PDA

Zobacz pełną wersję : Metal



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Brutus
31-08-2009, 19:00
Kontynuując znany temat z dawnego forum, wielu twierdzi że Sabaton oprócz znanego kawałka 40-1 (któremu zawdzięcza popularność w Polsce) nie ma na swojej ostatniej płycie nic godnego uwagi. Z tym nie mogę się zgodzić (np. Ghost division, Cliffs of Gallipoli, Talvisota uważam za bardzo dobre), nawet na wcześniejszych krążka jest także kilka wartościowych kawałków.

Limon
31-08-2009, 19:09
Przesłuchałem co nieco tego zespołu i moim zdaniem - można posłuchać nic szczególnego, plus za teksty ( że nie o elfach itp.) i wokal, który nie jest wysoki jak w jakiś Hammerfallach. Panzerkampf się całkiem milo słuchało.

Haller
31-08-2009, 19:14
Ja tam lubię ten zespół i jego utwory, łatwo jest je zapamiętac ;d

Jarl
31-08-2009, 20:03
Może i chwyta za ucho, ale po kilku razach już nieco brzydnie.

Amrod
31-08-2009, 20:06
Bo ich wszystkie utwory są bardzo podobne. A 40:1 to dość przeciętny utwór w ich dorobku i tylko temu u nas popularny, bo jesteśmy bardzo łasi na wszelkie pochlebstwa.


PS: A piosenka "Nuclear Attack" robi za dobry budzik ;) Chociażby od pierwszych słów.

Volomir
31-08-2009, 21:12
Nie lubie i nie rozumiem fenomenu. Panowie nie maja startu do czolowki kapel powerowych. Graja nudno, bez jaj ot takie przecietniaki jakich sporo. No i jak juz ktos napisal utwory sa abrdzo podobne do siebie. Nuda i nic wiecej.
Mozemy zostawic Sabaton? Tyle swietnych zespolow jest, a tu ciagle walkuje sie to cos.

Haller
31-08-2009, 21:18
To idźmy w stronę np Haggardu, podobają mi się ich utwory, a wam?

jester1
31-08-2009, 21:43
Sabaton już we wrześniu będzie gościł we Wiźnie na koncercie.

Podobnie Blind Guardian 15 września (chyba 8-) ) będzie koncertował w Płocku :ugeek: ,

Amrod
31-08-2009, 21:46
Podobnie Blind Guardian 15 września (chyba 8-) ) będzie koncertował w Płocku :ugeek: ,
Nieee... łooo, w końcu :O

Limon
31-08-2009, 21:47
Całkiem niezłe granie, brzmią oryginalnie pół roku temu prawdopodobnie przyjrzałbym się bliżej zespołowi.

Na Blind Guardian nie wiem czy przypadkiem się nie wybiorę ( czuje sentyment do tego zespołu jeden z pierwszych przeze mnie słuchanych w gatunku).

Matatjahu
01-09-2009, 08:39
Co panowie myślicie o Amon Amarth http://www.youtube.com/watch?v=7eooG_4T42c&NR=1 jak dla mnie nie przebiją Vadera ale ten niestety antychrześcijański jest więc dla mnie odpada :cry:
Mój ulubiony album Amona to Twilight of the Thunder God zwłaszcza powyższy Guardians Of Asgaard i piosenka o tym samym tytule co album.

Co do Nightwish to trochę zboczyli z metalu ale Amaranth, Te poet and..., Master Passion...Bye Bye... jakoś, tzymają się metalu.

Volomir
01-09-2009, 09:30
Co panowie myślicie o Amon Amarth http://www.youtube.com/watch?v=7eooG_4T42c&NR=1 jak dla mnie nie przebiją Vadera ale ten niestety antychrześcijański jest więc dla mnie odpada

Jak mozna porownywac AA do Vadera? Przeciez graja cos innego. AA zawsze bylo dla mnie nudne, jak wiekszosc tego viking/melodic death metalu. Generalnie nic ciekawego soba nie prezentuja.


Co do Nightwish to trochę zboczyli z metalu ale Amaranth, Te poet and..., Master Passion...Bye Bye... jakoś, tzymają się metalu.

Nightwish zawsze mial malo w sobie metalu. Kazda plyta byla cinka :D

Limon
01-09-2009, 10:06
Ja osobiście preferuję "stary" metal. Black Sabbath, Ozzy Osborne, DIO, KAT, stara Meta, Ironi, Megadeth, Slayer, Bathory, Judas Priest , W.A.S.P to są moje ulubione kapele. Od czasu do czasu można posłuchać czegoś innego ale to już mnie tak nie wciąga ( co nie oznacza, że nie ma żadnych fajnych wałków).

Matatjahu
01-09-2009, 15:19
Volomirze porównuję właściwie to nie wiem jak.

Co do Nightwish to jest metal (nie przeważa ale jest) no i jest melodyjnie fajnie dobrane słowa itp.

Volomir
01-09-2009, 16:06
Co do Nightwish to jest metal (nie przeważa ale jest) no i jest melodyjnie fajnie dobrane słowa itp.

Wiem, ze to (niestety) jest metal. Jest melodyjnie, srutu-tu-tu, pitu pitu i nic poza tym. Jeszcze ubrac ich na rozowo i moga jechac na eurowizje jak reszta popowej sieczki;)

jester1
01-09-2009, 20:03
Co do Nightwish to jest metal (nie przeważa ale jest) no i jest melodyjnie fajnie dobrane słowa itp.

Wiem, ze to (niestety) jest metal. Jest melodyjnie, srutu-tu-tu, pitu pitu i nic poza tym. Jeszcze ubrac ich na rozowo i moga jechac na eurowizje jak reszta popowej sieczki;)

Przynajmniej da się tego słuchac i nie inwestowac od razu w aparat słuchowy. No i da się usłyszec słowa a nie charczenie a'la pijaczek spod monopolowego który poprawił swój rekord w %o alkoholu we krwi.


P.S. Sonata Artica wydała płytę. Teledysk do singla (Flag in the ground) nagrywany był w Polsce [ wg mnie piosenka wymiata].

Volomir
01-09-2009, 22:18
Przynajmniej da się tego słuchac i nie inwestowac od razu w aparat słuchowy. No i da się usłyszec słowa a nie charczenie a'la pijaczek spod monopolowego który poprawił swój rekord w %o alkoholu we krwi.

Jest od groma zespolow gdzie rozumiesz slowa i to zespolow o kilka klas lepszych od Nightwisha. Takze nie rozumiem Twojeo rozumowania. Inna sprawa, ze jest tez od groma zespolow lepszych od Nightwisha, gdzie slow sie nie rozumie.

Joopiter
01-09-2009, 22:30
Dla mnie metal to przede wszystkim ukochany Iron Maiden - zetknalem sie z ich tworczoscia zupelnie przez przypadek i mozna powiedziec - zakochalem od pierwszego slyszenia ;) . Podoba mi sie niemal kazdy ich utwor, mam wszystkie plyty, bylem na ostatnim koncercie w Wawie. Reszte muzyki metalowej dopiero powolutku poznaje, ale zaden inny zespol nie zachwycil mnie jak dotad chocby w polowie tak ja Ironsi. Slcuham jakiegos kawalka raz, dwa, trzy i sie nudzi. Moze polecilibyscie cos, co byloby zblizone gatunkowo do tego co gra IM? Dodam, ze nie bawi mnie zupelnie tworczosc opierajaca sie na waleniu bez opamietania w struny gitar i darcie ryja przez caly utwor ;)

Amrod
01-09-2009, 22:38
No fakt faktem, Nightwish to jest takie pitu pitu (kurcze, kojarzę chyba utwór konkretnie :lol: ), co nie zmienia faktu, że ma przyjemne kawałki. Nightiwsh to dla mnie przede wszystkim ten operowy, piękny głos Tarji w Sleeping Sun, ale też mój ulubiony The Beauty and the Beast a przede wszystkim płyta Wishmaster aka Hamster

A skoro wspomniana coś o jakimś nowym albumie, to ogłaszam wszem i wobec i każdemu z osobna, że My Dying Bride również wydało nową płytę, ale chyba już dawno, ale dopiero siędowiedziałem :F Nie jest tak faking ołsom jak Songs Of Darkness, Words Of Light, raczej w stylu A Line Of Deathless Kings.

Mopek
01-09-2009, 22:51
Ja generalnie mam zdanie podobne do Volomira.
Nie lubie Najtfisza ani innych zespołów takich słodkich.
Ktoś pisał o Sonacie generalnie pedały ale niektóre utwory mają naprawdę fajne (najbardziej chyba lubię Victoria's Secret)

Stary metal... Black Sabbath KAT fajna sprawa powrócić czasem do korzeni.
Ja lubie jeszcze Septic Flesh http://www.youtube.com/watch?v=IHd4nMeCLJI

Volomir
01-09-2009, 22:55
Moze polecilibyscie cos, co byloby zblizone gatunkowo do tego co gra IM?

Judas Priest zjada IM bez popity;) poza tym to jesli rajcuje Cie taki czysty heavy to obadaj sobie ruch New Wave Of British Heavy Metal w skrocie NWOBHM i zespoly pokroju Saxon, W.A.S.P.


Nightiwsh to dla mnie przede wszystkim ten operowy, piękny głos Tarji

Pseudo operowy glos Tarji:P

Limon
01-09-2009, 23:41
Moze polecilibyscie cos, co byloby zblizone gatunkowo do tego co gra IM?

Judas Priest zjada IM bez popity;) poza tym to jesli rajcuje Cie taki czysty heavy to obadaj sobie ruch New Wave Of British Heavy Metal w skrocie NWOBHM i zespoly pokroju Saxon, W.A.S.P.


Od siebie mógłbym polecić jeszcze starego Manowara ( do The Triumph of Steel późniejszych albumów imo nie ma sensu słuchać ) fanowi Ironów może się spodobać.

Furvus
02-09-2009, 00:21
Mój ulubiony temat :D To tak krótko:
-Sabaton jest cienki, argumenty podał wcześniej Volomir
-będę pewnie na BG w Płocku 12.09, choć nie minęły jeszcze dwa miesiące odkąd ich widziałem ostatni raz
-Amon Amarth jest przede wszytkim nudny i nie ma go co porównywać do Vadera
-dobry metal to metal antychrześcijański czy antyreligijny, im więcej szatana tym lepiej :lol:
-Najtłisz z Tarją uchodził w tłoku, Tarja przynajmniej umiała śpiewać (także na koncertach), ta nowa to żenada jakich mało
-Ironi to też był kiedyś mój ulubiony zespół, zobaczycz znudzą ci się Joopiter, ale mogę polecić podobnie grający Angel Witch czy dość podobnie Accept, jeśli chodzi o literę A ;)

PS. Metal się skończył (wcale nie na Kill'em All)

Matatjahu
02-09-2009, 15:09
Volomirze podaj mi jakiś (lub kilka) zespół deathmatalowy najlepszy według ciebie ale nie antyreligijny i satanistyczny.

Furvus
02-09-2009, 18:13
Nie ma dobrych zespołów deathmetalowych, które przynajmniej nie zahaczałyby o nihilizm... chociaż są melodyjne wyjątki http://www.youtube.com/watch?v=B7lP30tSZF0&hl=pl

Matatjahu
02-09-2009, 18:30
Tak więc zostanę przy AA. Zastanawiam się czy nie zacząć słuchać Vader może i to antychrześcijaństwo ale kto zwraca uwagę na tekst. Co wy o tym myślicie. Może Volomir zna zespół spełniający moje i jego własne wymagania :?:

Co myślicie o Hammerfall :?:

Limon
02-09-2009, 19:13
Co myślicie o Hammerfall :?:

Jak bym napisał co myślę na ich temat to dostałbym bana ;] Okropne ballady, wokalu nienawidzę ( jedyny zespół, którego naprawdę nie jestem w stanie słuchać). W gatunku PMetal sa lepsze zespoły.

Volomir
02-09-2009, 19:29
Tak więc zostanę przy AA. Zastanawiam się czy nie zacząć słuchać Vader może i to antychrześcijaństwo ale kto zwraca uwagę na tekst. Co wy o tym myślicie. Może Volomir zna zespół spełniający moje i jego własne wymagania

Ja zwracam uwage na tekst;) Ale inna sprawa, ze: po pierwsze i tak go nie rozumiesz przez growl, po drugie siarka musi byc, po trzecie nie wszystkie utwory sa antyreligijne, po czwarte jak traktujesz metal tak calkiem serio serio to zmien to;) i po piate jesli odrzucasz zespoly antyreligijne, nihilistyczne itd to zamykasz sobie droge to wiekszosci swietnych bandow. Moje zdanie jest takie, ze siarka byc musi i nie ma wala:P a na pewno daj +10 do metalowosci i ociekania zajebistoscia.
Chyba zespol Death nie jest anty;) on jest bardziej philosopher;) poza tym ja death metalu nie lubie, a chyba wszystko ktore znam sa siarczyste mniej lub bardziej:P


Co myślicie o Hammerfall

Geje:P kupa lepszych zespolow, szkoda czasu na nich.

Furvus
02-09-2009, 21:00
Późniejszy death już nie jest antyreligijny (zmienili nawet logo wtedy), ale grają już wtedy progresywny death, jak dla mnie dość nudny. Wolę jak Chuck wykrzykuje "Why don't you pull the plug, Let me pass away" ("dlaczego nie wyciągniesz wtyczki, pozwól mi odejść" w wolnym tłumaczeniu) co nie jest zbyt chrześcijańskie ;)

Kiedyś w ogóle nie zwracałem uwagi na teksty. Odmieniło mi się odkąd zacząłem słuchać Kazika, teraz zdarza mi się już zainteresować tekstem, a jak mi się on spodoba, to radocha ze słuchania jest dwa razy większa 8-) W zasadzie niektórych (niemetalowych) kawałków bym za bardzo nie lubił, gdyby nie tekst.

A Hammerfall posłuchaj sobie pierwszych dwóch płytek, swego czasu były dość przełomowe (pozwoliły klasycznemu heavy powrócić do łask), a że każdy kto posłucha czegoś więcej (w tym ja) uważa je za stratę czasu, to co innego ;)

Volomir
02-09-2009, 21:04
Późniejszy death już nie jest antyreligijny (zmienili nawet logo wtedy), ale grają już wtedy progresywny death, jak dla mnie dość nudny. Wolę jak Chuck wykrzykuje "Why don't you pull the plug, Let me pass away" ("dlaczego nie wyciągniesz wtyczki, pozwól mi odejść" w wolnym tłumaczeniu) co nie jest zbyt chrześcijańskie

Hmm to wychodzi ze i tak kazdy zespol jest antychrzescijanski:P Np taki Manowar, oni by sie tylka ciachali i zabijali;) Zostaw metal, sluchaj disco!

Furvus
02-09-2009, 21:20
Dałem tylko przykład z ulubionego kawałka Death, na Scream Bloody Gore działy się ciekawsze rzeczy. Poza tym zależy jak na to patrzeć - czy za antyreligijne uznawać zespoły odnoszące się tekstowo, imagem, okładkami do treści jawnie antyreligijnych czy też satanistycznych (co się często pokrywa) czy też te które bezpośrednio nie atakują religii, ale ich teksty (jak ten Pull the Plug) na pewno bardzo by się nie spodobały proboszczowi ;) i są sprzeczne z doktryną chrześcijaństwa oraz zwykle także innych religii.

W sumie nawet w tym pierwszym, ścisłym znaczeniu dla Matatjahu odpada połowa rocka i metalu począwszy od The Rolling Stones i Johna Lennona przez Napalm Death po Nine Inch Nails i System Of A Down. W końcu rock to muzyka buntu, a religia to bardzo wdzięczny temat.

