PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zamierzasz kupić Shoguna 2?



Gaius Julius
04-06-2010, 13:17
ja od razu powiem, że raczej nie ponieważ gra jest taka trochę mała, tzn mało regionów, mało frakcji...poza tym GJ lubi kiedy jest więcej frakcji i regionów żeby było co podbijać :?

Volomir
04-06-2010, 13:42
Nie zamierzam, chyba ze stanie sie cud panowie z CA stworza najslepsze dzielo z serii Tw;)

Rafi
04-06-2010, 13:52
Kupie, na 100 procent. Nawet jeśli wg. innych nie byłaby to zbyt udana część

DonVega
04-06-2010, 14:01
No ba - Kupuje i nie podlega to u mnie żadnej dyskusji :)

germinal
04-06-2010, 14:26
Tak bo to jest seria Total War, a ja te serię lubię :)

Dragonit
04-06-2010, 14:28
Zagłosowałem na nie wiem; przekonamy się, jak to wyjdzie w praniu.

Sam Fisher
04-06-2010, 14:29
Kupie. IMHO moim zdaniem NTW byl krokiem naprzod i naprawde podoba mi sie ta gra. Shoguna moga jeszcze bardziej dopiescic, a okres odpowiada mi jeszcze bardziej.

Hasta
04-06-2010, 15:02
Kupię szoguna i cieszę się że powstaje kolejna jego odsłona .Jest to dobry wybór zważywszy na 10 rocznicę tej prekursorskiej gry i 100 urodzin Kurosawy.
Lubię wszystkie części Total War lecz do tej mam największy sentyment.Mam nadzieje zobaczyć świetnie wykonane jednostki w hakamach z monami klanu.
Kolorowe zbroje, hełmy i maski samurajów siekające wrzeszczących z przerażenia ashigaru.Mrowie chorągiewek podrygujących w kurzu atakującej masy i malowniczo płonące pagodowe dachy twierdz.Zaraz przed premierom obowiązkowo obejrzę serial Szogun i kilka dzieł Kurosawy.Gdy zagram mam nadzieje poczuć klimat nie tylko wizualny ale i muzyczny jaki udało im się stworzyć w jedynce.

Vedymin
04-06-2010, 15:16
Kupię na pewno, choćby inni mówili, że słabe :)

LEGION
04-06-2010, 15:27
Choćbym miał w nią nie zagrać (możliwe, że będzie za mocna jak na PIV, chociaż liczę, że ją zbalansują) to i tak zakupie.. bo na półce musi być.. :D

Adam_bos
04-06-2010, 15:32
Chyba kupię

ponury
04-06-2010, 16:47
kupie, bo nie lubie cywilizacji zachodu :mrgreen:

OskarX
04-06-2010, 17:13
Ja na pewno kupie, mam nadzieje, ze będzie bomba :D No i znowu trzeba będzie obejrzec "ostatniego samuraja" ;d

Haller
04-06-2010, 17:25
Kupię, a jakże :)
Osobiście nie lubię takich klimatów, ale co by to było gdybym nie zagrał w nową częśc TW :)

Desaix
04-06-2010, 17:28
jeśli gra będzie innowacyjna to jasne, ze tak. Teraz wiele o niej powiedzieć nie można.

Adamsky
04-06-2010, 19:20
Wszystko zależy czy dołączą Sake.

Czik
04-06-2010, 19:36
Nie wiem, czy za rok będę mieć kasę... I oczywiście nie wiem, czy gra będzie dobra. Ostatnich dwóch odsłon nie kupiłem i nie żałuję, chociaż Napoleon podobno nawet niezły. Po prostu steam'a uważam za zło. Jak Shogun będzie zbierać dobre opinie, pewnie zakupię.

smikers
04-06-2010, 20:16
Wszystko zależy czy dołączą Sake.
EEE tam sake wcale taka dobra nie jest. Byłem w Japonii i próbowałem naprawdę dużo odmian tego alkoholu i naprawdę godne uwagi były może 2 gatunki. :p

ponury
04-06-2010, 20:34
sakeplum to jakies z europizowane gowno, ale leb zamula. Lubie to i kazzde sake z obrotami.

Volomir
04-06-2010, 22:00
Kupie tylko wtedy gdy dolacza sepuku!

Krang
04-06-2010, 22:21
Trochę odrzuca mnie mała mapa i niewielka ilość jednostek, ale napewno kupię. W Shoguna I nie miałem okazji zagrać, więc z chęcią zagłębie się w konflikty zbrojne Dalekiego Wschodu. :)

dkescn
04-06-2010, 22:46
Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć. Za mało jest informacji.

Memnon[pl]
05-06-2010, 00:28
Zdecydowanie kupie.Mam wielki sentyment do Shoguna I tak więc i II musi być:-)

TheLastRemnant
05-06-2010, 04:00
Raczej nie ale napewno kupie Rome II Total War ktory podejrzewam powstanie po Shogun II:](byl Medieval II teraz Shogun II wiec i powinien byc i Rome II)

Wedge
05-06-2010, 18:00
Kupię na mur beton.

Aquila
05-06-2010, 18:43
Zależy czy po gameplayach na YT mnie zaciekawi.

Wojas
05-06-2010, 21:11
Wszystko zależy czy dołączą Sake.
hehe dobre. Ja kupię na pewno ale chciałbym żeby miała klimat jak pierwszy szogun ta muzyka i speeche to się miło wspomina tak jak w pierwszym medku. Wg mnie muza buduje klimat gry i cała ta tzw otoczka. mam nadzieję że australijczyki zakumają o co chodzi i nie spartolą roboty. TRZYMAM KCIUKI!!

Kitraiel
05-06-2010, 21:36
Tutaj najważniejsze są 2 rzeczy, cena oraz wykonanie. Jeśli ma to byś kolejny chłam plamiący dobre imię serii w stylu Empire, to z góry dziękuję, jeśli jednak ma to być poziom wychodzącego Medka II oraz w miarę przystępna cena (np 100 zł) to przy funduszach chętnie kupię.

W ankiecie brakuje mi opcji "to zależy", dlatego chwilowo się wstrzymuję.

Pampa
06-06-2010, 07:34
Kupię jeżeli nie będzie kosztował więcej niż 100 zł, bo na empire już dość mnie okradli.

Nalcor
06-06-2010, 09:28
Jasne że kupię, tym bardziej że nie grałem w pierwszego Shoguna :) Must Have.

K A M 2150
06-06-2010, 11:34
Jak tylko będzie dostępny pre order to zamawiam :D

Aro137
06-06-2010, 13:52
Również kupuje :D

FREEDOM
06-06-2010, 16:25
Jeśli będzie taki jak Napoleon lub nawet trochę lepszy to kupię w ciemno. W końcu to Total War, a ostatnio ta seria idzie w dobrym kierunku. Chociaż wnerwiają te płatne DLC, które są celowo wycięte z gry tylko po to, żeby sprzedać pełną zawartość gry za wyższą cenę tak, żeby ciemny lud się nie zorientował. No cóż, mimo to Total War jest świetną serią i nawet jeśli jej twórcy/dystrybutorzy lekko lecą na kasę to i tak warto grać w ich produkty.

Danielos
07-06-2010, 15:26
Się zobaczy, jeżeli to dalej będzie kaszanka z mnóstwem bugów i do tego na STEAM, to ja sobie odpuszczę i będę oglądać filmiki na You Tube.

KLAssurbanipal
07-06-2010, 17:46
Tak, zamierzam jak na razie. Nie kupię jeśli gra będzie z góry niewypałem.

Niesmiertelnik
10-06-2010, 22:36
Nie.
Kolejnej wersji genialnego enginu już nie zniosę. Bug na bugu i niedopracowany za każdym razem Multiplayer mnie dobija. Skończyłem moją przygodę z TW. Jedyne co mnie może ponownie przyciągnąć to NTW3 robione przez Lordz (jeżeli uda im sie doprowadzić projekt do końca).

voitek
10-06-2010, 22:46
Ktos mi wyjasni czym rozni sie opcja "nie wiem" od "to zalezy"? Nie widze sensu resetowania ankiety z tego powodu

Marquess Alec Fortescue
10-06-2010, 23:13
Czy kupuję? Zapytajcie mnie czy nie kupuję kolekcjonerki... :)

Na pewno Japonia nie będzie jedynym możliwym terenem do podboju. Gra nie będzie mniejsza od Napoleona - Na pewno nie będzie pół świata, jak w E:TW, ale mapy będą tak przeskalowane, że będą równie spore. Mam wrażenie, że podbój Korei będzie wchodził w grę... Marzy mi się tylko usprawnienie opcji sieciowych (lobby a'la l4d - host is not responding mnie dobija) i nie podwyższanie wymagań sprzętowych. :) Do tego wszystko na Steamie, yay!

Salvo
11-06-2010, 14:06
Raczej kupię.

kowal357
12-06-2010, 08:03
Jeżeli tydzień po premierze by szedł w telewezji "Ostatni Samuraj " albo coś o samurajach , Japonii to sprzedaż była by dużo większa .

