PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto plądrować zdobyczne miasta i fortece?



pawelk198604
15-05-2010, 17:24
Chciałbym wiedzieć czy warto plądrować zdobyczne miasta i fortece oraz jaK traktować jeńców???

Witold
15-05-2010, 17:33
Plądrować jeśli prowadzisz kampanie ekspansywną(czyli budowa imperium)

Okupacja daje to że dane miasto będzie miało większe zyski z podatków i szybszy rozwój do następnego poziomu lecz mieszkańcy mogą się szybko zbuntować.

Eksterminacja powoduje wymordowanie miasta i trochę mniejszy zysk niż z okupacji, lecz mieszkańcy na wiele tur nie będą się zbuntować.

Jeśli chodzi jeńców to najlepiej ich zabijać(żeby się z nimi nie użerać w następnej bitwie).

Amrod
15-05-2010, 17:47
Co do fortec to niewskazane, bo pozbawiasz się zaplecza rekrutacyjnego a i przywrócenie wysokiego przyrostu ludności w zamku jest trudniejsze.

Pop517
15-05-2010, 17:50
to zależy jeszcze od tego jakie masz plany jeśli nie zależy ci na mieście to najlepiej plądruj niezależnie od statusu miasta jeśli zamierzasz utrzymać miasto i jest ono duże(np. konstanynopol,kordoba czy wenecja) to lepiej eksterminuj (ludność miasta i tak szybko wróci do poprzedniego stanu) zwłaszcza gdy w tejże prowincji panuje inna religia jeśli małe to lepiej pokojowa okupacja bo z plądrowania dużo nie dostaniesz a osada i tak nie powinna się buntować

co do zamków to tak jak napisał kolega amrod dodam tylko że z zamków ogromej kasy ze splądrowania nie dostaniesz

pawelk198604
15-05-2010, 17:52
Dziękuje, kiedyś miałem sytuacje że bitwa poszła mi wyjątkowo gładko i miałem sporo jeńców, nie wiedziałem co z nimi zrobić strona przeciwna zaaoferowała całkiem spory okup, ale zdecydowałem się na likwidacje choć może powiniem przyjąc ten okup?

Pop517
15-05-2010, 17:54
no wiesz jeśli jesteś w słabej sytuacji finansowej to lepiej zaakceptuj jeśli po twoim oblężeniu masz jakich jeńców to zawsze proponuj okup gdyż i tak te oddziały powinny się rozwiązać co innego w polu gdy oddziały odejdą do najbliższego miasta...

pawelk198604
15-05-2010, 18:09
Mam jeszcze jedo pytanie dla czego przeciwnik odmawia wassalizacji gdy zostało mu jedno małe miasto a porażka jest bliska, mi też raz komputer zaaoferował wasalizacje ale z miejsca propozycje odrzuciłem nie wiem czy dobrze zrobiłem zawsze można podpisać a potem olać:-)

Pop517
15-05-2010, 18:54
komp zgodzi się na wasalizacje kiedy poprawisz reputacje i bedzie w stanie wojny z jeszcze kims mocnym inaczej (przynajmniej u mnie) jesli masz slaba repke to nie masz co liczyć na zgode

OskarX
15-05-2010, 18:59
Mam jeszcze jedo pytanie dla czego przeciwnik odmawia wassalizacji gdy zostało mu jedno małe miasto a porażka jest bliska, mi też raz komputer zaaoferował wasalizacje ale z miejsca propozycje odrzuciłem nie wiem czy dobrze zrobiłem zawsze można podpisać a potem olać:-)

Mozesz zajac kompowi wszystkie miasta, w ostatnim wybic zolnierzy, ustawic milion armii dac mu max kasy i wszystkie prowincje, a i tak się nie zgodzi. Jak komp ci oferuje, to sie nie zgadzaj, gdyz -50% zyskow bedzie mial zdaje sie...poza tym nie oplaca sie wasalizowac, bo potem i tak cie zaatakuja.
To glownie zalezy od wyznania i reputacji. Jak zabiajsz jencow i pladrujesz, to wszyscy beda miec z toba wojne.

Brave
15-05-2010, 19:19
Ja raczej jestem litościwy i nie morduje ludzi w zamkach i miastach (tylko jeńców :D :D ), a jak już to napewno nie w zamkach /