PDA

Zobacz pełną wersję : POLSKA - jednostki specjalne "KMIECIE"/ Czeladź ?



kirlan
28-05-2010, 17:58
czy faktycznie są takowi?
jak ich się rekrutuje ? zalety wady, statystyki ?
może jest gdzieś info (3 dzień szukam i nic)

================================================== ========================
EDYCJA (piszę już po znalezieniu rozwiązania więc dla porządku i dla innych z podobnym problemem )
Załączam przycięty nieco zrzut ekranowy. Jak przekonacie się dalej "kmiecie" to mój błąd, zaś "czeladź" okazała się błędem / niespójnością spolszczenia gry.
Zatem przy wyborze frakcji wygląda to tak:
(czytajcie pierwsze pełne zdanie w opisie, zwłaszcza fragment wskazany kursorem)

http://krajoznawiec.republika.pl/storage/totalwar/forum/kmiecie/czeladz.jpg

Jak widać w opisie mamy "polską czeladź"
W GRZE ZUPEŁNIE INACZEJ NAZWANO TĘ JEDNOSTKĘ !!! (o czym wiem dopiero teraz)
No i początkowo nie była dostępna, a nie wiedziałem czemu i jak długo. Nie uśmiechało mi się granie w ciemno. Stąd mój post pytający.

Kretson
28-05-2010, 19:24
O ile mi wiadomo nie egzystują takowi.

pitagoras14
28-05-2010, 19:53
w podstawce na pewno nie ma takich. w modzie xl tez nie ma kmieciów.

ponury
28-05-2010, 22:08
KMIECIE niema ,a szkoda

Frutis
29-05-2010, 16:21
"Kmiecie" to z tego co pamiętam po prostu "chłopi", a takowi przecież są :D

kirlan
31-05-2010, 16:21
:? UPS SOOORY :oops: POMYŁKA
chodziło mi o CZELADŹ a nie o kmieci
- dopiero teraz to dostrzegłem
***
więc jak to z tą
C Z E L A D Z I Ą ???
Rekrutował ktoś coś takiego?
(mam Medieval + Viking)

Skierosiek
24-06-2010, 09:18
Witam

W instrukcji czy w jakimś opisie jest podana taka sentencja , że w Polsce można rekrutować jako specjalną jednostkę coś ala czeladź ale nie spotkałem się z takową-nie wiem czy to błąd w grze czy pomyłka twórców.

29.06.

Właśnie skojarzyłem, że Polska może wyprodukować jakąś specjalną jednostkę jeździecką, która się jakoś tak nazywa- nie czeladź ale coś tak "swojsko" :) dziś w domu sprawdzę i napiszę :)

30.06.

Polscy Wasale - tak się nazywa ta formacja jeździecka- nie wiem czy to właśnie wasale mieliby być tą specjalną polską jednostką(szkoda, że nie husaria jak już) ale to jedyna taka "polska" jednostka.
pozdrawiam

kirlan
07-07-2010, 12:57
:!: DZIĘKI Skierosiek ! :!:
:D :D :D
Rad jestem ogromnie z tej informacji !
:D :D :D
--------------------------------
Jeszcze jedna mała prośba / pytanie
Może ktoś wie
:?: jakie są wymagania do zbudowania tej jednostki? (budynki, rok dostępności)
:?: a może zna ktoś cechy tej jednostki / statystyki , zdolności specjalne / bonusy ?

Skierosiek
19-07-2010, 11:39
jak dam radę i uda mi się na moim laptoku zrobić screena to dam link ewentualnie napisz pw z mailem to prześlę cechy jednostki-swoją drogą nie była jakaś oszołamiająca ta jazda-ale zawsze "nasza" :)

23 lipca:

niestety na moim laptoku coś nie mogę zrobić printscreena więc jak usiądę pograć to po prostu przepiszę cechy jednostki

kirlan
31-08-2010, 08:39
PRIMO: Jeszcze raz dzięki Skierosiek!

JAK JUŻ Skierosiek PISAŁ CHODZI O "POLSKICH WASALI" - W GRZE SĄ TACY WŁAŚNIE
przypominam: na ekranie wyboru frakcji jest mowa o "polskiej czeladzi" (patrz pierwszy post część wyedytowana)
=================
nie wiem jakie mają wymagania / budowle POLSCY WASALE ale mnie udało się ich rekrutować w prowincji/województwie z następującymi budowlami:
(oczywiście nie wszystkie są bezpośrednio, lub choćby pośrednio potrzebne, ale nie mam całkowitej pewności które / na jakim poziomie, więc podaję wszystkie dla porządku)
1) zamek (poziom: "zamek")
2) łuczarz
3) pracownia zbrojmistrza
4) pracownia miecznika
5) gildia wytwórców włóczni
6) straż miejska
7) kupiec
8) karczma
9) pałac królewski
10) ulepszone gospodarstwo +20%
11) mistrz hodowca koni
12) fort graniczny :mrgreen:
Co do fortu granicznego i kupca to raczej bez znaczenia, ale wiem na przykład na 100% że do rozbudowy (a może i w ogóle budowy) hodowcy koni potrzeba minimum "gospodarstwo +20%" a bez hodowcy z kolei praktycznie nie można rekrutować kawalerii (poza "rycerzami królewskimi" bodajże). Czy wymóg ten dotyczy POLSKICH WASALI - nie wiem. Nawet straż miejską o ile pamiętam trzeba budować żeby budować a może rozbudować budynki regularnego wojska. Jak ma ktoś link do drzewka technologicznego niech poda ( tylko błagam: nie pdf - u mnie połowa linków z forum odnoszących się do pdf nie chodzi za groma nie wiem czemu / może antywirus histeryzuje, albo wersja readera skopana)
-----------------------------------------------------------
druga sprawa to kwestia daty:
u mnie jeszcze w 1204 roku rekrutacja POLSKICH WASALI była nie możliwa
jak tylko wskoczyło 1205 pojawiła się opcja rekrutacji:
================================
teraz część przyjemniejsza czyli POLSCY WASALE z bliska

