PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze strażnicami, fortami i ruchem.



necos
07-05-2010, 11:29
Witam rycerzy. Mam powtarzający się problem w każdej kompanii, ale w różnych częściach mojego imperium. Otóż obecnie nie mogę zbudować fortu ani strażnicy w prowincji Algier, żadnym generałem, postacią. Dodam, że po przekroczeniu granicy tej prowincji, te same postacie nagle mogą wznosić forty i strażnice. Dodatkowo powiem, że wszystkie oddziały, tylko w tej prowincji, mają spowolniony dwukrotnie ruch, pomimo że mam wybudowaną główną siedzibę gildii odkrywców w państwie. Problem za każdym razem jest w innej prowincji, ale generalnie dotyczy Afryki - Marakesz, Algier, Timbuktu itd. Gram Hiszpanią na oryginalnych Medku, bez modów, nie licząc dodatku Kingdoms. Któryś z użytkowników zgłaszał podobny problem, ale chodziło tam o złą lokalizację pod forty i strażnice. Tutaj problem dotyczy całej, wybranej prowincji. Skłaniam się ku temu, że to jest jakiś bug w mojej grze chyba, że mieliście podobne doświadczenia.

Nitrogenium
07-05-2010, 13:44
Wydaje mi się że nie można zbudować fortu/strażnicy na pustyni, bo też kiedyś próbowałem i nie idzie.
Spróbuj postawić to na tej prowincji ale tam gdzie masz zielone tereny (np. nad wodą).

necos
07-05-2010, 15:07
Nie to nie to. Próbowałem postawić fort dosłownie w każdej części tej prowincji i różnymi postaciami, bez efektu. Na polach, przy drogach itd. Zresztą pustynia jest terenem prawie niedostepnym.

rmedieval 2
26-05-2010, 19:14
na przykład na górzystych terenach nie da się stawiać fortu i strarznic ale nie wiem co z pustynią

mayo777
21-10-2010, 19:27
Hej

Mam identyczny problem. Zaznaczam że to nie wina "niemożności" wybudowania strażnicy ze względu na teren/sąsiadujące jednostki , mosty itd... Można tylko rekrutować. Czasami jest tak zdarzyło mi się w Marrakeszu , nie mogłem tam budować wież i naszedł kataklizm jakiś i po tym mogłem już budować wieże obserwacyjne. Problem dotyczy tez Rome total War , identycznie. Jakiś błąd. Wie ktoś jak to się usuwa ??

dawid96
21-10-2010, 19:36
Bardzo dziwne.
No nie wiem ale spróbujcie standardowo czyli reinstall gry.

mayo777
21-10-2010, 20:32
Fajnie że ktoś odpisał :)

Reinstalacja nic nie daje. Program (MTW2/RTW) po pewnym czasie w skutek błędu (nie wiem czym spowodowane) zapisuje gdzieś w jakimś pliku że w danym regionie budowa wież/fortów oraz normalny ruch (ogranicza ruch o połowę jak nie więcej) jest niemożliwa. Jeśli problem wyskakuje nielicznym to coś mamy nie tak z konfiguracją kompa chyba a nie z grą ale nie wiem , spekuluje.

P.S - który plik kontroluje mapę/regiony ?? I czy da się w nim grzebać nie tracąc stabilności gry ? Może tutaj znajdę rozwiązanie.

necos
27-06-2011, 15:17
Witam.
Mniej więcej wiem kiedy dochodzi do sytuacji, gdy w danej prowincji jest dwukrotnie spowolniony ruch jednostkami czy nie można budować strażnic. Otóż po kataklizmach typu powódź albo trzęsienie ziemi, dzieją się te wszystkie rzeczy, za każdym razem w kolejnych kampaniach.
Kombinowałem coś z ulepszeniem dróg czy wejścia osady na kolejny poziom rozwoju, sądząc iż problem zniknie, ale nic to nie dało. Nie wiem, może taka sytuacja znika po kilku latach, na zasadzie że region "dochodzi do siebie" po kataklizmie..

wk_285
28-06-2011, 09:29
[...] Otóż po kataklizmach typu powódź albo trzęsienie ziemi, dzieją się te wszystkie rzeczy, za każdym razem [...]
Tak, też zauważyłem zależność z kataklizmem. Wydaje mi się jednak, że tylko wtedy, gdy kataklizm dotyka regionu opanowanego już przez "ludzkiego" gracza. Nie zauważyłem, bym miał w/w problemy jeżeli w momencie kataklizmu region należał do gracza AI. Wg. mnie jest to błąd gry (może efekty związane z kataklizmem zapisują się na stałe w którymś pliku (save :?: ) i nie resetują po przejściu do kolejnej tury :?: ). Takie same objawy są w TW:Rome.

Nie wiem, może taka sytuacja znika po kilku latach, na zasadzie że region "dochodzi do siebie" po kataklizmie.
Efekt utrzymywał się u mnie do końca rozgrywki.