Volomir
02-09-2009, 21:32
Od ktorej by na to strony nie patrzec to metal i rock zawsze mialy "problem" z religia. Wspomniane juz prze Furvusa Rolling Stonesi i reszta ferajny. Nawet taka glupotka jak KISS, ktorych uwielbiam! No i to zlowieszcze rozwiniecie skrotu Knights In Satan Service :twisted: a juz historie z puszczaniem utworow od tylu by uslyszec straszny przekaz! Tylko po co to? Wystarczy Venom puscic do przodu i to samo jest;) W metalu i rocku bunt musi byc. Dlatego nadal uwazam, ze bez dystansu do metalu sie nie powinno nawet zblizac bo mozna sie przerazic;)
A ze jacys panowie sobie narysuja pentagram jeden czy dwa, to nie znaczy, ze co piatek jedza kota i gwalca dziewice:P

Furvus
02-09-2009, 22:50
Gorzej jak niektórzy wezmą coś na serio i zaczną podpalać kościoły ;) Apropos, coś słyszałem że Varg wyszedł z więzienia, ciekawe czy coś teraz wyda 8-)

Słyszeliście coś ciekawego w metalu w tym roku? Bo mimo że dużo płytek wychodzi to trafiam conajwyżej na dobre granie, takie żeby posłuchać parę razy i zapomnieć w zalewie lepszej muzyki.

Limon
03-09-2009, 07:37
Tako rzecze Wikipedia:


W czerwcu 2009 roku Vikernes zapowiedział realizację nagrań nowego albumu[4]. Premierę albumu zaplanowano na 2010 rok

Ciekawe czy na premierę zaplanowano jakieś atrakcje w stylu Varga ;)

glaca
03-09-2009, 08:32
Słyszeliście coś ciekawego w metalu w tym roku?
nowy Converge, nowa Black Dahlia Murder, Doomriders, Fall of Efrafa...
nie samym gej-metalem czlowiek żyje ;)

Świętowit
03-09-2009, 09:05
ciekawe czy Nergal nagra cos z Doda ;) znajomy z mojego miasta gra w behemocie ale mnie jakos zawsze rajcowal KAT. Opinie o tej kapeli sa niesamowicie skrajne ja naleze do tych ktorzy uwazaja ze ta muzyka ma w sobie to cos... ale to kwestia gustu

Volomir
03-09-2009, 09:49
Słyszeliście coś ciekawego w metalu w tym roku?

Bardzo dobre Heaven & Hell, PATHOSRAY - Sunless Skies taki wloski prog/power metal mi tam sie bardzo podoba, ma to "cos", nowy Riverside tez trzyma poziom, Samael - Above czyli chyba najdziwniejsza plyta Szwajcarow. Cos jakby zrobic plyte pomiedzy Ceremony, a Passego i totalnie ja odhumanizowac. Plyta dziwna, trudna, troche nudna, ale ostatecznie ma pare fajnych kawalkow;)
A no i Evangelion Behemotha:P Taka solidna plyta, dobra by Beh zajal miejsce Dimmu Borgir i zawojowal USA jako "ci mroczni i zli co koty wpierdzielaja".


Ciekawe czy na premierę zaplanowano jakieś atrakcje w stylu Varga

Na pewno bedzie duzo fajerwerkow w Norwegii:P

a tak z ciekaowsci co sadzicie o najabrdziej odjechanym zespole metalowym?
http://www.youtube.com/watch?v=bu3ytlZZLO8

Mopek
03-09-2009, 10:55
Nie no jak kto lubi :P

Volomir nie spodziewałem sie tego po Tobie :P

Ja ostatnio przesłuchuje Arcturus'a płytki. Nawet nawet...

Volomir
03-09-2009, 11:20
Dziwie sie, ze sie nie spodziewales. Przeciez ja uwielbiam avangardowy metal, a Dol Theeta wydala jedna z najlepszych avangardowych plyt ubieglego roku. A na pewno njabardziej odjechana;)

Furvus
03-09-2009, 12:34
Słyszeliście coś ciekawego w metalu w tym roku?
nowy Converge, nowa Black Dahlia Murder, Doomriders, Fall of Efrafa...
nie samym gej-metalem czlowiek żyje ;)
Nie chodziło mi o jakieś około-corowe wynalazki, w tym temacie najlepsza jest i tak Kylesa, mimo że core'a tam mniej niż na poprzedniej płycie (pewnie przez to jest dużo lepsza :P ). Chodziło mi właśnie o ten klasyczny "wesoły metal", jak go nazywasz ;)


Bardzo dobre Heaven & Hell, PATHOSRAY - Sunless Skies taki wloski prog/power metal mi tam sie bardzo podoba, ma to "cos", nowy Riverside tez trzyma poziom, Samael - Above czyli chyba najdziwniejsza plyta Szwajcarow. Cos jakby zrobic plyte pomiedzy Ceremony, a Passego i totalnie ja odhumanizowac. Plyta dziwna, trudna, troche nudna, ale ostatecznie ma pare fajnych kawalkow;)
A no i Evangelion Behemotha:P Taka solidna plyta, dobra by Beh zajal miejsce Dimmu Borgir i zawojowal USA jako "ci mroczni i zli co koty wpierdzielaja".
Hmm Riverside podobno będzie grało cały album na koncertach, więc chętnie posłucham tego pierwszy raz na żywo, szczególnie że jak ostatnio grali numery z jeszcze wtedy nie wydanej, nowej płyty to brzmiały bardzo w porządku. H&H to odgrzewany kotlet, nawet nie chce mi się tego słuchać, tego Pathosray (ciekawa nazwa ;P) jeszcze nie znam, dzięki za polecenie. Above mam posłuchać od tych kilku miesięcy i ciągle nie mogę się do tego zabrać, może przed 1 grudnia i koncertem z Paradise Lost mi się uda ;) Behemotha słyszałem tylko jeden kawałek który wylądował promocyjnie w necie, nawet ciekawy. Słyszałem też w radiu nowe nagrania Vadera, lepsze niż ostatnia płyta na pewno. A Behe w USA robią za coraz większą gwiazdę jeśli chodzi o metal, co bardzo mnie cieszy.


a tak z ciekaowsci co sadzicie o najabrdziej odjechanym zespole metalowym?
http://www.youtube.com/watch?v=bu3ytlZZLO8
Nawet może być, ale gdzie tu metal to ja nie wiem ;P To już tu jest więcej metalu: http://www.youtube.com/watch?v=FRopMr-3lFU i do tego śpiewa moja ulubiona wokalistka rockowa, chociaż ostatnio PJ depta jej po piętach ;)

Co do nie-antyreligijnego death metalu to przypominam sobie właśnie Nile i z tego co kojarzę to oni zgodnie z nazwą interesują się tylko mitologią starożytnego Egiptu i nagrywają kawałki o takich fajnych tytułach jak "Libation Unto The Shades Who Lurk In The Shadows Of The Temple Of Anhur" albo najlepszy "Papyrus Containing The Spell To Preserve Its Possessor Against Attacks From He Who Is In The Water" :lol:

Matatjahu
03-09-2009, 14:13
Metal po części jest anty a po części nie. Tak więc zostanę przy AA, Nightwish, Rhapsody of Fire (po@#$y wiem wiem ale nawet fajni) No i przetestuję Acid Drinkers (dobrze napisałem?)

Na rockmetalshop nie ma dużego wyboru koszulek RoF i takie pytanie można gdzieś indziej kupić :?: Z Vader słucham tylko Sword of the Witcher

Jak oglądnołem na youtube wywiad Kuby z Peterem to wynika że oni sprzeciwiają się kościołowi nie Bogu i religii chyba że coś źle zrozumiałem

Volomir
03-09-2009, 15:14
Metal po części jest anty a po części nie.

Metal nie jest anty, tylko pro wolnosciowy;) A zakazy Kosciola/religii sie z tym wiaza.


Z Vader słucham tylko Sword of the Witcher (świetne szkoda że vader nie przejdzie na fantasty

No Bogu niech beda dzieki, ze nie przejda na fantasy! Kawalek jest prosciutki i widac, ze stworzony na potrzeby gry, zeby gawedz latwo to lyknela.


ale ktoś musi odstraszyć fell i innych patałachów od zbeszczeszczenia metalu)

A w jaki sposb fell (chyba feel jesli dobrze rozumiem?) beszczesci metal? I w jaki sposb Vader ten proces powstrzymuje? Sabotuje powstanie nowej plyty?:P


Jak oglądnołem na youtube wywiad Kuby z Peterem to wynika że oni sprzeciwiają się kościołowi nie Bogu i religii chyba że coś źle zrozumiałem

Jak znam zycie to tak: Peter w domu jest przeciw kosciolowi, w TV przeciw religii, a w Vaderze przeciw Bogu;) No bo jak mam interpretowac Hallelujah! God is Dead? ;P

Dajze sobie na luz z tym dzieleniem na anty i nie anty. Jak masz dystans do tego czego sluchasz, bo tylko tego sluchasz, a nie idziesz na jakas wlasna wojne w koszulce Vadera, to mozesz bez strachu cluchac wszystkiego;)

Matatjahu
03-09-2009, 15:27
Z tym powstrzymywaniem feel znów coś palnołem :lol: aż sam się z tego śmieje. Muszę spoważnieć i pisać przemyślanie.

Że jest pro wolnościowy to dobrze i lepiej ujmuje to cały typ muzyki którą jest metal np lepiej niż podział na anty i nie anty.

W sumie dobrze że vader nie jest fantasty ale zajeli by się czymś innym niż krytykowaniem religii :( podchodzić z dystansem spróbuję ale nie gwarantuje że mi sie uda ;) choć nie interesuje mnie tekst byle był dobry i nie anty religijny ale jeśli jest zajmuję się tylko jakością tekstu.

Interpretuj tak ;)

Przechodząc przez pusty dom
Widzę coś na ścianie
Skrzyżowane patyki na ścianie (chodzi o krzyż ;p)
I klęczącego faceta mówiącego do metalowego posążku
Bóg jest Martwy! MARTWY! HALLELUYAH!

Smród spalonych ciał
Leżące zmasakrowane dziewice bez twarzy
Facet patrzący się w niebo
Śpiewający pieśni i jedzący piasek zmarnowania (wtf?)
Bóg jest Martwy! MARTWY! HALLELUYAH!

Obszedłem całą ziemię
I nie widziałem żadnych cudów
Tylko ludzkość zatrutą przez mity
Czemu nikt nie może zobaczyć moich skrzydeł?
Bóg jest Martwy! MARTWY! HALLELUYAH!

Co myślicie o acid drinkers jak dla mnie fajnie ale zespół to świry i poj@#y większe niż RoF

http://www.youtube.com/watch?v=a5dYqEr_STM&NR=1 w dwóch partach. Ten drugi tam po lewej.

Mopek
03-09-2009, 15:33
Kurde wodzu jak masz tak sie czepiać, że coś jest antyreligijne to nie wiem zacznij słuchać Arki Noego lub Dzieci z Brodą :P

Tam nie bedziesz miał problemu ze złym podejściem do religii :P

Ostatecznie polecam Chrześcijanin tańczy :P

Matatjahu
03-09-2009, 15:45
Mówiłem że spróbuje się powstrzymać ;)

Volomir
03-09-2009, 15:49
W sumie dobrze że vader nie jest fantasty ale zajeli by się czymś innym niż krytykowaniem religii

Ale co w tym zlego? Religia to nie swieta krowa, ze nie mozna jej krytykowac. To, ze krytykuja religie to nie znaczy, ze nawoluja do palenia kosciolow i gwalcenia zakonnic. A poza tym ladnie to trafia w moj swiatopoglad:P


Interpretuj tak

No wez, jeszcze mi przetlumaczyles:P To nie jest interpretacja, tylko tlumaczenia, poza tym rozumiem po angielsku, nie musiales:P Bo moje pytanie "jak mam interpretowac" bylo retoryczne;)


Co myślicie o acid drinkers jak dla mnie fajnie ale zespół to świry i poj@#y większe niż RoF

Nie porownuj Kwaso Zlopow do tych dziwakow z RoF! NIgdy! Za to laduje sie w najnizszym krego piekla!

Matatjahu
03-09-2009, 15:54
Co do pierwszego masz rację.
Co do drugiego niezbyt rozumiem o co ci chodzi.
Co do trzeciego to porównuję ludzi a nie zespoły (dokładniej ludzi z tych zespołów)

Volomir
03-09-2009, 16:03
Co do drugiego niezbyt rozumiem o co ci chodzi.

Ja sie pytam retorycznie jak mam interpretowac teskt. Ty mi wrzucasz tlumaczenie. To kto popelnia blad?:P


Co do trzeciego to porównuję ludzi a nie zespoły (dokładniej ludzi z tych zespołów)

No to jeszcze gorzej! Porownac bande rock'n'rollowych wesolkow z gejowatymi bucami z Wloch? Litosci :P

Matatjahu
03-09-2009, 16:25
1.Mój błąd myślałem że chodzi ci o ten wywiad u Kuby a to o tłumaczenie chodzi :mrgreen:
2. :lol: w porównaniu chodzi mi o to że oba zespoły to świry i tyle a czy gejowskie (choć tak nie myślę) czy pijackie nie ma znaczenia.

Nie mówcie że znów zaczynam bo o co innego mi chodzi. Peter mówił u wojewódzkiego że krytykują narzucanie religii itp. podczas gdy w "God i Dead" przeczy istnieniu boga.

Furvus
03-09-2009, 23:12
Trochę dystansu, olej to. Ja np. ze względu na przekonania nigdy nie słuchałbym lewackiego i propagującego komunizm Rage Against The Machine, ale co sobie tam rapują w tekstach nie za bardzo mnie obchodzi...
Rhapsody (ov Fajer :lol: ) to na pierwszych płytkach nawet fajne granie, przynajmniej było takie jak ich ostatni raz słuchałem parę lat temu ;) , koncerty też grają bardzo w porządku. Acidzi (nie wiem na jakiej płaszczyźnie można ich porównywać z RoF) to fajna, zabawna kapelka, Titus to niezły świr i showman (jego występy u Powiatowego wymiotły wszystko :lol: ), poza tym grają też świetne koncerty, co do których zawsze miałem szczęście nie płacić za bilet więcej niż 6 zł 8-)

PS. Kawałek God is Dead jest strasznie banalny (i nie chodzi mi tu o tekst) i maksymalnie uproszczony, Vader (a w zasadzie Peter) nagrał dziesiątki lepszych kawałków.

Matatjahu
04-09-2009, 13:45
Z powrónaniem to o to że świry i dziwaki a Acid większy.

Do vadera podejdę z dystansem. Więc tak to fajny zespół dobrze grają i o tym co im po głowach chodzi jak mi się to nie podoba to się nad tym nie zastanawiam i skupiam na muzyce bo tekst jest dla tych którzy nie przepadają za religia i wytykają jej błędy a dla pozostałych zostaje muzyka i dobrze brzmiący i zaśpiewany (growl) tekst.

Volomirze miałeś rację RoF się szybko nudzi. Pościągałem wczoraj kilka piosenek to niemal identyczne. Co do AA to może trochę mało zróżnicowanie ale fajnie dość.

Znacie jakiś dobry zespół Power Metalowy. Byle grał fantasty chyba że jest jakiś świetny nie grający fantasty. Żeby się nie nudził i nie był wolniejszy od RoF (póki co w ES słyszałem najszybszą grę na gitarze)

Amrod
04-09-2009, 13:59
Znacie jakiś dobry zespół Power Metalowy. Byle grał fantasty chyba że jest jakiś świetny nie grający fantasty. Żeby się nie nudził i nie był wolniejszy od RoF (póki co w ES słyszałem najszybszą grę na gitarze)
Blind Guardian? Demons & Wizards, Iced Earth.

