartą inwazją otrzymuje rany, które nigdy nie zabliźniaja sie do końca. . . chaos zdobywa kolejne przyczułki :)

Swoją drogą jeśli chodzi o nową edycje bitewniaka i rpga to w moim mniemaniu jej warstwa fabularna jest żenująca i w niczym nie umywa się do klimatu starego warhammera. Ta cała kampania wojenna imperium z Valtenem w roli głownej to jakiś absurd jakby się wczytać :)

Biniu
16-09-2009, 16:00
Tylko jak zrobią kampanię imperium masakrycznie trudną, to będzie to najlepszy sposób na odstraszenie graczy od moda. Gra powinna być zrównoważona (i chyba jest). Imperium jest podzielone na prowincje, nierzadko walczące ze sobą i do tego dochodzi chaos. Gra chaosem też łatwa nie będzie,bo Imperium ma sporo prowincji,które nadal mają swoich żołnierzy. Tak więc -trudno,ale nie niemożliwie.

Edit:
Ma ktoś informacje w jakim języku zostanie wydany mod? Bo boję się,że w języku twórców (rosyjski) :shock: . Po prostu nie wyobrażam sobie,żeby wydać tak wielkiego moda w innym języku jak angielski (wiadomo,że Rosja jest największym krajem na ziemi,ale jakoś super zaludnionym to nie). Wie ktoś coś na ten temat?

jan_boruta
16-09-2009, 16:28
imperium jest coraz bardziej zdegenerowane.
Na pewno nie bardziej niż za czasów skaveńskiej plagi, epoki Trzech Cesarzy i secesji Marienburga. Imperium jest zjednoczone i rządzone silną ręką.


Tutaj dobro jest na przegranej pozycji
Jeśli w Warhammerze Imperium reprezentuje siły dobra, to przysięgam, że nigdy już nie dotknę moich figurek :shock: Co najwyżej reprezentuje siły neutralności ;)


a zwycięstwo jest z reguły dziełem przypadku czy cudu i służy tylko odroczeniu tego co nieuniknione. . .
2,5 tysiąca lat odraczania "tego, co nieuniknione".. niezły wynik :)


Tutaj zwykły obywatel imperium uzbrojony w miecz i rusznice stawia czoła niewyobrażalnej potędze mrocznych i demonicznych sił
Drobnym problemem jest dysproporcja sił. Gdzie stanie 100 Wojów Chaosu, tam pojawi się batalion 2000 żołnierzy w zwartym szeregu, gotowych osaczyć chodzące puszki... o ile coś ich wcześniej nie zje :lol: Nie zapominaj o zakonach rycerskich, wspomaganych nielichymi błogosławieństwami.


i to jest właśnie fajne, że możemy dostać szanse wykazania się w próbie obrony Imperium mająd do dyspozycji garstkę słabych ludzi, których jedną nadzieją jest genialna strategia w walce przeciwko potędze chaosu, którego jedynym słabym punktem jest dowódca czyli AI :)
Owszem, masz rację. Siła Imperium leży w liczebności, dyscyplinie i przewadze technologicznej. Jak powiedział Magnus: "Imperium wielkim czynią trzy rzeczy: stal, wiara i proch strzelniczy." :)


Zauważ również, że każda kolejna inwazja chaosu to cios dla dobrych ras. Elfy i krasnoludy już mocno podpupadły przed powstaniem Imperium, a i Imperium z każdą kolejną szczęśliwie odpartą inwazją otrzymuje rany, które nigdy nie zabliźniaja sie do końca. . . chaos zdobywa kolejne przyczółki :)
Kłóciłbym się, albowiem po każdej spalonej inwazji Chaos kurczy się do regionów okołobiegunowych i tam przez min. 100-200 lat leczy rany, zaś granice imperium już od kilkuset lat nie uległy zmianie. Do tego czasu także ludność Imperium się rozmnoży i powróci do dawnego stanu, nie mówiąc o udoskonalonym wyszkoleniu i uzbrojeniu. Kolegia Magii z Altdorfu i odrodzony, za sprawą Luthora Hussa, kościół Sigmara też rosną w siłę. Stałe przyczółki Chaos zdobywa więc w imperialnych miastach, poprzez różne herezje. Ale z tym też jakoś od paru wieków radzą sobie łowcy czarownic i kapłani. Warhammerowi wieszczę wieczną wojnę, chociaż wszędzie zapowiadają, że nadszedł "schyłek dziejów" ;)

Nie kłócę się teraz o to, "kto jest lepszy", żeby było jasne :) Z dyskusją możemy się przenieść do stosownego tematu w Tawernie, jest na drugiej stronie subforum. Może jakiś życzliwy moderator przeniesie? Grooogmiiir? ^^"

@Biniu

Tylko jak zrobią kampanię imperium masakrycznie trudną, to będzie to najlepszy sposób na odstraszenie graczy od moda. Gra powinna być zrównoważona (i chyba jest). Imperium jest podzielone na prowincje, nierzadko walczące ze sobą i do tego dochodzi chaos. Gra chaosem też łatwa nie będzie,bo Imperium ma sporo prowincji,które nadal mają swoich żołnierzy. Tak więc -trudno,ale nie niemożliwie.
Ani Imperium, ani Chaos nie są zjednoczone. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku trzeba będzie zdecydować, czy jednoczymy się dyplomatycznie, czy ogniem i mieczem.



Edit:
Ma ktoś informacje w jakim języku zostanie wydany mod? Bo boję się,że w języku twórców (rosyjski) :shock: . Po prostu nie wyobrażam sobie,żeby wydać tak wielkiego moda w innym języku jak angielski (wiadomo,że Rosja jest największym krajem na ziemi,ale jakoś super zaludnionym to nie). Wie ktoś coś na ten temat?
Podobno tłumaczą już mod na angielski. Pożyjemy, zobaczymy :)

Biniu
16-09-2009, 16:54
Przeczysz sam sobie :D . Na początku posta piszesz,że Imperium nie jest zdegenerowane,tylko zjednoczone i rządzone silną ręką, a na końcu temu zaprzeczasz. Tak czy siak Chaos ma łatwiej. Bo walki zazwyczaj nie toczą się na jego terytorium,prowadzi głównie walki łupieskie, natomiast imperium musi cały czas walczyć o przetrwanie. Chaos traktuje wojnę jako swojego rodzaju "zabawę",możliwość sprawdzenia swoich sił,wybrania nowych czempionów i wzmocnienie potęgi istniejących. Imperium toczy (nierzadko rozpaczliwą) walkę o obronę swoich ziem oraz musi zmagać się wewnętrznie (różne prowincje,skaveni próbujący cały czas coś zdemolować,sekty bogów Chaosu itd.).

Edit:
Wydaje mi się,że na moda jeszcze poczekamy parę miesięcy. Widziałem screeny sprzed paru dni. Część rzeczy wciąż musi być poprawiona,np. frakcje nadal mają takie same sztandary jak te z podstawki,generałowie wyglądają bez zmian (Chaos na szczęście ma już swoich dowódców i ich wykonanie jest naprawdę super) i jeszcze sporo innych. W pierwszej części moda nie będzie ani Bretonii,ani Mrocznych Elfów,Skavenów,Szkieletów(nazwa mi wyleciała z głowy) i jeszcze paru innych frakcji. Wymienię te co są na obecną chwilę:
-Imperium (10 prowincji)
-Chaos (Niepodzielny,Khorne,Nurgle,Slaanesh,Tzeenth)
-Orkowie
-Krasnoludy
-Kislev
-Elfowie

Pozostałe mają być wydane wraz z kolejnymi odsłonami moda (ma być parę kampanii regionalnych, a na koniec dodana ma być Wielka Kampania).

Izabelin
16-09-2009, 17:37
Janie Boruta. Zwróć uwagę na jedną rzecz. Dla Imperium zwycięstwo to odroczenie zagłady i lizanie ran, z kolei przegrana to totalna zagłada. Dla chaosu zwycięstwo jest zwycięstwem totalnym, a przegrana to po prostu konieczność zarzucenia planów podboju świata na kilkaset lat zaledwie :) I to jest obiektywy element tego świata. Imperium z zasady nie jest w stanie wygrać z chaosem czy wyplenić skavenów i wampirów.

Każdy ma własną interpretacje warhammera - dla mnie jego klimat to nierówna i skazana na niepowodzenie, walka z potęgą zła i chaosu :) I mam nadzieję na naprawdę mroczny klimat i wysoki poziom trudności :P Dużo imo zależy od dużej ilości ciekawych klimatycznych eventów, od muzyki i plenerów. . .

A co do języka to bym się nie martwił. Na pewno będzie wersja angielska. Jeśli twórcy by tego nie przetłumaczyli do momentu premiery moda to z pewnością przetłumaczy to ktoś inny.

Ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia pustkowi chaosu bo dziwne to będzie jak np. armie kislevu czy imperium będą tam sobie mogły bezkarnie chadzać.

Biniu
16-09-2009, 17:43
Z kolei jeżeli nie będą mogły to też źle,bo nie będzie się dało nawet tknąć miast Chaosu. Tutaj niestety trzeba odejść trochę od poprawności z Lore.

Soul of Night
16-09-2009, 18:06
Nie chce nic mówić, ale za bardzo polecieliście w wyobraźnią. To nie są książki :) To jest stary silnik Medievala ;) Za dużo sobie wyobrażacie, nie da się wszystkiego odtworzyć, a tym bardziej wprowadzić jakiś "supertaśnych" innowacji ;)
Polecam się wstrzymać z domysłami co będzie, co nie, jak zostanie zrealizowane i co fajnego by mogli dodać (etc.). Potem może Was spotkać duuuuży zawód przez to.

Nie pokładajcie ogromnych nadziei także w dalsza rozbudowę ;) Team się w każdej chwili może rozpaść, a i przebicie (muszą mieć jakąś motywacje, żeby to robić dalej) nie będzie wcale łatwe - patrzcie choćby na TATW itp. mody, które miały farta dostać się do "najlepszych". No i patrzcie też na poziom trudności niektórych jednostek... A potem módlcie się, żeby skinerzy im nie kojtneli podczas prac ;P

jan_boruta
16-09-2009, 18:30
Przeczysz sam sobie :D . Na początku posta piszesz,że Imperium nie jest zdegenerowane,tylko zjednoczone i rządzone silną ręką, a na końcu temu zaprzeczasz.

Yyy, eee, w którym miejscu? To, że w miastach lęgnie się herezja to nie wina cysorza ani jego kirferstów, tylko złego Kejosu. Imperium samo w sobie nie jest już tak bardzo rozbite, ma silną armię wzbogaconą doświadczeniami z Wielkiej Wojny i Burzy Chaosu, a magia też rośnie w siłę.


Tak czy siak Chaos ma łatwiej. Bo walki zazwyczaj nie toczą się na jego terytorium,prowadzi głównie walki łupieskie, natomiast imperium musi cały czas walczyć o przetrwanie. Chaos traktuje wojnę jako swojego rodzaju "zabawę",możliwość sprawdzenia swoich sił,wybrania nowych czempionów i wzmocnienie potęgi istniejących.
Ale tak jak z reguły Imperium się broni, tak samo z reguły Chaos przegrywa swoje inwazje. Nigdy nie doszli dalej niż Middenheim, a to ledwie połowa Imperium, co to jest? :P Już orkowie i von Carsteinowie łazili przez całe państwo bezkarnie, o Skavenach nie wspominając. Najgorzej ma Kislev, on już nie powinien istnieć tak na dobrą sprawę, ale ludzi z północnego wschodu twardcy są

Walki między prowincjami to na chwilę obecną przeszłość, nie licząc jakichś tam małych utarczek. Pamiętaj, Ludwig Schwarzhelm o grobowym wyrazie twarzy i jego Miecz Sprawiedliwości niejedną wojenkę zakończył zanim się ona rozpoczęła :)

A co do grywalnych frakcji - Bretonnia i Dark Elfy ponoć mają być dostępni w custom battle. :)A sztandary już nie są jak z podstawki meda, są już nowe. To samo symbole frakcji, interfejs, etc. Są też regimenty Dogs of War, co cieszy :)

Biniu
16-09-2009, 18:59
Zapowiada się naprawdę ciekawy mod :) . Ciekawi mnie co będzie za rok, jak już oba wielkie mody o tematyce fantastycznej (Third Age i Call of Warhammer) zostaną rozwinięte,z setkami submodów
i innowacji. I nie podam ci,w którym miejscu zaprzeczyłeś,bo nie chcę robić sobie na siłę wrogów i zniechęcać ludzi do mnie :) .

jan_boruta
16-09-2009, 22:28
I nie podam ci,w którym miejscu zaprzeczyłeś,bo nie chcę robić sobie na siłę wrogów i zniechęcać ludzi do mnie :) .
Wiem, w którym miejscu :) Gdy mówiłem o zjednoczonym Imperium, miałem na myśli realia fluffowe i oficjalną historię świata Warhammera. A tam gdzie odpisywałem na Twojego posta, to pisałem o sytuacji jaka będzie w modzie - każda prowincja imperium osobno. Fluff Starego Świata a realia moda to jednak dwie różne sprawy :)

Biniu
17-09-2009, 14:07
No to przepraszam bardzo :)

Herod
17-09-2009, 14:41
Widzę, że dyskusja trwa w najlepsze. Dobrze, dobrze... dla mnie. Dowiem się czegoś przydatnego o tym świecie. :)



A tam gdzie odpisywałem na Twojego posta, to pisałem o sytuacji jaka będzie w modzie - każda prowincja imperium osobno. Fluff Starego Świata a realia moda to jednak dwie różne sprawy :)

Inaczej to chyba być nie może w przypadku Imperium. Oczywista oczywistość.

Póki co jedna mała kampania z kilkoma nacjami. A ani jedna z nich to Sylvania. Ech...

I jak oni - jeżeli dotrwają do tego - przedstawią Pod-Imperium?

Co do wersji językowej - na pewno będzie wersja angielska. Co więcej o ile pamiętam z czasów przed wielkim upadkiem (forum) ktoś pisał o klimatycznych przemówieniach po angielsku, które można było zrobić i im wysłać. Czy jakoś tak... dokładnie nie pamiętam.

Niepokoi mnie pewna rzecz - już dawno nie widziałem żadnych nowych screenów. To chyba nie najlepiej wróży.

jan_boruta
17-09-2009, 14:44
Póki co jedna mała kampania z kilkoma nacjami. A ani jedna z nich to Sylvania. Ech...
Będzie Sylvania... Stirland okroili i powinna być. A w custom battle już na pewno.


I jak oni - jeżeli dotrwają do tego - przedstawią Pod-Imperium?
Chyba tylko jako Skavenblight i przyległości. Nie pamiętam, ale chyba druga kampania ma się rozgrywać w Estalii, Tilei, Księstwach Granicznych, południowej Bretonii i Skavenblight braknąć nie może.


Niepokoi mnie pewna rzecz - już dawno nie widziałem żadnych nowych screenów. To chyba nie najlepiej wróży.
To znaczy że siedzą, pracują i nie mają czasu na screeny ;)

Biniu
17-09-2009, 14:53
Mógłby ktoś podać zaktualizowaną listą obecnych frakcji w modzie (najlepiej podzielonych na te,którym da się grać i w kampanii oraz te,które zobaczymy tylko w custom battle)?
Edit:
Może ktoś potwierdzić,bo nie jestem pewny ale słyszałem,że mod miał wyjść w sierpniu,lecz mają opóźnienia i nie wiadomo kiedy. To prawda?

Izabelin
20-09-2009, 12:16
Swoją drogą warto poruszyć jeszcze jeden ciekawy wątek dot. moda. A mianowicie prawa autorskie :) Gdy zdamy sobie z tego sprawę to zrozumiemy dlaczego mod powstaje akurat w Rosji :P Wątpię aby ktoś na zachodzie czy nawet w Polsce narażał się za darmo na bezpośredni atak prawników notowanej na londyńskiej giełdzie spółki. W Rosji to jednak co innego. Chociaż i tak módlmy się żeby GW się nie doczepiło zanim mod nie wyjdzie bo to mogłoby zaprzepaścić cały dorobek moda.

Bo właściwie to aż dziwne, że nie wyszła jeszcze żadna komercyjna gra strategiczna dobrze odwzorowywująca warhammera fantasy w skali strategicznej. Były oczywiście stare dobre Warhammery SotHR, Dark Omen, ale tam nie było warstwy strategiczno-ekonomicznej, występowały zaledwie 3 nacje no i grafika nie taka. Poza tym ile lat temu to było. . . Z kolei Mark of Chaos kompletnie zawiódł oczekiwania. GW właściwie nie może sobie pozwolić na dobrą grę komputerową odwzorowywującą bitwy w battla. . . po prostu w momencie tak dobrej grafiki komputerowej i ogólnych możliwości kompa (możliwość epickich bitew, warstwy strategicznej itd.), komputerowy tytuł mógłby przyćmić klasycznego bitewniaka. Pod warunkiem, że gra byłaby niemalże doskonała mogłaby zdeklasować figurkowca, którego jedynym plusem pozostałby de facto aspekt modelarski i towarzyski - a ten ostatni i tak nie do końca bo gdy robimy sobie z kumplami nocki na mp z browami itd. to właściwie towarzyskość niczym nie ustępuje towarzyskości gier planszowych czy figurkowych :P No, a gra w stylu total wara ma liczne zalety. . . . dynamikę, czas rzeczywisty, epickość, dobrze dobraną muzyczkę, nienagannie "pomalowane" figurki, wspaniałe plenery no i przedewszystkim warstwę strategiczną (coś czego nigdy nie udało się zrobić w bitewniaku aby było grywalnie) no i brak kompletnego braku równowagi w sile poszczególnych armii (twórcy moda czy gry nie sprzedają figurek i nie muszą kierować się czynnikami ekonomicznymi opracowywując statystyki jednostek).

