PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania początkujących modderów



KLAssurbanipal
19-05-2010, 20:56
Temat dla każdego kto zaczyna przygodę z moddingiem. Śmiało zadawać pytania. :)

KLAssurbanipal
19-05-2010, 22:31
Zagadnienia ogólne związane z modowaniem.

Razet27
20-05-2010, 09:14
Można jakoś zmieniać kolory jednostek lub dać/zmienić ekwipunek typu spodnie pancerz w Rome:Total War Złota edycja używałem kiedyś programu 3dmax ale w folderze z gra nie było żadnych textur ino w tym zwykłym rome jest

KLAssurbanipal
20-05-2010, 10:03
Napisałeś w niewłaściwym dziale. Ten dział dotyczy NTW, a dział pod RTW znajduje się:
viewforum.php?f=36 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=36)

Co do odpowiedzi to jasne że można. Możesz zmeiniać co tylko chcesz i robić modele od zera, bądź z innej epoki. Przykłady:
viewtopic.php?f=59&t=95 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=59&t=95)

viewtopic.php?f=191&t=4068 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=191&t=4068)

Tutaj znajdziesz poradniki jak zmieniać tekstury i modele:

viewtopic.php?f=36&t=4326 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=36&t=4326)

Demon
20-05-2010, 14:36
To ja się zapytam, jak zmienić nazwę ale w już istniejącym modzie. Chodzi mi o mod dodający Polskę do grywalnych frakcji, tylko że nie wszystko jest tam idealnie. :lol:

WOJOWNIKH
20-05-2010, 18:52
1.Mod dodający Księstwo instalkuję się do (...)Napoleon total war/ , czy Napoleon:total war/data?System WIN XP jakby co;).
2.Czy mógłby ktoś mi przetłumaczyć ten fragmencik(głownie info o "movie")?

"Problem: The game starts normally but nothing has changed, it is like the mod is not there.
Reason: The game does not load the NTF.pack
Solution: a) Open user.scrip.txt and make it in Unicode format. b) Make NTF.pack a "movie" type. To do that:
Open [NTW]\data\NTF\NTF.pack with PFM. Click on Choose a Pack Action and mark movie. Save as NTF.pack in your desktop. Then take it and copy back in [NTW]\data\NTF\ replacing the older NTF.pack. Try again. Now it does not matter if you edit user script, since the NTF.pack file is a "movie" type, the game will be forced to load it eitherway."

apollo7100
21-05-2010, 11:37
a prosze bardzo...

"Problem: Gra uruchamia się normalnie, ale jakby nic sie nie zmienilo, to jest jakby mod nie było.
Powód: Gra nie ładuje NTF.pack
Rozwiązanie: a)Otworz user.scrip.txt i zmień go do formatu Unicode. b) Zrobić NTF.pack typu "movie" . W tym celu:
Otwórz [NTW] \ data \ NTF \ NTF.pack z PFM. Kliknij na "Wybierz Action Pack" i zaznacz "film" . Zapisz jako NTF.pack na pulpicie. Następnie skopiuj go ponownie do [NTW] \ data \ NTF \ zastępując starsze pliki NTF.pack. Spróbuj ponownie. Teraz to nie ma znaczenia, czy edytować skrypt użytkownika, ponieważ plik NTF.pack jest typu "move" , gra będzie zmuszony do załadowania eitherway.

WOJOWNIKH
21-05-2010, 18:48
@up
Tłumacz google?
Pytanie o instalacje(gdzie?) pozostało...

AgentMax
03-06-2010, 14:17
Gdzie znajdę skin kanonierów Artilerre a Pied?

KLAssurbanipal
03-06-2010, 21:59
Konkretnie jaki reskin? podsatwowi są przecież w NTW.

Vaniol1
17-06-2010, 11:45
gdzie moge znaleść tekstury dział okrętowych ?

pawelK
14-07-2010, 19:39
próbuję zmienić ilość ludzi w oddziale mam PFM for NTW v1.5.7. I nic sie nie dzieje dlaczego?. Jakieś pomysły?