Jarl
04-09-2009, 14:01
Znacie jakiś dobry zespół Power Metalowy. Byle grał fantasty chyba że jest jakiś świetny nie grający fantasty. Żeby się nie nudził i nie był wolniejszy od RoF (póki co w ES słyszałem najszybszą grę na gitarze)

http://www.youtube.com/watch?v=61Yi4w7saZk
To jest dość dobre. Co prawda smoków nie ma, ale to nie ten typ fantasy.

Volomir
04-09-2009, 14:07
Volomirze miałeś rację RoF się szybko nudzi. Pościągałem wczoraj kilka piosenek to niemal identyczne. Co do AA to może trochę mało zróżnicowanie ale fajnie dość.

Ja nie mowie, ze nudni, tylko sa kiepscy ;) Ale dosyc krytyki;)
Z Power metalu to ja generalnie wielbie jeden zespol: Dream Evil za ich rock'n'rolowe podejscie;)

http://www.youtube.com/watch?v=Kea6suUaWjQ

Furvus
04-09-2009, 15:05
Helloween, Gamma Ray, Jag Panzer (amerykańska odmiana Poweu), Edguy (bardziej wesołkowaty, tylko starsze płyty), Rage (trochę ostrzejszy), wszystkie raczej bez klimatów fantasy (chociaż, ale to nawet lepiej ;) ). Jeśli chodzi o klimaty fantasy, to wg mnie najlepszy jest już wspomniany Blind Guardian.

Grogmir
05-09-2009, 12:12
Metal Church jest nieco powerowy i ma klimat, choć głównie pierwsze płyty. Swoją drogą, tyle postów o powerze, a gdzie Manowar?? Toż o królach zapominać się nie godzi ;)

Volomir
05-09-2009, 12:33
Bo ManOwaR to najprawdziwszy i jedyny wlasciwy HEAVY METAL! Wystarczy spojrzec na obwod bicepsu wokalisty by stwierdzic, z jest on 5 razy wiekszy od sredniej obwodu bicepsu wokalisty zespolu power metalowego i tylko 3 razy wiekszy od sredniej obwodu bicepsu wokalisty heavy metalowego! Jasno z tego wynika, ze ManOwaR jest Heavy Metalowy! Ba, on jest ponad jakimkolwiek metalem;)

jan_boruta
05-09-2009, 12:48
Nie zapominaj o heavy latexowych gaciach!

Wojownik z Lasu
05-09-2009, 14:01
A czemu nikt nic nie wspomniał o najnowszej płycie kanibali? Toż to jedno z najlepszych dzieł tego roku. Płytka u mnie stoi tylko za The Bleeding, którego chyba nigdy nic nie pobije dla mnie.

A póki co to do najlepszych tegorocznych płyt bym zaliczył:
Crack the Skye - Mastodon
Ruination - JFAC
Earthsblood - God Forbid
Time Waits for no Slave - Napalm
nowy Minsk, nazwy nie pamiętam ni huhu, a nie chce mi sie sprawdzać.

Kreator wydał całkiem dobrą płytkę ale bez rewelacji.
Coś w połowie września czyli za ponad tydzień nowa ekipa Rudego wydaje nową płytę, która po wydanym Headcrusherze zapowiada się imo świetnie.

Oczekuje na Slayera (02.10 albo 02.11, cholera wie, pewnie to drugie). Słuchał ktoś 2 wydane kawałki? Jak już to jaka opinia?;d

Volomir
05-09-2009, 14:28
łuchał ktoś 2 wydane kawałki?

Slyszalem jeden i jak dla mnie jest blizniaczo podobny do kawalkow z CI. O ile CI byl fajny to drugi raz nie bede jadl tego samego kotleta;)

Demand
05-09-2009, 16:53
Czy ja słyszałem dyskusję o Manowar?! :D No to obowiązkowo przypominam zdjęcie tych herosów z poprzedniego forum :D
http://1.bp.blogspot.com/_5tY-XfbgJe0/SdSzwh7IhpI/AAAAAAAACW8/t5vOIb3QA-M/s400/manowar1.jpg
Nawet ich gwizdanie przy goleniu jest epickie!

Matatjahu
05-09-2009, 17:10
Dlaczego Blind Guardians tak wam się podoba :?:

Mopek
06-09-2009, 10:06
Mnie tam sie jakoś nie podobają. Dla mnie to zbyt pedalskie :P Jakoś tak do mnie nie trafia :P

Z takich klimatów wole już Sonate Arctice
http://www.youtube.com/watch?v=TUszotxu ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=TUszotxuwGo&feature=related)


A to jest całkiem fajnie ;p
http://www.youtube.com/watch?v=MT4VJ-n3hRc

Grogmir
06-09-2009, 12:10
Troszkę stonera, Corrosion of Conformity: http://www.youtube.com/watch?v=0SqvDSX3RU4 kawałek wykręca suty, jak i cała płytka zresztą, słuchał ktoś?

Furvus
06-09-2009, 23:20
A czemu nikt nic nie wspomniał o najnowszej płycie kanibali? Toż to jedno z najlepszych dzieł tego roku. Płytka u mnie stoi tylko za The Bleeding, którego chyba nigdy nic nie pobije dla mnie.

A póki co to do najlepszych tegorocznych płyt bym zaliczył:
Crack the Skye - Mastodon
Ruination - JFAC
Earthsblood - God Forbid
Time Waits for no Slave - Napalm
nowy Minsk, nazwy nie pamiętam ni huhu, a nie chce mi sie sprawdzać.

Kreator wydał całkiem dobrą płytkę ale bez rewelacji.
Coś w połowie września czyli za ponad tydzień nowa ekipa Rudego wydaje nową płytę, która po wydanym Headcrusherze zapowiada się imo świetnie.

Oczekuje na Slayera (02.10 albo 02.11, cholera wie, pewnie to drugie). Słuchał ktoś 2 wydane kawałki? Jak już to jaka opinia?;d
Swój człowiek ;) Mastodon bardzo dobry, a przede wszystkim zaskakujący, Cannibale rzeczywiście niezłą płytę nagrali, Napalmi gorzej od dwóch ostatnich płytek i jakoś tak za bardzo melodyjnie (identyczny zarzut do Kreatora), Minsk nowy wymiata prawie tak jak poprzedni, a Slayer niezależnie od tego co wyda będzie zajebisty ;)

PS. Manowar jest oczywiście genialny na swój sposób, a kto wątpi ten pozer :lol:

PS2. To Corrosion Of Conformity bardzo fajne, zdaje się że kolesie z niego grają w Down z \m/ Philem Anselmo \m/?

Volomir
07-09-2009, 09:13
Ja to zazwyczaj jestem opozniony jesli chodzi o nowosci;) Zreszta po co mam isc w nowosci jak mam tyle nowych staroci? :P Choby teraz sobie robie przeglad historii metalowej avangardy. Takie bandy jak: Aghora, Anubi, Diabolos Rising, Disharmonic Orchestra, Agalloh, Celestial Season, Korova czy Oxiplegatz;) Na prawde fajna zabawa od blacku z trabkami po jakies pseudo elektroniczne uderzenia;) Same hiciory!

Furvus
07-09-2009, 11:32
Ja też raczej późno słucham nowych rzeczy, np. Vadera i Behemotha jeszcze nie słyszałem poza paroma kawałkami w radiu, ale obie wydają się naprawdę niezłe. Co do awangardy metalowej, to mi wystarczą dwa zespoły: Ulver gdy idzie o elektronikę i Deathspell Omega gdy idzie o szatana ;)

Volomir
07-09-2009, 19:43
Avangadry nigdy za malo:P

http://www.youtube.com/watch?v=kbOeQkQUX48

http://www.youtube.com/watch?v=at_zCqifAoo

Emiliusz
07-09-2009, 22:11
Az chcialoby sie napisac "o lol" :D
Ja tam wole cos w klimacie Celtic Frost http://www.youtube.com/watch?v=dW6RXTjm4iA
albo Dissection http://www.youtube.com/watch?v=8PgVfYL-3X0 ;)

Matatjahu
08-09-2009, 12:07
Blind Guardian jest świetny sonata arctica też niczego sobie.

Takie pytanie czy istnieje jakiś viking, melodic death, death metalowy (itp) nie krytykujący religi bo to trochę nudne a ja wole fantasty i coś jak acid drinkers (teksty) A no i żeby ten zespół był dobry i nie nudny...

Volomir
08-09-2009, 12:16
Takie pytanie czy istnieje jakiś viking, melodic death, death metalowy (itp) nie krytykujący religi bo to trochę nudne

A Ty znowu swoje ;) ciezko jest wyszukiwac z glowy zespoly, ktor enie krytykuja religii, bo raczej nie zwraca sie na to uwagi, przynajmniej dla mnie to normalny temat i nie robie sobie filtracji w glowie co jest anty, a co nie.


A no i żeby ten zespół był dobry i nie nudny...

Kazdy by tak chcial ;)

glaca
08-09-2009, 12:31
Takie pytanie czy istnieje jakiś viking, melodic death, death metalowy (itp) nie krytykujący religi bo to trochę nudne
ZAO, As I Lay Dying,
ciężkie zadanie. metal zawsze pompował rower dla Szatana.

Matatjahu
08-09-2009, 16:23
Więc zostanę przy Amon Amarth. Oni w swoim Where is your God nie krytykowali a zachęcali do rozmyślań i stawiali pytanie. Ni żebym znów dzielił zespoły na anty tylko że prócz muzyki lubię posłuchać czegoś co skierowuje do "myślenia i refleksji" (jak to powiedział u wojewódzkiego Peter tyle że takich tekstów w Vaderze nie mają :lol: może część ale napewno nie God is Dead ) jeśli nie mają nic mądrego do powiedzenia to pozostaje fantasty. Nie mówcie że słucham metalu ze względów filozoficznych bo przekaz (nie idiotyczny) jest tylko częścią tej muzyki i się z nią wiąże z tego co mi się wydaje metal jest prowolnościowy więc niesie jakąś ideologie.

Ostatnio słucham Acidofilia (Acid Drinkers) i Night at the Opera (Blind Guardian) no i jest świetne.

Mopek
08-09-2009, 16:53
Z Blindów to podobało mi sie kiedyś to: http://www.youtube.com/watch?v=1AfNOKQdY-U

A może Hermh ? :P
http://www.youtube.com/watch?v=3Jea6cAznfs

Volomir
08-09-2009, 17:36
Więc zostanę przy Amon Amarth. Oni w swoim Where is your God nie krytykowali a zachęcali do rozmyślań i stawiali pytanie. Ni żebym znów dzielił zespoły na anty tylko że prócz muzyki lubię posłuchać czegoś co skierowuje do "myślenia i refleksji" (jak to powiedział u wojewódzkiego Peter tyle że takich tekstów w Vaderze nie mają może część ale napewno nie God is Dead )

Ale wlasnie tu jest blad, bo wiekszosc tekstow nie krytykuje od tak, tylko daje do myslenia! Nawet to God is dead, to nie ejst krytyka tylko rozmyslanie. Poprostu przestan kategoryzowac. Bo choc taki np: Behemoth wali na kazdej plycie utwor jak At the left hand of God, to wiekszosc jest i tak o filozofii czy tam innych kulturach. Doczepiles sie tej antyreligijnosci, a jak Glaca ladnie podsumowal metal zawsze pompowal rower dla szatana. Szatan to metal, metal to szatan jak spiewal Romek;) Albo akceptujesz metal takim jaki jest, albo sluchasz zespolow ktore nie odnosza sie negatywnei do religii i tym samym zamykasz sobie droge do poznania swietnych bandow.


jeśli nie mają nic mądrego do powiedzenia to pozostaje fantasty

Kurde, cos w tym jest! Jak sie nie ma nic do powiedzenia do zostaje spiweac o fantasy! Dlatego tez nie slucham zespolow fantasy :mrgreen:

Grogmir
08-09-2009, 19:21
PS2. To Corrosion Of Conformity bardzo fajne, zdaje się że kolesie z niego grają w Down z \m/ Philem Anselmo \m/?

Owszem ;) Co do Phila, nagrał on świetną wg mnie, płytkę (w sumie to EP-ka) ze swoją żoną, "Southern Isolation" - zero komery, 5 kawałków pełnych pieknego, akustycznego southerna z psychodelicznym żeńskim wokalem (zazwyczaj babka za majkiem mnie odrzuca, tu jest odwrotnie ;) ). Może nie jest to do końca metal, ale skoro mówimy już o Anselmo.. http://www.youtube.com/watch?v=OhwhmezEQLM
http://www.youtube.com/watch?v=rsvGgtDLnEQ kawałek o zmarłym Dimebagu Darellu, gitarzyście Pantery
tu macie próbki, ogólnie płytkę bardzo ciężko dostać, no ale dla chcącego..jak coś to PW ;P

Furvus
08-09-2009, 21:32
Blind Guardian jest świetny sonata arctica też niczego sobie.

Takie pytanie czy istnieje jakiś viking, melodic death, death metalowy (itp) nie krytykujący religi bo to trochę nudne a ja wole fantasty i coś jak acid drinkers (teksty) A no i żeby ten zespół był dobry i nie nudny...
Jak melodic death to może jeszcze być Children of Bodom, Arch Enemy... O wikingach jako pierwszy śpiewał Bathory, od płyty Blood Fire Death w górę, tylko w ich najlepszym kawałku "One Road To Asa Bay" jest trochę o chrześcijaństwie, ale chodzi głównie o krytykę wprowadzania tej religii ogniem i żelazem...



Owszem ;) Co do Phila, nagrał on świetną wg mnie, płytkę (w sumie to EP-ka) ze swoją żoną, "Southern Isolation" - zero komery, 5 kawałków pełnych pieknego, akustycznego southerna z psychodelicznym żeńskim wokalem (zazwyczaj babka za majkiem mnie odrzuca, tu jest odwrotnie ;) ). Może nie jest to do końca metal, ale skoro mówimy już o Anselmo.. http://www.youtube.com/watch?v=OhwhmezEQLM
http://www.youtube.com/watch?v=rsvGgtDLnEQ kawałek o zmarłym Dimebagu Darellu, gitarzyście Pantery
tu macie próbki, ogólnie płytkę bardzo ciężko dostać, no ale dla chcącego..jak coś to PW ;P
Hmm, bardzo w porządku te próbki, chyba zainteresuję się całą EP-ką :)

Matatjahu
09-09-2009, 16:33
[quote]Więc zostanę przy Amon Amarth. Oni w swoim Where is your God nie krytykowali a zachęcali do rozmyślań i stawiali pytanie. Ni żebym znów dzielił zespoły na anty tylko że prócz muzyki lubię posłuchać czegoś co skierowuje do "myślenia i refleksji" (jak to powiedział u wojewódzkiego Peter tyle że takich tekstów w Vaderze nie mają może część ale napewno nie God is Dead )

Ale wlasnie tu jest blad, bo wiekszosc tekstow nie krytykuje od tak, tylko daje do myslenia! Nawet to God is dead, to nie ejst krytyka tylko rozmyslanie. Poprostu przestan kategoryzowac. Bo choc taki np: Behemoth wali na kazdej plycie utwor jak At the left hand of God, to wiekszosc jest i tak o filozofii czy tam innych kulturach. Doczepiles sie tej antyreligijnosci, a jak Glaca ladnie podsumowal metal zawsze pompowal rower dla szatana. Szatan to metal, metal to szatan jak spiewal Romek;) Albo akceptujesz metal takim jaki jest, albo sluchasz zespolow ktore nie odnosza sie negatywnei do religii i tym samym zamykasz sobie droge do poznania swietnych bandow.


jeśli nie mają nic mądrego do powiedzenia to pozostaje fantasty

Kurde, cos w tym jest! Jak sie nie ma nic do powiedzenia do zostaje spiweac o fantasy! Dlatego tez nie slucham zespolow fantasy :mrgreen:[/quote:bhof8vmk]

No masz rację przestane wreszcie kategoryzować. Takie pytanie gdzie można kupić przyzwoite koszulki w normalnej cenie bo na rockmetalshop trochu mały wybór tak że już w sklepie dla dresiarzy w moim mieście jest więcej. Między innymi świetne bluzy vadera i glany z nie wygórowanymi cenami. Furvus dzięki.

