PDA

Zobacz pełną wersję : MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne



paulo2003
31-08-2009, 13:04
Najczęstrze problemy (http://www.cdprojekt.pl/support/game/587/Medieval_Total_War)

Tak jak w temacie.Po odpaleniu kampanii w medievalu po jej zaladowniu sie wywala mnie na pulpit bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje:)Tak BTW to mam medievala polska wersje zlota edycja

Cichy1984
31-08-2009, 14:22
Witam, miałem podobny problem. Rozwiązanie znalazlem na jednym z zagranicznych portali. udostępnił je gosć znany jako peter_de123.
Musisz pobrać sobie tego fixa:
http://rapidshare.com/files/115211547/M ... x.zip.html (http://rapidshare.com/files/115211547/MTW_Gold_v2.01_CTD_Fix.zip.html)

Instrukcja: pliki button_ipnext.BIF oraz button_ipprev.BIF wklejamy do "\campmap\buttons".

Teraz sie nie powinno wywalać.

Niestety mój Viking Invasion ma jeszcze jeden błąd - mianowicie w roku 1205 wywala się do windy. Prawdopodobnie równiez jakaś grafika jest skopana (podobnie jak w przypadku 2 powyższych plików). Może ktoś poradził sobie z tym problemem? Ja przeryłem zagraniczne fora i nic :( Próbowałem grać kilkoma nacjami (Polacy, Węgrzy, Aragończycy) i efekt zawsze ten sam.

paulo2003
31-08-2009, 20:19
dzieki wielkie:)

FlaQ
02-09-2009, 20:29
czesc i czolem ;P
ja mam troszku inny problem.
zakupilem sobie wlasnie Medieval + Shogun (ta taka z CD projektu), biore instaluje Medka, z odpaleniem kampani byl problem ale pliczek na to poradzil ktory kolega wyzej wstawil ;)
SEDNO SPRAWY:
odpalam bitwe i lipa - nie moge sterowac jednostkami w czasie walki :f

sprzet na ktorym gram:
DualCore 2.0, GF 9600 GSO, 2GB ram, dysk i reszta bzdurek :)

slyszalem ze na kartach z serii 8x i 9x GF nie da sie sterowac jednostkami ale wierze ze wy wierni fani pomozecie rozwiazac problem!

Cichy1984
04-09-2009, 12:09
Hm...
Spróbuj wyłączyć jeden z rdzeni procesora (jak to zrobić, poszukaj w googlach). Podobno 2 rdzenie powodują problemy z Medievalem (ale pewności nie mam, bo mam stacjonarnego kompa z jednordzeniowym procem).

Może pomoże, choc wiem że jakieś problemy z GForcami serii 8x i 9x były i chyba nikt na to nic nie poradził (podobnie jak na problem roku 1205 i 1320).

Pozdr

antoni888
08-09-2009, 20:46
Witam, mam wielki problem gdyż nie mogę odpalić gry Mediewal Total War. Po zainstalowaniu gry i włączeniu jej po prostu się zacina, przez sekundę słyszę jakiś dźwięk dochodzący z gry, następnie pojawia się czarny ekran i gra jest zawieszona.
Grę mam oryginalną zakupioną w "klasyce gier", dokładniej jest to "złota edyja". Kiedyś działało wszystko bez problemu, ale po formacie już nie działa. Gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że medieval świruje pod nowszymi sterownikami, próbowałem zainstalować starsze, ale wielkie z tym problemy. Już naprawdę nie wiem co robić, pomóżcie mi błagam. Mój komputer to laptop Asus model: Duo T2130.

PS. Naprawdę pomóżcie, nie wiem co już robić... :(

08-09-2009, 22:36
Witam, mam wielki problem gdyż nie mogę odpalić gry Mediewal Total War. Po zainstalowaniu gry i włączeniu jej po prostu się zacina, przez sekundę słyszę jakiś dźwięk dochodzący z gry, następnie pojawia się czarny ekran i gra jest zawieszona.
Grę mam oryginalną zakupioną w "klasyce gier", dokładniej jest to "złota edyja". Kiedyś działało wszystko bez problemu, ale po formacie już nie działa. Gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że medieval świruje pod nowszymi sterownikami, próbowałem zainstalować starsze, ale wielkie z tym problemy. Już naprawdę nie wiem co robić, pomóżcie mi błagam. Mój komputer to laptop Asus model: Duo T2130.

PS. Naprawdę pomóżcie, nie wiem co już robić... :(

Sprecyzuj dane karty grafiki i resztę, zobaczę co można pomóc ;)

bombelko
09-09-2009, 13:57
Też mam złotą edycję i miałem podobny problem: każda bitwa mi się uruchamiała, ale jak chciałem wystartować kampanie to pojawiał się właśnie czarny ekran;/ Nie kombinowałem ze sterownikami, tylko zmniejszyłem rozdzielczość mapy strategicznej i pomogło. Czasem za dobry komp nie jest dobry do starych gier:(

Cichy1984
09-09-2009, 14:40
Proponuje zajrzeć tu: viewtopic.php?f=39&t=473 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=39&t=473)

Stopa
11-09-2009, 21:09
Natomiast u mnie Medek ma problemy z wyłączeniem się. Prawie zawsze trzeba wyłączać za pomocą alt+ctrl+del, a czasem nawet resetować. Sprzęt mam dosyć stary. Trochę grzebałem w plikach, ale problem był wcześniej.
Mam złotą edycję.

bombelko
13-09-2009, 11:04
Powiem Ci, że to przypadłość chyba złotej edycji... Też tak mam z wyłączaniem. Ale na tle innych problemów pozostałych graczy powinniśmy się cieszyć, że w ogóle gra nam odpaliła:)

TotalBarbarian
03-10-2009, 12:20
Witam nie wiedzialem za bardzo gdzie napisac ten temat ale jesli ktos wie co zrobic prosze o pomoc... Mam wielki problem z kampanią :( wszystko inne, pojedyncza bitwa itp dziala ale nie dziala mi kampania po ladowaniu wyswietla sie błąd... Wiecie to ze aplikacja zostanie zamknieta i wyslij wiadomosc lub nie wysylaj... Nie wiem co robic mam wersje 1.1

rhey
04-10-2009, 12:45
Miałem identyczny problem co autor tematu po zainstalowaniu poprawki udało mi się uruchomić kampanie. Teraz jednak gra na mapie kampanii ślimaczy się niemiłosiernie a podczas bitew jednostki udają się w przeciwnym kierunku do wskazanego przez kursor. :?

Olafinh0
17-10-2009, 08:36
pobierz sobie to (jeśli masz Złotą Edycje)
http://rapidshare.com/files/115211547/MTW_Gold_v2.01_CTD_Fix.zip.html
potem daj to do katalogu campmap/buttons

Erek
24-10-2009, 07:34
Mógł by mi ktoś to shostować na speedyshare lub media fire? Prosiłbym też o format rar, gdyż nie działa mi te archiwum zip.

Cor
03-11-2009, 20:47
Witam, mam wielki problem gdyż nie mogę odpalić gry Mediewal Total War. Po zainstalowaniu gry i włączeniu jej po prostu się zacina, przez sekundę słyszę jakiś dźwięk dochodzący z gry, następnie pojawia się czarny ekran i gra jest zawieszona.(...)


Witam mam dokładnie ten sam problem. Wie ktoś może jak na to zaradzić??
Pozdrawiam, Cor

Irokez
25-11-2009, 20:58
Witam,
hmm widzę, że będzie to trochę spóźniona odpowiedź, ale co tam może ktoś inny skorzysta..
Wracając do problemu miałem podobny i pomogło mi to:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=587&p=1504

Mam nadzieję, że pomoże :)
Pozdrawiam!



PS. Tak przy okazji.. mam inny problem.. wie ktoś może co poradzić na dłuuuugie wczytywanie się bitew.. czy mapy kampanii..? Istne utrapienie tyle czekać :/ - herbatę zrobić zdążę.. Pewnie kolejny dodatek ze Złotej Edycji..

Dunkel
26-12-2009, 15:00
z tymi długimi wczytywaniami bitew, etc., zauważyłem, że im dłużej zainstalowana gra u mnie tym dłużej wchodzi... choć nie musi być to reguła...

chochlik20
05-01-2010, 08:31
wie ktoś może co trzeba zrobić żeby kampania ruszyła na viscie.

żeby Bóg pokarał microsofta za viste!!!!!!

Rossoneri
05-01-2010, 11:09
Eee to raczej nie problem w viscie, mi bez problemu idzie na viscie M2TW, oraz starsze RTW...

Samar
05-01-2010, 12:17
Głowy pod topór nie dam, ale wydaje mi się, że problemem nie jest Vista sama w sobie tylko twoja karta graficzna. Problem pojawia się w kartach które obsługują DX10 w których zastosowany jest nowy tryb kolorów cRGB zamiast RGB. Są dwa wyjścia. Albo zastosujesz FIX'a do sterowików ( mam go gdzieś na dysku, przetestuje i sprawdze czy działa to tu zamieszcze), albo stawiasz wirtualnego XP w programie vmware workstation i w ustawieniach wyłączasz DirectDraw i Direct 3D - powinno ruszyć. Dam Ci znać za 2 dni, jak będe miał chwile czasu to sprawdze czy w tej konretnie grze to zadziała.

killuminalii
05-01-2010, 12:31
chlopaki maja racje .... u mnie na laptoku z vista tez wszystkie MTW2 razem z rome i oczywiscie empire chodza pieknie .... radze poszukac sterownikow pod karte ( nowych albo starych) pzdr

McGregor
11-02-2010, 14:25
mam podobny, a może ten sam problem: instaluję grę, uruchamiam ją, wybieram tryb kampanii, wybieram nację i klikam na rozpoczęcie rozgrywki, pojawia się pasek z oknem wczytywania i nagle wywala mnie do Windows a gra się zamyka.
Czy jest jakiś sposób na ten problem?
z góry dzięki i pozdr

Hayabusa
05-03-2010, 22:18
Witam. Posiadam tzw Złotą Edycję. Ale niestety, mimo, że gra ma swoje lata, na mapie strategicznej straszliwie mi się "tnie" przy przesuwaniu całości mapy jak i niestety kursora. W czasie bitwy jest to dużo mniej widoczne. Czego to może być wina? Mój sprzęt to laptop (Dual Core, 2GB, GF 8600GS), a system Vista.
Z góry dziękuję za pomoc.

grattz
06-03-2010, 16:11
Mam 9600GT i po odpaleniu bitwy mam takie coś (dźwięk działa):

http://img229.imageshack.us/img229/5360/mtw.jpg

Maczo
06-03-2010, 16:26
Też mam 9600GT i nie mam takich problemów.Zmień sterowniki graficzne :D

grattz
06-03-2010, 17:03
A jakie ty masz ?

maciejek59
06-03-2010, 18:14
Ja mam Gigabyte 9800 GT i jest wszystko ok

grattz
07-03-2010, 08:51
No super chłopaki. Też sie ciesze ze wam idzie, ale może jakaś pomoc ?
Jakie macie sterowniki . Ja mam najnowsze w wersji 196.21 z 2010.01.19
ale pamiętam ze na troche starszych miałem to samo :(

http://www.nvidia.pl/object/winxp_196.21_whql_pl.html


EDIT:

Zmieniłem sterowniki do wersji starszej 174.16 . Teraz mam 15 latek na sekundę i w trybie szerokiego ekranu to wygląda tak :


Jak widać jednostki są poucinane , mam 15 klatek/s a w dodatku nie mogę zaznaczyć żadnej jednostki na mapie
http://img34.imageshack.us/img34/5784/111111oe.jpg

A w trybie zwyczajnego ekranu:

Tutaj z kolei jednostki widać ale przy zaznaczaniu jakiejkolwiek zaznacza sie inna, jednostki prześwitują przez menu wyboru jednostek i dodatkowo dalej mam 15 klatek/s
http://img14.imageshack.us/img14/4138/111111kr.jpg

Dunkel
14-03-2010, 00:41
szczerze to jeszcze mi MTW nie poszedł na nowszym sprzęcie, tylko stary dobry komp, ze starymi sterownikami daje satysfakcję z gry nieprzerywanej wypadami do windy. Mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże, bo ja akurat idę na łatwiznę, czytaj siadam na starym kompie i gram.

Hayabusa
14-03-2010, 09:26
Dziękuję i za taką odpowiedź. Ja niestety żadnego starego kompa nie mam,, nic pozostaje dalej pykać w Romka...
Miło, że ktoś się zainteresował moim problemem.

Dunkel
14-03-2010, 16:30
po prostu ta stara gra nie jest po nowe karty graficzne i podobno twórcy maja to gdzieś...
jeśli chodzi o mnie to jedynkę cenię najwyżej jeśli chodzi o bitwy (mtw2 mnie rozczarował niesamowicie, bo rome się trzyma jeszcze, zamierzam tam pograć w chivalry total war)

mpk79
30-03-2010, 03:13
Z tego co się orientuję rozwiązania na ten problem dotąd nie ma.. wiem bo od jakiegoś czasu kombinuję z Shogunem, bez powodzenia :( i w dodatku problem nie dotyczy tylko kart 9xxx (mam GeForce'a 8800 GT)

smutny_maciek
11-04-2010, 19:00
witam
mam problem tego typu:
zainstalowanie i odpalenie gry przebiega bez problemów. dopiero po wybraniu nacji i okresu gdy gra się wczyta przez około sekundę widzę mapę świata później wywala się do systemu. doradzi ktoś coś?
mam oryginalną złota edycję.
komputer (a właściwie laptop):
GeForce 8400 M 512mb
2giga ramu
dual core 1,6 GHz

instalowałem nowe sterowniki do graficznej i nie pomogło (nie jestem na 100% pewny czy po ich zainstalowaniu sprawdzałem czy problem zniknie ale raczej tak)

smutny_maciek
11-04-2010, 19:36
zapomniałem dodać. windows xp sp2

MasterOfCookies
09-05-2010, 08:54
Gdy włączam Medievala (Złota Edycja w wydaniu Extra Klasyki) słychać dźwięki z filmiku, ale nic nie widać, a gdy filmik się kończy, gra nie przechodzi do menu głównego.

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

kirlan
31-05-2010, 16:06
Poniżej kilka sugestii
To tylko luźne pomysły (co prawda na podstawie doświadczeń więc nie tak całkiem z czapy ale jednak improwizuję)
mimo powyższego może jednak wato sprawdzić:
1) ilość wolnego miejsca na twardym (jeśli masz 2 partycje to na tej gdzie jest plik wymiany)
2) fragmentację pliku wymiany - defragmentuj jeśli bardzo posztkowany
3) spróbuj OD RAZU po odpaleniu gry wejść w opcje i zmniejszyć jakość grafiki

smutny_maciek
08-06-2010, 00:35
pisząc poprzedniego posta miałem mało czasu (sporo nauki, zaległości z projektami na studia...) na dokładne przeszukanie tego działu. jak czas się zwolnił to przeszukałem i znalazłem to: viewtopic.php?f=39&t=473 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=39&t=473)
pomogło. mimo to dzięki że przynajmniej zechciało Ci się coś napisać ;)

1. miałem odpowiedni zapas wolnego miejsca na dysku
2. nie wiem co to plik wymiany xD kiedyś nadrobię ten brak wiedzy.
3. próbowałem i tego zanim znalazłem powyższe rozwiązanie.

jeszcze raz dzięki :)

kirlan
08-06-2010, 17:49
Witam,
hmm
(....................)
PS. Tak przy okazji.. mam inny problem.. wie ktoś może co poradzić na dłuuuugie wczytywanie się bitew.. czy mapy kampanii..? Istne utrapienie tyle czekać :/ - herbatę zrobić zdążę.. Pewnie kolejny dodatek ze Złotej Edycji..


z tymi długimi wczytywaniami bitew, etc., zauważyłem, że im dłużej zainstalowana gra u mnie tym dłużej wchodzi... choć nie musi być to reguła...


mam podobny, a może ten sam problem: instaluję grę, uruchamiam ją, wybieram tryb kampanii, wybieram nację i klikam na rozpoczęcie rozgrywki, pojawia się pasek z oknem wczytywania i nagle wywala mnie do Windows a gra się zamyka.
Czy jest jakiś sposób na ten problem?
z góry dzięki i pozdr

A co z innymi grami? Inne duże programy też się zacinają?

