PDA

Zobacz pełną wersję : Total War przycina



Kuklinowski
21-04-2010, 10:07
Witamczy komus z was zdazyło sie ze Mediewal czy Empire tnie ? jakie Medek ma wymagania to wszyscy wiecie ja mam 4 giga ramu, Intel Core 2 duo, grafike 9600 GF i niezaleznie od tego czy ustawie bitwe w której walczy po 2000 ludzi po obu stronach czy zaledwie po 80 !! gra przycina bez wzgledu na ustawienia graficzne i takie tam a z tym kompem powino cghodzic płynnie wczesniej miałem jednordzeniowego Athlona, 1 giga ramui karte GF 7300 i działało płynnie teraz na owiele lepszym sprzecie tnie jakby komp był zasłaby to samo w empire ?! czy ktos z was spotkał sie z podobnym problemem ??

OskarX
21-04-2010, 11:27
Cytat z FAQ


Dlaczego gra nie jest płynna nawet na mocnym sprzęcie?

Najprawdopodobniej jest to wina sterowników, trzeba po prostu wypróbować kilka (czasem kilkanaście) wersji. Nie należy też sądzić, że najlepsze są najnowsze sterowniki - zwykle wpływają one tylko na pracę najnowocześniejszych kart. Czasem starsza wersja może się okazać znacznie bardziej odpowiednia. Poza tym przy bardzo dużej liczbie jednostek nawet na najlepszym sprzęcie gra nie będzie płynna

Kuklinowski
21-04-2010, 11:50
taa a przy kilkunastu jednostkach na mapie bez zadnych zabudowan drzew itp tez powinno przycinac ?!

Salino
21-04-2010, 12:06
taa a przy kilkunastu jednostkach na mapie bez zadnych zabudowan drzew itp tez powinno przycinac ?!

Nie powinno. Ale najprawdopodobniej to wina sterowników, więc po prostu je ściągnij i zobacz ;s.

Kuklinowski
21-04-2010, 12:24
Nie powinno. Ale najprawdopodobniej to wina sterowników, więc po prostu je ściągnij i zobacz ;s.

zawsze miałem sterowniki te z płytek do grafiki czy płyty i wszystko było ok niestety ostatnio wszystkie gruy mi tna nie tylko Totale :cry: gdzie moge szukać tych sterowników ?

kuroi
21-04-2010, 13:37
Jeśli nagle wszystkie gry Ci się zaczęły ciąć to przeskanuj kompa jakimś antyvirem, może jakieś robactwo się zalęgło ;)

Kuklinowski
21-04-2010, 16:57
Jeśli nagle wszystkie gry Ci się zaczęły ciąć to przeskanuj kompa jakimś antyvirem, może jakieś robactwo się zalęgło ;)

kurcze tyle razy robiłem format w ciągu roku chyba kilkanascie razy zmieniałem dysk twardy czesto sprawdzam kompa spybotem i avirą

Nezahualcoyotl
21-04-2010, 17:21
Oczysc pamiec RAM ;) ...jezeli jest jakies robactwo to tylko tam.Moj antywirus niczego nie wykrywal zas w serwisie od razu znalezli przyczyne i wyrzucili dwie kosci precz.Teraz blaszak dziala az milo ;)

Kuklinowski
21-04-2010, 22:19
Kurde ale ja byłem w serwisie ostatnio mi sprawdzali kompa i nic nie wykryli jak moge to sprawdzic ? musze miec inną kość ??

ale to wszystko jest dziwne bo puszczane były gry na kompie w serwisie i tam tez przycinały !! puszczałem na kompie u dziewczyny i tez cieło

Gajush
22-04-2010, 07:38
Jak byłeś w serwisie to powinni byli wykluczyć to co teraz napisze. Ja miałem podobnie i okazało się, że karta graficzna się przegrzewała. Wszystkie wloty od wiatraczka do procka były zakurzone i pomogło przeczyszczenie.

Kuklinowski
22-04-2010, 09:05
To raczej odpada właśnie mam nową kartę zamontowaną we wtorek a wcześniej miałem kartę która była w kompie 1,5 miesiąca wiec tez nowa i sie nawet nie zdążyła zakurzyć a jeszcze wcześniej miałem inna kartę tez nie była jakaś zakurzona i niezależnie od tego na wszystkich tych kartach przycinało w ogóle wymieniłem cały komputer prócz twardego napędu i obudowy i przycina dalej

sefko1
22-04-2010, 12:50
Sterowniki do kart GeForce:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Zmień rozdzielczość monitora. Mi kiedyś zacinał się Call of Jurez właśnie przez problem z monitorem.

Boniek
22-04-2010, 14:36
Nie martw się, to nie jest wina że masz za mocny komp. Ja mam mocniejszy i mi działa bez problemów nawet jak jest 4000 ludzi w bitwie. Ściągnij nowe sterowniki i będzie ok.

Kuklinowski
22-04-2010, 19:35
Sterowniki do kart GeForce:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Zmień rozdzielczość monitora. Mi kiedyś zacinał się Call of Jurez właśnie przez problem z monitorem.

jesli mam GIGABYTE 9600 GT to jaka to jest seria ?? :?

a tą rozdzielczośc to ja zawsze miałem 1024 768