PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana ustawień gry w plikach konfiguracyjnych



Wizzi
23-04-2010, 18:01
Witam, jestem nowy na forum niemniej jednak korzystałem z wyszukiwarki jak i przeglądałem strony z tematami w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania i nie udało mi się ich uzyskać, więc pytanie zadaję osobiście.

1. Jak zamienić tury na lata, tym samym jednocześnie zmienić zależność 1tura = 2 lata na inną wartość?
2. Czy w grze występuje więcej "ukrytych" klawiszy typu "M" do przegrupowania rozbitych jednostek czy alt+prawy na cel by zmusić konnicę do szarży.
3. Czy w dodatku Kingdom występuje odświeżona wersja "wielkiej kampanii" ?

Z góry dzięki za odpowiedź, w razie czego proszę o odesłanie mnie do innych tematów, które opowiedzą mi na zadane pytania.

kuroi
23-04-2010, 18:32
1. descr_strat
2. Nie wiem.
3. Niestety nie :/

Wizzi
23-04-2010, 18:45
Ok dzięki, ale czy mógłbyś sprecyzować który plik descr_strat mam wybrać i jakie zmiany wprowadzić? Bo zauważ, że po zainstalowaniu dodatku w grze występuje kilka tych plików rozlokowanych w różnych miejscach.

kuroi
23-04-2010, 18:58
Ok dzięki, ale czy mógłbyś sprecyzować który plik descr_strat mam wybrać i jakie zmiany wprowadzić? Bo zauważ, że po zainstalowaniu dodatku w grze występuje kilka tych plików rozlokowanych w różnych miejscach.
To zależy dla której kampanii chcesz te rzeczy zmodyfikować.
Każda kampania ma swój plik descr_strat, więc zmodyfikuj plik tej kampanii w którą grasz. W przypadku plików od kampanii z kingdoms trzeba odznaczyć we właściwościach pliku "tylko do odczytu".
Dodam, że w tym pliku możesz zmodyfikować także wiele innych rzeczy jak np.
Odblokowanie frakcji.
Początkowy stan skarbca, armii, dowódców, miast.
Początkowe relacje między frakcjami.
"Charakter" frakcji czyli na co będzie frakcja stawiała kiedy będzie nią dowodził komputer.
I inne takie :P

Ale na wszelki wypadek pamiętaj by zrobić kopie zapasową pliku oraz uważaj na przecinki, kropki, spacje i tabulatory. Miłego buszowania po tym pliku :P

OskarX
23-04-2010, 19:06
Witam, jestem nowy na forum niemniej jednak korzystałem z wyszukiwarki jak i przeglądałem strony z tematami w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania i nie udało mi się ich uzyskać, więc pytanie zadaję osobiście.

1. Jak zamienić tury na lata, tym samym jednocześnie zmienić zależność 1tura = 2 lata na inną wartość?
2. Czy w grze występuje więcej "ukrytych" klawiszy typu "M" do przegrupowania rozbitych jednostek czy alt+prawy na cel by zmusić konnicę do szarży.
3. Czy w dodatku Kingdom występuje odświeżona wersja "wielkiej kampanii" ?

Z góry dzięki za odpowiedź, w razie czego proszę o odesłanie mnie do innych tematów, które opowiedzą mi na zadane pytania.


Siema;)
1- w podstawce plik descr strat, znajduję się tutaj
D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

w kingdoms, prawie tak samo [tutaj krucjaty]
D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\crusades\data\world\maps\campaign\imperia l_campaign

Otwierasz plik notatnikiem i masz. Na poczatku mozesz zrobic, by frakcje ktorymi nie mozesz grac byly grywalna [oprocz monglolow, tatarow i aztekow]

Troche nizej masz

start_date 1174 summer
end_date 1574 winter
timescale 2.00

jezeli chcesz 1 tura=1 rok to zmieniasz time scale na 1.00 i juz
potem masz jeszcze takie cos

marian_reforms_disabled
rebelling_characters_active
gladiator_uprising_disabled
night_battles_enabled
show_date_as_turns
brigand_spawn_value 80
pirate_spawn_value 80

Jak chcesz zeby zamiast tur byl pokazany rok, to usuwasz pogrubiona linijkę.

2-Nie wiem, dlaczego napisaleś "ukrytych" są to przeciez normalne skróty klawiszowe. Np. ctrl+c zaznacza cala kawalerie [skrót od cavalry] ctrl+a zaznacza wszystkie [skrot od all] ale to wszystko znajdziesz w ustawieniach. Wejdz sobie w skroty klawiszowe/bedzie pewnie pod sterowanie w ustawieniach i se poczytaj.

3-nie ma wielkiej kampanii, sa tylko te 4.

