PDA

Zobacz pełną wersję : Rome 2: Total War



Lurtz12
03-04-2010, 12:34
Będzie? Na jakichś stronach internetowych widywałem niby jakieś notki tego dotyczące (z bodajże 2007 roku), ale gdyby miał wyjść byłoby o tym głośniej. Wiadomo wam coś na ten temat? Fajnie by było gdyby dołożona dopalacza do Rome i utworzono z tego całkiem nową grę, bardziej realistyczną, HISTORYCZNĄ, ogólnie dopracowaną bardziej niż Rome 1 :)

Aquila
03-04-2010, 12:36
Możliwe, że wyjdzie. Chętnie bym pograł w Romka II. ;)

Idill`a (MZ)
03-04-2010, 12:38
Wydaje mi się, że inżynierowie CA już postanowili jaka będzie następna część i to zapewne będzie sequel najpopularniejszej i mającej najwięcej fanów gry Rome total war..........

kretu19955
03-04-2010, 13:22
Niestety na 80% następny total war to będzie Rome II

Fallen
03-04-2010, 14:47
a w dziób chcesz krecie.
Ty byś tylko w Barok:total war grał.
Jak będzie to kupuje na 100%

Lurtz12
03-04-2010, 15:27
no liczę, że to co mówicie to prawda :) Rome II myślę, że byłby o niebo lepszy niż 1 Romek. Osobiście widziałbym w takim sequelu kilka zmian, które uatrakcyjniłyby rozrywkę i uczyniły ją bardziej zgodną z historycznymi realiami epoki...

- Starożytność to były wielkie bitwy wielkich pól, a nie miast. Więc jak już raz pojawiło się na tym forum, każda prowincja powinna mieć punkt strategiczny i powinna go zdobyć, żeby zawładnąć prowincją (oczywiście by zbytnio nie umniejszyć roli miast w jakichś tam prowincjach takim punktem mogłoby być miasto)
- większa mapa (co najmniej taka jak w EB), więcej prowincji, więcej frakcji
- wprowadzanie bitew morskich nie byłoby dobrym problemem z racji tego, że jeśliby miano się trzymać realiów starożytnych, to wyglądały by prawie jak bitwy na lądzie tylko z mniejszą ilością wojska (abordażowe)
- usprawnienie AI (!)
- bardziej historyczny wygląd jednostek i w ogóle ich zgodność z realiami
- podział frakcji barbarzyńców na plemiona (np Germania - plemiona Cherusków, Chattów, Markommanów; które by mogły walczyć między sobą, a po podbiciu wszystkich innych w nacji przeistoczyły by się w federację Germanów i dwie pieczenie na jednym ogniu :D )
- wprowadzenie kampanii historycznych
- wprowadzenie większej ilości słynnych bohaterów historycznych
- usprawnienie dyplomacji; typu wspólna wyprawa zbrojna przeciwko jakiejś frakcji, branie członków rodziny jako zakładników dla utrzymania zależności i wprowadzenie jakimś sprytnym sposobem pozycji międzynarodowej a co za tym idzie wprowadzenie zasady wypowiadania wojen wyłącznie lub prawie wyłącznie z cassus belli
- dodanie opcji brania jeńców wojennych i wcielanie ich do naszego wojska (wtedy nie trzeba by się tak było martwić o garnizony itp)
- wprowadzenie na wzór EB odgłosów żołnierzy w języku z krainy z jakiej pochodzą, ale nie wprowadzać nazw oddziałów w oryginalnym języku... ani miast ani frakcji. Po co na siłę utrudniać? :)
- oraz na wzór EB także, wprowadzić informacje historyczne do każdego roku, więcej notek historycznych które by pozwoliły nauczyć się dzięki grze czegoś o Starożytności

To tyle z mojej strony. Choć wątpię żeby to komuś się spodobało :) a żeby zostało użyte w grze to już w ogóle w to nie wierzę ;)
Ale pomarzyć fajnie.
pozdrawiam 8-)

kretu19955
03-04-2010, 15:36
a w dziób chcesz krecie.
Ty byś tylko w Meda 3 grał.
Jak będzie to kupuje na 100%
To ty chyba chcesz w facjate. Ja nie chcę meda 3 tylko barok jakiś.

