PDA

Zobacz pełną wersję : Rody Rzymskie jako jedna frakcja



JacobHoplytes
27-04-2010, 10:32
Mam pytanie... Czy kiedy w descr_strat zmienię żeby miasta wszystkich rodów należały do np. Juliuszów, to czy będzie to funkcjonowało gdy będzie grał nimi komputer? Brak senatu nie stworzy problemów? I czy nadal będą się kierować na północ? Proszę o odpowiedź

kuroi
27-04-2010, 14:42
viewtopic.php?f=35&t=2906&start=40 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=2906&start=40)

MasterOfCookies
02-05-2010, 09:32
A czy jeżeli zastosuję zmiany opisywane w ostatnim poście w podanym przez ciebie temacie, to czy wszystkie moje stare zapisy gry będą nie działające? Czy może będę mógł normalnie grać na "starych" zasadach, z podzielonym Rzymem, ze starych zapisów gry?

kuroi
02-05-2010, 10:47
Ten plik ustala sytuację geopolityczną i militarną przy której zaczyna się kampanię. Ustala jakie miasta, jednostki i resztę ma się od pierwszej tury kampanii.
Nie oddziaływa w żaden sposób na rozgrywane już kampanie.

MasterOfCookies
02-05-2010, 14:24
Przerobiłem descr_strat i wszystko jest tak jak chciałem, mam jednak parę pytań:
- Co zrobić, żeby w czasie gry zamiast "Rzymianie (Juliusze)" wyświetlał się napis po prostu "Rzymianie"?
- Jak usunąć Scypionów, Brutusów i Senat z wyboru dostępnych frakcji w kampanii?
- Co zrobić, żeby na początku gry nie wyświetlały się komunikaty - "Frakcja została zniszczona - Ród Scypionów/Ród Brutusów/Senat"?

Będę wdzięczny za pomoc.

Vonihidilix
02-05-2010, 16:35
Przerobiłem descr_strat i wszystko jest tak jak chciałem, mam jednak parę pytań:
- Co zrobić, żeby w czasie gry zamiast "Rzymianie (Juliusze)" wyświetlał się napis po prostu "Rzymianie"?
- Jak usunąć Scypionów, Brutusów i Senat z wyboru dostępnych frakcji w kampanii?
- Co zrobić, żeby na początku gry nie wyświetlały się komunikaty - "Frakcja została zniszczona - Ród Scypionów/Ród Brutusów/Senat"?

Będę wdzięczny za pomoc.
1. Tutaj nie jestem w stanie pomóc. Z drugiej strony, za wielkiej różnicy nie ma. ;)
2. W descr_strat.txt na początku przesunąć romans_brutii, romans_scipii oraz romans_senate z sekcji "playable" do "nonplayable".
3. Nie da się raczej, ale co za problem skoro w każdej kampanii pojawia się to tylko w pierwszej turze?

kowal357
06-06-2010, 17:31
Mam ważną sprawę otóż :
-chciałem połączyc w 1 całośc rody rzymskie tak aby wszystko grało lecz coś robię źle
nie wiem co ale coś źle bo przy wczytywaniu wyskakuje do pulpitu.
Czy mógł by ktoś dac plik Descr_strat z :
-Połączone rody Rzymskie , Juliusze , scypiony , brutusowie i senat w 1 Państwie pod nazwą S.P.Q.R
-Inne kraję z dużą kasą i mocnym wojskiem , najlepiej jak by najeżdzali italię .
Będę bardzo wdzięczny
I szukam kogoś kto zna się na modowaniu , bo robię moda z kolegą o Mongolii Chyn gis chan itd.
Czy da się zmienic flagę ? jak tak to jak

Bulbozaur277
06-06-2010, 19:06
Napisz na gg to wyślę. :P

kuroi
06-06-2010, 21:12
Poradnik jak scalić rody Rzymskie:


A mógłbyś napisać tu, lub na PW jak usunąć Scypionów, Brutusów oraz Senat a ich miasta oraz armie oddać Juliuszom? :oops:
Pamiętam jak sam nic wiedziałem odnośnie edytowania takich rzeczy, ty mi wskazałeś właściwy plik gdzie to można zrobić (czyli descr_strat). :D Edytowanie tego pliku jest znacznie prostsze niż wydaje początkowo, a przy okazji wszystko jest intuicyjne.
Co do twojego problemu, sam coś takiego kiedyś zrobiłem, tylko że wszystkie miasta i jednostki oddałem senatowi. :D

