PDA

Zobacz pełną wersję : Zmuszenie strzelców do szarży



Draak
06-04-2010, 15:15
Witam

To mój pierwszy post, więc wypada się przedstawić. Draak, lat 30, od 20 lat pogrywam w strategie, ale jestem ograniczony w zasadzie do kilku tytułów (Civ na przykład). Grałem dużo w Medieval I, teraz kupiłem sobie (przypadkowo) II. I chyba pogram dłużej ;)

Rozpocząłem od gry Polską. Mam tylko jeden problem jak na razie, mianowicie nie wiem jak zmusić swoją Polską Szlachtę do szarży. To bdb jednostki do mobilnej walki na dystans, ale czasem chciałbym je zmusić do zaprzestania ostrzału i wbicie się we flankę wroga, gdzie uzyskał przewagę. W polu sterowania mam dwie ikonki (tryb strzelania na zawołanie i tryb pojedynku) - niestety ich klikanie nic nie zmienia.

Z góry dzięki.

Lucasus
06-04-2010, 15:23
Witamy na pokładzie Draak. Mam nadzieję, że Ci się u nas spodoba.

A co do samej rady...
Zaznacz jednostkę a potem trzymając wciśnięty ALT kliknij oddział wroga prawym przyciskiem myszy.

Draak
06-04-2010, 15:46
Zaznacz jednostkę a potem trzymając wciśnięty ALT kliknij oddział wroga prawym przyciskiem myszy.

na trygława i swaroga! :mrgreen: no szkoda, że tego w instrukcji nie napisali
no teraz to się zadzieje dopiero 8-) wracam z roboty i ku niechybnej uciesze małżonki zaczynam podbój Bałkanów, toć to słowiańskie, nie madziarskie ziemie ;)

dzięki!

kuroi
06-04-2010, 16:20
Szlachta Polska nie jest najlepsza w szarżowaniu, nie ma lanc. Do tego znacznie lepiej nadają się Husarze(nie, nie Husaria ;)) lub później rycerze/pancerni polscy no i oczywiście oddział generalski.
Szarża oddziału polskich rycerzy potrafi zmieść z pola bitwy pół oddziału elitarnej piechoty przy samym uderzeniu. Po takim ataku większość oddziałów albo "znika", albo bierze nogi za pas ;)

Draak
15-04-2010, 15:36
Husarze powiadasz? Nie spotkałem jeszcze takiej jednostki w tej grze. Mam obecnie ok. 1350 r. n.e., w zdobytych zamkach bałkańskich i niemieckich mogę rekrutować polską szlachtę, polską jazdę lekką, polskie rycertwo konne i speszone, ale "husarzy" niet...
Oczywiście jeżeli jednostki te mają być odpowiednikiem polskiej husarii to zdecydowanie nie czas na nią jeszcze...

Pop517
15-04-2010, 15:45
te jednostki rekrutujesz w miastach na poziomie Ogromy kamienny mur chyba... i to nie Husaria tylko Husarze(lekka jazda serbsko-węgierska dostępna również dla polski ;) )

turkopol
20-04-2010, 20:49
hehe, ja długo grałem nie znajac opcji reorganizowania "poszarpanych" oddziałow z pomoca klawisza M