- jeśli tak to we wszystkich powyższych przypadkach proponuję na początek:
(radzę w tej kolejności)

1) zrób PEŁNY SKAN DYSKU (SCANDISC) pod kątem fizycznych uszkodzeń - niech automatycznie naprawia sektory poprzez oznaczenie ich jako "zapisane" (potrwa nawet kilka godzin ale warto)
2) ogranicz ilość wczytywanych do RAMu (albo do pliku wymiany) danych to jest:
- wywal z Windowsa zbędne składniki ( np 468 zbędnych krojów czcionki, 37 tematów pulpitu, "tapetki" systemowe, wszelkiego rodzaju pomagacze i udogodnienia - jeśli z nich nie korzystasz
- sprawdź rejestr windows i obetnij zbędne gałęzie (OSTROŻNIE! - robisz to na własne ryzyko!) (są do tego programiki - też zachowaj dużą ostrożność)
- odinstaluj wszelkiego typu "serwery" ze swojego kompa jeśli nie korzystasz z nich
- oczyść pulpit - tu powinny być TYLKO skróty i foldery systemowe - żadnych plików bezpośrednio na pulpicie (zwłaszcza dużych) być nie powinno!
3) sprawdź fragmentację twardziela (najpierw tylko "skanuj" i niech pokaże raport)
4) jeśli fragmentacja jest duża to defragmentuj (gierce pomoże defragmentacja plików gry i defragmentacja pliku wymiany - to drugie zwłaszcza gdy masz nieprzesadnie duży RAM) (kilka godzin ale też warto)

McGregor - w twoim przypadku sugeruję jak wyżej z tym że jeszcze przed tym wszystkim zrób kilka eksperymentów z rozdzielczością ekranu (większa, mniejsza, inne proporcje boków) - może samo to wystarczy

- napiszcie czy podziałało ( jeśli jeszcze temat aktualny)

Dunkel
09-06-2010, 23:03
bardzo ciekawe rozwiązania podałeś, a temat zawsze aktualny, bo nie wiadomo co wyskoczy. A teraz kilka łopatologicznych pytań:


2) ogranicz ilość wczytywanych do RAMu (albo do pliku wymiany) danych to jest:
- wywal z Windowsa zbędne składniki ( np 468 zbędnych krojów czcionki, 37 tematów pulpitu, "tapetki" systemowe, wszelkiego rodzaju pomagacze i udogodnienia - jeśli z nich nie korzystasz
- odinstaluj wszelkiego typu "serwery" ze swojego kompa jeśli nie korzystasz z nich
- oczyść pulpit - tu powinny być TYLKO skróty i foldery systemowe - żadnych plików bezpośrednio na pulpicie (zwłaszcza dużych) być nie powinno!

a) o pozbyciu się tapetek systemowych i innych cudów nie pomyślałem, choć mam windowsa minimalnego właściwie, wszystkie usługi zbędne wyłączone. Takie pomagacze to jak usuwać, na żywca czy gdzieś są jakieś deinstalatory?
b) co masz na myśli "serwery"?
c) co do pulpitu to powiedz to mojej mamie :)
ja tymczasem bazuję na...ostatniej dobrej znanej konfiguracji. Przyznam, żem tępak i że wcześniej na to nie wpadłem. Każda instalacja nowego programu widocznie coś mieszała może nawet nie w kodekach a bibliotekach dll, tak mi się przynajmniej wydaje :P
pozdr i dzięki za ciekawe sugestie.

kirlan
12-06-2010, 10:13
Ciekawe propozycje? , bardziej szczegółowo?
OK!
a)
- ((dla win xp , bodajże wisty i o ole pamiętam milenium))
START>ustawienia>panel sterowania> dodaj lub usuń programy>dodaj / usuń składniki systemu windows
- ((dla win 98, 95, NT))
podobnie z tym że panel sterowania znajdziesz w trochę inny sposób i będzie w nim nieco inna zawartość
na przykład w win98 można o ile pamiętam całkiem wywalić "ułatwienia dostępu" - właśnie w panelu sterowania i "pomoc windows"

*******************
co wywalić?

propozycje - najpierw sprawdź czy przypadkiem nie są jednak potrzebne
w części akcesoria:
< podgląd schowka (zauważ: podgląd a nie możliwość stosowania schowka wogóle!)
< szablony dokumentów (no to już jest moim zdaniem 100% badziew)
< tablica znaków (jak nie wstawiasz w teksty "paragrafów" symbolu "Pi" "stopni" i takich tam - to odinstaluj)
inne rzeczy - przykłady
< MSN Explorer
< usługa faksowania (wysyła ktoś faksy kompem?)
< windows messenger
< outlok express - jeśli korzystasz z np thunderbirda to po co outlook
< usługi drukowania dla systemu unix
< rozszerzenia serwera programu Frontpage - nawet jak budujesz www we Frontpage to sie średnio przydaje
< gry systemowe - jak nikt nie łupie pasjansa albo sapera
< tapety - tu mogą być protesty rodziny
< INTERNET EXPLORER - pokaż rodzinie że są też inne przeglądarki byc może fajniejsze i bezpieczniejsze
*****************
no cóż muszę przyznać że z tymi "pomocnikami" trochę się zapędziłem, a trochę zbyt mocno uogólniłem:
latami korzystałem z WIN 98 a wnim można wywalić naprawdę wiele (skopano to bodajże już w milenium
a potem tylko pogarszano sytuację - ubezwłasnowaolnianie użytkownika)
----------------
- "pomocnicy" - myślałem też o tych z office tyle że ich usunięcie daje cokolwiek (w sensie oszczędności RAM-u) tylko gdy masz odpalony którykolwiek ze składników (np Word)-
jeśli jednak chcesz uzyskać ciut cennego miejsca na twardzielu to wywalasz następująco:
panel sterowania> dodaj lub usuń programy> zmień lub usuń programy> microsoft office > zmień
jak odpali się "instalator" to wybierasz zmianę funkcji - zależnie od wersji trzeba przejśc odpowiednio głęboko w szczegóły
przy okazji: wywal officea i co się tylko da z folderu "AUTOSTART" -
(czyli to czego nie używasz ZA KAŻDYM razem zaraz po odpaleniu kompa - a nawet jak używasz to też wywal,
będziesz ciut dłużej czekał na uruchomienie tej rzeczy , a może być tak że będziesz musiał zawsze odpalać po 2 razy żeby uruchomić ((ja tak odpalam kontroler skanera)),
ale odciążysz system w czasie gdy nie korzystasz z danego programu)
w XP-ku jest to folder C:\Documents and Settings\Piotr\Menu Start\Programy\Autostart - "Piotr" to login użytkownika któremu odciążasz system
niestety nie pamiętam czy dla rzeczywistego efektu trzeba powtórzyć operację w folderze C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart
------------------------
inne

usuń i/ lub wyłącz "pomoc zdalną windows" - niestety nie pmiętam gdzie to było

wywal fajerwerki z właściwości menu i właściwości pulpitu

********************
CZCIONKI
&&&&&
najpierw ostrzeżenie -
zbyt szaleńcze wywalanie czcionek może spowodować że niektóre dokumenty będą nieładnie wyglądały
- brakująca czionka (czasem pojedyncze litery) zostanie zastąpiona inną wedle gustu komputera w miare podobną
- nie zawsze ładnie to wygląda - zwłaszcza jak zastąpi zasadniczo czcionką "xyz" a brkujące polskie litery czcionką np arial
ładną ale nie podobną do kroju "xyz"
&&&&&
- wywalasz poprzez panel sterowania
- żeby nie palnąć byka odpal najpierw worda / albo jego odpowiednika i przejrzyj czcionki (po prostu "czcionka" na pasku formatowanie i masz: listę nazw czcionek z podglądem ich kroju jednocześnie
- z 25 albo i 125 podróbek ariala (np , Fruiger) zrób na kartce listę 2-3 najładniejszych
- na liście "ładnych czcionek" warto też moim zdaniem zamieścić "główne" czcionki w pełni obsługujące język polski:
Arial, Monotype Corsiva, Times new roman, Tahoma, Curier i na pewno też "comic sans ms"
- do listy dopisz też 1-2 czcionki "gotyckie" i 3 - 4 "czcionki" znaczkowe (np buisness&govelnment , buildings, webdinds)
- dopisz inne czcionki jeśli często ich używasz albo rzadko ale są dla ciebie ważne
- przepisz listę - alfabetycznie (to za chwilę bardzo pomoże)
mozolna robota? to jeszcze nic ! teraz się dopiero zacznie (ale jak skończysz ty i system poczujecie różnicę (i gierek)
&&&&&&&&
z alfabetyczną listą "dobrych czionek" w ręku otwórz panel sterowania >czcionki
teraz "tylko" pousuwaj wszystko (albo większość) tego co nie masz na liście
********************
PODSUMOWANIE
wybierz programy których używasz resztę usuń (np 2 edytory grafiki zamiast 6)
NIGDY nie wyrywaj plików programów na dziko (to raczej nie odciąży tak mocno jak powinno a beda mrugać komunikaty, ostrzeżenia i takie tam)
używaj deinstalatorów z panelu sterowania albo z menu danego programu -
(system albo deinstalator uwzględni (powinien) zmiany w rejestrze systemu
przy okazji zmniejszy rozmiar pliku rejestru - i o to właśnie chodzi w uwalnianiu RAMu od zbędnych zadań)
================
*************
b) "serwery"
- wspomniane wyżej dotatki serwerowe do Frontpage
- rozszerzenia serwera microsoftu
- server apache, "emulator" apple , wirualne serwery i inne cuda
ale uwaga - jeśli masz programy księgujące, magazynowe,
albo testujesz skrypty php lub tój komp służy jako serwer w sieci lokalnej - możesz bardzo potrzebować funkcji serwera

EDYCJA - 2 sierpnia 2011
Autopoprawka
Uwaga!: z tego co wiem W TEJ chwili:
jeśli uzywasz Qick-time Playera powinieneś pozostawić Appla w spokoju


c)
""Każda instalacja nowego programu widocznie coś mieszała może nawet nie w kodekach a bibliotekach dll""
no cóż instalatory też nie są idealne
- do tego dołóż rosnący rozmiar pliku rejestru - tu kilka kilo tam kilka a nawet się nie obejrzysz i rejestr rośnie o całe megabajty!
- jeśli problem narasta nawet bez nowych instalacji to ja po pierwsze sprawdził bym "fizycznie" dysk czy nie ma uszkodzeń
=================
i jeszcze jedno - niektóre windowsy (zwłaszcza NT) i niektóre pakiety bezpieczeństwa "histeryzują"
- jak coś nie jest "systemem" albo powszechnie znanym "użytkiem" (np word) albo jest miesiąc starsze niż aktualna wersja windowsa
to już doszukują się zagrożenia , niekompatybilności albo utraty stabilności systemu - i masz czarny ekran potem powrót do systemu.
ale kwestia jak je tego oduczyć to już zupełnie inny temat
(już i tak mam poczucie dłużyzny tego posta :? :oops: )

Dunkel
13-06-2010, 22:26
dzięki wielkie za informacje, zawsze to człowiek może się czegoś dowiedzieć.
Ja myślę, że w tym dziale jest to nawet konieczne, bo czasem MTW nie działa z niewiadomych powodów (kiedyś pamiętam była to niekompatybilna karta graficzna HP, do której nie wymyślono rozwiązania, bo są nowe gry TW).
Ogólnie większość rzeczy, o których piszesz mam zrobione, rodzinka się dokształca, ale nie we wszystkich aspektach.
Może trochę pobawię się rejestrem, bo w sumie tu mogło się nagromadzić trochę syfu.
Dzięki jeszcze raz.

algoeldot
21-06-2010, 18:47
Ja mam dziwny problem. Wszystko działa ok, ale jak włącze obojętnie jaką bitwę to jednostki na mapie prześwitują przez interfejs i idą w kompletnie innym kierunku niż im każe. Nic sie nieda na tej mapie ogarnąć. Mam GF 9800 GT, 4 GB ram DDR2, INTEL CORE DUO, i windows XP home. WERSJA GRY: ZŁOTA EDYCJA Z DODATKIEM WIKING ver.2.01. POMOCY

Kyuzo
21-06-2010, 19:29
Bardzo, bardzo dobijająca sprawa i od razu dodam, że nie ma za bardzo jak na to poradzić :evil: (http://www.cdprojekt.pl/support/article/587/2556/Brak_kontroli_nad_jednostkami_w_mapie_taktycznej_-GeForce_z_serii_8____oraz_9____)
Ewentualnie można włączyć tz. trybie sprzętowym. W Shogunie (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=73649#p73649) się tak dało (choć powodowało to sporo kłopotów), nie pamiętam czy w Medku też tak można.
Zawsze można jeszcze wejść we właściwości ekranu/zaawansowane/rozwiązywanie problemów i pobawić się suwakiem ;)
Tak czy inaczej baaaardzo spowalnia to grę...

Skierosiek
22-06-2010, 09:05
Hej-ktoś tu wcześniej opisał podobny problem ale postaram się nie zanudzić i krótko opisać wszystko:

mam Złotą Edycję MTW+VIn-w losowych przypadkach(tzn bez różnicy na rok gry) po naciśnięciu esc wyrzuca mnie do windowsa

pożyczyłem inną MTW+VIn od kolegi ale sytuacja się powtórzyła-ten sam problem
zainstalowałem na laptopie-niby nie z nie najnowszym oprogramowaniem bo sprzed 2 lat ale sytuacja ta sama

Mam dwa/trzy pytania:

Czy jest sposób na sejwowanie gry nie naciskając esc??
być może nie doczytałem w instrukcji więc dziś to sam sprawdzę ale bez tego losowe sejwowanie gry może mnie cofnąć o kilka ładnych tur po wyrzuceniu z gry gdzie mogę stracić kluczową pozycję na mapie-sami wiecie..

Czy jest jakaś łatka naprawiająca ten problem?
szukałem po necie ale nie znalazłem

Czy ktoś wie od czego jest taki problem?
W kompie mam radeona 9200 więc nie sądzę by to karta graficzna była, aczkolwiek moja wiedza jest podstawowa i mogę się mylić

pomóżcie bo uwielbiam ta grę a jeszcze NIGDY NIE DOKOŃCZYŁEM ŻADNEJ KAMPANII BO MNIE WYRZUCAŁO KILKAKROTNIE i traciłem chęci na tą grę... :(

bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam wszystkich Maniaków serii Total War

Dunkel
22-06-2010, 09:49
przecież co 4 lata masz autosave'a...także można dokończyć kampanię...

Skierosiek
22-06-2010, 09:55
No powiem szczerze, że nie wiedziałem ale byłem przekonany , ze nie jest to 4 ale przynajmniej różnica 8 lat w stanie faktycznym..nie zmienia to faktu , ze wracanie do stanu poprzedniego nie jest przyjemne.

Rozumiem , że nie ma wyjścia z takiej sytuacji tylko pogodzenie się z faktem??
dzięki za info i odpoowiedź

Dunkel
23-06-2010, 12:09
nie wiem, pewnie jest rozwiązanie, np. wspomniane wcześniej powracanie do ostatniej bezpiecznej konfiguracji, reinstalka gry...
może ktoś bardziej kompetentny w tych klockach się wypowie...
mi tez się tak zdarza, ale to raz na jakiś czas i często robię sejwa co turę jak coś ważnego się dzieje na mapie.
Wiem, że dziko jest wracać do wcześniejszych spraw na mapie, przegrywać te same bitwy jeszcze raz...