A więc:
1. Żeby usunąć daną frakcje starczy po prostu "wyczyścić" ją w desc_strat, musi zostać tylko coś takiego (na przykładzie Brutusów)

faction romans_brutii, balanced stalin
superfaction romans_senate
denari 5000

2. Przy "wyczyszczaniu" danej frakcji zawsze używam opcji "wytnij" i wklejam do innego pliku tekstowego, który wcześniej przygotowałem (nazywam go zawsze "plik pomocy").
A więc zobaczmy co mamy w pliku pomocy, po wyczyszczeniu Brutusów:

settlement
{
level large_town
region Apulia

year_founded 0
population 4500
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
building
{
type core_building governors_villa
}
building
{
type equestrian stables
}
building
{
type barracks muster_field
}
building
{
type port_buildings port
}
building
{
type defenses wooden_pallisade
}
building
{
type hinterland_roads roads
}
building
{
type hinterland_farms farms
}
}

settlement
{
level large_town
region Bruttium

year_founded 0
population 4300
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
building
{
type barracks muster_field
}
building
{
type core_building governors_villa
}
building
{
type defenses wooden_pallisade
}
building
{
type hinterland_roads roads
}
building
{
type hinterland_farms farms
}
}

character Tiberius Brutus, named character, leader, age 52, , x 114, y 57
traits GoodCommander 1 , NaturalMilitarySkill 1 , GoodAttacker 1 , PoliticsSkill 2 , Intelligent 1
ancillaries drillmaster
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0

character Aulus Brutus, named character, heir, age 34, , x 111, y 68
traits GoodCommander 1 , PoliticsSkill 2 , Rabblerouser 2 , GoodAdministrator 2
ancillaries quartermaster
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

character Marcus Attius, admiral, age 29, , x 120, y 64

army
unit naval biremes exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit naval biremes exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit naval biremes exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

character Luca Antonius, spy, age 23, , x 116, y 62
traits GoodSpy 4

character Caius Flaminius, diplomat, age 23, , x 112, y 63
traits GoodDiplomat 3

character Amulius Brutus, named character, age 31, , x 116, y 64
traits GoodCommander 1 , NaturalMilitarySkill 2 , PoliticsSkill 1 , Intelligent 2
ancillaries doctor
army
unit roman generals guard cavalry early exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

character Vibius Brutus, named character, age 30, , x 114, y 63
traits GoodCommander 1 , GoodAdministrator 2 , PoliticsSkill 1 , Intelligent 2 , MathematicsSkill 2
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 0 armour 0 weapon_lvl 0


character_record Cassius Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 14, alive, never_a_leader
character_record Titus Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 10, alive, never_a_leader
character_record Cornelius Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 7, alive, never_a_leader
character_record Oppius Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 3, alive, never_a_leader
character_record Galla, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 50, alive, never_a_leader
character_record Hostia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 30, alive, never_a_leader
character_record Lucilla, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 28, alive, never_a_leader
character_record Paulina, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 12, alive, never_a_leader

relative Tiberius Brutus, Galla, Aulus Brutus, Amulius Brutus, Vibius Brutus, end
relative Aulus Brutus, Hostia, Paulina, Titus Brutus, Oppius Brutus, end
relative Amulius Brutus, Lucilla, Cassius Brutus, Cornelius Brutus, end
a). tam gdzie jest "settlement" to miasta, kopiujemy je wszystkie do odpowiedniego miejsca u Juliuszów
b). pod sekcją miast są linie od armii. Jak chczesz to możesz przekopiować wszystko "po chamsku" do odpowiedniej sekcji u Juliuszów, ale pierw polecam pewną edycję. Otóż, żeby wszystko ładnie wyglądało, powinneś usunąć generalów Brutusów i zmienić na zwykłych kapitanów, bowiem oni i tak nie będą w "rodzinie". Weźmy przykład pewnego generała Brutusów:
[quote]character Tiberius Brutus, named character, leader, age 52, , x 114, y 57
traits GoodCommander 1 , NaturalMilitarySkill 1 , GoodAttacker 1 , PoliticsSkill 2 , Intelligent 1
ancillaries drillmaster
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0

Zmieniamy na:

character Tiberius Brutus, general, age 52, , x 114, y 57
army
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0

Usunęłem mu wszystkie cechy, odjąłem straż przyboczną (nie trzeba tego robić, ale tak głupio jak jest taka "sama" straż przyboczna) oraz zmieniłem "named character" na "general". Gościu był akurat liderem frakcji, to "leader" musiałem usunąć.
c) dwa poniższe usuwamy w ogóle, na nic to się nie przyda

Adekwatnie robisz ze Scypionami oraz Senatem. ;) Pamiętaj także o zachowaniu odpowiednich ostępów pomiędzy poszczególnymi działami (jak zapomnisz to najwyżej zajrzyj jak to wygląda u innych frakcji).

