PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania początkujacych moderów



Kajcio
17-09-2009, 21:18
Witam, powiem krótko bardzo bym prosił jakąś dobrą duszę o zmodyfikowanie pliku takiego aby w Rome można było rekrutować jednostki tak samo jak w Medieval'u 2 czyli po kilka w jednej turze...Za pomoc serdecznię dziękuję...

Marek Aureliusz
18-09-2009, 01:31
To naprawdę bardzo proste.
W pewnym pliku tekstowym (desc_strat chyba, chociąż głowy sobie nie dam uciąć, bo roma od ponad roku nie widziałem) musisz robie zmienić we właściwym miejscy czas rekrutacji na zero. Normalnie jest tak że masz nazwe jednostki, pod nią liczebnośc, statystyki, koszty rekrutacji, koszty przeszkolenia, czas rekrutacji (zazwyczaj 1 lub 2) tury na przeszkolenie (zawsze 0) i jakie frakcje moga ją szkolić. Musisz trochę poszperać. Dodam, że to samo można zrobić z budynkami 8-)

Kajcio
18-09-2009, 17:18
Jest to jakieś rozwiązania ;)

Dzięki, spróbuję :D

Jarl
22-09-2009, 08:48
Jest to plik export_descr_unit.txt, tak na marginesie. Pytanie do Kuźni.

Marat
30-03-2010, 15:10
Proszę umieszczac w tym temacie pytania, dotyczące bardziej błahych aspektów moddowania.

Gajush
30-03-2010, 18:17
Zaczołem interesować się modowaniem. Pytaniem podstawowym dla mnie jest jak sie ma silnik gry do wprowadzanych zmian moderatorem. Jak bardzo mozna ingerować w wydaną już gre? Rozumiem: zmiany mapy, lokalizacji, jednostek, ilości prowincji itd. Co możemy a czego nie możemy jako twórcy Modu?

arturex8
05-04-2010, 13:10
jakie pliki trzeba podmienić z CB do AEE żeby przenieść modele statków i modeli miast z CB do AEE?

Sprawa została rozwiązana w temacie o modzie AEE (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=364&start=40) i tam też odsyłam po więcej informacji (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=84289#p84289) Kyuzo

norbertd600
08-04-2010, 09:32
Witam mam takie pytanie czy można przenieść mapę kampanii z RTR 6.0 do zwykłego Rome Total War

turkopol
09-04-2010, 12:28
Wszystko można stosownie do czasu, umiejetnosci i nakładu pracy modującego. Skoro wiec nie mówimy o pisaniu nowej gry rozsądnym jest uznac ze zmiany chocby najbardziej radykalne nie bedą ingerowały w najogólniejszy plan chociaz i takie rzeczy ingerujące juz w silnik gry bywały. W grach total war paleta mozliwosci zmian jest ogromna. Nie tylko poczatkujący moderzy powinni pamietac o tym ze zwlaszcza rozumienie mechaniuzmu tego co chca zmieniac i znajomosc konsekwencji zmian juz z góry jest istotna. Nawet taki drobiazg jak zmiana cen zołnierza odbije sie na grze w ten sposob ze gdyby podwoic cene wojska moze sie go potem okazac dwa razy mniej na mapie : ) Zwłaszcza denerwujace są mody ktore podnosza stopien trudnosci gry zarzucając nas masą wojsk przeciwnika. Najsmieszniejsze ze te modyfikacje w których rocznie toczymy tysiace bitew powołuja sie na totalny realizm czy coś w tym stylu : ) Ogólnie mody często bywają tworami czynionymi po omacku na zasadzie "zmienie to i to zobacze co z tego wyniknie". To tylko droga do nauki - Ci z CA zwykle wiedzą co robią i nie musza sobie tego sprawdzac. Nieznaczy to ze niewarto wprowdzac zmian. Sam m.inn. podwoiłem w medieval II ceny wszystkich jednostek (juz to mogłoby Ci pokazac ile pracy trzeba włozyć dla byle drobiazgu w modowaniu) I jestem bardzo zadowolony z rezultatu w którym dwa razy mniej bitew sprawia ze kazda wieksza bitwa jest niemal decydującym o byc lub nie byc frakcji. Kampania jest w ten sposób o wiele ciekawsza. Równowaga zostaje zachowana - Ty i przeciwnik w tym wypadku kazda inna frakcja macie wojsko dwa razy drozsze a co za tym idzie jest go mniej po obu stronach i doceniasz kazdą jednostke którą wowczas bardziej szanujesz podobnie jak przebieg bitwy która przegrana moze okazac sie Twoją kleską.

Ituriel32
19-04-2010, 18:36
Wiecie gdzie znajduje się limit jednostek najemnych na prowincje?

Soul of Night
19-04-2010, 19:27
Dysk instalacji\Program Files\Rome Total War\data\world\maps\campaign\imperial campaign\descr_mercenaries.

turkopol
19-04-2010, 23:39
A ścislej w tych linijkach które mówią same za siebie:

unit mercs roman spearman, exp 2 cost 500 replenish 0.06 - 0.19 max 2 initial 2

Max i initial wiadomo, w tym wypadku inicjujesz 2 i max dwie moga tam byc do zarekrutowania

JacobHoplytes
26-04-2010, 17:58
Co zrobić w plikach ( chyba descr_strat ) żeby frakcja miała na starcie pewien region, np. chciałbym żeby Ateny były na starcie dla Greków, o coś takiego mi chodzi.
Jeśli był taki temet to sorry.

kuroi
26-04-2010, 19:47
Co zrobić w plikach ( chyba descr_strat ) żeby frakcja miała na starcie pewien region, np. chciałbym żeby Ateny były na starcie dla Greków, o coś takiego mi chodzi.
Jeśli był taki temet to sorry.
W TYM (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=2906&start=40) temacie Vonihidilix wyjaśnił jak można zabrać region jednej frakcji i dać innej (na przykładzie rodów rzymskich)
W praktycznie taki sam sposób możesz to zrobić Atenami. Musisz je wyszukać w tym pliku i przekopiować do danej frakcji. To samo bodajże trzeba zrobić z garnizonem, lub go po prostu usunąć.
Tyle, że ten garnizon trzeba jeszcze znaleźć...
Najlepiej jest sprawdzić w grze jakie jednostki obsadzają miasto i je sobie zapisać zaś potem sprawdzić w pliku. Polecam użyć opcji wyszukiwania(w pliku) i wpisać np. jednostkę hoplitów(o ile znajduje si taka w Atenach). Sprawdzić wszystkie armie które ją posiadają i w ten sposób znajdziemy garnizon miasta. :)

Bulbozaur277
03-05-2010, 14:25
Zgodnie z poradnikiem podanym wyżej dodałem Juliuszom tereny pozostałych rzymskich frakcji. Wszystko jest fajnie tylko nazwa mi przeszkadza. Co trzeba zrobić, żeby 'Ród Juliuszów' zmienić na 'Rzym'?

turkopol
03-05-2010, 21:57
w folderze text wystarczy to zmienić, znajdź plik w którym jest nazwa "Ród Juliuszów" i to zmień. Najlepiej zmieniać nazwy jedynie z poziomu wyswietlanego tekstu poza obsługą gry. Jak tam zmienisz to juz wszedzie bedziesz miał gdzie trzeba, mi trudniej teraz to znaleźc Ci konkretnie bo nie mam polskiej wersji. Ale jesli Ci wyswietla to "Ród Juliuszów" to z cała pewnoscią i bez cienia wątpliwosci tylko gdzieś z folderu text i jesli pozmieniasz nazwe "Ród Juliuszów" to nic tam nie popsujesz, co polskie tam to sie nadaje do wzglednie "bezkarnego" modyfikowania i zapewne mozesz sobie nawet dac nazwe "Ród Bulbozaurów277". Zerknij też do pliku expanded.txt. Angielskich nazw oczywiscie nie ruszasz, tylko te z prawej, polskie czy jakie tam masz. Na przykładzie imion w pliku tekstowym wygladałoby to tak:
Jest tak:

{Tertius} Tercio

A może być nawet tak:

{Tertius} Bulbozaur2777

Co wiecej - bedzie to działało pewniej niz gdybyś sie uparł zeby zmienić też to pierwsze miedzy klamerkami, angazujac w to inne wazniejsze pliki i zmieniając wszedzie na Bulbozaur2777. Tak wiec zmiany nazw - najlepiej tylko w text, takze nazw jednostek, imion itd. Z tego poziomu trudno o bugi bo to tylko wyswietlenia nazwy - dobra zostawie, stac mnie na ten gest. Dla dobra polskich modyfikacji :lol:

norbertd600
04-05-2010, 10:08
Jak dodać mapę kampanii z Rome Total Realism do innego moda

konieczko
04-05-2010, 11:30
Witam. Mam prośbę o pomoc do bardziej doświadczonych kolegów. Chcę zrobić switch-moda na wszystkie frakcje w BI, wykorzystującego już istniejącą nakładkę "BI Make All Factions Playable 1.6", tak żeby nie musieć nadpisywać plików vanilii. Jakie foldery i pliki z właściwego folderu BI powinienem przekopiować do mojego switch-moda, żeby to się chciało uruchamiać? Bo teraz, mimo zachowania odpowiedniej struktury folderów w modzie, nie chce działać. Pojawia się ekran startowy gry po czym wraca do pulpitu. Nie chcę z kolei brać jako podstawy do tak prostego moda całego folderu BI, kiedy sprawa może dotyczyć kilku plików. Kiedyś zrobiłem już takiego prostego switch-moda, dodającego kilka nowych prowincji i wtedy wszystko działało. Niestety, nie pamiętam już jakie foldery i pliki kopiowałem do moda. Zresztą tutaj mogą być potrzebne inne.

04-05-2010, 13:32
Jak dodać mapę kampanii z Rome Total Realism do innego moda

To nie takie łatwe bo mody różnią się wieloma parametrami i jest z tym dużo zachodu.