Skierosiek
25-06-2010, 08:41
no tak ale dziwne , że coś takiego występuje i że twórca nie postarał się o naprawę..chyba, że to wina graczy, że nie upomnieli się o coś takiego a twórca gry może nie wiedzieć o problemie...

ale z drugiej strony świadomość, że tracisz tylko 4 tury to też swego rodzaju pociecha-teraz gram Bizancjum(szkoda, że przez dwa stulecia podstawową jednostką jest ta sama piechota, trochę nudne ale skuteczne ;)) i z jednej strony krucjaty z drugiej cały muzułmański świat...ale jak to mówią "jest ryzyko, jest przyjemność"

w temacie ze screenami postaram się zamieścić jakiś ciekawy obrazek z tej kampanii

save robisz poprzez esc i zapis?
pozdrawiam

Dunkel
25-06-2010, 12:18
twórca olał sprawę, bo wyszły nowsze gierki, które większy sukces osiągnęły...
tak w telegraficznym skrócie.
bodajże możesz zgadzać się na przemarsz krucjaty, także jako prawosławny; tak mi się wydaje.
save robisz esc i zapisz, automatyczny save wrzucasz poprzez load game i ostatni autozapis, jakoś tak;)

Skierosiek
25-06-2010, 14:30
co do podejścia autora gry- zgadzam się
co do przemarszu krucjaty też się zgadzam, chyba że celem są moje ziemie-zająłem cały półwysep iberyjski więc jak palestynę obiorą za cel to niestety wojna automatyczna-ale z reguły tylko pierwsza chorągiew jest dopakowana-następne, jeżeli są, to zbiór chłopów i tego co się po drodze dołączyło:włócznicy, milicja itp

popróbuję z tym save'em-tak czy inaczej to lipa, że jest problem z podstawową funkcją w grze

pozdrawiam

kirlan
25-06-2010, 16:46
świadomość, że tracisz tylko 4 tury to też swego rodzaju pociecha-teraz gram Bizancjum (szkoda, że przez dwa stulecia podstawową jednostką jest ta sama piechota, trochę nudne ale skuteczne ;)) i z jednej strony krucjaty z drugiej cały muzułmański świat...ale jak to mówią "jest ryzyko, jest przyjemność" (...)
save robisz poprzez esc i zapis?
pozdrawiam
:idea: niekoniecznie cztery tury! Aż! :evil: cztery!
Ja dość często robię "szybki zapis" na ekranie wstępnym bitwy / porównania armii / wyboru sposobu przeprowadzenia bitwy 8-)
Szkoda tylko że poźniej w menu "wczytywania sejwa" masz do wyboru TYLKO "ostatni szybki zapis" :cry:
Z tego co się orientuję nie można wczytać wcześniejszych "szybkich zapisów" :cry:
Ale ten ostatni możesz normalnie wczytać a po przeprowadzeniu bitwy i tak normalnie dalej grasz 8-)
(możesz sam albo automatycznie, albo nawet wycofać się) - to nie ma znaczenia w jaki sposób i jak bedzie rozstrzygnięta bitwa - (wszystko jest zasejwowane normalnie, także postęp technologiczny, budynki, zjęte prowincje ..... no poprostu normalny sejw tylko że wykonany tuż przed bitwą
-----------------
o ile pamiętam to teoretycznie poniższa kwestia nie ma związku z problemem :?
więc teoretycznie poniższe rozwiązanie nic nie da :?
ale nie takie wyjątki od teorii widziałem :o :shock: , pozatym nie trzeba dużo wysiłku a nuż pomoże i bedziesz mógł normalnie grać 8-)
a więc...
:idea: przejdź do panelu sterowania, klawiatura,
zrób tam dwie rzeczy:
1) zmniejsz częstotliwość powtarzania
2) dopilnuj żeby "klawisze trwałe" były wyłączone
-------------
co do trzonu armii
ja dośc szybko (przed najazdem Mongołów) rozwinąłem silną opancerzoną kawalerię (kawalerzyści chorezimscy bodajże, albo bizantyjscy, trapezurscy? ) tacy w kolczugach i nie żadni tam łucznicy - po ulepszeniu pancerza niemal równy przeciwnik dla elity złotej ordy :twisted: (Oh jaka piękna tragedia! Jaka piękna tragedia!) + dobre dowodzenie + super zaplecze ekonomiczne = mój bizantyjski przepis na "tatara" ;)

kkw
27-06-2010, 13:36
Witajcie,

Mam Windows 7 i GeForce GT240. Medieval działa, ale mapa taktyczna przesuwa się skokowo. Jakieś pomysły, porady, cokolwiek? :)


Pozdrawiam,
Karol

Skierosiek
29-06-2010, 09:11
Jeżeli nikt Ci nie odpowie to napisz do cd projektu-ja się nie znam więc tylko radzę jeżeli sprawa się przeciągnie - poproszą o dane systemowe itd i coś doradzą

pozdrawiam

kirlan
30-06-2010, 18:47
..... Windows 7 i GeForce GT240. Medieval działa, ale mapa taktyczna przesuwa się skokowo. Jakieś pomysły, porady, cokolwiek? :)
pomysły ? proszę bardzo:
1) pobaw się suwakami rozdzielczości w opcjach gry
2) zmień częstotliwość odświeżania we właściwościach ekranu (na mniejszą)
3) we właściwościach ekranu spróbój zmienić rozdzielczośc ekranu (zaawansowane > ogólne > "rozwijana lista opcji" - wybierz opcję z mniejszą ilością dpi
4) zobacz w tym wątku powyżej moje posty o zwalnianiu pamięci RAM - ten z Wt cze 08, 2010 5:49 pm i następny - to też może pomóc ale zacznij od wypróbowania nr 1 i 2 w tym poście
5) ewentualnie włącz tryb zgodności z win 98(nikły związek)
==================
edycja:
6) PEŁNY skan antywirusowy (w tym przypadku raczej na wyrost, ale nie zaszkodzi)
edycja:
7) rozważ powrót do starszej wersji sterownika do karty w połączeniu z blokadą automatycznej aktualizacji sterownika - jak to zrobić znajdziesz w moim poście Medieval II: Total War » Podzamcze (MTW II, Kingdoms - POMOC) w temacie gra klatkuje
=============
pomimo powyższych propozycji karto-graficznych jednak obstawiam że w Twoim przypadku to już prędzej kwestia uwolnienia pamięci RAM ale NAJ-prędzej / najłatwiej pomoże zmienić częstotliwość odświeżania.

lil_peter
18-07-2010, 18:20
Nie wiem czy mój problem jest związany z tym co powyżej było dyskutowane, ale...

Grając w MTW na XP nie miałem problemu. Problem pojawił się gdy zmieniłem lapka i przy okazji system na W7. Mam nVIDIA GeForce G 310M. Gdy włączam grę, "mapa gry" przesuwa się niemiłosiernie wolno, co prawie uniemożliwia grę... w sumie mam grzebać w suwakach? Jeżeli tak to w czym konkretnie, jeśli chodzi o rozdzielczość to mam do wyboru tylko jedną, której nie mogę w żaden sposób zmienić. Czy przyczyna leży gdzieś indziej?

Mógłby mi ktoś pomóc?!

kirlan
19-07-2010, 21:58
w sumie mam grzebać w suwakach? Jeżeli tak to w czym konkretnie, .........

w XP-ku wygląda to tak:
klik prawy na pulpicie > właściwości > ustawienia
- tu (najczęściej tu) masz do wyboru dwie ważne rzeczy
:arrow: "rozdzielczość ekranu" - to jest ta w pixelach (np 1024 x 768 pixeli)
i
:arrow: "jakość kolorów" - czyli głębia kolorów w bitach (np 32 bity)
.........
nieco poniżej masz guzik "zaawansowane" - kliknij lewym -
z kolei tutaj interesują cię następujące dwie spośród całego mnóstwa "kart" / "zakładek" (ja mam ich kilkanaście)
:arrow: zakładka / karta "ogólne" - tutaj zmieniasz rozdzielczość w dpi
:arrow: zakładka / karta "monitor" - tutaj ustawiasz częstotliwość odświeżania



jeśli chodzi o rozdzielczość to mam do wyboru tylko jedną, której nie mogę w żaden sposób zmienić. Czy przyczyna leży gdzieś indziej?

Z tego co się orientuję to jedną z przyczyn jest to że masz zaznaczone żeby "komp"
pokazywał "tylko obsługiwane tryby" (przez kartę graficzną obsługiwane)
- KAŻDA karta grafiki (nawet "wirtualna" o ile pamiętam) daje możliwość wyboru różnych rozdzielczości ale.....
POD WARUNKIEM że NIE MĘCZYSZ JEJ MAKSYMALNĄ CZĘSTOTLIWOŚCIĄ odświeżania.
zatem zacznij od zmiany częstotliwości - jak już pisałem 60 Hz wystarczy w zupełności
...............
poeksperymentuj też z rozdzielczością dpi ekranu - czasem lepszą "wydolność" uzyskasz na wyższej rozdzielczości, może się też okazać że na tej wyższej dpi będziesz miał dostępnych więcej różnych "głębi koloru"
=========================
co do przyczyn problemu który opisałeś, to mogą być związane również z RAM lub RAM "wirtualnym"
ale rozwiązywanie problemu raczej zacznij od powyższych kwestii

abram
22-08-2010, 00:44
Witam. kupiłem wczoraj extra klasyke shogun/medieval złota edycja. Na dzień dobry błąd z kampanią ale z tym sobie poradziłem. Problemem ogromnym jest sterowanie podczas bitwy. Widzę że już ktoś poruszył temat ale nie padła konkretne odpowiedz. Otóż jak zaznacza jednostkę to totalnie nie da sie nią sterować. jak klike ruch to idą w drugą stronę. jak najade kursorem na wroga to nie zmienia sie ikona na atak....jednym słowem nie da sie sterować podczas bitwy a jak wiadomo właśnie o to chodzi i na tym każdemu zależy. gra nówka oryginalna :/ da sie cos z tym zrobic... ??? wersja bodajze 2.0.1 Pozdrawiam

Kyuzo
23-08-2010, 16:56
Zakładam, że chodzi o kartę graficzną i jak nie było tak nie ma rozwiązania pozwalającego na normalna grę http://www.cdprojekt.pl/support/article ... oraz_9____ (http://www.cdprojekt.pl/support/article/587/2556/Brak_kontroli_nad_jednostkami_w_mapie_taktycznej_-GeForce_z_serii_8____oraz_9____)

a najgorsze, że nikt nie raczy o tym poinformować na pudełku...

W Shogunie można skorzystać z tego sposobu (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=110083#p110083)

Woland
24-08-2010, 09:39
Witam.Na starym komputerze gra (poza wywalaniem z gry) chodziła ok.A wywalanie nie przeszkadzało bo było rzadko a ja często robię zapisy.Lecz na nowym jest kłopot.Gdy chcę pokierować armią po załadowaniu nie ma komunikatu czy rozpocząć bitwę tylko po prostu ekran bitwy,jednostki w lewym dolnym rogu co są pokazane są pół przezroczyste takie i migają.Gdy ruszam myszką strzałka się rusza ale pozostawia się symbol strzałki na całej trasie strzałki.Muszę restartować komputer.
Mam Windows7 home premium wersja 32 bit.A może to wina zbyt dobrej karty graficznej na tą grę?
Zagram w to jeszcze?.Proszę,pomóżcie.

Kyuzo
24-08-2010, 10:50
Niestety to dosyć kłopotliwy problem i związany jest wyłącznie z kartami GeForce od serii 8 wzwyż... :evil:
Post wyżej także o tym pisałem.

Woland
24-08-2010, 12:08
Cóż,szkoda.To sobie nie pogram.Dzięki za pomoc i to chyba mój ostatni post tu na forum.

Wojtek7060
02-11-2010, 21:10
Witam! Nie wiem czy mogę nazwać to problemem technicznym ale mam problem z długością kampanii w Medievalu. Ja preferuję spokojną,pasywną grę bez zbędnej agresywności. I tu wkrada się problem-zanim rozwinę państwo to dostaje ostrzeżenie o zakończeniu kampanii. Co mam zrobić by grać dalej bez przeszkód? Proszę o szybką odpowiedz i z góry dziękuję :)

02-11-2010, 22:31
Podaj, jak uruchamiasz kampanię, to jakie opcje zaznaczasz? Dokładnie kim i w jakim czasie grasz? Jaki dokładnie komunikat masz o zakończeniu gry? Uff ;) Poczekam na odpowiedź, cieszę się że ktoś gra w tą szlachetną odsłonę tej serii. :)

Wojtek7060
03-11-2010, 08:11
Już znalazłem rozwiązanie. Główny folder Medievala->Campmap->Startpos i zmiana danych w folderach.

03-11-2010, 08:13
Można i tak ;) Jakbyś podał dokładnie jak to zrobiłeś na pewno by ktoś jeszcze na tym skorzystał ;)
pozdrawiam

Wojtek7060
03-11-2010, 19:13
Medieval->Campmap->Strtpos. W tym ostatnim folderze są cztery dokumenty w notatniku. Wybieramy ten okres w którym chcemy grać(Early,High,Late) i widzimy np:

SetStartDate:: 1087
SetPeriod:: EARLY
SetEarlyPeriodStartDate:: 1087
SetHighPeriodStartDate:: 1205
SetLatePeriodStartDate:: 1321

A teraz zamieniamy na np:

SetStartDate:: 1000
SetPeriod:: EARLY
SetEarlyPeriodStartDate:: 1087
SetHighPeriodStartDate:: 1205
SetLatePeriodStartDate:: 9999

Najlepiej zamienić w dokumencie Late ostatnią datę(SetLatePeriodStartDate) na 9999 i gramy aż do znudzenia.

Dunkel
03-11-2010, 19:19
ale czy nie masz wtedy cofniętych rozwiązań dla ery późnej? Niektóre jednostki, etc.?
Chyba też gdzieś jest w pliku jakimś informacja o warunkach zwycięstwa...

Wojtek7060
03-11-2010, 19:25
Znalazłem tą informację na pewnej stronie o grach strategicznych. Wszyscy potwierdzali skuteczność tej metody więc ją opisałem. Jeśli nie działa to z góry przepraszam za wprowadzenie w błąd. A co do zmiany daty to wchodzimy do folderu Late i zamieniamy TYLKO datę końcową. Reszta jest bez zmian,więc nie ma ingerencji w mechanikę gry.

Dunkel
03-11-2010, 19:39
spokojnie, nikt Cię tu nie krytykuje, tylko szuka lepszych rozwiązań, ja obecnie nie mam czasu sam poszukać, ale sugeruję, żebyś pogrzebał gdzieś jeszcze w tych plikach, może coś określa warunki zwycięstwa...
ale jak działa to może nie trzeba... ;)
pozdro

05-11-2010, 22:41
Medieval->Campmap->Strtpos. W tym ostatnim folderze są cztery dokumenty w notatniku. Wybieramy ten okres w którym chcemy grać(Early,High,Late) i widzimy np:

SetStartDate:: 1087
SetPeriod:: EARLY
SetEarlyPeriodStartDate:: 1087
SetHighPeriodStartDate:: 1205
SetLatePeriodStartDate:: 1321

A teraz zamieniamy na np:

SetStartDate:: 1000
SetPeriod:: EARLY
SetEarlyPeriodStartDate:: 1087
SetHighPeriodStartDate:: 1205
SetLatePeriodStartDate:: 9999

Najlepiej zamienić w dokumencie Late ostatnią datę(SetLatePeriodStartDate) na 9999 i gramy aż do znudzenia.
Dobre, działa, masz jeszcze jakieś podobne rzeczy, może podałbyś parę linków? ;)

Wojtek7060
06-11-2010, 08:44
Tak to napisałeś że nie wiem czy kpisz czy pytasz poważnie :?

06-11-2010, 09:16
Poważnie napisałem, zawsze nim coś napiszę to sprawdzam, ciekawią mnie takie ciekawostki modyfikujące grę, wiem że można poszukać, ale człowiek sam nie ogarnie wszystkiego, i nie jest wszystkowiedzący ;)

Wojtek7060
06-11-2010, 09:31
Ja szukałem 3 dni... W końcu znalazłem na jakimś forum. Wreszcie można pograć bez ograniczeń czasowych.