Właściwie co lepszego mogą sobie wyobrazić fani Warhammera od dobrego moda do medka II ? Chyba tylko gry z możliwością grania w strategiczno-taktycznego mp w sieci. W medku trzeba wybrać jedno albo drugie.. . . no i ciekaw jestem jak rozwiążą kwestię magii. W najgorszym wypadku magia może być po prostu strzelaniem tyle, że mocniejszym i efektowniejszym niż strzała :) A skoro łucznicy mają dwie opcje strzelania to i ew. magowie mogliby mieć czar opcjonalny. Szkoda, że nekromanci nie będą mogli przywoływać szkieletorów :/

Biniu
20-09-2009, 12:51
Fani strategii i warhammera nie mają jeszcze tak źle. Zawsze jest świetny Warhammer 40 000:Dawn of war i dodatki. Jednak osobiście wolę czasy fantasty battle i z niecierpliwością czekam na moda.

jan_boruta
20-09-2009, 21:35
O prawa autorskie na zachodzie mogliby się bardzo czepiać, ale spójrzmy tylko na Third Age: Total War. Przez długi czas EA trzymało prawa do wszelkich wizerunków związanych z Władcą (tych "filmowych") i świętem na TWCenter było, gdy EA owe prawa straciło. Ale pozostaje zonk, bo Games Workshop też trzyma prawa do filmowych wizerunków, bowiem wydają oni figurkowego bitewniaka opartego na Władcy i w szczególności filmie - a jakoś do TATW Games Workshop się nie przyczepiło :)

Izabelin
20-09-2009, 23:03
Tyle, że Lotr wydawany przez GW przynosi nikłe zyski, a może nawet straty. W każdym bądź razie nie sprzedaje się dobrze i to battle i 40ka są oczkiem w głowie GW :)

Myślę, że ktoś kto by się porwał na takiego moda w Anglii czy USA mógłby mieć problem. Ostatecznie możemy liczyć na modderów z Białorusi :P

Herod
21-09-2009, 07:07
http://img225.imageshack.us/img225/4620/h4pplwxizt.th.jpg (http://img225.imageshack.us/img225/4620/h4pplwxizt.jpg/)

To lista frakcji... ale raczej nie pełna.

W Custom Battles na pewno będą Wampiry.

Może ktoś potwierdzić,bo nie jestem pewny ale słyszałem,że mod miał wyjść w sierpniu,lecz mają opóźnienia i nie wiadomo kiedy. To prawda?

Tak, z tego co czytałem to podobno tak.


W najgorszym wypadku magia może być po prostu strzelaniem tyle, że mocniejszym i efektowniejszym niż strzała :) A skoro łucznicy mają dwie opcje strzelania to i ew. magowie mogliby mieć czar opcjonalny. Szkoda, że nekromanci nie będą mogli przywoływać szkieletorów :/

Obawiam się, że zobaczymy tylko to co się uda zrobić na podstawie miotaczy ognia greckiego... o jakiś fikuśnych czarach raczej możemy zapomnieć... Chociaż... ci szpece podobno mają dać Krasnoludom Żyrokoptery :shock:

Co do praw autorskich - zobaczymy. Ja mimo wszystko pobiorę moda jak najszybciej po jego premierze... tak na wszelki wypadek.

jan_boruta
21-09-2009, 07:52
Na początku lud też się obawiał praw autorskich co do TATW i ściągał moda jak szalony (nie tylko z tego powodu, ale również), co też i ja uczyniłem i chociaż w niego na razie nie gram, to mam na dysku cały czas ;)

Żyrosy są niepotwierdzone, mówili że latajek robić nie będą, bo np. nie mogłyby latać nad murami - po prostu silnik gry na to nie pozwala. Na pewno dementowali latajki chaośne. Za to ma być i jest potwierdzony Bloodthirster jako jedyna jednostka występująca samodzielnie, tj. jeden model w oddziale :)

Lista frakcji co do Imperium mnie ciekawi, znaczy - co to za prowincja o różowo-czarnej tarczy. Wedle mapy kampanii powinna to być Sylvania, ale jeśli tak, to brakuje w takim razie tarczy dla Wissenlandu/Nuln. Wissenland sam w sobie powinien być szaro-biały, ale Nuln czerwono-czarny już może być. Może jestem mało domyślny ;)

Najfajniejsze/najgorsze jest, że w modzie będziemy dowodzić Reiklandem (biało-bordowa tarcza), a w grze póki co pod tym sztandarem żołnierze nie walczą w pięknych, białych mundurach, tylko w kolorach Altdorfu :P Oby Reikland mógł rekrutować jednych i drugich, żeby różnili się statystykami, ale żeby jednostki z obu armii były opłacalne. To samo tyczy się Wissenlandu i Nuln - z Nuln powinni być nieco lepsi strzelcy i działa, za to z Wissenlandu pikinierzy - oczywiście w odpowiednim umundurowaniu. :)

Izabelin
21-09-2009, 10:34
Zastanawiam się jak bardzo modderzy potrafią wniknąć w silnik gry. Skoro potrafią niektórzy potrafią polepszyć AI to może i da się zrobić jakąś ciekawą magię, w tym przyzywanie szklieletorów :)

Swoją drogą, nie wiem jak to tam dokładnie działa, ale wydaje mi się, że w modzie duże znaczenie pod kątem siły i częstotliwości pojawiania się powinni mieć buntownicy, przypisani to poszczególnych regionów. W Sylwanii powinny pojawiać się szkieletory i wampiry, na północy Imperium zwierzoludzie, w górach skaveni, a zwłaszcza gobliny. Zwłaszcza po podbiciu tych terenów.

Żal straszny, że silnik gry nie uwzględnia magii. . . a jeszcze większy, że nie ma normalnego trybu multi :P

Izabelin
21-09-2009, 13:23
chociaż z drugiej strony może nie być tak źle z elementem magii w grze. Właściwie można ją w zadowalającym stopniu odwzorować na poziomie wodzów przy pomocy silnych magicznych skilli powodujących, że oddziały lepiej walczą, lepiej strzelają, miasta dostają kopa do rozwoju i co tam się tylko da itd. a na poziomie magów bojowych faktycznie jako jakieś małe elitarne oddziały bojowych magów z fajerbolami.

A co do wampirów można by im było po prostu dać możliwość rekrutowania w każdym zdobytym mieście zwykłych zombie nawet jesli nie ma żadnych budynków :) Tudzież tanich zombie jako najemników w każdym miejscu mapy. W ten sposób każdy wampir mógłby sobie zbudować wielką armię słabych, ale za to nieuciekalnych jednostek :)

Właściwie zielonoskórzy powinni mieć tą samą opcje jeśli o najemnictwo chodzi. W każdym miejscu mapy powinni mieć możliwość uzupełnienia swoich sił o żyjące w okół orki i gobliny. Chaos powinien mieć podobnie z kultystami i zwierzoludźmi, a skaveni ze najmowaniem szczurów i rekrutowaniem ich w zdobytych miastach :)

Zastanawiam się tylko czy technicznie jest to możliwe aby dany rodzaj najemników był dostępny tylko dla jednej okreslonej nacji.

Pewne jest to, że takim modzie powinny być wykorzystane do maksimum elementy, które w podstawce pełnią raczej marginalną role np. wyżej wspomniani buntownicy, najemnicy, skille, religia, korupcja (chaos), szpiedzy no i zabójcy. . . fajnie jakby skaveni i dark elfy miały budynki dające duże modyfikatory do zabójców a np. chaos do szpiegów itd.do tego witch hunterzy polujący na heretyków w imperium, hehe. Jest kilka ciekawych opcji, które dobrze wykorzystane mogą zrobić niezły klimat.

No i oczywiście podstawa to przegięci w pałę bohaterowie :D

Biniu
21-09-2009, 15:18
Magia będzie dostępna w modzie! Na jednym z trailerów widziałem demony chaosu ciskające niebieskimi pociskami energii we wroga. Działa to na podobnej zasadzie jak muszkieterzy - jednostka strzelecka,która jednak nie strzela salwami, a 3-4 demony naraz. Ale może tak nie być w finalne wersji moda. I nie zapominajmy - to tylko (a raczej aż) total war. Nie można wykraczać poza granice gry i wiele elementów,które były w świecie warhammera nie będą dostępne. Ktoś nawet wspominał o niemożliwości dostępu wojsk Imperium na terytoria Chaosu z powodu wiatrów magii. I jakbyście chcieli w to grać? Chaos nie do pokonania i Imperium upada na początku gry - bezsensu... Sam jestem fanem Warhammera,ale chciałbym sobie pograć w strategie , w której mogę grać jako jedna z frakcji tego świata. I tyle. Takie udziwienia jakie podajecie odstraszyłyby większość graczy od moda i kompletnie rozwaliły balans Kampanii. Liczy się to,żeby się dobrze bawić, a nie siedzieć z nosem w podręczniku
i sprawdzać czy wszystko się zgadza w Lore. Taka sama strategia została zastosowana w Third Age. Nikt by w to nie grał,gdyby mordor miał upaść tak czy siak
i zwycięstwo byłoby z góry przypisane Gondorowi i Rohanowi. Takie mody są na podstawie danego świata, a nie jego komputerowym przedstawieniem. Tyle ode mnie

Edit:
A co do praw autorskich - czy twórcy warhammera nie powinni się cieszyć,że ich świat zyskuje popularność także jako gra komputerowa? Wątpię czy wykorzystają swoje prawa - bo po co szkodzić samemu sobie?

nr.uno
23-09-2009, 09:38
Ten mod jak wyjdzie i będzie działał będzie WIELKI. Amen ;)
Jednostki na screenach to sam miód, trailer też powala na kolana. Dla niego trzeba będzie odkurzyć Meda II :twisted:

Co do niezniszczalności Chaosu w grze, to moim zdaniem powinien on mieć dostępną jakąs mocno rozbudowaną na starcie fortecę na kompletnym zadupiu mapy. Przy tym, żeby nie dało się jej jakoś idiotycznie łatwo zdobyć, to wpisałbym na sztywno bardzo silny garnizon. To byłaby taka wisienka na torcie dla gracza, który Imperium rozsmarował całe zło w Starym Świecie i chce je wyplenić raz na zawsze.

Zresztą jak sam zacznę grać Middlandem to dopakuje do granic absurdu armie Archeona, tak żeby tylko cud mógł uratować miasto Wilka.
Mam też nadzieję, że bohaterowie będą ubber dopakowani, co najmniej tak jak jednostka króla w Medzie I :D
Mam pytanie...gdzie są krasnoludy Chaosu :?: :?:

jan_boruta
23-09-2009, 11:37
Wyznawcy Hashuta widać zostali włączeni w generalnie pojęty niepodzielny chaos, nie widziałem jednak Hellcannona na screenach. Może będą, może nie, ale jakoś na razie w świecie Warhammera o nich cicho, a Imperium w ostatnich czasach niezbyt zagrażali. W każdym bądź razie mniej niż Archaon :P ;)

Biniu
23-09-2009, 18:50
A bohaterowie raczej będą tak samo silni jak generałowie z podstawki (chociaż mogą mieć więcej HP). Czemu? Bo jedna jednostka okrążona przez kilka oddziałów,choćby była maxymalnie dopakowana przegra. Nie będzie mogła wyprowadzić ciosów,bo będzie otrzymywała cały czas obrażenia i zwijała się z bólu (dlatego czasami warto mieć 2 oddziały zwykłych rycerzy zamiast 1 super napakowanego,ale dwuręcznego - wolnego). Jest to jeden z minusów Medievala - wielokrotnie silniejsze jednostki skupiają się bardziej na parowaniu ataków niż na ich zadawaniu. I potem przegrywają z chłopami, jeżeli nie zapewni się wsparcia. Dlatego uważam,że Bloodthister (jedyny pojedyncza jednostka w oddziale) nie powinien skręcać się po otrzymaniu ciosów,bo przegra. A powinien miażdżyć...

Soul of Night
23-09-2009, 21:02
A bohaterowie raczej będą tak samo silni jak generałowie z podstawki (chociaż mogą mieć więcej HP). Czemu? Bo jedna jednostka okrążona przez kilka oddziałów,choćby była maxymalnie dopakowana przegra. Nie będzie mogła wyprowadzić ciosów,bo będzie otrzymywała cały czas obrażenia i zwijała się z bólu (dlatego czasami warto mieć 2 oddziały zwykłych rycerzy zamiast 1 super napakowanego,ale dwuręcznego - wolnego). Jest to jeden z minusów Medievala - wielokrotnie silniejsze jednostki skupiają się bardziej na parowaniu ataków niż na ich zadawaniu. I potem przegrywają z chłopami, jeżeli nie zapewni się wsparcia. Dlatego uważam,że Bloodthister (jedyny pojedyncza jednostka w oddziale) nie powinien skręcać się po otrzymaniu ciosów,bo przegra. A powinien miażdżyć...

A teraz wyobraź sobie, że szarżuje coś takiego na Ciebie. Tez tak samo fajnie? :)

jan_boruta
23-09-2009, 21:51
Tja, zrobią niezniszczalnego (znaczy nieodsyłalnego do Warpa) Bloodthirstera i tysiące dzieci neo zasypie TWCenter pytaniami podobnymi do tych "JAK UTUC MUMAKILA!!!!!!!?!?!??!/11one" :P

Soul of Night
24-09-2009, 07:54
Tja, zrobią niezniszczalnego (znaczy nieodsyłalnego do Warpa) Bloodthirstera i tysiące dzieci neo zasypie TWCenter pytaniami podobnymi do tych "JAK UTUC MUMAKILA!!!!!!!?!?!??!/11one" :P

No, ale nieumarłych by mogli zrobić ;) Dać ich jako o wiele słabsze jednostki, normalnie ginące w walce, tylko uleczanie nastawić na 100% ;) Sposób działający (już używany w modach fantasy) ;)

nr.uno
24-09-2009, 10:04
Dlatego uważam,że Bloodthister (jedyny pojedyncza jednostka w oddziale) nie powinien skręcać się po otrzymaniu ciosów,bo przegra. A powinien miażdżyć...
A bohaterowie raczej będą tak samo silni jak generałowie z podstawki (chociaż mogą mieć więcej HP). Czemu? Bo jedna jednostka okrążona przez kilka oddziałów,choćby była maxymalnie dopakowana przegra. Nie będzie mogła wyprowadzić ciosów,bo będzie otrzymywała cały czas obrażenia i zwijała się z bólu (dlatego czasami warto mieć 2 oddziały zwykłych rycerzy zamiast 1 super napakowanego,ale dwuręcznego - wolnego). Jest to jeden z minusów Medievala - wielokrotnie silniejsze jednostki skupiają się bardziej na parowaniu ataków niż na ich zadawaniu. I potem przegrywają z chłopami, jeżeli nie zapewni się wsparcia. Dlatego uważam,że Bloodthister (jedyny pojedyncza jednostka w oddziale) nie powinien skręcać się po otrzymaniu ciosów,bo przegra. A powinien miażdżyć...

Dokładnie tak jak w Dawn of War, tam Krwiopijca przyjmuje na klatę salwę z czołgów bez upadania, po czym hurtowo masakruje wszystkie otaczające go jednostki. W Medzie, żeby ułatwić mu nieco pracę, dodałbym mu potworne obniżanie morale u przeciwników. W ten sposób niekoniecznie musiałby sam wybić cały oddział. Większość jednostek załamywałaby się po jego pierwszej szarży.
W WH najpiękniejsze jest to, że mięso armatnie to prawdziwe mięcho, które ginie tysiącami na polu bitwy, natomiast elitą są super wojownicy koszący wrogów niczym dojrzałe zboże. Jeżeli taki balans będzie zachowany to na prawdę będę skakał z radości. :D


Może będą, może nie, ale jakoś na razie w świecie Warhammera o nich cicho, a Imperium w ostatnich czasach niezbyt zagrażali.