Mopek
10-09-2009, 10:45
A ja mam taką prośbę:
Jakie płytki z tego roku polecacie najbardziej ?

Haller
10-09-2009, 11:27
,,By the Light of the Northern Star" zespołu Týr

;)

Furvus
10-09-2009, 23:27
A ja mam taką prośbę:
Jakie płytki z tego roku polecacie najbardziej ?
Rome - Flowers From Exile. Tyle że to nie metal ;) Zgodnie z tematem to Mastodon - Crack The Skye, Kylesa - Static Tensions, Minsk - With Echoes In The Movement Of Stone. Wielu rzeczy jeszcze nie słyszałem...

Grogmir
12-09-2009, 13:37
http://www.youtube.com/watch?v=R-ZGa4DOwkY bardzo smakowity doom/stoner!

Wojownik z Lasu
16-09-2009, 14:56
Rudy z nową ekipą (jakaż to nowość) wydał wczoraj płytkę i trzeba powiedzieć, że materiał bardzo dobry, rzekłoby się wręcz, że prawie zajebisty (bo do zajebistości jednak troszeczkę brakuje). Bije na łeb to co Meta wydała rok temu.

Matatjahu
17-09-2009, 14:46
Obecnie słucham:

Nightwish
Blind Guardian
Acid Drinkers
System of a Down

Matatjahu
24-09-2009, 13:54
Co myślicie o Battlelore :?:

Haller
24-09-2009, 14:00
Bardzo dobry zespół jak dla mnie.
Grają o postaciach z Tolkienowskiego Śródziemia, mmmm...
Przyjemnie się ich słucha


A co myślicie o Finntroll?

Trollhammeren (http://www.youtube.com/watch?v=yGywo81G6lk&feature=fvw)

Badzo podoba mi się ten teledysk

24-09-2009, 14:07
A co sądzicie o Sepulturze ? ja metalu nie słucham, ale tę grupę od jakiegoś czasu sobie zarzucam i mi pasuje :)

Haller
24-09-2009, 14:10
No no, nieźle grają :D
Stary to zespół, 25 lat już ma i dalej grają :lol:

Volomir
24-09-2009, 14:58
Sepa dobra byla, teraz to nie Sepa. Zalozyciele czyli bracia Cavallera juz nie graja w nim wiec co to ma z Sepultura wspolnego?
Fintroll to kicha moim zdaniem, jak wieksozsc tego folkowego talatajstwa;)

Wojownik z Lasu
24-09-2009, 16:45
Fakt, Fintroll jest imo miernotą jak reszta podobnych mu zespołów.

A jeśli już tak pytamy to zna tutaj ktoś God Forbid?
Jeśli nie to tutaj na rozgrzewkę kawałki:
To the Fallen Hero - http://www.youtube.com/watch?v=NMwhJ6JV25Y
Empire of the Gun - http://www.youtube.com/watch?v=4TQmhJ6yUCY
Gone Forever - http://www.youtube.com/watch?v=KTy-qXKswcI

Mopek
25-09-2009, 07:29
Ja lubie czasem Finntrolla posłuchać. Tak na rozluźnienie, podoba mi się, że podchodzą właśnie w taki sposób do muzyki. Folk jest fajny są skoczne rytmy trzy akordy darcie mordy jak dla mnie ok :D
Miły odpoczynek od bluźnierczych wyziewów innych kapel ;)

Furvus
26-09-2009, 23:47
Finntroll jest zwyczajnie nudny, a co do sepy to zgadzam się z Volomirem, dopóki na wokalu był Max Cavalera to była niezła kapela, teraz to już tylko potrafią ładnie odegrać na koncertach parę starych kawałków... ale muszę przyznać że ten wokalista co przyszedł na miejsce Maxa (chciałem napisać "nowy" ale on jest wokalistą już chyba z 13 lat :lol: ) nieźle daje rady w takich klasykach jak Roots Bloody Roots.

Volomir
27-09-2009, 10:37
Ja tam teraz zasluchuje sie w QOTSA;) Wprawdzie to nie do konca metal, ale kurde, takiego czucia gitar i basu chyba zaden zespol nie ma! Jak dla mnie rock'n'roll XXI wieku! Musialem zaspamowac i sie tym podzielic;) A no i swietne teledyski maja;) A Homme, ze swoim brzydkim ryjkiem jest tak zajebisty i ma takiego swietnego stajla ze szok;) Tak, tym tez musialem sie z wami podzielic. Bo jak ktos nie slucha QOTSA to powinien zaczac;)

Wojownik z Lasu
28-09-2009, 15:23
Fakt, QOTSA jest świetne, głos Josha (Joshua?) Homme jest świetny, sekcja instrumentalna jest świetna, ogólnie cały zespół. Która płytka Volomir Ci się najbardziej podoba? Mi zdecydowanie SftD i debiutancka, kawał dobrej muzyki.

Volomir
28-09-2009, 15:34
Oczywiscie Songs for the Deaf! Jest najlepsza i moja ulubiona co widac po moim Lascie;) Z tejze "First It Giveth", "Song for the Dead", "The Sky Is Fallin'", "Go with the Flow"... Zreszta cala jest dopracowana od poczatku do konca! Lullabies to Paralyze tez lubie, aczkolwiek troche hmm za bardzo komercyjna, prostsza, ale z drugiej strony jest tam pare fajnych, na prawde fajnych utworow. Era Vulgaris byla dla mnie dziwna na poczatku, teraz uwazam za swietny, brudny kawal muzyki;) Rated R dobry, ostatnio troche sobie tego sluchalem bo wczesniej nie mialem z ta plyta kontatku. Debiut tez jest dobry, ale mimo wszystko SFTD bije wszystko;) Co do samego Homme, to ja wole go jako gitarzyste, fajnie spiewa, ale uwazam, ze ten drugi rudy pan spiewa jednak lepiej;) No i uwielbiam styl Homma, taki wlasnie wyluzowany;)

Grogmir
28-09-2009, 16:36
Już dawno miałem ich przesłuchać, teraz wiem od czego zacząć ;)

Wojownik z Lasu
28-09-2009, 21:08
Era Vulgaris też jest bardzo dobra, na początku cały początek płyty mi nie pasował, tylko 'tylnie' utwory ale po jakimś czasie całość mi idealnie spasowała i każdy kawałek uważam za świetny. Jeśli już jesteśmy przy Joshu to można jeszcze wspomnieć o jakże cudownym zespole jakim jest/był Kyuss. Napewno ktoś tutaj słuchał, Welcome to the Sky Valley to płytka, która mówi sama za siebie. Naprawdę polecam, tak samo jeszcze jeden zespół, EoDM, też związany z panem wyżej.

Grogmir
28-09-2009, 21:20
No Kyuss to klasyka klasyk.. ach te klimaty pustyni ;]

ode mnie: kolejny znakomity projekt panów z Pantery - Rebel Meets Rebel! Świetne, southernowe połączenie country i metalu, bardzo miło się słucha, jest moc ;)

http://www.youtube.com/watch?v=B2jwYmXuJio&feature=fvst

Nezahualcoyotl
28-09-2009, 22:19
Alez Panowie Rycerze ;) o co te spory :!: Wszak wszystko blednie przy nagraniach Bathory :lol: :
-Bathory
-The Return
-Under the Sign of the Black Mark
-Blood,Fire,Death
-Hammerheart
-Twilight of the Gods
Dodajcie do tego jeszcze Venom(ten z Kronosem ;) ),francuska Massacra,szwajcarski Sadness,niesmiertelny My Dying Bride,mroczny Ancient Rites,rzeznicki Dead Infection,klimatyczne Tiamat oraz Samael,a na podkrecenie tempa Napalm Death i Carcass ;) ...oto moja lista pod Medieval II
P.S.Bo co Klasyka to Klasyka :!: :!: :!:
http://www.youtube.com/watch?v=hDpc-831GPs
http://www.youtube.com/watch?v=XQwQw8Tfml4
http://www.youtube.com/watch?v=5pXQgb4SJ5Y
http://www.youtube.com/watch?v=_o7gqYbZFvs

Witch King
28-09-2009, 22:56
Obecnie słucham:

Nightwish
Blind Guardian
Acid Drinkers
System of a Down

Szacun za zespoły które słuchasz :D
Ja obecnie słucham:
Manowar, Metallica, Blind Guardian, Nightwish, Sabaton, Judas Priest :twisted:

Volomir
29-09-2009, 09:51
Alez Panowie Rycerze o co te spory Wszak wszystko blednie przy nagraniach Bathory :
-Bathory
-The Return
-Under the Sign of the Black Mark
-Blood,Fire,Death
-Hammerheart
-Twilight of the Gods
Dodajcie do tego jeszcze Venom(ten z Kronosem ),francuska Massacra,szwajcarski Sadness,niesmiertelny My Dying Bride,mroczny Ancient Rites,rzeznicki Dead Infection,klimatyczne Tiamat oraz Samael,a na podkrecenie tempa Napalm Death i Carcass ...oto moja lista pod Medieval II
P.S.Bo co Klasyka to Klasyka

Bathory? Bathory?? Bathory??? :lol: Nuda, nigdy do mnie nie trafial, ani muzycznie, ani "kultowo".
Venom jest wesoly, ten oddech rock'n'rolla w tych brudnych riffach;) Ale w sumie bo Welcome in Hell i Black Metal mogliby nie nagrywac;)
Napalm Death klasa sama w sobie;)
Tiamat jest dobry, ostatnio wpadlo mi pare plytek to moze jak bede miec czas to poslucham;) Zreszta ostatnio mi duzo plytek wpadlo;)
Plusa masz za Samaela, minusa ze wczesnego. Dla mnie we wczesnym Samaelu malo jest ciekwaych rzeczy. Tylko przeblyski geniuszu i nadchodzacego jutra (Ceremony of opposites, Passage) ratuja te plyty.


Szacun za zespoły które słuchasz
Ja obecnie słucham:
Manowar, Metallica, Blind Guardian, Nightwish, Sabaton, Judas Priest

Co tu jest do szanowania?:P Dwa najbardziej obciachowe zespoly pseudo metalowe.
A co do Ciebie to wykresl z listy Nightwisha i Sabatona i mozesz sie spokojnie rozwijac metalowo;)

Witch King
29-09-2009, 12:19
A co do Ciebie to wykresl z listy Nightwisha i Sabatona i mozesz sie spokojnie rozwijac metalowo;)

To co możesz polecić zamiast Sabatona i Nightwisha:)

glaca
29-09-2009, 12:27
widzę Volo, że przejąłeś paueczkę metalowego mentora po Furvusie ;p

Volomir
29-09-2009, 13:34
idzę Volo, że przejąłeś paueczkę metalowego mentora po Furvusie ;p

No ba;) Ktos musi wskazac drogu ku jedynej wlasciwej muzyce;)


To co możesz polecić zamiast Sabatona i Nightwisha:)

Zbyt ogolne pytanie. Tyle dobrych zespolow, a te sa cienkie poprostu:)

Matatjahu
29-09-2009, 15:49
Ja się ogólnie w muzyce chyba z volomirem zgadzam (nakierował mnie) ale co do nightwish się nigdy z nim nie zgodzę ;)

Nezahualcoyotl
29-09-2009, 16:31
Mlodzi,zdolni i z...Polski :!: Kto wie jak utrzymaja styl moga stac sie Wielcy:
http://www.youtube.com/watch?v=qVOMbttw ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=qVOMbttw-tA&feature=related)
Generalnie na poczatku lat 90tych bylo naprawde wiele dobrych polskich kapel(DDT,Sparagmos,Corruption,Tenebris(konia z rzedem temu kto ma "Odius progress"),Hermh,Wintershadows,Mordor,Pandemonium,Dead Infection,Cemetary of Scream,Graveland,Insane) i wiele innych,ktore pamietam z koncertow lub demowek kupowanych wprost z podziemnej sceny :!:
Ech...czasy zinow robionych na xero ;) odeszly juz w zapomnienie :!: To byly klimaty :!: Jazda na koncerty na drugi koniec Polski,recznie robione naszywki i koszulki,CD sciagane z Zachodu...mlodzi tego juz nie poznaja bo wszystko juz czeka na nich w sklepach ;) Pozdrawiam Stara Gwardie z Jarocina,Metalmanii i Strashszydla ;)

Witch King
29-09-2009, 19:59
Volomir, co ty tak się uparłeś że Nightwish jest cienki, bo nie gra typowego metalu, to jest akurat mało przekonujący argument że są ciency, tak to można powiedzieć o wielu zespołach, Sabaton nie każdemu pasuje, ale mi się go dobrze słucha

Wojownik z Lasu
29-09-2009, 20:17
Jak dobrze pamiętam to na starym forum była jakaś osoba, która słuchała Municipal Waste. Właśnie obsłuchuje drugi raz najnowszą płytkę i stwierdzam, że cudo. Płytka która w sumie do tej pory jest ich najlepszym dziełem i będzie jedną z płytek roku imo.

Volomir
29-09-2009, 20:30
Volomir, co ty tak się uparłeś że Nightwish jest cienki, bo nie gra typowego metalu, to jest akurat mało przekonujący argument że są ciency, tak to można powiedzieć o wielu zespołach, Sabaton nie każdemu pasuje, ale mi się go dobrze słucha

Nightwish jest cienki bo ma prostackie melodyjki, takie pitu-pitu, zero pomyslu, a nastawienie, zeby szybko wpadlo do ucha, czyli komercja jakiej nie lubie bo nic ze soba nie niesie. Nie ma tu ani fajnych riffow, nie ma mocnej, pobudzajacej perki (i nie mowie tu o napierdalaniu), nie czuc tu zadnego energetycznego ducha metalu, nie ma umiejetnosci. Gdzie tu jakis power? Wszystko jest prymitywne i ociera sie o jakis pop, a nie metal. A ja nie lubie jak cos jets prymitywne proste. Takie cos to na disco sie nadaje.
Co do Sabatona to nie lubie bo zespol wyplynal dlatego, ze nagral jedna piosnke o Polakach. Sam zespol nie jest tragiczny, ale stanowi drugą, jak nie trzecia lige power metalu. Prosta rytmika, proste riffy, brak polotu, wszedobylska nuda. Do tego wokalista no powiedzmy sobie szczerze, ci skrzeczacy wokalisci power/heavy metalowi maja wieksze jaja niz on. Robi sie z nich bogow metalu, a sa tylko prostymi rzemieslnikami ktorzy zweszyli inters i teraz pewnie beda nas odwiedzac co roku na duzej trasie. Czekam na plyte nagrana o Polsce. Jak ta sie ukaze, czekam na plyte w calosci po polsku.