Ps. piszę w tym temcie, bo może się jeszcze komuś przydać. ;)[/quote:1r5alnrx]

kowal357
03-08-2010, 12:11
Macie link do minimoda Frakcje rzymskie w 1.
http://www.przeklej.pl/plik/imperium-ro ... 1bha7b840i (http://www.przeklej.pl/plik/imperium-romanum-rar-001bha7b840i)

Matisek
22-08-2010, 09:58
kuroi robię tak jak napisałeś, a raczej tak jak napisał Vonihidilix i nie działa.
Co zrobiłem?
Zrobiłem tak jak napisano poniżej- miasta skopiowałem, generałów zamieniłem na kapitanów, admirałów i agentów skopiowałem, te 2 ostatnie akapity usunąłem. Czyli zrobiłem tak, aby "wyeliminować" frakcje Brutusów i Scypionów, a ich "rzeczy" dać Juliuszom. Senat zostawiłem bez zmian. Odstępy są normalne jak w innych frakcjach, odstępy między zapisem Brutusów a Scypionów to 2 linijki. Agenci przypisani Juliuszom są w 3 innych miejscach, ale czy to może być problem?
Gdy wbijam do gry, normalnie działa, ale gdy wybieram gracz pojedynczy->kampania cesarska->wybieram obojętnie jaką frakcję- zawraca mi do strony gracza pojedynczego.
Co mogłem zrobić źle?

kowal357
22-08-2010, 12:23
reinstaluj grę , zrobiłeś gdzieś błąd albo zaponiałeś jakiegoś przecinka .

Matisek
22-08-2010, 15:23
akurat mam kopię tego pliku, ale sęk w tym, że niedawno chciałem dodać jednostkę do armii Juliuszów, za pomocą kopiuj wklej i działo się to samo...

kowal357
22-08-2010, 19:27
sprawdź przecinki i średniki .
jak to nie pomoże to zacznij od nowa .

Waraksas
25-01-2011, 09:29
Udało mi się to zrobić, ale Rzym jako jedna frakcja kieruje sie tylko na północ. Wolałbym żeby atakowali Kartagin i Greków, to zależy chyba od wymagan kampanii. Jak zmienic te wymagania kampani zeby kierowali sie w rozne kierunki ?

kowal357
05-03-2011, 14:57
Zmień pliki AI .
Są w descr_strat

Lotharius
10-10-2012, 21:28
Witam. Wiem, że niestety mój post zostanie potraktowany jako odkop roku, ale mam problem z którym za cholere nie mogę sobie poradzić. Calutki dzień próbuje scalić frakcje rzymskie w jeden ród (Juliuszy) i ciągle nic nie chce działać. Mój problem wygląda tak, jak to napisał kolega wyżej:


Gdy wbijam do gry, normalnie działa, ale gdy wybieram gracz pojedynczy->kampania cesarska->wybieram obojętnie jaką frakcję- zawraca mi do strony gracza pojedynczego.
Co mogłem zrobić źle?

Robię wszystko tak jak Vonihidilix, lecz nie jestem zbyt rozgarnięty i zawsze coś pokręce. Moją prośba do was: posiada ktoś plik descr_strat ze scalonymi jednostkami rzymskimi ? Jeżeli tak, czy istnieje szansa na wysłanie mi tego pliku ? Byłbym bardzo wdzięczny. Wam zapewne nie zajęłoby dużo czasu, a mi zaoszczędziło sporo nerwów ;) Z góry dziękuje.

