PDA

Zobacz pełną wersję : Gra brytami



PanKoneser
04-05-2010, 12:31
Mam pytanie odnośnie gry brytami. A konkretnie to o niszczenie falangi germanów w początkowej fazie gry. Za cholerę mi to nie idzie. Gram na vh/vh.

Lurtz12
04-05-2010, 13:34
Co do tego zależy jakimi jednostkami dysponujesz... zakładając, że to początek gry masz drużyny ew wojów. Wykorzystaj jazdę o ile jakąś do tego by falanga odwróciła się w stronę jazdy, wtedy uda Ci się uderzyć na tył lub bok falangi (najlepiej na tył jeśli atakujesz piechotą)

Czik
04-05-2010, 14:39
Falanga jest słabo opancerzona. Tłucz ją procarzami, a jak już osłabnie, atakuj piechotą.

Adam_bos
04-05-2010, 18:55
Myślę że łatwiej jest na początku zaatakować Galię zamiast Germanii, a przynajmniej 2 osady na północy.

chochlik20
06-05-2010, 08:40
Trzeba pamiętać o 1 rzeczy: falanga jest mało ruchliwa, należy manewrować włócznikami bo na początku ich mamy oraz pamiętać o krzyku wojennym. germanie na początku dysponują dość duża armia i dobrymi gienkami, wiec nie ma co czekać najpierw łupimy ich a potem Galów :)

kemot1
19-09-2010, 10:09
A jak walczycie rydwanami? bo jak wjeżdżam we wroga to po niedługim czasie większość się rozwala(generał również) a i tak bardzo mało szkód wyrządzają

Herod
03-10-2010, 13:21
Ja "na szaleńca".
To było kilka lat temu... vh/vh... starcia z Germanami. Cholernie ciężkie...
Lecz mając do dyspozycji łuczników na rydwanach... i te bardzo szybkie szarże od tyłu, potem kolejnym oddziałem od przodu... szyk się łamał, morale spadało i na to uderzałem ciężkozbrojną piechotą...

Grunt to uderzać szybko rydwanami.

Kuzyn
17-10-2010, 17:30
A jak walczycie rydwanami? bo jak wjeżdżam we wroga to po niedługim czasie większość się rozwala(generał również) a i tak bardzo mało szkód wyrządzają
Rydwany wydają się dobre i może takie są lecz trzeba dobrze nimi manewrować. Sam zacząłem grać Brytami i nie angażuje się na razie w żadną wojnę, powoli podbijam barbarzyńskie wioski a później chyba przyjdzie czas na Galie bo to ona jest najsłabsza z tej trójki (Brytania, Galia, Germania) przez wojny z Iberami i Juliuszami.

Jedwabisty
19-03-2012, 13:30
Przy okazji gry Brytami doszedłem do wniosku, że ZAWSZE należy rekrutować/adoptować/przekupywać generałów. Gra jest znacznie prostsza, gdy w armii posiadam po 3-4 takie jednostki - nie dość, że są silniejsze niż standardowe rydwany to dodatkowo same się regenerują. Z mojej strony koniec z ostrożnym dobieraniem dowódców: zgarniam każdego jak leci. Jeden minus: trzeba mocno uważać, gdyż gdy ginie dowódca po bitwie znika cały oddział...

chochlik20
19-03-2012, 14:42
a skąd weźmiesz kasę na przekupienie? zapomniałeś o minusie gdy zginie generał nie ma już tej jednostki, normalny rydwan ma ten plus, że nie dość, że zdobywa doświadczenie to jeszcze można uzupełnić, tracąc nawet połowę oddziału jest szansa na ich ponowne przeszkolenie :)

Rydzeusz
09-04-2012, 00:40
Niby tak ale armia bez generała pada strasznie szybko na morale , szczególnie gdy mam rydwany wystarczy zajść falangę i zaszarżować od tyły rydwanami padną 2-3 ale cała falanga ucieknie...

TemplariuszII
05-06-2012, 20:15
A co powiecie o samej "fabule" gry Brytanią? Ja zaplanowałem to sobie tak. Najpierw zawieram przymierze z Galią, ponieważ chciałbym pomóc im w walce z Rzymem. Sami by pewnie nie dali rady, więc czemu by im nie pomóc osłabić naszych rzymskich "przyjaciół" ;D Następnie podbijam tereny Germanii. Oczywiście dyplomaci w ruch, bo patrząc na dochody mojej frakcji, to prawa handlowe są naprawdę rzeczą zbawienną ;P To na razie tyle, dopiero przed 1,5h zacząłem grać tą kampanię.
A czy jest duża szansa, że Galia nas zaatakuje? Bo w moich przygranicznych osadach trzymam max 2-3 oddziały drużyny + gienka i boję się, że mogą oni mnie zaatakować , kiedy ja będę się bił z Germanami...
Kolejna rzecz - Rzym coś niechętnie zabiera się za Galię ;P Z tego co pamiętam (a gram w Roma bardzo krótko więc mogę się mylić) Rzym atakował Galię gdzieś tak po kilku turach, a tu mija już ok 20 tur a Rzym siedzi i czeka chyba na śmierć ;P

McAbra
06-06-2012, 07:04
Nie licz że ten sojusz się utrzyma.. AI w swej głupocie nie potrafi dotrzymać słowa. A co do Rzymu - raczej powinni niedługo zaatakować galów

TemplariuszII
06-06-2012, 14:53
Hmm raczej jeszcze poczekam :) Dobrze by było uderzyć na Rzym ze zdwojonymi siłami ;)

dzonyW
04-04-2013, 17:13
Mają niezłą piechotę doborowi woje,piktowie no i rydwany,słaba jazda.Najlepiej pierw galów wyeliminować.