Ithriel
12-06-2010, 12:18
Kupię na pewno, w końcu koniec z erą broni palnej i do tego seria powraca do najświetniejszego możliwego okresu:) Japonia samurajów mmmm:)))) Napoleon już był niezły to wg mnie ta gra będzie super:) A co do małej mapy i niewielkiej ilości jednostek o które to rzeczy ludzie się martwicie.. Na pewno nie zrobią mapy z kilkunastoma prowincjami a nawet jeśli to zmienią gameplay tak, aby taka ilość prowincji zapewniała wystarczającą ilość zabawy tak więc don't worry:P A te same lub podobne jednostki>> Ponoć ma być z 40 rodzajów więc super:)

Evanger
13-06-2010, 12:07
Tak, kupię.
Choćby przez sentyment do pierwszej części i dlatego że ekipa z TW chyba po tylu grach na prawdę jest w stanie zrobić coś dobrego, wiedzą co się dobrze przyjmie, a co nie oraz jak coś zrobić żeby nie wyszło jak z np. Empire. Przyznam że 20 rzędów muszkietów vs 20 rzędów muszkietów może przy wsparciu kilku armat to niezbyt ciekawy sposób aby ta gra przyciągała ludzi (choćby znudzonych) przez następne lata tak jak wracam wraz z innymi do Medka czy Shoguna.

pawelK
13-06-2010, 21:47
Oczywiście że tak.
Nawet jak będzie największym gniotem w serii to kupie bo pamientam Shoguna I i to ze grałem na piracie (kaski mało było) więc teraz kase im oddam.

Idill`a (MZ)
14-06-2010, 01:19
Ja kupie Shogun total war ale tylko pod warunkiem, że nie będzie to gra zrobiona po łebkach, nie będzie to gra robiona na kolanie i nie tylko dla samego wydania.. Mam nadzieje, że twórcy nie będą kontynuowali aktualnej, fatalnej filozofii i mechaniki gry, jak Empire Total War, gdzie nawet zmuszając się do gry nie dałem rady, ta gra zwyczajnie mnie zwaliła z nóg, myśle, że kolejna badziewiasta część w tym stylu może być porażka jak chociażby Heroes 4 po upadku 3DO....
Czekam na grę kontynującą dzieło MTW1(dzięki, której np. istnieje to forum), gdzie liczył świetny pomysł, a nie jak dzisiaj robienie gier dla samego wydania bez miesiąca testów......

ManUtd
14-06-2010, 19:22
Kupię, choć zupełnie nie tego się spodziewałem i w pierwszej chwili mnie to zawiodło. No ale nie grałem w shoguna 1, zobaczymy, a nóż ta część okaże się dobra. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie.

Kretson
19-06-2010, 10:15
Kupię szoguna, jak każdą część TW.

lszekg
19-06-2010, 23:33
Kupię. Wyobraźcie sobie, iż w każdą część serii grało mi się dobrze. Nie żeby wszystkie były cud miód i tak dalej, ale nawet w tak przez was potępiany Empire, pogrywałem z przyjemnością. Nie sądzę by z Szogunem było inaczej.

Nagano
20-06-2010, 10:58
Nie specjalnie interesuje mnie Japonia, ale jeśli gameplay'e powalą mnie na kolana i będę przy kasie to pewnie kupię :)

Wedge
21-06-2010, 15:56
Jasne, że kupię. Grałem we wszystkie części serii, kupuje wszystkie części od Medievala 2 i żadna mnie jeszcze nie zawiodła. Nawet Empire mi się podobał - moja pierwsza gra z serii Total War.

Furvus
28-06-2010, 21:47
Nie kupię, bo i tak pewnie nie przebije jedynki, która miała genialny klimat.

Leszek1973
29-06-2010, 19:35
Kupię 2 egzemplarze - dla mojego brata i dla siebie (mieszkamy w różnych miastach) żebyśmy mogli razem grać w sieci.

Aron
30-06-2010, 17:36
na 100% Kupie po tych niewypałach z empiere i napoleonem mam nadzieje ze cos zrobbią dobrego

voitek
30-06-2010, 19:44
na 100% Kupie po tych niewypałach z empiere i napoleonem mam nadzieje ze cos zrobbią dobrego
Napoleon niewypal? Z ktorej strony

Napoleon7
08-07-2010, 19:24
Jeżeli będzie na steamie lub innym podobnym świństwie - nie kupię. W przeciwnym wypadku - tak. Przy okazji mam pytanie, które zadałem w innym temacie - czy po x-latach można liczyć iż stara gra, która początkowo ukazała się na steamie (lub czymś podobnym) ukaże się bez tego świństwa? Czy podobne sytuacje miały kiedyś miejsce? Pytam z ciekawości, bo szkoda by było gdyby moja przygoda z serią TW skończyła się na MTW2.

Runon
08-07-2010, 20:26
Kupie bo nie grałem w I :)

lofdi
08-07-2010, 20:28
Jeżeli będzie na steamie lub innym podobnym świństwie - nie kupię. W przeciwnym wypadku - tak. Przy okazji mam pytanie, które zadałem w innym temacie - czy po x-latach można liczyć iż stara gra, która początkowo ukazała się na steamie (lub czymś podobnym) ukaże się bez tego świństwa? Czy podobne sytuacje miały kiedyś miejsce? Pytam z ciekawości, bo szkoda by było gdyby moja przygoda z serią TW skończyła się na MTW2.
Jak steam upadnie to na pewno tak. Myślę zresztą, że nawet jak nie upadnie to istnieje taka szansa. Na przykład powstanie coś podobnego do steama, nazwijmy to water. No i Creative Assembly o ile posiada prawa do marki Shogun/Napoleon/Empire wycofa się ze steama na korzyść water, to pewnie wyda jakąś reedycje, która będzie na waterze. Jeżeli nie Creative Assembly to wstaw w to miejsce SEGĘ. Wydaje mi się jednak, że takie rozwiązanie nie byłoby dla ciebie satysfakcjonujące, ponieważ tak czy siak byłoby to granie via połączenie internetowe. Dlatego też radzę przyzwyczaić się do steama, pogrzebać w nim i powinno znośnie działać. Przynajmniej ja przy grze w single playera nie miałem problemów.

Pzdr,

Ditz
08-07-2010, 22:26
Używam steama od 2004 roku i problemy których doświadczyłem można policzyć na palcach jednej ręki, mnie ten program kompletnie w niczym nie przeszkadza, a ułatwia wiele rzeczy.


na 100% Kupie po tych niewypałach z empiere i napoleonem mam nadzieje ze cos zrobbią dobrego

Może by tak wysunąć jakiś konkretny zarzut pod adresem Napoleona, a nie rzucać ogólnikami, które mało mają wspólnego z rzeczywistością, a dużo z wyobraźnią autora?
Nie spotkałem się z prawie żadną konstruktywną krytyką pod adresem tego tytułu, a jeżeli już to dotyczy ona kwestii, które są bolączką KAŻDEJ gry z tej serii(np. AI).

A odnośnie tematu - na ten moment nie zamierzam kupować, gdyż kompletnie nie interesuje mnie okres i miejsce będące tematem przewodnim Shoguna. Musiałaby być to gra wybitna, abym zmienił zdanie.

Asuryan
08-07-2010, 23:09
Może by tak wysunąć jakiś konkretny zarzut pod adresem Napoleona, a nie rzucać ogólnikami, które mało mają wspólnego z rzeczywistością, a dużo z wyobraźnią autora?
Nie spotkałem się z prawie żadną konstruktywną krytyką pod adresem tego tytułu, a jeżeli już to dotyczy ona kwestii, które są bolączką KAŻDEJ gry z tej serii(np. AI).
Mnie w Napoleonie denerwuje tylko bardzo mała ilość grywalnych frakcji (w porównaniu z takim ETW, MTW II, czy RTW).

Shoguna II być może kupię - zależeć to będzie od opinii o nim zamieszczanych na tym forum.

Gyras
16-07-2010, 18:49
Jak cena nie będzie przekraczac 100 pln to kupie ,nie mogę miec braków w serii TW,przedtem chyba bedę musiał kupic nowy sprzęt :|

Niesmiertelnik
18-07-2010, 22:30
Ja nie kupuje tym razem, bo znowu mnie wyDOJO

Boniek
21-07-2010, 10:53
Nie mam zamiaru. ETW mi się nie podobał, Napoleon jest identyczny, a poza tym na mojej karcie nie można grać w gry zrobione na tym silniku, bo się tną na najmniejszych detalach - źle zrobione sterowniki od "cudownej" firmy Nvidia.

