PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawić, by inne frakcje stanowiły zagrożenie dla Rzymu?



PontusMS
03-05-2010, 02:59
Witam,
Jestem nowy na forum, szukałem podobnego wątku, ale nie znalazłem, więc jeśli było już coś takiego, proszę na mnie nie krzyczeć.
Mam problem. Chciałbym, by gra nabrała trochę koloru i by rzekomo silne frakcje, takie jak Kartagina czy Macedonia stanowiły rywalizację dla Rzymu i wręcz były w stanie go podbić. Próbowałem wielu opcji w desc_strat, niestety bez skutku. Jeśli chodzi o Kartaginę, ustawiłem jej 15000 denarów na starcie, powiększyłem liczbę ludności w stolicy i Tapsusie, nastawiłem taką samą politykę jak Egiptowi, czyli religious_ceasar, ustawiłem sojusz z Numidią - taki sam, jaki mają na starcie rody rzymskie i nastawiłem wrogo w stosunku do nich. Podobne opcje zastosowałem u kilku innych frakcji. Efekt - Kartagina cały czas zarabiała kokosy, jednak nie pofatygowała się na żadną wyprawę wojenną, co dziwne - Rzym również jej nie zaatakował. Inne narody grały różnie, ale w każdym wypadku zostawały stopniowo wyniszczane przez rody i żadnemu nie udało się stworzyć prawdziwego mocarstwa. Czy mógłby mi ktoś poradzić, jak osiągnąć upragniony przeze mnie cel? Byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
Pontus

kuroi
03-05-2010, 06:58
Jest BARDZO mała szansa, że jakaś frakcja zaatakuje Rzym. Po prostu tak zaprojektowali grę, że Rzym jest uber pro masta koxem i raczej nie da się nic z tym zrobić :/ Prędzej bądź później pokona wszystko i wszystkich.

Ja, żeby było ciekawiej kiedyś zabrałem Rzymowi całą armię(poza członkami rodziny), wszystkie bundynki i ustawiłem populacje miast na 400 (minimum). Dość długo nie byli wstanie nic robić, ale po pewnym czasie doszli do siebie i zaczęli podbijać :/

Polecam zrobić z Rzymu jedną frakcję, wtedy Rzymianom będzie trochę trudniej :)
Jak to zrobić masz TUTAJ (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=83927#p83927) :)

Takitamx
05-05-2010, 13:33
Wlasnie. Mam pytanie? Co oznacza ta polityka w RTW? Tzn. co oznaczaja poszczegolne sformulowania tybu np. balance_stalin.
Chcialbym zeby moja gra byla bardziej urozmaicona. A najbardziej w tym wszystkim frapuje m,nie slowo sailor. Dzieki z gory

kuroi
06-05-2010, 08:57
Wlasnie. Mam pytanie? Co oznacza ta polityka w RTW? Tzn. co oznaczaja poszczegolne sformulowania tybu np. balance_stalin.
Chcialbym zeby moja gra byla bardziej urozmaicona. A najbardziej w tym wszystkim frapuje m,nie slowo sailor. Dzieki z gory

TUTAJ (http://www.twcenter.net/wiki/AI_Characteristics) masz to opisane dokładnie, w języku Angielskim.

btw. Było w dziale pomocy ;)

Takitamx
06-05-2010, 16:19
Dzieki. Ale czy faktycznie odpowiednie ustawienie tych dwoch czynnikow wplywa na rozgrywke i zachowanie sie poszczegolnych frakcji?
I czy np. nie bedzie to kolidowac z budynkami (swiatyniami) danych frakcji?

kuroi
06-05-2010, 17:22
Dzieki. Ale czy faktycznie odpowiednie ustawienie tych dwoch czynnikow wplywa na rozgrywke i zachowanie sie poszczegolnych frakcji?
I czy np. nie bedzie to kolidowac z budynkami (swiatyniami) danych frakcji?Gdyby nie wpływały to by ich nie było ;)


The two sets of types can be freely combined; for example, although Fortified Caesar does not appear in the list of options currently used by the vanilla RTW game, it is a valid combination.
W skrócie, kombinacje moga być dowolne i nie powinny z niczym kolidować.

Takitamx
06-05-2010, 17:41
Ok rozumiem. Jaki wiec sprawic albo ktore przyporzadkowac i w jakiej kombinacji zeby dana frakcja byla bardziej agresywna lub mniej. Lepiej handlowala lub mniej bo dla mnie to tam nie jest zbyt jednoznaczne. Hodzi mi o seleucydow np bo straszne dostaja baty.

Vonihidilix
06-05-2010, 18:50
Ok rozumiem. Jaki wiec sprawic albo ktore przyporzadkowac i w jakiej kombinacji zeby dana frakcja byla bardziej agresywna lub mniej. Lepiej handlowala lub mniej bo dla mnie to tam nie jest zbyt jednoznaczne. Hodzi mi o seleucydow np bo straszne dostaja baty.
Te kombinacje nie wpływają na to jak komputer gra, tylko jakie buduje budynki w miastach oraz jakie szkoli jednostki, to wszystko.

bator35
27-07-2011, 11:26
Ja, żeby było ciekawiej kiedyś zabrałem Rzymowi całą armię(poza członkami rodziny), wszystkie bundynki i ustawiłem populacje miast na 400 (minimum). Dość długo nie byli wstanie nic robić, ale po pewnym czasie doszli do siebie i zaczęli podbijać :/


Jak to zrobiłeś?

Maharbal
27-07-2011, 13:47
Powyrzucał całe linie z pliku descr_strat :P

bator35
27-07-2011, 18:09
Dość długo nie byli wstanie nic robić, ale po pewnym czasie doszli do siebie i zaczęli podbijać :/

A mniej więcej kiedy się otrząsneli?