Witam. Mam prośbę o pomoc do bardziej doświadczonych kolegów. Chcę zrobić switch-moda na wszystkie frakcje w BI, wykorzystującego już istniejącą nakładkę "BI Make All Factions Playable 1.6", tak żeby nie musieć nadpisywać plików vanilii. Jakie foldery i pliki z właściwego folderu BI powinienem przekopiować do mojego switch-moda, żeby to się chciało uruchamiać? Bo teraz, mimo zachowania odpowiedniej struktury folderów w modzie, nie chce działać. Pojawia się ekran startowy gry po czym wraca do pulpitu. Nie chcę z kolei brać jako podstawy do tak prostego moda całego folderu BI, kiedy sprawa może dotyczyć kilku plików. Kiedyś zrobiłem już takiego prostego switch-moda, dodającego kilka nowych prowincji i wtedy wszystko działało. Niestety, nie pamiętam już jakie foldery i pliki kopiowałem do moda. Zresztą tutaj mogą być potrzebne inne.

może to pomoże
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=182140


Zgodnie z poradnikiem podanym wyżej dodałem Juliuszom tereny pozostałych rzymskich frakcji. Wszystko jest fajnie tylko nazwa mi przeszkadza. Co trzeba zrobić, żeby 'Ród Juliuszów' zmienić na 'Rzym'?

plik
expanded_bi.txt
lub
expanded.txt

turkopol
04-05-2010, 16:35
Tu nie było niczego konkretnego, do usuniecia jesli wolno prosic

konieczko
05-05-2010, 01:40
Dzięki za pomoc, ale na razie chyba się poddam. :) Niestety, powyższe sposoby działają tylko na Romka. Teraz sobie przypomniałem, że robiłem tę modyfikację regionów pod Rome, nie pod BI, i faktycznie używałem podobnej konstrukcji switch-moda (plus minus parę plików odpowiedzialnych za regiony). Pod BI to jednak nie przejdzie. Wypróbowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje i albo włącza się zwykły Romek, albo gra wychodzi po ekranie startowym. Działa jedynie sklonowanie całego folderu BI. Wkurzająca sprawa, bo pewien jestem, że nie potrzeba aż całego folderu. Są przecież znacznie lżejsze switch-mody pod BI. Właśnie, może powinienem przyjrzeć się strukturze któregoś z takich modów? Możecie polecić coś możliwie najlżejszego co działa pod BI?

turkopol
05-05-2010, 16:57
Tu był spam, usunąłem

norbertd600
12-05-2010, 19:14
Czy można przenosić jednostki z jednego do drugiego moda , jest poradnik po polsku na temat dodawania jednostek ?

turkopol
12-05-2010, 23:29
Mozna i jest. Jednostki jesli chodzi o modowanie TW sa nawet bardzo przenosne chociaż... są pewne kruczki, czasem jakichś jednak nie mozna tak do konca ale 'na ogół to ogólnie' mozna. Poradniki są tutaj jak dobrze poszukasz jednakze w wersji angielskiej niestety. Przed awaria forum były nawet po polsku ale teraz nie spotkałem juz sie dlatego sam czasem tu staram sie przypominac to i owo w tym wzgledzie w miare swoich skromnych mozliwosci tym którzy by chcieli coś pokombinowac pamietając jak dawniej sam chłonąlem w tym wzgledzie wszelkie porady i jak byłem wdzieczny ich autorom. Kto wie moze sie zabiore w koncu za napisanie powaznego poradnika jesli spotkam sie z taką luką w zapotrzebowaniu. Ale juz teraz z puzli rozsianych tu i uwdzie tu na forum mozesz sobie stworzyc ogólny a nawet szczegółowy obraz tego jak przenosic i dodawac jednostki. Sam narazie jak dotąd nie wspominałem chyba jedynie jak je likwidowac co tez w sumie jest wazne w modowaniu i czasem bardzo sie przydaje acz bez dokładnej wiedzy co nalezy zrobić nie nalezy sie za to brać gdyż to jest niemal zasada by szkód nie narobić w kampanii - dodajemy ale niczego nie odejmujemy jesli nie wiemy jeszcze co nalezy zrobic zeby to odjąc dokładnie. Tak wiec poszperaj, poczytaj, a jak cos to pytaj.

norbertd600
31-05-2010, 17:45
Który plik odpowiada za przypisywanie jednostek do rekrutacji w danej prowincji

Hern86
05-06-2010, 13:22
Witam, chciałbym dokonać modyfikacji pliku descr_strat w modzie Europa Barbarorum (mam wersję 1.2 z rozszerzeniem Mini Mod packiem zainstalowaną na Aleksie) Zmianą jaką chciałem wprowadzić było dodanie w jednym mieście koszar o jeden lub dwa poziom wyższych niż są na starcie. Znalazłem nazwę koszar które chcę mieć w export_descr_buildings, skopiowałem ją sprawdziłem czy odpowiada startowemu poziomowi reformy wojskowej i zamieniłem w opisie frakcji w descr_strat. Zapisałem plik włączyłem EB zacząłem nową kampanie ale gra nie wzięła pod uwagę naniesionych zmian, w podstawce romea tak właśnie robiłem i nie było problemów, co jeszcze trzeba zrobić w EB żeby wprowadzić taką drobną zmiane??

Baal-Melkart
06-06-2010, 14:46
Witam, chciałbym dokonać modyfikacji pliku descr_strat w modzie Europa Barbarorum (mam wersję 1.2 z rozszerzeniem Mini Mod packiem zainstalowaną na Aleksie) Zmianą jaką chciałem wprowadzić było dodanie w jednym mieście koszar o jeden lub dwa poziom wyższych niż są na starcie. Znalazłem nazwę koszar które chcę mieć w export_descr_buildings, skopiowałem ją sprawdziłem czy odpowiada startowemu poziomowi reformy wojskowej i zamieniłem w opisie frakcji w descr_strat. Zapisałem plik włączyłem EB zacząłem nową kampanie ale gra nie wzięła pod uwagę naniesionych zmian, w podstawce romea tak właśnie robiłem i nie było problemów, co jeszcze trzeba zrobić w EB żeby wprowadzić taką drobną zmiane??

Najlepiej jakbyś podał frakcję i miasto w którym chcesz wprowadzić zmiany. Zwracam też uwagę, że w EB nazwy frakcji w pliku descr_strat nie zawsze odpowiadają tym na mapie. I tak żeby edytować Kartaginę należy przejść do sekcji egypt.

kowal357
06-06-2010, 18:37
Czy Da się wprowadzic swoje jednostki eventem ?
Zrobiłem kilka własnych jednostek do Rodów rzymskich i chciał bym aby one wyskakiwały eventem np.
Reformy "jakiegoś tam np.ecia pecia" i żeby ten event wyskakiwał po 19 turach .

Hern86
06-06-2010, 19:04
Chciałem wprowadzić zmiany w Rzymie, zauważyłem że SPQR w plikach EB figurują jako bodajże Seleucydzi a zmiana miała polegać na tym aby na starcie znajdował się barak z poziomu o jeden wyżej

kowal357
08-06-2010, 17:35
Dlaczego w tym pliku nie ma Szpiega , zabójcy ani dyplomaty ?
I Gdzie mogę ich znaleśc
Wciskam ctrl+f wpisuje "spy,"killer" i "diplomat" i nic nie wyskakuje

Soul of Night
08-06-2010, 18:34
A co chcesz dokładnie zmienić?
Ten plik odpowiada tylko za jednostki, nie agentów.

kowal357
08-06-2010, 20:14
Chcę zmienic koszt zabójców , szpiegów i dyplomatów
Zabójców i szpiegów na niższy a dyplomatów na trochę wyższy .

Baal-Melkart
09-06-2010, 15:07
Faktycznie jest problem. W pliku descr_strat wszystkie budynki wojskowe są "wyłączone" za pomocą średników. Wykasowanie ich owszem dodaje budynek jaki sobie życzymy, ale jako oddzielny. Znakiem tego mod musi korzystać z innego pliku dotyczącego rozwoju "koszar".

11-06-2010, 21:28
Chcę zmienic koszt zabójców , szpiegów i dyplomatów
Zabójców i szpiegów na niższy a dyplomatów na trochę wyższy .


descr_cultures.txt

kowal357
13-06-2010, 16:37
Może ktoś po Polsku opisac dodawanie , przenoszenie jednostek z innych gier , modów ?

kowal357
19-06-2010, 18:10
Gdzie znajdę tekstury jednostek ? w jakim folderze ? bo chciał bym zmienic wygląd jednostki dla Scytów,

Baal-Melkart
20-06-2010, 14:03
Chodzi Ci o oryginalnego roma czy jakiś mod? W podstawce textury znajdują się w pliku .pak w folderze packs i ich od tak edytować się nie da. Trzeba wypakować. Na starej stronie był kiedyś taki prosty programik do wypakowywania tego towarzystwa, ale gdzie teraz można go zdobyć to nie wiem.

Co do zmiany wyglądu jednostki to chcesz skorzystać z nowej tekstury (przerobionej przez siebie np.), czy po prostu zastosować jedną z istniejących w grze?

Jesli masz nową teksturkę to wystarczy ją wrzucić do folderu Rome/data/models_units/TEXTURES, a nastepnie w pliku descr_model_battle w interesującej nas jednostce zmienić nazwę tekstury na tę, którą wstawiliśmy do folderu TEXTURES.

21-06-2010, 21:03
Gdzie znajdę tekstury jednostek ? w jakim folderze ? bo chciał bym zmienic wygląd jednostki dla Scytów,

Tak trzeba wypakować
tutaj instrukcja
http://www.twcenter.net/wiki/Unpaking_F ... ep-by-Step (http://www.twcenter.net/wiki/Unpaking_Files:Step-by-Step)

kowal357
22-06-2010, 06:58
Zainstalowałem zrobiłem tak jak na instrukcji
W d\prgram files\rtw\xpak - mam folderu Data , UI
Czy gdzieś to mam skopjowac ? do jakiegoś folderu z gry RTW ? do Daty zrtw czy w tej dacie może zostac ?
I czy znacie jakieś pluginy do Gimpa przydatne do modyfikowania RTW.
I gdzie znajde te tekstury ? bo są tylko obrazki

22-06-2010, 10:45
Zainstalowałem zrobiłem tak jak na instrukcji
W d\prgram files\rtw\xpak - mam folderu Data , UI
Czy gdzieś to mam skopjowac ? do jakiegoś folderu z gry RTW ? do Daty zrtw czy w tej dacie może zostac ?
I czy znacie jakieś pluginy do Gimpa przydatne do modyfikowania RTW.
I gdzie znajde te tekstury ? bo są tylko obrazki

trzeba było rozpakować plik models_unit_textures.pak w folderze pack

zresztą do xpaka masz dodatkowo instrukcje nic tylko czytać...

kowal357
26-06-2010, 20:36
Jak przenieśc jednostki z jakiegoś moda ? jak dodac nowe państwo ? np. z moda Crusades bo o to chodzi
Są 3 państwa Crusades , saracens i slave
A ja chciał bym dodac huns .I jednostki z Teutonic , czyli te krzyrzackie , biało-czarne
Jak to zrobic aby śmigało ? albo wrzucic na podstawkę .
Wrzuci ktoś z podstawki 2 pliczki ? Export_descr_units i exports_descr_units_enums

27-06-2010, 11:35
Jak przenieśc jednostki z jakiegoś moda ? jak dodac nowe państwo ? np. z moda Crusades bo o to chodzi
Są 3 państwa Crusades , saracens i slave
A ja chciał bym dodac huns .I jednostki z Teutonic , czyli te krzyrzackie , biało-czarne
Jak to zrobic aby śmigało ? albo wrzucic na podstawkę .
Wrzuci ktoś z podstawki 2 pliczki ? Export_descr_units i exports_descr_units_enums

Z tego co wiem trzeba zmienić właściwości modeli aby przenieść je z MTW2 do RTW

kowal357
27-06-2010, 13:56
Co to MTW2 ?