Windmaker
01-08-2010, 11:42
Ja mam takie pytanie - w jaki sposób mogę zmienić ilość tur przypadających na rok? Obecnie jest 2x12 a ja bym sobie chciał ustalić przynajmniej 4x12 - gra jest dla mnie za krótka. Jakim programem i w jakich plikach trzeba to zmienić? A może istnieje narzędzie jakieś, które zrobi to automatycznie - znalazłem takie coś do Empire Total War i działa świetnie, ale do Napoleona nic nie znalazłem.

artilery detonator
08-10-2010, 13:58
W modach jest znacznie obniżona skuteczność ognia mimo, że wartość accuracy tylko nieznaczeni różni się od wanili, jak został uzyskany ten efekt?

a drugie pytanie to jak usunąć smugi?

stypek
09-10-2010, 06:13
jak zwiększyc ilość dział w oddziale?? w calej grze?

stypek
20-01-2011, 19:29
czy jest możliwość zmiany topografii terenu na mapie kampanii??

Ziuk
06-12-2011, 22:04
Nie można edytować terenu na mapie kampanii.

Elhior
06-09-2012, 15:55
Nie można edytować terenu na mapie kampanii.

A co można zrobić z mapą? Można ją na przykład powiększyć? Czy też sprawa jest tak samo beznadziejna jak w Empire?

Salvo
06-09-2012, 18:22
Czy też sprawa jest tak samo beznadziejna jak w Empire?
Jest identycznie.
Zaawansowane modowanie mapy kończy się na Medievalu 2, podziękowania ślij do CA ;)

Elhior
07-09-2012, 08:04
Czy też sprawa jest tak samo beznadziejna jak w Empire?
Jest identycznie.
Zaawansowane modowanie mapy kończy się na Medievalu 2, podziękowania ślij do CA ;)

Brak słów. Czy oni nie chcą zarobić? Przecież wydanie narzędzia do modowania i nakłady na to mają się nijak do wydania np Rome 2, a wiadomo że dzięki modom tytuł "żyje" jeszcze długo.
Ja niedawno kupiłem sobie medka+kingdoms, bo wiedziałem że jest sporo ciekawych modów.

Sory za off, ale ręce opadają.

Domyślam sie że Rome 2 też nie da takiego narzędzia jak w medku?

Salvo
07-09-2012, 09:17
Mody w gruncie rzeczy to wciąż nisza, więc CA postanowiło olać sprawę. Chwała, że moderzy i tak tyle wyciągneli z gry.

Rome 2 pod wieloma względami ma być rewolucją, miejmy nadzieję że to prawda i wpłynie na politykę wspierania modyfikacji.

Niko
30-10-2012, 15:11
Mam pytanie. Które tabele odpowiadają za wygląd jednostki, uzbrojenie itp?

Są jeszcze jakieś oprócz tych:

unit_stats_land
unit_to_unit_abilities_junctions
units
units_to_exclusive_faction_permissions
units_to_groupings_military_permissions

Chodzi mi głównie o wygląd jednostki.

Salvo
30-10-2012, 15:36
Wygląd zależy od modelu i teksturki, a to już sprawy graficzne ;)


unit_stats_land - statystyki jednostek
unit_to_unit_abilities_junctions - zdolności jednostek
units - statystyki jednostek
units_to_exclusive_faction_permissions - przypisanie jednostek wyjątkowych danym frakcjom
units_to_groupings_military_permissions - jednostki przypisane do danych grup rekrutacyjnych np. poland_home_regions

Jedyne co możesz w tych plikach zmienić (graficzne kwestie) to poziom dyscypliny (w statystykach-zależy od tego jak będą stać, dłubać w nosie, rozglądać się, trzymać broń) i trzymana broń (znowu statystyki).

Niko
30-10-2012, 16:01
A jeżeli zmienię jakaś wartość w tych tabelach i zapiszę to to zadziała? Czy muszę tworzyć oddzielnego moda?

Salvo
30-10-2012, 19:33
Oczywiście, że zadziała, radzę tylko zrobić kopię zapasową ;)

Nie mam N:TW, ale w E:TW musiałbyś zmienić tabele w najnowszym packu patch( nadpisuje orginalne - coś w tylu działania moda), powinno być tak samo.

Osobiście radzę zrobić moda, sam pack z tabelką którą zmieniasz (wystarczy tylko zmieniony wiersz, reszta będzie z orginału).

Niko
30-10-2012, 19:51
Dzięki za odpowiedź.

Udało mi się już zrobić "moda" który zamienia lance na piki dla husarii :D
Chciałem jeszcze zmienić teksturę zbroi husarskiej.