Jak to cicho? W ostatniej kampanii w WH spotkałem krasnoluda Chaosu :!: W zasadzie to grałem elfką, więc nawet mogę powiedzieć spotkałam 8-)

Izabelin
24-09-2009, 10:30
[quote="jan_boruta":jcgj2gzt]Tja, zrobią niezniszczalnego (znaczy nieodsyłalnego do Warpa) Bloodthirstera i tysiące dzieci neo zasypie TWCenter pytaniami podobnymi do tych "JAK UTUC MUMAKILA!!!!!!!?!?!??!/11one" :P

No, ale nieumarłych by mogli zrobić ;) Dać ich jako o wiele słabsze jednostki, normalnie ginące w walce, tylko uleczanie nastawić na 100% ;) Sposób działający (już używany w modach fantasy) ;)[/quote:jcgj2gzt]

Wow, zajebiście. W takim razie demony chaosu też powinny mieć uleczanie, ale zaledwie na maks 40% :)

A co do umarłych to dałbym raczej na 75% albo troszkę mniej :P No i powinni mieć coś co sprawialoby, że nigdy nie uciekają - niezłamywalność albo cholernie wysokie morale i inne. Ale na pocieszenie musieliby mieć w 90% cholernie mały atak i niską obronę żeby ich wyżynanie było samą przyjemnością :D Swoją drogą kapitalnie by było gdyby regeneracje umarlaków dało się połączyć z obecnością generała wampira w armii tzn. że tylko wtedy działałoby wskrzeszanie. Wampir z kolei byłby pakerny i bitwy z umarlakami polegałyby głównie na tym aby zabić wampira, a nie wykaszać armię statystów.

Tylko, że taka armia byłaby niezbalansowana w zwykłych bitwach mp więc trzeba by było stworzyć wersję wampirów pod mp jako kolejną nację niewystępującą w kampanii.

A to byłoby ok bo w pewnym sensie takie drobne smaczki odwzorowywują magię w grze. W przypadku Imperium mogą to być oddziały ogniowych (albo lodowych jak w przypadku Kislevu) magów bojowych na polu bitwy, magowie cienia jako szpiedzy, magowie odpowiednich bardziej pokojowych lorów jako dowódcy - maganerowie miast z odp. skillem do ich zarządzania itd.

Soul of Night
24-09-2009, 10:47
Dokładnie tak jak w Dawn of War, tam Krwiopijca przyjmuje na klatę salwę z czołgów bez upadania, po czym hurtowo masakruje wszystkie otaczające go jednostki. W Medzie, żeby ułatwić mu nieco pracę, dodałbym mu potworne obniżanie morale u przeciwników. W ten sposób niekoniecznie musiałby sam wybić cały oddział. Większość jednostek załamywałaby się po jego pierwszej szarży.
W WH najpiękniejsze jest to, że mięso armatnie to prawdziwe mięcho, które ginie tysiącami na polu bitwy, natomiast elitą są super wojownicy koszący wrogów niczym dojrzałe zboże. Jeżeli taki balans będzie zachowany to na prawdę będę skakał z radości. :D

Bez przesady z Krwiopijcą - może na łatwym jak jest gracza to tak - ale na trudnym wcale nie jest nim tak łatwo. Dodaj jeszcze, że w DoW'ie są animacje "wykańczania" przeciwników - to obniża jego skuteczność. O wiele lepszy pod względem rąbania jest Boneblade ;) Jak zacznie walić serie z wszystkich działek (jeszcze ze wsparciem Basilaków) to nikt nie ma szans na udana szarże ;)
Nie ma szans z takim balansem - przypomnę, że to gra na silniku Medievala! Nic więcej tylko stary silnik Medka. Weźmy Ai komputerka - jak on da radę stworzyć zbalansowaną armię, która będzie w stanie zniszczyć gracza? A co dopiero prowadzić wojnę tak, aby balansować front?

Co do wampirów - tylko wyobraź sobie, ze Ty też musisz poprowadzić tą nację do gry. No i balans. Wampir musiałby ciągle uciekać, żeby armia istniała, a przy inteligencji komputera... Bez przesady z tymi pomysłami - twórcy mają ogromne ograniczenia, a potem po premierze będą wrzaski, ze to źle, tam to źle.

Co do magów - tutaj i tak będą tylko takie animacje jak przy strzelaniu z broni palnej w najlepszej możliwości. Pociski da się jeszcze zmienić, ale nie sam silnik jednostek. Lepiej, żeby nie dawali, bo potem gracze będą narzekać, że to nie wygląda realistycznie.

Witch King
25-09-2009, 23:00
Aż się nie mogę doczekać tego moda, pograć krasnoludami które miażdżą te z TETW, no i oczywiście Imperium, ale to już inna bajka. Wie ktoś kiedy orientacyjnie mod się ukarze?. Z góry dzięki za odpowiedz :D

Biniu
26-09-2009, 14:20
Problem w tym,że do końca nie wiadomo. Powinien wyjść w minione wakacje,ale jest opóźniony i oficjalna (a nawet przybliżona) data premiery moda nie jest podana. Twórcy jednak prawie codziennie wrzucają nowe screeny,więc widać że prace cały czas trwają i zbliżają się ku końcowi. Osobiście uważam,że mod pojawi się koniec października-listopad.

Witch King
26-09-2009, 14:56
Problem w tym,że do końca nie wiadomo. Powinien wyjść w minione wakacje,ale jest opóźniony i oficjalna (a nawet przybliżona) data premiery moda nie jest podana. Twórcy jednak prawie codziennie wrzucają nowe screeny,więc widać że prace cały czas trwają i zbliżają się ku końcowi. Osobiście uważam,że mod pojawi się koniec października-listopad.

Racja, cały czas widać postępy w pracach a do końca daleko, ciekawe czy twórcy moda zachowają balans i jak waszym zdaniem może to w takiej grze wyglądać, przecież Chaos nie może lecieć na ilość jak Orkowie czy Skaveni(chyba źle napisałem), poza tym stworki Chaosu wyglądają świetnie:)

Biniu
27-09-2009, 15:59
Siła Chaosu nie polegała na liczebności, a na potężnych wojownikach,magach i demonach. Tak naprawdę to w większości starć Chaos nie miał przewagi liczebnej - jednak jego nieustępliwi wojownicy w szale bojowym masakrowali wroga.

nr.uno
27-09-2009, 18:00
Chyba wszystkie siły zła stosują podobną taktykę jak Imperium Osmańskie w czasach swojej świetności. Hordy kiepskich wojowników, torujących drogę dla elitarnych oddziałów. Chaos ma przecież najlepsze jednostki kawalerii, a w warunkach Medka ciężka jazda jest największą siłą na polu bitwy. Zwłaszcza, że nie da się oddać potęgi magii przez braki w silniku gry.

Soul of Night
27-09-2009, 18:17
Chyba wszystkie siły zła stosują podobną taktykę jak Imperium Osmańskie w czasach swojej świetności. Hordy kiepskich wojowników, torujących drogę dla elitarnych oddziałów. Chaos ma przecież najlepsze jednostki kawalerii, a w warunkach Medka ciężka jazda jest największą siłą na polu bitwy. Zwłaszcza, że nie da się oddać potęgi magii przez braki w silniku gry.

Widać, ze grywasz tylko w jakieś znane "gówna" wydawane przez znane zespoły ;]
Patrzmy chociaż na mod: 4 Seasons (bez prawdziwej ekipy), a posiadający jednostki magiczne. Oddziały miotały różnokolorowymi kulami ognia (przypomnę, że nie było prawdziwej ekipy przy pracach do moda!) z różnymi prędkościami (przy najlepszych magach dochodziło do pięknych, zabójczych serii). Więc nie widzę problemu z odtworzeniem magii przy porządnej grupie moderatorów. No chyba, ze myślisz o czarach prosto z RPG - nie tylko kule ognia, deszcze lodu, zamrażanie przeciwników, zatruwanie ich, zamiana postaci, itd. Ale jeżeli mnie pamięć nie myli, niektórzy magowie, spowolniali przeciwników...

Witch King
28-09-2009, 22:35
No dobra, Chaos będzie się wyróżniał Ciężką Piechotą, Kawalerią, Magami(jak będą),Potworami hym, to czym będzie się wyróżniać Imperium, bo w tym momencie to nie będzie balansu dla gry jak jedna frakcja będzie najlepsza we wszystkim i nie będzie miała wad. Poza tym Soul of Night ma rację, zrobić jednostki magiczne to nie problem dla dobrych moderów, mi bardziej zależy na grywalnośći i tym żeby się mod ukazał:)

nr.uno
28-09-2009, 23:10
Imperium to przecież zdecydowanie najsilniejsze jednostki strzelające, zwłaszcza wszelkiej maści arkebuzerzy, muszkieterzy i różny inny lud ognisty. Poza tym co prowincja to nacisk na inną formację. Mój ulubiony Middland przodować powinien we wszelkiej maści doborowych jednostkach piechociarzy oraz kawalerii uzbrojonej w młoty bojowe. Natomiast taki Hochland to przede wszystkim strzelcy wyposażeni w świetne dalekonośne muszkiety.
Generalnie elity dobra i zła powinny mieć wyważone statystyki. Pancerz płytowy, a zbroja chaosu za wiele się nie różni - tak samo miecz wykuty przez imperialnych rzemieślników wzmocniony krasnoludzkimi runami nie odbiega jakością od tej samej broni splugawionej mocą chaosu. Morale takich super jednostek również nie pozwala im uciekać z pola bitwy. Różnic za to należałoby się spodziewać w tych gorszych i bardziej popularnych oddziałach. Większość wojaków z dalekiej północy nie nosi pancerzy, w przeciwieństwie do zwykłej imperialnej piechoty. Nadrabiają za to potężną szarżą oraz nieustępliwością w boju. Trudno będzie to twórcom wyważyć oraz oddać realia Warhammerowych bitew, ale jakby się udało :twisted:
Ważne, żeby w ogóle skończyli swoje dzieło. Statystyki to sobie już sami możemy pozmieniać, ale jednostki i mapa to wyższa szkoła jazdy.

Soul of Night nawet nie wiedziałem, że takie cuda zniesie engine Medka. Skoro taka garażowa ekipa dała sobie rady to faktycznie można wiele oczekiwać od teamu Rosjan.

Moje uwagi co do Warhammerowego świata pochodzą wyłącznie z WFRP oraz tego co można znaleźć w podręcznikach 1 oraz 2 edycji. W bitewniaka nigdy nie grałem oraz nie miałem z nim jakiegokolwiek kontaktu 8-) Więc nie wiem na ile moje wyobrażenia pokrywają się z oficjalna wizją.
Tak samo nie grałem nigdy w DoW, widziałem tylko u kumpla jak Krwiopijca wymiatał. Ładne miał animacje dobijania trzeba przyznać. W realiach podręcznikowego WH w walce meelee ta bestia jest w praktyce nie do ubicia przez jakąkolwiek drużynę, więc nie wiem nawet po co dawali jej statystki do Księgi Spaczenia. Ale to taki zbędny off-topic ;)

Witch King
28-09-2009, 23:37
Osobiście bardziej się znam na uniwersum Warhammera 40.000 tys. Ale czy Elfy też nie będą nastawione na walkę dystansową, bo jak dla mnie to Imperium jest taką frakcją uniwersalną, tym bardziej że tak są robione w innych grach w uniwersum warhammera jak Mark of Chaos. W DOW krwiopijca był trudny do ubicia ale cały czas tracił wytrzymałość jak nie walczył, ale czy takie coś da się zaskryptować w MEDKu 2 ? Pożyjemy zobaczymy, miejmy nadzieje że mod ukaże się jak najszybciej. A czy w tym modzie będą bohaterowie lub specialne jednostki >>>

Soul of Night
29-09-2009, 14:58
Trudno będzie to twórcom wyważyć oraz oddać realia Warhammerowych bitew, ale jakby się udało :twisted:
Ważne, żeby w ogóle skończyli swoje dzieło. Statystyki to sobie już sami możemy pozmieniać, ale jednostki i mapa to wyższa szkoła jazdy.
Soul of Night nawet nie wiedziałem, że takie cuda zniesie engine Medka. Skoro taka garażowa ekipa dała sobie rady to faktycznie można wiele oczekiwać od teamu Rosjan.

Wcale nie tak trudno. Jednostkom północy dać więcej punktów wytrzymałości, dodatkowo szał bitewny (przypomnę moda pod Roma LOTR) i da się zrównoważyć :)
Zniesie, zniesie - tylko autorom musi się chcieć :)

Witch King
01-10-2009, 23:24
Co tak cicho na forum, czy jest coś nowego, mod ruszył do przodu??

kamildos
02-10-2009, 08:18
Oto kilka screenów genków
http://pic.ipicture.ru/uploads/091001/GzOUzyIAae.jpg
http://pic.ipicture.ru/uploads/091001/TRVJs0sUNb.jpg

Fajnie wyglada ten generał orków :P :P

Biniu
03-10-2009, 00:33
Z jednej strony mam nadzieję,że premiera moda jest na dniach, z drugiej żeby odbyła się jak najpóźniej to wtedy mod będzie bardziej rozbudowany.

Kajcio
03-10-2009, 09:56
Ja tylko rządam aby Wojownicy KHORNA byli tak piękni w swej rządzy mordu i krwi..jak powinni być..a wyglądali bardzo ładnie w Mark of Chaos

ottoman
03-10-2009, 20:23
macie jakies screeny? i gdzie moge poznac historie warhammera?

Herod
04-10-2009, 13:34
Odp. 1.
http://www.moddb.com/mods/call-of-warhammer-total-war

Odp. 2.
Poszukaj w googlach :P. Zalecam też poczytać bitewniki.

Info na temat prac.
Actual progress
Testing, modding and debuging
Map - 90% it is ready now and it work fine but we wanna add some more features
Strat models - 80% - i need 2 - 3 weeks to make them all
Units - 95% we have all core units but we havent some special units like Trolls, griffin, dragons
Scripts 70% - we have alot of scripts but some of them like "Storm of
Chaos" need huge bugtest and
bugfix (no errors on log but it chashed
sometimes)
New traits and anch - 10% Hick do this part of work now

FOR EVERYNTHING HAVE PAINTING AND MODDING ABILITY THE MOD NEEDS YOU !!!!!
Contact Isilendil in TWcenter all the help is required please let's do not die this mod !!!! For the Emperor

Biniu
04-10-2009, 16:35
Ta rozpaczliwa prośba na koniec sprawia wrażenie,że goście mogą moda nie dokończyć. Ale przecież widać coś zupełnie innego patrząc na to co jest gotowe - mod powinien wyjść w ciągu miesiąca.

Grand Admiral Thrawn
06-10-2009, 15:32
Pozostaje 3mać kciuki. Chociaż z drugiej strony lepiej żebyśmy poczekali jeszcze trochę, żeby mod był dopracowany. A potem za Sigmara, Imperium i Karla Franza!!! (w bitewniaku gram Imperium więc nie mogę grać tutaj niczym innym ;) )

PrisonNeo
06-10-2009, 19:58
Nie znam się na warhammerze, ale Gryphon Legion to istna husaria(pióra, kopia, szyszak,zbroja). Jak tylko się pojawi to od razu zagram w tego moda. Szkoda, że ktoś równie utalentowany nie robi moda do mt2 XVI/XVII w

Grand Admiral Thrawn
06-10-2009, 20:51
Kislev bazuje na Polsce i Rosji. Jest tam (a raczej był) Car Borys a teraz panuje jego córa Caryca Katarzyna ;) Co do kawy bazującej na Naszych husarzach są tam jeszcze Winged Lancers. Obecnie ta armia zostało bardzo mocno okrojona ale kilka dobrych lat temu była bardzo urozmaicona.

kamildos
14-10-2009, 18:19
Kilka screenów
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 6&page=160 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=154786&page=160)

Herod
16-10-2009, 07:47
hmmm... te screny są chyba dość stare... już je w tamtym temacie kiedyś widziałem.

No, ale ekipa wytrwale pracuje nad modem. I kolejna ciekawa jednostka - http://www.moddb.com/mods/call-of-warhammer-total-war/images/call-of-warhammer-total-war38

Ładnie się prezentuje.

Ech... chciałbym już zobaczyć tego moda w akcji, na moim kompie.

uriziel
16-10-2009, 13:40
Czy jest już jakiś termin podany , przynajmniej w przybliżeniu

Grand Admiral Thrawn
16-10-2009, 19:22
Tak - cytuję z pamięci "będzie kiedy będzie".

Więc musimy się uzbroić w cierpliwość.

24-10-2009, 13:08
Ta, a ja się zastanawiam jak Kejos będzie robił wojowników. No chyba nie będzie ich rekrutwał za chajs. ;) Pewnie zrobią horde jak w RTW.

Biniu
21-11-2009, 20:34
UWAGA! Przeglądając TW center znalazłem interesującą wypowiedź jednego z twórców moda na pytanie, kiedy zostanie ukończony:
"When - before the catholic cristmast maybe=) where - http://empiretw.ru/board/index.php?showforum=73 who - the team of the call of warhammer
Are you have any questions yet?=)
P. S. My english isn't good because I learn french language. "

Tak więc premiery możemy spodziewać się już przed gwiazdką :D

Edit: Jak zawsze jest druga strona medalu - mod zostanie wypuszczony po rosyjsku, a na wersję angielską przyjdzie nam poczekać...

Ensis
22-11-2009, 09:59
Dobrze, że zacząłem się uczyć rosyjskiego:)

Soul of Night
24-11-2009, 19:07
Dobrze, że zacząłem się uczyć rosyjskiego:)


A w liceum się pytali, czy z moimi zdolnościami humanistycznymi nie chcę iść do klasy z rosyjskim :/
Nadzieja, ze po francusku tez wyjdzie :D

Herod
27-11-2009, 14:58
http://www.youtube.com/watch?v=pbBjbvcmvKY&feature=player_embedded

Proszę.