Yaevinn999
27-06-2010, 14:11
Medieval Total War 2

kowal357
27-06-2010, 14:23
Ale to jest mod do RTW !
Jest w dziale Mody regionalne

27-06-2010, 18:02
Moda tak ale modele krzyżackie też?

kowal357
28-06-2010, 07:03
Modele krzyżackie są w tym modzie , w dziale mody regionalne Crusades dałem screena z walki jednostkami krzyżackimi .'

28-06-2010, 12:07
Jeśli wszystkie modele działają pod RTW to już masz łatwiej, chociaż to co planujesz zrobić już nie jest ;)

potrzebujesz poradnik do dodawania nowej frakcji (lub zamiany z istniejącej ale nie używanej) i opis dodawania jednostek

kowal357
28-06-2010, 12:28
A mógł byś wytłumaczyc ?
Wiem że trzeba zrobic settlement , nazwę i money , garnizon ale jak wycinam miasto buntowników i dodaje dla np.Hunów to gra się wyłoncza nawet okno ładowania nie wyskakuje tylko czarny ekran i pulpit.

28-06-2010, 13:24
Oni to już zrobili ;)

http://www.twcenter.net/wiki/Campaign_M ... f_Problems (http://www.twcenter.net/wiki/Campaign_Map_Not_Loading:_RTW#Common_Causes_of_Pro blems)
http://www.twcenter.net/wiki/Show_err
http://www.twcenter.net/wiki/Category:R ... _Tutorials (http://www.twcenter.net/wiki/Category:RTW_Modding_Tutorials)

kowal357
28-06-2010, 13:49
Z Angielskiego mam 2 i nic nie umie, co 5-10 słowo znam
.

28-06-2010, 14:01
Z Angielskiego mam 2 i nic nie umie, co 5-10 słowo znam
.

To będziesz miał ciężko bo to język programowania i międzynarodowy :)

kowal357
28-06-2010, 18:56
Wiem ale podstawowy język znam , szczególnie serie gier Paradoxu , modowałem każdą jego częśc .
A RTW nie różni się zbytnio
To napisze ktoś jak dodac nowe państwo ?

Kriss94
21-07-2010, 11:42
Witam,
Czy można jakoś zmienić wieże oblężnicze w plikach tak aby nie mogły strzelać?? Przy dużym kamiennym murze potrafią zmieść każdy oddział z powierzchni co jest mocno irytujące.

Raziro
22-07-2010, 12:43
To tak. Pogrzebalem troche w descr_strat, konkretniej w grecji. Dałem jej więcej kasy, a u generałów zwiększyłem dowodzenie, wpływy etc. i dodałem im troche jednostek. No i mam problem. Otóż kiedy odpalam Rome wchodzę do "Kampania:Cesarstwo" i chce zacząć nową kampanie to wraca mnie do Menu gry. No i nie zrobiłem najważniejszej rzeczy-nie mam kopii zapasowej tego pliku. Czy mógłby mi ktoś podesłać ten fragment pliku z Grecją? Byłbym wdzięczny.

kowal357
23-07-2010, 21:51
zajrzyj na wiki tam są wszystkie pliki .

Asuryan
29-07-2010, 22:22
Co już chyba lepiej było by narzucić protektorat, a nie sojusz.

Rn10
01-08-2010, 07:16
Rozumiem, że nie ma żadnego sposobu na zwiększenie limitu liczby modeli w pliku descr_model_battle ?

W których plikach zakodowany jest wygląd postaci (wojska, szpiegów, dyplomatów) mogących poruszać się po mapie kampanii ?

ScypionAfricanus
05-08-2010, 15:52
Siemka :) dyplomatów itp. masz tutaj: X:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\data\models_strat a wojska o tutaj X:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\data\models_unit musisz jednak posiadać jakiś edytor dla plików .CAS. Mam jedno pytanko, mianowicie chciałem zmienić kolor żołnierzy Rzymu na kolor buntowników. Straż miejska poszła, ale triari już nie...nie wiem czemu, patrzyłem też na tej stronie coś podobnego , ale nie wiele zrozumiałem bo było tam tak jak u mnie a ja zrobiłem to tak w descr_model_battle


type roman_triarii
skeleton fs_slow_spearman ; combat spear
indiv_range 40
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_high.cas, 15
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_med.cas, 30
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_low.cas, 40
model_flexi data/models_unit/unit_roman_triarii_lowest.cas, max
model_sprite romans_senate, 60.0, data/sprites/romans_senate_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_scipii, 60.0, data/sprites/romans_scipii_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_brutii, 60.0, data/sprites/romans_brutii_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_julii, 60.0, data/sprites/romans_julii_roman_triarii_sprite.spr
model_tri 400, 0.5f, 0.5f, 0.5f

Mogę prosić o pomoc?? co jest źle/co trzeba dopisać???

05-08-2010, 16:18
type roman_triarii
skeleton fs_slow_spearman ; combat spear
indiv_range 40
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_high.cas, 15
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_med.cas, 30
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_low.cas, 40
model_flexi data/models_unit/unit_roman_triarii_lowest.cas, max
model_sprite romans_senate, 60.0, data/sprites/romans_senate_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_scipii, 60.0, data/sprites/romans_scipii_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_brutii, 60.0, data/sprites/romans_brutii_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_julii, 60.0, data/sprites/romans_julii_roman_triarii_sprite.spr
model_tri 400, 0.5f, 0.5f, 0.5f

Mogę prosić o pomoc?? co jest źle/co trzeba dopisać???

Co to jest?

texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_rebel.tga

zmieniając nazwę z romans_julii na slave nie zmienisz tekstury, aby zmienić teksturę trzeba podać inną ścieżkę i nazwę w której znajduje się nasza tekstura. Takiej tekstury nie ma w RTW unit_roman_triarii_julii.tga w katalogu data/models_unit/textures/ aby ją dopisać trzeba ją najpierw stworzyć, przemalować np. w photoshopie

jak widzisz oryginalna kompletna jednostka nie ma tekstury dla buntowników (slave)
Posiada je dla scypionów,juliuszy, senatu i brutusów.



type roman_triarii
skeleton fs_slow_spearman ; combat spear
indiv_range 40
texture romans_julii, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_julii.tga
texture romans_brutii, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_brutii.tga
texture romans_scipii, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_scipii.tga
texture romans_senate, data/models_unit/textures/unit_roman_triarii_senate.tga
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_high.cas, 15
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_med.cas, 30
model_flexi_m data/models_unit/unit_roman_triarii_low.cas, 40
model_flexi data/models_unit/unit_roman_triarii_lowest.cas, max
model_sprite romans_senate, 60.0, data/sprites/romans_senate_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_scipii, 60.0, data/sprites/romans_scipii_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_brutii, 60.0, data/sprites/romans_brutii_roman_triarii_sprite.spr
model_sprite romans_julii, 60.0, data/sprites/romans_julii_roman_triarii_sprite.spr
model_tri 400, 0.5f, 0.5f, 0.5f

ScypionAfricanus
06-08-2010, 12:10
Mam Photoshopa, ale nie chce mi czytać plików .CAS (w których są chyba zapisane teksturki.)
Jest do tego jakiś plugin?

PS. Szukałem na necie, ale nic nie znalazłem w tej kwestii.

06-08-2010, 12:51
Photoshop ci nie odczyta plików .cas to nie jest tekstura tylko model

Do załadowania modelu służy 3 ds max
http://www.bladerunner900.co.uk/tutoria ... _cards.htm (http://www.bladerunner900.co.uk/tutorial/Make_unit_cards.htm)

ScypionAfricanus
06-08-2010, 13:14
Pisałeś, że mogę je przemalować w photoshopie pod tym adresem data/models_unit/textures/ . A u mnie to tak wygląda data\models_unit\attachments . Nie mam pliku textures w models_unit...więc gdzie są te teksturki jednostek??? (nie modele 3d). Z gór dzięki, pozdro.

06-08-2010, 13:48
Tekstury jednostek są spakowane, najlepiej wypakuje wszystkie pliki i postępuj tak jak w tym poradniku ;)

viewtopic.php?f=248&t=5793 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5793)

ScypionAfricanus
06-08-2010, 15:08
Zrobiłem tak jak w poradniku i jedyny błąd to z tym rozszerzeniem .pak usunąłem plik ui_1.pak i zrobiłem dokument tekstowy. Jego nazwę zmieniłem na ui_1.pak i się nie zmienił...dlaczego? coś źle zrobiłem?
Pozdro!

06-08-2010, 15:39
Zrobiłem tak jak w poradniku i jedyny błąd to z tym rozszerzeniem .pak usunąłem plik ui_1.pak i zrobiłem dokument tekstowy. Jego nazwę zmieniłem na ui_1.pak i się nie zmienił...dlaczego? coś źle zrobiłem?
Pozdro!


Może masz wyłączone rozszerzenia znanych plików?

Narzędzia/Opcje folderów

http://i38.tinypic.com/ke6pmu.jpg

ScypionAfricanus
06-08-2010, 16:25
Ok rozszerzenie zrobione.Cały plik UI przeniosłem do D:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\data a w pliku UI było : DATA i wszystkie pliki .pak do rozpakowania, xpak.exe i xpak.bat
I gdy włączam grę RTW wyświetla się błąd i wywala do pulpitu...co jest źle?

PS. treść błędu to: wystąpił problem z aplikacją Rometotalwar.exe i zostanie ona zamknięta. :(

06-08-2010, 17:13
Ok rozszerzenie zrobione.Cały plik UI przeniosłem do D:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\data a w pliku UI było : DATA i wszystkie pliki .pak do rozpakowania, xpak.exe i xpak.bat
I gdy włączam grę RTW wyświetla się błąd i wywala do pulpitu...co jest źle?

PS. treść błędu to: wystąpił problem z aplikacją Rometotalwar.exe i zostanie ona zamknięta. :(

Po pierwsze jeśli rozpakowałeś wszystkie pliki to wszystkie pliki trzeba zamienić na pliki "tekstowe" z rozszerzeniem .pak w packs, a tamte wszystkie pliki które rozpakowałeś to trzeba było przenieść do D:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\data tak jak to zrobiłeś z UI

Po drugie tam było Rometotalwar.exe czy RomeTW.exe?