06-11-2010, 10:21
Wierzę, czasami jest bardzo pracochłonne wyszukanie czegoś. Ja teraz to po twoim tropie poszedłem i podaję linka, do archiwum forum, są tam też i inne rzeczy.

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043 ... ID=3829873 (http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3829873)

Jakbyś miał jeszcze coś to napisz, bo dwie pierwsze gry są warte by w nie grać. Wystarczyłoby zmienić grafikę, a resztę zostawić, ale z tego co widać, nie zrobią tego.

Wojtek7060
07-11-2010, 15:12
Niestety podany wyżej trik ze zmianą daty nie działa... Gra kończy się tak jak zawsze. Może znajdę sposób na edycję warunków zwycięstwa i go opiszę. Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd.

okube
01-12-2010, 12:53
Witam wszystkich serdecznie. Zwracam sie do was z prosba o pomoc w sprawie problemu ze starym dobrym Medievalem (tym razem okraszonym juz Zlota Edycja). Tak wiec po latach raz jeszcze chcialem podbic owczesna Europe pod czerwonymi sztandarami z Bialym Orlem, jednak tak jak narosl we mnie entuzjazm gdy wpadlem na ten pomysl tak szybko ow zgasl za sprawa demota wywolanego problemem jaki mam w momencie wgrania jakiejkolwiek bitwy - po chwili oczekiwania ukazuje mi sie wielkie polacie ziemi, bedace swiadkiem masakry wrazych wojsk przez moich rodakow, jednak natym sie zabawa konczy - widze tylko pole bitwy, biale prostokaty na ktorych winne, jak mi sie wydaje, byc ukazane me jednostki, obraz miga jakby byl wyswietlany w baaaardzo niskiej czestotliwosci, nie moge sie po polu w ogole poruszac, kursor myszki stoi w miejsu, tzn niby moge nia ruszac, ale gdzie sie nim nie przemiesza zostawia za soba smuge setek kursorkow. Gdy zminimalizuje gre i znow do niej powroce widac, ze gdzies sie tam przemiescilem na polu bitwy, ale znow wsio od poczatku. Dodam, ze gram na laptopie (tak wiem, to bardzo nierozsadne z mojej strony, ale ze tak sie wyraze innego wyjscia nie mam). Ow laptop to Samsung R510 z karta graficzna nVidia GEforce 9200M GS, system operacyjny Windows 7. Bardzo licze na wasza pomoc, spostrzezenia, wasze wnioski wynikle z podobnych doswiadczen. Bylo by wspaniale gdym mogl powrocic do gry z ktora mam tak wiele milych wspomnien, a nie w tak okrutny sposob zostac tej mozliwosci pozbawionym (tak dlugo jak mnie nie bedzie w kraju na PeCeciku sobie nie zagram).

Wybaczcie mi brak polskich czcionek, ale w chwili obecnej pisze z niepolskiej klawiatury.

Pozdrawiam!

PS Yyyy, znalazlem mase watkow o problemach z kartami serii GF 8xxx/9xxx ale w wiekszosci ostatnie ich posty datuje sie na 2008 rok. Pograzany w rozpaczy wobec tego faktu sprowadzam moja prosbe do udzielenia mi info czy cokolwiek przez ostatnie dwa lata sie zmienilo, czy nVidia jednak olala TOTALnych graczy w tej sferze ostentacyjnie.

Dunkel
01-12-2010, 14:14
nie, nic sie nie zmieniło, MTW to prehistoria, nawet ja, który twierdził, że nigdy nie będzie ciupał więcej od MTW w jakies MTW2 niestety to robi ze względu na chujowa, ale jednak dyplomację.
hm... co by Ci doradzić... ja obecnie mam na lapiku zainstalowanego mtw na osobnym koncie, na którym są dziewicze sterowniki i działa. Tylko jeden CTD na ileś tam, dużo, tur. Unikaj instalacji jakiś dodatkowych kodeków filmowych dla wszystkich użytkowników komputera, odhaczaj takie rzeczy, może pomoże, może (z tych mórz i oceanów).

01-12-2010, 22:36
Potwierdzam, co szlachetny Przedmówca napisał, aktualnie gram w Shoguna i Medka 1, wywaliłem wszystkie kodeki by Shogun normalnie chodził, miało się podobnie z Medkiem. Mnie ratuje starsza karta grafiki, ale też dopiero po odinstalowaniu kodeków zaczęło normalnie chodzić.

okube
02-12-2010, 12:25
Dzięki wielkie za odpowiedź, oczywiście czym prędzej spróbuję wywalić kodeki i drivery do karty z systemu i wtedy spróbować dopiero, choć z racji na posiadaną karty o felernym numerze modelu szanse na podbój Europy na moim lapku są nikłe. Pozdrawiam!

Dunkel
02-12-2010, 18:33
dlatego warto nie wyrzucac starego peceta :)
powodzenia!

kirlan
03-12-2010, 13:29
okube - zanim zaczniesz totalną pieriestrojkę w systemie spróbuj JEDNEGO małego myku:
zmniejsz częstotliwość odświeżania do 60 Hz - ta banalna zagrywka czasem czyni niemal cuda, a dla oka praktycznie żadna różnica ( z LCD zwłaszcza)

jeśli nie zadziała ... cóż... Wtedy niestety czeka cię opisana przez Dunkiela i Eutychesa rozprawa z systemem
-------------------
Tak w ogóle to sugerowałbym 2 systemy na 1 kompie (moim zdaniem najlepiej ten drugi Win XP SP3)
=============
Mam nadzieję że jednak będziesz mógł w miarę komfortowo pograć.

.................................................. .................................................. .
EDYCJA :
D U N K L U - właśnie poprawiłem twój nick w tekście powyżej. Pardą za przejęzyczenie!

Dunkel
03-12-2010, 15:07
okube - zanim zaczniesz totalną pieriestrojkę w systemie spróbuj JEDNEGO małego myku:
zmniejsz częstotliwość odświeżania do 60 Hz - ta banalna zagrywka czasem czyni niemal cuda, a dla oka praktycznie żadna różnica ( z LCD zwłaszcza)

jeśli nie zadziała ... cóż... Wtedy niestety czeka cię opisana przez Dukiela i Eutychesa rozprawa z systemem
-------------------
Tak w ogóle to sugerowałbym 2 systemy na 1 kompie (moim zdaniem najlepiej ten drugi Win XP SP3)
=============
Mam nadzieję że jednak będziesz mógł w miarę komfortowo pograć.
1. no proszę, o 60Hz nie słyszałem, ale pamiętam, że mnie jednak oczęta bardzo bolały po kilkugodzinnym patrzeniu w tak ustawiony ekran.
2. Dunklu kirlanie.
3. pomysł z 2 systemami nie jest zły! tylko ta karta...

kirlan
06-12-2010, 07:26
Odczuwanie bólu, reakcje na długie wpatrywanie się w monitor itp. sa oczywiście niezwykle indywidualne. Są jednak pewne ogólne tendencje / reguły.
A mianowicie z tego co pamiętam , o ile dobrze pamiętam to:

p i e c z e n i e / s z c z y p a n i e oczu spowodowane jest jonizacją - ta nie zależy aż tak bezpośrednio od częstotliwości, [spoiler:1p86qd6q]chociaż w różnych monitorach zmienia się nieco wraz z częstotliwością odświeżania (nie koniecznie w spodziewanym kierunku się zmienia = różnie w różnych ekranach i różnych zmianach ustawień)[/spoiler:1p86qd6q]

b ó l _ _ _ w e w n ą t r z _ _ _ g ł o w y (okolice czoła) spowodowany jest "mruganiem" obrazu i występuje gdy częstotliwość odświeżania ekranu jest zbyt niska. [spoiler:1p86qd6q]W ekranach CRT nawet 80 Hz może być odczuwane boleśnie gdyż faktycznie cały ekran (linia, po linii, piksel po pikselu) rozbłyskuje i przygasa x razy na sekundę. W monitorach LCD częstotliwość odświeżania mówi jedynie o ilości "klatek" obrazu na sekundę jakie jest w stanie wyświetlić monitor. Ma praktyczne znaczenie jedynie przy oglądaniu obrazów ruchomych. Dla większości ludzi tak naprawdę 32 Hz by starczyło do oglądania spokojnych akcji (w dobrym kinie masz bodajże 36 klatek na sekundę czyli "Hz", w nieco starszych było 24, no ale to już się czuło) od 60 Hz w górę to już właściwie pełen komfort ([/spoiler:1p86qd6q]

z u p e ł n i e _ _ _ i n n a _ _ _ k w e s t i a w monitorach LCD to sprawa JAK i CZYM wewnętrznie jest podświetlany panel ciekłokrystaliczny w monitorze LCD. Niektóre typy podświetlenia są lepsze dla oczu inne gorsze. Czy w tym oświetleniu następują jakieś zmiany wraz ze zmianą częstotliwości odświeżania (a to może być znacząca różnica) - przyznaję szczerze: NIE WIEM!

Wiem natomiast, BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI, że mniejsza częstotliwość odświeżania monitora to mniej roboty dla karty graficznej. Zatem większa szansa że karta da sobie radę z prawidłowym wyświetlaniem obrazu na monitorze.

Ponadto zdaje się że 60 Hz należy do jednej z "częstotliwości typowych" dla których działanie karty graficznej oraz jej współdziałanie z monitorem jest optymalizowane. W takim typowym trybie często jest dostępna większa liczba opcji przy pozostałych charakterystykach / ustawieniach obrazu .

:arrow: Z powyższych dwu powodów polecam 60 HZ

Zmiana karty (chociaż w laptopach trudna technicznie), czy nawet zmiana kompa to oczywista podpowiedź ale .... nie traktuję tego jako normalnego "rozwiązania" ponieważ...hmm...
Może inaczej :
(...) nie ma rzeczy możliwych i niemożliwych! Są tylko opłacalne i nioeopłacalne.
------------------------------------------------------------
PS: Ja też używam 60 Hz (ale ja miałem kilka lat temu CRT , teraz mam mam LCD które jak było nowe należało do czołówki - więc punkt odniesienia może zawyżać moją ocenę; no i trochę minie szczypią oczy - pomaga częste wietrzenie pokoju; czaszka zaczyna łupać po jakiś 5 godzinach wlepiania gał w monitor non stop - no ale nawet jak muszę siedzieć przy kompie cały dzień to rzadko kiedy wytrzymam 5 godzin bez odejścia na posiłek, herbatę albo do WC )

Dunkel
06-12-2010, 15:31
widzisz, nigdy się tym tak nie interesowałem, dzięki za wieści, aczkolwiek moje doświadczenie było takie, że miałem przekrwione oczy przy 60hz, gdzie przy 85hz było wszystko ok. I to było odczuwalne nie tylko dla mnie, ale i dla innych.

MateuszKL
27-12-2010, 13:17
Gdy włączam medievala pojawia się czarne tło. Reinstalowałem i nie pomogło. Bardziej się żale niż liczę na pomoc, bo myślę, że jest to problem bez wyjścia. :P

29-12-2010, 09:54
Gdy włączam medievala pojawia się czarne tło. Reinstalowałem i nie pomogło. Bardziej się żale niż liczę na pomoc, bo myślę, że jest to problem bez wyjścia. :P
Podaj namiary na swój sprzęt i system operacyjny. Czasami pomagają najprostsze rozwiązania. ;)

MateuszKL
29-12-2010, 11:55
Ale już mi śmigał, nagle się zepsuł. Mimo to podawać?

30-12-2010, 10:42
Tak.

patrool
30-12-2010, 14:20
Ja mam dziwny problem. Wszystko działa ok, ale jak włącze obojętnie jakąś bitwę to jednostki na mapie prześwitują przez interfejs i idą w kompletnie innym kierunku niż im każe.
Nic sie nieda na tej mapie ogarnąć.

Mam GTS 8600 GeForce , 2 GB ram DDR2, i windows XP home.

WERSJA GRY: ZŁOTA EDYCJA Z DODATKIEM WIKING
PROSZE O POMOC ! ! !

Kyuzo
30-12-2010, 14:53
Cóż masz pecha być posiadaczem zbyt dobrej karty Nvidi :evil:

http://www.cdprojekt.pl/support/article ... oraz_9____ (http://www.cdprojekt.pl/support/article/587/2556/Brak_kontroli_nad_jednostkami_w_mapie_taktycznej_-GeForce_z_serii_8____oraz_9____)

Kroco
22-01-2011, 22:55
Problem z czarnym tłem przy odpaleniu udało mi się rozwiązać.

Wystarczy stworzyć plik tekstowy o nazwie "skipcredits" i wrzucić do katalogu z grą.


Blokło mnie na starcie bitwy, pojawia się pasek ładowania ale nie ładuje i tu nie wiem co robić :P
pewnie coś trzeba zmienić w ustawieniach lub spaczować, jeżeli ktoś natknął się na podobny problem i udało mu się go rozwiązać byłbym wdzięczny za małą podpowiedz :mrgreen:

MateuszKL
23-01-2011, 10:24
Łaskawy wybawco!!!! No to gramy.

Dunkel
24-01-2011, 10:44
no trzeba przyznać, że to ciekawe, tylko ja.. teraz nie mam kompa na którym by to sprawdzić :D ale jak tylko gdzieś będzie problem czarnego ekranu to sprawdzę ten wynalazek, chyba genialny :D

unicorn
27-01-2011, 20:03
A czy może ktoś pomóc na taki problem:

Wszystko pięknie sie uruchamia, ale jak przychodzi do wczytywanie bitwy, kampani, czegokolwiek to pasek wczytywania ładuje sie bardzo powoli, trzeba poczekac naprawde kawał czasu żeby sie cos uruchomiło (jakies 4 minuty, a to duzy problem jak mam czekac na kazda batalie tyle bo razem to wyjdzie 2 godziny grania 1 godz czekania), ale po wczytaniu gra chodzi płynnie. Przy wczytywaniu do wychodzenia z bitwy pasek wczytuje sie błyskawicznie. Po otworzeniu menadżera zadań widac ze program jest w stanie "brak odpowiedzi".

Wcześniej gra działała dobrze, a jedyne co było wymienione to płya głóna z gigabyte'a na ASRock'a.

Sprzęt
Radeon x1600
2GB Ram
Intel 3GHz 1 rdzeń
ASRock G31M-GS

Licze na szybka odpowiedź, albo wskazanie własciwego postu którego mi sie nie udało znaleźć.

29-01-2011, 11:36
Najprawdopodobniej kodeki, ich nadmiar się kłania, bo gra chodzi normalnie, trzeba je unieruchomić i zobaczyć jak gra będzie się zachowywała...

Grego83
12-02-2011, 14:58
A ja mam problem z rozdzielczościa, jest 800x600 i nie ma innych od wyboru.

Goblin_Wizard
13-02-2011, 11:38
Jasnowidzów tu raczej wielu nie znajdziesz. Przede wszystkim podaj: jaka karta graficzna, jaka wersja sterownika, jaki system.

Smain
27-02-2011, 14:56
Witam

Mam pewien problem, kiedy włączam grę pojawia się jakiś rozmazany obrazek i dźwięk metalu.
Po tym już nic niema, obraz się wiesza a gra się nie włącza. Zwracam się do was o pomoc w rozwiązywaniu problemu.

27-02-2011, 15:17
Przeniosłem, do odpowiedniego tematu, zastosuj się do porad kirlana, a wszystko wróci do normalności. Patrz posty powyżej, i na poprzedniej stronie, także mojego autorstwa i nie tylko...
pozdrawiam ;)

Goblin_Wizard
27-02-2011, 21:14
Mam pewien problem, kiedy włączam grę pojawia się jakiś rozmazany obrazek i dźwięk metalu.
Co do rozmazanego obrazka - rozwiązanie masz kilka postów wyżej od użytkownika Kroco. Generalnie tego typu problemy powodują kodeki i niektóre programy działające w tle (np. Nero). Co do dźwięku to ja tam bym się cieszył gdyby mi leciał metal w czasie grania w medieval-a :lol:. Mam nadzieję, ze to był jakiś niezły riff :twisted:. Jeśli mimo wszystko nie jesteś wielbicielem metalu ;) i problem będzie nadal występował to wyłącz w opcjach gry "wspomaganie sprzętowe" dla dźwięku. Powinno pomóc.

qrator
06-04-2011, 18:35
hmmm ja mam całkiem nietypowy problem ponieważ złota edycja MTW całkiem ładnie chodzi, jednak z czasem gdy w prowincjach przybywa budynków zauważyłem, że wybudowanie niektórych budynków powoduje wywalenie gry do wina. Następuje to tylko w sytuacji podświetlenia danej prowincji z "przeklętym" budynkiem. Grać się da ale muszę uważać żeby się nie zapomnieć i kliknąć niefortunnie.