Soul of Night
28-11-2009, 15:23
Jeżeli w rzeczywistości mod będzie tak wyglądał to nie ma szans, żeby nie zastąpił popularności TA.
Chociaż ta jazda krasnoludów (jak wnioskuje) wygląda nieco lipnie ;)
Przybliżony termin wydania to święta?

Ensis
28-11-2009, 18:10
Z postu "Biniu" wynika,że tak.

Herod
28-11-2009, 19:01
W której sekundzie filmidła można dostrzec tą groźną jazdę krasnoludów?
Krwawi wampiryczni jeźdźcy, rycerze pantery chyba, srebrne hełmy, jazda Slaanesha, Rycerze Imperialni z Zakonu "słońca" i kislewscy niedźwiednicy...

Jeżeli tacy ludzie jak ten który zrobił ten filmik robią tego moda... żegnaj TA... ta scena z Szarżującymi orkami...

Soul of Night
30-11-2009, 14:47
Jeżeli tacy ludzie jak ten który zrobił ten filmik robią tego moda... żegnaj TA... ta scena z Szarżującymi orkami...

Lub ten, który poprawiał jego jakość - dopiero po premierze będzie widać prawdziwe oblicze gry - nie chodzi przecież tylko o grafikę.

Herod
30-11-2009, 18:36
Po prawdzie masz rację... zresztą trudno oczekiwać od 3 letniej (Już trzy lata... ten czas zapieprza jak chomik na amfie) super grafiki. Ale ja na widok tej orkowej sceny się popłakałem. A te nowe animacje... Oni raczej nie spartolą innych aspektów gry... no, może balans do multi...
To jest piękne. Ten świat jest piękny... będę płakał...
Byle do świąt :D.

Haller
02-12-2009, 09:48
Nie jestem wtłoczony w tą dyskusje, więc mam pytanie, ciut głupie ale mam:
W świętam wyjdzie wersja beta? Czy już pełny mod?


Według mnie, ten mod powali na kolana TA :D
A ta jazda misów z krasnoludami jest bardzo dobra :D Ale coś te skrzydła husarii nie bałdzo :D
Czekam na moda, to będzie prezent na święta :lol:
Ciekawe czy mod będzie nadawał się do KO :lol:

Herod
02-12-2009, 19:39
A ta jazda misów z krasnoludami jest bardzo dobra

To Kislewska jazda :P Krasnoludy nie posiadają.

Grand Admiral Thrawn
03-12-2009, 19:12
Jazda na niedźwiedziach to SYNOWIE URSY - elitarny oddział Kislewicki. Już nie piście o Krasnoludach na niedźwiedziach :|

Herod
04-12-2009, 17:05
Dokładnie.

http://translate.google.com/translate?hl=en&ie=windows-1251&langpair=auto|en&u=http://empiretw.ru/board/index.php%3Fs%3Da5013b475749731cb20523a31fd614cb%2 6showtopic%3D10877&tbb=1&rurl=translate.google.com - trochę screnów z bitwy. Starych...

Haller
17-12-2009, 16:04
I jak? Wie moze ktoś już kiedy będzie premiera moda? :D:D

Herod
18-12-2009, 12:24
25 XII. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Biniu
19-12-2009, 18:48
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1377 - właśnie twórcy puścili previewy frakcji :)

Herod
21-12-2009, 05:54
:shock: Nie widzę kościanych łuczników dla Sylwanii... chciaż na kilku screnach byli to w previerze ich ni ma.

uriziel
22-12-2009, 15:06
Imperium trochę śmiesznie wygląda w tych rajstopkach najlepiej to chyba chaos

Herod
22-12-2009, 15:47
Imperium jest wzorowane na XV/XVI wiecznym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego. Taka piękna moda wówczas panowała :P
Pięknie im wyszli nieumarli... niemalże pełna różnorodność sprzętu itp. w oddziałach podstawowej piechoty...

Haller
22-12-2009, 20:36
Ogólnie to wszystko im cudownie wyszło :D
Mi najbardziej to orki się spodobałY :D
Czekam z niecierpliwością na tego moda :D

Biniu
22-12-2009, 21:45
Uważam tylko, że mogliby dopracować nieco twarze piechoty Imperium - nieco za bardzo "ruski" wygląd mają :D .

Haller
24-12-2009, 10:45
Ciekawe czy rzeczywiście będzie jutro ta premiera :D

Herod
24-12-2009, 14:57
Ciekawe czy jutro dam radę pobrać tego moda :D

Biniu
24-12-2009, 19:50
A premiera będzie po północy czy raczej w ciągu dnia? I czy orientuje się ktoś czy mod już jest w 100% ukończony - bo jeżeli wykonują teraz jakieś ostatnie poprawki to założę się, że mod będzie opóźniony.

Kajcio
24-12-2009, 20:55
Tego nikt nie wie :P ale czekam i będę czekał :P ach ten Chaos :)

EDIT:

Póki co nie ma :(

Herod
25-12-2009, 07:00
Wstałem wcześnie rano, a tu kupa...
Screeny ciągle dają... trudno się zorientować w tym wszystkim... Ale przed świtaniem w Rosji nie ma się co moda spodziewać zapewne :P

Ensis
25-12-2009, 07:07
Nie zapominajcie, że w Rosji +2h ;)
Tu sprawdzajcie:
http://translate.google.pl/translate?u= ... =&ie=UTF-8 (http://translate.google.pl/translate?u=http%3A%2F%2Fempiretw.ru%2Fboard%2F&sl=ru&tl=pl&hl=&ie=UTF-8)

Herod
25-12-2009, 07:26
"powiat Vampire" Uwielbiam wszelakie translatory. Dają tyle humory... :D
BTW. Mod został typowany i ma szansę zostać jednym z najlepszych modów roku 2009... wystarczy tylko zagłosować...

Ensis
25-12-2009, 07:44
Daj linka:)

Herod
25-12-2009, 07:54
Niech wygra najlepszy, czyli Warhammer (http://www.moddb.com/mods/call-of-warhammer-total-war) - na stronie tego moda, Ramka Nominate for Mod of the Year 2009, klikasz w tą wielką, srebrzystą. :D

Biniu
25-12-2009, 08:37
Tylko ja niestety będę musiał wszystko z pamięci robić - nie znam ani trochę rosyjskiego :/

Herod
25-12-2009, 08:41
Na TWC niejaki isilendil (Chyba członek ekipy) o 3:38 AM poinformował, że jeszcze musimy poczekać 3-4 godziny...

Ale będzie fajny transwer... 10 Kb/s max pewnie :lol:

Kajcio
25-12-2009, 09:22
Ten Isledili (czy jakoś tak) jest członkiem ekipy, uważam że pewnie teraz wrzucają moda na jakieś serwery do ściągnięcia :) achh
ja chce grać ! KHORN, BÓG KRWI ŻĄDA OFIAR

edit.

Mam pytanko czy mod będzie do ściągnięcia już w wersji angielskiej czy rosyjskiej, bo ja cyrlicy nie umiem ;/

Herod
25-12-2009, 09:37
Z tego co mi wiadomo to dostaniemy piękną wersję rosyjską...

Ensis
25-12-2009, 09:58
Na pewno dostanie po rosyjsku, żeby tylko nie tłumaczyli tego tak długo jak ogniem i mieczem,które jest tłuamczone do dzisiaj:(

Herod
25-12-2009, 10:40
Nieeeeee... gdzieś dzisiaj widziałem, jak isilendil pisał, że ma już 20% tekstu przetłumaczonego... trza być dobrej myśli i mieć nadzieję, że w styczniu będzie zangielszczenie... a potem może nawet spolszczenie :twisted:

Haller
25-12-2009, 11:25
Cholera, a jak nie wyjdzie dzisiaj :D
Ja tak się napaliłem :lol:

Herod
25-12-2009, 11:33
Comrad in Russia now only 14 pm

We promesde release it today and it will 1 -2 hours (that depend only on file hoster speed)

Isilendil.


Wiadomość z ostatniej chwili.

Biniu
25-12-2009, 12:32
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320052 - lada moment wyjdzie mod. O dziwo zaangielszczenie jest już dostępne, ale tylko to co udało im się dotychczas przetłumaczyć. Mam nadzieję że zdążyli z interfejsem :)

EDIT:
Właśnie wyszedł patch muzyczny!

Herod
25-12-2009, 12:43
1 gb to mod... 1 gb to path muzyczny.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320033 - tutaj pisze, że w pierwszej kolejności przetłumaczą: units, factions, cities, some names and buildings

Ensis
25-12-2009, 12:44
1. Delete or rename your teutonic folder (Medieval II Total War\mods\teutonic)
Interfejs(menu, bitwy) jak zawsze można skopiować z podstawki:)

Jest już Music Patch :)

Herod
25-12-2009, 12:52
No kruca fuks! Dlaczego nie mam konta premium na megauploaderze.... życie jest brutalne...
40 kb/s.... 6h pobierania patha muzycznego!

Ale byłem chyba pierwszy do pobierania... :D

Ensis
25-12-2009, 12:55
Muzykę ściągnę jak resztę będę mieć już na dysku:)

Herod
25-12-2009, 12:57
Więc sobie trochę poczekasz na tą resztę jeszcze :P Ja będę miał co słuchać podczas pobierania treści właściwej :D
Aha - chyba mają jakieś kłopoty techniczne...

Ensis
25-12-2009, 12:58
A niech tam ściągam najpierw muzykę, idzie prawię z pełną prędkością 122kb/s:)

Herod
25-12-2009, 13:06
130 kb/s. Magia świąt chyba... albo lud czeka wciąż na treść właściwą i dlatego nie ma korków :D

Tłumaczenie już jest! (ok.200 mega)

Ensis
25-12-2009, 13:11
Tłumaczenie zajmuje:278.74 KB ;)
Jest już mod : 1.01 GB, nie da się pobrać trzeba mieć premium!:(
http://empiretw.ru/board/index.php?show ... ntry315338 (http://empiretw.ru/board/index.php?showtopic=5892&st=430&#entry315338) stąd da się pobrać, ale chyba wolno będzie szło:(


1. Delete or rename your teutonic folder (Medieval II Total War\mods\teutonic)

Jak myślicie można zmienić nazwę moda?

Herod
25-12-2009, 13:24
Dwuletni okres wyczekiwań zakończył się! Vivat! Czy ktoś może załatwić notkę na strone głównej Total war?

Za*ebali jak dzik w sosnę z tym kontem Premium...

Kajcio
25-12-2009, 13:42
Powiem wam w sekrecie ;P że ŚCIĄGAJCIE Z TEJ RUSKIEJ STRONY !!!!!!!!! jak na megauploadzie mam 20kb/s tak u rusków 40-50kb/s,,

Mam już tłumaczenie, music pack ściągam i wersje 1.0 też :)

Świętowit
25-12-2009, 13:54
Chlopaki zdajcie relacje jak wam sie mod podoba gdy juz go przetestujecie ;) tez go zassam tylko ze niestety jutro :(

Ensis
25-12-2009, 15:32
Medieval Total War: Kingdoms 1.5 needed


First public version
http://www.megaupload.com/?d=AICXJUL0
http://mods.totalwars.ru/index.php/call-of-warhammer-total-war-«shtorm-xaosa»/
http://foto.totalwars.ru/isilendil/Call_of_Warhammer_1_public_version.7z


Music Patch

http://www.megaupload.com/?d=JWWZEQ4O
http://foto.totalwars.ru/isilendil/1.6_sound_pach.7z


English Translate
http://www.megaupload.com/?d=SMQCCKUJ
http://www.getthebit.com/f/om/adbaaaaahaaaljho/jux_translation_call_of_warhammer.7z.html

Instruction:

1. Delete or rename your teutonic folder (Medieval II Total War\mods\teutonic)
2. Extract our mod, translation and sound patch with safe directory structure
3. run Medieval II Total War\mods\teutonic\warhammer.bat
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320052



Zawiodłem się mod jest niedopracowany, w wersji angielskiej podczas bitwy brakuje tekstu itp:(
sounds kopiujemy do
:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\teutonic\data

Haller
25-12-2009, 19:28
A trzeba miec tego patha muzycznego żeby zagrac w moda? :D


1. Delete or rename your teutonic folder (Medieval II Total War\mods\teutonic)


Trza kasowac Kampanie Teutonic czy mi siętylko wydaje? :evil:


EDIT:

Ludzie skąd tego moda pobrac!!
Jest tam link, ale mówi żeby wyslac sms!
Nie znam ruskiego :?
Nawet jak w translatorze przetłumacze to i tak nie wiem gdzie go dokładnie pobrac :?

Ensis
25-12-2009, 19:33
Zmień nazwę moda i edytuj plik warhammer (jeszcze nie sprawdzałem).

Haller
25-12-2009, 19:39
czyli nie edzie już działał teutonic??
A gdzie tego moda pobrac :evil: :evil:
Wiem że głupie pytania, ale nie jestem obczajony wich jezyku

Ensis
25-12-2009, 19:42
Medieval Total War: Kingdoms 1.5 needed


First public version
http://www.megaupload.com/?d=AICXJUL0
http://mods.totalwars.ru/index.php/call-of-warhammer-total-war-«shtorm-xaosa»/
http://foto.totalwars.ru/isilendil/Call_of_Warhammer_1_public_version.7z


Music Patch

http://www.megaupload.com/?d=JWWZEQ4O
http://foto.totalwars.ru/isilendil/1.6_sound_pach.7z


English Translate
http://www.megaupload.com/?d=SMQCCKUJ
http://www.getthebit.com/f/om/adbaaaaahaaaljho/jux_translation_call_of_warhammer.7z.html

Instruction:

1. Delete or rename your teutonic folder (Medieval II Total War\mods\teutonic)
2. Extract our mod, translation and sound patch with safe directory structure
3. run Medieval II Total War\mods\teutonic\warhammer.bat
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320052



Zawiodłem się mod jest niedopracowany, w wersji angielskiej podczas bitwy brakuje tekstu itp:(
sounds kopiujemy do
:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\teutonic\data


Nie komentuje:) Jak nie zastąpisz plików to mu się nic nie stanie.

Haller
25-12-2009, 19:45
Tak, na megaupload konto premium na tym ruskim smsa wyslac a ten trzeci nie działa :lol: :?

Ensis
25-12-2009, 19:49
Wszystkie linki działają i nigdzie nie trzeba wysyłać sms.

Haller
25-12-2009, 19:53
Ok ok wszystko dobrze :D
Koniec idiotycznych pytań :D

Biniu
25-12-2009, 20:46
Ensis, mógłbyś napisać coś więcej o modzie? Dlaczego uważasz, że ci się niepodoba (na TW Center wszyscy go zachwalają)? Jakie są plusy i minusy? Czy twórcy spełnili oczekiwania graczy?

Ensis
25-12-2009, 21:04
Minusy
-Lokalizacja angielska brakuje tekstu podczas bitwy
-Obrazki z podstawki
-Instalacja
-brak ikony
-nie jasna instrukcja( nadal nie wiem gdzie mam skopiować muzykę bezpośrednio do foldera moda czy do daty (moda)
-i parę innych drobnych błędów

Plusy:
-Różnorodność jednostek

Dokładnie nie mogę się wypowiedzieć o mapie i o jednostkach ponieważ nie znam, aż tak dobrze uniwersum:(

Może pospieszyłem się z oceną, ponieważ za krótko w tego moda grałem, ale niedociągnięcia można tak naprawdę naprawić w małym patchu:) Co do słowa "zawiodłem się" nie wiem czemu tak się wyraziłem,ale mogę to uzasadnić tak: napaliłem się tak na tego moda , że liczyłem na jakieś arcydzieło, a otrzymałem coś gorszego od TA (1.3 ;) ).
Reasumując moja ocena nie jest obiektywna, ponieważ nie znam dobrze uniwersum i bardzo krótko grałem, teraz czekam tylko na spolszczenie, żeby poznać ten świat:)

Fani Warhammera będą zachwyceni modem:)

PS: Jak wydawali moda to byłem na głównej stronie projektu i były linki, a na górze napis wersja 0.9 (rozwojowa) potem zmienili na 1.0 :lol:

Biniu
25-12-2009, 21:10
Wiadomo, że mod będzie aktualizowany i stopniowo nabierze prawdziwej postaci - TA też nie był idealny w dniu premiery :) . Za godzinę skończy mi się wszystko pobierać to postaram się coś napisać. Niech żyje Imperator!

Herod
25-12-2009, 21:40
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320124 - I już mamy pierwsze fixy...
Niech żyje von Carstein! Vivat Sylvania.

I niech żyje klimat... w końcu wszystko dopracują...

Haller
25-12-2009, 21:53
Ja pobiore jutro i też się wypowiem.

Wróce do mojego głupiego pytania:
Kiedy zainstaluje moda, będzie dalej działac mi Teutonic?