ScypionAfricanus
06-08-2010, 18:18
Ok już się z tym uporałem, przemalowałem jednostkę brutusów z takim kodem:
texture romans_julii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_julii.tga
texture romans_brutii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_brutii.tga
texture romans_scipii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_scipii.tga
texture romans_senate, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_senate.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_rebel.tga
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_high.cas, 15
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_med.cas, 30
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_low.cas, 40
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_lowest.cas, max
model_sprite slave, 60.0, data/sprites/slave_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_senate, 60.0, data/sprites/romans_senate_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_scipii, 60.0, data/sprites/romans_scipii_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_brutii, 60.0, data/sprites/romans_brutii_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_julii, 60.0, data/sprites/romans_julii_roman_city_militia_sprite.spr
model_tri 400, 0.5f, 0.5f, 0.5f

i teksturka jest taka jak była albo julków. Coś jest źle napisane?

06-08-2010, 19:21
Ok już się z tym uporałem, przemalowałem jednostkę brutusów z takim kodem:
texture romans_julii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_julii.tga
texture romans_brutii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_brutii.tga
texture romans_scipii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_scipii.tga
texture romans_senate, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_senate.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_rebel.tga
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_high.cas, 15
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_med.cas, 30
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_low.cas, 40
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_lowest.cas, max
model_sprite slave, 60.0, data/sprites/slave_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_senate, 60.0, data/sprites/romans_senate_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_scipii, 60.0, data/sprites/romans_scipii_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_brutii, 60.0, data/sprites/romans_brutii_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_julii, 60.0, data/sprites/romans_julii_roman_city_militia_sprite.spr
model_tri 400, 0.5f, 0.5f, 0.5f

i teksturka jest taka jak była albo julków. Coś jest źle napisane?

Od początku bo już się gubię.
Jeśli chcesz przemalować teksturę brutusów to idziesz do katalogu z lokalizacji do pliku (data/models_unit/textures) plik unit_roman_city_militia_brutii.tga.dds przemalowujesz ją i zapisujesz ją aby jednak to zrobić najprawdopodobniej potrzebujesz dodatku do photoshopa do zapisu plików .DDS
Zapisz ją pod nazwą unit_roman_city_militia_new.tga.dds do folderu RTW/data/models_unit/textures

i dodaj do wpisu w DMB (w tym wypadku dla brutusów)

texture romans_julii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_julii.tga
texture romans_brutii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_new.tga
texture romans_scipii, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_scipii.tga
texture romans_senate, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_senate.tga
texture slave, data/models_unit/textures/unit_roman_city_militia_rebel.tga
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_high.cas, 15
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_med.cas, 30
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_low.cas, 40
model_flexi data/models_unit/roman_city_militia_lowest.cas, max
model_sprite slave, 60.0, data/sprites/slave_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_senate, 60.0, data/sprites/romans_senate_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_scipii, 60.0, data/sprites/romans_scipii_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_brutii, 60.0, data/sprites/romans_brutii_roman_city_militia_sprite.spr
model_sprite romans_julii, 60.0, data/sprites/romans_julii_roman_city_militia_sprite.spr
model_tri 400, 0.5f, 0.5f, 0.5f

ScypionAfricanus
07-08-2010, 07:52
Ja to tak zrobiłem:

1.W programie DXTBmb zamieniam na plik .TGA i edytuje w GIMP.
2.Po przemalowaniu znowu włączam DXTBmb i zapisuje ten obrazek jako TGA.dds nie wiem dlaczego tamte pliki mają z dużych .DDS a ja mam z małych :/
3.Wrzucam do data\model_unit\TEXTURES\ i zastępuje plik w którym jest teksturka (ta dawna).
4.Wiedząc, że ma taką samą nazwę jak tamta texturka, nie odpalam descr_model_battlle.
5.Wchodzę do gry i texturka jest nie zmieniona,

Ps.Photoshop nie chce otwierać mi tych plików z rozszerzeniem .TGA.DDS. Robię złym sposobem?

07-08-2010, 10:53
Po pierwsze to nie zmieniamy plików na inne, jeśli to tekstura .dds to jest to tekstura .dds

Po drugie potrzebny program do odczytania tekstury i zapisania znajdziemy tu do photoshopa
http://developer.nvidia.com/object/phot ... ugins.html (http://developer.nvidia.com/object/photoshop_dds_plugins.html)

Po trzecie wielkość liter nie ma znaczenia tutaj

Następnie wrzucasz tam do folderu teksturę odpalasz tą jednostkę którą zmieniałeś.

Jednak lepiej zrobisz jeśli zastosowawszy do nowej tekstury inną ścieżkę lub nazwę tak jak proponuje. Bo wtedy jeśli jest coś z odczytem wyświetli się błąd.

Jeśli to zrobisz a nadal będzie się wyświetlać starsza tekstura to upewnij się models_unit_textures.pak ma 0 kb wielkość (czyli jest plikiem .pak zamienionym z tekstu) bo wtedy gra nie będzie miała dostępu do przednich tekstur.

Polecam jeszce poradnik dodawana jednostki bo tam jest o tym trochę napisane
viewtopic.php?f=248&t=5732 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5732)

ScypionAfricanus
07-08-2010, 11:54
OK! udało się!!! :lol: :lol: :lol: dzięki, że poświęciłeś dla mnie czas :) teraz jednostki senatu zmienią swoje barwy na buntowników !!! ;)

Pozdrawiam cię!!!

07-08-2010, 12:34
OK! udało się!!! :lol: :lol: :lol: dzięki, że poświęciłeś dla mnie czas :) teraz jednostki senatu zmienią swoje barwy na buntowników !!! ;)

Pozdrawiam cię!!!
Też kiedyś inni mi poświęcali czas :)
No na przyszłość polecam analizę poradników ;)

Zachęcam do korzystania z poradników i odwiedzenia tego działu również innych!

hamilkar
14-08-2010, 16:10
mam pytanie czy da sie usunać\zmiejszyć odleglosci od stolicy

14-08-2010, 18:07
nie tego elementu nie da się usunąć\zmienić, z tego co wiem

hamilkar
15-08-2010, 17:30
mam nastepne pytanie gdzie sa pliki w ktorych jednostki przypisuje sie do danego regionu
np.spartanscy hoplici

15-08-2010, 20:06
export_descr_buildings.txt tutaj jednostki mają przypisany "identyfikator" regionu, i u góry jest ich spis
i w folderze kampanii
descr_regions.txt - tutaj trzeba dodać do zasobów osady identyfikator

hamilkar
15-08-2010, 23:46
Moglybys wytlmaczyc co i jak

16-08-2010, 10:10
no już ci wytłumaczyłem, bardziej szczegółowo? ehh

W
export_descr_buildings.txt
ma linię

hidden_resources sparta rome italy

tutaj są tak zwane identyfikatory, ale skąd gra ma wiedzieć ze "sparta" to region Sparta?
Trzeba otworzyć
descr_regions.txt
i zobaczyć że w linii zasobów tego regionu, widnieje identyfikator "sparta"


Laconia
Sparta
macedon
Helots
244 13 24
slaves, dogs, pigs, sparta
5
7

teraz wystarczy dodać tylko identyfikator "sparta" do jednostki, aby była tylko tam dostępna, tz wymagany region posiadania


recruit "greek hoplite spartan" 0 requires factions { greek_cities, } and hidden_resource sparta

kwinto93
16-08-2010, 11:30
Witam,

Robię małego moda w mod folderze pod Rome 1.5. Skopiowałem z TW Center przykładowy skrypt na spawn armii, wszystko zrobiłem jak w tutorialu, ale mimo to mój skrypt nie działa :[ Bardzo proszę, aby ktoś znający się na tym, luknął czy wszystko dobrze zrobiłem (dołączam paczkę z odpowiednimi plikami). Skrypt sprawdzałem również na czystej Romie - bez rezultatów. Tak samo nie działa skrypt na dodawanie pieniędzy ;[

Tutorial: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=169689

Pliki: http://www.speedyshare.com/files/23821287/skrypt.zip

16-08-2010, 20:54
z tego co widziałem zły nie jest, coś musi być z jego uruchomieniem.
Pojawia się postać i jest przycisk "pokaż mi jak"?
Spróbuj też dodać do folderu kampanii plik
Campaign_Script.txt
a w nim:

script

declare_show_me

;...

wait 10
console_command trigger_advice BackgroundScriptThread
advance_advice_thread BackgroundScriptThread no_dismiss

end_script


Najlepiej też (jak to nie zadziała) umieść pliki w wątku tym na twcenter i napisz że "don't work" ;) sorry ale ja w tej dziedzinie takim ekspertem nie jestem.

kwinto93
17-08-2010, 05:54
Hmm... zakładam, że działa, bo w 3 rundzie kiluje mnie do pulpitu :] To już jest pewnie mały problem ze skryptem, który na pewno da się naprawić. Musiałem przeoczyć wzmiankę o campaign_script w (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=169689 -> Section II: Running the background script automatically when a new campaign starts - jak by ktos potrzebował).

Dziękuję za odpowiedź

hamilkar
08-09-2010, 17:40
dzieki a mógłyby mi ktoś wytłumaczyć jak w dodatku BI zrobić by romo-brytowie byli dostepni

08-09-2010, 18:16
gdzieś na twcenter była mini modyfikacja, odblokowująca ich gdyż aby byli dostępni trzeba się trochę namachać ;)

exar
11-09-2010, 14:33
Chciałbym zapytać jak usunąć na minimapie kampanii widok granic prowincji, tak by państwa były zaznaczone jednolitym kolorem.

11-09-2010, 15:49
Frakcja musi więc mieć obydwie wartość RGB takie same a chodzi o
primary_colour i secondary_colour

a więcej info znajdziesz tu:
viewtopic.php?f=248&t=5660 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5660)

exar
11-09-2010, 15:55
Dzięki wielkie Tiberiusie.

hamilkar
15-09-2010, 21:19
Mam pytanie czy da sie stworzyć nową religie w BI????????

16-09-2010, 17:43
tak

hamilkar
16-09-2010, 19:29
A mógłybyś rozwinąć zdanie tiberiusie lub dać linka do poradnika??

16-09-2010, 19:39
te poradniki miały być nawet na tutejszym dziale poradniki ale sytuacja się niestety zmieniła...

