PDA

Zobacz pełną wersję : League of Legends



glaca
07-06-2010, 19:10
czyli prosta strategia twórców dota.
jak ktoś chce może założyć konto z mojego linka (thx ^^ nawet jak ktoś nie będzie grał :P )
https://signup.leagueoflegends.com?ref=4c0a41f4ea47d

a jak nie chcecie pomóc starej glacy to i tak zachęcam do luknięcia na ten tytuł. w sumie można też poczytać o co chodzi w tym gatunku gier: http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,7 ... roina.html (http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,7559226,Blaszana_szopka__Nowa_Heroina.html )

w skrócie: połączenie h'n's ze strategią w trybie multi.
wciąga i jest darmowe ^^
jak ktoś ma sesje to niech lepiej nie zaczyna...

lofdi
18-06-2010, 07:59
Heroes of Newerth jakąś bardziej do mnie przemawia niż LoL:P

Dragonit
20-06-2010, 14:05
Zarejestrowałem się chyba z Twojego linka :) Gra fajna, w Dota nie grałem, ale słyszałem, za to pykałem w demo Demigoda na multi (swoją drogą, fajna gra, szkoda, że nie zbudowała sporej społeczności graczy, bo może bym kupił). Wkurzyłem się, bo wpisywałem różne nazwy dla mojego Summona i za każdym razem wychodziło, że niby zajęte (nawet takie, jak Dragonit_pl, ktoś mi ukradł :lol: ), w końcu wpisałem jakieś 232532 i załapało, a nie da się tego zmienić :roll: . Trochę się na mnie wkurzali, jak zagrałem sobie potyczkę, bo co chwila ginąłem, ale po paru minutach ogarnąłem jako tako :P musiałem się szybko zmywać, bo była 2 w nocy, ale dzisiaj jeszcze powalczę. Glaca, dałbyś jakieś rady bądź pomógł trochę? O co chodziło innym graczom, jak graliśmy chyba 5 vs 5 i poszedłem za kimś, że niby 1 osoba na jakiś obszar czy coś takiego?

Yaevinn999
20-06-2010, 15:24
Ja polecam pograć sobie w oryginalną dote pod w3, 97 zróżnicowanych bohaterów, mechanika i balans dopracowywany od lat, olbrzymia popularność (w chwili pisania tego postu na garenie w dote gra ponad 300 tyś graczy), doskonały klimat Warcrafta 3, jedyna wada to to że strasznie wciąga (znam 2 osoby które odeszły od WoWa dla niej:)).

Najnowszą mapkę (waży ok 8mb) można ściągnąć z: http://www.getdota.com/,
trzeba mieć również najnowszego patcha do w3 i jeśli nie chcemy grać na BattleNecie, musimy także pobrać program do gry przez lan: http://www.garena.com/ (przez ten program można pograć sobie także w wiele innych gier jak cs, cod albo left4dead).

Jak komuś dota się spodoba ale nie zniesie wyzywania ciągle od n00bów i retardów:) to mogę rozegrać kilka gier treningowych i wytłumaczyć o co kaman, w razie czego pisać na gg:).

W ogóle polecam zacząć na BN bo ponoć poziom jest tam o wiele niższy niż na garenie więc łatwiej się nauczyć gry.

A co do marnych podróbek DotA: LOLa nawet nie dotknę przez całkowicie mi nie pasujący styl grafiki i małe zróżnicowanie w stosunku do oryginału, w HoNa nawet chciałem zagrać ale zobaczyłem cenę za konto (30$) i zrezygnowałem.

glaca
20-06-2010, 15:39
ale czy lol nie jest po prostu rozwinięciem doty? w koncu ci sami ludzie to zrobili i zostawili dotę..? czy to taka sciema marketingowa? ;/

Dragonit
20-06-2010, 15:42
Najpierw trzeba mieć oryginała Warcrafta 3 :D

Glaca - nie pomożesz :P?

Czik
20-06-2010, 15:54
Zarwałem kawał życia na DotA. Słyszałem, że HoN dobry, ale nie ściągałem, bo by mnie pochłonął i bym nie miał życia :P.

A tak w ogóle to gra ktoś w DotA stąd? Bo można by ogarnąć jakiś meczyk w pięciu. Ja jestem na odwyku od rozpadu kilku klanów i odejścia ze sceny znajomych, ale zainstalowana Garena na kompie jest, pudełko od Wc3 leży obok... I kusi :).

A LoL to nie jest to co Icefrog tworzy z Valve?