Osgiliath
24-07-2010, 09:32
Zamierzam :) Pamiętam doskonale jak się zagrywałem w pierwszego Shoguna :) oj to były czasy... i ten klimat :)

Sam z Empire nigdy nie miałem żadnych problemów technicznych a i sama gra mi się podoba, a z Napoleonem jest tylko lepiej - odkryłem ten klimat epoki napoleona i w ogóle wg mnie w tej części wrócił klimat serii TW, który dla mnie gdzieś się zgubił po Rome: TW i który mam nadzieję zostanie utrzymany w Shogunie.

Liczę tylko na to, że wymagania sprzętowe nie będą znacznie większe niż te Napoleona i że twórcy nie oprą się tylko na świetnej grafice. Być może hardcorowcy się trochę zawiodą, bo znów będzie miał kilka słabszych miejsc tu i ówdzie, ale dla fanów, którzy nie muszą mieć wszystkiego idealnie gra będzie ok :)

ManUtd
29-07-2010, 15:04
Nie mam zamiaru. ETW mi się nie podobał, Napoleon jest identyczny, a poza tym na mojej karcie nie można grać w gry zrobione na tym silniku, bo się tną na najmniejszych detalach - źle zrobione sterowniki od "cudownej" firmy Nvidia.


Napoleon jest identyczny? A chociaż sprawdzałeś? To jak niebo a ziemia, poprawili praktycznie wszystko. Shogun mi niezbyt odpowiada tematycznie, zobaczę jakie będą oceny i co tym razem twórcom wyjdzie (o ile wyjdzie).

Gin
02-08-2010, 16:19
jak najbardziej zamierzam, na dobrą sprawę Shogun 2 spędzał mi sen z powiek od dłuższego czasu

MaciekSoad
04-08-2010, 21:37
ja na pewno kupie ;D moze sie pokusze na edycje specjalna jak bedzie miala cos fajnego ;D juz zbieram na nowa karte:D

Asuryan
04-08-2010, 23:26
Jeśli tylko jedno i to samo konto Steam można mieć zainstalowane na dwóch różnych komputerach, to pewno kupię. Rodzice sprawili sobie lapka, na którym Shogun powinien śmigać, więc odpada mi obawa, że gra nie pójdzie bądź będzie się cięła, tak jak ETW na moim nieco już przestarzałej stacjonarce. W najbliższym czasie będę na nim kombinował z kontem steam i ETW, by sprawdzić różnicę.

Crawler
05-08-2010, 06:04
Jeśli tylko jedno i to samo konto Steam można mieć zainstalowane na dwóch różnych komputerach, to pewno kupię. Rodzice sprawili sobie lapka, na którym Shogun powinien śmigać, więc odpada mi obawa, że gra nie pójdzie bądź będzie się cięła, tak jak ETW na moim nieco już przestarzałej stacjonarce. W najbliższym czasie będę na nim kombinował z kontem steam i ETW, by sprawdzić różnicę.

Konta Steam nie instalujesz, instalujesz sam program a na konto się logujesz, więc możesz się na nie zalogować z każdego komputera, a co do pytania, zamierzam kupić na 100%.

Irokez
11-08-2010, 21:59
Oczywiście, że kupię.. a jakże by inaczej :) Nawet jeśli nie będzie oferowała zbyt dużo (nic więcej poza tym co już widzieliśmy) to i tak chęć zobaczenia samurajów w znacznie lepszej grafice (co nie oznacza, że jest ona dla mnie na pierwszym miejscu) jest.. zbyt wielka.

Anymous*
16-08-2010, 18:29
Zaznaczyłem to zależy bo 56 tyś chłopa na ekranie to w chXX wysokie wymagania.

FREEDOM
23-08-2010, 16:31
Ja kupię, o ile będzie przynajmniej tak dobre jak Napoleon. I wg. mnie świetnie, że przeskoczyli znowu do Japonii. Pozwoli to odświeżyć serię, która od Medievala, skupiała się na Europie.

Mariooooo
23-08-2010, 16:43
Ja kupie prawdopodobnie chyba że dotrą do mnie jakieś wiarygodne sygnały(tu liczę na nasze forum :D )że gra jest beznadziejna w każdym razie nie polecę do sklepu tuz po premierze jak to miało miejsce z Empire

KLAssurbanipal
23-08-2010, 20:14
Ja powiem tak - kupię, ale nie oznacza to ze zamierzam, ponieważ nie zamierzam, mimo to go kupię. ;)

puma55
09-09-2010, 16:11
Taaa kupię :P

Krzyzak
28-09-2010, 15:31
Jak pójdzie na dwurdzeniowym procku intel core 2 duo 1.8 GHz i karcie ATI 256 mb to tak :D

szwejk
29-09-2010, 10:24
Dla mnie decyzja zakupu będzie uzależniona od tego, jak ten produkt będzie modowalny, jeżeli będą do niego fajne mody to się kupi. Tak więc poczekam

miXUE
16-10-2010, 14:42
Nie zamierzam kupować Shogun'a II. Po prostu nie interesuje mnie orientalna kultura, wojsko. No chyba, że gra się okaże rewelacyjna, to wtedy się zastanowię. Chociaż na dobrą sprawę... przejdę się do kolegi, który jest fanem japońskiego świata, już złożył publiczną deklarację, iż ShogunaII kupi w dniu premiery i zobaczę jak się gra prezentuje.

Dużo też zależy od komputerka i wymagań gry.

Kuzyn
17-10-2010, 13:01
Także nie zamierzam go kupić. Nowy styl tej mapy kampanii mi nie odpowiada. Pewnie kończenie tury będzie tak samo zamulone jak w Empire. Może i grafika będzie ładna ale mechanika kampanii z Medievala 2 czy Rome jest według mnie lepsza.

Wezo
17-10-2010, 16:57
Tak bo to jest seria Total War, a ja te serię lubię :)

Jasna cholera ale argument !! Niech to szlag !! PRAWDZIWY patriota serii !!!

Mati_00
25-10-2010, 19:32
jeśli nie przesadzą z ceną w dniu premiery to kupię od razu...jeśli nie, trudno, będę musiał poczekać...

Ekaton
25-10-2010, 20:02
Prawdopodobnie kupię. Shogun i jego niepowtarzalny klimat sprawiły, że wiele lat czekałem na kolejną część. Mam tylko nadzieję, że się nie zawiodę.

theo
20-12-2010, 09:40
nie sadze zeby mogli zrobic cos gorszego niz napoleon czy etw


tu nie ma szans na zrobienie odpowiednika strzelcow z wiatrowkami czy innego g... ktore owni all


nastawiam sie na multi wiec na bank kupie moze scena troche sie rozrusza na bardziej grywalnej grze. Martwi mnie tylko steam bo tyle co tam crashy ludzie lapali to czasami sie odechciewalo grac

Amrod
20-12-2010, 09:42
Gra bazuje na tym silniku co był Napoleon. Tam jednostki miały problem z poruszaniem się czy po prostu z walką wręcz (z pathfinding również). I jakby sobie przypomnieli do czego służył ctrl (do pojedynczego zaznaczania jednostek), to byłoby super.

voitek
20-12-2010, 10:05
Gra bazuje na tym silniku co był Napoleon. Tam jednostki miały problem z poruszaniem się czy po prostu z walką wręcz (z pathfinding również). I jakby sobie przypomnieli do czego służył ctrl (do pojedynczego zaznaczania jednostek), to byłoby super.

Nie kapuje o co ci chodzi z tym ctrl, z tego co pamietam wystarczylo wcisnac shift albo alt. I bynajmniej nie tylko tutaj tak bylo, w wielu innych grach uzywa sie do tego shifta

theo
20-12-2010, 10:48
jak dla mnei nie jest istotne czy bedzie ctrl czy nie :) licze na stabilna zbalansowana gre oddajacal realia epoki. Jakies mozliwosci strategiczno - taktyczne a nie ze piechota jazda lucznicy i w 3 liniach i kuniec...

Hawkx
20-12-2010, 13:27
Ja wybrałem, że to zależy. Na pewno nie wezmę pre-ordera bo tera nie wiadomo czego się po grach spodziewać. No i kwestia okresu i lokalizacji. Nie zbyt lubię japoński klimat. Do czasu premiery spróbuję wczuć się w te klimaty i może polubię. Czasów, w których umieszczony jest Empire i Napoleon też zbyt szczególnie nie lubiłem ale dzięki TW i taka walka mi się spodobała. No i jest jeszcze sprawa tego czy gra będzie dobra czy ją zrąbią.

Samick
21-12-2010, 16:43
Czy zakupie grę zależy od kilku czynników:
1) Opinie i problemy z grą, steamem etc.
2) Odczekam nawet trzy miesiące by zorientować się co do patchy...
3) ... i ewentualnych dodatków.
4) Zobaczę osobiście jak mi się żyje z tą częścią.
5) Poczekam aż stanieje ...
6) ... a ja na nią zarobię. ;]

Sensei056
24-12-2010, 14:59
Ja kupię ale najpierw chcę zobaczyć recenzje. A dlaczego kupię ? Np. lubię japońskie klimaty i nie miałem okazji grać w jedynkę.