Dla RTW I MTW2 wygląda to podobnie
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=167440
http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... w-religion (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?84940-Adding-a-new-religion)

TheLastRemnant
03-10-2010, 00:35
pytanie juz padło wczesniej ale nie bylo pełnej odpowiedzi wiec je powtórzę.w europa barbarorum nie moge zmienić typu baraków jakie mają byc w rzymie na starcie.wszystko dobrze wpisalem ale nadal w rzymie sa te baraki co były przed modyfikacja.w descr_strat przy nazwie budynku jest WG.po usunięciu tego wg budynek pojawi sie ale jako oddzielny.czy w eb info o budynkach etc. jest przechowywana w innym pliku?jesli tak to w jakim.

TheLastRemnant
03-10-2010, 00:37
jak w europa barbarorum zmienić baraki na o jeden poziom wyższy w rzymie? EDIT:dobra juz wiem.trzeba to zmienić jeszcze w campaign script

wiesiek90
15-10-2010, 12:07
Chciałbym dodać Jazdę Hejtarów oraz legionistów srebrnej tarczy do frakcji greckich miast. W których plikach i co dokładnie mam zrobić?

exar
20-10-2010, 19:01
Chciałbym dodać Jazdę Hejtarów oraz legionistów srebrnej tarczy do frakcji greckich miast. W których plikach i co dokładnie mam zrobić?
viewforum.php?f=248 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=248)
Ten dział powinien być dla Ciebie pomocny

Kamil22
24-10-2010, 08:22
Witam. Mam pytanie odnośnie wielkości jednostek. Wiem że wielkość jednostek można ustawiać w opcjach gry i w pliku descr_unit
ale po ustawieniu w opcjach huge i wpisaniu w pliku descr_ unit - 60 ( tyle można najwięcej inaczej gra sie nie uruchomi) mam maksymalnie 240 żołnierzy. Czy można stworzyć większa jednostke np 480 żołnierzy?? Jeżeli tak to w jaki sposób? Prosze o dokladne instrukcje bo wogóle się na tym nie znam. Z góry dzięki za pomoc ;)

Kuzyn
01-11-2010, 11:24
Witam.
Postanowiłem zrobić sobie jakby drugą kampanię imperialną. Teren mapy stary, kilka zmian we frakcjach ale co najważniejsze miasta rozplanowane na nowo.
Jak mapa wygląda pokaże niżej ale mam pytanie. Czy będzie możliwe testowanie mapy jeśli ten u mnie kolor różowy nie będzie żadną prowincją, będzie bez miasta itp.?
A także czy istnieje jakiś limit na wielkość takowej prowincji. Z góry dzięki za pomoc.
http://img153.imageshack.us/img153/6408/noweprowincje.png

01-11-2010, 11:27
ojj ale żeś przegiął prowincje nie mogę być za dużo bo inaczej CTD a każdy kolor to każda prowincji która musi mieć miasto w postaci czarnego punkcika

Kuzyn
01-11-2010, 11:59
Kolejne pytania:
- Jak pozbyć się zakładki Senat, jeżeli usunąłem rody rzymskie prócz Juliuszów?
- Jaki był dokładny limit prowincji,198?
- Czy byłby ktoś chętny spojrzeć na mój descr_strat i obejrzeć go czy nie ma błędów?

Jeśli coś mi się przypomni to wyedytuję.

@Down
Dzięki wielkie ;)

01-11-2010, 12:10
-senat musi mieć zmienioną nazwę wewnętrzną z romans_senate na np "illyrians"
tutaj więcej o tym http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... nt-Culture (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?63904-Tutorial-Converting-a-Roman-Faction-to-a-Different-Culture)
-coś koło tego
-najlepiej jest go sprawdzić uruchamiając grę z komendą show_err

Kuzyn
13-11-2010, 10:05
Witam. Mam pytanie odnośnie wielkości jednostek. Wiem że wielkość jednostek można ustawiać w opcjach gry i w pliku descr_unit
ale po ustawieniu w opcjach huge i wpisaniu w pliku descr_ unit - 60 ( tyle można najwięcej inaczej gra sie nie uruchomi) mam maksymalnie 240 żołnierzy. Czy można stworzyć większa jednostke np 480 żołnierzy?? Jeżeli tak to w jaki sposób? Prosze o dokladne instrukcje bo wogóle się na tym nie znam. Z góry dzięki za pomoc ;)
Skoro sam wiesz, że gra wywala no to nie można :P
Z resztą korzystanie z tak dużych jednostek mocno obniża wydajność. U mnie gdy mam wybrane Duże (Hastati 80) to gra ma tam chyba max 6000 wojów ; /

grandcoss
22-11-2010, 05:25
Poszukuje pliku podobnego do descr_settlement_mechanics.xml (z medievala II) tylko do rtw.
Opisuje on m.in. jaka populację trzeba osiągnąć aby przejść na wyższy poziom miasta, np 6000 populacji na 3 poziom miasta.
Czy taki podobny plik znajduje się w rtw? Ewentualnie czy i gdzie można znaleźć te wartości?

02-12-2010, 22:49
Zobacz tutaj ;)
viewforum.php?f=248 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=248)

rychu80
03-12-2010, 17:58
Wiecie może czy istnieje/gdzie się znajduje poradnik dotyczący tworzenia zupełnie nowej mapy kampanii?

04-12-2010, 10:16
viewtopic.php?f=248&t=5718&hilit=+TCATutorials+ (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5718&hilit=+TCATutorials+)
Mapę tworzysz mając za podstawę oryginalną, ją przepoczwarzasz ;)

kuba4101994
25-12-2010, 18:28
Witam.Mam pytanie czy można w bitwach historycznych np.Trebia zmienić jednostki zmieniając tylko linijki lub dopisywać w pliku
\data\world\maps\battle\custom\Trebia\descr_battle ?Np.

[faction romans_julii
character Tiberius Longus, general, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 23, , x 64, y 95

army
unit roman velite soldiers 60 exp 0 armour 1 weapon_lvl 2
unit roman velite soldiers 60 exp 0 armour 1 weapon_lvl 2
unit roman velite soldiers 60 exp 0 armour 1 weapon_lvl 2
unit roman velite soldiers 60 exp 0 armour 1 weapon_lvl 2
unit roman hastati soldiers 100 exp 6 armour 2 weapon_lvl 1
unit roman hastati soldiers 100 exp 6 armour 2 weapon_lvl 1
unit roman hastati soldiers 100 exp 6 armour 2 weapon_lvl 1
unit roman hastati soldiers 100 exp 6 armour 2 weapon_lvl 1
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman generals guard cavalry early soldiers 10 exp 8 armour 2 weapon_lvl 2

faction carthage
character Hannibal Barca, named character, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 23, , x 64, y 95

army
unit carthaginian general's cavalry soldiers 3 exp 7 armour 2 weapon_lvl 2
unit carthaginian heavy infantry soldiers 60 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
unit carthaginian peltast soldiers 70 exp 7 armour 1 weapon_lvl 2
unit carthaginian peltast soldiers 70 exp 7 armour 1 weapon_lvl 2
unit carthaginian heavy infantry soldiers 60 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
unit carthaginian royal cavalry soldiers 60 exp 5 armour 2 weapon_lvl 1
unit carthaginian elephant african soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit carthaginian elephant african cataphract soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit merc numidian cavalry soldiers 30 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit merc barbarian infantry soldiers 80 exp 6 armour 2 weapon_lvl 2
unit carthaginian royal cavalry soldiers 40 exp 5 armour 2 weapon_lvl 1
unit carthaginian royal cavalry soldiers 40 exp 5 armour 2 weapon_lvl 1
unit merc barbarian infantry soldiers 80 exp 2 armour 1 weapon_lvl 2
unit merc barbarian cavalry soldiers 40 exp 2 armour 1 weapon_lvl 1
unit carthaginian heavy infantry soldiers 60 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
unit merc cretan archers soldiers 60 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0/code]
na np.



[code]faction romans_julii
character Tiberius Longus, general, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 23, , x 64, y 95

army
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman princeps soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman triarii soldiers 100 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry soldiers 40 exp 6 armour 2 weapon_lvl 0
unit roman generals guard cavalry early soldiers 10 exp 8 armour 2 weapon_lvl 2

faction carthage
character Hannibal Barca, named character, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 23, , x 64, y 95

army
unit carthaginian elephant african cataphract soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit carthaginian elephant african cataphract soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit carthaginian elephant african cataphract soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit carthaginian elephant african cataphract soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit carthaginian elephant african cataphract soldiers 21 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit merc numidian cavalry soldiers 30 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit merc barbarian infantry soldiers 80 exp 6 armour 2 weapon_lvl 2
unit carthaginian royal cavalry soldiers 40 exp 5 armour 2 weapon_lvl 1
unit carthaginian royal cavalry soldiers 40 exp 5 armour 2 weapon_lvl 1
unit merc barbarian infantry soldiers 80 exp 2 armour 1 weapon_lvl 2
unit merc barbarian cavalry soldiers 40 exp 2 armour 1 weapon_lvl 1
unit carthaginian heavy infantry soldiers 60 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
unit merc cretan archers soldiers 60 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
Czy trzeba zmieniać gdzieś coś jeszcze???

25-12-2010, 18:30
a co nie działa ten sposób? może za dużo ich dopisałeś? spróbuj zacząć od jednej dopisanej :)

kuba4101994
26-12-2010, 11:17
Nie działa(nie jest za dużo bo specjalnie dałem tyle samo).W bitwach historycznych widać te jednostki co dopisałem,ale po wczytaniu i po tym filmiku wyskakuje błąd i wywala do pulpitu.Myślałem żeby popróbować jeszcze z innymi plikami tekstowymi w pliku bitwy chistorycznej.

26-12-2010, 11:22
dodaj parametr show_err
viewtopic.php?f=248&t=5716 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5716)

może wtedy pokażą się jakieś informacje, komunikaty o nieprawidłowościach

może być też tak że kiedy modyfikowałeś ten plik zmieniło się kodowanie pliku i nie jest ono odczytywane przez grę poprawnie.

kuba4101994
27-12-2010, 16:24
Teraz wszystko ładnie działa.Myślałem że film przed bitwą będzie taki sam a tu nagle widać jak jazda juliuszy przechodzi przez rzeke a moje słonie ukryte są w lesie.
Teraz chciałbym się dopytać czy istnieje możliwość modyfikacji multiplayera?Pozmieniałem w odpowiednim pliku np.katafrakci na wielbłądach za 300 dinarów,szarża 9 atak 15,obrona 29,bonus do jazdy 9 ale gdy wchodze do gry to pisze że nie moge dołączyć do gry bo jest niezgodna wersja danych i że mają wszyscy BI 1.5 ver.