Yaevinn999
20-06-2010, 21:06
ale czy lol nie jest po prostu rozwinięciem doty? w koncu ci sami ludzie to zrobili i zostawili dotę..? czy to taka sciema marketingowa? ;/

Całkowicie ściema to nie bo kilka osób z Icefroga (twórców doty) rzeczywiście współtworzyło LOLa z Valve (tak to właśnie to Czik:)), niemniej jednak Icefrog tworzy cały czas nowe wersje doty dodając nowych hero, itemy i ogólnie dopieszczając swe dzieło:).


A tak w ogóle to gra ktoś w DotA stąd? Bo można by ogarnąć jakiś meczyk w pięciu. Ja jestem na odwyku od rozpadu kilku klanów i odejścia ze sceny znajomych, ale zainstalowana Garena na kompie jest, pudełko od Wc3 leży obok... I kusi :).

Ja gram:), dopiero 3 miechy i z pingiem 250-300 (taki net mam niestety...) ale 3 miechy to wystarczająco by znać skile wszystkich hero i itemki do połowy z nich:) no i w miarę ogarniać ganki itp.

Czik
20-06-2010, 22:22
Nowe gry oparte na DotA nie wyprą tej mapki, tak samo jak Source nie wyparł CS 1.6, pomimo tego, że jest lepszy, bardziej rozbudowany etc. Gry multiplayerowe powinny być właśnie proste, na tyle skomplikowane, by dostarczać maksymalna grywalność, ale też zawierające elementy taktyczne typu papier-kamień-nożyce, które zawsze zapewniają najciekawsze rozwiązania w grach zespołowych.

lofdi
21-06-2010, 22:07
Nie nie nie,... po pierwsze twórcą Doty jest koleś o nicku Icefrog, który ciągle nad nią pracuje, a od jakiegoś czasu jest zatrudniony w Valve na stanowisku kierownika jakiegoś zespołu, który pracuje nad jakimś projektem...:). Jeżeli zaś chodzi o "twórców" Doty, którzy stworzyli LoL, to po prostu przez lata Icefrogowi trochę osób pomagało, i część z tych osób pracuje obecnie nad LoLem w Riot Games. Icefrog pozwolił na reklamowanie LoL'a jako grę twórców Doty. Tak samo jak przyzwolił na kalkę Doty jaką jest Heroes of Newerth S2 Games.

Dragonit
22-06-2010, 12:35
Pograłem trochę, a dokładniej 3 mecze (wszystkie wygrane, rzecz jasna 8-) ) i bardzo podoba mi się zarówno sama gra, jak i mechanizm jej działania i rozwoju konta. Od razu mówię, że wymaga mnóstwo czasu, nie tylko dlatego, że wciąga, ale i przez stopień rozbudowania. Nasz Summoner bowiem powoli się rozwija, na szczęście nie trzeba planować drzewka rozwoju, bo w każdej chwili można cofnąć rozdane punkty i wydać je na nowo. Do tego dochodzi system run, czarów i dopalaczy. Za walki zdobywa się punkty, za które można kupować nowe postaci i skiny, jest też druga waluta, którą się kupuje przelewem (ale jak widać, darmowi gracze nie są całkowicie na lodzie). W sumie nie wiem, co daje kupno postaci, którego można używać od początku, prócz tego, że można dokupić nowego skina i będzie on wyświetlany jako avatar. Bohaterów jest bardzo dużo, a każdy się różni i ma po 4 zdolności; na początku ma się do wyboru z 12, ale do kupna jest kilkadziesiąt, a pewnie ciągle wychodzą nowi. Dlatego właśnie gra jest bardzo czasochłonna, zanim pozna się każdego ze standardowych herosów, kupi go, a potem kolejnych, początkowo niedostępnych, rozpracuje system run, co używać, by było to skuteczne i dla jakiej postaci, dopakuje czary i pozna je na tyle, by dobierać je w zależności od bohatera ... dużo do przeczytania i poznania. Na szczęście, są wakacje 8-)

Edit - już wiem ocb z kupnem. Zakupiłem Kayle jak narazie (swoją drogą, niezwykle tania była, 450 IP chyba) i upatrzyłem sobie takiego chara: http://www.leagueoflegends.com/champion ... oid_walker (http://www.leagueoflegends.com/champions/38/kassadin_the_void_walker) trochę kosztuje, ale wygląda nieźle 8-)

Czik
04-07-2010, 22:50
Stylistyka w stylu DotA to już przegięcie :P.

IMO kupowanie postaci to mógłby być fajny patent, bo to determinuje role graczy. W sensie, że ktoś weźmie sobie kilka fajnych postaci do supportu, ktoś inny tanków, i już na poziomie doboru graczy będzie się dało układać zgrabne teamy :P.