Hawkx
27-12-2010, 20:27
Jednak zmieniam zdanie ;) Kupuję na 90% i to pewnie pre-order. Skoro Napoleon potrafił mnie wciągnąć to czemu Shogun nie. Przecież na pewno nić gorszego nie wymyślą. Jeśli tylko nie będzie trzeba rozciągać tak łuczników jak piechotę liniową by wszyscy strzelali to będzie dobrze ;D

Tomcionix The Knight
06-01-2011, 19:58
Ja kupię na 100%. Uwielbiam Japonię, a szczególnie w okresie Sengoku Jidai :) . Chciałem zagrać w pierwszą część Shoguna, ale jakoś odstraszyła mnie grafika :cry: (jednostki 2D blee... :? ).

maciejek59
09-01-2011, 20:44
Jasna sprawa, już odkładam kase na kolekcjonerkę

Aro137
12-01-2011, 07:25
Gra okaże się pewnie znowu zabugowana jak Empire. Pełną funkcjonalnośc zyska dopiero po którymś patchu. A co do kupna to może raczej po wydaniu w złotej kolekcji.

farin
15-01-2011, 10:55
Nie kupiłem Empire, nie kupiłem napoleona, jak wyjdzie shogun2 to wtedy zastanowię się nad kupnem napoleona, bo ja średnio działającej gry, z rozwiązaniami zdobywania zamków, gdzie nie wiadomo po co są mury nie mam zamiaru kupować. Jak będę chciał oglądać epickość zabójstw ninja itp to sobie strzele jakieś anime :P

Hawkx
15-01-2011, 15:45
Z tego co wiem to Napoleon nie był zbugowany. Więc twórcy mięli nauczkę i już.

doliwaq
15-01-2011, 22:11
Kupię Shoguna 2 tylko jeśli będzie przypominał Rome lub Medieval II, ale ponieważ wiem że będzie przypominał Empire oraz Napoleona i będzie miał takie same wady to zaoszczędzę sobie 120zł i go nie kupię. Jeśli stanieje do jakijś 30 zł to wtedy się zastanowię czy go kupić.

Sareth4
15-01-2011, 22:14
Żeby Shogun staniał do 30 złotych to 10 lat będziesz czekał.
Ja kupuję od razu jak tylko będe miał możliwośc.

Osgiliath
16-01-2011, 09:52
Żeby Shogun staniał do 30 złotych to 10 lat będziesz czekał.
Ja kupuję od razu jak tylko będe miał możliwośc.

Autentycznie nie rozumiem ludzi, którzy strzelają focha i nie kupią kolejnej gry z ulubionej serii tylko dlatego, że Empire był słabszy na tle reszty a Napoleon ciut lepszy od Empire, ale jednak nie to samo...

Gdyby CA miało robić gry uwzględniające wymagania 'hardkorowych' graczy, to jej wyniki sprzedaży spadłyby do poziomu, przy którym w ogóle nie opłacałoby ich się robić, a tymczasem trzeba uwzględnić fakt, że gry z tej serii nie grają wyłącznie ludzie, którzy oczekują 8 cudu świata od tej gry...

Poza tym - kwota 120 zeta to nie jest majątek dla zwykłego gracza - szaraka, a gry z tej serii nie wychodzą z częstotliwością 3 miesięcy, więc zaoszczędzenie takiej kwoty to naprawde nie jest trudne zadanie, więc popieram przedmówcę i jak tylko będzie można zakupić w jakimś salonie to od razu kupię.

Andzia
16-01-2011, 10:15
Kupię Shoguna 2, ale poczekam do kwietnia z bardzo prostego powodu: w lutym premierę ma Fable III na PC, w marcu ma premierę Assassin's Creed Brotherhood a w jednym miesiącu nie zamierzam wydawać 300zł na gry :P wolę poczekać na kwiecień i dopiero wtedy kupić Shoguna 2 po za tym w ciągu jednego miesiąca od premiery na pewno wyjdą pierwsze patche na "krytyczne" błędy więc tym bardziej opłaca mi się dopiero po miesiącu kupić S2TW.

farin
17-01-2011, 21:11
Żeby Shogun staniał do 30 złotych to 10 lat będziesz czekał.
Ja kupuję od razu jak tylko będe miał możliwośc.

Autentycznie nie rozumiem ludzi, którzy strzelają focha i nie kupią kolejnej gry z ulubionej serii tylko dlatego, że Empire był słabszy na tle reszty a Napoleon ciut lepszy od Empire, ale jednak nie to samo...

Gdyby CA miało robić gry uwzględniające wymagania 'hardkorowych' graczy, to jej wyniki sprzedaży spadłyby do poziomu, przy którym w ogóle nie opłacałoby ich się robić, a tymczasem trzeba uwzględnić fakt, że gry z tej serii nie grają wyłącznie ludzie, którzy oczekują 8 cudu świata od tej gry...

Poza tym - kwota 120 zeta to nie jest majątek dla zwykłego gracza - szaraka, a gry z tej serii nie wychodzą z częstotliwością 3 miesięcy, więc zaoszczędzenie takiej kwoty to naprawde nie jest trudne zadanie, więc popieram przedmówcę i jak tylko będzie można zakupić w jakimś salonie to od razu kupię.
Nie jestem "hardkorowym" graczem ale na litość boską od gry z serii Total War wymagam ciut innej rozgrywki niż od Starcrafta2 ...

igorpl
18-01-2011, 18:35
To zależy:
-uwielbiałem klimaty japońskie Shoguna 1, ale teraz jakoś polubiłem naszą Europę i jeśli będzie można zmienić mapę (dodać prowincję przede wszystkim, czego nie można było w Empire czy Napoleon), i jak wyjdą jakieś patche to wówczas kupię

Ottawa
23-01-2011, 15:11
Oczywiście że kupię. Każda "nowa" część z serii Total War wnosi cos nowego. Zakładam tez że obawy związane ze zbyt małą mapą kampanii, zbyt małą ilosci porwincji itp. zostaną rozwiane przez cięzką prace moderatorów:)

Samick
23-01-2011, 16:13
Oczywiście że kupię. Każda "nowa" część z serii Total War wnosi cos nowego. Zakładam tez że obawy związane ze zbyt małą mapą kampanii, zbyt małą ilosci porwincji itp. zostaną rozwiane przez cięzką prace moderatorów:)

Chyba modderów. ;)
Patrząc na to jak to wygląda, to na te mody poczekasz co najmniej rok.

pawelK
25-01-2011, 21:29
Ja juz więcej kota w worku nie kupię. niech inni ją przetestują ja poczekam kilka miechów. Może w demo pogram jeśli wyjdzie.

zanki
02-02-2011, 15:11
Ja pewnie kupię. Do zachwytu mi jednak daleko. Tysiąc razy bardziej wolałbym XVII wiek albo choćby już XIX. Wtedy to się działo. A tak to tylko gówniane strzelanie, gówniane statki i do tego jacyś super bohaterowie. Obcykali już przecież ładne salwy w Napoleonie, a tak co? Krok wstecz.
P.S.Tak najbardziej to by mi podpasowały wojny światowe :D.

Musashi Miyamoto
02-02-2011, 15:29
PS: Albo wojna w Iraku i Afganistanie. Elitarne jednostki porywaczy samolotów to by było coś...

Niko
03-02-2011, 08:31
Ja na pewno kupię.To będzie moja pierwsza gra z serii Total War którą kupię w dniu premiery :lol: A dokładnie pre-order ;)

Hawkx
10-02-2011, 15:26
PS: Albo wojna w Iraku i Afganistanie. Elitarne jednostki porywaczy samolotów to by było coś...

Z czego ty się lejesz. Akurat w naszych czasach były by fajne jednostki elitarne. Hah już widzę te czerwone berety u Polaków, navy seal, sas i specnaz :D

Desaix
10-02-2011, 15:52
Za ETW dałem 50 zł, za NTW 40 zł. Za STW 2 planuje dać 30 zł. Najlepiej za jakaś Gold Edition ze wszystkimi DLC :) Spokojnie poczekam na uaktualnienia, mody itd. Śpieszy mi się gdzieś ? Może nawet uda mi się ją kupić w pakiecie z dodatkiem. Pewnie kupię jakąś używaną wersję. Dlaczego miałbym dać zarobić tym wstrętnym naciągaczom ? :)

adrianpuma
10-02-2011, 16:50
No jasne :P już zamówiłem edycje specjalną

Musashi Miyamoto
11-02-2011, 10:14
Dlaczego miałbym dać zarobić tym wstrętnym naciągaczom ?
Aby mogli jak najszybciej zrobić kolejną część Roma.
Jak kolega kupił piłkę na osiedlu to tez grałeś z nim po kilku miesiącach jak już wszyscy się nagrali: zbadali nierówności boiska, zachowanie piłki mokrej, suchej lecącej pod wiatr, modyfikacje-podpisy kolegów, zdobyli wszystkie możliwe skile (z powołaniem do kadry włącznie). We współczesnym świecie gier komputerowych jest podobnie, gry nie kupujesz tylko dla siebie, kupujesz ją dla producenta (pośredników) innych graczy no i oczywiście także dla siebie.
PS: Ktoś się może orientuje z jakiej edycji gry (łącznie z okresem jej dystrybucji) rzeczywiści twórcy gier Total War mają największe wpływy z pojedynczej kopii?

