PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Pytanie odnośnie wojska



tomcio.123
31-05-2010, 08:22
Witam, zacząłem grać w Rome: TW i mam pytania.
1. Gdzie w pliku zmienić aby armie były jeszcze większe bo w grze w opcjach można zrobić 20, 40, 80, 160 jednostek wojska, a chciałbym więcej, i czy większa musi już mieć 320?
2. Jak szybciej rekrutować wojsko (lub jaki jest na to kod) tzn. tak aby po 1 turze nawet te w kolejce się wyprodukowały.
3. W jakim pliku edytuje parametry jednostki.

I jeszcze odnośnie pliku descr_strat

coś skopałem przenosząc Tracje do odblokowanych, jak w pliku Tracja powinna oryginalnie wyglądać bo u mnie jest tak:


playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
end
unlockable
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_cities
end
nonplayable
romans_senate
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
end

Oreius11
31-05-2010, 13:43
1. Na to pytanie akurat nie znam odpowiedzi...może jakiś mod zmienia, nie ktoś inny się wypowie. Ja jedynie powiem, że nie ma co zmieniać jednostek, np. na 300 ludzi, bo potem weźmiesz 15 takich jednostek i już się tnie gra. A jak chcesz mieć 2x2 i w każdej armii 15 jednostek po 300 ludzi to gra będzie się tnęła na maxa. Odradzam :).
2. Jest na to sposób. Musisz wejść do folderu, tam gdzie masz zainstalowanego Romka, potem folder data i plik export_descr_unit.txt. Tam masz spis jednostke, które są w grze. Przykładowo wybierasz Kawalerię Nilu (Nile Cavalry). Masz tam coś takiego:

type egyptian cleruch
dictionary egyptian_cleruch1 ; Nile Cavalry
category cavalry
class heavy
voice_type Light_1
soldier egyptian_cleruch, 40, 0, 4
mount generals horse
mount_effect elephant -8, camel -4
attributes sea_faring,hide_forest,frighten_foot,hardy
formation 1.5, 4, 3, 6, 5,square,wedge
stat_health 1, 2
stat_pri 12,46, no, 0, 0, melee, simple, piercing, spear, 0, 0.7
stat_pri_attr ap
stat_sec 10,13, no, 0, 0, melee, simple, piercing, sword, 0, 0.7
stat_sec_attr no
stat_pri_armour 8, 40, 0, metal
stat_sec_armour 0, 1, flesh
stat_heat -2
stat_ground 0, 6, -14, -6
stat_mental 25,normal,trained
stat_charge_dist 50
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 0, 570, 370, 60, 90, 570
ownership egypt

I w linijce stat_cost pierwsza z lewej cyfra to ilość tur. Tutaj jest to zero. Czyli jeżeli dasz do rekrutacji 6 oddziałów kawalerii nilu to w 1 turę wszystkie się zrekrutują. Jeżeli inne jednostki też mają ustawione na 0, także będą się rekrutowały wszystkie w 1 turze.
3. Właśnie w pliku w export_descr_unit.
4. Te frakcje powinny wyglądać tak:

campaign imperial_campaign
options bi
playable
romans_julii
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
greek_cities
macedon
pontus
armenia
dacia
scythia
thrace
numidia
spain
romans_senate
romans_brutii
romans_scipii
britons
slave
end
unlockable

end
nonplayable

end
Ja akurat mam moda SPQR, mogą być inne frakcje itd. ale to działa tak samo ;).

W sprawie pierwszego pytania, jeszcze poszukam, jak coś znajdę dam znać.

P.S. Na przyszłość uważnie szukaj tematów. Odpowiedzi na te pytania mogłeś poszukać tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=377 ;).

EDIT: Jednak w 1 punkcie nic nie można zrobić :(.

tomcio.123
31-05-2010, 16:17
Ok. dzięki za pomoc :) mam jeszcze jedno pytanie, bo w sumie to gram na zmianę raz dodatkiem Alexander a raz zwykłym Rome TW, i jeśli chodzi o Rome TW to chciałem się zapytać kiedy będzie dostępna do rekrutowania najlepsza jednostka dla rzymian tj. chyba kohorta elitarna.

