PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z plikami .iso



Polonius
09-04-2010, 10:31
Mój problem polega na tym, że w trosce o długą żywotność moich oryginalnych płyt z grą postanowiłem stworzyć sobie obrazy płyt w formacie .iso. Potem z tych plików (otwieranych przy pomocy Daemon Tools) zainstalowałem grę, potem mody, patche itd. Niestety przy uruchamianiu gry pojawia się komunikat, że mam niewłaściwy CD, więc i tak muszę grę odpalać z płyt :/
Ktoś może zna rozwiązanie tego problemu?

sefko1
09-04-2010, 12:40
A nie możesz wypalić tego obrazu na jakieś płycie?? A kopie trzymać na dysku. Żeby grac bez płyty trzeba posiadać zcrakowaną wersje pliku uruchomieniowego, a to już piractwo.

Bulbozaur277
09-04-2010, 14:08
A nie możesz wypalić tego obrazu na jakieś płycie?? A kopie trzymać na dysku. Żeby grac bez płyty trzeba posiadać zcrakowaną wersje pliku uruchomieniowego, a to już piractwo.

OFFTOPIC :P

Jeśli ma oryginał to nie jest piractwo... chyba...

Amrod
09-04-2010, 14:31
Jeżeli tym samym obchodzi zabezpieczenia to jest. Nie ma przepisu karnego (właściwie to wadliwie go zaimplementowano w art. 118 ze znaczkiem 1) ale odpowiedzialność cywilna (roszczenie autora) na podstawie bodajże art. 77 ze znaczkiem 1 prawa autorskiego już owszem. Nie jest to piractwo ale łamie prawa autorskie. Jeżeli tym samym wykaże się, że pewne prawa autorskie zostały naruszone w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zastosowanie może mieć art. 115 paragraf 3.

Każdy ma prawo do sporządzenia kopii zapasowej (o ile autor/wydawca nie zapewnia natychmiastowego dostarczenia nowego nośnika), dekompilację (przy pewnych warunkach i jego celach) oraz analizę programu w celu poznania jego idei i zasad.

Aczkolwiek duże znaczenie będzie miało również to czy tego programu nie da się inaczej uruchomić i czy można to podciągnąć pod konieczną czynność do użytkowania programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem i licencją. O ile jest to rzeczywiście kopia legalnie nabytego oprogramowania przez tę osobę. Zaznaczyć trzeba też, że kopii zapasowej nie można używać jednocześnie z pierwotną kopią producenta (tzn. korzystać zarówno z oryginalnej wersji jak i dozwolonej kopii).

09-04-2010, 15:16
Mój problem polega na tym, że w trosce o długą żywotność moich oryginalnych płyt z grą postanowiłem stworzyć sobie obrazy płyt w formacie .iso. Potem z tych plików (otwieranych przy pomocy Daemon Tools) zainstalowałem grę, potem mody, patche itd. Niestety przy uruchamianiu gry pojawia się komunikat, że mam niewłaściwy CD, więc i tak muszę grę odpalać z płyt :/
Ktoś może zna rozwiązanie tego problemu?

A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?

OskarX
09-04-2010, 15:19
Mój problem polega na tym, że w trosce o długą żywotność moich oryginalnych płyt z grą postanowiłem stworzyć sobie obrazy płyt w formacie .iso. Potem z tych plików (otwieranych przy pomocy Daemon Tools) zainstalowałem grę, potem mody, patche itd. Niestety przy uruchamianiu gry pojawia się komunikat, że mam niewłaściwy CD, więc i tak muszę grę odpalać z płyt :/
Ktoś może zna rozwiązanie tego problemu?

A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?

Przecież napisał ,że Daemon Tools...
Może się po prostu nie da, bo to orginał i ma zabezpieczenia przed piractwem.

Polonius
09-04-2010, 15:38
A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?
Plik .iso utworzyłem przez Nero. W Daemon Tools działa normalnie, gra się zainstalowała, tylko nie mogę grać na tym obrazie i muszę tak czy siak wkładać płytę do napędu.