Vedymin
03-04-2010, 16:08
A następnym Total War'em nie miała być czasem Wojna Secesyjna?

kuroi
03-04-2010, 16:32
- wprowadzanie bitew morskich nie byłoby dobrym problemem z racji tego, że jeśliby miano się trzymać realiów starożytnych, to wyglądały by prawie jak bitwy na lądzie tylko z mniejszą ilością wojska (abordażowe)
W starożytności bitwy morskie to ni tylko abordaże. Statki w większości były po prostu pływającymi taranami wypełnionymi ludźmi i sprzętem :) Starożytne bitwy morskie są bardzo fajne w grze "Rise and Fall: Civilizations at war".

OskarX
03-04-2010, 16:50
Cicho ludzie, nie bedzie żadnego romka2;) jakby CA by zobaczyło wasze wymogi to odrazu jakis renesans z Azja ktora ma 2 prowincję. Nie wierzę w cuda. A przydały by sie;)

kuroi
03-04-2010, 17:26
Cicho ludzie, nie bedzie żadnego romka2;) jakby CA by zobaczyło wasze wymogi to odrazu jakis renesans z Azja ktora ma 2 prowincję. Nie wierzę w cuda. A przydały by sie;)
Z tymi prowincjami to faktycznie się chyba CA nie starała przy Rome i M2. Chyba nie lubią wschodniej europy i północnej afryki :x Afryka mnie rozśmieszyła zwłaszcza w M2. Trypolis... Miasto położone przy samej granicy prowincji a ciągnie się przez pół mapy...

Lurtz12
03-04-2010, 18:12
W starożytności bitwy morskie to ni tylko abordaże. Statki w większości były po prostu pływającymi taranami wypełnionymi ludźmi i sprzętem :)
No racja, ale od kiedy Rzymianie zreformowali flotę podczas I wojny punickiej, abordażow bitwa "niby morska" tak na prawdę była walką piechoty na pokładach statków.


Nie wierzę w cuda. A przydały by sie;)

Czyli chciałbyś wierzyć :D Ja też nie wierzę, że wydadzą nowego Romka, ale gdyby jednak... to by było super :)
Przecież teraz wychodzą coraz bardziej rozbudowane gry, z coraz większymi bajerami, więc takie udoskonalenie, już dobrego w sumie, Rome - Total War, nie byłoby aż tak kosztowne, a nawet jakby było to jestem pewien, że wydatek szybko by się zwrócił :)

OskarX
03-04-2010, 18:31
Nie chciałbym wierzyć, chciałbym zeby byly;) moze i sa nowe silniki, ale nie wierzę ,ze CA zrobi gre w ktorej CPU dotrzyma sojuszu i bedzie walczyc w połowie tak dobrze jak człowiek. Bez tych rzeczy nie ma co robic rtw2 bo jak zwykle każdy bedzie narzekal. A jak zrobia na silniku etw to bedzie jazda

kuroi
03-04-2010, 20:12
Mi to nawet zwisa, czy zrobią Rtw2 czy nie. I tak wiem, że mi nie pójdzie :cry:

kamilios
03-04-2010, 21:59
A jak zrobia na silniku etw to bedzie jazda

Boże uchowaj. Tylko nie to!!!


A poza tym to tak:

1. Kampanie historyczne: Wojna z Pyrrusem, II wojna Punicka, Dałbym jeszcze coś o Gajuszu Mariuszu np. jego wojna przeciwko Sulli, Kampania Cezara w Galii, Wojna domowa: Cezar przeciwko Pompejuszowi, Wojna Antoniusza i Oktawiusza przeciwko mordercom Cezara, Wojna domowa pomiędzy Oktawiuszem a Antoniuszem.(Wiem, że dużo, ale dzięki nam zarabiają więc mogli by się postarać)

2. Ulepszone AI. Załamuje mnie głupota kompa jak widze np. falangę, która bez problemu wchodzi w pułapkę zastawioną przez moje wojsko, a potem nawet nie raczą się odwrócić kiedy moja kawaleria na nich pędzi...

