PDA

Zobacz pełną wersję : Egzamin gimnazjalny 2010



Spukologist
19-04-2010, 18:30
Egzamin gimnazjalny zbliża się wielkimi krokami. Jak się do niego przygotowujecie, na co zwracacie szczególną uwagę?

voitek
19-04-2010, 18:49
Jak ja pare lat temu(:P matura teraz, wiec musze sie dowartosciowac) mialem zdawac egzamin to jedyna rzecza jaka robilem by sie przygotowac to codzienne robienie testow probnych. I tak wyszlo 93 pkt :P

George
19-04-2010, 20:02
Ja pisałem rok temu i co tu dużo mówić... trochę go olałem, przygotowań było mało i poległem na którymś zadaniu z chemii ale i tak 91 pkt było :)
Uważnie czytać treści zadań! Rok temu był haczyk w jednym z zadań na mat-przyr, na którym poległo z 80% uczniów.

Abu Yusuf
19-04-2010, 20:14
ee, ziąąą nie martw się, pisałem 2 albo 3 lata temu, bez żadnych przygotowań , a sam test zawsze jest banalny, skoro JA dostałem 89 :P (45 z pol 44 z mat-przyr. :D )

ponury
19-04-2010, 20:45
mlodzi ludzie na forum ,to cieszy . Ja nawet w gimnazjum nie bylem. :D

Grogmir
19-04-2010, 20:45
macie problemy, ja mam maturę za dwa tygodnie...;p a tak serio, to banalny jest ten test, bez przygotowań miałem 91 pkt. Powtórz sobie może jakieś podstawowe wzory fizyczne, i ogólne wiadomości z geografii czy biologii, bo na tym chyba można polec, ale w sumie już nie pamiętam :p

Nagano
19-04-2010, 20:52
Jestem już i po gimnazjum,i po liceum, więc powinienem dawać dobry przykład, ale przyznam, że nie uczyłem się nic do egzaminu gimnazjalnego :P Poszedłem na 2 egzaminy. Szybko je rozwaliłem. Szału nie było, coś koło 60%, ale i też nie zależało mi na wyniku :P Gimnazjalnego nie ma co się obawiać ;)

Andsztal
19-04-2010, 21:04
Egzamin gimnazjalny? Nie ma się co stresować jak moja jedna koleżanka, która po fakcie (konkretnie była to mało ważna część angielska) prawie płakała a potem okazało się, że ma 100% punktów. Wzory sobie powtórzyć, podstawowe wiadomości z przyrodniczych nauk i co najważniejsze dokładnie czytać polecenia.
To tak jakby wam już tego nie mówili.
Ah, zapomniałbym o jednym. Polecam również modlitwę aby wstrzelić się w klucz na polskim i nie trafić na jakiegoś wrednego sprawdzającego polonistę jak ja w tamtym roku ;)

Spukologist
19-04-2010, 21:25
Ja na próbnym miałem bez żadnych przygotowań 91 punktów. Wzory z fizyki i matmy mam opanowane, powtarzaliśmy ostatnio. Z geografii to są raczej banalne rzeczy, jakieś czytanie map, skala itd. Historii w ogóle nie ruszam, zostałem finalistą w konkursie losów żołnierza polskiego, więc coś w głowie zostało 8-) Jak będzie jakiś fajny temat rozprawki to o humana nie ma się co martwić. Na pewno muszę całą chemię powtórzyć. Według mojej nauczycielki (jutro będzie ostatnia lekcja z chemii przed egzaminem) to mamy jeszcze 6 lekcji i wszystko zdążymy powtórzyć :lol:

Dragonit
20-04-2010, 00:26
Rok temu pisałem ;p Z matmy wszystko popsuła mi chemia i gegra, nie lubię tych przedmiotów, i parę pkt opadło ;p Z humana straciłem za jakieś daty, nie wiem ile pkt. miałem z rozprawki, ale wyleciał mi z głowy list formalny i poległem na nim, pewnie z 2 pkt na 6 dostałem za niego :lol: Ogólnie nie ma co się bać, wystarczy zrelaksować się dzień przed, porozwiązywać parę próbnych, oddalić stres i czytać dokładnie polecenia. Co nieco nawet można ściągnąć, u nas się dało :twisted:

Lena
20-04-2010, 11:21
Egzamin gimnazjalny... kiedy to było... jakieś 5 lat temu :) Uczyć się nie uczyłam a wynik miałam dobry stąd wnioskuję, że poziom trudności jest mocno zaniżony :)
Wszelkie matury i egzaminy gimnazjalne to pikuś w porównaniu z sesją ;)

Vasyshq
20-04-2010, 21:15
A ja miałem 35 z matmy i 46 z humana. Trochę poleglem na zadaniach z bio i chem. Jestem na mat fiz (ha ha ale jestem dobry, i tak nie wiem jakie fakultety bede brac)

Brave
20-04-2010, 22:09
Ja z matmy 41, polak 33 i anglik 42 ;D

Z polaka bylem na maksa wkurzony że tak słabo, ale chyba w ostatnim zadaniu przesadziłem z pisaniem o Mongołach :lol: :lol: :D

K0ndziu
22-04-2010, 13:10
Brak jakichkolwiek, najmniejszych przygotowań, z racji posiadania dwóch laureatów zwalniających z egzaminu 8-) .

Brave
22-04-2010, 15:10
Brak jakichkolwiek, najmniejszych przygotowań, z racji posiadania dwóch laureatów zwalniających z egzaminu 8-) .??!! WOW :shock:

Spukologist
23-04-2010, 16:27
Ja byłbym prawie zwolniony z humana. 4 punktów mi zabrakło na konkursie z historii :(

Aro137
26-04-2010, 20:58
Egzamin już jutro życzę powodzenia wszystkim piszącym :D


Ja byłbym prawie zwolniony z humana. 4 punktów mi zabrakło na konkursie z historii :(

Mi zabrakł jeden punkt jeden!! :evil: :evil: żeby się dostać do finału grr... oczywiście też z historii.

Iron_Marcin
26-04-2010, 21:09
nie chcę nic mówić, ale głośno jest o wycieku
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... go,38786,1 (http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/policja-ma-sprawce-wycieku-testu-gimnazjalnego,38786,1)

na niektórych forach aż huczy; ciekawe, czy w związku z dość szybkim rozprzestrzenieniem się przecieku na cały kraj, nie dojdzie do anulowania jutrzejszego egzaminu ;)

Furvus
26-04-2010, 22:34
Powinni mieć przygotowany jakiś zapasowy test na tą ewentualność ;) Tylko problem z wydrukowaniem tego wszystkiego, przekazaniem do szkół, ogólnie z logistyką.

MateuszKL
27-04-2010, 03:11
Co roku jest wyciek. Nauczyciele zawsze mają dostęp do tych prac przed egzaminem (wbrew temu co mówią, że "pierwsza styczność z testem jest, gdy otwierają na sali w celu przeliczenia prac"[młahaha, lol :lol: ]). U mnie były ślady długopisu na tekście, a gdy tylko dostałem kartkę, jeden z nauczycieli powiedział (od razu): "I co? Kamienie na Szaniec chłopaki". Tak więc miał już to w rękach.

Furvus
27-04-2010, 12:10
A niech nauczyciele wiedzą, ważne żeby uczniowie nie wiedzieli co jest w teście ;)

MateuszKL
27-04-2010, 12:34
Jest mi to obojętne, tylko po co próbują to ukryć (przynajmniej za moich czasów tak było, teraz się tym nie interesuję)? Nauczyciele z resztą także, jak najbardziej, mogą być źródłem przecieku.