Wizzi
24-04-2010, 11:16
Dzięki za rzeczowe odpowiedzi panowie, jeśli jednak już nawiązaliśmy dyskusję to korzystając z wypowiedzi OskarX chciałbym się dowiedzieć co dodaje (bądź ujmuje) modyfikacja jednej z tych ścieżek:

marian_reforms_disabled
rebelling_characters_active
gladiator_uprising_disabled
night_battles_enabled
show_date_as_turns
brigand_spawn_value 80
pirate_spawn_value 80

Oczywiście oprócz wymienionej przez Ciebie Oskarx linijki show_date_as_turns

Z góry dzięki i mam nadzieję, że te porady przydadzą się nie tylko mnie:)

kuroi
24-04-2010, 13:11
Dzięki za rzeczowe odpowiedzi panowie, jeśli jednak już nawiązaliśmy dyskusję to korzystając z wypowiedzi OskarX chciałbym się dowiedzieć co dodaje (bądź ujmuje) modyfikacja jednej z tych ścieżek:

marian_reforms_disabled
rebelling_characters_active
gladiator_uprising_disabled
night_battles_enabled
show_date_as_turns
brigand_spawn_value 80
pirate_spawn_value 80

Oczywiście oprócz wymienionej przez Ciebie Oskarx linijki show_date_as_turns

Z góry dzięki i mam nadzieję, że te porady przydadzą się nie tylko mnie:)
marian_reforms i gladiator_uprising to pozostałość po Rome: Total war
Rebelling charakters to zapewne członkowie rodziny wśród rebeliantów
night battles - bitwy nocne
Brigand i pirate spawn_value to ilość spawnujacych rebeliantów i piratów.

Wizzi
24-04-2010, 17:15
Dobra panowie ostatnie moje pytanie w tym temacie by nie być zbyt upierdliwym, otóż dotyczy ono monopolu w grze, chodzi oczywiście o handel, czy jest coś takiego? Jak do niego doprowadzić? I czy stwarza jakieś dodatkowe bonusy?

OskarX
24-04-2010, 17:34
Możesz mieć umowę handlową i inną frakcją. Co do kupców tutaj masz temat
viewtopic.php?f=98&t=2268&hilit=kupcy+do+czego (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=2268&hilit=kupcy+do+czego)
Najlepszy "handel" jest na początku, jak od kazdej frakcji bierzemy 500 florenow za soja i mape ;)

Wizzi
24-04-2010, 23:20
no właśnie zawsze się zastanawiałem co daje ta mapa a umowę handlową zawsze biorę na początku gry z jak największą ilością frakcji, tylko że soja targuję wtedy jak najdrożej dla przeciwnika lub nie raz jakąś dzielnicę się utarguje, co do monopolu to pytam po gdzieś wyczytałem że da się jako taki swoisty monopol na dany surowiec utworzyć co niby ma przynosić korzyści ale to było tylko tak nawiasem wspomniane i dlatego pytam czy jest coś takiego w rzeczywistości.

OskarX
25-04-2010, 09:33
Dosłownie nie da sie utworzyć surowca. Ale mozna wykorzystać dowolny surowiec do swoich korzyści. Np. Z surowca z Ameryki mialem ok 3k florenow na turę. Te obok ciebie maja jakies 6 florenow wiec radzę szukać dalej. Ale w tym temacie co ci podałem jest to wszystko opisane

Sovereign21
15-11-2010, 19:11
Dzięki za rzeczowe odpowiedzi panowie, jeśli jednak już nawiązaliśmy dyskusję to korzystając z wypowiedzi OskarX chciałbym się dowiedzieć co dodaje (bądź ujmuje) modyfikacja jednej z tych ścieżek:

marian_reforms_disabled
rebelling_characters_active
gladiator_uprising_disabled
night_battles_enabled
show_date_as_turns
brigand_spawn_value 80
pirate_spawn_value 80

Oczywiście oprócz wymienionej przez Ciebie Oskarx linijki show_date_as_turns

Z góry dzięki i mam nadzieję, że te porady przydadzą się nie tylko mnie:)
marian_reforms i gladiator_uprising to pozostałość po Rome: Total war
Rebelling charakters to zapewne członkowie rodziny wśród rebeliantów
night battles - bitwy nocne
Brigand i pirate spawn_value to ilość spawnujacych rebeliantów i piratów.

Rebelling_characters_active - nie wiem czemu ale mam wrażenie że tu chodzi o dezercje w armii.. wiecie zagraniczne fora się kiedyś czytało 8-)

Kuzyn
15-11-2010, 19:31
no właśnie zawsze się zastanawiałem co daje ta mapa a umowę handlową zawsze biorę na początku gry z jak największą ilością frakcji, tylko że soja targuję wtedy jak najdrożej dla przeciwnika lub nie raz jakąś dzielnicę się utarguje, co do monopolu to pytam po gdzieś wyczytałem że da się jako taki swoisty monopol na dany surowiec utworzyć co niby ma przynosić korzyści ale to było tylko tak nawiasem wspomniane i dlatego pytam czy jest coś takiego w rzeczywistości.
Premie z handlu możesz uzyskać tylko jak założysz Hanzę w dodatku z Krzyżakami.