Kajcio
25-12-2009, 21:56
Bardzo proszę zróbcie instrukcję jak to zainstalować ;) bo ja zrobiłem sobie 2 teutonici :P jeden z myślą o tym modzie i kopie vanill...więc proszę dajcie instrukcję

Herod
25-12-2009, 22:03
I. variant from me =)
1. Delete or rename your teutonic folder (Medieval II Total War\mods\teutonic)
2. Extract our mod, translation and sound patch with safe directory structure (copy "mods" directory from "Call_of_Warhammer_1_public_version" directory to your "medieval 2" directory....
)
3. run Medieval II Total War\mods\teutonic\warhammer.bat


II. Variant from Mr. Sorrow
1. Unzip all files on your desktop (mod, patch, translation) You should have three folders...
2. Open Call of Warhammer 1 public version folder, in it is folder mods and in it is folder teutonic-you need this one...Take it out and delete Call_of_Warhammer_1_public_version folder where all that remains are text files that are not important. You should have once again three folders on your desktop- teutonic, music patch and translation.
3. Move music patch and translation into your teutonic folder, all that remains is single folder teutonic on your desktop.
4. Open your M2TW directory...default usually is C: Program Files/Sega/M2TW... and open mods folder...there you have teutonic folder which you rename for example on teutonic campaigns.
5. Now you can copy teutonic folder from your desktop into mods folder.
6. Game is launched by warhammer.bat in this teutonic folder.
7. Enjoy your game...

Pewnie już było i pewnie znacie... to dla tych, którzy nie znają...
Najlepiej wrzucić sobie to to w translatora, zrobić kopię i pomodlić się do Pana Boga o sukces...
A w razie czego (jeżeli nikt mnie nie ubiegnie) to postaram się jutro powiedzieć wam co i jak.
Wyjący, piszący dziwne słowa ludzie na TWC chyba dobrze świadczą o modzie...

Kajcio
25-12-2009, 23:13
Drugi sposób lepszy :) ja tak zrobiłem wszystko działa i jest gitara :D

Porada muzycznego patcha trzeba dać do mods\teutonic\data

Hotfix do data\world\imperial campaign

a translationa do data\text

Jak coś to piszcie na gg postaram się pomóc ;)

PS: MOD JEST ZAJ*BISTY naprawdę :) szkoda że narazie bez ruskiego nie da się prawie grać :P no ale trudno i tak jest fajnie, zagrałem 3 tury kampani Khorn Followers i jest super...dam screeny :)


edit.

hmm moje pytanko co zrobić aby imageshack traktował tgas jako screen a nie film ?

Biniu
25-12-2009, 23:46
Mod jest naprawdę wspaniały, chociaż wciąż wymaga lekkiego szlifu. Wielka różnorodność jednostek, klimat, kampania i nowe animacje zwalają z nóg. Do minusów zaliczam słaby balans frakcji (Chaos rozwala Imperium w większości bitew), słabą stabilność i język rosyjski (:D). Obowiązkowa pozycja dla każdego fana warhammera - jeżeli nim nie jesteś to poczekaj na patcha albo RR+RC.

Kajcio
25-12-2009, 23:59
Hmm słaby balans ? Właśnie o to chodzi że Chaos ma niszczyć Imperium, to zawsze szczęście nie pozwala Chaosowi się dopełnić :P Sylvania jest kozacka, z bitwy dostajesz tyle jednostek że po zdobyciu 1 wsi starczy Ci woja na następne 2 a i tak wojsko się jeszcze rozmnoży....ale i tak Chaos rządzi :)
KHORN..Krew dla boga Krwi

Język rosyjski to porażka...ten ich 20% zangielszczenia to tak naprawdę tyle co jest w menu(głównym tylko) + nazwy Ras i Miast ;/ więc trzeba czekać, przynajmniej ja muszę :P

Stworzyli wiele eventów które wkręcą gracza, muzyka (tak, ta dodatkowa, bo domyślnej nie ma) jest fenomenalna, dobrze skojarzona z danym momentem, hmm co jeszcze ?

Jednostki zrobione są z bardzo duża dbałością, widać to szczególnie po wojownikach Chaosu ale w innych rasach też :D Staty jednostek są zrobione z głową a nie z kapelusza np. Orkowie 2hp i 250luda ale za to 8 ataku więc przy Wojownikach Khorna to leżą i kwiczą :P

Moda oceniam na 9+/10 jak dadzą pełne zangielszczenia i poprawią możliwość ściągnięcia (bo narazie to istna katorga) to ocena się podniesie o + :P

Dałbym screeny ale nadal nie wiem, jak zrobić aby pliki tga (screeny) imageshack czytał jako obraz a nie film ;/

PS: Jak ktoś by chciał jakiś bardziej rozwinięty opis danej frakcji to mówić, zagram i opiszę :)

Herod
26-12-2009, 00:09
Sylvania jest kozacka, z bitwy dostajesz tyle jednostek że po zdobyciu 1 wsi starczy Ci woja na następne 2 a i tak wojsko się jeszcze rozmnoży.... :)
Nareszcie! Czas więc podbijać... czas wykąpać się w krwi!

A muza dobra?

Ensis
26-12-2009, 06:57
Muzyka niezła:)

Hotfixa wklejamy dokładnie tu.

unrar and replace it to Medieval II Total War\mods\teutonic\data\world\maps\campaign\imperia l_campaign


Mogę zmienić sobie nazwę moda na warhammer i tak samo edytować pliki warhammer

mod = mods/warhammer

cd ..\..
start kingdoms.exe @mods\warhammer\warhammer.cfg
wystarczy to?

Niestety nie wywala, czemu oni to tak zrobili :cry:

Też tak macie:
http://www.fototube.pl/thumbnails/beztytulujp1628.jpg (http://www.fototube.pl/obrazek,beztytulujp1628.jpg.html)

Kajcio
26-12-2009, 14:16
Tak, angielska wersja jest źle zrobiona jak dla mnie ;/

Herod
26-12-2009, 15:44
W końcu ta wersja beta została wrzucona na uploadera dlatego, że ludzie narzekali na język rosyjski. Autor wyraźnie mówił, że ma tylko ok. 20% przetłumaczonego jako tako tekstu. Na prawdziwe zangielszczenie przyjdzie nam zapewne czekać do połowy stycznia... zapewne większym priorytetem dla nich jest tworzenie kolejnych fixów dla moda.

Ensis
26-12-2009, 16:07
http://www.megaupload.com/?d=ENFQW2SB To już tłumaczy całe menu itp. można już zapisać spokojnie stan gry.
Autor:maks44444
Źródło:http://forum.eufi.org/showthread.php?t=28812

uriziel
26-12-2009, 17:20
Jak dla mnie to nic specjalnego plusy niezłe jednostki i co do niektórych nacji jest w czym wybierać
minusy inwazja chaosu jak pamiętam to przybywała a nie pojawiała się nagle i skąd u innych nacji nagle pojawiające się armie
znowu masakra zamiast taktyki i strategi poza tym nie dopracowany jest ten mod ciągle wywala do pulpitu
poczekamy na poprawki może jeszcze coś będzie z tego moda , to tylko moje opinia względem mojego gustu
pograjcie i sami osądzcie czy wam się podoba

Kajcio
26-12-2009, 19:42
Ja pograłem troszkę dłużej :P i żadnych crashy nie miałem, owszem nagle pojawiające się armie chaosu nie są zbyt ciekawe ;/ zwłaszcza jak się gra innym chaosem, Sylvania zdobywa tą swoją armie po zdobyciu wsi, tak jak mówiłem ale ilość przybytej armii zależy od ilości mieszkańców wsi, to znaczy że np z metropolii 24 000 dostaniesz mnóstwo woja ale w mieście pozostanie 500 ludności poza tym ich jednostki te podstawowe trupy :P są darmowe w zakupie a utrzymanie to chyba 20(za cały oddział), muzyka nie jest zła ale do TA dużo jej brakuje ogólnie mod jest hmm od początku do końca wyreżyserowany, co można zauważyć po dużej (co turę) liczbie eventów, niestety po rosyjsku więc nic mi nie dają...w każdym razie zobaczymy jak się potoczą losy tego moda dalej...ocena moja spadła na 9/10

uriziel
26-12-2009, 20:57
Pograłem trochę innymi nacjami chaos najdłużej wytrwał przed wyjściem do pulpitu podejrzewam
że problem ten dotyczy co poniektórych nacji muzyka pozbierana z filmów i gier spotkałem muzykę z filmu stara baśń i gry morrowind

Kajcio
26-12-2009, 21:05
Ja sporo spotkałem muzy z filmu Ogniem i Mieczem

Haller
26-12-2009, 21:29
Ja to mam muzyke z gry Wiedźmin :D

Co do moda:

Zagrałem oczywiście.
Mod jest zbugowany i jakichś taki pokręcony zdeczko.
Jednoskti oczywiście są pięknie dopracowane, ale szkielety podczas szarży mówiące ludzkim głosem?
No nie wiem, może i tak ale mi to nie pasuje :?
Najbardziej spodobały mi się te orki :D
A chaos jak pięknie toporami wywija ;)
Ta jazda na misiach też niczego sobie ;)
Mam nadzieję że patche naprawią te bugi bo narazie u mnie mod ma ocene 7/10 ;)

Herod
26-12-2009, 22:54
9+/10. Mogło być ciut lepiej... ale biorę pod uwagę to, że jest to wersja (chyba) beta i jest ciut niedopracowana jeszcze. Grałem 6h i nie miałem ani razu żadnego crasha, widocznego buga itp... w porównaniu do TA:TW, który był wobec mnie złośliwy i wywalał co 1-2h... ale pewnie coś spieprzyłem przy instalacji.

Szkielety mogłyby mieć ciut inny głos... bardziej nieludzki przy tych szarżach... przynajmniej nie odpowiadają przy wybieraniu... Sylwania nie ma niestety pełnego zestawu jednostek (między innymi brak Ghuli, Zombi), ale to zapewne jest spowodowane brakiem animacji dla nich. Fajnie, że zrobiono tą "sztuczkę" ze zdobywaniem miast przez Sylwanię. Nie może ona niestety grabić miast... ale po podbiciu wciela martwych mieszkańców do swej armii (oddziały podstawowe o niewielkiej wartości bojowej).
Muzyka... gdy grałem Sylwanią to słyszałem kawałki z Mark of Chaos... i chyba coś ze starszych części. Ogólnie podobała mi się bardziej niż ścieżka z większości modów (W tym z TA:TW, gdzie jedna, przeklęta melodia bojowa spowodowała wyłączenie muzyki...). Mogliby jednakże ją trochę zróżnicować (więcej).

Aha - zauważyłem, że komputer się stara na polu bitwy i mapie kampanii, czyli poprawili AI (jeżeli bierzemy pod uwagę podstawowego Medievala II to jest to skok ogromny). Komputer flankuje, ucieka, zwodzi...

Masa nowych modeli i animacji... i dziwnych stworków. Piękne modele artylerii...
No i najważniejsze - mod mnie nie usypia :D W końcu jakieś modziwo, przy którym się nie nudzę! Może to wina klimatu Warhammera Fantasy...

Kajcio
27-12-2009, 00:15
Mi z godziny na godzinę mod się coraz bardziej podoba ;) jest klimat, jest trudniej, jest fajna muza, jest impreza :)

PS. Warto śledzić wątki na twcenter, różni ludzie dają różne przetłumaczone...

Followers of Khorne :twisted:
Krasnoludy :D
Sylvania :D

Tymi grałem i jestem zadowolony :)

Herod
27-12-2009, 07:07
http://www.youtube.com/watch?v=VzOp5yT1xfo - tutaj mamy filmik z nowymi maszynami niosącymi śmierć i zniszczenie - artyleria.

Kajcio - jeżeli możesz, to dawaj w tym temacie te nowe tłumaczenia z TW center. Proszę... Oczywiście, jeżeli uznasz je za udane.

Biniu
27-12-2009, 10:44
Odeprę tylko zarzut o pojawiających się nagle w prowincjach armiach zwierzoludzi i Chaosu. Imperium (zwłaszcza północna część) składało się w większości z lasów i puszcz, których ze względu na ich rozmiar, wojsko nie mogło patrolować. W lasach tych zbierali się Zwierzoludzie i Chaos, czekając aż będzie ich dostatecznie wielu by utworzyć armię (do tego czasu prowadzili partyzantkę i zakładali kulty swoich bogów w miastach i wsiach). Tak więc to, że nagle pojawiają się nam w środku kraju olbrzymie siły wroga uważam za zgodne z lore i całkiem miłe rozwiązanie. W TA:TW najbardziej nie lubiłem tego, że na orków trzeba było czekać nieraz 20 tur, zanim uderzyli, a wtedy łatwo rozbijali się o mury Osgiliath. Tutaj trzeba trzymać silne garnizony, bo nigdy nie wiadomo skąd nadejdzie nieprzyjaciel.

Kajcio
27-12-2009, 10:46
Hmm ogólnie rzecz biorąc nie znam rosyjskiego, bo bym sam im pomógł, ale co do jakości tłumaczeń to owszem zdarzają się błędy (językowe,jakiejś literki braknie) ale można chociaż zrozumieć o co chodziło twórcom...Więc podaje co wyszło:

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 033&page=2 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320033&page=2)

Cała strona różne posty, ludzie robią to z wielką chęcią i zaangażowaniem,więc ściągajcie wklejajcie do:


C:\xxx\Medieval II Total War\mods\teutonic\data\text

Chyba wszystkie tam wklejajcie, jakbym znalazł jakieś błędy to poinformuje was w pierwszej kolejności ;) aaa i śledźcie ww. topic z twcenter :)

Pozdro, coraz to lepszą muzykę odkrywam w tym modzie :)

edit.

Wiesz Biniu masz rację, mi też się to rozwiązanie spodobało...

Haller
27-12-2009, 11:26
Imperium mam rozumiec że jest podzielona na te kilka księstw i hrapstw? Coś jak Niemcy nie?
Ja tam bym wolał żeby zrobili jedno wielkie imperium :D
Ale nie wiem, nie znam się na tym Warhammerze ;)

Biniu
27-12-2009, 11:45
Imperium podzielone jest na kilkanaście prowincji - każdą zarządza książe-elektor. Gdy nadchodzi czas, wybierają z ze swojego grona następnego Imperatora. Stolica jego prowincji zostaje stolicą całego Imperium. Już dawno ludzie zrozumieli, że jeden człowiek nie może sam zarządzać tak wielkim państwem, tak więc książęta-elektorzy są niezależni, mogą robić co chcą i podlegają tylko przywódcy w Altdorfie. Często zdarzają się wojny między prowincjami, a Imperatorzy stają się marionetkami zarządców prowincji.

Haller
27-12-2009, 12:36
To mówiłeś w kwestii gry czy jakiejś książki? :D

Herod
27-12-2009, 13:36
Mówił to chyba w kwestii świata Warhammera, który został ukazany w modzie.
Nie bój się - jeżeli wyjdzie kiedyś Global Campaing to Imperium będzie bardziej zwarte... ograniczenia jakie narzuca moderom Medek II.

Tatsu
27-12-2009, 15:02
Macie może 2 część tego moda? Chodzi mi o to, iż na megauploadzie było to podzielone na 2 części i o ile pierwszą udało mi się ściągnąć o tyle druga jest niedostępna.

Dzięki i Pozdrawiam

Ensis
27-12-2009, 15:14
W tym temacie na pewno są linki(sam je dawałem).

Haller
27-12-2009, 15:48
Mówił to chyba w kwestii świata Warhammera, który został ukazany w modzie.
Nie bój się - jeżeli wyjdzie kiedyś Global Campaing to Imperium będzie bardziej zwarte... ograniczenia jakie narzuca moderom Medek II.


Powinni z tych księstewek zrobic jedno wielki Imperium.
Tak samo powinni zrobic z Chaosem ;) jest kilka frakcji z takimi samymi jednostkami bezsensu :?
Zrobic jeden wieli Chaos i Imperium ;)



Teraz powiem coś z moich doświadczeń gry Sylvianami (tak się to chyba pisze):
Gra się nimi cudownie!! :D
Ten piękny klimat i niesienia śmierci w każdy kątek świata!
Imperium właśnie pada pod ciosami miecza nieumarłych :D
Tylko ejdno mi sie nie podoba:
Generałowie Sylvian mają portrety zwykłych ludzi :?
Mogli by dac te portrety np z Herosów V ;)

Herod
27-12-2009, 16:00
Powinni z tych księstewek zrobic jedno wielki Imperium.
Tak samo powinni zrobic z Chaosem ;) jest kilka frakcji z takimi samymi jednostkami bezsensu :?
Zrobic jeden wieli Chaos i Imperium ;)




To jest twoje zdanie i ja je szanuje... chociaż to by zarżnęło klimat itp. warhammera. Jak niby wówczas odzwierciedlić rywalizację bogów chaosu, strukturę imperium (Podobną do Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego... historycznego, nie z medka :P), liczne konflikty wewnętrzne, które nim wstrząsały... walka elektorów o cesarski stolec... ech... itp itd et cetera et cetera...

Wyszłoby coś w stylu TA:TW :(

Biniu
27-12-2009, 16:02
Chaos też jest podzielony :) . Każda z jego frakcji odpowiada jednemu z bogów, któremu oddają cześć (Khorne - bóg krwi i walki, Nurgle - bóg chorób i zepsucia, Tzeentch - bóg zmian i magii, Slaanesh - bóg rozkoszy. Każdy z bogów wybiera sobie czempiona, który dowodzi jego zastępami. Wyznawcy konkretnych bóstw się nienawidzą i możliwe, że gdy ty toczysz boje w Imperium, to oni biją się między sobą. A moja wcześniejsza wypowiedź była w charakterze książki, ale w grze też się to sprawdza - Imperator nie zarządza całym państwem, tylko polega na księciach-elektorach.

