PDA

Zobacz pełną wersję : błąd podczas wczytywaina bitwy



[IG] Misiak
02-04-2010, 07:46
no cóż...nie myślałem, że mnie to spotka ale jednak. Otóż po dłuższej przerwie z Empire postanowiłem ponownie zainstalować. Wszystko jest pieknie do czasu, gdy chcę stoczyć bitwę:| pojawia się ekran ładowania po czym tak gdzieś w połowie mam biały ekran i raport o błędach:| jakiś pomysł ?

KWidziu
02-04-2010, 09:47
Zaczynasz grać od nowa czy stare savy? W tym drugim przypadku to może być problem ze zgodnością z nowym patchem.

[IG] Misiak
02-04-2010, 10:13
Sęk w tym , że zaczynam od zera. Savów starych nie ma. Przed chwilą sprawdzałem i ten błąd występuje nawet przy pojedynczej bitwie(obojętnie czy morskiej czy lądowej)


P.S swoją drogą to w którym miejscu mogę sprawdzić wersję gry? w MTW jak byk zawsze było w rogach ekranu a w ETW?

Badej
06-04-2010, 23:25
Siema.
Mam problem. Mianowicie podczas ładowania bitwy lądowej pojawiają się jakieś błędy. Nie jestem w stanie określić jakie, ponieważ wyskakują "niby" na pulpicie i gra mi je zasłania. Jednak wiem, że są, bo ruszając myszką zmienia mi się kursor.
Akcja dzieje się na forcie i bronie się przed przeciwnikami (2) koło Wenecji i Genui, które mnie atakują (gram Hiszpanią)
Poziom trudność - Hard (przedostatni) Język Polski. Nie wiem jaki mam patch (steam mi wszystko pościągał wcześniej), ale już bardzo wcześniej kupiłem gre, a teraz do niej wróciłem. Być może wcześniej ten błąd występował i przestałem grać, niepamiętam.
Jest to irytujące, ponieważ już setki bitew rozegrałem i wszystko było w porządku. Jest rok mniej więcej 1712 (tura 24-25).

Najpierw Sabaudia atakuję z Genuą. Nie mają artylerii, więc zawsze jest zwycięstwo (stosunek 1 do 6 zabitych :D). Natomiast później ruch ma Wenecja i też mnie atakują, wsparta jakimiś "blotkami" z Genui i z Sabaudii. No i w tej chwili pojawia się błąd.
Włączając automatyczne rozegranie bitwy, zawsze ponoszę porażkę (AI komputera jest do dupy!). Z początku myślałem, że komputer nie może jakoś "położyć" mojej artylerii (głupek zawsze stawiaj poza fortem i zawsze musiałem je przenosić do środka)
Ale po skasowaniu artylerii jest to samo.

Gram od nowa już parę dni, wcześniej grałem Polską.
Jeśli będzie to potrzebne mogę się postarać o screen tego błędu (pojawia się w ułamku sekundy podczas wyłączania gry) Myślę, że to i tak nic nie zmieni.

Jeszcze jedno, mam dużo save'ów (nazbierało się tego), ponieważ często cofam grę, kiedy coś spiepsze, albo włączę automatyczne rozegranie bitwy, która jest w 100% wygrana, a komputer ją przegrywa :/
Być może istnieje jakiś mod, który daje w 100% wygraną, bo nie jestem wstanie rozegrać wszystkich bitew!

PS Bardzo chciałbym zagrać Portugalią, mógłby podać ktoś tego moda uruchamiającego wszystkie nacji do dyspozycji?

Pozdrawiam!

Czy tak trudno jest przejrzeć chociaż pierwszą stronę z tematami? Czy trzeba zakładać nowy wątek za każdym razem? - KW

Napisałem nowy temat, ponieważ autor tego tematu ma inny problem. Mi wszystko działało z bitwami i mogłem je rozgrywać, ale doszedłem do takiego momentu w którym wyskakują mi te głupie błędy.