A da się stworzyć nową broń (np pike tylko zmienić jej teksturę)? Chciałbym zrobić kopie husarską :D

PS: Dałem te pytania w dziale napoleona gdyż w dziale Empire nie ma takiego tematu a Napoleon jest podobny w modowaniu do empire więc nie widziałem potrzeby tworzenia nowego tematu ;)

Salvo
31-10-2012, 10:32
Bronie też można modelować i dodawać.

Niko
08-12-2012, 16:14
Która tabela odpowiada za mini mape podczas bitwy? Mam La montée de l'Empire 4 i ta mini mapa nie za bardzo mi odpowiada. :D

Ateista
21-01-2013, 15:43
jak zmniejszyć siłę ognia artylerii/statków.

Salvo
21-01-2013, 19:49
Nie mam N:TW, ale gra jest analogiczna do E:TW.
Tu masz poradniki. O okrętach jest np. w units stats naval, chyba tam znajdziesz odpowiedź ;)
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=250&t=5711

Shay Ruan
01-06-2013, 11:47
Nie wiem czy to dobry temat, ale mam ważne pytanie. Gram w Dartmoda do Napoleona, i są tam te sejwy rozszerzające armie do 40 oddziałów w jednej. Na moje nieszczęście wszystkie zawierają cele kampanii typu podbij 60 regionów. Nie lubie tak grać i wole kampanie historyczne, mniej regionów do podbicia itd. Wie może ktoś siedzący w tym temacie jak stworzyć taki sejw, aby opierał się na kampanii historycznej danego państwa i zawierał tą możliwość grania 40 oddziałami w jednej armii?:)

Salvo
18-06-2013, 14:41
Niestety nie wiem :(

Ale co Ci przeszkadza grać na 60? Ja tam na warunki zwycięstwa nigdy nie patrzę, w każdym TW ich idea z założenia jest niehistoryczna (pomijając Francję :D ) ;)

Shay Ruan
15-07-2013, 17:38
Mam pytanie odnośnie mechanizmów odpowiedzialnych za przybywanie posiłków w trakcie bitwy(zaznaczam że gram na 40 units). W Darthmodzie jest tak, że w miarę wykruszania się pierwszej armii przybawają na pole bitwy kolejne jednostki. Fajne rozwiązanie bo zapewnia płynność rozgrywki. Po dodaniu submoda Bran(zapomniałem jak dalej) na ulepszone ai, artylerie itd posiłki przybywają od razu. Powoduje to duże spadki płynności, gdy na na placu boju znajduje się ponad 30 tys luda. Czy jest możliwość edycji tego zachowania i jak to zrobić jeśli jest to możliwe?

PS: Liczę Salvo, że mnie poratujesz w związku z tym problemem :D

Salvo
16-07-2013, 16:36
Za dużo wymagasz, więc muszę Cię rozczarować ;) . Nie wiem gdzie się zmienia takie rzeczy, modować skończyłem na długo zanim rozgryźli modowanie ilości jednostek w czasie bitwy :/

Bran widocznie tak zmienił i trzeba się do tego przezwyczaić, lub poprosić autora o zmianę. Teoretycznie jeśli znasz się na modowaniu możesz spróbować otworzyć jego pack i wykasować pliki odpowiedzialne za ilość jednostek na polu bitwy (nie wiem jakie to są, lecz metodą eliminacje może bym potrafił wytypować, bo jego pack zapewne zawiera tylko rzeczy, które on zmienia - ale to tylko zgadywanki).

Shay Ruan
16-07-2013, 19:10
Musze to sprawdzić,bo nawet nie wyobrażam sobie jaki musi być komputer aby uciągnąć to;/

Shay Ruan
19-08-2013, 12:20
Może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zmienić celność artylerii w Napoleonie?

marko1805
19-08-2013, 12:46
No własnie , a jak sprawdza się AI bitewne w submodzie Brana bo waśnie myslę o powrocie do Napoleona.