Haller
27-12-2009, 16:47
A to przepraszam ;)
Nie znam się na świecie Warhammera, nie znam poszczególnych bogów i elektorów czy Cesarzy Imnperium :D


Czy wystepowanie w szeregach armii Chaosu czy Sylvian Imperialnych gwardzistów też jest związane ze światem Warhammera?

Kajcio
27-12-2009, 17:17
Hmm występowanie Imperialnych w Armiach Sylvian to normalne i zgodne z Warhammerem, bo Sylvian to odłam od Imperium, ale w armiach Chaosu hmm można by to wytłumaczyć jako że wiele jednostek Imperium poddawało się herezji złowrogich bogów Chaosu....

Biniu
27-12-2009, 18:10
http://img693.imageshack.us/img693/8282/0035g.jpg - przebijcie to :D

Herod
27-12-2009, 18:32
A to przepraszam ;)
Czy wystepowanie w szeregach armii Chaosu czy Sylvian Imperialnych gwardzistów też jest związane ze światem Warhammera?

Ci "gwardziści" to podstawowa piechota imperialna (pikinierzy, miecznicy, łucznicy i halabardnicy). Jak wiadomo Sylwania to zbuntowana część Stirlandów, czyli tego sąsiedniego, południowo-zachodniego "kraiku" ze szkieletem w godle. To takiego stanu jaki widzisz w grze doprowadził Vlad von Carstein (założyciel dynastii panującej na Drakenhof). Sylwania jest zamieszkiwana przez ludzi (przewaga chłopstwa, nieufnego, ciemnego, zastraszonego i dość dzielnego) którzy harują w polu, służą za pożywienie dla warstwy rządzącej (von Carsteinowie i ich poplecznicy - lokalni pomniejsi władygowie, przemienieni przez nich w wampiry) a także co ważne walczą w polu przy boku nieumarłych za swych panów... a w razie śmierci w boju do nich dołączając (do szkieletów) i biją się dalej. Tzw. Recykling.

Szkoda, że nie ma w modzie innych jednostek Sylwanii...

Ruskie mają poczucie humoru.

Biniu
27-12-2009, 20:40
Dla tych, co nie znają świata warhammera daję parę linków do tych podstawowych informacji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Imperium_%28Warhammer%29 - krótki opis i historia Imperium

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kislev - sojusznik Imperium, od wieków jest pierwszą linią obrony przed najazdami chaosu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elfy_Wysok ... rhammer%29 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Elfy_Wysokiego_Rodu_%28Warhammer%29) - nieco o elfach, które różnią się znacznie od tych z Władcy pierścieni

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chaos_%28Warhammer%29 - czyli o co chodzi z tymi najazdami na Imperium

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krasnoludy_%28Warhammer%29 - opis powoli upadającego królestwa krasnoludów

Jak już dowie się nieco o lore, to gra staje się naprawdę bardzo klimatyczna :)

Grand Admiral Thrawn
27-12-2009, 20:47
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 033&page=4 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320033&page=4)

Szukacie post #72 Action Fighter'a gdzie można pobrać najbardziej aktualny pliczek z tłumaczniem na ang (w tym także moje wypociny do kilku armii nie chwaląc się) ;)

Kajcio
28-12-2009, 09:12
Zapraszam na 5 stronę ww. strony twcenter, najnowsze zangielszczenie :) jest już coraz lepiej :)


Martin nie ważne jak dobrze bd walczyć ludźmi za życia ichnego czy po ich śmierci i tak Podążający za Khornem/ Wybrańcy Khorna zmiotą to wszystko w pył ;)

Herod
28-12-2009, 09:33
Martin nie ważne jak dobrze bd walczyć ludźmi za życia ichnego czy po ich śmierci i tak Podążający za Khornem/ Wybrańcy Khorna zmiotą to wszystko w pył ;)

Żaden żywy nie pokona wcielenia śmierci... a gdy już padną, bo padną na pewno, wrogowie Nieśmiertelnego Księcia zasilą jego wspaniałą armię.

Oni są tylko pokarmem dla Niego... tylko jeszcze o tym nie wiedzą.... ;)

PS. Co oznacza termin Blindfoldet? Translator nie może mi tego znaleźć, a bawię się w tłumaczenie niektórych tekstów na język ojczysty...

PSII. Przetłumaczyłem już kawałek chyba najważniejszego pliku - historic event. A konkretnie o Ruglodzie, orkowym bohaterze. Postaram się niebawem to wam wrzucić.

Grand Admiral Thrawn
28-12-2009, 10:40
Ukryty, nie możliwy do zobaczenia.

Kajcio
29-12-2009, 19:26
Patch wyszedł 1.01 i w związku z tym smutna wiadomość :((( trzeba ściągać od nowa ;(( bo sobie tak chłopaki wymyśłiły, jak ja mam ściągnąć plik który ma wszystko ale ma 1,4 gb ??? jak ??? ;(((

Haller
29-12-2009, 19:31
Ja go ściągam, ale bez przesady no 9h 1.4 GB? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: no i do tego po 40kb/s idzie na 1mb neta :!: :evil: :evil: :evil: SKANDAL :evil: :evil:

Wie może toś co takiego poprawia?

Herod
29-12-2009, 19:38
Pewnie wszystko... z jednej strony to fajne, że już wydali... ale z drugiej...1,5 giga długo się pobiera...
Prośba - związku z tym, że powolutku spolszczam moda proszę kogoś o pliki tekstowe z tego patcha... chciałbym się dowiedzieć, czy dużo nowych tekstów dodają...

Kajcio
29-12-2009, 20:29
Martin mówiłem Ci że Cię kocham za to co robisz ?? ;)

A tak na serio jak tylko mi się ściągnie, poczekam do jutra ze ściąganiem może w partach dadzą to wszystko Ci ładnie wyśle :P

Herod
30-12-2009, 06:29
Dzięki.
Spolszczanie moda idzie mi ciężko... ale idzie cały czas naprzód. Dzięki Bogu teksty dotyczące warhammera są bardzo ciekawe... i śmieszne.

Aha - do nowej wersji gry wyszedł też nowy music path...

Aha II - Udało mi się pobrać nową wersję. Już Textów nie trza.

Edit: Ta nowa wersja to wersja właściwa moda. To co dostaliśmy 25 XII było tylko betą. Jest instalator!

c0unt_0
30-12-2009, 14:16
Witam,
Mam pytanie. Czy komuś oprócz mnie wywala do pulpitu podczas 2 tury rebeliantów, tuż przed moją 3?
Zainstalowałem wersję 1.01 i mam tak przy każdej frakcji. Pisałem już z tym problemem na TW ale najwyraźniej iselendil stwierdził, że jak jemu działa to wszystkim powinno :-(
A i Martin u mnie w wersji 1.01 nadal nie ma tłumaczenia (muszę wklejać txt)

Pozdrawiam

uriziel
30-12-2009, 16:08
Witam,
Mam pytanie. Czy komuś oprócz mnie wywala do pulpitu podczas 2 tury rebeliantów, tuż przed moją 3?
Zainstalowałem wersję 1.01 i mam tak przy każdej frakcji. Pisałem już z tym problemem na TW ale najwyraźniej iselendil stwierdził, że jak jemu działa to wszystkim powinno :-(
A i Martin u mnie w wersji 1.01 nadal nie ma tłumaczenia (muszę wklejać txt)

Pozdrawiam

U mnie jest podobnie niekiedy trzeba włączać kampanie kilka razy nim uda się minąć 3 turę potem działa różnie niekiedy 20 innym razem 50 tur
meni też mam puste jak chcę zapisać grę to tylko auto bo innych wpisów nie widać

Haller
30-12-2009, 17:19
Nie wiem jakie macie problemy z rebeliantami, ja mam już 42 turkę Chaosem i ani razu mi nie wyszło do pulpitu ;)



Edit: Ta nowa wersja to wersja właściwa moda. To co dostaliśmy 25 XII było tylko betą. Jest instalator!

Możesz bardziej opisac nową wersję? :D
Są już głosy jednostek? :D

@EDIT:

Chamstwo!!!
Cały dzień się ściągało i ERROR wyskoczył :evil: :evil: :evil: :evil: CHAMSTWO!!!!

Herod
31-12-2009, 06:39
Możesz bardziej opisac nową wersję? :D
Są już głosy jednostek? :D

Aż tak dobrze to nie ma :P Po prostu widać, że coś poprawili. Choćby mapka Imperium, gdy zaczynamy główną kampanie. Nie miałem czasu sprawdzić... ciągle się bawię w tłumacza.

A i Martin u mnie w wersji 1.01 nadal nie ma tłumaczenia (muszę wklejać txt)
Ruskie nie tłumaczą. Zapewne każda kolejna wersja będzie w ich języku... zangielszczenie trza zdobywać już samemu.

Kajcio
31-12-2009, 08:46
Beragond jest ruskiem :P i on im tłumaczy, tzn. najbardziej z nimi współpracuje :P action fighter, saladin, holy pilgrim to jakieś inne ludzie :P co też pomagająw tym wszystkim...

PS. Narazie nie ściągam :P gram na starym :P

Grand Admiral Thrawn
31-12-2009, 08:59
Unit Descriptions są już ukończone. Wszystkie armie mają opisane jednostki, wystarczy tylko pobrać. Opisy frakcji zostaną dzisiaj wybrane. Ja wziąłem na siebie przerobienie opisów Imperium. Trzeba jeszcze dokończyć ancillaries (Dwarfs i Empire są już zrobione przez moją osobę) i traits, których jest od groma i jeszcze więcej (pomagam Beregondowi ale kiedy skończymy to nie wiem)

uriziel
31-12-2009, 12:26
Dajcie linka do tej nowej wersji bo ten na początku mi niedziała

Herod
31-12-2009, 19:03
Pardon, moje niedopatrzenie. Zaraz to poprawię, a tutaj ten link do nowej wersji.

Link do nowej wersji, 1.01 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320935)

Grand Admiral Thrawn
31-12-2009, 21:04
Traits są już do pobrania w tym temacie http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost6526405 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6526405#post6526405)

Biniu
01-01-2010, 00:43
W nadchodzącym roku życzę wielu udanych bitew i kampanii, najlepszych generałów, wielkich armii, mądrej głowy i jeszcze raz pieniędzy!

lucas01
01-01-2010, 16:19
Mod ciekawy ale jeszcze dużo do zrobienia. Ja na razie czekam aż będzie w angielskiej wersji. Brakuje też tekstur niektórych budynków z tego co widziałem.

Herod
02-01-2010, 07:22
Po wielu trudach i wyrzeczeniach spolonizowałem chyba największą i najcenniejszą rzecz w Warhammerze: TW - eventy.

Postaram się dać tutaj dzisiaj ten plik... proszę jednak o pomoc.

Pieśń Venatorsów Wolanda, najemnej jazdy.

No should we behold the baggage that is full of ale zhrachki
Kak ass on the saddle buzzing in anticipation of a battle
Kogda rush to the enemy, then the head of our fresh
You will no reserves, we sozhrem, propyl, maids fuck
Na sword take vrazhin good expropriate Buchloe
Debosh arrange for the whole world, because in fact we are no better!
Lish we cry in joy drunken, cowardly enemies, cursed:


W internecie nie mogłem znaleźć przekładu... może któryś z was...

uriziel
02-01-2010, 08:24
Jak zmienić statystyki zabójców albo usunąć ich w ogóle bo rozwalają grę po 21 turach 4 frakcje już nie istnieją
sprawdziłem to kampanie można wygrać samymi zabójcami bez trudu doświadczony zabójca likwiduje nawet
najlepszego dowódcę i nie trzeba się starać by takiego zabójcę wyszkolić wystarczy zabić kilu pomniejszych
dowódców i już mamy mistrza skrytobójstwa

Haller
02-01-2010, 09:21
Po wielu trudach i wyrzeczeniach spolonizowałem chyba największą i najcenniejszą rzecz w Warhammerze: TW - eventy.

Postaram się dać tutaj dzisiaj ten plik... proszę jednak o pomoc.

Pieśń Venatorsów Wolanda, najemnej jazdy.

No should we behold the baggage that is full of ale zhrachki
Kak ass on the saddle buzzing in anticipation of a battle
Kogda rush to the enemy, then the head of our fresh
You will no reserves, we sozhrem, propyl, maids fuck
Na sword take vrazhin good expropriate Buchloe
Debosh arrange for the whole world, because in fact we are no better!
Lish we cry in joy drunken, cowardly enemies, cursed:



To tylko znalazłem nie jest najlepsze :lol:

Nie powinniśmy patrzeć na bagaż, który jest pełen zhrachki ale ass Kak na siodle szum w oczekiwaniu na bitwę Rush Kogda do wroga, a następnie szef naszej pięknej Użytkownik nie będzie zastrzega, my sozhrem propylu, pokojówki fuck miecz Na podjęcie vrazhin dobre wywłaszczenia Buchloe Debosh organizuje na całym świecie, ponieważ w rzeczywistości nie jesteśmy lepiej! Lish wołamy w radości pijanych, tchórzliwych wrogów, przeklinał:



Jak zmienić statystyki zabójców albo usunąć ich w ogóle bo rozwalają grę po 21 turach 4 frakcje już nie istnieją
sprawdziłem to kampanie można wygrać samymi zabójcami bez trudu doświadczony zabójca likwiduje nawet
najlepszego dowódcę i nie trzeba się starać by takiego zabójcę wyszkolić wystarczy zabić kilu pomniejszych
dowódców i już mamy mistrza skrytobójstwa

Proste, nie szkol ich ;) Zabójca nie ma statystyk, zabije czy nie zabije to los szczęścia ;)

Grand Admiral Thrawn
02-01-2010, 09:29
lucas01 --> jest do pobrania od wczoraj najbardziej aktualna wersja tłumaczeń w głównym wątku.

uriziel --> oto jak w prosty sposób można się ich pozbyć (wywaliłem ich z Third Age). Musisz umieścić symbol ; przed nimi we wszystkich budynkach, w których można ich szkolić. Oczywiście tych myślników tam nie ma ;)

inn city requires factions { gondor, northern_european, middle_eastern, eastern_european, greek, southern_european, }
{
capability
{
------------agent spy 0 requires factions { gondor, northern_european, }
;-------------agent assassin 0 requires factions { gondor, northern_european, }
------------agent spy 0 requires factions { middle_eastern, }
;-------------agent assassin 0 requires factions { middle_eastern, }
------------agent spy 0 requires factions { eastern_european, }
;-------------agent assassin 0 requires factions { eastern_european, }
------------agent spy 0 requires factions { greek, }
------------agent spy 0 requires factions { southern_european, }
;-------------agent assassin 0 requires factions { southern_european, }
------------happiness_bonus bonus 2
;-------------agent_limit assassin 1
------------agent_limit spy 1

lucas01
02-01-2010, 10:15
Wczoraj ściągnąłem ale nadal nie ma tekstu np. przy wybieraniu frakcji, sporo tekstu też po rosyjsku. Brakuje ikonek niektórych budynków.

Bear83
02-01-2010, 16:16
Witam, jestem nowym użytkownikiem jak i graczem Medieval II: Total War który niedawno odkrył to forum i postanowił się zarejestrować.
Bardzo zainteresował mnie ten mod gdyż bardzo lubię takie klimaty fantasty wprowadzone do Medievala , grałem już w Third Age teraz chciałbym pograć w jakąś inną krainę i nową historię , chciałem pobrać sobie jakiś najbardziej przetłumaczony folder text lecz w ogolę nie mogę wejść na stronę www.twcenter.net (http://www.twcenter.net) gdzie podobno jest on do pobrania (wszystko inne już mam , muzykę jak i moda) lecz przy każdej próbie wejścia wyskakuje błąd i połączenie zostało zresetowane to dziwne ponieważ wchodziłem na tą stronę jakieś trzy dni temu , macie tak samo czy to tylko mój indywidualny problem ?
I jeszcze jedno pytanko , czy to normalne że w skład armii chaosu wchodzą także Empire Archers itp , trochę mi oni nie pasują ale mogłem coś źle odebrać gdyż sprawdzałem tylko z ciekawości jednostki w custom battle a oni mogą być stworzeni przez autorów jako najemnicy.
Pozdrawiam.

Grand Admiral Thrawn
02-01-2010, 16:49
Zapewne mają problemy z serwerem czy cuś takiego (przed chwilą sprawdziłem i nie mogłem wejść nie po raz pierwszy dziś)

Folder jest do pobrania, zapewniam Cię ;) ale cóż, takie życie.