Gdyby to chodziło o zabezpieczenie przed piractwem to pewnie nie udałoby się nawet skopiować płyty. Ale wszystko działa normalnie, oprócz samej gry.

Wy gracie wszyscy na płytach, czy też robiliście jakieś kopie?

janker92
09-04-2010, 16:00
A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?
Plik .iso utworzyłem przez Nero. W Daemon Tools działa normalnie, gra się zainstalowała, tylko nie mogę grać na tym obrazie i muszę tak czy siak wkładać płytę do napędu.

Gdyby to chodziło o zabezpieczenie przed piractwem to pewnie nie udałoby się nawet skopiować płyty. Ale wszystko działa normalnie, oprócz samej gry.

Wy gracie wszyscy na płytach, czy też robiliście jakieś kopie?

U mnie (Topseller) gra chodzi bez problemu bez płyty 8-)

OskarX
09-04-2010, 16:15
A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?
Plik .iso utworzyłem przez Nero. W Daemon Tools działa normalnie, gra się zainstalowała, tylko nie mogę grać na tym obrazie i muszę tak czy siak wkładać płytę do napędu.

Gdyby to chodziło o zabezpieczenie przed piractwem to pewnie nie udałoby się nawet skopiować płyty. Ale wszystko działa normalnie, oprócz samej gry.

Wy gracie wszyscy na płytach, czy też robiliście jakieś kopie?

U mnie (Topseller) gra chodzi bez problemu bez płyty 8-)

Grasz na 1.3?

kuroi
09-04-2010, 17:41
Gra wymaga płyty tylko na patchu 1.3.
Na 1.2 nie ma tego problemu.

janker92
09-04-2010, 19:55
Gra wymaga płyty tylko na patchu 1.3.
Na 1.2 nie ma tego problemu.

Nieprawda. Gram na podstawie spaczowanej do 1.3 m. in. w KO i płyty z grą nie potrzebuję. Poza tym mam zainstalowane Królestwa.

10-04-2010, 12:27
A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?


Przecież napisał ,że Daemon Tools...
Może się po prostu nie da, bo to orginał i ma zabezpieczenia przed piractwem.

Jakbyś wiedział do czego ten program służy to byś takich głupich odpowiedzi nie pisał

W świecie informatyki da się wszystko i to wiem, zabezpieczenia można obejśc tylko trzeba skopiować dysk programem typu Alcohol 120 lub GameJack który kopiuje zabezpieczenia ale gwarancji to nie daje że płyta będzie działać na 100%




A jak można wiedzieć jakim programem tworzyłeś obraz płyty?
Plik .iso utworzyłem przez Nero. W Daemon Tools działa normalnie, gra się zainstalowała, tylko nie mogę grać na tym obrazie i muszę tak czy siak wkładać płytę do napędu.

Gdyby to chodziło o zabezpieczenie przed piractwem to pewnie nie udałoby się nawet skopiować płyty. Ale wszystko działa normalnie, oprócz samej gry.

Wy gracie wszyscy na płytach, czy też robiliście jakieś kopie?

Tak gra się zawszę zainstaluje ale z tej kopi grać nie będziesz mógł bo zadziałają zabezpieczenia (podczas uruchamiania gry) dlatego też użyj tych programów i ustaw w nich najlepsze możliwości kopiowania tj. DPM przy ustawieniu prędkości zgrywania danych na dysk z x1, przy wysokiej precyzji.

czy pomoże nie wiem.

OskarX
10-04-2010, 14:04
No skoro mowie źle, to niech napisze czym tworzył obraz plyty

Polonius
12-04-2010, 08:39
Pisałem wyżej, że obraz płyty tworzyłem przez Nero.
Pobrałem GameJack i Alcohol 120%. Niestety, przy pierwszym wyskakuje mi błąd, przy drugim nie zniknął problem (czyli komunikat o złym CD).