27-12-2010, 17:03
aby grać z innymi nie możesz nic zmieniać w plikach :lol: nie da się tak łatwo oszukiwać na multi ;)

http://tgaw.eu/

M13
29-12-2010, 19:39
co do kolegi kuba4101994 to mi udało się zrobić dwie własne bitwy historyczne (filippi i kanny). A jeśli chodzi o mnie to chciałem zapytać czy jest możliwość powiększenia liczby oddziałów w armii. Konkretnie jeśli robie bitwę gracza to max mogę tam wkliknąć te 20 oddziałów jak więc zrobić żeby można biło wkliknąć np 40? albo jak idzie generał po mapie kampanii to jest on i 19 oddziałów nie więcej... czy da się to zrobić jeśli tak to jak jeśli nie to jak zrobić żeby się dało zrobić? Pytanie drugie: Pytałem jak zmienić liczbę jednostek w oddziale? odpowiedz była ok (czyli że w data>export_descr_unit.txt linijka soldier) ale cóż to? wkliknąłem 60 (czyli 240 ludzi) i poszło wpisałem 100 już nie... czy da się to zmienić? jeśli nie to co zrobić żeby się dało? Liczę że ktos mi pomoże i z góry dziękuję:)

kuba4101994
30-12-2010, 10:08
Chyba się nie da wiecej liczby żołnierzy w oddziele dać nić to co próbowałeś.Co do większej liczby oddziałów(np.40) trzebabybyło popatrzeć jak to jest w bitwach gdzie są wsparcia czyli ponad 20

EDIT:Spróbuj dodać jednostki tak jak na tej bitwie.To jest Hydaspes z Aleksandra ale tak samo będzie działać.Poprostu wciśnij enter i wprowadzaj jednostki.Napisz jak to sprawdzisz.

faction egypt
character Porus, general, age 50, , x 184, y 2

army
unit Indian General soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
unit Indian Elephants soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
unit Indian Elephants soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
unit Indian Spearmen soldiers 150 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
unit Indian Spearmen soldiers 200 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
unit Indian Chariots soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
unit Indian Chariots soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
unit Indian Light Cavalry soldiers 100 exp 3 armour 1 weapon_lvl 1
unit Indian Light Cavalry soldiers 100 exp 3 armour 1 weapon_lvl 1
unit Indian Female Archers soldiers 200 exp 3 armour 1 weapon_lvl 3
unit Indian Javelin Men soldiers 200 exp 3 armour 1 weapon_lvl 3
unit Indian Medium Cavalry soldiers 100 exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit Indian Longbowmen soldiers 200 exp 1 armour 1 weapon_lvl 1
unit Indian Spearmen soldiers 200 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
unit Indian Spearmen soldiers 200 exp 2 armour 1 weapon_lvl 3
unit Indian Spearmen soldiers 200 exp 2 armour 1 weapon_lvl 3
unit Indian Spearmen soldiers 200 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Indian Spearmen soldiers 200 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Indian Slingers soldiers 200 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit Indian Female Archers soldiers 200 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3

character Teos, general, age 30, , x 184, y 10

army
unit egyptian general's bodyguard soldiers 80 exp 4 armour 1 weapon_lvl 1
unit Indian Medium Cavalry soldiers 80 exp 1 armour 1 weapon_lvl 1
unit Indian Medium Cavalry soldiers 80 exp 1 armour 1 weapon_lvl 1
unit Indian Chariots soldiers 30 exp 3 armour 3 weapon_lvl 3
unit Indian Chariots soldiers 30 exp 3 armour 3 weapon_lvl 3

M13
30-12-2010, 12:04
tak już próbowałem w historycznych... nie idzie. Kilka razy sprawdzałem w telamonie (chyba dobrze mówię telamon galia vs 2x juliusze) odblokowałem juliuszy i nie poszło:/ chodzi mi raczej o bitwy gracza żeby odblokować to na stałe :)

Waraksas
06-01-2011, 19:23
Miałem sobie zrobić ze na półwyspie apenińskim wszystkie miasta i armie należą do buntowników , miasta i należą do buntowników ale nie ma armii nigdzie a miasto jest bez garnizonów :( Jak zrobić żeby armie były w miastach??? wrzucam mój plik descr_star jeśli mógł by ktoś przerobić ze zamiast rodów i senatu są buntownicy. http://hotfile.com/dl/94771727/48962ef/descr_strat.txt.html

arturex8
23-01-2011, 13:24
mam pytanie na które bardzo chciałbym dostać odpowiedz najlepiej w formie porady, potrzebuję zrobić zmianę statystyk broni pilum chodzi o to aby atak pilum zadawał większe straty oczywiście wiem że zmiany trzeba zrobić w pliku export descript unit tylko nie mogę połapać się który współczynnik powinienem zmienić?

23-01-2011, 13:46
mam pytanie na które bardzo chciałbym dostać odpowiedz najlepiej w formie porady, potrzebuję zrobić zmianę statystyk broni pilum chodzi o to aby atak pilum zadawał większe straty oczywiście wiem że zmiany trzeba zrobić w pliku export descript unit tylko nie mogę połapać się który współczynnik powinienem zmienić?

stat_pri 7, 3, no, 0, 0,
lub
stat_sec 5, 2, no, 0, 0,
które wartości to już musisz sam się zorientować, dobrze tego nie pamiętam, a czy pri czy sec to zależy w której linijce występuje wartość pilum ale raczej w pierwszej.



Miałem sobie zrobić ze na półwyspie apenińskim wszystkie miasta i armie należą do buntowników , miasta i należą do buntowników ale nie ma armii nigdzie a miasto jest bez garnizonów :( Jak zrobić żeby armie były w miastach??? wrzucam mój plik descr_star jeśli mógł by ktoś przerobić ze zamiast rodów i senatu są buntownicy. http://hotfile.com/dl/94771727/48962ef/descr_strat.txt.html


Zobacz na wpisy frakcji, które mają określone miasta w sekcji armii, mają dopisane konkretne pozycje armii do miast x y (koordynaty) czyli są garnizonami

arturex8
23-01-2011, 15:06
dzięki piękne Tiberius Caesar Augustus ale tyle wyszukałem już na forum tylko nadal nie wiem którą wartość dokładnie mam zmienić pozatym mam też problem z AI w RS II wiem że robisz swojego moda któremu bardzo kibicowałem teraz RS II zupełnie mnie oczarował ale te AI jest kiepskie zmieniłem już wartości kosztów pozyskania jednostek i w znaczącym stopniu poprawiła się sytuacja ale tylko w początkowej fazie rozgrywki gdy państwo któreś osiągnie więszą ilość prowincji znowu zaczyna produkować wiele armii ma to sens teoretycznie duże państwo może mieć wiele armii ale zawsze marzyłem że ktoś zrobi na tyle zbalansowane frakcje że o kampani przeciwko frakcji będzie decydowało kilka dużych wygranych bitew a potem tylko pozostanie przy oobronie własnych miast to byłoby najbliższe realistyce, pomyśl jeszcze którą dokładnie zmienić wartość bo właaśnie w tym modzie jak i we wszystkich wcześniejszych ta wartość według mojej wiedzy o Rzymie jest zdecydowanie zaniska, konstrukcja pilum pozwalała przebić i słabsze tarcze jeżeli nie zabiła jej właściciela to wbita w tarcze skutecznie uniemożliwiała mu jej dalsze wykorzystanie stąd chciałbym jej dołożyć wartości, szczególnie że np. falanga od przodu dla rzymian jest nie do pokonania i tak powinno być ale pilum rzymskie było tym atutem rzymian który pozwalał przerzedzić szeregi falangi tymczasem rzut kilkudziesięciu pilum zabija kilku greków (3,4), pozdrawiam

23-01-2011, 15:15
z wartościami po kombinuj, a w The Great Ancient World III statystyki są bliskie ideału, polecam :)

Sam Vimes
02-02-2011, 16:47
Czy da się zrobić tak żeby przez miasto przepływała rzeka? I jak zrobić inny niż podstawowy rozkład murów?

02-02-2011, 19:00
Czy da się zrobić tak żeby przez miasto przepływała rzeka? I jak zrobić inny niż podstawowy rozkład murów?

Nie radzę z tą rzeką kombinować. Mury dość trudno się edytuje ale jest do tego specjalny program na twcenter

Sam Vimes
03-02-2011, 07:59
Dzięki to teraz dalsze pytania:
Czy da się zrobić żeby od startu jakieś państwo miało swoich wasali?
Jak zrobić żeby nowa zrobiona przez nas jednostka była strażą generała? I żeby była tylko do konkretnych generałów?

03-02-2011, 15:55
Dzięki to teraz dalsze pytania:
Czy da się zrobić żeby od startu jakieś państwo miało swoich wasali?
Tylko za pomocą skryptu ale też nie łatwo,


Jak zrobić żeby nowa zrobiona przez nas jednostka była strażą generała? I żeby była tylko do konkretnych generałów?

musisz dodać jej atrybut general_unit w EDU (wtedy mają ją generałowie rekrutowaniu do wybudowania bodajże 3-4 poziomu pałacu) general_unit_upgrade (wtedy powyżej 3-4 poziomu pałacu są rekrutowani).

Zakapior-san
12-02-2011, 10:15
Ja też mam pytanie odnośnie wasali. Czy można zrobić sobie w romie protektorat powiedzmy Grecja pod Macedonią od początku gry? To się zmienia w descr_strat czy gdzieś indziej? Z góry dzięki za pomoc.

14-02-2011, 13:46
W descr_strat tego nie zrobisz, musisz znaleźć skrypt z jakiegoś moda i go przerobić, czy dostosować.

Kobierzyn1234
15-02-2011, 15:55
Jak zrobić aby phonian infranty i sacred band miały wieksze piki jak macedońscy falangiść. Prosze o pomoc

Sam Vimes
27-02-2011, 08:22
Mam kilka pytań związanych głównie z budynkami i kulturami w RTW.

-Gdzie sie ustawia do czego służy dany budynek (np. chciałbym zmienić premie jakie daja światynie)?
-Jak dadać nowy budynek?
-Jak dodać/zmienić kulture?

adamenson
24-03-2011, 18:47
Gdzie można edytować budynki aby każdy można było zniszczyć ? Ponieważ jak się gra barbarzyńcami to dużo miast jest na poziomie ponad `12000 mieszkańców i ma kształt i duży procent kary kulturowej.
Długie piki tzw sarissy można im zmienić poprzez edycje pliku "export_descr_unit" np:
type carthaginian sacred band infantry
dictionary carthaginian_sacred_band ; Sacred Band
category infantry
class spearmen
voice_type Heavy_1
soldier greek_armoured_hoplite, 40, 0, 1.3
officer carthaginian_standard
attributes sea_faring, hide_forest, can_sap, hardy
formation 1, 1, 2, 2, 5, square, phalanx
stat_health 1, 0
stat_pri 12, 4, no, 0, 0, melee, simple, piercing, spear, 25 ,1
stat_pri_attr spear, long_pike, spear_bonus_8
stat_sec 10, 3, no, 0, 0, melee, simple, piercing, sword, 25 ,1
stat_sec_attr no
stat_pri_armour 11, 7, 6, metal
stat_sec_armour 0, 0, flesh
stat_heat 2
stat_ground 2, 1, 0, -1
stat_mental 10, disciplined, highly_trained
stat_charge_dist 30
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 2, 710, 270, 80, 110, 710
ownership carthage

Wstawić tekst który jest na niebiesko

Soul of Night
11-04-2011, 15:51
-Gdzie sie ustawia do czego służy dany budynek (np. chciałbym zmienić premie jakie daja światynie)?

