PDA

Zobacz pełną wersję : Wymagania



m3dykk1
16-04-2010, 14:32
Od pewnego czasu kusi mnie zakup Empire Total War ,ale nie chce marnować kasy w błoto mógłby mi ktoś doradzić czy na tym sprzęcie wogóle ta gra ruszy:
Mój PC :x
1280 ram ddr1
Karta GF nividia 7600 gs 256mb
Procesor Barton 2.17ghz 3000+
Chyba tyle wystarczy.Proszę o odpowiedź
POZDRAWIAM!!!!

Boniek
16-04-2010, 17:41
Nie wiem co to jest Barton, ale szczegół (sądze że chodzi o 1-rdzeniowego Athlona). Nie, nie kupuj ETW, to nie będzie przyjemna gra - będzie się cięło na niskich detalach, jeśli w ogóle odpali.

Poza tym ETW ma przeróżne, dziwne problemy i nie polecam tej gry nikomu. Np. Ja mam Core 2 Quad Q9400 (nie polecam tego procka, Phenomy II X4 są lepsze i tańsze) , 4 GB DDR3 i kartę GTX 295. Wystarczy do Crysisa na maksymalnych detalach, a także WiC, Assasins's Creed, Far Cry 2, Lost Planet i w ogóle wszystkie gry mam na maksymalnych detalach, oprócz ETW które tnie się na KAŻDYCH detalach.

W moim prywatnym rankingu jest to najbardziej niedorobiona gra świata. Już lepiej kupić Napoleona - na pewno jest nieudany, ale takiego gniota jak Empire to już raczej trudno by było powtórzyć.

Ps. Pomijając że raczej Ci te gry nie pójdą, a jak już to na minimalnych detalach. Oficjalnie ETW wymaga Intel Pentium 4 2.4 GHz. W prawdzie Athlony są lepsze od Pentiumów, nawet jeśli mają niższą częstotliwość, ale to i tak starczy na najniższe wymagania najwyżej, pomijając że gra się będzie cięła.

Ps2. Nawet jak ci pójdzie to i tak zmarnujesz kasę kupując tego gniota. Ja do teraz nie mogę odżałować że dałem się na niego skusić. Jest tyle świetnych gier które na Twoim kompie pójdą że nie ma co zajmować się szmirami.

m3dykk1
16-04-2010, 19:07
A jakie inne gry z epoki od XVII-do końca XIX znacie coś fajnego?? :)

AgentMax
16-04-2010, 19:20
polecam
Napoleon:Total War xD

Boniek
16-04-2010, 19:22
No... American Conquest - mówi Ci coś ta nazwa? Ja tam lubię tą grę chociaż jest strasznie archaiczna. Wyszły już 3 części AC (2 niezależne dodatki) ale w zasadzie najlepiej grało mi się w pierwszą, bo 2 dodatki nie wprowadzają do gry świeżości. Ale jeśli lubisz gry ze wspaniałą grafiką to Ci się nie spodoba... Poza tym dla mnie są to gry z NAJLEPSZYM soundtrackiem w historii branży. Porównywalny słyszałem tylko w Morrowindzie, Herosie V i KotOR-ze.

W zasadzie to ten okres jest jakiś taki nielubiany przez twórców gier, przynajmniej tak mi się wydaje. Najlepszą grą z tego okresu byłby Empire gdyby nie kosmiczne niedoróbki ( i jakbyś miał mocniejszego kompa).

Co do Napoleona to będziesz miał problemy ze sprzętem ale może akurat pójdzie? Ja grałem tylko w demo i ono nie sprawia takich łopotów jak ETW

Ps. Są jeszcze Kozacy ale to jest pierwowzór AC i jest to gra strasznie archaiczna pod każdym względem (i przy okazji zabójczo trudna co jest oczywiście plusem)

Abu Yusuf
16-04-2010, 20:06
Pójść, pójdzie, u mnie na athlonku 3000+ (1800Mhz) 1gb ramu i 512 grafice, słabej jakościowo, etw poszło, chociaż ledwo ledwo, głównie przez procka ;)

Scooter
17-04-2010, 10:59
Sprawdź tutaj:
http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx

m3dykk1
17-04-2010, 12:24
No wykazuje na full niby.