PDA

Zobacz pełną wersję : Gra zwalnia po zniszczeniu muru fortu - nowe informacje.



sir.WiP
01-06-2010, 11:06
EDIT
Czytałem trochę oficjalne forum. Winą takiego zwalniania podczas bitew jest zmiana AI w patchu 1.6. Po zniszczeniu murów AI nie wie czy siedzieć w forcie, czy atakować i przez to gra zwalnia. Jakieś rady? Można jakoś wrócić do AI z poprzedniego patcha? A może jakiś mod? Proszę, pomóżcie.
Koniec edita.


Witajcie!
Dawno nie grałem w Empire, a teraz nie mogę wręcz.

Kiedyś nie było tego problemu, teraz zawsze oraz tylko, kiedy atakuję fort i zniszczę jeden z murów gra zwalnia przeokrótnie. W najzwyklejszej długiej kampanii czy pojedynczych bitwach oblężniczych, bez żadnych modów itp. Nawet na najniższych ustawieniach graficznych. Nawet w przypadku malutkich fortów ze stosunkową małą liczbą jednostek gra zwalnia. Przy najgorszych ustawieniach graficznych! Nawet kiedy komputer już się przegrupuje, przestanie ruszać, a jedynymi operującymi jednostkami jest moja artyleria ostrzeliwująca kolejny mur.
Łindołs XP 2GB ramu, GF9800GTX i Core Duo 2,66 GHz kiedyś spokojnie wystarczały do gry na wysokich ustawieniach. Teraz, chyba po jakimś patchu, a może po wgraniu tej indiańskiej kampanii, przestały.
Wyłączenie lub włączenie przyśpieszenia przez kartę graficzną efektów PhysX, niczego nie zmienia.

Macie jakieś pomysły, bo ja już nie? :(

Miejsca na dysku mam naprawdę sporo.

Przeinstalowałem grę, dalej to samo. Na dwóch czy trzech różnych sterownikach karty graficznej też się powtarza.

czobam
29-07-2010, 09:48
Witam.
Mam identyczny problem. Na Viście64, i7 920, 3x2gb, 285 gtx w trakcie zdobywania fortu łapie dramatycznego muła?!??? Oczywiście zmniejszenie ustawień grafiki nic nie zmienia. Pozdrawiam

sir.WiP
20-08-2010, 22:17
Problem występuje też na mapie kampanii, która lekko się rozkręci (gdzieś z 20 tur). Jest dużo jednostek, np. wroga, klikam na swoją i kiedy jeżdżę kursorem po polu ruchu jednostki co sekundę mam sekundową przerwę w działaniu gry. Jeśli nie ruszam kursorem to animacji mapy itp. nie przerywa.


Gra jest kompletnie niegrywalna przez to, a wcześniej tego problemu nie miałem. Oczywiście zmiana ustawień grafiki kompletnie nic nie zmienia. Kilka patchy temu nie miałem takich problemów, a teraz nie mogę sobie pograć, a bardzo bym chciał. Pomocy!

Gaius Julius
28-08-2010, 14:17
sprawdziliście chłodzenie? Może trzeba ten plastik zdjąć, może się przez niego dusi grafa?

sir.WiP
03-09-2010, 15:30
Napisałem dzisiaj maila do CDP. Zobaczymy co w przyszłym tygodniu odpowiedzą.



sprawdziliście chłodzenie? Może trzeba ten plastik zdjąć, może się przez niego dusi grafa?


Nie przeczytałeś tego co napisałem w pierwszym poście, prawda? :roll: