PDA

Zobacz pełną wersję : Patch 1.6 - już dzisiaj 31 marca



Wujo123
31-03-2010, 16:52
Na dzisiaj został zapowiedziany patch 1.6. Jego głównym celem jest poprawa zachowania komputera podczas bitew, czyli tzw. BAI.

"The update will go live at approximately 1700GMT today 31 March 2010."

http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/53425/t/The-Update.html?page=5

Andzia
31-03-2010, 17:08
No to może być ciekawie, póki co zostawię steam włączony aż do czasu zaktualizowania ETW

EDIT: Już jest patch do ściągnięcia

Vedymin
31-03-2010, 17:10
Jak zobaczyłem, że Empire się aktualizuje to zamarłem, jednak gdy zauważyłem, że po kliku sekundach jest 5% odetchnąłem z ulgą :)
Fajnie jakby ten patch sprawiał, że wróg wreszcie nie da się spokojnie wystrzelać nie robiąc żadnego kroku byt powstrzymać zagładę.

Bajbars
31-03-2010, 17:36
Dobrze by też było gdyby poprawili dyplomacje by po kilku tutach nie mieć wojny praktycznie ze wszystkimi państwami na mapie

Brzetek
31-03-2010, 17:44
Widzę, że nie znasz myku z prawem przemarszu.
Daj je na stałe wszystkim państwom z którym nie chcesz wojować. Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby tak hojnie obdarzony kraj śmiał zaatakować ;]
Traktuję tę opcję jako: 'pakt o nieagresji' ;D

Firenski
31-03-2010, 17:56
Czy macie zaktualizowany numer wersji po patchu?
Bo ja nadal mam v. 1.5.0 build...
Czy coś jest nie tak u mnie?

Aro137
31-03-2010, 18:07
U mnie też zostało 1.5, zagrałem sobie z kompem bitwę zauważyłem zmiany w zachowaniu, ale i tak bez rewelacji ;)

Rue
31-03-2010, 18:13
Czy stare sejwy działają?Bo jak nie to się wk...ię niemiłosiernie. :evil: :evil: :evil:

Bajbars
31-03-2010, 18:29
Widzę, że nie znasz myku z prawem przemarszu.
Daj je na stałe wszystkim państwom z którym nie chcesz wojować. Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby tak hojnie obdarzony kraj śmiał zaatakować ;]


Właśnie pierwszy raz o takim rozwiązaniu słyszę, dzięki za radę ;) . Szkoda, że bez wykorzystywania bugów gry nie można pograć normalnie tylko się napierd@lać z innymi od samego początku do utraty tchu (mam na myśli Hiszpanię i Turcję gdyż innymi nacjami można sobie jakoś poradzić bez większego problemu)

Vedymin
31-03-2010, 18:34
Może tylko mi się tak wydaje, ale gra jakby chodziła teraz ciut płynniej :)
Nie stwierdziłem jednak znacznej poprawy AI, może trochę.
U mnie też pisze 1.50

Krang
31-03-2010, 19:10
A mi zaczęło pobierać od nowa :(

Dudzio
01-04-2010, 08:51
Mnie też, co należy w takim wypadku poczynić?

Lukeusz
01-04-2010, 13:33
Mnie też, co należy w takim wypadku poczynić?

zainstaluj na nowo, ja tak zorbiłem i działa.

joy
01-04-2010, 14:54
Dopiszcie jeszcze co on ma wnosić bo na tym linku powyżej nic nie można wywnioskować, a ETW chwilowo mam odinstalowanego tak więc w STEAM też nic nie podpatrzę :)

bogucc
01-04-2010, 15:36
Szkoda, że bez wykorzystywania bugów gry nie można pograć normalnie tylko się napierd@lać z innymi od samego początku do utraty tchu (mam na myśli Hiszpanię i Turcję gdyż innymi nacjami można sobie jakoś poradzić bez większego problemu)
A jaką nacją grałeś, że miałeś takie problemy z Turcją? Ja jak grałem Rzeczpospolitą na vh/vh to trzymałem małą armię na Podolu turecka armia (wyrównane siły) stała sobie blisko granicy, ale nie podejmowała działań zaczepnych. Raz mi tylko wkroczyli na Podole ale moich wojsk nie zaatakowali tylko zajęli jakiś folwark. Jedyny problem to było, że Turcy łupili moje szlaki handlowe. Ot cały problem z Turcją, przynajmniej w pierwszych 15 turach.