Dragonit
04-07-2010, 23:34
Co Ci przeszkadza w stylistyce :D? i nie rozumiem, czemu mógłby być dobry patent, a nie już jest :P zara kolejne przetasowanie roostera będzie, a ja wkręcam się na dobre :D w sumie drużyna nigdy nie przegrywa przeze mnie, bo stale trzymam formę <lans>, ale zawsze znajdzie się u nas jakiś mosiek bądź w przeciwnej drużynie wymiatacz i mam nie wiele więcej zwycięstw od porażek, ale to się zmieni :D zbieram na Kassadina.

OskarX
05-07-2010, 13:17
O lol pamietam dote na w3 gdzie grala sama elita uzaleznionych codziennie nowa wersja, jak sie mialo starsza od od razu wywalali...zarejestruje sie z twojego linka i moze pogram ;d
w3 rządzi :)

Dragonit
28-09-2010, 14:57
Ponieważ temat pewnie zostanie sklejony, to piszę od razu tu. Król barbarzyńców to dobry char, jak był dostępny za darmo to sporo razy nim pograłem, porządny escape mechanizm, fajnie się sieka, a drogi nie jest.
Ile osób na forum w końcu w to gra, ja, Glaca, Witold, Oskarx?

Witold
28-09-2010, 19:20
Ja może pogram jutro w godzinach 15-18

Wyślijcie mi zapro do znajmomych.


Anyway. Uważam że Gangplank i Olaf są najlepsi.

OskarX
29-09-2010, 07:34
Jak bede mial czas to wejde i Sciagne, zagramy 2v2;) PS. Moze mi ktos wytłumaczyć o co z tym chodzi, ze gram jakis czas danym bohaterem, potem juz go nie moge wziac, a np inni mogą grrr

glaca
29-09-2010, 08:23
oze mi ktos wytłumaczyć o co z tym chodzi, ze gram jakis czas danym bohaterem, potem juz go nie moge wziac, a np inni mogą grrr
przez pewien czas (tydzień?) dostępna jest pewna ilość bohaterów 'darmowych'. przez ten czas podczas meczów zdobywasz punkty, za które później możesz wykupić już każdego z dostępnych bohaterów (oraz runy lekko poprawiające statystyki).

Witold
29-09-2010, 12:49
To jak się umawiamy???

Dragonit
30-09-2010, 09:21
To jak się umawiamy???
Nie umawiaj się z Glacą, ja kiedyś to zrobiłem i nie przyszedł na randkę :(

glaca
30-09-2010, 09:25
obecnie nie mam dostępu do odpowiedniego łącza ;p
studia sie zaczną... to i do gry sie wróci hehe

jester1
09-12-2010, 23:06
Kennen jest niesamowity albo dzisiaj mam szczęśliwy dzień.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a53 ... 8791d.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a53699813658791d.html)

Moja pierwsza gra bez śmierci :mrgreen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d52 ... 85c5c.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5241e297ca85c5c.html)

O tej można by tworzyć pieśni (wszystkie towery do piachu, potężny team fight w środku mapy, przegrupowanie, eliksir zręczności i samodzielnie rozwaliłem bazę :mrgreen: ).

Btw mój nick DragonJesters (wiem, że to niegramatycznie ale psie chwosty poblokowały mi nicki).

glaca
09-12-2010, 23:20
oby tak dalej!
btw ktoś gra na usa? ;]

Czik
09-12-2010, 23:32
Ja sprawdzam tego LoL'a. Chętnie pogram, zwłaszcza, jeśli ktoś ma Skype'a albo inny komunikator głosowy :). Póki co nie mogę się połapać w tym wszystkim, niepotrzebnie to skomplikowane w stosunku do doty.

jester1
10-12-2010, 09:25
Ja jestem na USa

Czik
10-12-2010, 09:42
Też założyłem konto na USA, ale to wystarczy zmienić jedną linijkę jakiegoś pliku notatnikiem żeby zmienić na UE :).

glaca
12-01-2011, 08:24
jaki login czik?
a ja gram Janna i już 13 poziom, bo gram mecz, dwa dziennie. Moja ulubiona postać już wymasterowana ^^
mój login Glaca69
8-)

Czik
12-01-2011, 13:10
Ja zrezygnowałem z LoLa - wolę zwykłą Dotę na WC3. Jest IMO po prostu lepsza. Jak ktoś chce zagrać, zapraszam :).

Yaevinn999
12-01-2011, 15:16
Czik jaki nick? Kiedyś jeszcze DemonHunter z tego forum grał bardzo dobrze w DoTę ale został "skażony" przez LoLa :D.