Oreius11
31-05-2010, 16:20
Ta jednostka dostępna będzie po reformie mariusza, która ma nastąpić po kilkudziesięciu turach.(?)

tomcio.123
31-05-2010, 16:27
Ok. dzięki.

kuroi
31-05-2010, 17:01
Witam, zacząłem grać w Rome: TW i mam pytania.
1. Gdzie w pliku zmienić aby armie były jeszcze większe bo w grze w opcjach można zrobić 20, 40, 80, 160 jednostek wojska, a chciałbym więcej, i czy większa musi już mieć 320?
2. Jak szybciej rekrutować wojsko (lub jaki jest na to kod) tzn. tak aby po 1 turze nawet te w kolejce się wyprodukowały.
3. W jakim pliku edytuje parametry jednostki.

I jeszcze odnośnie pliku descr_strat

coś skopałem przenosząc Tracje do odblokowanych, jak w pliku Tracja powinna oryginalnie wyglądać bo u mnie jest tak:
1. Nie da się. Maksymalna ilość jednostek w oddziale to 242 i jest to zapisane w silniku gry. Zmienienie tego jest nielegalne.
2. W pliku export_descr_unit możesz zrobić, że wszystkie jednostki rekrutują się 0 tur.
3.export_descr_unit. Nie pytaj jak: W pliku jest prosta i przejrzysta instrukcja jak to się robi.

tomcio.123
03-06-2010, 15:14
Jeszcze pytanie odnośnie Kohorty Miejskiej, w trakcie walki zanim walczą mieczami (czy czymś tam podobnym) to rzucają takim oszczepem, jak go w tym piku export_descr_unit usunąć aby od razu gdy wydam rozkaz do ataku walczyli mieczami?

kuroi
03-06-2010, 15:18
Jeszcze pytanie odnośnie Kohorty Miejskiej, w trakcie walki zanim walczą mieczami (czy czymś tam podobnym) to rzucają takim oszczepem, jak go w tym piku export_descr_unit usunąć aby od razu gdy wydam rozkaz do ataku walczyli mieczami?
Znajdź tę jednostkę i spójrz na jej broń

stat_pri 18, 3, pilum, 35, 2, thrown, blade, piercing, spear, 25 ,1
stat_pri_attr prec, thrown ap
stat_sec 14, 3, no, 0, 0, melee, simple, piercing, sword, 25 ,1
stat_sec_attr no
Wykasuj "18, 3, pilum, 35, 2, thrown, blade, piercing, spear, 25 ,1"
oraz "prec, thrown ap"
i w ich miejsce wstaw "14, 3, no, 0, 0, melee, simple, piercing, sword, 25 ,1"
oraz "no"

W miejsce teraźniejszego "14, 3, no, 0, 0, melee, simple, piercing, sword, 25 ,1"
wstaw "0, 0, no, 0, 0, no, no, no, none, 25 ,1"

Mam nadzieję, że zrozumiałe :)

BTW. Jeśli chcesz by atakowali od razu mieczami (lub każda inna bronią przyboczną) to wystarczy, że przytrzymasz alt przy wydawaniu rozkazu ataku ;)

tomcio.123
03-06-2010, 16:55
Zrobiłem jak jest napisane, ale teraz walczą tymi oszczepami...

kuroi
03-06-2010, 20:04
Zrobiłem jak jest napisane, ale teraz walczą tymi oszczepami...
Gdybyś zrobił dokładnie jak napisałem, to nie mieliby tych oszczepów wcale. Coś musiałeś źle zrobić.

tomcio.123
04-06-2010, 08:50
Tak mam zrobione i nadal trzymają oszczep zamiast miecza...


stat_pri 14, 3, no, 0, 0, melee, simple, piercing, sword, 25 ,1
stat_pri_attr no
stat_sec 0, 0, no, 0, 0, no, no, no, none, 25 ,1
stat_sec_attr no

kuroi
04-06-2010, 09:40
Sprawdziłem, w tym pliku nie da rady tego ustawić. To, jaką mają broń pewnie jest połączone z modelem jednostki. Tak samo harcownikom nie można dać włóczni jako broni drugiej :/
W sprawie modeli jednostek Ci nie pomogę, nie znam się na tym.

tomcio.123
04-06-2010, 17:46
Ok. spoko to zrobię jak napisałeś, wydam rozkaz trzymając ALT i zaatakują mieczem.
Czy a da się jakoś odmłodzić generałów, ale żeby grać dalej na sejvie?

kuroi
04-06-2010, 18:56
Ok. spoko to zrobię jak napisałeś, wydam rozkaz trzymając ALT i zaatakują mieczem.
Czy a da się jakoś odmłodzić generałów, ale żeby grać dalej na sejvie?
Raczej nie.
Chociaż jest cheat (invulnerable_general X - nieśmiertelny generał (X – nazwa generała)) ale chyba nie działa.