Shay Ruan
19-08-2013, 12:55
Właśnie mam z nim problem, niby jest świetne, wojska maszerują linią, jazda nie leci na pałe i w ogóle trzyma kapitalny poziom. Ma też bugi;/ Problem z szarżą kawalerii, koniki sie zatrzymują przed celem. Jest za dużo kasy, po 2 latach miałem milion i to posiadając 4 prowincje. No i najgorsze spam armii, komuter wystawia kilkadziesiąt pełnych armii po kilka(co najmniej 6) w jednym miejscu. Nie niem co zrobił Bran ale zmieniono zasady przybywania posiłków. Dawniej w miare wykruszania się armii wchodziły następne jednostki na plac boju. Teraz wchodzą wszystkie na raz. Powoduje to (grając na 40 unit sejwie), że na placu boju może znajdować się nawet z 50 tys wojska. Nie wiem jaki komputer to wytrzyma, u mnie przy 30 tys wojsk zamierają animacje. Zainstalowałem to na najnowszą wersje DM Epic coś tam. Słyszałem, że na starszych wersjach lepiej to działa i nie ma tylu bugów, ale problem jest taki, że nie mam skąd ściągnąć starszych wersji.


EDIT: Właśnie dlatego staram się zmodować sobie DM samemu, ale potrzebuje pomocy :D

marko1805
19-08-2013, 13:25
A jak z walką ogniową, jest dłuższa wymiana ognia, czy od razu ruszają na bagnety jak to było we wcześniejszych wersjach Brana?

Shay Ruan
19-08-2013, 13:52
Jest, zauważyłem, że atakują bagnetami tylko gdy mają dużą przewagę, no i gdy szturmują forty.


EDIT: Zdobyłem LandUnitEditor, pytanie brzmi, który pack musze rozpakować aby dobrać się do statystyk jednostek w DM?

EDIT2: Dobra, rozgryzłem to :D Jak będe miał pytania to dam znać.

EDIT3: Chyba nie da sie tego edytować tym programem bo wyskakuje błąd ;/

Salvo
19-08-2013, 14:18
który pack musze rozpakować aby dobrać się do statystyk jednostek w DM?
A otwórz je DBEditorem. Staty jednostek zawsze da się zmodować.

marko1805
19-08-2013, 14:24
Po co Ci LandUnitEditor ?, do tego trzeba PFM pod Napoleona i tam edytujesz statystyki.

Shay Ruan
19-08-2013, 16:07
Dobra mam zasadnicze pytanie. Jeśli chce edytować przez PFM statystyki jednostek w Darth Modzie to musze otworzyć unit_stats_land znajdujące się w data.pack czy może znajdujące się w DMN_DarthMod_Napoleon.pack. Kiedy próbuje otworzyć to drugie to mnie wywala. Wiem, że te pytania mogą wydawać się banalne, ale kto pyta nie błądzi :D

Edit: Salvo DB Editor chyba nie działa pod napoleona.

Edit2: Ehh chyba trzeba otworzyć tabelke units_stats_land_tables zawartą w DMN_DarthMod_Napoleon.pack. Tylko jak to zrobić, bo kiedy staram się przez PFM to wyskakuje takie coś: "Wystąpił nie obsługiwany wątek w aplikacji. Jeśli klikniesz przycisk Kontynuuj, aplikacja zignoruje błąd i podejmie próbe kontynuacji. Jeśli klikniesz przycisk zamknij, aplikacja zostanie natychmiast zamknięta. Indeks wykraczał poza granice tablicy."

Edit3: Problem rozwiązało ściągnięcie nowszej wersji PFM :P

Edit4: Teraz już wszystko wiem, posiedzę nad tym z tydzień i mam nadzieje, że rozgryze to równie dobrze jak Bran hehehe

Salvo
19-08-2013, 18:38
Myślałem, że podN:TW też jest DBeditor, sam grynie mam ;)

Jeśli chcesz zmienić coś w plikach z moda edytuj w plikach moda. Gdybyś chciał oprzeć się na plikach z podstawki otwórz tabele z najnowszego packa z patchem.
Szczęśliwego modowania :D

Shay Ruan
19-08-2013, 19:26
Dzięki wielkie za rady i pomoc :)

EDIT: Wiecie może, które pliki odpowiadają za to jakie jednostki werbuje ai podczas kampanii? Chodzi mi o to aby ograniczyć werbowanie milicji a wymusić werbunek lepszych jednostek.

Shay Ruan
25-08-2013, 21:46
Mam pytanie w związku z tabelką kv_morale_tables. Tabelka ta ma wpływ jak rozgryzłem na morale, pojawiają się w niej wartości od liczb na minusie do liczb na plusie. Chciałbym wiedzieć co oznaczają te wartości na przykładzie ume_concerned_general_dead. Linijka ta posiada wartość -2 i odpowiada prawdopodobnie za morale spowodowane śmiercią generała. I tu pojawia się moje zasadnicze pytanie. Czy im mniejsza ta liczba, powiedzmy -6, -10, -50 to zaniepokojenie wojsk jest mniejsze czy może jednostki są bardziej zaniepokojone śmiercią dowódcy?