Co do jednostek Imperium w Chaosie jest to jak najbardziej zgodne z fluffem Warhammera. Są to zdrajcy, wyznawcy zakazanych kultów etc. Nawet sam Archaon nie zawsze był wyznawcą Chaosu. W młodości był mieszkańcem Imperium i kapłanem Sigmara ale po przeczytaniu księgi (której czytać nie powinien) 'poznał prawdę' i przeszedł na 'ciemną stronę mocy'. Tak to jest jak się jest wścibskim. ;)

Herod
03-01-2010, 12:59
http://www.filefront.com/15280423/historic_events.txt/ - tu jest link do tego pliku o eventach.
Przetłumaczyłem jako tako, więc proszę każdego, kto zauważy jakiś błąd (stylistyczny, rzeczowy itp). O pisanie na PW. Proszę podać aktualną wersję i przez was proponowaną, wtedy będe mógł to poprawić.

Haller - nie chodziło mi o beznadziejne tłumaczenie translatorem :P

Niebawem wezmę się za opisy jednostek.

PS. Was też wywala, gdy próbujecie zagrać Hochlandem w Kampanii?

Haller
03-01-2010, 13:17
PS. Was też wywala, gdy próbujecie zagrać Hochlandem w Kampanii?

Po ściągnieciu tych eventów nie da się żadną frakcją grac :D :D

Pytanko odnośnie Uniwersum:

Elektorzy wybierali Imperatora czy Cesarza? :D

Grand Admiral Thrawn
03-01-2010, 13:45
To jest ganz egal kogo wybierali. Roman Empire można przetłumaczyć na Imperium bądź Cesarstwo Rzymskie. Obie formy są poprawne tak jak w Twoim pytaniu kogo wybierają Książęta Elektorzy.

Biniu
03-01-2010, 18:16
Jednak nigdy nie spotkałem się z tym, żeby Magnusa Pobożnego czy Karla Franza nazywano cesarzami. Przyjęło się tytułować władcę "imperatorem" :)

Herod
03-01-2010, 19:10
Po ściągnieciu tych eventów nie da się żadną frakcją grac :D :D


Eee... mi wszystko działało... oprócz Hochlandu... ale z tym spolszczeniem z TW center też mi nie działał :P.

Komuś z was też tak się dzieje z tym plikiem od mojej osoby? To bardzo ważne - jeżeli tak to postaram się to jakoś naprawić.

I najpewniej zamienię "cesarza" na "imperatora".

lucas01
03-01-2010, 19:23
U mnie nie wszystkie frakcje działają. Wyskakuje błąd i wraca do pulpitu.

Herod
03-01-2010, 19:59
A mógłbym się dowiedzieć które?
Teraz patrzę i Reikland też wypadł z rozgrywki... być może wszystkir nacje Imperialne tak mają... trza poprawić.

lucas01
03-01-2010, 20:16
Przeinstalowałem moda i wgrałem tylko angielskie tłumaczenie i jak na razie jest ok.
Co do tych frakcji to u mnie były krasnoludy , Hochlandu i jeszcze jakieś 2 imperialne.

Grand Admiral Thrawn
03-01-2010, 20:30
Jednak nigdy nie spotkałem się z tym, żeby Magnusa Pobożnego czy Karla Franza nazywano cesarzami. Przyjęło się tytułować władcę "imperatorem" :)


No ja też nie bo nie korzystam z polskich przedkładów. Są dosyć kontrowersyjne w wielu miejscach dlatego staram się do nich nie zbliżać. :)

Bear83
06-01-2010, 02:51
Witam wszystkich, wgrałem już sobie moda i właśnie w niego gram cóż mod jest strasznie trudny i to nie ze względu na jakieś świetne taktyki AI głównie jest kiepsko pod względem balansu, stoczyłem bitwę z chaosem miałem świetnych żołnierzy oczywiście przewagę liczebną też lecz po gdy przebiłem się przez mur wroga (chaosu Khorne) to co zobaczyłem aż mnie lekko zaszokowało straciłem większość ludzi dlatego że chaos ma masakryczny pancerz , dodam jeszcze że gram Ludźmi i jak te pomioty zaczną budować Demony to wtedy nie wiem co będzie chyba mnie wszystkie wybiją .
A i jeszcze jedno jednostki na koniach z pistoletami jak i zwykli z bronią palną (piechota) są jak dla mnie w ogóle nieprzydatni.
Pozdrawiam :-)

Haller
06-01-2010, 12:21
Witam wszystkich, wgrałem już sobie moda i właśnie w niego gram cóż mod jest strasznie trudny i to nie ze względu na jakieś świetne taktyki AI głównie jest kiepsko pod względem balansu, stoczyłem bitwę z chaosem miałem świetnych żołnierzy oczywiście przewagę liczebną też lecz po gdy przebiłem się przez mur wroga (chaosu Khorne) to co zobaczyłem aż mnie lekko zaszokowało straciłem większość ludzi dlatego że chaos ma masakryczny pancerz , dodam jeszcze że gram Ludźmi i jak te pomioty zaczną budować Demony to wtedy nie wiem co będzie chyba mnie wszystkie wybiją .
A i jeszcze jedno jednostki na koniach z pistoletami jak i zwykli z bronią palną (piechota) są jak dla mnie w ogóle nieprzydatni.
Pozdrawiam :-)


Przeciez od razu widac że rycerz Chaosu to jak 4 uzbrojonych Imperialistów :D
Taki balans według mnie daje klimat rozgrywce ;)

Herod
06-01-2010, 13:55
Ten balans jest w pełni zgodny ze światem. Porównaj zresztą takiego zwykłego zbrojnego imperium i halabardnika z Wojownikami Khorna. Ci ostatni to mutanty, praktycznie już nieludzie obdarzeni wielką siłą, nieustraszeni...

Imperium walczy z nimi przewagą liczebną, taktyką i bronią palną, którą ty gardzisz. Rajtarzy to najlepsza jednostka konnych strzelców w tym modzie, a muszkieterzy mogą przebić pancerze Orków i chłopców chaosu.
Do tego grożna artyleria (Piekłomiot).

Bear83
06-01-2010, 15:24
No w sumie macie rację ale to trochę przesada dlatego że jeszcze mają demony, do strzelców konnych się już przyzwyczaiłem ale do muszkieterów nadal nie mogę , chyba zmienię sobie armie na khorna ,orków , albo elfy ponieważ nigdy nie lubiłem grać z przymusem liczebnych armii zawsze wolałem te mniejsze a skuteczne niż wielkie a słabe a tak w ogóle jak to dobrze ujęliście gardzę tymi marniakami (muszkieterami) którzy jak to powiedzieliście są ikoną Cesarstwa.
Mam pytanko którą rasę mi polecacie Khorna czy elfy, chodzi mi głównie o walkę wręcz a z tego co widziałem elfy też mają dość dobre jednostki.
Pytanko numer dwa , też wam wywala do pulpitu jak próbujecie grac Screamers of Tzeentch ?

Herod
06-01-2010, 15:39
Spolszczenie eventów - działające.

http://www.filefront.com/15303915/historic_events.txt/

Powiedz to strzelcom z Hochlandu mój drogi. Jedna z najbardziej śmiercionośnych jednostek w grze. Koszą wroga aż miło.

Biniu
06-01-2010, 18:16
Elfy mają bardzo dobre jednostki z prostej przyczyny - mają najgorszą (razem z Kislevem) sytuację na mapie, a mianowicie są pierwszym celem hord Chaosu. Odparcie ich jest cudem, chociaż nie grałem na dłuższą metę (dotrwałem do 20 tury). Jednak jeżeli wykonuje się misje zlecone przez króla Feniksa to możemy liczyć na spore posiłki. Ostrzegam, że w kampanii tą frakcją jest mnóstwo skryptów - tak więc nie zdziw się jak nagle zobaczysz armię oblegającą twoją stolicą, chociaż turę wcześniej jeszcze jej nie było (tak samo jest z twoimi siłami) i ma to ukazywać nagłość z jaką nadchodziły inwazje mrocznych bogów. Gra tylko dla weteranów, którzy niejedno już przeszli. Tak czy siak spodziewaj się jednego - Chaos tak czy siak w końcu dojdzie do serca Imperium. Jestem w 2527 roku (parę tur to jeden rok) i już upadło parę prowincji, Kislev, a elfy i krasnoludy trzymają się resztami sił. Ponad połowę mapy zajmuje Chaos Niepodzielny (undivided). Imperium gra się naprawdę przyjemnie, jeżeli przyjmiesz że twoja piechota nie może się równać z tą wroga (służy do zatrzymania go), wtedy szybko się dochodzi do wniosku jak skuteczna jest kawaleria, broń palna i artyleria (nawiasem mówiąc, nie wiem o co ci chodzi z tym narzekaniem na muszkieterów, którzy są jedyną naprawdę silną bronią przeciwko pancerzom rycerzy Chaosu. Wiesz mi - nienawidziłem broni palnej w zwykłym Medieval 2, tutaj jednak została zrealizowana naprawdę wspaniale.) Za Sigmara!

PS Polubiłem Sylwanię,która jako jedyna oprócz mnie (prowincja Reklandu - Imperatora) stawia skuteczny opór wrogom. Na mapie kampanii już parę razy rozbiła siły nieprzyjaciela, które groziły moim miastom (a nie musiały się angażowac).

Bear83
07-01-2010, 08:03
U mnie sytuacja jest zupełnie inna, krasnoludy padły i Chaos zaczyna rozwalać państwa Imperium, bo o dziwo elfy zostawili w spokoju a zaatakowali od strony brodatych ludzi razem z Orkami , chyba spróbuje jednak tymi Elfami , właśnie jestem w pracy i zaczynam grać sobie jakąś godzinkę, napisze jak mi się gra nimi jakoś o 16.
Pozdrawiam.

Herod
07-01-2010, 10:19
http://www.filefront.com/15309157/historic_events.txt/

To jest wersja pełna spolszczenia eventów. Nie powinna nikogo z was wywalić.

Jeżeli macie jakieś wątpliwość co do tłumaczenia jakiegoś z eventów - proszę pisać na PW.

Bear83
07-01-2010, 15:21
A czymś się ten link do eventów różni od tamtego że był wstawiony dwa razy?
Co do tego pliku txt ,według mnie jest dobrze przetłumaczony na razie nie spotkałem jakiś większych błędów widziałem tylko jedno zdanie po angielsku który wcale mi nie przeszkadza, naprawdę dobra robota Martin. : -)
Pozdrawiam.

Herod
07-01-2010, 21:36
Pierwszy wywalał do pulpitu, gdy uruchamialiście kampanie imperialne, drugi plik (wczorajszy) był niekompletny (moje niedopatrzenie). Trzeci to plik praktycznie kompletny (może kiedyś zrobię korektę stylistyczną, ale najpierw spolonizuję teksty dotyczące oddziałów).
No problemo... a jakie to było zdanie? Możliwe, że coś przeoczyłem... musi być perfekt!

Śmierć to dopiero początek...

RappaR
07-01-2010, 22:14
Jest już jakieś kompletne zaangielszczenie?

Grand Admiral Thrawn
08-01-2010, 10:00
Jest

lucas01
08-01-2010, 11:32
Gdzie??

Herod
08-01-2010, 11:44
Tutaj:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320033&page=11 - od góry, 6 post.

lucas01
08-01-2010, 12:03
Z tego co widziałem to jeszcze nie wszystko przetłumaczone jest na angielski

Grand Admiral Thrawn
08-01-2010, 23:13
Najbardziej aktualny wydaje się ten z pierwszej strony z linka od Martina von Carstein.

Ingen175
09-01-2010, 17:06
http://hotfile.com/dl/22327676/5834c0c/ ... 1.001.html (http://hotfile.com/dl/22327676/5834c0c/Call_of_Warhammer_1.01.001.html)
http://hotfile.com/dl/22326898/7a6a4d0/ ... 1.002.html (http://hotfile.com/dl/22326898/7a6a4d0/Call_of_Warhammer_1.01.002.html)
http://hotfile.com/dl/22324966/f93ea7a/ ... 1.003.html (http://hotfile.com/dl/22324966/f93ea7a/Call_of_Warhammer_1.01.003.html)
http://hotfile.com/dl/22324963/9bfa8c9/ ... 1.004.html (http://hotfile.com/dl/22324963/9bfa8c9/Call_of_Warhammer_1.01.004.html)
To są patche ? Bo jak pobrałem ten 1.01.001 to mi pokazało jakiś nieznany plik, i pytam czym to otworzyć ?
Jak to zainstalować, podstawową wersję pobrałem i zainstalowałem ale co z tym ?

I jeszcze jedno, zainstalowałem zangielszczenie z tej samej stronki co grę, ale widziałem ostatnio tutaj jakieś traits i masę innych rzeczy , co muszę pobrać tak na tę chwilę i gdzie to wrzucać.
Mam również pobrane to najnowsze spolszczenie eventów i gdzie to wrzucić? Zagubiłem się w tych folderach i plikach i nie wiem gdzie co dodawać i podmieniać.

Bear83
09-01-2010, 18:03
Jest to to samo tylko że ty pewnie ściągnąłeś instalkę a to jest w plikach , przynajmniej tak mi się wydaje.
Pozdrawiam.

Herod
09-01-2010, 18:11
Te spolszczenia i inne zangielszczone pliki pobierasz, a następnie wrzucasz to folderu text moda (folder teutonic/data/text). Zastępujesz pliki.

A te linki co podałeś - pobierz wszystko, właduj do jednego folderu i wypakuj. Pojawi się instalator.

Ingen175
09-01-2010, 18:26
Aha, czyli to patche ?
Hmmm, i jakie mam pobrać w końcu te zangielszczenia ? Bo sporo po rusku jest tam.
Może jest jakieś nowsze niż to na głównej stronie, razem z plikami od moda ?

Hmm, wiedziałem że gra jest trudna (gram na hard/med nordlandem) ale nie aż tak, w 8 turze dopiero zaczynam grać a tu nagle 2 pełne demonów armie mi wyskakują, to jest troszkę przesada, biłem się do końca bardzo ofiarnie (straciłem 1866 a zabiłem w jednej armii 845 a w drugiej 1086, nie mam foty na potwierdzenie bo porażek nie fotografuje, zwłaszcza tak dotkliwych) ale co mogą zdziałać piki oraz halabardy wobec berserkerów khorna, chaos warriors i paru innych świństw - jedyne co mi dobrze wyszło to rozstawienie palisad - w 2 warstwach po obu stronach ataku - wybiłem niemal wszystkich konnych włącznie z generałami.
Trudne jest jak .... ale już tam grzeje nową armią.

Bear83
09-01-2010, 21:28
No właśnie gra jest strasznie trudna ja gram Reiklandem i mam straszne trudności z Khornem , dzisiaj np wjechałem konnicą generalską i 20 konnymi w miotaczy toporków chaosu zająłem się innymi żołnierzami aż tu nagle komunikat że generał nie żyje (jeszcze książę) trochę mnie to zdenerwowało poczekaj aż chaos będzie miał Krwiopijców (te demony) to dopiero jest masakra żołnierzy imperium.
Dodam jeszcze że gram na Very hard/Very hard.

A co do tych plików to jest instalator nie patch patch wyszedł na razie jeden i jest razem z instalatorem 1.01 a te pliki to ten sam instalator tylko że zrobiony w takich plikach żeby ludziom było łatwiej ściągać ( po trochu ) a nie od razu 1.3 gb.
Pozdrawiam

Herod
09-01-2010, 22:20
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320935

Path 1.02! Cieszymy się! Tylko 230 megasów... i nowa nacja.

Patch 1.02
While in RUSSIAN!!!

A sample list of changes.
- Faction "Dark Elves"
- Significantly reworked balance and scripted events
- New Mercenaries - Wolves Ragnar and Borzino
- Added the artillery - the imperial cannon, body, mortar dwarves
- New texture for some units
- New locks gnomes
- Loadskriny
- Iventpiksy
- Elements Interface
- Added MapMod Trees Textures and Sea 1.7
- Part of some sabmodov with TVC
and so much more

A newsa na stronie głównej jak nie było tak nie ma... dziwne, ekscentryczne projekty zawsze tam znajdą miejsce, ale coś poważnego już nie...

Ingen175
09-01-2010, 23:29
Mnie to jakoś nie cieszy, więcej złych to trudniej, a i tak łatwo nie jest - mógłby chociaż zmniejszyć morale chaos'owi bo sory ale jak 2 gości zostalo na mapie i to bez generala to wiać powinni a nie hardo stoją.

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 09:16
To przecież możesz sam to zrobić. Możesz nawet tak zmodyfikować sobie Wybrańców Khorna powiedzmy, że ich atak wynosił będzie 3 a obrona 1 a morale 1 i będą untrained i impetous.

Oni będą walczyć bo bazowo mają duże morale ale im większy jest poziom trudności to tym większe są bonusy do morale dla AI i to nie są pomysły twórców modów tylko tak jest nawet w vanilli bo to CA tak postanowiło 'poprawić' kiepskie AI.

Świętowit
10-01-2010, 10:22
Mnie to jakoś nie cieszy, więcej złych to trudniej, a i tak łatwo nie jest - mógłby chociaż zmniejszyć morale chaos'owi bo sory ale jak 2 gości zostalo na mapie i to bez generala to wiać powinni a nie hardo stoją.



Jak moze uciekac ktos kto nie zna pojecia strachu i jest fanatycznym sluga swojego pana?