Czik
12-01-2011, 15:32
A na jakiej platformie grasz? Ja kiedyś lan, potem Bnet - ale tam poziom był tragiczny i laggów mnóstwo, potem Hamachi, wreszcie Garena, PDL League i różne CW, żeby... Znów wrócić na Bnet :). Teraz nie ma już takiego problemu z laggami i noobami, bo wszystkie gry są na host-botach, które utrzymują statystyki graczy, więc widzisz, ile kto gier zagrał i jaki ma bilans śmierci/fragów, no i laggi przeważnie nie występują - siedzę na USEast.

Yaevinn999
12-01-2011, 16:03
Teraz tylko Garena i to jeszcze europe roomy głównie z racji mojego nikłego doświadczenia (gram dopiero niecałe pół roku 5v5 bo wcześniej grałem tylko z kumplami, głownie 2v2 itp.). Nie to żebym był jakimś n00bkiem ale do pr0 mi daleko :) chociaż czasem zdarza mi się zdominować grę pomimo gorszego teamu :).

Czik
12-01-2011, 19:21
Mam jeszcze konto na Garenie jako Czik, ale wolę grać na Bnecie - jeśli masz wystarczająco dobrego neta, wbij na USEast :).

Volfgan
12-01-2011, 20:20
Cholera, to na strategicznych temat o LoLu, a ja w innych piszę. :P Ja troszkę grałem w dotę, koledzy naprowadzili mnie na LoL, narazie gram niecały miesiąc, 11 lvl summonera, wymasterowałem grę Tristaną i powoli zgłębiam wszystkie tajniki tej gierki. ;) Właściwie wczoraj miałem pobiłem swój rekord, staty 24/1/16 Trist, w late game spelle schodzą na drugi plan, wystarczy wbić w środek walki z buildem Edge+bloodthirster+dancer+whisper i masz tak potężny damage, że głowa boli.

Z postaci, które spodobały mi się najbardziej to na pewno Veigar, Trist, Ashe i Pantheon.

Czik - tak samo jak ty coś mnie ciągnie do doty, ale moi znajomi grają w LoLa, to samemu było smutno. :P Grafika z W3 bardziej do mnie przemawia, gierka z klimatem, do bajkowego League of Legends trzeba się najpierw przyzwyczaić. Najlepszą postacią według mnie w docie to Centaur Warchief, jeżeli wyjdzie early game to potem jest wprost niezniszczalny. Zaraz za nim Rikimaru i Strzelec. ;)

Chętnie zagram zarówno w LOL jak i w dotę. Gram na europejskim. ;)

Adixis
14-01-2011, 08:03
Tristana jest świetna jak masz dobry build, ja raz miałem staty 28/12/2.
Teraz jakoś nie chce mi się w to grać, ale możemy się kiedyś umówić na jakąś partyjkę.

glaca
14-01-2011, 08:24
mówiłem połączyć oba tematy ;/

teraz ma się pojawić DotA 2. Pojawiło się Bloodline Heroes. To chyba nowy gatunek i fajnie, ze sie rozwija.

dopiero wczoraj pobawilem się runami i mam +10 attack speed ;]
kupujecie duzo herosów?

Volfgan
14-01-2011, 16:00
Ja narazie się wstrzymałem, gdyż otrzymałem radę od doświadczonego kolegi, abym zachowywał IP na runki. ;)

Dragonit
15-01-2011, 11:23
Na tym etapie kupuj tylko herosów, z którymi wiążesz dalszą grę, 2 wystarczy, potem runy pod nich. Ale to od 20 poziomu, na razie mało run kupuj, bo i tak będziesz musiał je zmieniać, a od tier 3 będziesz mógł je po prostu zachować i kupować pod kolejnym herosów ;)

Volfgan
15-01-2011, 12:37
Taki też mam zamiar. W mojej kolekcji jest Trist, Ashe, Veigar i Sion w przypadku gdy nikt w teamie nie weźmie tanka. Dzisiaj właśnie sobie nim zagrałem, można powiedzieć, że gra udana. ;) Trist to jest miodzio, tak wiele meczów ją rozegrałem, że wiem dokładnie co mogę zrobić ze spellami (skakanie przez drzewka podczas ucieczki, strzał z ulti, aby odepchnąć goniącego mnie przeciwnika i wiele innych), jaki build etc. :) Ashe i Veigar są ok. :)

Chętnie zaproszę cię do znajomych, jaki jest twój nick? Mój to Volverin92.

Dragonit
15-01-2011, 13:26
Za trudny do zapamiętania, jak coś, to ja zaproszę ciebie ;)