1) W OKNIE REKRUTACJI (wskazani kursorem)
http://krajoznawiec.republika.pl/storage/totalwar/forum/kmiecie/wasale%204.jpg

.................................

2) CHARAKTERYSTYKA (oddział zaznaczony na pasku armii, standardowa wielkość początkowa 40 jeźdźców) [[ tym dodatkowo ulepszyłem pancerz]]
http://krajoznawiec.republika.pl/storage/totalwar/forum/kmiecie/wasale%201.jpg

...............................

3) NA POLU WALKI (wszystkie widoczne oddziały)

a) z dala
http://krajoznawiec.republika.pl/storage/totalwar/forum/kmiecie/wasale%203.jpg

......

b) z bliska (wskazana karta jednostki i te na lewo, jak widać tym też ulepszyłem pancerz ale nie aż tak dobrze)
http://krajoznawiec.republika.pl/storage/totalwar/forum/kmiecie/wasale%202.jpg

===========================
użycie w bitwie
Po dodatkowym opancerzeniu całkiem nieźle radzą sobie z KAŻDYM przeciwnikiem. Oczywiście w starciu z mongolską ciężką kawalerią , rycerzami królewskimi czy zakonnikami - kawalerzystami ponoszą spore straty, ale nie jest źle. Zresztą POLSKIMI WASALAMI łatwo odskoczyć od ciężko opancerzonej konnicy wroga. Niejednych włóczników już rozjechałem nimi, nawet tych podrasowanych. O masakrowaniu piechoty (nawet piechoty bizantyjskiej) i pieszych łuczników oraz rozwałce wszelkich machin z załogami pisał nie będę bo to oczywiste. Natomiast warto podkreślić że czasami udaje się wmanewrować nawet konnych łuczników w starcie bezpośrednie - POLSCY WASALE nie mają żadnej broni strzelającej / miotającej ale są dość szybcy i raczej zwrotni. Oczywiście nie tak bardzo jak konni łucznicy ale przy ciężkich pancernych "królewskich" mkną jak strzała obok wołu. No i są stosunkowo niedrodzy w rekrutacji i utrzymaniu.
....
Ogólnie dobrze mi się gra POLSKIMI WASALAMI. 8-) Polecam też innym. Szkoda tylko że nie zostali w polskiej wersji nazwani SZLACHCICAMI albo SARMATAMI - było by to chyba bliższe charakterystyce jednostki choć może deko niezręcznie brzmiące jako "typ broni / oddziału zbrojnego" zamiast warstwy społecznej.
...
.... albo
jak chciał Skierosiek nazwać ich HUSARIĄ w końcu jednostka ma kopie i pochodzi z niższej części stanu szlacheckiego, a podobno historyczni polscy husarze początkowo nie mieli "skrzydeł" więc by pasowało !!! :D

Dunkel
21-09-2010, 13:59
no wiesz, raz zagrałem kampanię z "poprawionymi" polskimi wasalami, było bardzo fajnie, ale łatwość zabijania tez znużyła.
ogólnie trzeba wybudować drugi stopień stajni by posiąść tę jednostkę. Na podstawce są wasale dopiero od 1205, to któryś patch wprowadził to niby dla równowagi, choć mi się pamiętam grało znacznie gorzej. Odkąd gram tylko na modzie XL 3.0 to nie zaprzątam sobie tym głowy, wasale są od początku.

Skierosiek
22-06-2011, 09:08
Jednostką gra się dobrze aczkolwiek minusem jest moim zdaniem moment ich pojawiania się- za chwilę będzie kawaleria a w tym samym czasie są lepsi lecz drożsi bodajże "feudalni rycerze" ,taka ulepszona wersja wasali :) i wole ich :) dlatego też pytam dlaczego nie ma husarii!!!??? :)

Samick
22-06-2011, 13:58
dlatego też pytam dlaczego nie ma husarii!!!???

Czemu? Bo gra się kończy w 1453 roku, to trochę za szybko jak na Raców w Koronie, których znamy z bitew pod Orszą czy Obertynem. A to automatycznie wyklucza husarię, którą znamy z XVII wieku.
Na pocieszenie dodam, że istnieje świetny mod do Medka o nazwie Pike&Musket w wersji 1,5. Warto w niego zagrać z uwagi na... Z uwagi na... Hm... Na wszystko!! Według mnie jest to najlepszy mod pod Medka I jaki wyszedł. ;]

22-06-2011, 14:04
Rzekłeś samą prawdę o Szlachetny, Medek 1 bije i tak na głowę swojego młodszego bękarciego brata z dopiskiem 2, gdyby nie moderzy gra byłaby do... :D