PDA

Zobacz pełną wersję : Klimat Podstawki a EB



ottoman
13-05-2010, 15:57
Siema tez macie wrazenie ze klimat podstawki bije na głowe klimat Europa Barbaroum?
W roma nie gram juz od 2-3 miesiecy i najelpiej wspominam podstawke, mimo ze słabe AI, mało prowincji, fajne wspominam swoje walki z Egiptem selkami lub Podbój Rzymu Partami.
Zas EB ma dla mnie taki jakis inny klimat, bardziej współczesny? Jednostki mimo i prawdziwe jakos mi nie pasuja, duzo jednostek sie powatrza.
Mimo ze EB jest gra lepsza to klimat z podstawki mi bardziej odpowiada. Czy wy tez tak macie?

Takitamx
13-05-2010, 17:42
zdecydowanie tak

Marat
13-05-2010, 19:39
Kwestia gustu, dla mnie podstawka przy EB jest po prostu beznadziejna. W modzie jest wiele smaczków i małych pierdólek które dodają klimatu.

LEGION
13-05-2010, 19:46
Jak wyżej (czyt. Marat).. EB to jest miazga przy podstawie.. RTW było bardzo dobre.. do czasu kiedy powstało EB.. chociaż EB to praktycznie nowa gra.. przy niej czyste RTW to najprostsza arcadówka..

Gajush
13-05-2010, 23:12
A tak jak już porównujecie podstawkę z EB, co powiecie na TGAW w odniesieniu i do EB i do podstawki. Pytam bo bardzo ciekaw jestem waszej opinii Marat i Las Cinco Muertes. Proszę mnie odrazu nie kasować jak SPAM, co innego jak dostane odpowiedź :)

Lisek
14-05-2010, 17:26
Witam.
Według mnie najlepszy jest TGAW. ;) Najlepiej mi się grało właśnie w tego moda.
Co do EB: jakoś nie przepadam za tym modem, już wolę grać w czystego Roma. Sam nie wiem czemu
ale w EB brakuje mi klimatu.

Pozdrawiam.

Fallen
14-05-2010, 20:06
Jak dla mnie najlepsze jest Roma Surectum,uwielbiam te legiony...

ottoman
14-05-2010, 23:27
Witam.
Według mnie najlepszy jest TGAW. ;) Najlepiej mi się grało właśnie w tego moda.
Co do EB: jakoś nie przepadam za tym modem, już wolę grać w czystego Roma. Sam nie wiem czemu
ale w EB brakuje mi klimatu.

Pozdrawiam.
co twoim zdaniem jest jelpsze TGAW?

Lisek
15-05-2010, 09:07
Witam.
W TGAW grałem najwięcej zpośród wszystkich modów. W inne modyfikacje grałem krótko, bo jakoś tęskniłem za TGAW.
W tym modzie bardzo podobają mi się jednostki, ich róznorodność, zbalansowanie, tekstury (generalnie bardzo podoba
mi się grafika). Lubię też poziom trudności który ten mod reprezentuje. AI także prezentuje wysoki poziom. Podobają mi się
reakcje komputera na moje poczynania (w trakcie bitwy i na mapie kampanii). Do gustu przypadła mi także dyplomacja,
która jest o niebo lepsza od tej przedstawionej w czystym Rome. Poza tym teraz TGAW jest bardzo stabilny (ja jak na razie
nie uświadczyłem żadnego wywalenia).
Oczywiście inne mody mają podobne zalety, ale rozwiązania z TGAW najbardziej przypadły mi do gustu. Pare postów
wyżej Marat wspomniał o kwestii gustu. Ja się w pełni z tym zgadzam - wiele zależy właśnie od gustu.

Pozdrawiam.

Elners
15-05-2010, 22:34
a ja się zgadzam z liskiem, jak na mój gust TGAW ma fajny klima.
A skąd masz taki banerek? nie znalazłem takiego.

Lisek
16-05-2010, 12:51
Witam.
Co do pytania Elnersa: jestem testerem najnowszej wersji TGAW-a i taki banerek dostałem od naszego wodza ;) w celu
propagowania moda.