Fuxik
11-02-2011, 12:38
Pierw ściągnie demo (o ile będzie),a potem się zobaczy,zobaczę jak będzie u mnie chodziło...6^

Desaix
11-02-2011, 14:25
Dlaczego miałbym dać zarobić tym wstrętnym naciągaczom ?
Aby mogli jak najszybciej zrobić kolejną część Roma.
Jak kolega kupił piłkę na osiedlu to tez grałeś z nim po kilku miesiącach jak już wszyscy się nagrali: zbadali nierówności boiska, zachowanie piłki mokrej, suchej lecącej pod wiatr, modyfikacje-podpisy kolegów, zdobyli wszystkie możliwe skile (z powołaniem do kadry włącznie). We współczesnym świecie gier komputerowych jest podobnie, gry nie kupujesz tylko dla siebie, kupujesz ją dla producenta (pośredników) innych graczy no i oczywiście także dla siebie.
PS: Ktoś się może orientuje z jakiej edycji gry (łącznie z okresem jej dystrybucji) rzeczywiści twórcy gier Total War mają największe wpływy z pojedynczej kopii?

No cóż. Osobiście żyje w świecie realnym i wiem jedno - pieniądze wydaje tu dla siebie, a nie dla producentów i innych graczy :) I oglądam przed wydaniem, każdą złotówkę. Nie obchodzi mnie to czy wydadzą Rome czy nie. Nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci. Wolałbym żeby zbankrutowali i padli, tak aby idee gry podjęła jakaś inna stajnia. Mam nadzieję, że na STW2 się miło rozczaruje (bo jakby nie patrzeć jest rozwój generałów, doszły elementy mmorpg - może być fajnie), ale po ostatnich wyczynach, wolałbym aby temat przejęla inna stajnia.

Musashi Miyamoto
11-02-2011, 15:33
Czyli puki co seria Cię rozczarowuje - gratuluję wymagań (ciekawe co je tak napompowało). Z reguły takie podejście mają ludzie którzy ściągają gry z torrentów itp. podobają im się a jakże ale pełnych wersji już nie kupują bo po co dawać zarobić "wstrętnym naciągaczom".
W tym roku czekam na Shoguna 2 oraz Wieśka 2, kasa już jest policzona i odłożona. Te dwie gry spokojnie wypełnią wolny czas w tym i przyszłym roku, a czekanie na edycję za pół ceny ze wszystkimi dodatkami jest jak przekładanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia na lato - bo cytrusy są wtedy tańsze. Przyzwyczajono Was do tego, jak produkcję przejmie Blizzard to nawet po 10 latach Shogun 2 będzie kosztował 90 zeta a pierwszy wróci do ceny 70, podobnie poszczególne części Total Warów...
PS: A czepianie się sformułowania o świecie gier komputerowych to brak dobrych intencji w odpowiedzi na mój post lub drobne nieporozumienie bo mam nadzieję że obaj wiemy o co mi chodziło.

Osgiliath
11-02-2011, 16:02
Czyli puki co seria Cię rozczarowuje - gratuluję wymagań (ciekawe co je tak napompowało). Z reguły takie podejście mają ludzie którzy ściągają gry z torrentów itp. podobają im się a jakże ale pełnych wersji już nie kupują bo po co dawać zarobić "wstrętnym naciągaczom".
W tym roku czekam na Shoguna 2 oraz Wieśka 2, kasa już jest policzona i odłożona. Te dwie gry spokojnie wypełnią wolny czas w tym i przyszłym roku, a czekanie na edycję za pół ceny ze wszystkimi dodatkami jest jak przekładanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia na lato - bo cytrusy są wtedy tańsze. Przyzwyczajono Was do tego, jak produkcję przejmie Blizzard to nawet po 10 latach Shogun 2 będzie kosztował 90 zeta a pierwszy wróci do ceny 70, podobnie poszczególne części Total Warów...
PS: A czepianie się sformułowania o świecie gier komputerowych to brak dobrych intencji w odpowiedzi na mój post lub drobne nieporozumienie bo mam nadzieję że obaj wiemy o co mi chodziło.

+1

;)

Desaix
11-02-2011, 16:15
Czyli puki co seria Cię rozczarowuje - gratuluję wymagań (ciekawe co je tak napompowało). Z reguły takie podejście mają ludzie którzy ściągają gry z torrentów itp. podobają im się a jakże ale pełnych wersji już nie kupują bo po co dawać zarobić "wstrętnym naciągaczom".
W tym roku czekam na Shoguna 2 oraz Wieśka 2, kasa już jest policzona i odłożona. Te dwie gry spokojnie wypełnią wolny czas w tym i przyszłym roku, a czekanie na edycję za pół ceny ze wszystkimi dodatkami jest jak przekładanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia na lato - bo cytrusy są wtedy tańsze. Przyzwyczajono Was do tego, jak produkcję przejmie Blizzard to nawet po 10 latach Shogun 2 będzie kosztował 90 zeta a pierwszy wróci do ceny 70, podobnie poszczególne części Total Warów...
PS: A czepianie się sformułowania o świecie gier komputerowych to brak dobrych intencji w odpowiedzi na mój post lub drobne nieporozumienie bo mam nadzieję że obaj wiemy o co mi chodziło.

Lol. Chce uczciwie kupić grę z 2 ręki albo po tym jak stanieje do rozsądnej ceny, a ten mnie tu porównuje do ludzi, którzy ściągają gry z torrentów. Po raz kolejny odpowiem podobnie. Premiera gry to dla mnie żadne święto i dlatego przełożę zakup gry na czas kiedy cena będzie odpowiadała wartości produktu. Nie dam zarobić naciągaczom i kłamczuchom, którzy przed każdą kolejną premierą używają całej masy zwrotów takich jak: better, improvement, new, never seen... zarzekają się jaka to gra będzie innowacyjna, jakie to AI genialne itd. A potem wypuszczają ubogi i zabugowany produkt.

Moje wymagania w przypadku tak długiej serii są faktycznie duże, a rozczarowały mnie trzy ostatnie części. Medek za brak kampanii multi (właściwie wystarczyło dodać do hotseata możliwość rozgrywania bitew mp), Emp za zabugowanie, nędze w ilości prowincji i jednostek, za płatne DLC, skopane oblężenia, paliki i granaty oraz za brak możliwości modowania mapy, Nap - za za małą mapę (mogliby dodać chociaż zamorskie akweny i kilka portów), brak mozliwości modowania mapy, skopane oblężenie, ostrzał z 1 szeregu, paliki i granaty.

Niko
11-02-2011, 16:39
Co do NTW nie zgodzę się z tobą co do wielkości mapy.Twórcy-jak sam tytuł wskazuje-chcieli głownie skupić się na podbojach Napoleona. To miał być temat przewodni, chcieli oddać graczom klimat tamtego okresu (Nie wiem czy im się udało ja jestem neutralny ;) ) gdy prawie cała Europa została podbita.
Ja także za bardzo nie jestem fanem Napoleona głównie o to że nie dali Księstwa Warszawskiego :D
Wiem że nie którzy napiszą że data rozpoczęcia kampanii napiszą że jest zła i nie było by to historyczne ale mogli przesunąć datę o te parę lat i by było gites :)

Knecht
12-02-2011, 02:16
Medek za brak kampanii multi (właściwie wystarczyło dodać do hotseata możliwość rozgrywania bitew mp)
To radzę lepiej odwiedzić dział "Kampanie online".

Asuryan
12-02-2011, 11:29
Już kupiłem - edycję specjalną w preorderze sklepu gram.pl.

Delancey
12-02-2011, 12:20
Niestety (na szczęście?), nie kupię jej, ponieważ wygrałem ją w Bitwie Narodów :mrgreen:

A co do Napka, to jedyne co mi przeszkadza, to niemożność gry innymi nacjami niż Francja, Brytole i cała reszta (którą i tak bym nie grał...). A co do Xięstwa, to faktycznie. W Medku: Królestwa, gdy grało się np. kampanię krzyżacką są różne ciekawe "eventy" historyczne, a tutaj niestety tego nie widzę...