Salvo
26-08-2013, 07:21
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?452484-DJ-s-Beginner-Tutorial-To-Modding-Creating-Your-Own-Unit
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?444660-HOW-TO-CREATE-CUSTOM-UNIT-step-by-step-(Part-1)
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?340596-How-to-create-a-custom-unit-in-NTW

Poszukaj, może znajdziesz odpowiedź.

Shay Ruan
26-08-2013, 12:20
Niestety nie ma nigdzie poradnika odnośnie morale i ogólnie ai. Będę musiał robić metodą prób i błędów.

Shay Ruan
10-10-2013, 11:46
Jako, że modowanie nawet ładnie mi idze postanowiłem dodać płaszcze zimowe wojskom francuskim.Wie ktoś jak to zrobić? Są mody ale dodają tylko płaszcze dla Prus i Rosji. Chciałem znaleźć coś na TWC, co ułatwiło by mi pracę ale ostatnimi czasy to forum albo praktycznie mi nie chodzi, albo nie da sie go przeglądać bo ładowanie stron trwa z 10 minut. Prosze o pomoc :D

Shay Ruan
26-03-2014, 09:40
Witam po kilku miesiącach mam kolejne pytanie odnośnie modowania Napoleona. Jak można wyłączyć friendly fire dla ai? Komputer potrafi ustawić kilka batalionów tak, że się pokrywają i strzelają jeden do drugiego. Chce to ograniczyć.

Wonsz
03-04-2016, 11:48
Witam, chciałem zwiększyć ilość chłopa w oddziale przy pomocy "pack file manager". Udało się, podniosłem ich ilośc dwukrotnie, tyle że działa to tylko na mapie kampanii, bo każda bitwa jaką próbuję stoczyć wyrzuca do pulpitu. Trzeba coś jeszcze ustawić?

royal1410
07-07-2016, 11:14
Mam pytanko odnośnie plików: gdzie znalezć plik/i z listą nazwisk generałów występujących w podstawce Napka? - bo przecież musi być to plikach, bo w modach są inni generałowie możliwi do rekrutacji, więc na bank musieliście majstrować w plikach.

A ha w którym modzie są nowi generałowie?- których nie było w podstawce.

Hayek
29-11-2017, 18:38
Jak mogę zmodyfikować już istniejący mod, ale tylko w szczegółach np. możliwość edycji limitu jednostek i kosztu? Wykonuję to poprzez PFM i zapisuję jako nowy mod, jednak nie chce mi się to uruchomić z resztą modyfikacji.

Barin
09-12-2017, 11:24
Chciałbym tak zmodyfikować grę, żeby wybrane przeze mnie jednostki angielskie z kampanii hiszpańskiej były też dostępne w kampanii europejskiej. Czy to możliwe? Jak się za to zabrać?

NORBI44
30-10-2021, 21:50
Hej. Witam. Stara sprawa. Rome i odziały z gwiezdnych wojen, nagie dziewczyny w rydwanach itp. ma ktoś tego linka jak w tym pogrzebać?

Desperado32
02-04-2023, 21:01
Czy ktoś wie gdzie w Napoleonie odnaleźć plik odpowiedzialny za długość oblężeń? Bardzo mnie denerwuje, że big star fort(czyli najbardziej wypasione umocnienia) w dajmy na to Gibraltarze wytrzymuje jedynie dwie rundy oblężenia. To bardzo mało czasu na reakcje czy odsiecz. Stanowczo za mało. Chciałbym to zmienić. Od niedawna moduję na swój użytek Napoleona. Bazuję na wersji; Napoleon Imperial Edition wzbogaconej najnowszym Darth Modem, od niedawna dorzuciłem jeszcze submod Brana. Zmieniłem już wiele, ulepszając rozgrywkę w wielu aspektach ale tych oblężeń nie umiem rozgryźć choć grzebię w plikach wzdłuż i wszerz... A teraz inna sprawa; Czy można zadziałać tak by we wszystkich prowincjach można było wybudować po cztery budowle? Jest to osiągalne czy nie? Na koniec pytanko jak wydłużyć czas gry? Dajmy na to zrobić cztery rundy na miesiąc zamiast standardowych dwu. Czy to możliwe?