3. Zwiększona liczba postaci historycznych, znacznie poprawiło by to klimat gry.

4. Dużo częściej jakieś notki z informacjami historycznymi itp.

5. Bardziej historyczne jednostki. Nie słyszałem nigdy aby Rzymianie używali psów czy płonących świń.

Ajris
04-04-2010, 00:29
kurcze nie pamiętam gdzies była ankieta i właśnie ok. 70% graczy w tym ja (chociaż mam podobny problem co kuroi) była za Romkiem II :D
mmm jakby im wyszło to było by cudnie ;)

Lurtz12
04-04-2010, 08:36
Nie chciałbym wierzyć, chciałbym zeby byly;)

To to oczywiste ;) czasem cuda się zdarzają :) ale nie patrzmy na to w takim świetle, może na prawdę zauważą, że najlepszą częścią jaka wyszła był Rome i stuningują go tak, by przyciągnąć jeszcze większe rzesze spragnionych realiów starożytności graczy :D



Mi to nawet zwisa, czy zrobią Rtw2 czy nie. I tak wiem, że mi nie pójdzie :cry:

Mi też, znam ten ból... od co najmniej dwóch lat w nic nowego nie mogę pograć, bo na moim antyku nic nowego nie śmiga choćby w połowie płynnie, nawet na najniższych detalach... ale idą wakacje, po maturze do pracy i na nowego Peceta się uzbiera, więc jestem pozytywnej myśli :)


1. Kampanie historyczne: Wojna z Pyrrusem, II wojna Punicka, Dałbym jeszcze coś o Gajuszu Mariuszu np. jego wojna przeciwko Sulli, Kampania Cezara w Galii, Wojna domowa: Cezar przeciwko Pompejuszowi, Wojna Antoniusza i Oktawiusza przeciwko mordercom Cezara, Wojna domowa pomiędzy Oktawiuszem a Antoniuszem.(Wiem, że dużo, ale dzięki nam zarabiają więc mogli by się postarać)

Do kampanii historycznych by można było dołożyć np bunt Wercyngetoryksa, powstanie Budiki w Brytanii, wojny jogurtyńskie, partyjskie, dackie, czy podbój Hiszpanii przez Kartaginę. Mała rzecz, a cieszy ;)



4. Dużo częściej jakieś notki z informacjami historycznymi itp.

Mogli by właśnie wykombinować coś na styl takich notek jak w EB


5. Bardziej historyczne jednostki. Nie słyszałem nigdy aby Rzymianie używali psów czy płonących świń.

płonące świnie, wrzeszczące kobiety to przegięcie, a psów też z reguły nie używano jako jednostki bojowej, bo kto by zapanował nad 20 wściekłymi psami rzuconymi w wir walki? Swoje psy mieli zazwyczaj dowódcy wojsk barbarzyńców (coś na rodzaj psa jakiego miał Maximus w Gladiatorze) no i czasem Rzymianie, ale one towarzyszyły dowódcom, a nie walczyły aktywnie w większych grupach :)

Ferior
04-04-2010, 18:43
Może będzie Shogun II : total war ?

Aro137
04-04-2010, 20:10
Może będzie Shogun II : total war ?

To lepiej niech go zrobią bo dopiero 2 miesiące temu nabyłem Rome Total war antologie i nie zdążyłem się nią jeszcze nacieszyć :P

kretu19955
04-04-2010, 20:17
A może najpierw zrobią coś małego do NTW, Później XVII wiek i do tego shogun dwa jako dodatek. To byłoby dla mnie najlepsze, jednak większość woli ROME II :cry:

Maharbal
04-04-2010, 21:25
A może najpierw zrobią coś małego do NTW, Później XVII wiek i do tego shogun dwa jako dodatek. To byłoby dla mnie najlepsze, jednak większość woli ROME II :cry:

Bo to właśnie Rome, a nie cokolwiek innego był najlepszą częścią serii. Tak jeśli chodzi o gry single player, jak i multiplayer. Kropka.

kuroi
04-04-2010, 22:12
A może najpierw zrobią coś małego do NTW, Później XVII wiek i do tego shogun dwa jako dodatek. To byłoby dla mnie najlepsze, jednak większość woli ROME II :cry:

Bo to właśnie Rome, a nie cokolwiek innego był najlepszą częścią serii. Tak jeśli chodzi o gry single player, jak i multiplayer. Kropka.
Popieram. W prawdzie grałem tylko w Shoguna, Romka i Medka2 to dla mnie najlepszy był Romek. Najprzyjemniej się grało. Jednostki zachowywały się normalnie, nie tak, jak w M2...