Wszelkie pomysły sprawdzę bo z taką prowincją nie da się prawie nic zrobić, z wyjątkiem jednostek (co ciekawe zdarzyło się, że i to menu było "przeklęte").

06-04-2011, 22:43
Podaj namiary sprzętu, systemu i jaka nacja. ;)

widi
13-04-2011, 22:54
Jak miałem 19 lat poznałem medievala. Grałem w to z pewnymi przerwami latami.
Uważam, że żadna gra z tej serii nie miała takiego klimatu jak pierwszy medieval.
Następne części, rome czy medieval 2 to był dla mnie wielki zawód. Mineło sporo lat od tamtej pory, ale dzis
postanowiłem po raz kolejny przejść tą grę. Niestety Geforce 9600 gt okazał się przeszkodą :(
co za ironia !! mam całkiem przeciętną karte, nie gram w żadne gry, ale gdy chciałem pograć , moja karta okazała
sie za nowoczesna.... :( straszne

Dunkel
14-04-2011, 12:00
yyy.... spróbuj ze straszymi sterownikami (masz jakieś 'pierwotne' na płycie?), kodeki też chrzanią sprawę. Nie poddawaj się tylko napisz tu co się dzieje, poza tym ja proponuje utworzyć specjalnego użytkownika w windowsie tylko pod medieval, nic tam nie instaluj procz medka i bedzie hasał.

qrator
15-04-2011, 14:19
@ Eutyches

Mój laptop:
Acer Extensa 5635Z
Procek Pentium Dual 2,3GHz
Grafika zintegrowana Intel GMA 4500M
2 GB memory
System Win7

Nacja ? Moja PL gry tez wersja PL

15-04-2011, 14:22
qratorSpróbuj szlachetny sympatyku jednej z dwóch najlepszych gier serii Total War spróbować skorzystać z porad kirlana, jest tego cały wachlarz, u mnie podziałało wywalenie kodeków, jak miałem w Shogunie i Medku problemy z grafiką, przeczytaj spróbuj, a jak nie wyjdzie nic z tego to popróbujemy coś.... :D
Ja uważam że twój problem jest związany z grafiką, chyba że ktoś uważa inaczej to proszę o podpowiedź :)

ottoman
06-05-2011, 18:23
siemanko wszystkim, zainstalowałem sobie medka, wszystko ok, na poczatku byl problem z filmikiem poczatkowym ale zrobilem "skipcredits" i bylo ok, wchodze sobie elegancko w kampanie, gram bez zadnych problemów, chce doprowadzic do bitwy. pojawia sie ekran ladowania pojawia sie pole bitwy, obraz miga, a jak ruszam kursorem to za nim zostaja smugi.
moja karta to geforce 9500gt musze zmienic sterowniki czy co?

med_fan
10-05-2011, 07:22
siemanko wszystkim, zainstalowałem sobie medka, wszystko ok, na poczatku byl problem z filmikiem poczatkowym ale zrobilem "skipcredits" i bylo ok, wchodze sobie elegancko w kampanie, gram bez zadnych problemów, chce doprowadzic do bitwy. pojawia sie ekran ladowania pojawia sie pole bitwy, obraz miga, a jak ruszam kursorem to za nim zostaja smugi.
moja karta to geforce 9500gt musze zmienic sterowniki czy co?


Ja mam problem z Medkiem, na każdym z lapków :( . Twój problem to problem karty grafiki. To zabrzmi dziwnie, ale po prostu masz za dobrą kartę, jak na tę gierę. Podobny problem widziałem u kumpla, znaczy się to miganie. Czytałem o tym w necie, że to dość powszechny objaw w tej serii kart. Zmiana sterowników nic nie dała.
Obawiam się, że sobie nie pograsz na tym sprzęcie.
Ja mam starego kompa stacjonarnego i na nim pykam. Ale planuję kupić sobie jakiś starszy model lapka na allegro, specjalnie do starych gier (starsze settlersy (np!) też mi cyrki odstawiają na nowszej karcie). Taka sprawa.

Można by se takowego antyka w b. dobrym stanie sprawić - parę stów (300-400 zł) i po problemie.

nostra
24-06-2011, 06:54
czołem

mam problem z Medievalem - mianowicie przed załadowaniem kampanii, bitwy czy mapy głównej jak pojawia się ten czerwony pasek, to komputer zawiesza się na ok. 5 minut. potem nagle się odwiesza i pasek ładuje w 5 sek. najbardziej to denerwuje w małych bitwach - bitwa 1 min, a załadowanie 10!!

widziałem, że ktoś poruszał już ten temat, ale nie wiem czy sobie poradził. macie jakieś propozycje

mam radka hd3870 i windowsa xp
gierka gold edition z jakiejś tam platynowej edycji

Goblin_Wizard
24-06-2011, 08:57
Z moich doświadczeń wynika, że dłuższy czas ładowania powoduje duża ilość ram-u. Głównie chodzi o ram na karcie graficznej ale jeśli masz więcej niż 2gb na płycie głównej to też może to sprawiać problem. Z ramem na grafice niewiele można zrobić ale ten na płycie można łatwo ograniczyć np.:
w "Uruchom" wpisujesz msconfig > zakładka BOOT.INI > opcje zaawansowane > zaznaczasz /MAXMEM i wpisujesz najmniejszą wartość na jaką pozawala system (np. u mnie to 2048 przy zainstalowanych 4gb).

Drugim trikiem jest wyłączenie akceleracji AGP w directX. Dajesz "Uruchom" i wpisujesz dxdiag > zakładka Ekran i tam wyłączasz "Przysp. teksturowania AGP". O ile pamiętam radki 3870 nie występowały już na szynie AGP więc ta opcja jest Ci zupełnie zbędna (dla pewności możesz sprawdzić czy masz PCI-E czy AGP).

Trzecim sposobem jest zainstalowanie najstarszych możliwych sterowników do karty graficznej.

Żaden z powyższych sposobów nie daje gwarancji, że coś się poprawi. U jednych działa u innych nie. Jedynym pewnym sposobem jest wymiana karty graficznej na "odpowiednio starą". Powodzenia!

---- EDIT ----
W opcjach gry masz jeszcze suwak do ustawiania ilości ramu przeznaczonego na AGP. Spróbuj różnych (najlepiej skrajnych) wartości. Szansa na poprawę niewielka ale może...

nostra
24-06-2011, 11:29
dzięki za odp, ale nadal lipa:/

próbowałem nawet na laptopie(nie lubię na tym grać-osłabiają mnie te 60Hz, ale dla Viking Invasion mogę się poświęcić):
Core Duo, 2GB, GF 7600go 256MB i tu wczytuje się idealnie tyle, że jak na ekranie bitwy zaczną się jednostki poruszać to zaczyna się pokaz slajdów... na pauzie wszystko płynnie

PS z ShogunemMI i Rome nie ma żadnych problemów na jednym i drugim kompie

Goblin_Wizard
24-06-2011, 12:04
Core Duo, 2GB, GF 7600go 256MB i tu wczytuje się idealnie tyle, że jak na ekranie bitwy zaczną się jednostki poruszać to zaczyna się pokaz slajdów... na pauzie wszystko płynnie

PS z ShogunemMI i Rome nie ma żadnych problemów na jednym i drugim kompie
Dziwne bo przy tej grafice gra nie ma właściwie prawa źle działać. Jeśli stare wersje driver-ów nie pomogły to gdybym miał zgadywać powiedziałbym, że coś działającego w tle powoduje problemy. Nie wiem na ile się znasz na windowsie ale postaraj się powyłączać wszystkie zbędne programy i procesy (ctrl-alt-del > procesy i jedziesz). Medek jest też wrażliwy na niektóre kodeki.
Jeśli nadal będą problemy to ja, na Twoim miejscu, wziąłbym jakiś stary dysk i zainstalował na nim "na świeżo" XP-ka. Do tego tylko niezbędne drivery i medka. Miałbyś wtedy jasność sytuacji. Jeśli nie masz od kogo pożyczyć takiego dysku to na jakimś 2-4gb pendrivie tez powinno dać rade zainstalować system.
btw co masz w tym drugim kompie?

nostra
24-06-2011, 14:50
ogarnąłem tego GForcea xD

pokazowi slajdów winny był 'dym' w 'opcjach wydajność'

no to ruszam na podbój wysp brytyjskich

Skierosiek
27-06-2011, 07:15
a ktoś ma ten problem, że wychodząc z gry w celu zapisania wywala Was do windowsa? gdzie bym nie instalował, na stacjonarnym czy na laptopie ten sam problem mam..może jest jakaś łatka która to naprawia bo to raczej problem gry a nie sprzętu... :(

albo w plikach gdzieś pogrzebać?

Dunkel
27-06-2011, 07:22
stary problem.
zwyczajnie pilnuj by mieć autozapis (chyba co 3 tury się robił).
a jak się boisz to rób co turę, przed ważną bitwą sava, chyba, że za każdym razem tak masz...

kirlan
27-06-2011, 08:53
1) sprawdź zachowanie antywirusa - czy przypadkiem z nadgorliwości nie blokuje zapisywania przez medieval.exe danych na dysku (moim zdaniem raczej to nie to, ale sprawdź)
2) uwolnij pamięć RAM fizyczną i wirtualną - patrz moje posty na 2 i 3 stronie tego wątku, zwłaszcza oczyść pulpit
3) uwolnij miejsce na dysku twardym (odinstaluj zbędne programy, fotki i nieużywane sejwy zgraj na krążek CD lub DVD albo na zewnętrzny dysk twardy
4) A co z ustawieniami dostępu do dysku twardego (a właściwie do partycji) na którym zapisujesz sejwy? nie jest przypadkiem zabezpieczony hasłem?
5) PEŁNY FIZYCZNY skan dysku twardego (chociaż z drugiej strony: żeby na 2 kompach naraz było fizyczne uszkodzenie :? , niby możliwe ale dziwne)
6) ustaw STAŁY rozmiar dla rzeczy która ma ze 3 albo i więcej nazw: RAM wirtualny = plik/pliki wymiany = plik/pliki stronicowania [spoiler:126xgrxw]brzmi groźnie a to nic innego jak obszar dysku twardego używany jako pamięć RAM gdy tego "normalnego" RAM&#39;u chwilowo jest za mało - czyli w KAŻDYM kompie tyle tylko że częściej lub rzadziej i mniej lub więcej[/spoiler:126xgrxw]
- ustaw mniej więcej tyle żeby było 2,5 lub 5 razy więcej niż masz "normalnego" / "fizycznego" RAM - jak nic nie da to ustaw na 7,5 lub 10 krotność RAM fizycznego, a może właśnie obetnij do 0,5 objętości fizycznego RAM ((nie podam ci najlepszych ustawień bo musiałbym znać DOKŁADNE obciążenie RAM fizycznego i wirtualnego jakie masz w trakcie gry i w trakcie innych zadań na kompie. ))[spoiler:126xgrxw]te ułamki podałem jako podstawę do konkretnych obliczeń - w ustawieniach RAM wirtualnego musisz to podać w MB albo nawet w kB - jak na przykład masz 2 giga RAMU to wirualny ustaw na 2,5 *2 = 5 giga albo nawet na 5*2=10 giga[/spoiler:126xgrxw]

27-06-2011, 08:56
a ktoś ma ten problem, że wychodząc z gry w celu zapisania wywala Was do windowsa? gdzie bym nie instalował, na stacjonarnym czy na laptopie ten sam problem mam..może jest jakaś łatka która to naprawia bo to raczej problem gry a nie sprzętu... :(

albo w plikach gdzieś pogrzebać?
spróbuj tego, niektórym pomaga
viewtopic.php?f=39&t=7418&start=0 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=39&t=7418&start=0)
pierwszy post :D

Skierosiek
27-06-2011, 11:44
dzieki - popróbuję :)

Lord Dariusz
30-01-2012, 00:21
nie wiem, może źle szukałem, ale nie dostrzegałem takiego problemu jaki ja mam.
Otóż, jestem starym graczem, nie mam złotej edycji tylko jakąś starą anglojęzyczną z bodajże 2003 roku. Teraz jak gram na niej na moim lapku (windows 7) to po rozegraniu bitwy na mapie bitewnej i po powrocie na mapę kampanii gra wychodzi do windy :( wie ktoś może co zrobić z tym problemem ?

Goblin_Wizard
09-02-2012, 11:29
Zacznij od wrzucenia tego fixa (http://www.gamefront.com/files/20512034/MTW_Gold_v2_01_CTD_Fix_zip). Poprawka jest uniwersalna, nie ma znaczenia jaką masz wersje. Są w niej dwa pliki które musisz podmienić i tyle.
Możesz tez spróbować zmniejszyć rozdzielczość mapy strategicznej do 800x600. Mi kiedyś pomogło.

23-02-2012, 11:59
Zacznij od wrzucenia tego fixa (http://www.gamefront.com/files/20512034/MTW_Gold_v2_01_CTD_Fix_zip). Poprawka jest uniwersalna, nie ma znaczenia jaką masz wersje. Są w niej dwa pliki które musisz podmienić i tyle.
Możesz tez spróbować zmniejszyć rozdzielczość mapy strategicznej do 800x600. Mi kiedyś pomogło.
Zgadza się, sam swego czasu to stosowałem, dodam tylko to co w temacie ogólnym napisałem

Jestem bardzo zadowolony że ktoś gra jeszcze w drugą najlepszą grę z tej serii. Pochwalę się, że udało mi się na nowym sprzęcie, pod win 7 64 bit uruchomić Medka, gdybym kupił inną kartę grafiki mógłbym się cmoknąć w nos, fakt, intro się nie wyświetla, ale mnie to nie dziwi, ale bitwy i mapa kampanii sprawnie chodzi. Dla tych co mają problemy, to przypominam że win 7 ma w zgodnościach pełen wypas systemów plus opcje inne, warto pokombinować z tym :)

Dunkel
23-02-2012, 23:50
yyyy, właśnie przypomnijcie mi które to karty graficzne miały problem z MTW?
bo zamierzam kupić nowego lapika i przy okazji zobaczyć czy jedynka mi pójdzie. Jakieś Intele chyba, co?

Goblin_Wizard
24-02-2012, 00:15
Intele to z różnymi, szczególnie starszymi tytułami, mają problemy. Radzę omijać szerokim łukiem (no chyba, że liczysz każdą złotówkę albo lubisz ryzyko). Jeśli chcesz lapka do gier to amd/ati albo nvidia. Do mtw oczywiście tylko amd/ati. Prawie 100% szansa, że będzie działało. Z tego co słyszałem nowsze karty nvidii nie mają już problemów z mtw ale po co ryzykować.

btw jakiś czas temu pomagałem jednemu z użytkowników kupić lapka TYLKO do mtw. Akurat był na allegro używany C2D 2GHz, 1GB ram, ati radeon X700 128mb za niecałe 300 pln chyba. Jak się później dowiedziałem wybór okazał się strzałem w 10-kę. Pod XP-kiem, nawet z tak niewielką ilością ramu medek śmiga, aż miło.

Samick
24-02-2012, 00:18
Pod XP-kiem, nawet z tak niewielką ilością ramu medek śmiga, aż miło.

W czasach kiedy wychodził Medek I 1GB ramu to było marzenie... 128-256 to była przeciętność, więc ciężko by nie starczało. :P



Czy posiadanie amd+ati/nvidia zwiększa szansę na odpalenie również w przypadku Shoguna?