A od siebie dodam ze ukazala sie now aplyta Tyr! I jest bardzo dobra! Tyr to jeden z niewielu albo jedyny zespol z teog nurtu pagan/viking metalu jaki na prawde lubie! To chyba przez ta lekka nutke progresji w ich tworczosci;)

http://www.youtube.com/watch?v=fu2bgwcv43o

Nezahualcoyotl
29-09-2009, 21:02
Troche staroci:
http://www.youtube.com/watch?v=69bHWfAg_0A
http://www.youtube.com/watch?v=mJpuNF84 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=mJpuNF84l7E&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=eKXtJ1mviT8
http://www.youtube.com/watch?v=_Cx0WMH24J0
http://www.youtube.com/watch?v=uKOhHBO9M0A
Jedno z najlepszych intro ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3yna-KEGUCc
Krycha Pozdrowionka :!:
http://www.youtube.com/watch?v=HW4mJldVkzA

glaca
29-09-2009, 23:03
Jak dobrze pamiętam to na starym forum była jakaś osoba, która słuchała Municipal Waste
ja ja ja! druga płyta znaczy Hazardous Mutation? bo do tej nowej boje sie podejsc z powodu recenzji hcpunków ;p

Zbrozło
30-09-2009, 10:11
A co do Ciebie to wykresl z listy Nightwisha i Sabatona i mozesz sie spokojnie rozwijac metalowo;)

To co możesz polecić zamiast Sabatona i Nightwisha:)

Może 3, 4 pierwsze płyty Amorphis? Też fińskie i melodyjne, ale moim zdaniem nie takie lukrowane jak Nightwish. Kolejne płytki to właściwie już jakiś rock progresywny więc nie na temat.

http://www.youtube.com/watch?v=KBLOMGMW ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=KBLOMGMW9ww&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=ezgL8ttb ... PL&index=1 (http://www.youtube.com/watch?v=ezgL8ttbL2A&feature=PlayList&p=95BFF5E4726E113D&playnext=1&playnext_from=PL&index=1)
http://www.youtube.com/watch?v=FxG5pjI8 ... playnext=1 (http://www.youtube.com/watch?v=FxG5pjI8wLk&feature=PlayList&p=95BFF5E4726E113D&index=0&playnext=1)
http://www.youtube.com/watch?v=lahqVxP3 ... L&index=46 (http://www.youtube.com/watch?v=lahqVxP3hTg&feature=PlayList&p=95BFF5E4726E113D&playnext=1&playnext_from=PL&index=46)

Wojownik z Lasu
30-09-2009, 15:06
Jak dobrze pamiętam to na starym forum była jakaś osoba, która słuchała Municipal Waste
ja ja ja! druga płyta znaczy Hazardous Mutation? bo do tej nowej boje sie podejsc z powodu recenzji hcpunków ;p

Nic nie pisałem o drugiej płycie, mówie o najnowszej, która mi sie strasznie podoba, w sumie jak ich cały dorobek. Coś w podobnym stylu polecisz?;)

Matatjahu
30-09-2009, 20:36
Właśnie zapomniałem napisać że słucham jeszcze Týr.

Wiktor_Lechki
30-09-2009, 22:30
Słucha ktoś z forum jakiegoś sludge, stonera, albo southern? ;)

Volomir
30-09-2009, 22:35
Ja slucham Sludge! To taki zajebiaszczy death z lekka nutka industrialu ze Szwajcarii! Bardzo dobra plyte wydali w ubieglym roku;)

Wiktor_Lechki
30-09-2009, 22:43
Sludge (w domyśle: sludge metal)- o to mi chodziło ;)

Znajdę tu koneserów takich oraz południowych klimatów tutaj :?:

Wojownik z Lasu
01-10-2009, 14:50
Eyehategod to sludge więc ja jestem tutaj ;d

glaca
01-10-2009, 14:57
Sludge
uwielbiam.
16, Baroness, Mastodon, Isis, Minsk... ciężkie klimaty. na zmiane ze stonerem. a poludniowych to Maylene and the sons of disaster. sprawdz!
przebojowa próbka: http://www.youtube.com/watch?v=sxNu9rLKxF0

Wojownik z Lasu

Coś w podobnym stylu polecisz?;)
polskiego Świniopasa ^^

Matatjahu
01-10-2009, 15:45
Wiecie co zauważyłem że istnieje zespół Týr i Tyr grają z tego co wiem mniej więcej to samo (rodzaj metalu) tylko że Tyr po hiszpańsku. Na lastfm są w zespołach podobnych do Týr i co gorsza ktoś pomieszał albumy i Tyr ma albumy Týr to samo piosenki ogólnie nie wiem co czyje :( choć po okładkach rozpoznaje że wszystko Týru.

Nezahualcoyotl
01-10-2009, 15:57
Poszukuje polskiej kapelki Wintershadows "Arrakis" :!: Ma ktos namiary na plytke :?: Kasete mam juz zjezdzona i nie nadaje sie do przekonwertowania na mp3 :(

Wiktor_Lechki
01-10-2009, 16:57
Eyehategod to sludge więc ja jestem tutaj ;d

O kurwa, nie spodziewałem się fanów Eyehategod na tym forum :D

Lastfm ktoś z Was posiada, oprócz Volomira, którego już mam w znajomych? ; p

nr.uno
01-10-2009, 21:31
A ja mam konto na lascie 8-)

http://www.lastfm.pl/user/NrUno

Wiktor_Lechki
01-10-2009, 21:40
A ja mam konto na lascie 8-)

http://www.lastfm.pl/user/NrUno

Masz zaproszenie ode mnie 8-)

---------------
Slayer udostępnił kawałek z nowej płyty na MySpace (http://pl.myspace.com/slayer)

Jak dla mnie naprawdę średni, SOAD'owato brzmi trochę :roll:

nr.uno
01-10-2009, 22:01
Proszę bardzo, dodałem i Ciebie i Volomira :P

Wojownik z Lasu
02-10-2009, 22:18
Ja również mam konto i się pochwalę jak już się tutaj towarzysz wyżej pochwalił ;d
http://www.lastfm.pl/user/warriorff

edit: widze Wiktor, że słuchasz Elvisa Hitlera ;d słuchałem pare kawałków i teraz jestem w stanie zdobywania całej dyskografii ;d warto obsłuchać?

Mopek
03-10-2009, 09:26
Panowie ale od chwalenia się kontami na lascie jest inny temat :roll:

Tutaj rozmawiamy o metalu i o muzyce.

Ja powiem, że słuchałem nowej płytki Tyra ale jakoś nie moge się przekonać do tego...
Troche nudne jak dla mnie :D

Volomir
03-10-2009, 10:20
Bzdury piszesz:p Najlepsza plyta Tyra! Poprzednie to dopiero nudne byly;)

Matatjahu
03-10-2009, 11:01
Ale jak odróżnić Tyr od Tyr :lol:

Znacie jakiś dobry zespół death, melodic death, viking etc. metalowy bo brakuje mi growlingu w Tyrze.

Volomir
03-10-2009, 11:03
Po gatunku i popularnosci;) Jak mowimy o Tyrze to chodzi nam o zespol z Wysp Owczych wykonujacy progresywny folk/pagan metal.

Wiktor_Lechki
03-10-2009, 11:31
Znacie jakiś dobry zespół death, melodic death, viking etc. metalowy bo brakuje mi growlingu w Tyrze.

Z death metalu polecam Death, Nile
Z melo deathu polecam Opeth, Orphaned Land, Gojira też daje radę


Generalnie nie siedzę w takiej muzyce, ale mam nadzieję, że rekomendacje dobre się okażą ; )


widze Wiktor, że słuchasz Elvisa Hitlera ;d słuchałem pare kawałków i teraz jestem w stanie zdobywania całej dyskografii ;d warto obsłuchać?

Jasne, że warto :). Jedna z najlepszych kapel jakie ostatnio słyszałem.
"Disgraceland" w ciemno bierze ;), reszty jeszcze nie słuchałem.
A, jeśli takie klimaty Ci się podobają to jeszcze Ghoultown obadaj ; D

Volomir
03-10-2009, 11:37
Z melo deathu polecam Opeth, Orphaned Land, Gojira też daje radę

Ale zes pierdzielna uuuułaaaaaa;) Opeth to progresywny death tak jak Gojira. Nazywanie ich melo deathem to profanacja!

Z melo to In flames, Arch Enemy, Children of bodom (tak dla nowicjuszy bo i tak wszyscy wiedza ze to power metal), Secrets of the moon.

Wiktor_Lechki
03-10-2009, 11:47
Lulz, pojeba** mi się :oops:

O progressive death mi chodziło ;f. Nie wiem jak napisałem, że to melodic death <shame on me>.

A CoB to straszny kicz jest wracając do tematu.

Obadajcie jak zajeba** riff od Pantery

http://www.youtube.com/watch?v=TSmZqShv3t4 - "Use My Third Arm" - Pantera

http://www.youtube.com/watch?v=yLAjKtmT3lk&feature=fvw "In Your Face" - CoB

:roll:

Volomir
03-10-2009, 11:54
No podpierdzielili, ale co zrobic jak sie samemu nie umie dobrej muzyki tworzyc? Kicz i tandeta to cal CoB;)

Wojownik z Lasu
03-10-2009, 15:32
Jasne, że warto . Jedna z najlepszych kapel jakie ostatnio słyszałem.
"Disgraceland" w ciemno bierze , reszty jeszcze nie słuchałem.
A, jeśli takie klimaty Ci się podobają to jeszcze Ghoultown obadaj ; D
Jak znajdę czas to również i ich obadam ;d bo parę zespołów z podobnych klimatów już ciągne ;d

a z melodefu to ja polece fińskie Eternal Tears of Sorrow, pierwsza płytka wypas ;d

Furvus
03-10-2009, 22:58
O żesz ile się postów namnożyło w moim ulubionym temacie (ulubionym dopóki ktoś nie założy tematu o post-rocku/post-metalu/neofolku ;) )

To tak po kolei:

QotSA uwielbiam, oczywiście Songs For The Deaf to moja ulubiona płyta, inne też są niezłe (szczególnie Lullabies To Paralyze i Rated R), a co do poprzedniej kapeli Homme'a, to Blues For The Red Sun uznaję za stonerowy absolut 8-)


Alez Panowie Rycerze o co te spory Wszak wszystko blednie przy nagraniach Bathory :
-Bathory
-The Return
-Under the Sign of the Black Mark
-Blood,Fire,Death
-Hammerheart
-Twilight of the Gods
Dodajcie do tego jeszcze Venom(ten z Kronosem ),francuska Massacra,szwajcarski Sadness,niesmiertelny My Dying Bride,mroczny Ancient Rites,rzeznicki Dead Infection,klimatyczne Tiamat oraz Samael,a na podkrecenie tempa Napalm Death i Carcass
Wymienione wyżej płyty Bathory lubię najbardziej, chociaż jeszcze Blood On Ice jest w porządku, jak na odrzuty ;) a 3 ostatnie wymienione mogłyby być dla mnie jedynymi płytami viking metalowymi jakie powstały. Aż sobie chyba zaraz Hammerheart zapuszczę 8-) Co do Venom to Lay down your souls to the gods Rock'n'Roll!, a z późniejszego okresu twórczości jeszcze Resurrection jest w porządku Volomirze ;) My Dying Bride trochę mniej lubię niż takie Paradise Lost czy Anathemę (oczywiście porównując wczesne płyty), Ancient Rites nagrało fajną niemroczną płytę, Rubikon. Dead Infection są z mojego rodzinnego miasta, ale kompletnie ich nie znam :roll: Tiamat to dla mnie głównie pierwsze 4 płyty (mało co nie zasnąłem na stojąco jak byłem na ich koncercie ok. 1 w nocy, ale jak zagrali Sleeping Beauty to od razu ciśnienie podskoczyło :lol: ) Samael jest bardzo w porządku i nawet nie przeszkadza mi to że grają stare kawałki \m/ Into The Pentagram \m/ w innej stylistyce. Napalm Death to zdecydowanie TOP 10 moich ulubionych zespołów, a w Carcass cenię sobie oba okresy twórczości, a najbardziej chyba pośrednią płytkę Necroticism - coś tam coś tam.

widzę Volo, że przejąłeś paueczkę metalowego mentora po Furvusie ;p
Ja już w ogóle w wakacje bardzo mało metalu słuchałem, ale wolne się skończyło, zrobiło się chłodniej i od razu ochota na powrót do korzeni wróciła ;)

Co do Municipal Waste to znam tylko Art of Partying, z podobnych klimatów mogę polecić S.O.D.


Słucha ktoś z forum jakiegoś sludge, stonera, albo southern?
Sludge i stoner to w zasadzie najczęściej przeze mnie teraz słuchane gatunki metalu 8-)

Lastfm ktoś z Was posiada, oprócz Volomira, którego już mam w znajomych? ; p
Ja też posiadam, ale już się kiedyś "zaznajomiliśmy", nick jimi_jimi ;)

Jeśli chodzi o melo death to dorzuciłbym jeszcze prekursorów - Carcass na płytach Heartwork i Swansong, Sentenced (So drink to forget, to drown all your sorrows (http://www.youtube.com/watch?v=0L-YJ-KUMGo&feature=related)) i Dark Tranquility

To tak na koniec przydługiego posta poleciłbym kapelę Ufomammut, jak sama nazwa wskazuje grają kosmicznie i ciężko, najbardziej przypominają mi Electric Wizard.

Vasyshq
03-10-2009, 23:04
Uwielbiam Korpiklaani ;) Za długo wymieniać piosenki ich, które lubię słuchać.

Wiktor_Lechki
03-10-2009, 23:05
QotSA uwielbiam, oczywiście Songs For The Deaf to moja ulubiona płyta, inne też są niezłe (szczególnie Lullabies To Paralyze i Rated R), a co do poprzedniej kapeli Homme'a, to Blues For The Red Sun uznaję za stonerowy absolut 8-)

Nie, nie, nie.
Nie wierzę : D
Przeto "Welcome to Sky Valley" to ich opus magnum i zarazem stoner rockowy absolut.
Blues też zajebiste, ale ustępuję trochę imho.



To tak na koniec przydługiego posta poleciłbym kapelę Ufomammut, jak sama nazwa wskazuje grają kosmicznie i ciężko, najbardziej przypominają mi Electric Wizard.

Kosmiczny zespół, też polecam.
Na Assymetry dali porządny popis :)

Furvus
03-10-2009, 23:17
Nie, nie, nie.
Nie wierzę : D
Przeto "Welcome to Sky Valley" to ich opus magnum i zarazem stoner rockowy absolut.
Blues też zajebiste, ale ustępuję trochę imho.
Welcome... jest na porównywalnym poziomie, ale Blues usłyszałem jako pierwszy, zakochałem się, a dopiero potem był czas na inne płyty ;) A co sądzisz o Orange Goblin?



To tak na koniec przydługiego posta poleciłbym kapelę Ufomammut, jak sama nazwa wskazuje grają kosmicznie i ciężko, najbardziej przypominają mi Electric Wizard.

Kosmiczny zespół, też polecam.
Na Assymetry dali porządny popis :)
Niestety na Asymmetry nie byłem, nie pasowało mi kompletnie to rozbicie na kilka weekendów, no i żaden zespół nie powodował u mnie chęci natychmiastowego pójścia po bilet (chociaż Minsk czy Baroness bym chętnie zobaczył). Za to w następnym roku przybędę choćby w pieszej pielgrzymce, na sam Electric Wizard chciałem już lecieć do Londynu lub jechać do Berlina, tyle że konto puste ;) Parę innych kapel ze składu też bardzo chętnie zobaczę, w tym geniusza Broadricka (wieczne pokłony za początki Napalm Death i cały Godflesh, Jesu też jest w porządku).

Wiktor_Lechki
03-10-2009, 23:20
Nie, nie, nie.
Nie wierzę : D
Przeto "Welcome to Sky Valley" to ich opus magnum i zarazem stoner rockowy absolut.
Blues też zajebiste, ale ustępuję trochę imho.
Welcome... jest na porównywalnym poziomie, ale Blues usłyszałem jako pierwszy, zakochałem się, a dopiero potem był czas na inne płyty ;) A co sądzisz o Orange Goblin?

Świetny zespół, ale wolę chyba taki stoner metal bardziej pod Down, czy CoC :)
Albo taki z doomem wymieszany (vide: Sleep, High on Fire, Om chociażby)



To tak na koniec przydługiego posta poleciłbym kapelę Ufomammut, jak sama nazwa wskazuje grają kosmicznie i ciężko, najbardziej przypominają mi Electric Wizard.


