PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwanie - własna bitwa ...



Ferior
04-04-2010, 10:00
Więc mój kolega wymyślił "własną bitwę" rzucając mi wyzwanie (Bitwa okropnie trudna) mi się nie udało :evil: ... może wam się powiedzie ...
więc nasza armia to Anglia (nieskończoność kasy) jego armia to :
1.Dowódca to Arkabeusznik z 3 złotymi sztabkami , brązowym mieczem i brązową Tarczą
2.Arkabeusz 19szt.

a wróg to dwa oddziały Azteków 1 Armia :
1.Dowódca strasz przyboczna wodza z 3 złotymi sztabkami i brązowym mieczem
2.Jaguarzy 5szt.
3.Azzatecy włócznicy 5szt.
4.Cauchigechi (czy jakoś tak) 5szt.
5.Chłopi 2szt.
6.Azzatecy łucznicy 2szt.
a druga armia to:
1. Chłopi 10szt.

Mapa i warunki pogodowe :
Mapa : Toskania
pora roku : Lato
pogoda : ulewa
Pora dnia : po południe
Poziom : Sredni lub Trudny

Witold
04-04-2010, 10:15
Skup się najpierw na konnicy. Pózniej strzelaj do piechoty. A jak amunicja się skończy to szarżujesz.

Pamiętaj aby twoi ziomale nie mieli włączonej automatycznej ucieczki kiedy atakuje ich konnica.

Pop517
04-04-2010, 11:21
Witold ty w ogóle przeczytałeś co kolega napisał bo ten fragment o konnicy zteckiej mnie rowalił...

jak cos to staraj sie aby twoji żołnierze cały czas strzelali możesz rozciagnąć jak najbardziej swoje fromacje a kiedy twoji żłnierze odpalą wycofujesz ich za następny oddział aby przeładowli itd.(coś ja szturm z ostrzałem tyle że się cofasz)i pamiętaj że możesz zrobić tak ze 3 albo 4 szeregi oddziałów(w sensie 1 za drugim)

Zib
04-04-2010, 11:58
Ja na twoim miejscu poćwiczył bym pisownie.
Skupiaj ostrzał na najsilniejszych jednostkach tak aby je mocno osłabić potem przenoś atak na inny słabsze,w walce wręcz nie powinieneś mieć problemów z takimi chłopami np.

Ferior
04-04-2010, 18:07
Skup się najpierw na konnicy. Pózniej strzelaj do piechoty. A jak amunicja się skończy to szarżujesz.

Pamiętaj aby twoi ziomale nie mieli włączonej automatycznej ucieczki kiedy atakuje ich konnica.

yyyy..... Konnica ? Gdzie .... czytałeś to co napisałem :?: ? a ta pisownia :oops: .... jestem dyslektykiem :( .
Najtrudniejsze w tym że cały wróg skupia atak na środku mojej armi przez co ją rozgramia i nakłania ją do ucieczki z pola bitwy ...skupiam atak oddziału z najczulszych stron ... atakuje chłopów :twisted: żeby doprowadzić ich do ucieczki lub rozgromienia co spowoduje ucieczkę innych wojskowych :twisted: Niestety Generał non stop nawołuje mięso armatnie do Ataku .... Ja także stosuje atak skrzydłowy (Strzelanie do lewej i prawej strony armi) gdyż ich atak wygląda jak klin ... Nie dość tego pada deszcz więc jest ograniczona widoczność przez co moja armia musi atakować z bliska więc wróg ma szansę mnie dogonić i doprowadzić moją armię do wyczerpania o i jeszcze przez deszcz broń czasami nie wypala (proch robi się mokry) albo brakuje amunicji więc ... moja armia nie jest dość dobra w Zwarciu .... najgorsze z tego jest to że jego armia skupia atak na mojego generała zmuszając go do ucieczki a ich generał sobie "hasa" lub idzie z tyłu armi i nie można do nich dojść no chyba że moja armia zacznie uciekać i jakimś cudem przestanie uciekać za plecami wrogów i wtedy atakuję Generała wrogiej armi (łatwo go załatwić mało ludzi w oddziale i kiepski pancerz :twisted: ) ... moja taktyka to zastosowanie 3 lub 4 rzędowego pół kola dzięki czemu mogę skutecznie bronic swoich oddziałów a czasami daję po bokach po jednym lup po dwóch Arkabeuszników (czy jakoś tak) żeby atakowali od skrzydła i flanki .

O i jeszcze jedno ... jak wejść do Multi gdyż zarejestrowałem się na http://www.GamespyID.com i gdy wypełniam tam te pola (w grze) to mi się zawiesza !!! ... nie niedostałem żadnego e-maila !!! może potrzebny jest jakiś program :roll:

Ps: Niedługo będzie następna bitwa .... kolega mi powiedzał że jeśli wygram tę bitwę lub odpuszczę sobie z nią (NIGDY :twisted: ) to dostane następną !!!