Bajbars
01-04-2010, 16:10
Szkoda, że bez wykorzystywania bugów gry nie można pograć normalnie tylko się napierd@lać z innymi od samego początku do utraty tchu (mam na myśli Hiszpanię i Turcję gdyż innymi nacjami można sobie jakoś poradzić bez większego problemu)
A jaką nacją grałeś, że miałeś takie problemy z Turcją? Ja jak grałem Rzeczpospolitą na vh/vh to trzymałem małą armię na Podolu turecka armia (wyrównane siły) stała sobie blisko granicy, ale nie podejmowała działań zaczepnych. Raz mi tylko wkroczyli na Podole ale moich wojsk nie zaatakowali tylko zajęli jakiś folwark. Jedyny problem to było, że Turcy łupili moje szlaki handlowe. Ot cały problem z Turcją, przynajmniej w pierwszych 15 turach.

Chodzi mi, że jak gram Turcją lub Hiszpanią to mam wojnę praktycznie ze wszystkimi państwami. Jak dla mnie to jest przesada. Rozumiem np. wojnę na 2 frontach, ale bez przesady. Powinno być to zrównoważone, ale nie coś takiego, że są co chwila desanty, blokowanie szlaków to standard, to jest praktycznie brak kasy i woja na prowadzenie takich wojen.

Adamsky
01-04-2010, 17:02
Na vh/vh szkoda czasu grać, bo komputer już dostaje takiego kopa, że armie kompa są po prostu ogromne, a bitwy wnerwiające. Myślę, że h/h jest najbardziej optymalnym poziomem. Za banalnie nie jest, a komp nie oszukuje na potęgę. Kiedyś grałem na vh/vh, ale ostatnio przerzuciłem się na h/h i naprawdę gra na tym zyskała.

adas
01-04-2010, 21:52
Wersja gry jest podana w menu glownym w lewym dolnym rogu.

Nowy patch to: 1.5.0 build 1332.21992 Poprzednia wersja miala oznaczenie: 1.5.0 build 1330.21557

Stare save-y dzialaja.
narazie... :?

Rue
02-04-2010, 01:24
Wersja gry jest podana w menu glownym w lewym dolnym rogu.

Nowy patch to: 1.5.0 build 1332.21992 Poprzednia wersja miala oznaczenie: 1.5.0 build 1330.21557

Stare save-y dzialaja.
narazie... :?
Uff..To dobrze bo nie uśmiecha mi się zaczynać od nowa kampanii po raz piąty :evil:

pivi
02-04-2010, 11:48
Ehhh miałem nadzieję że nowy patch coś zrobi z tymi nieszczęsnymi turami AI - a tu nic jak było 15 min na Maratów tak jest nadal... A poprawianie bitewnego AI nie wiem czy ma sens. Chyba musieliby to zbudować od zera (bo takie łatanie to niestety półśrodki), ale to już pewnie materiał na nową grę.
W sumie nie sprawdziłem czy poprawili handel technologiami? Wie ktoś coś może?

WilczekYo
02-04-2010, 15:50
a mi podczas gry po tym pathu wyskakują bugi białe plamy jak jednostki strzelają wogle nie można grać kasowałem gre wgrywałem od nowa to samo ze sterownikami poprostu zniszczyli mi gre.... :twisted: pomoy mozę mieliście ten sam problem :(

kyziu
06-04-2010, 15:53
Witam,
czy jest możliwe ściągnięcie patcha 1.6 via steam przy pirackiej wersji gry? Ewentualnie czy gdzieś jest dostępny do śćiągnięcia osobno?

Jeżeli uraziłem kogoś swoim pirckim pytanie, to przepraszam;)

Krang
06-04-2010, 16:49
O ile wiem, to to forum nie toleruje piractwa i wątpie, żeby ktoś tutaj ci pomógł. Spróbuj na stronach typu darkwarez czy gdzieś tam indziej. :P

jezier
13-04-2010, 17:29
sądzę, że jak się dobrze zagłębisz w temat to napewno w Empiku albo Media znajdziesz ;]

btw. nie było mnie troche na forum i nie śledziłem wydarzeń nt. modów do Empire czy jest jakiś mod którego polecacie? Wyszedł może jakiś mod, zmieniający/dodający miasta na mapie kampanii?

OskarX
23-04-2010, 19:31
kyziu-mam nadzieję, że szybko zostaniesz banitą...
Krang-proszę, nie pomagaj piratom :/

Co do własnego problemu to jestem trochę zszokowany. Jak kupilem etw to myslalem, ze bedzie sie 5 lat aktualizował...po 3 min moglem grac :D Teraz chcialem wrocic, wlaczam steama no i sie aktualizuje 5 min...10 min..no i ciagle jest to 5 godzin :( Chyba sobie za szybko nie pogram