Dzaga
03-02-2014, 20:50
Czy ktoś może podesłąć plik destr_start gdzie udało mu się scalić Rzym w jedną nacje najlepiej Senat (choć może być Juliuszek :D ). I ktoś pisał o kierunkach inwazji, że też robi się to w tym pliku mozna bliższe dane prosić

McAbra
04-02-2014, 07:16
Witaj.
Zawsze możesz spróbować mojego moda, który scala rody rzymskie i dodaje sporo prowincji. Jest też lepszy balans niż przy zwykłym przerzuceniu - viewtopic.php?f=535&t=13451 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=535&t=13451) .
Jeśli jednak zależy Ci tylko na scaleniu rodów, to tutaj descr_strat dla Ciebie:
http://sendfile.pl/148932/descr_strat.txt
Tak to wygląda:
http://e-fotek.pl/images/86533243274502848058.png
Ostrzegam, że Rzym będzie teraz niezwykle mocny, poziom tylko trudny lub bardzo trudny.
Miłej zabawy. :)

Dzaga
04-02-2014, 07:25
Dziękuje bardzo :D potestujemy :D

Dzaga
04-02-2014, 19:14
Mistrzu robie jak trzeba i przy dopisce -mod:RI wyskakuje {określona w polu Obiekt docelowy nazwa jest nieprawidłowa}

McAbra
04-02-2014, 19:23
Upewnij się, że wszystko jest prawidłowo, musi być idealnie. Po podstawowym wpisie musi być spacja, -mod:RI
Na przykład:
"D: Program Files/The Creative Assembly/RomeTW.exe" -mod:RI

Dzaga
04-02-2014, 19:47
gra przeinstalowana i nic bez zmian - odpala na chwile i wraca do "windy"
folder RI wkleiłem C:Program Files/Activision/Rome - Total War i w skrócie po " dałem spacje -mod:RI

McAbra
04-02-2014, 19:59
Aha, w takim razie spróbuj dopisać jeszcze -show_err, czyli żeby było:
"C:Program Files/Activision/Rome - Total War/RomeTW.exe" -mod:RI -show_err
Jak wywali do Windowsa to powinna wyskoczyć nazwa błędu.

Dzaga
04-02-2014, 20:06
w ogóle sprawa dziwna bo nawet Twój plik descr_strat nie działa a jak zrobiłem jak daje ten plik oryginalny działa, zmienię chocby odblokowywane nacje i się nie odpala tylko wraca do okna poprzedniego ----- coś dziwnego nigdy tak nie było. A nazwa błędu nie wyskakuje


reinstal :P

McAbra
04-02-2014, 20:24
Sprawdź czy descr_strat nie jest zaznaczony tylko do odczytu, a jeśli tak, to odznacz tą opcję.

Arditti
13-05-2014, 19:04
Wiem Wiem odgrzewam kotleta jednak chciałbym wtrącić Swoje zdanie, sam scaliłem frakcje rzymskie pod przywództwem julków, McAbra zaproponował rozwiązanie które czyni rzymian potężnymi, osobiście proponuję nie dodawać scalonej frakcji wszystkich wojsk wtedy poczatkowa kasa zamiast na rozwój pójdzie na rekrutację garnizonów do miast a także na świątynie(odsunie to porę ekspansji rzymu) to raz dwa ustawcie w descr_buildings do jednostek rzymskich pre mariańskich by były możliwe do rekrutacji jedynie na terenie itali by wyglądało to tak [B]and hidden_resource italy and not marian_reforms[B] wtedy możecie rekrutować wojska rzymskie tylko w miastach italskich, na całej sycylii, sagesta, patavium i mediolanium ponadto by wyrównać balans frakcje pozostałe nalezy wzmocnić monetą i wojskami, sam jeszcze zastosowałem obniżenie lvl miast startowych rzymian, poza tym z tego co pamiętam w \data\world\maps\base\descr_regions przy miastach można ustalić jaka frakcja będzie dążyć do posiadania danej prowincji tj jeśli ustalisz że np twój nowy rzym będzie chciał sparty to zaatakuje aktualnego jej posiadacza(jeśli się mylę proszę sprostować)

McAbra
13-05-2014, 20:30
A odgrzewaj, postów o Romku nigdy mało ;)

Scalenie rodów jakie tutaj wrzuciłem to jazda po najmniejszej linii oporu rzecz jasna, jeśli ktoś chce, może oczywiście modować wszystko dalej według uznania.
Tak to zresztą zrobiłem w RI, gdzie usunąłem kilka miast, agentów, postaci (nie polecam, masochizm) i garnizonów Rzymu.

Tak sobie przypomniałem, chyba wrócę do grzebania w plikach i coś może mi się uda "wymodzić". :P