Czik
04-04-2010, 22:19
Rome był dobrym kompromisem między nowoczesnością a prostotą. W Medku 2 zbyt nakombinowane było z animacjami i zachowaniami jednostek, no i przez lepszą grafikę bitwy nie były już tak czytelne.

Ale nie wiem czy od Rome nie wolałbym Grecji.

kamilios
05-04-2010, 07:48
Ja grałem we wszystkie gry serii oprócz NTW.

Oto ranking:
1. Rome- Dlatego, że uwielbiam starożytność, a także jednostki walczą normalnie bez przesadnych kombinacji.
2. Medieval 2- Gierka niczego sobie gdyby nie była tak prosta(czy tylko ja mam takie wrażenie, że każda kolejna gra C&A jest coraz łatwiejsza?)
3. Medieval- Za wspaniały klimat i czasami dość trudną rozgrywkę.
4. Shogun- Nie przepadam za Japonią.
5. Empire- Nuuuuuuda. Grałem około 30 minut i żałuje, że to kupiłem.

Aro137
05-04-2010, 13:52
A może najpierw zrobią coś małego do NTW, Później XVII wiek i do tego shogun dwa jako dodatek. To byłoby dla mnie najlepsze, jednak większość woli ROME II :cry:

Nie tylko dla ciebie było by najlepiej ;)

OskarX
05-04-2010, 15:30
1. Kampanie historyczne: Wojna z Pyrrusem, II wojna Punicka, Dałbym jeszcze coś o Gajuszu Mariuszu np. jego wojna przeciwko Sulli, Kampania Cezara w Galii, Wojna domowa: Cezar przeciwko Pompejuszowi, Wojna Antoniusza i Oktawiusza przeciwko mordercom Cezara, Wojna domowa pomiędzy Oktawiuszem a Antoniuszem.(Wiem, że dużo, ale dzięki nam zarabiają więc mogli by się postarać)

Coś w rodzaju KINGDOMS? Swoja droga ja najbardziej lubie sredniowieczie chyba, ale bylbym za rtw2 i shoguna 2. I nie mam takich problemow, bo nawet rome 5 by mi poszedl :D

PS. Jest demokracja i powinno byc glosowanie[ankieta] na stronce CA :D

Mafarus
05-04-2010, 20:04
Mam do was pytanie-mam jedynie medka2 ale już go zgwałciłem w każdy otwór (każdą kampanię przeszedłem wraz z królestwem) i teraz zastanawiam się na zakupem romka...tylko ile kosztuje i czy jeszcze go dostanę w sklepie :DD.

Ja też stawiam na rome 2 choć nie grałem w 1 ale kocham starożytność (...ach ta macedońska falanga albo greccy hoplici) a NIE mówię kolejnemu lekko ulepszonemu empire (napoleon co to jest...chyba jakiś joke) i medieval 3 choć dwójeczka była spoko ;]

MateuszKL
05-04-2010, 20:18
Są bardzo różne packi total warów w zależności od sklepów - generalnie spokojnie wszystkie stare total wary można nabyć w jednym packu za 100 złotych.

Zdobycie samego RTW będzie ciężkie, ale warto mieć też stare - shoguna, żeby zobaczyć jak to kiedyś było i wyłączyć, ale np. w MTW I nadal gra się bardzo przyjemnie i klimatycznie na mapie kampanii.

kretu19955
05-04-2010, 20:20
O tak. Medek I Ma ten mroczny klimat średniowiecza, którego mi w II Medku zabrakło.

Mafarus
05-04-2010, 20:59
No dobra to teraz sobie pochodze po moim strasznym mieście (Szczecin..) i poszukam Rome z dodatkami bo 100 zł to troszkę dużo a nawet nie chciało by mi się instalować medka i shoguna ;P (bez obrazy ale jak bym już miał rome...to nic mnie od niego nie odciągnie :D)

OskarX
05-04-2010, 21:13
Rome antologia [podstawka+2 dodatki] MAX 40 zl. Tez na poczatku gralem w mtw2, potem kupilem rome. Za duzo nie nagralem, ale jest spoko.

MTW1 z dodatkiem mozna nabyc za 10 zl,a shoguna chyba za 1 zl ;d Nie warto tracic 100.

Lurtz12
06-04-2010, 12:48
Ja też nie umiem się oderwać od Rome nigdy, właśnie dlatego postanowiłem że go nie zainstaluję aż do matury :D bo bym niczego się nie nauczył ;)

Na allegro Rome Antologia poszło ostatnio za 23 złote, nówka ;)

Przemysł II
08-04-2010, 16:39
Jeżeli nie wiesz gdzie możesz dostać Romka to poszukaj w Empiku lub Media Markt. Tam w 90% powinny być. Za Empik poręczam, bo sam ostatnio uzupełniłem brak Romka w mojej kolekcji Total war-ów w tym sklepie za 40 zł

lucas82
20-04-2010, 11:55
No ja właściwie nigdy się nie oderwałem od Romka :D. Chociaż muszę przyznać że czysta jego wersja jest juz niestety mocno przestarzała graficznie :( . No ale od czego są mody. Ewentualnie ręczne dodawanie jednostek zrobionych przez niesamowitych moderów;). Natomiast jeśli chodzi o grywalność to bije wszystkie kolejne wydania Total War o głowę. Poprzednie moim zdaniem zresztą też :). Nie żeby mi się nie podobał MTW, spędziłem na nim długie godziny, ale jednak Rome był wielkim skokiem naprzód i bił starego, poczciwego Medievala o głowę :twisted:.
Jestem jak najbardziej za wydaniem RomeTW2 jednak jest kilka uwarunkowań niezbędnych do tego ażebym go zakupił:
1. Całkiem nowy silnik gry(płynna rozgrywka), a nie ten z ETW,
2. Historycznie odwzorowane jednostki,
3. Zachował klimat pierwowzoru,
4. Żeby nie był za łatwy,
5. Sensowne bitwy morskie.
Takie byłyby moje życzenia. Jeśli panowie CA zrealizowaliby chociaż dwa pierwsze to nawet zakupiłbym pod tę grę specjalny sprzęt :twisted:.

Ituriel32
20-04-2010, 12:11
Bardzo bym chciał Roma2, a najlepiej żeby zawierał:
- Dużo grywalnych nacji,
- Nacje powinny się różnic,
- Większa mapa z większą ilością prowincji (mówię w odniesieniu do podstawowej wersji Roma)
- Porządna dyplomacja,
- Dobre AI
- Krótkie kampanie historyczne:

1. Kampanie historyczne: Wojna z Pyrrusem, II wojna Punicka, Dałbym jeszcze coś o Gajuszu Mariuszu np. jego wojna przeciwko Sulli, Kampania Cezara w Galii, Wojna domowa: Cezar przeciwko Pompejuszowi, Wojna Antoniusza i Oktawiusza przeciwko mordercom Cezara, Wojna domowa pomiędzy Oktawiuszem

Ostatnio grywam sobie trochę w Empire, co powiększa moje obawy o jakość przyszłych Total Warów :? :?

Gajush
20-04-2010, 14:29
oj chyba wasze oczekiwania spełzną na niczym, oczywiście niestety :( jakoś mam wrażenie, że TW pójdzie raczej w kierunku kampanij bardziej pod stany, ale mam nadzieje, że się myle.
W stopce mam link do subforum Moda TGAW docelowo mają tam być kampanie historyczne. Może nie wszystkie o których piszecie, ale jednak.

