PDA

Zobacz pełną wersję : Screeny - pytania



OskarX
19-12-2009, 17:26
A wiec sobie normalnie screen, chce go później zobaczyć i jak otwieram to wszystkie sa czarne. W mtw2 normalnie je widać.

Olafinh0
19-12-2009, 18:13
A czego próbowałeś (w sensie program)? IrfanView najnowszy też mi pokazuje czarny ekran. Ewentualnie dawaj printscreen i do painta

Vedymin
19-12-2009, 18:21
Albo użyj Frapsa, ładnie cyka screeny (testowane w Rome) :)

OskarX
19-12-2009, 19:26
Screen w formacie TGA wiec od czasów medka używam poprostu adobe photoshopa. Z paintem za duzo roboty:) nie da sie zrobic by bylo ok? Mam 1.6, a potrzebuje te screeny

Vedymin
19-12-2009, 21:50
Format można zmienić w Gimpie na przykład, choć pewnie Cię to nie urządza

Soul of Night
21-12-2009, 17:01
Xfire - walisz 300-1000 wychodzisz, przeglądasz, filmy automatycznie konwerteruje i jeszcze sobie pogadasz podczas gry ;) I żadnych problemów nie ma, screeny możesz odzyskać z serwera po utracie danych :)

Salino
24-12-2009, 21:38
Otóż, mam pytanie odnośnie screenów widocznych np. w AAR: Jak zrobić tak, by HUD i inne badziewia niepotrzebne na screenach były usunięte?

I jeszcze: Jak robicie screeny? Przez zwykły print screen i później konwertujecie to z TGA do innego formatu, czy jak?

Pzdr.

OskarX
25-12-2009, 11:37
Zaledwie 6 tematów niżej masz temat o screenach, wiec po co ten spam? Co do tego "badziewnego" HUD mozesz go poprostu wylaczyc w bitwie, albo wyciąć przy obróbce screenu.

skinek1987
18-05-2010, 16:31
Jak pierwszy raz zainstalowałem i grałem w Rome robiłem różne screeny. Powstawał wtedy w głównym folderze gry (tj. C:\Program Files\Activision\Rome Total War) dodatkowy folder "Screenshots" i wszystkie były ładnie poukładane, ponumerowane. No a teraz niestety nie ma żadnych screenów ani w osobnym folderze, ani w głównym z grą, ani w Moich Dokumentach.
Drugi problem to w zasadzie taka obserwacja. Jak włączam grę to normalnie mam listę kampanii, które można wczytać a w głównym folderze w "saves" nie ma nic! Mam zainstalowane patche 1.3, 1.5.

Przemysł II
18-05-2010, 16:36
screenshoty znajdują się w głównym folderze Romka w folderze tgas. są one zapisane w formacie*.tga

skinek1987
18-05-2010, 16:45
Właśnie pomyliłem sobie. Nie w screenshots tylko w tgas ale nie mam takiego folderu. Tylko pierwszy raz gdy zainstalowałem (wtedy jeszcze win XP) to mi się pojawił ten folder. Może to jakiś problem z prawami administratora bo teraz mam Vistę. Przypominam sobie że drugi raz jak zainstalowałem na XP-ku to już wtedy pojawił się ten problem.

A jeszcze teraz pogrzebałem i w głównym folderze\Data jest ten folder tgas ale nie ma screenów.

Może muszę mieć jakiś program który otwiera/zapisuje pliki tga? Bo obecnie nie mam a wtedy miałem Photoshopa?

Przemysł II
18-05-2010, 16:49
ja mam xp, ale być może po pierwszym screenie pojawi Ci się ten folder. Podobnie jest z save-ami (chodzi o folder) , które tworzą się po pierwszym zapisaniu.

EDIT: Do robienia zdjęć polecam ci Frapsa. Używam go od dawna i nigdy mnie nie zawiódł.