Kosmiczny zespół, też polecam.
Na Assymetry dali porządny popis :)
Niestety na Asymmetry nie byłem, nie pasowało mi kompletnie to rozbicie na kilka weekendów, no i żaden zespół nie powodował u mnie chęci natychmiastowego pójścia po bilet (chociaż Minsk czy Baroness bym chętnie zobaczył). Za to w następnym roku przybędę choćby w pieszej pielgrzymce, na sam Electric Wizard chciałem już lecieć do Londynu lub jechać do Berlina, tyle że konto puste ;) Parę innych kapel ze składu też bardzo chętnie zobaczę, w tym geniusza Broadricka (wieczne pokłony za początki Napalm Death i cały Godflesh, Jesu też jest w porządku).

No, ja na bank będę, spotkamy się pewnie :)

Volomir
04-10-2009, 11:33
Nie, nie, nie.
Nie wierzę : D
Przeto "Welcome to Sky Valley" to ich opus magnum i zarazem stoner rockowy absolut.
Blues też zajebiste, ale ustępuję trochę imho.

Ze sie wtrace;) Wielkim fanem stonera nie jestem, ale sluchajac wszystkich plyt Kyussa to wlasnie Blues for the red sun jest majstersztykiem! Plyta w kazdym calu niesamowita i nagranie czekgokolwiek zblizonego poziomem jest niemozliwe! A skoro mowie to ja, nie fan stonera, to cos to znaczy :mrgreen:

Wiktor_Lechki
04-10-2009, 11:54
i nagranie czekgokolwiek zblizonego poziomem jest niemozliwe! A skoro mowie to ja, nie fan stonera, to cos to znaczy :mrgreen:

Volomirze, obydwa albumy są nieziemskie, ale to Sky Valley jest absolutem : D
Zobacz na RateYourMusic, czy na innych portalach jak jest oceniana, jeśli mi nie wierzysz ; p

Rozumiem, że to subiektywna ocena, ale jeśli coś weszło w kannon muzyki stonerowej jako najlepszy album stoner rockowy to się z tym nie dyskutuje xD

Volomir
04-10-2009, 12:17
Tylko ze ja slyszalem wlasnie, ze to Blues for the red sun jest najlepszym stonerowym albumem 8-) A dopiero potem ktos mi wspominal o welcome;)

Wiktor_Lechki
04-10-2009, 13:53
Dobra, dobra ; p

Słuchajcie, powstał konkurs wiedzy o Śródziemiu- co powiecie na quiz rockowo-metalowy?

Wojownik z Lasu
04-10-2009, 14:09
Nie byłby to zły pomysł w sumie, jestem za.

Obsłuchuje właśnie sobie Rome, o którym ktoś tam wcześniej wspominał i bardzo przyjemne wrażenia, aczkolwiek nie pomyślałbym nigdy, że spodobają mi się takie klimaty.

btw: ten quiz w formie quizu zdjęciowego czy jak?;d

Wiktor_Lechki
04-10-2009, 14:33
btw: ten quiz w formie quizu zdjęciowego czy jak?;d

Byłoby można wklejać zdjęcia, uploadować zagadki na wrzutę, albo po prostu zadawać pytania.

Wiktor_Lechki
05-10-2009, 13:04
Volomirze podaj mi jakiś (lub kilka) zespół deathmatalowy najlepszy według ciebie ale nie antyreligijny i satanistyczny.

Pozwólcie, że wygrzebię takiego kwiatka.

Matatjahu- O co Ci chodzi z tą antyreligijnością i satanizmem?
Dla zespołów, które takimi nazywasz szatan jest tylko symbolem, a nie obiektem kultu (składanie ofiar, itd. :ugeek: )

Matatjahu
05-10-2009, 13:35
ło matko volomir mi to prę stron z mopisłavem tłumaczył ;) więc nie zaczynaj od nowa po prostu byłem nowicjuszem w metalu ale teraz mi zwisa satanizm w muzyce.


Po gatunku i popularnosci;) Jak mowimy o Tyrze to chodzi nam o zespol z Wysp Owczych wykonujacy progresywny folk/pagan metal.

No wiem wiem. Ale tematycznie o wikingach a tam growl którego nie słyszałem dawno i szukam jakiegoś zespołu daltego napisałem że mi go brakuje ogólnie szkoda gadać.

Mopek
06-10-2009, 08:01
Chcesz growl ?
Moze nie o wikingach ale Mayhem :P maj fejwryt band :P



http://www.youtube.com/watch?v=D8MVm2Th_K0

http://www.youtube.com/watch?v=WeG72pp1KcI


heheheheehhe :twisted:

Wiktor_Lechki
06-10-2009, 10:51
Mój ranking płyt z 2009 (głównie metalowe, więc zamieszczam)

http://rateyourmusic.com/list/Maynard1995/2009

Poczekam jeszcze na Slayera nowego (choć zapewne będzie przeciętny) i ranking będzie kompletny ;)

A na deser, jakby ktoś jeszcze nie słyszał: http://www.youtube.com/watch?v=89h-X-tZa_w&feature=fvst

Tak w ogóle to panowie z High on Fire zaczęli niedawno rejestrować materiał na nową płytę :)

Matatjahu
06-10-2009, 17:26
Chcesz growl ?
Moze nie o wikingach ale Mayhem :P maj fejwryt band :P



http://www.youtube.com/watch?v=D8MVm2Th_K0

http://www.youtube.com/watch?v=WeG72pp1KcI


heheheheehhe :twisted:


heheheheehhe nie wiesz że zmieniłem religię na satanizm :twisted: żart ale fajna okładka płyty
czy co to tam jest

Co myślicie o następujących zespołach:
- Enslaved
- Månegarm
- Nile
- Death

I zespół z mojego miasta Akallabeth (na swojej stronie udostępniają albumy do ściągania jeśli ktoś chce posłuchać)

Wiktor_Lechki
06-10-2009, 17:43
Co myślicie o następujących zespołach:
- Death
- Nile


Death to jebany klasyk death metalu, płytki "Scream Bloody Gore", "Leprosy" i "Symbolic" znam bardzo dobrze.
Polecam z całego serca :)

Nile, zespół, który nie nagrał słabego krążka jak do tej pory, nowa płytka miażdży jaja i sieje spustoszenie w mózgu ; p
Bierz się za te zespoły czym prędzej, odstaw Amon Amarth :P

Wojownik z Lasu
06-10-2009, 17:59
Enslaved jest naprawdę fajne, problem w tym, że się nudzą całkiem szybko więc dawkować w małych ilościach. Eld i Below the Lights, polecam.

Death, Nile, Dying Fetus, wszystkie 3 zespoły wyjebane, szkoda już, że Death nie gra :(

RIP Mike Alexander (basista thrashowego Evile)

Matatjahu
06-10-2009, 18:47
Co myślicie o następujących zespołach:
- Death
- Nile


Death to jebany klasyk death metalu, płytki "Scream Bloody Gore", "Leprosy" i "Symbolic" znam bardzo dobrze.
Polecam z całego serca :)

Nile, zespół, który nie nagrał słabego krążka jak do tej pory, nowa płytka miażdży jaja i sieje spustoszenie w mózgu ; p
Bierz się za te zespoły czym prędzej, odstaw Amon Amarth :P

No to ba 100 razy a Amon Amarth to nudy i już dawno ich nie słucham.

Edit

Słucham tych zespołów i tylko Bathory (którego też testuje) mi się podoba.

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Met ... Zachowanie (http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Metalowcy#Zachowanie)
66. Jak nie podoba Ci się Tarja z Nightwisha - zabij się! Volomir wiesz co masz robić :twisted:

Matatjahu
08-10-2009, 16:09
Że nikt nie odpisuje napiszę dwa posty pod sobą.

Co myślicie o:

Equlibrium

http://www.lastfm.pl/music/Equilibrium/_/Blut+Im+Auge

Finntroll

http://www.lastfm.pl/music/Finntroll/_/Trollhammaren

Matatjahu
09-10-2009, 13:30
Volomir odezwij się bo się boję że się zabiłeś :lol:

Volomir
09-10-2009, 16:08
A co mam Ci pisac? Oba zespoly cienkie, co zreszta juz wczesniej pisalem nie tylko ja;) Generalnie ten caly ruch folk/pagan/viking metalowy jest dla mnie nudny i nie ciekawy. Od biedy znajdzie sie pare fajnych bandow jak Korpiklaani, ale ile mozna sluchac takiego grania? Pomyslu w tym nie ma, no moze jednak jest, ale i tak to jeden pomysl powielany we wszystkich utworach. Sa tez bandy ambitniejsze jak Primordial, czy Tyr, ktore jednak coraz dalej sa od tego badziewiastego nurtu.

Matatjahu
10-10-2009, 11:31
Znowuż się z tobą zgadzam wczoraj przebrnąłem przez masę tego badziewia i nic ciekawego nie ma Tyr mi się znudził no i słucham tylko:

- Nightwish
- Blind Guardian
- System of a Down
- Bathory

No i chyba Acid Drinkers jednak prócz Acidofili i Blues Beatdown niewiele fajnych piosenek mają.Muszę poszukać. Słyszałem o satanistycznej twórczości Bathory mimo że mi to zwisa chciałbym żeby mi ktoś podał tłumaczenie ich najbardziej satanistycznego tekstu :twisted: ale nie takie pitu pitu jak In Left Hand ov God (chyba dobrze napisałem :mrgreen: ) Behemotha.

Furvus
10-10-2009, 12:28
Świetny zespół, ale wolę chyba taki stoner metal bardziej pod Down, czy CoC :)
Albo taki z doomem wymieszany (vide: Sleep, High on Fire, Om chociażby)
Down bardzo lubię, CoC znam chyba tylko jedną płytkę i jak na razie jest bardzo w porządku. Sleep to już zdaje się klasyk stoner/doomu, jednak wolę chyba High on Fire, bardzo fajne, żywiołowe granie.

No, ja na bank będę, spotkamy się pewnie :)
Mam nadzieję :)

Ja się piszę na ten quiz, chociaż przy tak rozległej tematyce jak rock/metal często może być tak że nikt nie będzie znać odpowiedzi ;)


Mój ranking płyt z 2009 (głównie metalowe, więc zamieszczam)

http://rateyourmusic.com/list/Maynard1995/2009
Prawie nic z tego nie słyszałem :lol: Ale lubię takie listy, zawsze to jakiś sposób na polecenie ciekawych płyt do posłuchania.

Co myślicie o następujących zespołach:
- Enslaved
- Månegarm
- Nile
- Death
Enslaved trochę nudzą, ale w tym zespole ciekawa jest ewolucja jaką przeszli - od zwykłego blacku do bardziej progresywnego grania. Nile bardzo lubię, szczególnie wczesne płyty, tyle że takie granie jest trochę mało przystępne, jak to na brutalny death przystało. Death to klasyka deathu, pierwsze płyty to bardziej tradycyjne (chociaż wtedy bardzo pionierskie) granie, później Chuck chciał grać coraz bardziej progresywnie. Ja bardziej wolę wczesną twórczość (szczególnie Leprosy), ale wiem że późniejsze płyty też mają bardzo wielu fanów.

Co do tych Equlibrium i Finntrolla, to parę lat temu miałem fazę na takie granie, ale to jest strasznie wtórne i banalne, mimo całego swego uroku ;) Volomir, porównywanie do tego Primordial, szczególnie ich dwóch ostatnich płyt, w ogóle nie ma sensu, nie ta liga 8-) Primordial gra też świetne koncerty, polecam.

Bathory (a w zasadzie Quorthon) na pierwszych trzech płytach grał klasyczny black,ociekający szatanem, mrokiem itd. tam można wybrać dowolny kawałek jako ten najbardziej satanistyczny :mrgreen:

Acidzi nagrali dość dużo ciekawych kawałków, moje ulubione to Barmy Army, I Fuck The Violence, Slow And Stoned, Pizza Driver i parę coverów jak chociażby Proud Mary czy N.I.B.

Wojownik z Lasu
10-10-2009, 21:02
Nowa Sepultura? Co ona tam robi? Toż to bardzo słaba płyta, jak to na Sepulturę przystało od paru lat. Podobnie jak Furvus większości płyt tam nie słyszałem, ale za kapelkę na 1 miejscu napewno sie zabiore bo na 1 miejsce pewnie musiała zasłużyć jakoś.

A apropo Enslaved to właśnie mi się podobają, nie uważam ich za nudnych, wręcz przeciwnie, wnoszą trochę tzw powiewu świeżości do niezbyt rozwijającego się (chyba, że mam ograniczone horyzonty muzyczne) blacku.

Wiktor_Lechki
10-10-2009, 22:06
Nowa Sepultura? Co ona tam robi?

Wojowniku, ja tam dałem wszystkie płyty z tego roku, które przesłuchałem, a nie tylko te które mi się podobały :)

Płyty od 1 do 10 to zajebiste rzeczy raczej, nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń.
Albumy od 11 do 17 to dobre/ponad przeciętne rzeczy, a dalej leżą raczej płyty które mi nie podeszły. (wyjątek miejsce 21)

Furvus
11-10-2009, 11:17
Przecież Sepultura rozpadła się po Roots, teraz to tylko jakiś coverband ;) A w blacku trochę się dzieje, polecam szczególnie Deathspell Omega (szczególnie ostatnia płyta i EPka) czy Wolves in the Throne Room.

Volomir
11-10-2009, 13:05
W sumie ja tez nie wiele slyszalem w tym roku nowosci. Z Twojej listy to slyszalem 5 plyt. W wiekszosci to pochlanialem epki i mniej znane zespoliki;)
No ale takie wczesne moje podsumowanie roku to: dobry Vader, bardzo dobry Behemoth, bardzo dobry Riverside, slaby Black River, slaby Hunter, calkiem dobry Wolf, dobry Heaven and Hell, dobry Pathosray, sredni Mastodon, bardzo dobry Samael i tyle. I tak slucham starszych plyt, wiec 2009 srednio mnie obchodzi.

http://www.youtube.com/watch?v=unBe16ZK ... re=popular (http://www.youtube.com/watch?v=unBe16ZKL9I&feature=popular) taka ciekawostka;)

Wiktor_Lechki
11-10-2009, 14:49
Kurwa, jaki wstyd, jeszcze tegorocznego Mastodona nie słuchałem ^^

Wojownik z Lasu
11-10-2009, 19:38
Kończe 2 raz słuchać najnowszego Nile i powiem tylko, że bez dyskusji jest to obecnie najlepsza płyta tego roku dla mnie. <fakt, że wiele jeszcze nie słyszałem gdyż zawsze większość płyt słyszę rok później, teraz tak dopiero bym mógł robić ranking za 2007 i 2008>

Wiktor_Lechki
11-10-2009, 20:13
Nile rozpierdala, nie ma tutaj żadnej dyskusji 8-)

Matatjahu
12-10-2009, 14:09
Bathory porzuciłem na rzecz vadera po prostu bathory mi się znudziło a vader ma świetną muzykę i growl petera który miażdży skrzeki innych zespołów.

Wiktor_Lechki
12-10-2009, 16:01
Od kiedy Bathory można porównywać do Vadera? :O

Volomir
12-10-2009, 16:17
Ale on nie porownuje tylko sie na Vadera przerzuca;)

Wiktor_Lechki
12-10-2009, 17:57
To trzeba porzucać Bathory, żeby zacząć Vadera słuchać? :)

Nezahualcoyotl
12-10-2009, 18:07
Ciekawe dla jakiej kapeli porzuci Vadera :lol: :mrgreen: :?:

Limon
12-10-2009, 19:06
Bathory porzuciłem na rzecz vadera po prostu bathory mi się znudziło a vader ma świetną muzykę i growl petera który miażdży skrzeki innych zespołów.

Ty masz jakiś limit na ilość słuchany kapel ?