Desaix
12-02-2011, 16:47
Co do NTW nie zgodzę się z tobą co do wielkości mapy.Twórcy-jak sam tytuł wskazuje-chcieli głownie skupić się na podbojach Napoleona. To miał być temat przewodni, chcieli oddać graczom klimat tamtego okresu (Nie wiem czy im się udało ja jestem neutralny ;) ) gdy prawie cała Europa została podbita.
Ja także za bardzo nie jestem fanem Napoleona głównie o to że nie dali Księstwa Warszawskiego :D
Wiem że nie którzy napiszą że data rozpoczęcia kampanii napiszą że jest zła i nie było by to historyczne ale mogli przesunąć datę o te parę lat i by było gites :)

Klimat okresu napoleońskiego to także wojna morska, wojna na szlakach handlowych itd. Nie mówię żeby od razu robić prowincje zamorskie, ale fajnie byłoby gdyby dali chociaż akweny z miejscami na handel i portami bo na mapie Europy jest za mało możliwości manewru.

Jednak najbardziej boli mnie w dwóch ostatnich grach mała podatność na modowalność bo już widziałem oczyma wyobraźni wspaniałe mody o wojnie trzydziestoletniej, o angielskiej wojnie domowej, o wojnach Rzeczpospolitej w XVII wieku i przede wszystkim o Powstaniu Listopadowym, a tu zonk. Obstawiałbym, że to samo będzie w STW, a z mapą Japonii za wiele zrobić się nie da...

Niko
12-02-2011, 17:50
Klimat okresu napoleońskiego to także wojna morska, wojna na szlakach handlowych itd. Nie mówię żeby od razu robić prowincje zamorskie, ale fajnie byłoby gdyby dali chociaż akweny z miejscami na handel i portami bo na mapie Europy jest za mało możliwości manewru.

Popieram to co mówisz o tych wojnach morskich mogli dać to co było w ETW że dało się wybrać np do wybrzeża kości słoniowej :mrgreen: Było by to jakieś urozmaicenie ale zastanówmy się czy duże?
Po drugie Napoleon nie interesował się za bardzo sprawami które dzieją się po za Europą. Przykładem może być to że "uciekł" z Egiptu tylko po to aby uspokoić sytuację w państwie a później zostać cesarzem.


Jednak najbardziej boli mnie w dwóch ostatnich grach mała podatność na modowalność bo już widziałem oczyma wyobraźni wspaniałe mody o wojnie trzydziestoletniej, o angielskiej wojnie domowej, o wojnach Rzeczpospolitej w XVII wieku i przede wszystkim o Powstaniu Listopadowym, a tu zonk. Obstawiałbym, że to samo będzie w STW, a z mapą Japonii za wiele zrobić się nie da...

I tu przyznaję ci zupełną rację. Gdy usłyszałem że będzie Empire w tym okresie od razu pomyślałem o Powstaniu Kozackim, Potopie szwedzkim, Wojnie Polsko-Tureckiej, Polsko-Rosyjskiej ( chodzi mi oczywiście o mody które by mogły powstawać tak jak to się dzieje z Medieval 2 )
Bardzo chciałem ujrzeć te wydarzenia z perspektywy króla-gracza(?).Ale to co zrobili panowie z CA to było ........... ( i tu niecenzuralne słowo :lol: ) ponieważ gdyby dali narzędzia do modowania nikt nie kupował by ich DURNOWATYCH DLC.

PPOZDRO. ;)


PS Moja wiedza historyczna opiera się głównie z szkoły (chociaż w bardzo małym stopniu ;) )
i z tego co doczytałem sam. Więc jeżeli coś bym pisał nie zgodnego z historią to mnie poprawcie i nie krzyczcie :lol:

eeerobert
12-02-2011, 19:08
Po drugie Napoleon nie interesował się za bardzo sprawami które dzieją się po za Europą. Przykładem może być to że "uciekł" z Egiptu tylko po to aby uspokoić sytuację w państwie a później zostać cesarzem
No to cię trochę poprawie. Otóż celem kampanii egipskiej, był podbój Indii drogą lądową. Poza tym było wtedy powstanie na Haiti, a Francja wspierała dość mocno USA. Z resztą podobno to gracze mają pisać nową historię :twisted:
Mnie też możecie poprawiać, bo moja wiedza z historii jest taka sobie.

Niko
12-02-2011, 19:24
No ja tam nie wiem. Wiem tylko tyle że Napoleon uciekł z Egiptu na statku, nie mówiąc nic swoim żołnierzom tylko obiecał im że.... nie wiem jak to ująć...zajmie się nimi później(?).

A co do podboju Egiptu to co minie uczono i co czytałem to Napoleon miał obsesje na punkcie Egiptu i jego dorobku kulturalnego, i głownie dlatego tam się udał.
I jeszcze znalazłem coś takiego na temat kampanii Egipskiej Napoleona:

Miała ona na celu głównie odcięcie Anglii od jej kolonii w Afryce i Azji
Źródło: Wikipedia :)

A co do powrotu do Francji. W czasie gdy napoleon "wojował" w Egipcie Francja toczyła wojny w europie min. z Austrią i gdy armia francuska zaczęła przegrywać na frontach w europie napoleon wrócił.


PS Chyba musimy zakończyć tę dyskusję ponieważ ona jest nie na temat. Ten dział jest poświęcony Shogun 2. :mrgreen:

Więc żeby napisać coś na temat powiem że wątpię aby powstały jakieś istotne modyfikację do niego.A to głównie z powodu tego że na mapie wysp Japońskich nie wiele da się zrobić aby dodać np jakieś nowe państwa.

PS 2 Ale oczywiście możemy przejść do działu poświęconemu Napoleonowi. ;)

Pozdro.

Kyuzo
12-02-2011, 21:41
Mały offtop nie jest zły. Po premierze Shoguna 2 (która coraz bliżej) się w tym dziale zrobi czystki :twisted:

Ja na pewno kupie Shoguna 2 w najbliższym czasie. Po Empire i Napoleonie (od których trzymam się z daleka) wreszcie pojawił się total war, który może okazać się jedną z lepszych odsłon cyklu.

Niko
13-02-2011, 08:34
Ja jak już pisałem na pewno go kupię. Ja Co do Empire i Napoleona nie mam żadnych zastrzeżeń ( no może tylko to że w Napoleonie nie dali księstwa warszawskiego ).
W Shoguna jedynkę nie grałem i mam nadzieję że klimaty średniowiecznej Japonii mnie zainteresują.Ale z tego co widziałem na różnego rodzaju trailer-ach myślę że może być to naprawdę świetna gra.

Gaius Julius
13-02-2011, 20:25
obejrzawszy filmiki z gry i zdjęć zacząłem się zastanawiać nad kupnem Shoguna 2...co prawda dalekowschodnie klimaty raczej mnie nie ciągną jednak jestem w stanie zrobić wyjątek. Tylko najpierw wolałbym "pyknąć" w demko :)

Ensis
04-03-2011, 05:34
Shogun 2: Total War - Edycja Kolekcjonerska (PC) - 195,49 zł - Empik. (http://www.empik.com/shogun-2-total-war-edycja-kolekcjonerska-pc-creative-assembly,prod60319874,multimedia-p)

Andzia
04-03-2011, 06:10
http://www.empik.com/f/original,520,1766920,tabela5-22-12.png

Tu jest tabela cen dostaw z empiku (przypominam gry należą do kategorii multimedia :P)

W przypadku Shogun 2 (we wszystkich edycjach) zapłacimy z 10zł (przy przedpłacie) a 15 zł (przy odbiorze) krótko mówiąc - koszt kolekcjonerki z przesyłką to 205-210zł czy w sumie najtaniej w Polsce jako że w pozostałych sklepach ceny zaczynają się od 210zł (i to bez przesyłki). Więc w ten sposób idzie zaoszczędzić z 10-20 zł :P

Ensis
04-03-2011, 06:11
Nie można zrobić przesyłki za 0zł do najbliższego empiku?

Andzia
04-03-2011, 06:13
Opcja tylko dla tych co mają empik blisko siebie :P W moim przypadku jest to niemożliwe :x Ogólnie tylko jeszcze wirtus.pl sprzedaje za 200zł kolekcjonerke

Ensis
04-03-2011, 06:19
Ja i tak kupuję edycję specjalną, której nie ma na razie w empiku i kupię pewnie na gram.pl za 149,90 zł. Planowana wysyłka: 14.3.2011 :D

Ceneo:
http://www.ceneo.pl/;004+sshogun~~M2

Andzia
04-03-2011, 06:34
Ja znalazłem lukę w oszczędnościach więc shogun 2 kolekcjonerkę ma za free de facto

Ensis
07-03-2011, 07:55
Został już tylko tydzień do rozpoczęcia wysyłek gier przez sklep gram.pl, planowana wysyłka 14.03.

Osgiliath
07-03-2011, 15:24
Mówisz o grze w angielskiej wersji językowej?

Czy to ma polegać na tym, że 14 wysyłają grę w w polskiej wersji językowej, niezależnie od tego, że premiera jest 18? Nawet, gdyby doszła wcześniej od tego 18?

Ensis
07-03-2011, 15:41
Wysyłają wersje PL 14, a premiera jest 15.

Osgiliath
07-03-2011, 16:15
Wysyłają wersje PL 14, a premiera jest 15.

