PDA

Zobacz pełną wersję : Dobra frakcja dla newbie



lordek
01-06-2010, 17:25
Krótko - kupiłem E:TW i szukam jakiejś frakcji dobrej dla kogoś, kto pierwszy raz gra w tę grę.

Demon
01-06-2010, 17:35
Trochę dziwny temat, no ale... Jak zaczynasz grę to najpierw przejdź wszystkie samouczki. Potem w kampanii ustaw sobie najłatwiejszy poziom i tutaj zależy jak chcesz grać. Najlepiej chyba gdybyś grał Wielką Brytanią, bo jest na wyspie, a na takim poziomie komputer nie załaduje armii na statek i nie zrobi ci desantu. Wtedy możesz skupić się na "walce" w Ameryce. Jeśli natomiast nie chcesz grać jako państwo z koloniami no to możesz zagrać Osmanami albo Szwedami, nie ma to większego znaczenia, bo na takim poziomie trudności moim zdaniem nie ma sensu i przyjemności z gry, no ale skoro grasz pierwszy raz...

sir.WiP
01-06-2010, 21:31
Maraci! Zdecydowanie. Gra toczy się tylko na jednym froncie i do wygrania jest jedna wojna. Z innymi państwami może być problem (np. Hiszpania), że nagle wszyscy dookoła wypowiedzą wojnę. Maratami postaraj się grać na normalnym poziomie trudności. Będzie łatwo. Przejdź najpierw samouczki - drogę do niepodległości.

Gaius Julius
06-06-2010, 17:26
dla newbie zdecydowanie frakcja, która nie ma rozległych terenów, nad którymi łatwo jest się opanować, ale która też jest silna hmmm trudno powiedzieć, Niderlandy, Prusy, Szwecja ew. Maraci

rtoip91
08-06-2010, 21:26
Dla początkującego odradzam Holandię. Jedna prowincja w europie i gdzie się nie ruszysz to wojna. Początkujący może tego nie ogarnąć.
Polecam Prusy lub Szwecję.

Twenner
22-06-2010, 07:49
Prusami ? głupota zawsze gdy nimi grałem austr. wypowiadała wojne i pozostałe państwa niemieckie w sojuszu.

Brytania albo mój drogi hiszpania żadnych wrogów u siebie ew. maroko, które w pewnym momencie może oszaleć i ruszyć na przyczółek w gibraltarze ale to pikuś.

OskarX
05-07-2010, 11:43
Tylko Anglia:) Zajmujesz się tylko handlem, gospodarką, i podbojem ameryki.

Matisek
16-07-2010, 13:43
ja bym polecał Prusy- sojusz z Hanowerem, podbijasz Saksonie i Polskę, a na łatwym nie powinieneś mieć problemów z Austrią...

Asuryan
16-07-2010, 16:55
Rosja - w zasadzie poważna walka tylko ze Szwecją, no i trzeba uważać na Kaukaz. Po zlikwidowaniu tamtejszych państewek inwazja na Persję i lądem na Indie już jest rzeczą banalną.

AgentMax
19-07-2010, 19:12
Łatwo gra się też Francją (kolonie, ogromne zyski)

Chociaż moją pierwszą kampanie zagrałem Rzeczpospolitą. Nie jest najłatwiejsza, choć bardzo ciekawa.

PS: Jeśli będziesz grał e/e, to każda kampania będzie łatwa ;)