Mafarus
21-04-2010, 12:53
Ja z miłą chęcią pograł bym w kampanię historyczną (choćby miała składać się z liniowych bitw) pt:"II Wojna Peloponeska" marzenie które napewno nigdy nie będzie spełnione :[

Ajris
21-04-2010, 23:43
Ja z miłą chęcią pograł bym w kampanię historyczną (choćby miała składać się z liniowych bitw) pt:"II Wojna Peloponeska" marzenie które napewno nigdy nie będzie spełnione :[

Wystarczą mocno obciążające zdjęcia szefa CA i masz jak w banku :lol: :lol:

Lurtz12
22-04-2010, 11:05
Wystarczą mocno obciążające zdjęcia szefa CA i masz jak w banku :lol: :lol:

Pewnie by zadziałało tylko kto spróbuje :D


oj chyba wasze oczekiwania spełzną na niczym, oczywiście niestety :( jakoś mam wrażenie, że TW pójdzie raczej w kierunku kampanij bardziej pod stany, ale mam nadzieje, że się myle.

Też się tego obawiam... w końcu widać, że CA coraz bardziej szło na komercję, a nie na wynik w swoich pracach (czego najdobitniejszym dowodem jest Empire). A komu innemu wcisnąć jakiś przekolorowany badziew jak nie Amerykanom?
Ale jednak jestem pozytywnej myśli i liczę, że w końcu panowie producenci zauważą, że to Rome był najlepszą wersją Total War'ów i stuningują go do tego stopnia, że będzie najidealniejszym z ideałów ;)

Ituriel32
22-04-2010, 11:41
Chciałbym by w Rome total war 2 znalazły takie nacje:
- Rzym (zjednoczony kolor czerwony),
- Kartagina (biały),
- Numidia,
- Hiszpania,
- Galia (może być rozbita na przed i za alpejską jako osobne nacje),
- Germania,
- Brytania,
- Miasta Greckie (złoty),
- Macedonia (czarny),
- Dacja,
- Tracja,
- Scytia,
- Pont (niebieski taki jak w podstawce),
- Armenia,
- Partia (różowy),
- Egipt (żółty),
- Seleucydzi (srebrny),
- Syrakuzy (pomarańczowy),
- Epir,
- Ilyria,
- Pergamon,
- Bitymia (barbarzyńcy w azji mniejszej),
- grecy na Krymie,
- Saba,
- Baktria,

Wszystkie nacje widziałem w podstawce albo w modach.

Fallen
25-04-2010, 09:24
ja bym jeszcze dał Sarmantów i tych Sakha Raka.

Ajris
25-04-2010, 11:31
Tylko czy jak będzie tak dużo nacji to w późniejszej fazie gry wykształci się silny przeciwnik? Chociaż nie grałem w Europa Barbarorum a tam chyba jest sporo różnych nacyjek i nie wiem jak to się sprawdza ;)

Od siebie dodał bym Polan :lol:

Jango
30-04-2010, 19:12
Hmm... no cóż, fajna by to była sprawa Romcio II. Ja wymagam niewiele, jak do tej pory tylko więcej prowincyj, bo strasznie pustawa ta mapa w Romku I.

Lurtz12
02-05-2010, 12:46
Szczególnie Europa Wschodnia, Afryka i Azja... można by trochę powiększyć mapę - choćby do rozmiarów z EB :)

Czik
02-05-2010, 19:15
Ludzie, ale tamte tereny naprawdę nie były na tyle rozwinięte, żeby było tam takie natężenie miast i nacji jak na przykład na Bałkanach :). Więc tu cudów nie będzie.

Co do steama, raczej nie mam złudzeń, że z niego zrezygnują, ale liczę chociaż na hot-seat jak w M2TW...

kamilios
15-05-2010, 07:35
1. Kampanie historyczne: Wojna z Pyrrusem, II wojna Punicka, Dałbym jeszcze coś o Gajuszu Mariuszu np. jego wojna przeciwko Sulli, Kampania Cezara w Galii, Wojna domowa: Cezar przeciwko Pompejuszowi, Wojna Antoniusza i Oktawiusza przeciwko mordercom Cezara, Wojna domowa pomiędzy Oktawiuszem




JA to napisałem, a nie żaden Aro... A co do Empire to masz rację... Strasznie to schrzanili... Największe gówno w historii Total War. Kozacy byli dużo lepsi hehe.

wercio
26-05-2010, 00:46
A ja chciałbym przejmowania kultury i wynalazków. W końcu ludzie wtedy nie byli idiotami. Rzymianie nie wymyślili legionów, nawet ich miecz nazywał się gladius hispaniensis.