Opierałem się na tym, co podają na GryOnline i tam jest, że wersja PL ma premierę 18 marca, ale wolę Twoją wersję :)

TheDoc
07-03-2011, 18:15
Ja mam zamówionego preordera z gram.pl i mam napisane, że wysyłają 14 marca.

Ensis
07-03-2011, 18:23
Niektóre sklepy przesuwają premierę na piątek, ale nie wszystkie ;)

Osgiliath
07-03-2011, 18:39
No to git, choć chyba i tak wybiorę się do sklepu po grę, bo nie chce mi się czekać na przesyłkę, która i tak nie dojdzie do mnie w jeden dzień :)

Musashi Miyamoto
07-03-2011, 18:44
Przy preorderze na gram.pl np. otrzymać grę można nawet 2 dni przed premierą, zainstalować i tyle. Uruchomi się ją i tak dopiero po premierze (steam).

Ensis
07-03-2011, 18:47
Premiera jest 15, wysyłają 14.

Frem
08-03-2011, 12:17
To jak 14 wysyłają to 15 najwcześniej będzie.

voitek
08-03-2011, 12:21
Przy swoim zamowieniu mam planowana wysylke 17 marca :x

Ensis
08-03-2011, 12:25
Trzeba było zamówić w innym sklepie :D

voitek
08-03-2011, 12:29
gram.pl

Frem
08-03-2011, 12:32
to gdzie zamawiać, żeby było na 15 marca w domu ?

Ensis
08-03-2011, 12:44
gram.pl
Na gram.pl jest:
Dostępność: pre-order, planowana wysyłka: 14.3.2011.
http://www.gram.pl/sk7_8QfjHO61_Shogun_ ... aign=sklep (http://www.gram.pl/sk7_8QfjHO61_Shogun_2_Total_War.html?utm_source=ce neo&utm_medium=link&utm_campaign=sklep)

TheDoc
08-03-2011, 12:57
Hmm nie chce mi się wierzyć ale czy to możliwe, że tylko gram.pl ma wcześniej premierę (w końcu to kiedyś była własność CD-Projektu)?

Ensis
08-03-2011, 13:27
gram.pl nie ma wcześniejszej, po prostu inne sklepy mają późniejszą.
Oficjalnie gra ma premierę 15 i 15 zostanie włączona na steamie.


Shogun 2: Total War (PC)-przedsprzedaż (premiera: 18.03.2011)-109,99 zł
Shogun 2: Total War - Edycja Specjalna (PC)-przedsprzedaż (premiera: 18.03.2011)-136,49 zł
Shogun 2: Total War - Edycja Kolekcjonerska (PC)-przedsprzedaż (premiera: 15.03.2011)-203,99 zł
http://www.empik.com/szukaj/produkt?qty ... &x=62&y=10 (http://www.empik.com/szukaj/produkt?qtype=basicForm&q=shogun+2&subQuery=&searchCategory=all&x=62&y=10)

voitek
08-03-2011, 13:33
gram.pl
Na gram.pl jest:
Dostępność: pre-order, planowana wysyłka: 14.3.2011.
http://www.gram.pl/sk7_8QfjHO61_Shogun_ ... aign=sklep (http://www.gram.pl/sk7_8QfjHO61_Shogun_2_Total_War.html?utm_source=ce neo&utm_medium=link&utm_campaign=sklep)
http://img4.imageshack.us/img4/4969/beztytuuka.jpg

Niko
08-03-2011, 15:14
W sklepie gram.pl wysyłka edycji normalnej jest 14.03.2011. Tak pisze na stronie.
Po za tym pisałem dziś do nich w tej sprawie i odpisali mi że wysyłka planowana jest na poniedziałek
tj 14.03.2011 i jeżeli by się coś zmieniło to zmienią termin wysyłki na stronie produktu.

pawelK
08-03-2011, 19:36
Jak ktoś jest w Anglii to polecam tą aukcję naprawdę tanio.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180633281940&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Hetman
08-03-2011, 20:49
http://img4.imageshack.us/img4/4969/beztytuuka.jpg

Są równi i równiejsi xD :mrgreen: widocznie jestem lepsiejszym gramowiczem niż Ty :lol: 8-)

http://img193.imageshack.us/img193/5269/87033077.jpg

Ensis
08-03-2011, 20:55
Też tak miałem, ale anulowałem zamówienie. Zamówię w empiku bo taniej, jedyny minus to data premiery.

Frem
09-03-2011, 07:06
Zamówiłem na gram.pl. Zrobiłem przelew, to może potraktują mnie priorytetowo.

pretorian
09-03-2011, 07:45
u mnie na chwilę obecną jest tak :) kupione na gram.pl - edycja specjalna

zamówienie oczekuje na dostępność towaru (zostanie wysłane 14.3.2011)

odbiór mam osobiście w katowicach

smooqu
09-03-2011, 12:18
Złozyłem zamówienie w empik.com na Edycje Specjalną i planowana data wysyłki to dopiero 23 marca :( Przynajmniej zdąze wymęczyć troche NTW, które kupiłem niedawno za 15 złotych z DLC wszystkimi :P

Musashi Miyamoto
09-03-2011, 12:25
Przynajmniej zdąze wymęczyć troche NTW, które kupiłem niedawno za 15 złotych z DLC wszystkimi
Gdzie takie promocje są?
A Shogun zamówiony ponad miesiąc temu, przelew dokonany a paczkę otrzymam jak zawsze przy preorderach w gram.pl na dzień-dwa przed premierą (mam taka nadzieję przynajmniej :roll: ).

smooqu
09-03-2011, 12:48
Gdzie takie promocje są?

direct2drive.com, jakiś czas temu był Empire&Napoleon GOTY za ok. 27 złotych. Mimo, że mam Empire to się skusiłem i okazało się, że przysłali mi 2 klucze. Jeden do ETW, a drugi do NTW :P Ten z Empire odsprzedałem kumplowi za 12 zeta :P Ma się żyłke do interesów xD

A do Empiku napisałem mejla i zobaczymy co z tego wyniknie. Nie powiem ale demko mi zasmakowało :)

Ensis
09-03-2011, 18:41
Promocja Total War: Shogun 2-totalwar.org.pl (http://shogun2.totalwar.org.pl/info-gry/news/promocja-total-war-shogun-2/)

pretorian
11-03-2011, 16:57
Zamówienie zostało wysłane dzisiaj :) w poniedziałek odbiór osobisty :D

Gibril
11-03-2011, 21:14
Też dostałem info.....wiem, że trzeba będzie z grą poczekać do daty premiery, ale cieszy, że dodatkami będzie można zająć się już w poniedziałek... ;)

Wujo123
16-03-2011, 08:13
No to jak z tym Shogunem 2, warto go kupić czy może poczekać?? Gra w nią już ktoś? bo jakoś na forum cisza, czyżby gra była aż tak dobra że nie ma na co narzekać??

Nauczony doświadczeniem z ETW czytam opinie na różnych forach głównie TWC i muszę stwierdzić, że tak pozytywnych wypowiedzi o całej grze (oprócz problemów z grafiką, AA itp.) jeszcze nie widziałem.

pretorian
16-03-2011, 12:11
Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Jedyne informacje to uzyskujesz na tym forum i w takim razie życzę owocnych obserwacji. Z mojej strony przyznaję, że gra jest przyjemna.

Niko
16-03-2011, 13:29
Gra warta była tych pieniędzy ;) Już czuję że spędzę przy niej wiele godzin a jeżeli będą wychodzić mody to na pewno długo, bardzo długo :D

anatol
17-03-2011, 14:24
Nie kupię z jednego prostego powodu, który nazywa się STEAM. Dla mnie to chore, ze trzeba byc podłączonym do netu żeby zagrać singleplayer. Gdyby tego nie było kupiłbym na 100%
Pożyczę od kolegi ;)

Otrzymujesz ostrzeżenie za sugerowanie piractwa, Ensis.

Achilleus
17-03-2011, 19:13
Steam wymaga dostępu on-line tylko dla celów rejestracji, później można grać także off-line. Tak przynajmniej jest z każdą inną grą jaką mam na swoim koncie Steam.

Ronin
17-03-2011, 22:06
Steam potrzebuje netu tylko do wczytania gry. Więc i tak jest lepszy od tego co wprowadził Ubisoft że do każdorazowej rozgrywki nieważne czy single czy multi musi być połączenie z netem. To dopiero jest chore.
Ja nie planowałem kupować Shoguna 2 ale ostatecznie siła przyzwyczajenia zwyciężyła i kupiłem edycję Specjalną chociaż mówiąc szczerze nie porwała mnie ta gra tak jak tego oczekiwałem. Po prostu stary dobry szogun z nową grafiką i kilkoma bajerami dla gry wieloosobowej w sieci dla zapaleńców bitew sieciowych. (Ja raczej jestem zwolennikiem rozgrywki Single Player siła przyzwyczajenia). Nie mniej jednak gra może się podobać i na pewno jej zakup to nie wyrzucenie pieniędzy w błotko. Po prostu CA tradycyjnie już zresztą zrobiła troszę za dużą burzę w szklance wody przed wypuszczeniem Shoguna 2 na rynek ale skąd my to znamy ;)

anatol
18-03-2011, 06:58
Od kiedy to pożyczenie gry od kolegi jest piractwem? Jesteście bardziej papiescy od papieża. Niedługo nie będzie mozna nic napisac ani zadnego uśmieszku wstawić bo się będzie posądzonym o terroryzm.