W export_descr_buildings. Tam musisz znaleźć np: świątynię apolla i zmienić jej bonusy.
Z dodawaniem budynków jest więcej roboty, nie polecam na początek zabawy.
Z dodaniem tez jest zabawa, zmianę jeśli dobrze pamiętam można ustawić w start poście.

Skwierczu
04-05-2011, 15:02
Witam.

Przedstawię swoją sytuację. Otóż w RTW gram od jakiegoś czasu i widziałem już parę modów. Obecnie mam zainstalowane EB w wersji 1.1 z patchem 1.2 oraz TGAW 2.1. Po przetestowaniu obu doszedłem do wniosku, że żaden z nich nie trafia w mój gust, i postanowiłem sam pobawić się w edytowanie gry. Niestety do tej pory całe moje doświadczenie ogranicza się do zmian wartości w export_descr_unit :P

Pierwsze moje pytanie, na które po przewertowaniu całego tego tematu nie znalazłem odpowiedzi: W jaki sposób mogę przerzucić skórki jednostek z TGAW do podstawki?

Flesz
14-05-2011, 14:54
Pierwsze moje pytanie, na które po przewertowaniu całego tego tematu nie znalazłem odpowiedzi: W jaki sposób mogę przerzucić skórki jednostek z TGAW do podstawki?

Nie wiem co to TGAW, ale to pewnie tak jak dodawanie nowej jednostki. Po prostu kopiujesz pliki z folderów TGWA do podstawki RTW. Zobacz do tego poradnika viewtopic.php?f=248&t=5732 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5732)

Jak można dodać wygląd np. budynku zarządcy czy koszarów do mapy bitewnej?
Dodałem barbarzyńcą wyższy lvl miasta i wszystko jest ok z tym, że zamiast budynków są parki z drzewkami ;)
Wystarczy, żeby wyglądałyby tak jak te z poprzedniego lvl.

norbertd600
15-05-2011, 17:07
przy przenoszeniu jednostki z moda do moda okazało się że nie mam takiego skeleton, który wpisuje się w descr_model_battle , próbuje dodać inny ale jednostka jest zdeformowana. Co zrobić?

kowal357
14-06-2011, 11:01
Jak dodać do I i II kampani w The great ancient world III. Reformy Mariusza ? i więcej kasy dla Rzymu .
Może da się napisać event że Republika zamienia się w Cesarstwo ?

Jak sam edytuję np. Z disabled na enabled remofrmy Mariusza , wchodzę do menu klikam Kampania I i wyskakuje"Proszę wybrać przedmiot z listy" co może być nie tak ?
Nieważne co zrobię w Descr.strat to wywali mi bład o przedmiocie z listy.
Nawet jak dodałem 10000 denarów dla Kartaginy to wywaliło błąd "Proszę wybrać przedmiot z listy"
Czy jest jakieś zabezpieczenie kampani przed edycją ?

hamilkar
03-08-2011, 04:09
czy ktoś mógłby być tak miły i podał mi link do poradnika jak zmienić kulturę frakcji? kiedyś Tiberius podał mi link w temacie ''jak stworzyć frakcje'' tylko że tego tematu nie moge znaleźć [ wyparował czy jak? ]

Araven
03-08-2011, 07:14
viewforum.php?f=248 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=248) spróbuj tam coś znaleźć w poradnikach do modowania Rome.

turkopol
27-10-2011, 00:34
http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fforums.totalwar.org%2Fvb%2Fshowthre ad.php%3F55112-Complete-Guide-To-Creating-New-Cultures-in-BI&act=url

Jak wolisz po angielsku to z boku w prawym górnym rogu masz przelacznik. Bi czy rome a nawet Mediewal II - jeden ... nie wiem co. Silnik :lol:

Poradnik jest o tworzeniu nowej kultury a zmiana jest nieco łatwiejsza choć w sumie obejmuje chyba wszystkie te pliki co dodanie nowej czy tam jeden mniej.

.:PW:.Hektor
01-11-2011, 15:21
@Flesz

On napisał wyraźnie jak dodać skiny a nie całe jednostki. Ja mam taki problem, że jak chce dodać skina to powinienem wsadzić nowy plik graficzny do folderu "textures" czyli do podfolderu "models_unit" a ten z kolei nie istnieje.

Medievalmaster
04-03-2012, 14:16
Witam czy da się powiększyć mapę i jeśli tak to w jaki sposób? żeby wzystko było np. 2 razy większe

konieczko
12-06-2012, 16:59
Czy da się jakoś zmienić, w trakcie rozpoczętej gry, frakcję, którą się gra? Załóżmy, że zacząłem grę frakcją X, ale po jakimś czasie znudziłem się i chciałbym pograć frakcją Y, bo np. wydały mi się ciekawe jej poczynania w grze, lub po prostu chciałbym sprawdzić od wewnątrz, co tam u nich słychać. :) Powinno to być chyba możliwe, skoro zrobiono nawet hot-seata do Rome.

Martini1005
05-07-2012, 20:16
Zaadaptowałem mapę Mundus Magnus do Barbarian Invasion. Problem tkwi w zbalansowaniu sił - przy dużej liczbie prowincji Cesarstwo Zachodniorzymskie jest na tyle bogate że radzi sobie z każdym przeciwnikiem i na dodatek zaczyna silną ekspansję, co jak wiadomo jest mało zgodne z historią. Czy oprócz modyfikacji poziomu rolnictwa w descr_regions oraz wartości dóbr w handlu w descr_sm_resources, można zrobić coś jeszcze aby obniżyć przychody frakcji?

McAbra
07-09-2012, 10:43
viewtopic.php?f=248&t=5718&start=20 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5718&start=20)

Pomoże ktoś?

Lord Wełnowór
21-10-2012, 17:20
Witam, mam kilka pytań:
1. Czy da się zmienić skalę czasu, tak, żeby tura trwała rok, a nie poł roku? I czy możliwa jest całkowita rezygnacja z pory roku jaką jest zima, żeby nie dało się grać w zimie, tylko cały czas w lecie?
2. Jak można zmienić wygląd modelu, tzn. chodzi mi o to, żeby na mapie bitewnej falangici trzymali sarissy w dwóch rękach? Czy do tego potrzebny jest jakiś program do edycji modeli 3d?
3. Chciałbym, żeby górale przed walką wręcz rzucali oszczepami tak jak np. legioniści. Dokonałem zmian w export_descr_unit oraz w descr_model_battle, ale coś trzeba jeszcze zrobić, bo w ogóle nie pojawia się model drugiej broni (oszczepu do rzucania).

BaldwinIV
16-12-2012, 09:31
1) Zmiana tur. Odsyłam od tego tematu:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=169852
Wydaje mi się, że w drugą stronę, tj. zmniejszanie też będzie działać poprawnie.
Tak więc i zmiana tur i zmiana pór roku zawiera się w tym temacie.
2) Tak, to już trochę bardziej skomplikowany problem.
Może odpowiedź znajdziesz w tym temacie. Nigdy nie zajmowałem się modelami 3D.
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=207
3) Wydaje mi się, że będzie konieczna albo edycja modelu wraz z animacjami, albo możesz spróbować zaaplikować inny, rzucający model jednostki, a zmienić mu jedynie tekstury ;) To tak na skróty ;)

Lord Wełnowór
20-12-2012, 20:13
Dzięki, myślałem już, że nie doczekam się odpowiedzi :)
Eeech, szkoda tylko, że wszystko to jednak zbyt skomplikowana zabawa jest jak na moją głowę, w modele 3D sie nawet nie zamierzam bawić, a i z tymi skryptami mi nie wychodzi :(
A wpadłem jeszcze na pomysł ostatnio, żeby w zwykłym romie niektóre jednostki mogły formować mur z tarcz, tak jak w BI. Może chociaż to dałoby sie zrobić w miare prosty sposób?

BaldwinIV
21-12-2012, 22:27
Oczywiście, że jest na to prosty sposób :)
(wszystko jest proste, trzeba tylko wiedzieć jak ;) )

Folder data zawiera plik export_descr_unit.txt. Plik ten przechowuje dane jednostek, ich atrybuty ataku, obrony, zmęczenia czy dodatkowych umiejętności. Między innymi przechowuje informacje o możliwości tworzenia przez naszą jednostkę muru tarcz. Oto przykład:

type levy spearman frank
dictionary levy_spearman_frank ; Levy Spearmen
category infantry
class spearmen
voice_type Light_1
soldier levy_spearman_barbarian, 60, 0, 1.1
attributes sea_faring, hide_forest
formation 1, 1, 2, 2, 4, square, shield_wall
stat_health 1, 0
stat_pri 11, 4, javelin, 50, 3, thrown, archery, piercing, spear, 25 ,1
stat_pri_attr prec, thrown
stat_sec 7, 4, no, 0, 0, melee, simple, piercing, spear, 25 ,0.73
stat_sec_attr light_spear, spear_bonus_4
stat_pri_armour 2, 5, 3, flesh
stat_sec_armour 0, 2, flesh
stat_heat 2
stat_ground 1, -2, 3, 2
stat_mental 5, normal, untrained
stat_charge_dist 30
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 1, 333, 115, 40, 60, 370
ownership slave, franks


Zwróć uwagę na linijkę:

formation 1, 1, 2, 2, 4, square, shield_wall

Właśnie w tej linijce, formation wystarczy dopisać umiejętność shield_wall tak aby to wyglądało podobnie jak w podanym przykładzie. Będąc już w tym temacie, może objaśnię przynajmniej znaczenie linijki formation.