Goblin_Wizard
24-02-2012, 00:37
Pod XP-kiem, nawet z tak niewielką ilością ramu medek śmiga, aż miło.
W czasach kiedy wychodził Medek I 1GB ramu to było marzenie... 128-256 to była przeciętność, więc ciężko by nie starczało. :P
Trochę racji masz (na początku grałem na 128mb :)) ale sam XP łyka ok 250mb ramu więc odpalanie go na kompie z mniej niż 512mb mija się z celem. Przy 256mb to chyba tylko na win98 miało by jakiś sens. Inaczej szkoda nerwów.


Czy posiadanie amd+ati/nvidia zwiększa szansę na odpalenie również w przypadku Shoguna?
Dawno nie odpalałem Shoguna ale zakładając, ze engine graficzny obie gry mają podobny to zaryzykował bym stwierdzenie, że tak.

Dunkel
24-02-2012, 00:46
nvidie to za często ostatnio słyszę, że się palą...
radeony powiadacie...
z xp jest o tyle dobrze, że jeśli tylko pod mtw to można śmiało połowę usług wyłączyć, wtedy system jest nadzwyczaj lekki, ja i tak optymalizację na xp miałem zrobioną i śmigał na 256...

a jakieś niezawodne firmy macie w zanadrzu?

Goblin_Wizard
24-02-2012, 01:32
a jakieś niezawodne firmy macie w zanadrzu?
Nie siedzę w branży IT więc nie jestem na bieżąco. Ja i ojciec mamy lapki Samsunga i działają bezproblemowo. Pamiętam, że Sony miało dobrą opinie i nawet się zastanawiałem czy nie kupić. Jednak dołożenie średnio 1000pln za podobny komp tylko z napisem Sony to po prostu szastanie kasą.

Jedna sprawa jest ważna - jak tylko będziesz miał możliwość kup lapka z matową matrycą. Ja zaoszczędziłem i kupiłem w promocji z błyszczącą i żałuje każdego dnia.

Dunkel
25-02-2012, 14:38
rozumiem, ale mimo wszystko przekładam solidność, także chłodzenia nad wygląd zewnętrzny. Aczkolwiek jakby to byłoby z matem to także byłbym szczęśliwy, dzięki za odpowiedź.

25-02-2012, 19:25
Jakbyś kupował PC- ta, to bym doradził, ale nvidia pod stacjonarny spokojnie daje rady i w starych grach, mam taki sprzęt, podaję by pomóc może na coś ciebie natknie, ale laptopy są specyficzne, nim zakupisz moim zdaniem zrób jak kolega z pracy z kilka dni przeglądał , wertował, pytał się i wybrał, kupił dokładnie to co chciał, a nie co było fajne technicznie, a to duża różnica :roll: Ważna jest poza karta system operacyjny, sterowniki kodeki, lub ich brak przy starych grach...Monitor, teraz gry się robi panoramiczne, a kiedyś była inna technologia...Trzeba wypośrodkować, mnie się póki co udało, ze starych gier nie tylko z serii Total War, chodzą sprawnie bez problemów, nie wiem czy pomogłem, ale jeżeli chociaż ciut, to dobrze :D
[spoiler:4qdo74yu]procesor: Core i5-2500K 3,3-3,7 GHz (4C/4T)
chłodzenie: Corsair Cooling Hydro Series H60
karta graficzna: GeForce GTX 560 1GB
płyta główna: MSI P67A-GD55 (B3)
RAM: 8GB RAM DDR3 1600 MHz Corsair Vengeance Blue
dyski: Western Digital Caviar Green 1TB
napęd optyczny: Lite-ON DVD+/-RW
obudowa: Fractal Design Define R3
zasilacz: Corsair CMPSU-600CXV2EU 600W
monitor
24&#39;&#39; iiyama ProLite E2473HDS-1 LED[/spoiler:4qdo74yu]

kirlan
28-02-2012, 12:06
Ja ostatnio słyszałem opinię że
jak kupować laptop (albo inny sprzęt) w celu posiadania dobrego jakościowo "sprzęta" to kupować w europie zachodniej - broń boże w Polsce.

Ponoć na polski rynek trafiają bardziej badziewne partie (w ramach tego samego modelu!!!) Więc może faktycznie warto przejechać się do Niemiec? Oczywiście to może oznaczać nieco większy wydatek ... No i nie masz gwarancji że nie trafisz na ten jeden jedyny walnięty egzemplarz w całej produkcji dla rajchu...

Czy to prawda z laptopami? nie wiem , ale mam znajomych którzy potwierdzają że w zakładach produkcyjnych w Polsce (inne branże), partie towaru na eksport są surowo kontrolowane pod kątem jakości. Odrzuty z tych kontroli to szajs - powinny trafić na przemiał... a trafiają do Polski! :evil:

A potem idziesz do sklepu , bierzesz do ręki "markowy produkt sławnej w świecie polskiej firmy" i pukasz się po głowie: "czym się tu tak zachwycać, co germańcy i brytole w tym widzą, przecież to taki sam badziew jak buble z chin"
Tyle że do nich trafiają solidnie wykonane egzemplarze, a nam wciska się odpady.

Inna sprawa to produkowanie "specjalnych serii promocyjnych dla hipermarketów" (czytaj "taniego chłamu żeby ściągnąć dżus od buraków i beretów") - tyle tylko że ten proceder dotyczy głównie spożywczych produktów.

Zatem czy są tworzone "specjalnie" gorsze partie laptopów - "dla polaczków i innych słowian którzy łykają wszystko"? Nie wiem. Ale wcale bym się nie zdziwił.

Cokolwiek zdecydujesz nie śpiesz się z kupnem i pamiętaj że sporo zależy też od tego jak użytkownik obchodzi się z urządzeniem.

Udanych zakupów i miłej gry!

ForMed
28-02-2012, 21:38
Witam wszystkich serdecznie
Mój problem był podobny do tych które zostały opisane, tzn wyrzucanie do windy w momencie rozpoczynania kampanii.Po instalacji opisanego fix'a udało mi się rozpocząć grę.Niestety mapa bitewna ma rozdzielczość 640x480 i generalnie grafika jest skandaliczna.Jednostki są poobcinane,budynki przeźroczyste.Dodam tylko że Med TW to moja ulubiona gierka,człowiek ma już swoje lata i postanawia wrócić do ulubionego tytułu a tu takie coś.Gra jest oryginalna a problem dotyczy laptopa I7 2630QM z kartą intelHD + karta gt540M i 8gb RAM.Mam nadzieję że bardziej doświadczeni użytkownicy znajdą na to jakąś poradę.Dzięki za pomoc!

Goblin_Wizard
28-02-2012, 23:04
Uuuu, nvidia. Marne szanse ale spróbujmy. Możliwe rozwiązania ale bez żadnej gwarancji:
- Przede wszystkim popróbuj różnych trybów zgodności (prawy klik na Medieval_TW.exe i wybierasz). Najlepsze to Win 2000 lub XP ale jak nie zadziała to sprawdź inne.
- Rozdzielczość 800x600 najlepiej dla obu map.
- Spróbuj wymusić anti-aliasing w sterowniku karty graficznej. 2x powinno wystarczyć (jeśli w ogóle da jakiś efekt).
- Nie używaj "widescreen" w opcjach gry.
- Na mapie bitewnej spróbuj wcisnąć F3/F4.
- Start > uruchom > dxdiag > zakładka Ekran > "Przyspieszenie teksturowania AGP" ma być wyłączone

Teraz po angielsku (za dużo żeby tłumaczyć). Rzuć okiem na ten temat (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?138058-Possible-FIX-for-SHOGUN-GOLD-WARLORD-GRAPHIC-ISSUES-on-8xxx-amp-9xxx-Nvidia-Cards)

8gb ramu to dużo jak na MTW. Gra zaczyna się gubić gdy masz powyżej 2gb. Można to zmniejszyć w opcjach windy ale na grafikę to raczej nie wpłynie. Czasem pomaga jeśli gra b. długo się wczytuje (niektórym nawet 2-3 min).

To tyle co pamiętam. Szczęścia życzę. Oj, będziesz go potrzebował. ;)

Dunkel
02-03-2012, 11:41
Ja ostatnio słyszałem opinię że
jak kupować laptop (albo inny sprzęt) w celu posiadania dobrego jakościowo "sprzęta" to kupować w europie zachodniej - broń boże w Polsce.

Ponoć na polski rynek trafiają bardziej badziewne partie (w ramach tego samego modelu!!!) Więc może faktycznie warto przejechać się do Niemiec? Oczywiście to może oznaczać nieco większy wydatek ... No i nie masz gwarancji że nie trafisz na ten jeden jedyny walnięty egzemplarz w całej produkcji dla rajchu...

Czy to prawda z laptopami? nie wiem , ale mam znajomych którzy potwierdzają że w zakładach produkcyjnych w Polsce (inne branże), partie towaru na eksport są surowo kontrolowane pod kątem jakości. Odrzuty z tych kontroli to szajs - powinny trafić na przemiał... a trafiają do Polski! :evil:

A potem idziesz do sklepu , bierzesz do ręki "markowy produkt sławnej w świecie polskiej firmy" i pukasz się po głowie: "czym się tu tak zachwycać, co germańcy i brytole w tym widzą, przecież to taki sam badziew jak buble z chin"
Tyle że do nich trafiają solidnie wykonane egzemplarze, a nam wciska się odpady.

Inna sprawa to produkowanie "specjalnych serii promocyjnych dla hipermarketów" (czytaj "taniego chłamu żeby ściągnąć dżus od buraków i beretów") - tyle tylko że ten proceder dotyczy głównie spożywczych produktów.

Zatem czy są tworzone "specjalnie" gorsze partie laptopów - "dla polaczków i innych słowian którzy łykają wszystko"? Nie wiem. Ale wcale bym się nie zdziwił.

Cokolwiek zdecydujesz nie śpiesz się z kupnem i pamiętaj że sporo zależy też od tego jak użytkownik obchodzi się z urządzeniem.

Udanych zakupów i miłej gry!
troszkę OT, ale oczywiście, że gorsze jakościowo rzeczy idą do nas. Na pewno tak jest z samochodami - lepiej się przejechać po markę do Niemiec, niż kupować u nas w PL, podobno to czasem dużo taniej wychodzi. Podobnie inne rzeczy, aparaty, kamery. Tylko, że ja właśnie uzmysłowiłem sobie, że nie mogę wypstrykać się z kasy na zakup laptopa jednorazowo, czyli raty u mnie wchodzą w grę, a jeśli tak to nie pojadę do Reichu po lapika. Jak najbardziej masz rację, życie na zachodzie przebija nas nie tylko większymi zarobkami, ale "jakością w przystępnej cenie", u nas wciąż "tanio" się liczy.

Dunkel
21-03-2012, 00:23
odświeżam wątek wraz z pytaniem co sądzicie o Radeonie hd 6490m w kontekście pierwszej części MTW?

Goblin_Wizard
21-03-2012, 07:59
No jak Radeon to sądzimy, że będzie ok. Niestety gwarancji nikt Ci nie da (chyba, ze trafisz kogoś z takim samym laptopem/kartą). Przygotuj się jednak na to, że gra może mieć długie loadingi. Wg mnie związane jest to głównie z dużą ilością ramu (szczególnie na karcie) no ale z tym to raczej nic nie zrobisz.

Dunkel
21-03-2012, 10:56
ok, dzięki za odpowiedź. Kartę to wybrałem specjalnie pod jedynkę:)

21-03-2012, 12:23
ok, dzięki za odpowiedź. Kartę to wybrałem specjalnie pod jedynkę:)
Na pewno dobry wybór na stare gry? Ale to twój wybór :mrgreen:

Dunkel
21-03-2012, 12:35
no wiesz kierowałem się jednak przede wszystkim pod normalne użytkowanie :D
potem tylko tak sobie pomyślałem, że może radeon, żeby jedynka chodziła:)
a co? jakieś sugestie? jeszcze nie odebrany:)

21-03-2012, 12:45
Widocznie pod laptopami inaczej te karty się zachowują niż pod stacjonarne. Wolę Ci nie namieszać ;)
pozdrawiam

Dunkel
21-03-2012, 12:52
ha, ha, ha !!!
mów jak na spowiedzi, o co chodzi?

21-03-2012, 13:14
Już wcześniej o tym napisałem, że stare gry nie chodzą na ati radeonie. (Te które sprawdzałem )Sam sprawdziłem swego czasu szczęście na cudzej skórze, ale tyczy się to pc- tów, stąd moja uwaga. Dlatego więcej nie powiem i proszę o odpuszczenie... :D
edit:
Wiem że gra wywala na nvidiach, ale z tego co wyczytałem jest kwestia konfiguracji sprzętowo- systemowej...Dziwna sprawa jak zawsze z CaSegą odnośnie optymalizacji sprzętowej :twisted:

Dunkel
21-03-2012, 17:57
no kurde na Intelu nie będę stawiał wymagań wobec laptopa :D
trudno, najwyżej jest stary blaszak :) muzeum otworzę sobie w okolicach biurka i od znajomych przybywających w gości będę inkasował po 5 zł za zwiedzanie.

Goblin_Wizard
21-03-2012, 20:25
Pokaż chociaż jakiego lapka wybrałeś. Ciekaw jestem co to za bestia ;).

Dunkel
22-03-2012, 07:07
już się chwaliłem w Shogunie2 pytałem o to czy pójdzie:)
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... hp-1.bhtml (http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-pavilion-dv6-6140ew-w7hp-1.bhtml)
taki, tylko, że z 4gb ramu, w sumie się zastanawiam czy by nie wziąć silniejszego, ale kumpel mi mówi, że znajdę kości ramu taniej niż ta różnica, także...

Goblin_Wizard
22-03-2012, 08:21
Przy normalnym użytkowaniu komputera, poza edycją video, to ja nie widzę zastosowania dla więcej niż 4gb ramu. No ale ja używam jeszcze XP-ka wiec mam trochę inna perspektywę. Laptop wygląda zacnie, a ram rzeczywiście możesz sobie w razie czego dokupić później.

Dunkel
22-03-2012, 08:25
he, he, właśnie zamierzam też ciąć filmy...
tu bardziej myślałem o tym, że montaż filmów bardziej procesora potrzebuje niż ramu...
była taka opcja za tę kwotę - dv6 ileś tam i3 2gen, ale 6 gb ramu...

22-03-2012, 08:31
A jak finansowo stoisz? Przepraszam za niestosowność zapytania :oops: Pytam się, bo u mnie w pracy kupił sobie kolega laptopa, ale ze wszystkimi bajerami, z większym monitorem- w myśl zasady że lepiej teraz wydać i mieć spokój, niż potem kombinować i rozbudowywać...

Goblin_Wizard
22-03-2012, 08:34
he, he, właśnie zamierzam też ciąć filmy...
tu bardziej myślałem o tym, że montaż filmów bardziej procesora potrzebuje niż ramu...
Procesora oczywiście tez potrzebuje ale jak ci się nie zmieści w ramie to nawet najlepszy procek nie pomoże. Jak zacznie mielić z pliku wymiany to jest totalna porażka. No to już masz jasność sytuacji ;).

Dunkel
22-03-2012, 08:56
ramu zawsze mogę dokupić, ten laptop co go kupuję ma wręcz wyjęte kości ramu, bo widze obecnie modele tylko z 6 i 8 gb...
z kasą średnio, widziałem droższe modele, rozważałem, ale w sumie znajomi mnie informowali, że im ani i7, ani 8gb ramu, ani 2gb w karcie się jeszcze nie przydało, a miłośnikami nowości typu Battlefield 3 są, także stwierdziłem, że nie będę przepłacać, zwłaszcza, że zanim zacznę grać w nowe gry to jeszcze przede mną wiele godzin MTW, RTW, M2TW, może z nowszych TW coś pyknę, a to nie są gierki na 2h i do kosza raczej...
a z tymi filmami... no to cóż, będzie się zacinać cosik to dokupię tego ramu.

jeszcze dopisek - mam własnie wrażenie, że laptop który kosztuje 4000 jest wart co najwyżej 3500 maksimum, widziałem nawet za 4700, gdzie ani designu nie miał, ani wartości na tę cenę...