Czyli jednak trzeba być podłączonym do netu żeby móc zagrać w nią. Niby potrzebuję tylko do rejestracji ale to jest nie "tylko" ale "aż" bo bez tej rejestracji nie zagram w single. I to moim zdaniem jest kretynizm. Mogli zrobić coś takiego, że jak ktoś chce multi zagrać to wtedy musi zarejestrowac się w steamie a nie ten debilizm, który jest teraz. Przed piractwem to i tak nie chroni.

vidar
18-03-2011, 07:15
Hej,
wczoraj kupiłem S2 w dobrej cenie w empiku ....119 zł
polecam i pzdr

Ronin
18-03-2011, 15:40
Hej,
wczoraj kupiłem S2 w dobrej cenie w empiku ....119 zł
polecam i pzdr

Dobra cena to 109.90 i taką dostaniesz poza Empikiem bo tam się przepłaca. :D

piernik
20-03-2011, 16:51
Dziś zakupiłem Shoguna w cenie 105 zł w MediaExpert - polecam! :)

tratox
20-03-2011, 17:30
Gra super, niestety tryb multi mimo że najlepszy z całej serii to z masą błędów często coś się zacina wywala itp jak to naprawią to będzie jedna z najlepszych jak nie najlepsza strategia

PioterC
24-03-2011, 14:47
Też mam kupiony oryginał i co do Steam'a to faktycznie on wkurza... musicie być podłączeni do neta, jeśli lubicie sobie zbierać te osiągnięcia... Ja mam to gdzieś i się jestem offline jak gram... Oczywiście zawsze uruchamiam go online, żeby sprawdził, pobrał i zainstalował ewentualnie jakieś aktualizacje...

Fakt, że nie jest to Ubisfot, ale mogłoby być rozwiązane trochę inaczej....

banzaI
12-11-2012, 19:06
Witam!
Chciałbym kupić Shogun 2 Total War. Jakieś dwa miesiące temu kupiłem Zmierzch Samurajów w Empiku i wtedy było tam pełno i podstawki i dodatku. Teraz w Empiku już go nie ma, a nie chcę kupować z internetu całego pudełka. Zależy mi na kluczu. Czy ktoś z forumowiczów może mi polecić DOBRY sklep, gdzie klucz do shoguna jest dostępny, oprócz samej platformy steam? Ewentualnie sklep, gdzie pisząc w adnotacji przy zamówieniu pracownik wyśle mi mailem sam klucz a pudełko ewentualnie dośle później? Może ktoś ma na sprzedaż NIEPRZYPISANY klucz tutaj?
Pozdrawiam

Rostel123
12-11-2012, 19:33
Ja polecam allegro albo keye.pl 8-)

marcin0218
19-02-2013, 14:02
Ja planuję kupić Shoguna 2. TYlko pwoiedzcie czy normalną wersję czy lepiej może Zmierzch Samurajów lub inną? No i jak kupię to poszukuję kogoś do gry w tyg praiwe codziennie od około 22 do 23 :)) Proszę o odpowiedź :)

JanHetman
19-02-2013, 14:36
Ja ci polecam kupić złotą edycję (ma wszystkie DLC + dodatki).
Edit: W takim razie polecam kupić złotą edycję, która wyjdzie w marcu. :(

Amrod
19-02-2013, 15:09
Ale złota edycja ma być chyba dopiero od marca?

Aztec
26-02-2013, 11:54
dokładnie od 8 marca, też na nią czekam, ale jak dadzą jakąś masakryczną cenę to raczej odpuszczę na jakiś czas :)

Edit:

Jest już złota edycja do nabycia
http://www.amazon.com/Total-War-Shogun-2-Gold-Pc/dp/B00AQ2BLI2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1359580964&sr=8-1&keywords=shogun+2+gold

zonk
26-03-2013, 13:47
witam,

opłaca się kupować jeszcze tylko podstawkę Shoguna ? Czy gracze z DLC będą mieć zauważalną przewagę w multi ?
Gold pack mnie nie interesuje ze względu na cenę. Zamierzam pograć trochę na multi i modach.
Sama gra zrobiła się grywalna bez modoów czy jest to mus ?

Chaak
26-03-2013, 16:23
Wedle mnie to nawet za 5 lat będzie warto kupić Shoguna 2 :D. Poza tym system awatara w multi jest bardzo fajny.
Co do DLC to wystarczy kupić tylko Sengoku Jidai Unit Pack, za chyba 2 euro, i będą równe szanse. Większym problemem jest granie rankingowe, jak nie będziesz miał wysokiego poziomu i kilku jednostek weteranów, więc na początek lepiej customami się pobawić.
W sumie to bez modów da się grać, bo przeszkadza tylko nie do końca dobry system podziału kraju po zdobyciu tytułu szoguna, ale jak będziesz chciał jakieś mody to bezproblemowo można je przez Steama pobrać.

zonk
26-03-2013, 17:43
DM można pobrać przez steama ? Jakieś inne mody godne polecenia ? Realizm ponad wszystko ;)
Czyli do multi wystarczy tylko to jedno DLC ?

Amrod
26-03-2013, 17:51
W zasadzie to tak jak Chaak napisał, Sengoku jest najważniejszy, reszta mniej. Poczekaj na promocję to wyciągniesz za 4 żłote ;) Total War jest często na wyprzedaży Steam.
Na Steam Workshop nie ma licznych modów, głównie to jakieś nowe mapki i kilka pomniejszych. Jest niby DM, ale chyba lepiej pobrać z normalnego źródła. Radious'a też fajne są.
Ja używam głównie:
Add Occupation Resistance to AI Factions
Vastator Unit Style 1.3 (ten szczególnie).

zonk
26-03-2013, 20:52
Dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi.

Ostatnie pytanie. Jak teraz prezentują się mody ? AI dalej spamuje ogromne armie w pierwszych turach, czy też zrywa sojusze bez powodu?

JanHetman
26-03-2013, 22:12
dm na workshopie jest okrojony, ale nadal dobry.
Radious'y i vastator unit style - to są mym zdaniem najlepsze mody na workshopie. W ogóle najlepszym modem jest Darthmod (który zawiera vastatora).

Chaak
27-03-2013, 09:50
Co do użyteczności modów to się nie wypowiem, bo nie używałem.
AI lubi sobie wziąć armię znikąd, pomimo 1-2 posiadanych prowincji, ale sposobem na to jest kontrola mapy agentami, których i tak używam sporo, więc nie jest to bardzo duży problem.
Odnośnie trwałości sojuszy, jeśli dotrzymujemy umów to są w miarę trwałe. Jedynie po podziale kraju wszyscy, włącznie z wasalami w ciągu kilku(nastu) tur wypowiadają nam wojnę, ale są mody które to poprawiają. Sposobem na to bez modów jest okopanie się na granicach, zajęcie Kioto na końcu i przetrzymanie 4 tur :D.

shev441
06-07-2013, 20:08
Witam. Mam pytanie czy da się jeszcze odstać Shoguna 2 w oryginalnym pudełku ( tym premierowym ). Wiem , że to głupie ale ale przymierzam się do zakupy tej gry i chciałbym ją mieć w owym pudełku bo gamebook mi się cholernie nie podoba.

PS. W edycji "Platynowej Kolekcji" też może być bo w środku jest właśnie oryginalne pudełko.

Arroyo
06-07-2013, 20:10
Na Allegro są jakieś oferty z Shoguna 2, są tam m.in. w wersji pudełkowej, nie gamebook. Wystarczy poszukać...

Aro137
06-07-2013, 20:19
Poszukaj też w koszach z tańszymi grami. Ostatnio widziałem w Media Markt w "koszu" Shoguna 2 podstawkę za 39 zł.

towarzysz_pancerny
28-07-2013, 10:53
Oczywiście że są caly czas, także w empikach. Obecna cena wersji podstawowej do 40 zl i niżej. Dodatek w tej samej cenie

hdshovcase
16-05-2014, 20:30
Kupie shoguna za 1-2-3-4-5-6-7 góra 8 lat jak już stanieje.Zresztą i tak chce skąpletować kiedyś całą kolekcje

Arroyo
16-05-2014, 21:02
Jak już staniało... jest w wersji GameBook za 40 zł. To nie jest tak dużo ;)

hdshovcase
20-05-2014, 12:55
No rzeczywiście,ale jednak wole poczekać na Rome2 i dlc miasta greckie (na razie).

hdshovcase
20-05-2014, 14:45
No z tymi latami,też trochę przesadziłem 2-3 max.