Wojownik z Lasu
12-10-2009, 21:08
Czy nikt nie przeczytał, że Bathory mu się po prostu znudziło, a nie że ma jakiś limit? Geez >_>

Żeby nie było offtopa to ja polecę zespół Gama Bomb, z nowej fali thrashu, bardzo przyjemnie się słucha. Survival of the Fastest jest najlepszą z dwóch (taaa, śmiesznie to brzmi) płytek, ale Citizin Brain nie odstaje od niej za bardzo, obydwie na bardzo wysokim poziomie.

reedeye
12-10-2009, 21:21
Poczytałem sobie tych 'kilka' postów w tym temacie, i aż się boję pisać czego ja słucham:P

Ogólenie lubię metalcore, melodeath i to co pomiędzy/pokrewne, takie lightowe granie;) Kilka przykładów:

Killswitch Engage - http://www.youtube.com/watch?v=3jF311T8Xxc

As I Lay Dying - http://www.youtube.com/watch?v=BhYT-7bzHis

All That Remains - http://www.youtube.com/watch?v=DdaOeAxy0GU

Arch Enemy - http://www.youtube.com/watch?v=i95K9tJrn0c

Light This City - http://www.youtube.com/watch?v=Ete_WCa2icM

I jeszcze jedna kapela, polska dla odmiany, całkiem niedawno na nią wpadłem:

Totem - http://www.youtube.com/watch?v=y8HxQLWsC74

To może tyle na razie starczy, ciekawią mnie Wasze opinie (tylko nie linczujcie:P)

Wojownik z Lasu
12-10-2009, 21:26
No to jadąc w kolejności od góry do dołu...
Killswitch, jakieś dwa lata temu się rajcowałem piosenką My Curse, przeszło mi, obsłuchałem trochę więcej i nie spodobało mi się.
As I Lay Dying czasami posłucham, szczerze powiedziawszy to chyba najlepszy metalcore jaki znam i jedyny który naprawdę przyjemnie się słucha.
ATR, tu mogę posłuchać paru kawałków czasami, ale to rzadko, This Calling akurat ujdzie, Chiron mi się całkiem podoba, przesłuchałem wszystko co nagrali i tak ogólnie to nie prezentują wysokiego poziomu imo.
Arch Enemy pominę bez komentarza bo to jest akurat zespół, którego strasznie nie lubię i nigdy nie lubiałem, wszystko jakoś mnie od nich odrzuca.

Dwóch ostatnich nie znam, proszę o wybaczenie ;)

Nezahualcoyotl
12-10-2009, 21:43
Az lezka w oku sie kreci...mlode lata :lol: :
http://www.youtube.com/watch?v=X0grIOHy9tk
http://www.youtube.com/watch?v=3epnOR7n ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=3epnOR7nklM&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=vh9vlDPywpA
http://www.youtube.com/watch?v=3K-k91I3 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=3K-k91I3sFc&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=wLYTKzvP ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=wLYTKzvP5w8&feature=related)

Matatjahu
13-10-2009, 13:24
Czy nikt nie przeczytał, że Bathory mu się po prostu znudziło, a nie że ma jakiś limit? Geez >_>

Dzięki wojowniku. Limit hmm no cztery najlepsze zespoły jakie znam do póki się nie znudzą potem wymieniam (takie poszukiwanie ideału który znalazłem vader, blind guardian, system of a down, nightwish :D )

Ps. metalem jest się duszą ale trzeba się w coś czarnego ubrać a jak jest z zespołu metalowego to jeszcze lepiej no RMS jest dobrym sklepem ale znalazłem to http://www.takt-rybnik.pl/ świetny sklep bo wszystko mają :D ale co do uczciwości muszę się przekonać (trzeba coś zamówić)

http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad ... gow,844576 (http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/vader/news/szukanie-rogow,844576), świetny artykuł na końcu Peter ujawnia swoją ulubioną grę na kompa a skoro gra w strategie to może ukrywa się gdzieś na naszym forum :twisted:

Wiktor_Lechki
13-10-2009, 15:41
http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad ... gow,844576 (http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/vader/news/szukanie-rogow,844576), świetny artykuł na końcu Peter ujawnia swoją ulubioną grę na kompa a skoro gra w strategie to może ukrywa się gdzieś na naszym forum :twisted:

Artykuł z 2000 r. ^^

Matatjahu
13-10-2009, 16:52
Musisz się czepiać szczegółów :?: to nic że forum jest bodajże z 2004 on mógł być fanem wcześniej po za tym kto najbardziej na forum broni SW :twisted:

Furvus
13-10-2009, 23:11
Az lezka w oku sie kreci...mlode lata :lol: :
http://www.youtube.com/watch?v=X0grIOHy9tk
http://www.youtube.com/watch?v=3epnOR7n ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=3epnOR7nklM&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=vh9vlDPywpA
http://www.youtube.com/watch?v=3K-k91I3 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=3K-k91I3sFc&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=wLYTKzvP ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=wLYTKzvP5w8&feature=related)
Same zarąbiste zespoły :D Może poza Kingiem Diamondem, jakoś wolę go w Mercyful Fate. Co do Vadera, to wielka szkoda że się już chyba skończył koncertowo. Nie byłem na ostatniej trasie, ale z tego co słyszałem to teraz to już tylko wygląda na Petera z najemnikami, zero zaangażowania. Ale tak to już jest jak w ciągu miesiąca wszyscy opuszczają zespół... coś musiało być na rzeczy.

Matatjahu
14-10-2009, 13:59
Czyżby vader się rozpadał :?:

Furvus
14-10-2009, 20:06
Pisałem o tym co stało się ponad rok temu, w sierpniu. Od tej pory Peter zdołał nagrać płytę i zagrać trochę koncertów, więc nie jest tak źle. Po prostu bardziej niż kiedykolwiek Vader = Peter, a pozostali muzycy są tylko jakby doklejeni.

Wiktor_Lechki
14-10-2009, 20:11
Nowa płyta trzyma poziom w miarę, ale najbardziej mi się z niej covery podobają i tak :)

Furvus
15-10-2009, 11:41
Jakoś nie mogę się zmusić by w końcu jej posłuchać, bo słyszałem tylko kilka kawałków w radiu. Ale nowego Samaela wydanego w zimie też jeszcze nie słyszałem, więc na Vadera mam jeszcze czas :lol:

Grogmir
15-10-2009, 19:12
Hej, panowie szlachta, jakie płytki Down polecacie? Bo NOLA mnie dogłebnie wryła w glebę i wykręciła suty, więc mam apetyt na jeszcze ;)

Wiktor_Lechki
16-10-2009, 09:25
Hej, panowie szlachta, jakie płytki Down polecacie? Bo NOLA mnie dogłebnie wryła w glebę i wykręciła suty, więc mam apetyt na jeszcze ;)

Weź "A Bustle in Your Hedgerow" teraz. W sumie po kolei leć, "dwójeczka", a później "trójeczka"

II jest bardziej bluesowa, a III bardziej przebojowa niż inne.

Ja najbardziej Nolę lubię, a następnie II.

Grogmir
16-10-2009, 13:41
http://www.youtube.com/watch?v=TviTCFAGr6w

die fckn pozers!!! :D

Nagano
16-10-2009, 17:46
Cholera, jestem oryginalny. Chyba tylko ja z tego towarzystwa słucham Dethkloka :lol:

Furvus
16-10-2009, 19:44
http://www.youtube.com/watch?v=TviTCFAGr6w

die fckn pozers!!! :D
Znane i lubiane. Jakby znaleźli na wokal kogoś po mutacji to już by w ogóle wymiatali :D

Matatjahu
17-10-2009, 14:06
Kurde do mam talent :D Powróciłem do Acid Drinkers. Więc słucham tak:

- Blind Guardian
- Nightwish
- Vader
- System of a Down
- Acid Drinkers

Wojownik z Lasu
18-10-2009, 11:07
Panowie, co z naszym quizem?;d

Wiktor_Lechki
18-10-2009, 11:21
Więc trzeba znaleźć chociaż z 5 chętnych. Ja mogę pilnować, żeby wszystko działało ok, zgodnie z zasadami, itd.

Chętni na chwilę obecną:

-Ja
-Wojownik z Lasu

Niech ktoś naskrobie, jeśli jest, chętny- dopiszę ;)

Mniej więcej myślałem o takich zasadach:

Kto odpowie na pytanie zadaje, ew. oddaje kolejkę i zadaje pierwsza chętna osoba.
Jeśli zagadka pozostanie bez odpowiedzi przez dwa dni, osoba która ją zadała daje podpowiedź, jeśli od tego czasu minie dwa dni bez odpowiedzi poprawnej, pytanie zadaje pierwsza lepsza osoba, a na poprzednie pytanie podana jest odpowiedź.
Oczywiście 1 poprawna odpowiedź=jeden punkt.

Furvus
18-10-2009, 13:07
-Wiktor
-Wojownik
-Furvus

Zasady są w porządku.

Matatjahu
19-10-2009, 14:33
- Wojownik
- Wiktor
- Furvus
- XVI

Mi też zasady pasują.

Co do tego sklepu Takt to oni mają wszystko co dany zespół rozprowadza tyle że 10x więcej od innych
sklepów (to wywnioskowałem po rozmowie bo się dowiadywałem o rozmiary) tanio no i przesyłka dochodzi priorytetem w max 3 dni.

Limon
19-10-2009, 18:13
- Wojownik
- Wiktor
- Furvus
- XVI
-Limon

Furvus
19-10-2009, 20:43
To myślę że Wiktor może zaczynać jako sędzia 8-)

Słuchałem ostatnio nowego Paradise Lost i nie mogę zrozumieć zachwytów nad tą płytą w różnych miejscach w internecie. Niby wszystko fajnie, niby dużo nawiązań do najlepszego okresu twórczości i tak pomnikowych płyt jak Shades of God czy Icon, ale dla mnie to jednak zupełnie nie to. Może tak to powinno brzmieć w dzisiejszych czasach przy innym masteringu i innej publice, ale jak dla mnie to tylko cień dawnej świetności.

Wiktor_Lechki
19-10-2009, 20:48
To ok, zakładam temat przeznaczony do quizu, oczywiście osoby chętne, których nie ma na liście mogą się w dowolnym momencie włączyć ;)

Matatjahu
21-10-2009, 11:40
Warto całe przesłuchać :shock: to przebija covery tych dzieci z linku Grogmira http://video.interia.pl/obejrzyj,film,1 ... _elektrody (http://video.interia.pl/obejrzyj,film,117768,sortuj,u,st,67011,pozycja,8,D amskie_elektrody):)

Furvus
21-10-2009, 13:29
Dźwięk podłożony -> nie grają na żywo -> dzieciaki były lepsze.

Wiktor_Lechki
21-10-2009, 14:18
Dzieciaki sto razy lepsze :D

Matatjahu
21-10-2009, 14:47
Mi sie to bardziej podobało choć dzieciaki są świetne :D

Mopek
23-10-2009, 12:56
Ostatnio powoli nadrabiam wszystkie zaległości chociaż duużo mi jeszcze brakuje.
Przesłuchałem pare płytek - pare mi jeszcze zostało.

Po pierwsze Cannibale - może i płyta dobra ale ja nie lubie tego typu, zrezygnowałem mniej wiecej w połowie

Heaven and Hell - pierwszy raz słucham tego zespołu wiec nie mogę ocenić ich dorobku. Jednak płytka ostatnia jest nawet nawet. Lubię od czasu do czasu takie spokojniejsze coś. Ogólnie daje jej wielkiego plucha.

Nile tak to zdecydowanie mi się podobało :D Mimo wyziewów płyte baaardzo dobra :)

W oczekiwaniu nowy mastodon i behemoth

Furvus
23-10-2009, 22:58
Cannibale są dla specyficznej publiki, ale podobno ostatnio na koncercie w Krakowie nawet niemało (600) ludzi było, w sumie sam bym chętnie posłuchał takich hitów jak Hammer Smashed Face czy I Cum Blood :D Starsza twórczość Heaven and Hell to po prostu Black Sabbath z Dio, szczególnie polecam płytę od której wzięli właśnie nazwę H&H. Tej nowej nie słuchałem, zniechęcił mnie utwór który ją promował. Ogólnie o ile kiedyś byłem maniakiem klasycznego heavy metalu to teraz mnie zwykle strasznie nudzi ;)

Nile też ostatnio trochę słuchałem nowego i trafi przynajmniej do pierwszej piątki roku, jak nie pierwszej trójki po koncercie 8-) Więcej wrażeń jak ją bardziej poznam, ale na razie miażdży mnie otwieracz z tymi orientalnymi zaśpiewami i znakomitym klimatem.

Mastodon to pierwsza piątka roku zdecydowanie, a Behemoth pierwsza dziesiątka, oba mnie pozytywnie zaskoczyły, każdy na swój sposób :mrgreen: Mastodon nawiązaniami do lat 70-tych, a Behe Lucyferem ;)

Wiktor_Lechki
23-10-2009, 23:03
Sam bym na Nile pojechał do Wro, ale zbieram na gitarę nową i chyba wygra ona niestety z koncertem :F
Ale na Asymmetry się na pewno pojawię w kwietniu :)

glaca
24-10-2009, 08:34
jako spec od sucharów zapodam takie coś:
http://wymazany.wrzuta.pl/audio/2GOQ9s1 ... feat._odyn (http://wymazany.wrzuta.pl/audio/2GOQ9s1JDVS/a.j.k.s._-_...a_mowili_ze_nie_dozyje_zimy..._feat._odyn)
pierwszy polski deathrap ;)

Furvus
24-10-2009, 11:05
Dobra ale jaki to ma związek z tym tematem?

PS. Nawet nie przesłuchałem, nazwa mnie odstraszyła :P

glaca
24-10-2009, 11:21
emm... wiecej ma wspólnego niż najtłisz ^^

Matatjahu
24-10-2009, 13:46
Najtłisz jest trochę lekki i melodyjny ale to nadal metal :P

Ostatnio słucham Slayera i zastanawia mnie dlaczego Angel of Death jest tak kontrowersyjny?

24-10-2009, 13:50
Najtłisz jest trochę lekki i melodyjny ale to nadal metal :P

Ostatnio słucham Slayera i zastanawia mnie dlaczego Angel of Death jest tak kontrowersyjny?

Coś musieli zrobić, by był słuchany...Otoczka, o sympatiach z nazi itp...Ogólnie i bez reklamy Slayer z tamtych lat się broni, ale miał medialnego pecha, bo inne zespoły były na topie, i to nie byle jakie ;)

Matatjahu
24-10-2009, 13:52
"Kompozycja, a szczególnie jej tekst wywoływała wiele kontrowersji, zespołowi zarzucano m.in. przynależność do środowisk nazistowskich. Sam utwór jednak wedle relacji autora był jednak tylko opisem historii zbrodniarza, wypowiedź potwierdzał choćby fakt iż producentem płyty był Rick Rubin o żydowskim pochodzeniu, ponadto basista (Tom Araya) i perkusista (Dave Lombardo) grupy są latynosami, co jednoznacznie obaliło domniemane propagowanie nienawiści. Na kolejnym albumie grupy pt. South of Heaven ukazał się utwór „Behind the Crooked Cross” krytykujący opinię publiczną oraz jej reakcje na wspomnianą kompozycję."