Czik
26-05-2010, 21:43
No rozwój kulturalny i techniczny barbarzyńców po podbiciu Rzymu czy Grecji byłby ciekawą opcją.

chochlik20
02-06-2010, 11:50
ja bym dodał jeszcze Indie, nacja mało pojawiająca sie w modach a bardzo ciekawa

Gaeth I
02-12-2011, 15:42
Mogli by zrobić starożytność, ale jeszcze przed Rzymem. Czyli Sumerowie, Persja, Macedonia, Egipt, miasta-państwa Greków itp.

Samick
02-12-2011, 16:57
Mogli by zrobić starożytność, ale jeszcze przed Rzymem. Czyli Sumerowie, Persja, Macedonia, Egipt, miasta-państwa Greków itp.

Rozstrzał niesamowity, w czasach Persów o Sumerach mało już pamiętano. ;)

Poza tym gdzie Hetyci, Elam i Urartu!? :D

chochlik20
04-12-2011, 23:14
Mogli by zrobić starożytność, ale jeszcze przed Rzymem. Czyli Sumerowie, Persja, Macedonia, Egipt, miasta-państwa Greków itp.

Rozstrzał niesamowity, w czasach Persów o Sumerach mało już pamiętano. ;)

Poza tym gdzie Hetyci, Elam i Urartu!? :D
Czepiasz się :) wszystko, no prawie wszystkie mody pod Rome traktują o czasach podboju Rzymian, mi też już bokiem wychodzi ten okres. Czemu nie pokusić się o czasy odleglejsze?

Ezechiel
10-12-2011, 11:54
Mi bardzo przeszkadza "odległość od stolicy" która znacząco wpływa na niektóre miasta pod względem porządku publicznego. Powinno się to zmienić.

SirZielarz
07-03-2012, 05:29
Tak, też sądzę, że ten współczynnik jest za mały, spokojnie mogłoby być jeszcze x1,5.

Herod
25-06-2012, 09:32
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69013

Co będzie wcześniej? Rome II czy EB II? :P

Asuryan
25-06-2012, 12:18
A co do Empire to masz rację... Strasznie to schrzanili... Największe gówno w historii Total War.
Kwestia gustu - mi tam na przykład bardziej podoba się od takiego Napoleona (oczywiście z wszystkimi DLC). Jedyne czego mi brakuje w ETW, to wyboru co zrobić z podbita prowincją. Co do przyszłego Rome - mam nadzieję, że nie będzie to odgrzewany kotlet z osobnymi rodami rzymskimi i senatem, a armie będą bardziej historyczne (szczególnie Egiptu). Oby nie spierniczyli bitew morskich :mrgreen:

McAbra
26-06-2012, 08:12
http://www.gram.pl/news_8ATjH,,3_Nieofi ... l_War.html (http://www.gram.pl/news_8ATjH,,3_Nieoficjalnie_Creative_Assembly_prac uje_nad_Rome_2_Total_War.html)

OOOHH YEAAAHHH!!!

I'm crazy 'bout it!!! :D

11-07-2012, 18:34
Już zapowiedziane. Będzie Rome 2: Total War!!!

Nie mogę się doczekać. Cena nie ma dla mnie różnicy. Moim zdaniem powinno kosztować drożej niż Diablo 2 xd. Premiera ma być w 2013. Mam nadzieję, że przed grudniem już podadzą datę premiery i nie będzie ona w grudnia... liczę na marzec, tak samo jak wyszedł Zmierzch.

Ma być wiele innowacji i ulepszeń. Proponuję się zapoznać - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69188

Ja tym czasem wracam do czytania newsów. :P

seba225
11-07-2012, 18:57
Good Sherlock

Arrim
11-07-2012, 19:08
Już zapowiedziane. Będzie Rome 2: Total War!!!

Mogłeś się chociaż po wyglądzie forum domyślić, że Rome 2 został już dawno zapowiedziany :D

11-07-2012, 19:42
No właśnie nie spojrzałem. xd