Samick
22-03-2012, 12:34
Pytam się, bo u mnie w pracy kupił sobie kolega laptopa, ale ze wszystkimi bajerami, z większym monitorem- w myśl zasady że lepiej teraz wydać i mieć spokój, niż potem kombinować i rozbudowywać...

Chciałbym zauważyć, że laptopy nie są dostosowane do tego by je rozbudowywać. :)

Dunkel
22-03-2012, 16:13
koledze raczej chodziło o te kości ramu... :D
nie będę wymieniał monitora...
chociaż znam gościa, który wymieniał monitor w laptopie, bo mu się wylał, 800 zabulił, ale on akurat nie przywiązywał takiej wagi do pieniędzy - stąd też i wylanie monitorka. :lol:
koniec ot, jadę dokonać zakupu, oby nie było czynników, które spowodują, że powiem "nie, dziękuję".

STRONGer
05-04-2012, 08:35
Mam problem, a właściwie pytanie. Mam grę Medieval total War Złotą Edycję, rozdzielczość mapy bitewnej może być tylko 680x480 a mapy strategicznej tylko 800x600. Nie da się jakoś ustawić wyższej grafiki w obu przypadkach?

Dunkel
05-04-2012, 12:16
niemożliwe, ja mam najwyższą 1024x768, masz to w opcjach, grafika.
Póki co jestem lekko zaskoczony, gra mi poszła na świeżym lapiku. :) :oops:

05-04-2012, 12:34
Jakiego masz? jak karta grafiki?

Dunkel
05-04-2012, 14:31
dv6-6140ew z 8gb ramu. Radeon 6490m, 1gb. Pisałeś, że nie pójdzie, ale...
jest jeden minus, którego się nie spodziewałem...
starsze gry wyglądają słabo na obecnym lapiku, przede wszystkim rozdzielczość, ma takie 2 paski czarne po bokach :D
czas chyba na nowsze rzeczy jednak... :lol:
zresztą jak odpaliłem tury to tak sam do siebie mówiłem, że kolejny raz to samo będę przerabiał ;)
w obecnej specyfikacji to mi Shogun 2 pójdzie, więc chyba "awansuję" na wyższe levele Total Wara. Może pokaże w Empire gdzie zaborców miejsce :D
Jednakże pierwszą część MTW będę darzył sporym sentymentem.
Oczywiście ja w MTW zawsze zwracałem uwagę na kodeki - takie rady/wieści z mojej strony dla tych, co chcą na nowym sprzęcie pograć w MTW:
- windows 7, sp1, kodeki mam tylko w VLC i All Playerze, nic więcej nie instalowałem.
- ładuje mi się dopiero od legendarnego dla mnie loga Total War (i to uderzenie dźwiękiem, he, he), także jak wyżej, nie przejmować się czarnymi migawkami
- rozdzielczość 1024x768, innej opcji nie miałem, na niższych mi nie chodzi gra, to fakt. Na tej najwyższej mam te wspomniane 2 paseczki :D:D
Ja jeszcze mam okazuje się podstawowego Intela jeszcze i to chyba na nim MTW chodzi, bo wątpię by się obciążenia były na tyle, żeby przerzucało się na Radeona. Może to jest clue.

05-04-2012, 14:59
Cieszę się, ze ci chodzi gra. Widać co laptop, to nie stacjonarny, co do reszty, jest z grą jak opisałeś :) ja zawsze do Medka 1 i Szoguna 1 wracam, bo to najlepsze gry dla mnie z tej serii, serii Total War ma się rozumieć :)
pozdrawiam

Dunkel
05-04-2012, 15:29
jasne, możliwe, że zwyczajnie muszę się nacieszyć nowością, pogram w nowsze gry do czasu znudzenia łatwością i prawdopodobnie tez któregoś dnia wrócę do jedynki.

STRONGer
05-04-2012, 18:32
Jakiego masz? jak karta grafiki?

Medieval Total War Złota Edycja. Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTS 250 (Mam także zainstalowaną łatkę pozwalającą na grę na nowych kartach graficznych)

Samick
05-04-2012, 19:22
Oczywiście ja w MTW zawsze zwracałem uwagę na kodeki - takie rady/wieści z mojej strony dla tych, co chcą na nowym sprzęcie pograć w MTW:
- windows 7, sp1, kodeki mam tylko w VLC i All Playerze, nic więcej nie instalowałem.

Wystarczy dodać w wyjątkach kodeków, by nie uruchamiały się przy danych aplikacjach *.exe i wszystko działa normalnie. ;)

Dunkel
05-04-2012, 21:20
Jakiego masz? jak karta grafiki?

Medieval Total War Złota Edycja. Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTS 250 (Mam także zainstalowaną łatkę pozwalającą na grę na nowych kartach graficznych)
no to Nvidia nie ma dobrej reputacji, może w ogóle Ci nie wystartować gra...
próbuj z sterownikami, kodekami. Przeczytaj dokładnie ten temat, bo tu były różne dyskusje, może coś Ci pomoże.



Oczywiście ja w MTW zawsze zwracałem uwagę na kodeki - takie rady/wieści z mojej strony dla tych, co chcą na nowym sprzęcie pograć w MTW:
- windows 7, sp1, kodeki mam tylko w VLC i All Playerze, nic więcej nie instalowałem.

Wystarczy dodać w wyjątkach kodeków, by nie uruchamiały się przy danych aplikacjach *.exe i wszystko działa normalnie. ;)
trzeba jeszcze wiedzieć które wyłączyć, bo pamiętam na starym kompie jak wyłączyłem wszystkie, to zrobiłem za duże wyłączenie...

Samick
06-04-2012, 00:08
Używam paczki K-lite Codec Pack, wybieram w Menu start K-lite Codec Pack>Configuration>ffdshow i wybieram:
Audio decoder configuration
Video decoder configuration
Wybieram w pojawiającym się okienku DirectShow control i w linijce o nazwie: Don't use ffdshow in wpisuję odpowiednie pliki, czyli w tym momencie shoguntw.exe czy medievaltw.exe.

Jak widzisz nic nie wyłączam, wszystko działa normalnie, a program sam wykrywa kiedy ma się nie odzywać. ;)
Oglądam film - działa, chce pograć - nie działa. :P

Dunkel
06-04-2012, 13:08
ja w ogóle używałem ffdshowa, bez K-lite, gdy wyłączałem właśnie w podobnej sytuacji to medek mi się nie załączał. Dopiero jak pogrzebałem i jakiś kodek włączyłem to zadziałało, tylko już nie pamiętam jaki :D
Jak widać pewnie też ważna jest data wydania paczki. Obecnie nie mam żadnej paczki, ale gdzieś wyczytałem, że ludzie używający najnowszego k-lite wracają do starszych paczek, także kombinacji jest wiele, jednemu może zadziałać, drugiemu nie.

STRONGer
07-04-2012, 08:17
Jakiego masz? jak karta grafiki?

Medieval Total War Złota Edycja. Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTS 250 (Mam także zainstalowaną łatkę pozwalającą na grę na nowych kartach graficznych)
no to Nvidia nie ma dobrej reputacji, może w ogóle Ci nie wystartować gra...
próbuj z sterownikami, kodekami. Przeczytaj dokładnie ten temat, bo tu były różne dyskusje, może coś Ci pomoże.

To znaczy że brak możliwości ustawienia wyższej grafiki spowodowana jest rodzajem karty graficznej?

Dunkel
07-04-2012, 09:09
albo ekran, który nie obsługuje większych rozdzielczości :lol:
myślę, że spróbuj ze sterownikami pokombinować. Niektóre karty graficzne Nvidii w ogóle nie współpracowały z medkiem. Poczytaj ten temat, chyba też było coś o jakimś fixie, masz go?

Goblin_Wizard
07-04-2012, 16:06
STRONGer - na 7 stronie tego tematu masz link do fixa i kilka moich porad. Co do rozdzielczości - gra może po prostu nie rozpoznawać zupełnie Twojej karty dlatego pozwala tylko na takie małe rozdzielczości. Możesz spróbować naprawić to programem PowerStrip. Daje on możliwość dodania do sterownika niestandardowych rozdzielczości. Ja np. mam monitor 1440x900 i MTW pozwala mi max na 1024x768 bo taką znajduje w sterowniku karty. Używając Powerstrip'a dodaję sobie rozdzielczość 1200x900 i wtedy MTW tez ją wykrywa. Dzięki temu mogę grać z nierozciągniętym i nierozmazanym obrazem. Czarne paski po bokach to nie jest wielki problem. Szanse, że ta metoda zadziała w Twoim przypadku są raczej niewielkie no ale warto spróbować.

STRONGer
10-04-2012, 18:17
Dobra, poddaje się, grafikę poprawiłem poprzez ustawienie proporcji ekranu monitora. Thx za pomoc!

Goblin_Wizard - Już dawno wgrałem tego fix'a gdyż bez niego kampania mi nie działała. PowerStrip tez nic nie daje (lub nie umiem się nim posługiwać)

dariaczacha
19-07-2012, 16:20
Witam. Wiem z czym mam problem(prawdopodobnie) ale nie wiem jak go rozwiązać. Na starym komputerze jak zwykle wszystko pięknie chodziło. Teraz mam wszystko wymienione chociaż nie na nowości. Obawiam się że to wina mojej karty. Wcześniej miałam gf fx 5200 teraz mam radeona 9800pro 128mb. I po około godzinie gry Medieval najpierw na chwilę się zacina a później resetuje mi się komputer. jest to bardzo irytujące. Mam win xp sp3 i 1 gigb ramu. Zmieniałam rozdzielczości itd ale nic nie pomaga. Bardzo trudno znaleźć do tej karty odpowiednie sterowniki. Obecnie mam Omega 3.8.330. Wcześniej miałam jakiegoś catalysta ale przy każdym uruchomieniu komputera na pulpicie jakiś komunikat wyskakiwał że nie są zgodne czy coś więc zmieniłam. Proszę o dobrą radę:)

Goblin_Wizard
19-07-2012, 17:17
Spróbuj nowszych sterowników omega 4.8.442 (http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=3:windows-xp-2k&Itemid=65). Sprawdź też chłodzenie karty. Reset może być spowodowany przegrzaniem karty lub płyty jeśli masz słabe chłodzenie wewnątrz obudowy. Ja testowałem kiedyś medka na 9600 pro i chodziło bez problemu.

dariaczacha
19-07-2012, 20:40
juz chcialam pisac ze jest ok ale jednak się zresetowal. Co więcej te sterowniki zainstalowalam ale jakby nie zalapaly i mam inne ustawienia po ponownym włączeniu kaomputera. tak jakby byly ale nie dzialaly:/

dariaczacha
19-07-2012, 20:48
dobra trudno niech mi sie wylacza ale co mam zrobic zeby te nowe sterowniki zadzialaly? zebym nie musiala kombinowac przy kazdym wlaczeniu komputera?

Goblin_Wizard
19-07-2012, 21:48
Odinstaluj stary sterownik. Po odinstalowaniu sterownika, bez resetowania kompa, użyj Driver Sweeper'a (http://phyxion.net/Downloads/) żeby pozbyć się wszystkich resztek. Następnie zainstaluj nowe sterowniki. Powinno pomóc.

dariaczacha
19-07-2012, 22:27
no wlasnie probowalam dzis wczesniej ale nie wyswietlaly mi sie stery ati tylko nvidia. to te usunac?

Goblin_Wizard
19-07-2012, 23:22
Usuń wszystkie sterowniki do grafiki. Nie wiem czy te sterowniki nvidia są od grafiki ale jeśli miałaś wcześniej kartę nvidii to pewnie tak.

dariaczacha
20-07-2012, 10:12
ok włączyłam dziś i już jest dobrze:)

nod18
08-10-2012, 10:09
Witam, jestem starym wyjadaczem MTW... znowu naszła mnie wielka ochota an starego dobrego medka, niestety MTW2 nie jest taki dobry jak jedynka... zawiodłem się na tym bardzo... :/

No ok odkurzyłem medka gold edition, zainstalowałem go na lapku z Win7 GF8800gt 4gb ramu i procku dual core 2ghz.

Gra się odpala i o dziwo nie mogę zmienić rozdzielczości w opcjach, na mapie bitwy mam 640x300 ?, a na mapie kampanii 800x600
Żadnej rozdzielczości nie mogę zmienić... dziwne ale ok... gra działa więc jest ok...

Odpalam kampanie i ... o zgrozo nie da się grać, FPSu mam około 1-5 !! :O
Skyrim o wiele lepiej mi działał...
Mam odpaloną gre z zgodnością winxp, zresztą sprawdzałem każdą opcje to samo, i administarota.

Nie mam pojęcia co jest, ale tak muli kursor z tym fps 1-2 że nie da się nic robić... ale odkryłem coś, gdy zakryje opcjami jakimiś Minimape europy, to nagle gra dostaje kopa i mam ponad 100fpsu... kiedy znowu ta minimapa jest widoczna gra znowu muli, jak to poprawić ? albo miał ktoś podobny problem? toż to nie grywalne..., a nie mam już takiego starego kompa by to normalnie odpalić...

Sprawdzałem bitwy i poza rażącą niską rozdzielczością bitwy, działa wszystko dobrze.

Sprawdzałęm fixa MTW_Gold_v2.01_CTD_Fix nie pomogło.

Goblin_Wizard
08-10-2012, 10:44
Spróbuj tego. (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?142044-Fix-for-resolution-problems-10)

nod18
08-10-2012, 11:42
Dzięki, pomogło na problem z rozdzielczością, ale nadal mam tragiczny FPS w kampanii, jest nadal niegrywalna 1 fps... miał ktoś podobny problem ?

Jak już pisałem ma to związek z minimapą europy...

Goblin_Wizard
08-10-2012, 12:09
Spróbuj uruchomić debug mode. We właściwościach skrótu dopisz do ścieżki "D" np.: "C:\MTW\Medieval_TW.EXE" D
Powoduje to też uruchomienie gry w oknie co czasami pomaga przy problemach z grafiką.

Dunkel
08-10-2012, 13:24
Musze przyznać, że u mnie to zadziałało na jednym lapiku, spróbuj z tym dopisać "D".

nod18
08-10-2012, 21:18
Spróbuj uruchomić debug mode. We właściwościach skrótu dopisz do ścieżki "D" np.: "C:\MTW\Medieval_TW.EXE" D
Powoduje to też uruchomienie gry w oknie co czasami pomaga przy problemach z grafiką.

Nie pomogło, niemam żadnych problemów z grafiką, wszystko jest ok, tylko jak już pisałem z jakiegoś powodu FPS w kampani ( na mapie świata/europy ) gdzie budujemy, przesuwamy pionki ) Strasznie muli, mam tam około 1-5 FPS to tragedia jakaś, ale zauważyłem że jak zasłoni sie minimape, np: opcjami budowania to wtedy wszystko jest ok i fps jest normalny, ale ogółem takei coś jest nie grywalne...
Ale chyba nikt takiego problemu niema/niemiał widzę.

Goblin_Wizard
08-10-2012, 22:24
Mapa strategiczna generalnie muli nawet na najmocniejszych konfiguracjach tylko, że te 20-25 fps daje się wytrzymać. U Ciebie po prostu muli "nieco" bardziej niż zwykle.
A jaką masz kartę graficzna i jaki system?
...
.... HA! wreszcie sobie przypomniałem - skoro ukrycie minimapy pod opcjami budowania pomaga to może pomoże Ci ukrycie jej na stałe skrótem ctrl + H ? Daj znać czy pomogło.

nod18
09-10-2012, 15:16
Napisałem to w 1 poscie...

Ale ok napisze 2 raz, Win7 4gb ramu, 8800 gt dualcore 2ghz, na starym xpku z 6600gt faktycznie miałem okolo 25-30 fps i dało się normalnie grać, ale teraz nie :P

EDIT: Spróbowałem tego sposobu z Crtl+H ale to nie działa, tzn nic się nie dzieje gdy to robie.