Pierwsze dwie wartości to odległość (w metrach) pomiędzy jednostkami w szyku zwartym.
Dwie kolejne to odległość (w metrach) w szyku luźnym.
Piąta wartość to domyślna ilość rzędów formacji.
Jednostki można ułożyć w dwóch podstawowych szykach:
square - kwadrat
horde - szyk luźny, przypadkowy
Szyki, które mogą fromować (umiejętność specjalna podczas bitwy)
phalanx - falanga; wiadomo, rząd włóczni
testudo - formacja żółwia
wedge - klin - tylko konnica
schiltrom - krąg (takie coś http://i185.photobucket.com/albums/x19/TrueForlornhope/BIschiltrom.jpg)
shield_wall - i nasz mur tarcz :)

Umiejętności schiltrom i shield_wall działają w dodatku BI lub wyżej :)


Jeśli zaś w ogóle nie masz pojęcia na temat tego pliku, a bardzo chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, odsyłam tutaj:
http://rtw.heavengames.com/rtw/mods/tutorials/export_descr_unit/index.shtml
Pozdrawiam :)

Lord Wełnowór
22-12-2012, 16:37
No właśnie opisany przez Ciebie sposób nie działa, próbowałem go jeszcze przed napisaniem poprzedniego posta. Mi chodzi o to, żeby mur z tarcz udało sie uformować w podstawce Roma i samo wpisanie shield_wall przy formation nie wystarczy. Pewnie dlatego, że w zwykłym romie taka formacja w ogóle nie istnieje, została dodana dopiero do BI. Pewnie trzeba coś poprzerzucać z plików od BI do zwykłego Roma, tylko za bardzo nie wiem co.

BaldwinIV
24-12-2012, 11:30
Po pierwsze musisz zrobić własnego moda. Wtedy jakiekolwiek zmiany będą widoczne, edycja podstawki nie ma sensu. (Większość plików sczytywana jest z paczek).
Robisz własnego moda na zasadzie kampanii z podstawki i uruchamiasz go pod BI. Zwróć uwagę na dźwięk, nie wiem jak w Romie, ale w Medievalu trzeba było wygenerować pliki w folderze sounds, po to aby nie kopiować ich z podstawki. A trochę to waży.

Lord Wełnowór
28-12-2012, 20:34
Jak to przecież nie przejdzie. W podstawce są zupełnie nowe frakcje, jednostki, kultury, wszystko. To jak podstawi sie BI pod podstawke to w ogóle pomiesza sie wszystko, zrobi sie totalny bałagan i nic z tego nie wyjdzie. mi chodzi tylko o jedną malutką formację :)

BaldwinIV
29-12-2012, 23:13
To w takim razie szukaj w BI plików odpowiadających za mur tarcz. Może plik descr_formation.txt ? Wyłap też ikonkę tej umiejętności - może siedzi w folderze UI. Kiedyś natrafiłem na temat traktujący o robieniu nowych umiejętności dla jednostek na TW Center, co prawda to był mediaval, ale myślę, że pliki podobne. Teraz tego nie znajdę. Poszukaj na TWC

Zennek
04-02-2013, 12:10
mam pytanie, w jaki sposób uniemożliwić wpadanie berserkerom w ich szał bojowy, jestem w pliku export_descr_units i nie bardzo wiem którą linijkę skasować ;/ z góry dzięki

McAbra
16-05-2013, 18:59
Witam.
Modowałem sobie dzisiaj RTW. Scaliłem Rzym, poodejmowałem dyplomatów, ogółem fajnie mi to wyszło :)
Postanowiłem pójść o krok dalej. Z julków zrobiłem nową frakcję - Libię. Jednak nigdzie nie mogę zmienić nazwy frakcji.
W poradniku TCA pliki wyglądają trochę inaczej i nie mogę znaleźć tej sekcji.
Proszę o (choćby najmniejszą) pomoc.

towarzysz_pancerny
03-06-2013, 11:02
Witam.
Modowałem sobie dzisiaj RTW. Scaliłem Rzym, poodejmowałem dyplomatów, ogółem fajnie mi to wyszło :)
Postanowiłem pójść o krok dalej. Z julków zrobiłem nową frakcję - Libię. Jednak nigdzie nie mogę zmienić nazwy frakcji.
W poradniku TCA pliki wyglądają trochę inaczej i nie mogę znaleźć tej sekcji.
Proszę o (choćby najmniejszą) pomoc.

Raczej gdzieś w "tekst" bedzie, skoro to sie tłumaczy

Torguan
09-02-2015, 18:06
Witam, mam pytanie. Otóż na drugiej stronie tego działu jest odpowiedz jak zmienić nazwę frakcji i opisu ich na mapie kampanii, wszystko dobrze nazwa frakcji zmieniona tylko na mapie kampanii dalej pisze np. roman (julii) army albo roman (julii) city, jakby co to zmieniłem to też ale pozostaje to bez zmian wciąż jest (julii), a moje drugie pytanie jest takie: jak zmienić punkty życia jednostce wiem w jakim pliku, zmieniam w odpowiedniej linijce a to nic nie zmienia. I jeszcze jedno, gdy przenoszę jednostkę do innej frakcji to ma ikonkę chłopa jak przywrócić jej oryginalną ikonę?

Torguan
21-02-2015, 11:34
Witam mam pytanie, jak dodać nowe imiona generałom w Romie i jak dodać nowe portrety generałów.

McAbra
21-02-2015, 14:30
Co do imion sprawdź poradnik: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?2939-Poradnik-Jak-doda%C4%87-zmodyfikowa%C4%87-usun%C4%85%C4%87-imiona
Portrety generałów są dostępne po rozpakowaniu gry, folder bodajże ma nazwę "UI". Myślę, że jeśli podmienisz lub nawet dodasz swoje portrety to powinno działać.

PS: Przenoszę do odpowiedniego wątku.

Torguan
21-02-2015, 15:02
Dziękuje a że portrety w UI są to wiem niedawno to odkryłem ale chyba takie rozwiązanie byłoby za proste, pewno trzeba by było jeszcze w jakiś plikach grzebać chyba że sie mylę.

Legionary
07-06-2015, 14:16
Witam chciałbym Was prosić forumowiczów czy można zmienić gdzieś w plikach gry Rome Total War ilość rekrutacji jednostek na turę i czas rekrutacji poszczególnych jednostek. Chodzi mi o to czy można gdzieś przestawić, że na 1 turę można rekrutować 2 lub 3 oddziały a nie tylko 1 oraz czy można zmienić czas oczekiwania na rekrutowanie jednostek, które wymagają dwóch tur na jedną turę. Jeżeli jest to możliwe to proszę mi w miarę jasno wytłumaczyć jak coś takie zrobić :)

sadam86
07-06-2015, 14:21
http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?144-Poradniki-do-Rome-Total-War
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?2209-Pytania-pocz%C4%85tkujacych-moder%C3%B3w
http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?40-Ku%C5%BAnia-%28RTW-BI-Alexander%29
poszukaj tu, ilość jednostek do rekrutacji to w pliku export_descr_buildings z tego co pamiętam, a ilość tur rekrutacji w export_descr_unit

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?2991-Poradnik-moddera co prawda pod medka ale w romku jest dość podobnie i może się przydać

Legionary
07-06-2015, 15:00
A wiesz może, która linijka w tym export_descr_buildings odpowiada za ilość jednostek do rekrutacji w jeden turze i która linijka export_descr_unit za ilość tur do zwerbowania jednostki bo ciężko mi się w tym połapać trochę :(

sadam86
07-06-2015, 15:04
W EDU 27 stat_cost i pierwsza w niej cyfra, w EDB to któraś gdzie będzie recruitment_slots (starczy podnieść cyfrę), co prawda piszę to na podstawie Medka2 ale nie powinno znacząco się w R1 różnić.

Legionary
07-06-2015, 15:21
985

na screenie stat_cost była wartość 1 bez wprowadzonych zmian, przy jednostce trairii a potrzeba 2 tur do zwerbowania może chodzi o inna linijkę :D

sadam86
07-06-2015, 15:26
Raczej o tą, może jest inne triari jeszcze? A i po zmianach usuwaj plik map.rwm z katalogu kampanii w folderze world, to wtedy wczyta wprowadzone zmiany, choć dziwne bo z jedynką triari powinni się rekrutować w turę.

Legionary
07-06-2015, 15:43
Mój błąd po prostu nie wszedłem w katalog z modem Extended Greek Mod teraz wszystko się zgadza :)
Ale i tak nadal nie wiem w której linijce zmienić ilość slotów do rekrutacji bo chciałbym powiedziemy 3 na turę, mógłbyś mi podrzucić screena z medka w którym to jest miejscu :D

sadam86
07-06-2015, 15:47
Screen nie bardzo pomoże, bo to zależy od moda czasem sloty są przypisane do murów, czasem do baraków, czasem zupełnie gdzieś indziej, szukaj tego wyrażenia recruitment_slot, chyba że ktoś kto ma tego moda Ci podpowie.

Legionary
07-06-2015, 15:52
No to może jakoś znajdę sam, w każdym razie wielkie dzięki za pomoc :)

Dobra jednak tego nie znajdę daje link do tego export_descr_buildings i niech ktoś z dobrego serca mi podmieni tak, żeby były 3 miejsca do rekrutacji na turę w osadach :D

http://www.speedyshare.com/xMrM8/export-descr-buildings.txt

Pan Toranaga
20-03-2019, 16:52
Zagrywam sie teraz różnymi modami pod Rome. Mam takie pytanie w modzie Invasion Barbarorum Ultra Glorie Rome za budynki innych kultur dostaję karę ,,culture penatly'', co wpływa na niezadowolenie w mojej osadzie. Część takich budynków mogę sam zniszczyć , ale są też takie, których nie da rady się samemu zniszczyć (czasami doznaja uszkodzeń podczas walk). Gdzie w plikach i w ktorym miejscu mozna byłoby zrobić takie ustawienie, że te budynki byłyby w grze niszczone przeze mnie?

McAbra
20-03-2019, 20:18
Z tego co znalazłem to musisz usunąć przedrostek "_hinderland" przy nazwie danego budynku w export_descr_buildings, a później także we wszystkich plikach które się do tego budynku odwołują. Które to konkretnie pliki trudno powiedzieć (a im bardziej skomplikowany mod tym pewnie więcej plików), ale można zrobić tak, że jeśli wyskoczy error to gra chociaż powie w którym pliku jest błąd - później możesz sprawdzić ten plik, wyszukać ten "hinderland" i majstrować dalej. Żeby gra podała w którym pliku jest błąd, dodaj "-show_err w miejscu "element docelowy" klikając PPM na skrócie do gry.
Tutaj znajdziesz więcej informacji:
https://forums.totalwar.org/vb/showthread.php/100387-Making-farms-destructible
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?528558-Make-buildings-destroyable

Pan Toranaga
21-03-2019, 22:31
McAbra dziękuję Ci za te informacje, porozjaśniały mi ten temat.