Pozdrawiam.

chochlik20
20-05-2010, 09:06
Jednostki mimo i prawdziwe jakos mi nie pasuja, duzo jednostek sie powatrza.
Nie powiesz ze w romie sie nie powtarzały?? :D
EB jest dużo lepsze od podstawki po pierwsze bitwy - dużo trudniej jest wygrać bitwę, zdobycie miast buntowników jest trudniejsze a co za tym idzie, nie staniemy sie wielkim imperium już w kilkunastu turach, o wiele dłuższe bitwy oddziały bija sie do upadłego.
Po drugie rome kampanie 50 prowincji + Rzym można przejść w 1 dzień ;) większość bitew można rozegrać na auto i prawie bez strat. podstawka ma swój klimat nie przeczę ale nie jest wymagająca .

pete
21-05-2010, 23:35
W podstawce klimat był budowany przez świetną muzykę i odgłosy walczących. Do tego dynamiczna rozgrywka, kolorowe jednostki i ta kolorowa mapa kampanii :D
Jednak mimo lepszego klimatu podstawki, EB jest znacznie lepszą grą. Wielkość mapy, realizm, balans, różnorodność, dyplomacja i długość rozgrywki, biją na głowę zwykłego romka. Do tego chyba lepsza stabilność, okupiona niestety wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Bo nie oszukujmy się, żeby w miarę komfortowo sobie pograć w EB trzeba mieć całkiem przyzwoity komputerek :roll:

turkopol
22-05-2010, 00:24
Troche tu a troche tam. Podstawka jest lepszą bazą dla moda bo nic w niej jeszcze nie namodzono. Uciekajace nieprzeszkolene jednostki (byc moze zwłaszcza moje) to jest to za co kocham podstawke i nienawidze modów bo w nich są sami bohaterowie nawet posród najsurowszych i pospolitych hasti. Mapki ładniejsze w EB. Ogólnie to nawet statystyki jednostek bardziej mi pasuja z dobrze wywazonej podstawki. Cennik jednostek juz mniej, za tanie jazdy moim zdaniem. Wystarczyłoby podniesc ich ceny i juz nie kusiłby podbój Galii jazdą. Byłoby przy tym realistyczniej nawet jak w RTR który jest parodią realizmu przez swoje powoływanie sie na realizm. Przynajmniej w starszej wersji. Kampania w EB nie powiem - wywazona ciekawie.

"Kazda bron ma oparcie w podstepie"
(Słabo juz znane barbarzyncom chinskie motto podstawki)

pete
22-05-2010, 10:12
Eh Turkpol, chyba chodziło ci o cytat z SunTzu, przetłumaczony na angielski w formie "All warfare is based on deception". Czyli po naszemu "Wszystkie działania wojenne bazują na podstępie".
To chyba najbardziej znany i mój ulubiony cytat z SunTzu. Dlatego od razu cię poprawiam, bo strasznie razi to co napisałeś 8-)

Ituriel32
22-05-2010, 12:24
Ja wole powiedzenie:

"Ważniejszy od elementy zaskoczenia jest tylko, element zaskoczenia"

Niestety nie wiem kto to powiedział.
(Jeśli jest nie dokładnie to poprawić)

turkopol
22-05-2010, 15:37
Jak niewiadomo kto powiedział to pisze sie "Konfucjusz" i wypada autorytarnie : D

Ituriel32
09-06-2010, 09:55
Nie wiem czemu mody szybko mi się nudzą, i wracam do starej ogranej podstawki, więc coś musi mieć w sobie tego klimatu. ;)
Co do EB nie mogę się wypowiadać bo za krótko w niego grałem.

Teraz gram na Vanilla Balance Mod 5.1
Powiem jedno teraz komp wymiata:
- Kartagina, Galia i Monarchia Seleucydów teraz rozdają karty w grze.
- Egipt, Rzym i Bryci zostali osłabieni w początkowej fazie gry, z czasem dochodzą do głosu.