WnukProroka
04-04-2010, 20:24
NIe ma czeego takie jak arkebusz i akrebusznicy

Witold
04-04-2010, 21:59
<facepalm> są takie jednostki tylko że w "Schyłku"

A z tą konnicą to sorry. Wygłupiłem się.

WnukProroka
05-04-2010, 02:46
Nie ma!

kuroi
05-04-2010, 08:22
<facepalm> są takie jednostki tylko że w "Schyłku"

A z tą konnicą to sorry. Wygłupiłem się.
Potwierdzam, nie ma jednostki "akebusznicy" ani broni "arkebusz"...
Są arkebuzerzy oraz broń arkebuz(er?).

Ferior
05-04-2010, 10:25
To tylko Literówka .... nie wiedziałem jak napisać w mnogiej !!! (Szybko Piszę)


O i jeszcze jedno ... jak wejść do Multi gdyż zarejestrowałem się na http://www.GamespyID.com i gdy wypełniam tam te pola (w grze) to mi się zawiesza !!! ... nie niedostałem żadnego e-maila !!! może potrzebny jest jakiś program :roll:

Ferior
05-04-2010, 12:10
Kampania Polska
Dobra .... wygrałem jakoś tamte wyzwanie i mój kolega padł na pomysł następnej bitwy (Czasami nam się nudzi i robimy sobie tego typu wyzwania ) tym razem na początku mamy znaczną przewagę ponieważ mamy cały oddział konnicy :o niestety ta przewaga jest chwilowa :( gdyż przeciwnik ma włóczników (nie wspominając o Artylerii) i innych jednostkach .
Historia Bitwy (Wpadliśmy na pomysł by dodawać czemu doszło do bitwy ) :
(Narrator) Polska zostaje Zaatakowana przez Cesarstwo Niemieckie .... pierwszy atak który rozporządzili to był atak na naszą stolice (Która jest teraz pod oblężeniem ) . (Król) Musimy szybko działać Wiec wysyłamy ciebie drogi Generale abyś wsparł Naszych ludzi w obronie bo długo nie wytrzymają ... dostajesz pod swoją komendę oddział składający się z Husarzy wyruszaj czym prędzej !!!! . (Narrator) Wyruszyłeś do stolicy ze swą armią lecz zauważasz posiłki nieprzyjaciela !!!! Postanawiasz je Zaatakować !!!!!

Więc to jest bitwa 1vs.1
Nasza Armia to POLSKA :
-Generał : Jaonnici 3 złote sztabki , brązowy Miecz , Srebrna Tarcza (czyli wszystko na max !!!)
-Husarze 19 szt. (ALE Na Trudnym 14szt.) (A na B.Trudnym 6szt.)

Wróg to NIEMCY :
-Generał : Krzyżowcy 3 złote sztabki a reszta na maxa !!!
-Pikinierzy (jacyś tam) 1 brązowa sztabka 4szt.
-Pikinierzy (jacyś tam) 5szt.
-Ręczni Strzelcy 5szt.
-Serpentyna 2szt.
-Ciężko zbrojni kusznicy 3szt.

Teren :
Mapa : Hiszpańska równina
Pogoda : lekki deszcz
Pora Dnia : Noc
Czas : 30 min (spiesz się)
Poziom Trudności : Średni / Trudny / B.Trudny :twisted:

Następna bitwa to będzie oblężenie tym razem będą dwa scenariusze jeden w którym wygraliście tą bitwę a drugi w której przegraliście !!!

- to chyba wszystko .

Witold
05-04-2010, 12:14
Nie widzę sensu robienia nowego tematu.

Ferior
05-04-2010, 12:17
Ok !!!
ps: jak będzie nowe wyzwanie to założę nowy temat ale pod nazwą WYZWANIA i tam jusz będe pisać bo ponieważ tak jakoś nie etycznie pisać kilka wyzwań w temacie Wyzwanie .

