PDA

Zobacz pełną wersję : Naruszanie prywatności na You Tube



kretu19955
26-05-2010, 18:34
...

Mafarus
26-05-2010, 18:52
Usuną z YT to wrzucą na wrzutę albo inną stronkę, ale wydaje mi się że napisanie do suportu ma sens

nudek
26-05-2010, 18:55
Owszem zostanie, ale to trochę potrwa... Youtube ma codziennie masę takich zgłoszeń, więc myślę, że nie prędzej niż za 5 dni to usuną. Jeśli film rzeczywiście narusza Twoją prywatność lub obraża Cię i znasz autora możesz go pozwać.

Sam Fisher
26-05-2010, 18:57
Zostałem bez wiedzy i zgody nagrany, mało tego filmik trafił na YT. Oczywiście zgłosiłem to jak pisało tylko moje pytanie: Czy to ma sens? Czy mam jakiekolwiek chodźby najmniejsze szanse, że filmik zostanie usunięty z serwisu?
Kazda osoba ma prawo do prywatnosci. Jesli uwazasz to za naruszenie Twoich dobr osobistych to powinni uznac Twoje zadanie za zasadne.

MateuszKL
26-05-2010, 19:09
Trzy opcje:

1. Zgłaszasz filmik jako nadużycie z wielu kont, co przyspiesza reakcję władz jutuba. Poproś o zgłoszenie tego filmiku także przez swoich znajomych.

2. Rozwiązujesz sprawę na drodze prawnej, załatwiasz papiery od psychologa (jak bardzo Cię to skrzywdziło itp...) i wyłudzasz kilka tysiaków. ;) Oczywiście od szmaciarza, który nie szanuje prywatności, a więc bez rozterek moralnych.

3. Rozwiązujesz sprawę siłowo - forma wedle woli.

Dagorad
26-05-2010, 19:36
Możesz też rozpętać piekło zakładam że masz mniej niż 18 lat więc wchodzisz na jakąś stronę typu poszukiwacze afery ala TVN i piszesz do nich jak to jesteś skrzywdzony, że masz myśli samobójcze itd. Jak szybko nie usuną na YouTube wyślij im normalnie wiadomość że planujesz wejść na drogę prawną i ich pozwać za zamieszczenie filmiku z twoim udziałem bez twojej wiedzy który dodatkowo ciebie poniża itd.

voitek
26-05-2010, 20:19
Mam nadzieje, ze to nie filmik z gra w "sloneczko"

Witold
26-05-2010, 22:02
To teraz przeprowadz z nią pouczającą rozmowę, ale wkręć ją tak aby została zgaszona na wieki wieków.

voitek
26-05-2010, 22:41
Wyslij Witolda przebranego w czarne kimono, ktory powie, ze jest japonskim bogiem smierci

Tur
26-05-2010, 23:54
Podaj adres filmiku :lol:

KLAssurbanipal
27-05-2010, 00:00
Że tak spytam co to za filmik? Szczymryj? :D
Powiem ci szczerze, że może być problem z tym. Jeśli skasują na YT to na bank ktoś kto obejrzał zrobił kopię i wrzuci na inny serwis. To walka z wiatrakami. ;)

Haller
27-05-2010, 05:29
A co ty się bedziesz przejmował kretu :) podejdź do niej, wyjedź z dyńki i powiedz, że to za naruszenie mojej osobistości, nie będzie miała nic do gadania :)

MateuszKL
27-05-2010, 09:11
I przede wszystkim: to jest tak, że filmik został wstawiony tylko w celu zrobienia Tobie na złość, czy znalazłeś się tam przy okazji?

Hetman
27-05-2010, 19:23
No no kretu wyobrażałem sobie Cibie inaczej ^^ po za tym według mnie masz pewną nominację oscarową w kategorii pierwszoplanowej :P- żartuje nic nie widziałem, nic nie słyszałem

Coś dla Ciebie można składać! Ja bym tak zrobił by gówniara następnym razem pomyślała co robi - po co używać przemocy fizycznej, która na krótko skutkuje i jeszcze tobie się oberwie (w sensie prawnym) - lepiej dopieprzyć prawnie co zaboli mocniej obszczymura/urkę ->

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Nie lepiej to co jest wytłuszczonym drukiem osiągnąć niż to co Ci niektórzy światowcy proponują?

Amrod
27-05-2010, 19:36
Ojej, od razu kodeks karny, jeszcze znajdź mi przesłankę, skoro nie wiesz co na tym filmiku jest (a nawet pomijając to). To nie ten przepis Hetmanie ;) Jakby nie można z art. 23 i 24 KC. Równie skuteczny a i łatwiejszy w dochodzeniu. No tak, ale postraszyć KK to bajka i inaczej brzmi :)

tomsn
27-05-2010, 21:37
eee, zostań gwazdą internetu!

"hello, my name is Boxxxxxxyyyyyy"

Rafa
27-05-2010, 22:16
Mi ktoś założył konto na n-k, to tam jak napisałem do adminów to zareagowali dopiero za jakieś parę miesięcy... Ale na YT może być szybciej.

Btw. to są idioci, takim to zbytnio nic nie pomoże.

Hetman
27-05-2010, 23:30
Ojej, od razu kodeks karny, jeszcze znajdź mi przesłankę, skoro nie wiesz co na tym filmiku jest (a nawet pomijając to). To nie ten przepis Hetmanie ;) Jakby nie można z art. 23 i 24 KC. Równie skuteczny a i łatwiejszy w dochodzeniu. No tak, ale postraszyć KK to bajka i inaczej brzmi :)

Wiedziałem, że jakiś cwaniak się znajdzie ^^ ja na swoim kierunku mam tylko administracyjne :P


Ale na YT może być szybciej.

Na YT jeśli zgłaszasz naruszenie zasad to w ciągu 24h usuwają.

KLAssurbanipal
28-05-2010, 11:38
No przyznaj się kim jesteś... Szczymryj, Czosnek, Waszka G czy może coś innego? :D

MateuszKL
28-05-2010, 13:59
Aż tak mnie nie naruszyła, żeby zgłaszać to na policję, jednak wystarczająco na support YT. Mi wystarczy jak ona nie będzie miała życia w szkole i będzie błagać o przebaczenie. Na szczęście oglądalność jest niska - 84 wyświetlenia w ciągu tygodnia.

Szalona osiemnastka też tyle miała w takim czasie. I mniej więcej wtedy trafiła na wykop... ;) Popularność filmików przed ewentualnym wykopo-insomniowo-[wstaw nazwę innego niszowego serwisu] boomem, jest tylko kwestią otagowania.

Nie żebym Cię straszył. Możesz nam coś opowiedzieć o tym filmiku?

KLAssurbanipal
28-05-2010, 18:09
Każde naruszenie czyjejś przestrzeni można zgłaszać już na policję. :)