Bear83
10-01-2010, 10:29
Dobra rozumiem też się z tym zgadzam, ale chaos ma za dużo plusów świetne morale , super piechota, ciągle na mapie dodają im się armie i jeszcze jednostki typu demony, horrory czy plugawce, jak dla mnie to jest trochę za dużo.
Mnie też trochę denerwuje że podstawowe jednostki Khorne , Tzeentch i Nurgle wyglądają tak samo według mnie jednostki, Khorna - powinny być czerwone , Nurgle - takie jakie są czyli zielone i Tzeentcha - fioletowe itd... bo teraz w ogóle się nie wyróżniają.

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 11:27
A czy masz styczność z figurkowym WFB? Tam chaos (a w szczególności stworzone wyłącznie dla marketingu i powergamerowych nastolatków demony) są mocne. Takie realia, ale można je samemu zmienić i po kłopocie (aż do wyjścia kolejnego patcha).

Ingen175
10-01-2010, 11:29
Yyyy, sry ale to gra i nawet jakiś maly balans być musi - Warhammer wywodzi się od RPG i Systemów bitewnych, tam niezależnie czy król czy giermek mieli morale i była szansa na spanikowanie. Zresztą jeśli umiera mój dowódca a armia jest w rozsypce to nie ma szans na utrzymanie się. A mi wczoraj przez to morale o mało nie udało się przegrać oblężenia - straciłem 2 razy więcej niż oni pomimo ,że oblegałem. To jest gra i nie może być tak ,ze jedni są niezwyciężeni a inni padają jak muchy - z takim balansem to .....
Zresztą skoro są tacy super pro to niech chociaż będzie ich mniej a i jest dużo - są przegięci na maksa.


A w figurkowego grałem - i w WFB i w Wh40k . I powiem ci ,że nie raz bylem w stanie rozgonić Greatswordami chaos warriors.

I jeszcze jedno, chaos rozumiem że ma te spawny ale czemu orkowie, ci są z d.... wzięci i nagle mi wyskakują 2 armie. Gdzie tu logika, orkowie zawsze urządzali długie pochody (po czym zwykle ginęli). Niech już spawny ma chaos ale po co orkowie ?

lucas01
10-01-2010, 11:55
Pojawianie się armii wroga może da się usunąć w plikach. Bo mnie już też to denerwuje.

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 12:42
Ingen175 --> a sam nie możesz im zmniejszyć morale i liczebności oddziałów? Każdy może zmodyfikować bardziej lub mniej wiele rzeczy w tym modzie. Każdy może też wytknąć błędy/wypaczenia/brak balansu na forum na TW.

Co do spawnów u Orków to się nie wypowiem bo ich nie widziałem (fakt, że więcej czasu w tej chwili poświącam na tłumaczenie tekstów niż w samo granie). Pojawili się z patchem 1.2?

lucas01 --> musisz je pousuwać z campaign_script.txt znajdującego się w SEGA\Medieval II Total War\mods\teutonic\data\world\maps\campaign\imperia l_campaign

Tylko zachowaj sobie niezmieniony plik tak na wszelki wypadek.

Haller
10-01-2010, 12:44
Ludzie patrzcie:


Żołnierzyk Imperialny:

http://img138.imageshack.us/img138/9474/screenshot2010jan101333.png



VS



Rycerz Chaosu:

http://img64.imageshack.us/img64/9474/screenshot2010jan101333.png



I co, powinien byc między nimi balans równości siły i morali? :D

Sentrosi
10-01-2010, 13:25
Człowiek czeka na moda i czeka i doczekać się nie może więc sobie wyjeżdża na dłużej, wraca a tu mod już gotowi i do tego w wersji 1.01 (teraz jak widzę to już 1.02 a wczoraj rano dopiero ściągnąłem 1.01) Pograłem wczoraj i chciałem się podzielić swoimi wrażeniami i opinią.
Na samym początku trzeba powiedzieć że chłopaki bardzo się postarali i stworzyli świetnego moda z i naprawdę zasłużyli na to żeby został wybrany najlepszym modem do Medieval2:Total War. Na pewno jest lepszy od TA:TW (przynajmniej od wersji 1.3, w 1.4 jeszcze nie grałem)
Plusy
• Tekstury jednostek. Podczas bitwy nieraz zamiast dowodzić to oglądałem jednostki z bliska, patrzyłem jak się poruszają, jak walczą no i jak zabijają
• Ogromna ilość gry walnych frakcji. Jak dla mnie to nawet chyba za duży, przez godzinę nie mogłem zdecydować czym grać .
• Podzielenie Imperium na prowincje oraz Chaosu na wyznawców poszczególnych bogów co bardzo odzwierciedla klimat świata Warhammer
• Obozy zwierzoludzi ukryte w lasach i rozrzucone po całym Imperium, co jeszcze bardziej oddaje klimat tego mrocznego świata.
• Mnóstwo takich drobniejszych rzeczy jak, spora ilość nowych budynków, coś ala papież w imperium czyli Wielki Teogonista ,zamiana mieszkańców w odziały nieumarłych po zdobyciu miasta przez odziały Sylvani. I jedna z ciekawszych czyli możliwość wynajmowania dowódcy najemników przez Imperium, dzięki czemu otrzymujemy dowódcę oraz 3 jednostki najemników, a także możemy owych najemników szkolić (nie wiem gdzie, pewnie trzeba mieć jakiś specjalny budynek w mieście, podejrzewam że ten który nazywa się Dog of War .)
Minusy
• Dźwięki, wydawane przez niektóre jednostki oraz przez dowódców na mapie kampanii. Najbardziej to widać w Chaosie jak włączyłem ta frakcje pierwszy raz pomyślałem sobie że dowódcy Chaosu wyglądają świetnie taki napakowany gościu odziany w zbroje chaosu . Zaznaczyłem go i co słyszę?? Leko zniewieściały głos mówiący coś z mocnym akcentem francuskim…… spadłem z krzesła ze śmiechu.
• Największy minus jak to zazwyczaj bywa w strategiach to balans. Jak na razie imperium nie ma żadnych szans na wygranie tej wojny. Zadanie dla imperium powinno brzmieć tak „ Utrzymaj się przez 15 tur.” Bo zdobycie np. 35 prowincji jest raczej nie możliwe. Ja się utrzymałem tylko 10 :evil: bo nie wiadomo skąd w 8 turze na wschodniej granicy pojawiły się 4 silne armie wyznawców Khorna a do tego na zachodzie 1 armia zwierzoludzi. Nie miałem żadnych szans.
• Ostatni minus. Ja niektórymi nacjami (w tym Sylvanią :( czyli nacja którą najbardziej chciałem pograć ) nie mogłem grać bo po 1 albo 2 turze wywalało mnie z gry mam nadzieje że w 1.02 naprawia ten błąd.

Haller
10-01-2010, 14:31
• Ostatni minus. Ja niektórymi nacjami (w tym Sylvanią czyli nacja którą najbardziej chciałem pograć ) nie mogłem grać bo po 1 albo 2 turze wywalało mnie z gry mam nadzieje że w 1.02 naprawia ten błąd.

Nie wiem o czym mówisz, ja sylvanią grałem jakieś 67 tur na tym starym pathu i nie miaem żadnego crasha ;)

Bear83
10-01-2010, 15:16
Haller trochę złe porównanie, też grałem w tą grę i z tego co pamiętam porównałeś tych najtańszych żołnierzyków ludzi z berserkerami Khorna a powinieneś do tych barbarzyńców, gdyż oni stoją na tej samej hierarchii co ci śmieszni żołnierze w rajtuzkach.
W figurkowego grałem tylko w Wh40k.
Pozdrawiam.

Haller
10-01-2010, 16:41
Na jedno wyjdzie, Ci z plemion północnych są takimi samymi bydlakami :D

Herod
10-01-2010, 17:45
A czy nie prościej zamiast narzekać na słabą w starciach z chaosem piechotę imperium (czyli takich zwykłych bidoków, których siła tkwi w liczbie... chociaż Długie miecze nie są znowu aż tacy najgorsi) potraktować szarżą świetnych rycerzy imperialnych (albo Bretończyków)? Po takiej szarży większość wrogów pada...

Ja przynajmniej tak robiłem w przypadku kochanej Sylwanii - Czarni Rycerze i Gwardia Grobowa. I było pozamiatane...

Oczywiście zawsze też zostają muszkiety..

Ingen175
10-01-2010, 18:42
Szarża jest dobra i oczywiście gram tak :
- piechota z tyłu w całości na defensywę
- rajtarzy naprzód i pozabijać troszkę wrogów
-jak wróg zaatakuje główne siły to kawaleria wyjeżdza na ich tyly i koniec
Ale w mieście to co innego - nie chodzi nawet o to ,ze kawaleria nie może się w wązkich uliczkach rozłożyć do pełnej formacji ale o to ,że kilku gości zabije może z 15 wrogów w szaży a potem to jest już siepanina i finito.
Ja kawalerię stosuję w ostateczności, raczej rajtarów , stoją za piechota przy bramie i strzelają a potem szarża. W uliczkach dobre są tylko hellblaster'y.
A co do tych bydlaków z północy, zgoda że są wielcy ale za to imperialni są zwinniejsi a wielkie miecze nie są znowu takie słabe, no i barbarzyńcy z pewnością mieli by inne morale i latwiej by opuszczali pole .
Nie mam 1.2 ale zapewniam cię ,ze prawdę mówię Thrawnie, wczoraj na moje miasto (gram reiklandem) z d... wyskoczyły dwie pełne armie orków, dużo kawalerii i black orków ale i słabszych też mieli. Udało mi się wygrać ale straty były duże.
I co mnie irytuje to to że oni mają sprzęt oblężniczy bez oblegania, no sorry rozumiem że armia się spawnuje ale gdzie ze sprzętem oblężniczym ?

A jak zmienić staty ?
Wiem, że sporo jęcze , gra mi się niesamowicie podoba ale jak dajemy realizm na maksa to dajmy go innym a nie tylko chaosowi.

Biniu
10-01-2010, 18:44
Mam pytanie - czy najnowszy patch będzie mi grał z wersją "premierową" moda (nie chciało mi się ponownie ściągać tego samego) czy muszę najpierw pobrać 1 patch?

PS 200 post :)

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 18:54
O Matko Przenajwiętsza :lol: :lol: :lol: :lol:
Dopiero teraz zaczaiłem o co Tobie chodziło z tymi spawnami. Ty miałeś na myśli pojawianie się armii ni z gruchy ni z pietruchy a mi chodziło o Spawny Chaosu :lol: :lol: :lol: :lol:

To tutaj to jest zgodne z fabułą Sztormu Chaosu. Na Imperium rzuciły się wtedy nie tylko siły zjednoczonego Chaosu pod wodzą Archaona ale także Orki pod wodzą Grimgora Ironhide'a (to on pokonał Archaona w walce wręcz, fajnie to zostało opisane), Skaveni no i Sylvania. Ale zgodzę się z Tobą (i zapewne też z wieloma innymi osobami), że tym wyskakujących armii jest czasami za dużo i są dużo za mocne (plus automatyczne przechodzenie do pola bitwy bez możliwości ucieczki chociażby - ale to na szczęście łatwo usunąć), 6 tura dwie armie Goblinów atakujące Karak Eight Peaks, bodajże 17 tura Vardek Crom z pięcioma armiami ogromnymi i bardzo mocnymi atakuje Karaz-a-Karak itp itd. Na nasze szczęście można to wywalić z gry ale pozmieniać troszku.

staty zmieniasz w export_descr_unit.txt (jeśli masz np Third Age to poszukaj tego samego pliku w tamtym modzie i poczytaj sobie na początku pliku co za co odp - bo tutaj jest to po ros). Jakby co to pytaj śmiało.

np jeśli chcesz sobie zmienić zasięg strzelania to szukasz
stat_pri 10, 5, mount_pistol_bullet1, 110, 12, missile, missile_gunpowder,
gdzie 110 to zasięg a 12 to liczba amunicji (osobiście pozmieniałem zasięgi wszystkich strzelców dostosowując je do zasad WFB, no bo żeby gobliny miały łuki o takim samym zasięgu co ludzie to przesada).

Herod
10-01-2010, 19:16
A mógłbyś gdzieś wrzucić ten plik ze zasięgiem łuczników zgodnym z WFB i zamieścić link na forum?

Aha - tłumaczysz (wcześniej pisałeś) na angielski czy na polski?

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 19:21
Problem w tym, że ja to miałem robione pod 1.0 Dziś ściągnąłem sobie 1.1 i 1.2 i pupa. Na dniach zrobię to od nowa, jako przykład podam Hochland Handgunners - dałem im zasięg 235 (w WFB mają 36" co jest dalej od długich łuków, nawet elfickich). Co do tłumaczeń to na angielski. Są już opisane wszystkie nowe jednostki, które wyszły z 1.2
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost6574149 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6574149#post6574149) 149 post

Herod
10-01-2010, 19:24
Fajnie. Jutro zacznę tłumaczyć na polski.
Aha - spolszczenie eventów do wersji 1.1 jest prawdopodobnie też zgodne z wersją 1.2. ;)

Czekam z niecierpliwością na twe pliki.

Ingen175
10-01-2010, 20:03
No i super, a mi wlaśnie zepsuł się save , na 17 turze, za każdym razem kiedy próbuję oddac turę reiklandem dostaje czarny ekran, właśnie na sylvanii. To mnie mocno irytuje, macie pomysł jak to naprawić. Może przyczyną jest krucjata na miasto sylvanii ale to trochę głupie. Nie ma znaczenia czy wczytuje autosave'a czy zapis i tak mi wywala. Strasznie zbugowana gra

Herod
10-01-2010, 20:30
Ciebie też? Ja na 17 turze grając sylwanią zobaczyłem otchłań. Na 1.01. Patch 1.02 nie poprawia tego?

Myślałem, że to wina moich eventów... ale zmieniłem na te angielskie i też kupa.

Dziwne, ale wersja 1.00 mi dobrze działała.

lucas01
10-01-2010, 20:53
U mnie to samo na 1.2
Trzeba jeszcze trochę poczekać na poprawki. Mam nadzieję że szybko to poprawią.

Ingen175
10-01-2010, 20:56
Czyli żadną frakcją nie da się 17 tury teraz przekroczyć ? Jaja sobie robią czy co ?
Zawsze widze otchłań i d... a już tak ładnie mi idzie, niby krucjata na altdorf ale cisne jak moge i mam 3 armie wokół a Karla Franza wyprowadziłem do lasu aby nie poległ.

I jak mogę sprawić ,że np reikland będzie miał dostępnych hochland handgunners czy coś w tym stylu, odrazu rekrutowalnych w miastach.

lucas01
10-01-2010, 21:16
Po przeinstalowaniu i wgraniu patcha 1.2 grając khorne doszedłem do 21 tury.

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 21:20
Czyli żadną frakcją nie da się 17 tury teraz przekroczyć ? Jaja sobie robią czy co ?
Zawsze widze otchłań i d... a już tak ładnie mi idzie, niby krucjata na altdorf ale cisne jak moge i mam 3 armie wokół a Karla Franza wyprowadziłem do lasu aby nie poległ.

I jak mogę sprawić ,że np reikland będzie miał dostępnych hochland handgunners czy coś w tym stylu, odrazu rekrutowalnych w miastach.

Snajperzy z Hochlandu są na wyłączność tylko dla swojej prowincji (chyba, że o czymś nie wiem).

Ingen175
10-01-2010, 21:46
Już ustawiłem, że mogę rekrutować halabardników imperium w kislevie ale to nic nie dało bo tylko są w potyczce, i to tylko na srebrno, żadnych kolrków.
W kampanii nie ma tych jednostek, ustawiłem miasto na maksa
No i nazwy miast i wielu rzeczy znów są po rusku.
czym się różnią export...unit od np. export_desxr_unit33 albo 888 ?

Grand Admiral Thrawn
10-01-2010, 22:01
Zostaw sobie tylko export_desxr_unit.txt a inne spokojnie wywal. Wiele plików się dubluje albo ma jakieś 'krzaczki' rosyjskie. Ja tam to wywalam i wszystko jak na razie chodzi :lol:

Ingen175
10-01-2010, 22:13
Próbowałem ustawiać coś w budynkach i już mam te jednostki w kampanii, tylko nadal srebren. Jak się ustala tekstury dla danego państwa, chcę mieć tych halabardników w kolorze ostermarku czy innym byle mieli kolor a nie wiem gdzie się to ustawia.

To chyba jest w descr_model_strat ale nie wiem co i jak się przestawia.

Nie wiem czy mnie rozumiecie, nie chcę aby mieli kolory kislevu - chcę aby tacy halabardnicy mieli kolry ostermarku czy czego tam mogą mieć jeszcze i byli rekrutowalni w kislevie. I właśnie z Bożą i waszą pomocą dokonam tego.

Przeglądam i przeglądam, ale nic nie ma poza wyżej podanym plikiem, a tam nie ma halabardników, z piechoty rozpoznałem tylko reiksguard. A próby ich załadowania nic nie dały, umiem stawiać inne budynki u innych frakcji mnp. zamek reiksguardów i mogę ich rekrutować kislevem ale są srebrni, nie wiem jak zmienić barwę całemu oddziałowi.
Macie jakieś pomysły ?