Krzyzak
15-11-2010, 19:58
Jezu ludzie po co odkopujecie tematy sprzed roku ? :roll:

Fakt, minęło tylko jakieś 6-7 miesięcy :D
Nie łap mnie za słówka Kuzynie ;)

Kuzyn
15-11-2010, 21:11
Pt kwi 23, 2010

Roku?
Może te informacje przydadzą się też innym.

stalowycieciu
20-11-2010, 19:15
Witam.
Chciałbym zapytać, czy jest możliwość zmienienia ilości jednostek w pojedynczym oddziale? Chciałbym po prostu widzieć na ekranie więcej żołnierzy, bowiem batalie z podstawowymi wartościami 75, 60, 40, etc. wyglądają bardzo mizernie i mało "epicko". :) Gdzieś wyczytałem, że można tego dokonać grzebiąc w pliku export_descr_units, jednakże w swoich folderach z grą takowego nie znalazłem (wszystko działa elegancko).
Gdyby ktoś znał sposób na rozwiązanie mojego problemu, byłbym zobowiązany.

Jeszcze jedno: Kiedyś użyłem jakiegoś super-wypaśnego programu do usuwania duplikatów. Chcąc nie chcąc poleciały pliki, które miały tę samą zawartość co inne albo tak sam się nazywały. Być może właśnie wtedy straciłem wyżej wspomniany plik, ale są to tylko moje niczym niepodparte domysły. :)

Matisek
20-11-2010, 19:33
możliwe, że nie masz tego pliku, bo nie wypakowałeś plików gry. Jak wypakować? Po prostu wejdź do folderu Medka potem do folderu "tools" następnie "unpacker" i tam wypakowujesz chyba "unpack_all". Aby wypakować klikasz w ten plik potem chyba wyskoczy Ci pytanie po angielsku i dajesz y-->enter, drugie pytanie i też to samo i zacznie wypakowywać.

Tylko uważaj! Wypakowanie plików zajmuje kilka giga na dysku, więc jeśli nie masz miejsca to nie rozpakujesz.

stalowycieciu
20-11-2010, 19:58
Witam. Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie skorzystałem z unpackera i znalazłem plik. Co dalej? Czy będę musiał edytować każdą jednostkę po kolei?

kuroi
20-11-2010, 20:12
Tak :P
I jedna ważna rzecz: max to 60 jednostek przy normalnej skali. Czyli w pliku nie ustawiaj na więcej niż 60, bo będzie CTD ;)
Ale z tego co wiem, to w Kingdoms jest chyba inaczej...

stalowycieciu
20-11-2010, 20:18
Chodzi mi tylko o podstawkę.

Ustaliłem, że w przykładowej linii


soldier Highland_Rabble, 60, 0, 0.8

liczba 60 determinuje liczbę jednostek w oddziale (to, czego szukam). Otóż na moich ustawieniach (bez ingerencyj w pliki konfiguracyjne) normalny oddział ma 75 chłopa. Ponoć za to odpowiada ustawienie w Opcjach Obrazu. Czy jest są to (w polskiej wersji) "szczegóły jednostki"? U mnie są one ustalone na Najwyższe, ale nie jestem pewien, czy to właśnie to.

Trochę się gubię. Jeżeli nie mogę dać więcej niż 60, to jak to mam edytować? :)

kuroi
20-11-2010, 20:59
Chodzi o "skalę jednostek". Jak masz 75 ludzi w oddziale, to znaczy, że masz skale duża. Jak ustawisz Wielką/Ogromną to będziesz miał 112 ludu w oddziale. ;)

stalowycieciu
21-11-2010, 17:22
To może inaczej... Czy da się wykroczyć POZA tę skalę poprzez konfigurację w/w pliku bez naruszania stabilności programu?

kuroi
21-11-2010, 17:42
To może inaczej... Czy da się wykroczyć POZA tę skalę poprzez konfigurację w/w pliku bez naruszania stabilności programu?
Nie, ponieważ jest to nielegalne.

stalowycieciu
21-11-2010, 17:46
To żadne wytłumaczenie. Chcę zwiększyć liczbę jednostek w oddziale, gdyż nie mogę grać na Olbrzymiej. Po prostu przy rozpoczęciu bitwy wywala jakiegoś błęda, ekran staje się przyciemniony (nie czarny) i jedyny sposobem jest restart lub zakończenie procesu M2TW. Dlatego szukam jakiegoś sposobu na zwiększenie liczebności oddziałów, bowiem nie mam pojęcia, co powoduje wyżej opisany błąd.

kuroi
21-11-2010, 18:22
To żadne wytłumaczenie. Chcę zwiększyć liczbę jednostek w oddziale, gdyż nie mogę grać na Olbrzymiej. Po prostu przy rozpoczęciu bitwy wywala jakiegoś błęda, ekran staje się przyciemniony (nie czarny) i jedyny sposobem jest restart lub zakończenie procesu M2TW. Dlatego szukam jakiegoś sposobu na zwiększenie liczebności oddziałów, bowiem nie mam pojęcia, co powoduje wyżej opisany błąd.
Jaki patch? Najnowsza wersja odstawki to 1.3. Jeśli masz niższą to wgraj patcha.
Jeśli masz już patcha 1.3 to spróbuj zrobić reinstall.