Połączyłem, proszę pisać w jednym temacie - Marat

OskarX
05-04-2010, 13:08
Nie wiem o co chodzi w tym temacie. Poza tym, te twoje bitwy są cholernie proste!!! ostatnia bitwe z Polska moge ci wygrac 10 oddzialami husarii zamiast 19...Ręcznych strzelcow wezme na 1 szarze husaria, bez strat. Pikinierzy nie dosc ,ze sa piechota, to jeszcze poruszaja sie 2 razy wolniej od normalnych chlopow. Niech chodza za nami i sie męcza jak bedziemy dobijac strzelcow. Kusznicy oddadza 1 strzal, ale tez padna po szarzy. Nie pamietam tej mapy, ale jak widze "rownina" to znaczy ,ze plaska, a komp zawsze ustawia artylerie za wojskiem, wiec watpie aby dziala wystrzelily czy trafily we mnie. Wrogi general odrazu sie na nas rzuci, wiec go zaatakujmy i szarza od tylu. Gdy padnie to oczywiscie bierzemy pikow na morale [oni se biegaja za nami, a do okola trupy niemcow] Spokojnie idziemy na nich ,a od tylu szybka szarza, jak sie odwrócą to szarza z ich tylu i morale do 0...Odwrot!

Mozna wygrac ze strata ok. 2 oddziałów...Niech sie lepiej postara, bo konnica pikinierow nie jest trudno pokonac, a reczni strzelcy strzela jak bedziesz metr od nich. Pozdro

edit. Aha, nie jestem pewien jeszcze czy w nocy latwo by bylo trafic pędzącą kawalerie, wiec nalezy jedynie uwazac by nie wpasc w piki przed rzezią strzelcow.

Ferior
05-04-2010, 13:20
Dobra ... teraz tam sobie wymyśliłem kampanie polską a ja zaczynam od najłatwiejszych bitew .... a (tak w ogóle) przeszedłeś pierwsze wyzwanie ?

Nezahualcoyotl
05-04-2010, 14:10
Zagraj na multi ;) :evil: lub "quick battle" na vh ;)
Takie "ustawki" o ktorych piszesz sa wrecz nudne :? .Ewentualnie wybieraj "losowy" sklad armi przeciwnej...

OskarX
05-04-2010, 15:11
No wlasnie pograc na multi, to sie przynajmniej czegosc nauczysz, a zrobienie takiej "idealnej bitwy" to troche czasu nie wystarczy tylko wymyslic sobie czegos i narobic jednostek, bo wtedy wygra 1 albo 2 strona, nie bedzie zroznicowanie. Umów się moze z kims z forum na gre i pograj...zajac ma racje

Ferior
05-04-2010, 18:23
O i jeszcze jedno ... jak wejść do Multi gdyż zarejestrowałem się na http://www.GamespyID.com i gdy wypełniam tam te pola (w grze) to mi się zawiesza !!! ... nie niedostałem żadnego e-maila !!! może potrzebny jest jakiś program :roll:

yyyy.... Zarejestrowałem się nie dostałem e-maila aktywacyjnego i nie wiem jak grać w multi gdyż nie wiem z jakiej strony ściągnąć Gamespy bo mam Gamespy Arcade które mi nie działa

OskarX
05-04-2010, 19:16
Do tej gry nie potrzebujesz tego programu, tylko zwyklego konta. Moge ci zrobic takowe jak chcesz..

Ferior
08-04-2010, 18:04
Mam ... zrobiłem wszystko (mam oryginalną grę) zarejestrowałem się ...itp. może trzeba zarejestrować grę na serwisię Cd projekt :roll:

ps: wchodzę w multi i pokazuje mi .... brak odp. :evil: :evil: :evil:

login : MonarchaSzachowy
hasło : **********
e-mail : www.(.. (http://www.(..).).pl
naciskam enter i brak odpowiedzi :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nezahualcoyotl
08-04-2010, 18:09
Nie zapomnij zpatchowac podstawki do przynajmniej 1.3 ;) bo wiele na multi nie ugrasz.A jezeli dasz 1.4 i moda "Third Age" bedziesz w sieci tlukl sie tolkienowskimi nacjami ;)

Ferior
08-04-2010, 18:22
Acha ... ja mam 1.2 !!!! gdzie znajdę patcha ?

OskarX
08-04-2010, 18:38
Na tym forum, na plycie kingdoms. Po co to głupie pytanie, gdyż w internecie napewno nie ma...

Ferior
08-04-2010, 18:47
nie mam kingdoms ale na forum poszukam :D

Nezahualcoyotl
08-04-2010, 19:34
Na tym forum, na plycie kingdoms. Po co to głupie pytanie, gdyż w internecie napewno nie ma...
Na necie jest co chcesz jesli poszukasz ;)
http://www.gamershell.com/download_20881.shtml
...patch 1.3 ale do wersji anglojezycznej :!:

OskarX
08-04-2010, 19:37
Na tym forum, na plycie kingdoms. Po co to głupie pytanie, gdyż w internecie napewno nie ma...
Na necie jest co chcesz jesli poszukasz ;)
http://www.gamershell.com/download_20881.shtml
...patch 1.3 ale do wersji anglojezycznej :!:

Chodziło mi o to, że jest :D Ale nie wazne..

Ferior
09-04-2010, 17:25
Dzięki za pomoc