24-10-2009, 13:53
"Kompozycja, a szczególnie jej tekst wywoływała wiele kontrowersji, zespołowi zarzucano m.in. przynależność do środowisk nazistowskich. Sam utwór jednak wedle relacji autora był jednak tylko opisem historii zbrodniarza, wypowiedź potwierdzał choćby fakt iż producentem płyty był Rick Rubin o żydowskim pochodzeniu, ponadto basista (Tom Araya) i perkusista (Dave Lombardo) grupy są latynosami, co jednoznacznie obaliło domniemane propagowanie nienawiści. Na kolejnym albumie grupy pt. South of Heaven ukazał się utwór „Behind the Crooked Cross” krytykujący opinię publiczną oraz jej reakcje na wspomnianą kompozycję."

wiki :lol:

Matatjahu
24-10-2009, 13:53
Lastfm :lol:

24-10-2009, 13:57
Lastfm :lol:
w wiki jest to samo :lol: :lol: :lol:

A, tak na poważnie zespoły grające tę odmianę metalu, odkąd pamiętam, zawsze miały problemy z prasą...Nauczony doświadczeniem, nie będę pisał, jakie zespoły uważam, że nie grają metalu, a za takowe je się uważa, znowu Volomir, i inni by mnie obrażali :lol: ...Ale, cóż stary jestem Kotołak ;)

Nagano
24-10-2009, 14:08
No dobra, może komuś się spodoba mój ulubiony metalowy zespół: Dethklok. Grają głównie Melodic Death Metal, ale tworzą również różną mieszankę stylów. Jest to wirtualna kapela z kreskówki Metalocalypse, ale dają koncerty na świecie ;) Mają hmm... dosyć dziwne teksty :D Wydali 2 albumy. 2007 "Dethalbum" i w 2009 "Dethalbum II"
Dethklok - Awaken (O fińskim Trollu z jeziora)
http://www.youtube.com/watch?v=1piT-w1xJkc
Dethklok - Murmaider II: The Water God (cover piosenki "Murmaider" z I albumu o syrenie mordercy :D )
http://www.youtube.com/watch?v=Cvxmb_xr6KY
Dethklok - Detharmonic (z orkiestrą symfoniczną. Piosenka o nie płaceniu podatków)
http://www.youtube.com/watch?v=oVgJF5FsJ8k
Dethklok - Bloodlines (takie tam amazońskie)
http://www.youtube.com/watch?v=i_Q-xDeTVFw
I bonus
Dethklok - Murder Train A Comin' (Blues metal. Piosenka znalazła się bodajże na rozszerzonej edycji "Dethalbum". Bluesowe zacięcie od 1:40)
http://www.youtube.com/watch?v=mb7LvUnx_8s

Mają jeszcze kilka ciekawych piosenek (o kawie, o znienawidzonych fanach, o walizce pełnej flaków itd.)
Co prawda starzy wyjadacze pewnie powiedzą, że to nie jest prawdziwy metal, ale mi się podoba :twisted:

Furvus
24-10-2009, 14:37
O, coś o jednym z moich ulubionych utworów muzycznych W OGÓLE, bo jak w niewielu muzyka i wokal doskonale komponują się z tekstem. Strofy o krańcowej nienawiści i zezwierzęceniu są wręcz opętańczo wykrzykiwane przez Toma Araya. Krzyk (wisk?) z pierwszej minuty utworu przenika mnie do szpiku kości, a przez wielu (w tym mnie) uznawany jest za najlepszy w całym metalu. Kompletnie amelodyjne, "chore" solówki doskonale pasują do naturalistycznego opisu życia, a raczej powolnego umierania ("slow death, immense decay") w obozie koncentracyjnym. Kontrowersja "Angel of Death" wynika stąd, że jak ignoranci odczytają ten tekst napisany z punktu widzenia sprawcy, a nie ofiary (ten zabieg pojawia się w bardzo wielu kawałkach Slayera, szczególnie tych o seryjnych mordercach) to rzeczywiście mogą pomyśleć, że kawałek jest pełen zachwytu dla osoby doktora Mengele, tytułowego "Anioła śmierci". Jednak Slayer przez pokazywanie motywów, "myśli" różnych ludzi (od Eda Geina [Necrophiliac], przez islamskich terrorystów z 11 września [Jihad] po zwykłych żołnierzy opętanych żądzą mordu [War Ensemble]) "buntuje" się wobec zła współczesnego świata. Ich podejście częściowo wynikają pewnie z tego, że zawsze byli mocno powiązani ze sceną hc/punk, nagrali nawet płytę z własnymi wersjami swoich ulubionych zespołów tego nurtu. Podejście Slayera do religii to inna kwestia, więc Matatjahu powinieneś trzymać się od nich z daleka ;)

Matatjahu
24-10-2009, 14:48
Od razu gdy przeczytałem tekst zauważyłem to o czym piszesz powyżej i zastanawiałem się dlaczego to jest kontrowersyjny. Co do ich podejścia do religii to ich sprawa i będę ich słuchał.

Wiktor_Lechki
24-10-2009, 16:51
Co do ich podejścia do religii to ich sprawa i będę ich słuchał.

Jak wiadomo Araya jest katolikiem, a to co robi na scenie traktuje jako osobną sprawę, jako swój wizerunek sceniczny, czy cuś takiego. Chodzi o to, że można być jednocześnie nawet głęboko wierzącym i drzeć mordę "God Hates Us All", itd. jego zdaniem ; p
Polecam kilka wywiadów obejrzeć/przeczytać.

Wiktor_Lechki
24-10-2009, 18:58
btw. NOWY SLAYER WYCIEKŁ!!!!!!!!1111
Nie zawiódł mnie, płytka na miarę Seasons in the Abyss.
Ktoś chce link, to dać znać, wyślę na PW.

Wojownik z Lasu
24-10-2009, 20:26
Jako, że Slayera darzę wielką czcią wręcz to czekam na premierę i kupuję oryginałkę ;d
Akurat tutaj nie spiracę i jestem przeciwny ;d

Wiktor_Lechki
24-10-2009, 21:11
Z czystym sercem też wydam te pieniądze na oryginał ;)

Dragonit
27-10-2009, 21:28
http://www.youtube.com/watch?v=gUz-lcUgIW0 Ostatnio przeglądając filmiki na youtubie natknąłem się na ten utwór i wpadł mi w ucho ;)

Edit - zajrzałem na wikipedie i niby ten zespół to grą jest bardziej zbliżony do rocka niż metalu ... ale poczekam, aż ktoś tu mi odpowie :)

Wiktor_Lechki
27-10-2009, 22:33
Wiesz, jakieś tam elementy metalu ma, ale jednak ; p

Jak lubisz rap to może coś od Rage Against the Machine Ci się spodoba?

Matatjahu
28-10-2009, 14:53
Linkin Park :lol:

Sam Fisher
28-10-2009, 15:02
http://www.youtube.com/watch?v=gUz-lcUgIW0 Ostatnio przeglądając filmiki na youtubie natknąłem się na ten utwór i wpadł mi w ucho ;)

Edit - zajrzałem na wikipedie i niby ten zespół to grą jest bardziej zbliżony do rocka niż metalu ... ale poczekam, aż ktoś tu mi odpowie :)

No tak, bardziej rock ;]

Ale przy okazji polecam obczaić ten utwór : http://www.youtube.com/watch?v=sO_QntXc-c4

Nezahualcoyotl
02-11-2009, 19:48
Stare ale jakie jare ;)
http://www.youtube.com/watch?v=iEU04Gp_p1A

Furvus
03-11-2009, 21:54
Sacred Reich to w ogóle fajna kapela, jak mało z tej fali późnego thrashu. Najbardziej lubię "The American Way", a na niej kawałek 31 Flavors, o tym jak powinno się podchodzić do muzyki ;)

Dzisiaj był mój pierwszy raz... pierwszy raz najpierw kupiłem, a dopiero potem przesłuchałem jakąś nowość. Oczywiście tego zaszczytu dostąpił nowy SLAYER. Nie wiem jak King i spółka zjadając własny ogon potrafią nagrać tak świeżą i zajebistą płytę :lol:

Volomir
04-11-2009, 09:19
Chciales powiedziec, ze kupiles swojego pierwszego oryginala? :P Jestes zaslepiony SLayerem, Furvusie nie idz ta droga! :P

Grogmir
04-11-2009, 11:11
Tak, nie dajmy zbankrutować Rapidsharowi ! ;)

http://www.youtube.com/watch?v=J7xihDJWUDE wiem, że to nie do końca metal, no ale jednak wymietli równo!

Furvus
04-11-2009, 12:05
Chciales powiedziec, ze kupiles swojego pierwszego oryginala? :P Jestes zaslepiony SLayerem, Furvusie nie idz ta droga! :P
Chciałem powiedzieć (napisać?) że pierwszy raz kupiłem płytę "w ciemno". Do tej pory jak kupowałem oryginały to już je wcześniej znałem. Żeby nie było to mam ich już kilkadziesiąt, pierwszego kupiłem w 2005 roku 8-)


http://www.youtube.com/watch?v=J7xihDJWUDE wiem, że to nie do końca metal, no ale jednak wymietli równo!
Hehe, jak w tym roku grali na juwenaliach na Podzamczu (po Riverside), to specjalnie poszedłem do domu, żeby tego nie oglądać :lol: Ale kolegom się podobało ;)

Volomir
05-11-2009, 09:01
I wlasnie tu widac jak zle na Ciebie dizala Slayer:P Clawfinger to swietna kapela! O!

Wojownik z Lasu
05-11-2009, 15:36
Ja powiem tylko tyle, że nowy Slayer to zdecydowanie najlepsza płyta tego roku i nie wierzę, że pojawi się coś to zmieni. Cudo, po prostu cudo ;d

Wiktor_Lechki
05-11-2009, 16:40
Ja powiem tylko tyle, że nowy Slayer to zdecydowanie najlepsza płyta tego roku i nie wierzę, że pojawi się coś to zmieni. Cudo, po prostu cudo ;d

Nile imho mocniej rozkurwiło i Sign of the Southern Cross. Lynyrd Skynyrd też świetną płytkę nagrało ;)

Furvus
05-11-2009, 19:02
Nie znam tych kolesi, co wzięli nazwę od kawałka Black Sabbath, a Lynyrd Skynyrd słyszałem tylko kilka kawałków w radiu, ale były bardzo zachęcające. Ze Slayerem jest zawsze ten problem że psują rankingi. Wystarczy że coś wydadzą i już jest płyta roku :lol: Ale jeszcze się wstrzymam, przesłuchałem dopiero z 3 razy, ale trudno mi znaleźć cokolwiek tak dobrego w tym roku, gdzie prawie każdy kawałek czymś mnie porywał. Chyba tylko John Parish & Polly Jean Harvey wydali coś tak dobrego 8-)

Wojownik z Lasu
05-11-2009, 19:31
Nile u mnie w tym roku też będzie bardzo wysoko. Narazie jeszcze nie obsłuchałem wszystkiego co mam zamiar i co czeka ale w obecnej chwili taki krótki ranking na szybko wyglądałby tak:

1. Slayer
2. Nile
3. Artillery
4. Cannibal Corpse
5. Minsk
6. Mastodon

Nie dorzucam tutaj żadnych niemetalowych płyt by nie mieszać, z płyt, które mogą coś namieszać jeszcze to Anthrax, Amorphis i Dying Fetus, może Pelican.

Furiusz
05-11-2009, 21:11
A ktos z was słucha np. Honoru? czy innych, bo ja wiem jak to nazwać? - nazimetali? :mrgreen:

Wiktor_Lechki
05-11-2009, 21:35
Dzik banita jest zagorzałym fanem.
A Honor i inne gówno to Rock Against Communism, w skrócie RAC chyba ; p

Furiusz
05-11-2009, 21:42
Honor chyba mało śpiewa o komunie, nie mylę się śpiewa i sporo ale równie często o pogaństwie :D poważnie dzik słucha :D :?: :shock: :lol:

Grogmir
06-11-2009, 20:06
No, ja kończę dosłuchiwać dyskografię Downu, zdecydowanie utrafili w moje gusta ;) Wezmę chyba teraz na warsztat nowego Slayera, bo faktycznie, każdy kto przesłuchal się zachwyca, coś w tym musi być :)

Dragonit
06-11-2009, 23:42
Zapodajcie jakieś kawałki tego nowego Slayera, to powiem co sądzi o ich nowej płycie niewprawione ucho :)

Wiktor_Lechki
07-11-2009, 08:13
http://www.youtube.com/watch?v=zFw9l_TFokU
http://www.youtube.com/watch?v=Wk-TohI1JvM
http://www.youtube.com/watch?v=vZbgWNvmuzg

Masz tu kilka Dragonicie, ale jak chcesz wyrobic sobie zdanie o jakiejkolwiek płycie to warto w całości posłuchać ; p

Nagano
07-11-2009, 18:38
Ja ostatnio się zakochałem w piosence Sabatonu: The Price of A Mile :o Połączenie mocnego brzmienia i chórku wyszło genialnie
http://www.youtube.com/watch?v=2tzhn2d5rBI No i tekst wspaniały

Volomir
08-11-2009, 13:38
Noo Sabaton jak zawsze prezentuje rowny, niski poziom;)

Nagano
08-11-2009, 15:03
Są gusta i guściki. Wszyscy podniecają się Slayerem, a on mi zupełnie nie podchodzi

Grogmir
08-11-2009, 15:57
Tak, aczkolwiek to troche inna sprawa, bo o ile nie możemy mówić o obiektywności w przypadku czegoś tak niewymiernego jak ludzkie gusta, to jednak faktem jest, że Slayer ze swoim Reign In Blood wywrócił do góry nogami i zostawił daleko w tyle całą, ówczesną skostniałą scenę metalową - owszem, można mówić, że wcześniej była np. Metallica, ale jednak to ten album Slayera stanowił jakby meritum i kwintesencję thrashu i był naprawdę rewolucyjny jak na tamte czasy, stanowił niedoścignioną inspirację dla kolejnych pokoleń zespołów metalowych. Co do Sabatona, to owszem, może się podobać ludziom i nie ma w tym nic złego, ale ani to nowatorskie, ani choćby dobre technicznie, ot taka przeciętna wtórna wtórność ;)

Furvus
08-11-2009, 23:17
W zasadzie porównywanie Slayera i Sabatona to obraza dla tego pierwszego... to jak... to jak... eee po co mi ostrzeżenia za wulgaryzmy i obrażanie innych ;)

IPL_rara
13-11-2009, 15:26
Osobiście bardzo lubie Sabaton, a co do Slayera tylko prosze nie zlinczujcie mnie za to co powiem, ale trash jak trash czasem mam wrażenie, że przesłuchując paru piosenek trashowych poznałem już cały ten gatunek, jest to dla mnie po prostu nudne i monotonne, ale to tylko moje zdanie.

Wiktor_Lechki
14-11-2009, 10:23
trash

Nie wiem, czy znasz już cały gatunek, jeżeli jego poprawnej nazwy jeszcze nie opanowałeś :)

Nie Trash, tylko "Thrash" się pisze ;) . Pozdrawiam.

btw. Sabaton ssie pałasza dziada Jeremiasza.

IPL_rara
14-11-2009, 15:11
No tak rzeczywiście jest sens czepiania sie literówek, każdy wie o co chodzi. Poza tym czytaj ze zrozumieniem napisałem "mam wrażenie", wcale nie uważam, że znam cały gatunek tylko jest to po prostu dla mnie podobne, ale oczywiście znajdzie sie jak na każdym forum ktoś upierdliwy, przyczepiający sie słów nie czytając dokładnie posta.

Grogmir
14-11-2009, 16:38
Tu akurat różnica jest ważna, trashem się żartobliwie nazywa coś, co miało być thrashem, ale nim nie jest, np metallica od black albumu wzwyz ;)

Matatjahu
14-11-2009, 19:49
Nawet na wikipedi wiedzą :lol:

"Nazwa gatunku, "thrash"(ang. chłostać), nawiązuje do surowego, agresywnego brzmienia. Określenia "trash" (ang. śmieci) i "trash metal" powstały z nieznajomości języka angielskiego i jest uznawane za błędne, a używanie tego zwrotu w środowisku metalowym jest odczytywane jako nieznajomość tematu."