Goblin_Wizard
09-10-2012, 17:07
Napisałem to w 1 poscie...

Ale ok napisze 2 raz, Win7 4gb ramu, 8800 gt dualcore 2ghz, na starym xpku z 6600gt faktycznie miałem okolo 25-30 fps i dało się normalnie grać, ale teraz nie :P
Przepraszam, coś mnie zaćmiło. Sam to przecież czytałem.


EDIT: Spróbowałem tego sposobu z Crtl+H ale to nie działa, tzn nic się nie dzieje gdy to robie.
Tu też moja wina niestety. Za bardzo się pospieszyłem. Żeby ten skrót działał trzeba uruchomić grę z dodatkową komendą "-ian". Czyli robimy tak samo jak wcześniej z D tylko teraz do ścieżki w skrócie dopisujemy -ian np.: "C:\MTW\Medieval_TW.EXE" -ian. Daje to też dostęp do innych skrótów klawiaturowych więc radzę uważać co się wciska. ctrl +H lub ctrl + I powinno teraz włączać/wyłączać część GUI z minimapą.

nod18
10-10-2012, 15:32
Pomogło :) dzieki

polakma
01-04-2013, 11:31
Witam was Mediaval I nie chce mi działać. Kiedy włączę kampanię to po 2 kliknięciach wyłącza mi się gra nie wiem czemu? Bitwy działają mam komputer 4GB RAM procek Dual-core 2 rdzenie kartę Ati mobility radeon HD 4500 Series Windows 7 64 bitowy... Wie ktoś o co chodzi?

01-04-2013, 11:49
Witam was Mediaval I nie chce mi działać. Kiedy włączę kampanię to po 2 kliknięciach wyłącza mi się gra nie wiem czemu? Bitwy działają mam komputer 4GB RAM procek Dual-core 2 rdzenie kartę Ati mobility radeon HD 4500 Series Windows 7 64 bitowy... Wie ktoś o co chodzi?
Słuchaj, ja wiem że są święta, ale czy wyszukiwarka padła na forum?, ciężko jest zerknąć w temacie co ma kilka stron? Stronę bliżej? Jak nie pomoże to się pokombinuje ;) Zainstaluj to co ci radzą, jak są problemy z grafa to i z wywaleniem do pulpitu, tak jak przy innych grach...
viewtopic.php?p=247993#p247993 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=247993#p247993)

chudolf
27-12-2013, 01:58
Witam
Mam medka gold edition i nie moge ustawić rozdzieczości większej niż 640x480 i 800x600 oraz mam migający ekran. Proszę o pomoc. Karta Nvidia gt 540M 2gb.

Goblin_Wizard
27-12-2013, 08:15
Co do rozdzielczości masz dwie opcje:
1. Odpalasz msconfig, wchodzisz w Rozruch, Opcje zaawansowane, zaznaczasz "Maksymalna pamięć" i wpisujesz 2048. Restartujesz system i teraz medek pokaże ci wszystkie dostępne rozdzielczości (oczywiście w formacie 4:3 bo innych nie obsługuje).
2. Ściągasz ten plik (http://forums.totalwar.org/vb/local_links.php?action=jump&catid=168&id=10240) i wrzucasz do katalogu z grą, tam gdzie masz Medieval_TW.exe. Niestety, tu też tylko format 4:3.

Co do migotania to nie wiem. Może się poprawi jak włączysz wyższe rozdzielczości.

Malezjanium
21-03-2014, 17:58
Witam,

mam jak część osób powyżej problem z uruchomieniem MTW (oryginalna gra) na nowym laptopie. Gra nie włącza się nawet do ekranu startowego (tzn. uruchamia się, mijają "reklamy" i wyskakuje błąd "program Medieval TW przestał działać). Ustawienia trybu zgodności nie pomogły. Wgranie fixa nie pomogło. Pamiętam, że na starym laptopie z windowsem 7 jakoś udało mi się uruchomić grę. Obecnie mam laptopa z windosem 8, procesor Inter Core i5 2,50 GHz, karta graficzna NVIDIA GeForce GT 650M, 4 giga ramu.

Druga sprawa chciałem odinstalować grę ale przy próbie odinstalowania występuje błąd "Wystąpił problem przy uruchamiania pliku C:\Program Nie można odnaleźć określonego modułu". Ma ktoś jakieś pomysły jak zaradzić obu problemom ?

Pozdrawiam

kirlan
21-03-2014, 18:28
Próbowałeś zmieniać rozdzielczość monitora PRZED odpaleniem gry?? Daj mniejszą.
System zaktualizowany?
Sterowniki ??
A jak odinstalowujesz? Z panelu sterowania systemu czy skrótem gry??
Próbowałeś skopiować cały katalog gry do folderu C:\program files\ i odplić grę bezpośrednio klikając plik aplikacji gry w tym folderze

Malezjanium
21-03-2014, 19:19
Tak, zmieniłem na mniejszą. Niestety nie pomaga.
System i sterowniki najnowsze.
Próbowałem odinstalować przez panel sterowania
Próbowałem skopiować i nic nie dało

Napoleon7
09-09-2014, 22:00
Mam pytanie. Po zakupie nowego laptopa MTW nie działa w zakresie bitew. Wgrywa się, można grę odpalić, kampania leci ale przy bitwach pojawia sie informacja o błędzie. Na komputerze stacjonarnym mam podobną sytuację. Co to może być? Jak temu zaradzić?

William Wallace
16-01-2016, 17:01
Witam mam pewien problem gdyż przy instalacji pojawia mi się błąd z muzyką do gry. Wyświetla mi się komunikat abym sprawdził czy pliki istnieją lub czy mam do nich dostęp.Miał ktoś podobny problem ? Od razu powiem że mam win 7 64 bitowy czy jest możliwość że na tym systemie nie będę mógł odpalić gry ?

Goblin_Wizard
17-01-2016, 19:12
U mnie działa bez problemów na dokładnie takim samym systemie więc problem leży gdzieś indziej. Instalujesz wersję Steamową czy stary Gold?

Riddler
12-03-2016, 16:43
Witam!
Chciałem powrócić do Medka, jednak przestał w ogóle się odpalać. Mam zainstalowany dodatek Viking Invasion. Poza tym to edycja tzw. Battle Collection, nie na Steam. Jednak podobnie miałem z Medkiem II - też mi nie chciał odpalić, dopóty nie aktywowałem go na Steam. Próbowałem to zrobić z jedynką, ale też nic. Czy zna ktoś rozwiązanie? :)

Lwie Serce
12-03-2016, 16:48
Może to wina zbyt nowego systemu? Bo z tego co słyszałem, na nowszych mogą wystąpić problemy.

Arroyo
12-03-2016, 18:07
Prawdopodobnie wina systemu. Wydaje mi się, że wersję Steam nie zaktualizowali pod nowsze systemy.

Riddler
12-03-2016, 18:13
No właśnie w tym problem, że 7 ma już parę lat i Medek się włączał bezproblemowo i wszystko grało aż miło :D Ale teraz nic się nie dzieje

Asuryan
12-03-2016, 18:45
Akurat wersja steam działa na Windows 7 bez zarzutu, przed chwilą sprawdziłem. Lecz w odróżnieniu od Rome i Medieval 2 nie da się aktywować wersji nie steam na tej platformie, trzeba po prostu odpowiednią wersję zakupić.

Goblin_Wizard
12-03-2016, 21:00
Witam!
Chciałem powrócić do Medka, jednak przestał w ogóle się odpalać. Mam zainstalowany dodatek Viking Invasion. Poza tym to edycja tzw. Battle Collection, nie na Steam. Jednak podobnie miałem z Medkiem II - też mi nie chciał odpalić, dopóty nie aktywowałem go na Steam. Próbowałem to zrobić z jedynką, ale też nic. Czy zna ktoś rozwiązanie? :)

We wrześniu zeszłego roku wyszła poprawka KB 3086255 (https://support.microsoft.com/en-us/kb/3086255) usuwająca z windy (7,8) wsparcie dla SafeDisk'a (taki stary DRM). Z tego powodu nie da się już odpalić wszystkich gier korzystających z drivera secdrv.sys czyli m.in. Medieval: Total War. Odinstalowanie tej poprawki powinno pozwolić nadal grać na starych kopiach Medievala. Można też pogrzebać w rejestrze windy żeby zmienić jedną wartość, która wyłącza secdrv.sys. Oczywiście nie wiem czy jest to jedyny powód dla którego nie możesz odpalić Medka, ale przy tej poprawce nie odpalisz go na pewno.

Usunąłem część posta. Pewnych słów się na tym forum nie używa. Na razie tylko upomnienie, przy następnej podobnej radzie ban.
Asuryan.

Riddler
14-03-2016, 14:31
No cóż, szkoda :( Ale dzięki wszystkim za pomoc :)

Goblin_Wizard
14-03-2016, 17:15
No cóż, szkoda :( Ale dzięki wszystkim za pomoc :)

Ale co szkoda? Odinstalowujesz poprawkę, zaznaczasz żeby się już więcej się nie ściągała i nie instalowała i możesz znowu grać, więc w czym problem?

Riddler
16-03-2016, 06:51
"Szkoda" dotyczy tej sytuacji, że wypuścili łatkę usuwającą w zasadzie możliwość gry ;) A co do odinstalowania, to nie omieszkam spróbować

wasiak
04-05-2016, 10:22
A u mnie niby wszystko ok, gra uruchamia się ale za to cały czas mruga ekran. Ktoś pomoże ?

yellowberry
15-05-2016, 18:58
Chyba będę zmuszony się poddać jako nieszczęśliwy posiadacz Windowsa 7 64-bit. Mam Medieval:TW Złotej Edycji. Gra się włącza, widać logo, potem intro i te informacje na żółtym tle, a potem słychać ten charakterystyczny dźwięk towarzyszący pojawieniu się menu (same menu się już nie pojawia) i gra wywala do pulpitu z błędem "Medieval: Total War przestał działać". Próbowałem uruchamiać w trybie zgodności ze wszystkimi starszymi systemami, zmieniać rozdzielczość pulpitu, testowałem Application Compability Manager, instalowałem też XL Mod wraz z Tiberius'em. Nic nie pomaga, po zmodowaniu gra od razu się wysypuje. Próbowałem również tzw. button fix'a - również bez skutku. Gdyby ktoś miał podobny problem i jakoś udało mu się odpalić tę zacną grę to proszę o informację jak tego dokonał.

Na chwilę obecną pozostaje chyba tylko zabawa z wirtualną maszyną lub złożenie dedykowanego sprzętu pod starego dobrego Windowsa XP.

Goblin_Wizard
15-05-2016, 21:33
System nie ma tu nic do rzeczy. Sam jadę na Win7-64 i nie mam żadnych problemów. Medieval 1 od zawsze był wrażliwy na karty graficzne. ATI/AMD to prawie 100% pewność, że pójdzie. Nvidia różnie (zależy od konkretnego GPU). Wszelkie wbudowane karty typu Intel i inne wynalazki to odwrotność AMD - prawie 100% pewność, że nie pójdzie. Zmiana driverów na starsze i wszelkie inne triki nie pomagają. Nawet z wirtualną maszyną są problemy w takim przypadku. Nasuwają się więc 2 pytania: jaką masz kartę i jaką wersję Gold? Starą czy tą ze Steama? Wersja ze steama jest nieco poprawiona chociaż nadal ma problemy z niektórymi konfiguracjami (a szczególnie z Win 10).

yellowberry
16-05-2016, 11:58
Mam Radeona HD7770, wersja gry pudełkowa, więc ta starsza.

Goblin_Wizard
16-05-2016, 13:17
Spróbuj dodać w katalogu głównym gry pusty plik tekstowy skipcredits.txt Wyłączy on filmiki na starcie bo może coś nie teges z filmikami/kodekami. Możesz też odpalić grę z parametrem W. Gra uruchomi się w oknie co czasami pomaga. Generalnie, to bardzo dziwne, że Ci nie działa. Ja mam w tej chwili Radona 7950 i jest spoko. Wcześniej miałem 6850 i też było ok. Może to coś działającego w tle powoduje wywalanie się gry? Wersja steamowa jest dosyć tania, a jak trafisz na promocje to w ogóle w cenie jednego piwa można wyhaczyć więc warto zainwestować nawet jak masz starą wersję bo do wersji steamowej nadal wychodzą patche (ostatni jakoś na początku maja).

yellowberry
16-05-2016, 19:01
Nic nie pomaga. Może rzeczywiście spróbuję z wersją na steama albo wkrótce postawię system od nowa. Póki co chyba przetestuję Rome: Total War.

Aventuros
07-08-2016, 11:29
Witam wszystkich. Mam problem z grą Medieval total War Gold Edition z dodatkiem Viking Invasion. Otóż gra uruchamia się normalnie, kampania też wszystko działa bezproblemowo, jednak gdy dochodzi do bitwy, ładuje się wchodzi i cały ekran miga jakby pasami, a kursor pozostawia za sobą ślad kurosrów- https://www.youtube.com/watch?v=o470JnY8PFw. Proszę o pomoc.

Aleksander425
10-08-2016, 21:19
Witam, ostatnim czasem nabyłem Medieval Total War 2 Złota Edycja na platformę Steam.
Po odpaleniu zobaczyłem że część z krajów nie posiada głosów jednostek. Np. Szkocja, Polska, Rosja, Węgry, Dania.
Jednak Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania z Portugalią, wszystkie kraje arabskie i Bizancjum, wesoło je posiada.
Problem tyczy się zarówno mapy kampanii jak i bitewnej.
Próbowałem raz przeinstalować grę, i poszukać czegoś w plikach ustawień gry, lecz nie znalazłem rozwiązania.

Przy okazji sprawdziłem dodatki
Brak w nich tego dźwięku potwierdzenia w menu i oczywiście głosów.
Jako że sprawdzałem to powiem których America wszystkie frakcje gadają, Brytania tylko Anglicy i Walia, Crusader gadają, Teutonic tylko Niemcy gadają.

Spróbuje jeszcze raz zainstalować grę. Może ja coś knoce.

Brak dalszej poprawy

Tak, właśnie ogarnąłem że wszedłem na pomoc techniczną Medievala, a nie Medievala 2. Z góry bardzo za to niedopatrzenie przepraszam

molszewski
10-01-2017, 15:10
Witam wszystkich serdecznie

Witajcie, pierwszy wpis, a co tam :P
Mam mały problem z Medieval Total War (wersja 2CD) na windows 10 64 bit, laptop to Lenovo ideapad 100, 4 gb ramu i grafika intel hd graphics 4600.

Jak już pewnie przypuszczacie nie mogę odpalić gry.
Na samym początku nic się nie działo jak odpalałem .exe, poszukałem troche, znalazłem info, żeby ściągnać cracka z gamecopyworld bo Win 10 nie wspiera jakichś tam zabezpieczeń.
Dało to tyle, że odpala się intro i po intro wywala błąd program przestał działać.
Próbowałem trybu zgodności, 16 bitowych kolorów, trybu administratora, dopisywania do ścieżki D oraz W, wpisywałem też komendy żeby wyłączyć jakiś sterownik Secdrv, ale wyskoczył błąd. Widziałem jeszcze sposób użyty do naprawienia tego problemu w Rome 2, ale w katalogu AppData > Roaming nie mam folderu The Creative Assembley

Jesteście w stanie pomóc?

Liczę na Was :)

Asuryan
10-01-2017, 21:20
Spróbuj zainstalować poprzez steam.

molszewski
12-01-2017, 15:00
Niestety, przy próbie wpisania cd-key'a w instalacji Steam, dostaję powiadomienie, że cd-key jest nieprawidłowy. Próbowałem kilka razy, zwracając uwagę na 0 i O i inne takie... Nie da rady.

molszewski
18-01-2017, 11:02
Serio, nikt nie potrafi pomóc? ...

mariusz00
22-03-2018, 10:36
Trochę to dziwne jest że nikt mu nie pomoże