PDA

Zobacz pełną wersję : Jednostki do siedzenia w mieście



kondon
07-06-2010, 22:44
Witam.
Zastanawia mnie, które jednostki są najlepsze tylko do przebywania w mieście, tzn. mają największy pozytywny wpływ na osadę + najniższe (w stosunku do wpływu) koszty. Wojska te mają po prostu tam być, nie będę używane do walki. Czy najlepszym rozwiązaniem będą psy (najtańsze w utrzymanie + posiadają wartość wojskową) + trochę jakiejś kawalerii (również tania w utrzymaniu), żeby trochę urozmaicić? Czy warto trzymać w mieście np. kohortę miejską, czy jej cechy w czymkolwiek pomagają? Ile garnizonów powinno być w mieście i od czego to zależy (ich ilość względem rozmiarów miasta - czy coś jeszcze poza rozmiarem). Chodzi mi o zmniejszenie kosztów utrzymania armii i zwiększenie porządku publicznego. Gram Juliuszami.
Czy jest jakiś sposób na korupcję? Czy jakiś oddział wpływa na nią pozytywnie?

Maharbal
07-06-2010, 22:54
Najlepsi chłopi. Dużo, tanio i porządek publiczny w górę.

kowal357
08-06-2010, 07:08
Z tego co pamiętam to Straż miejska jest najlepsza

chochlik20
08-06-2010, 09:14
według mnie jednostki ktore w nazwie maja "miejski" powinny mieć bonus do utrzymania porządku w mieście, tak jest chyba w empire

ottoman
08-06-2010, 12:53
trzymaj chłpoów a na obrzezach tania milicje falangitów bo idelanie sie nadaja do obrony miasta

enKage
08-06-2010, 19:07
Najlepsze są przerzedzone do paru sztuk w oddziale jednostki chłopów :) Nie liczy się liczba, tylko zajęty slot :]

Jack Bauer
08-06-2010, 23:11
Bardzo mnie zainteresował ten temat, kto by pomyślał, że czasami dla malutkiego szczegółu można się zarejestrować ;) To ja się wypowiem tak, bo akurat tego nie znalazłem w tym temacie, chociaż jednak trochę liczyłem na to, powiedzcie mi, dlaczego niektóre jednostki stacjonujące w mieście zamiast wzmacniać public order zaczynają go "dobijać"? Takie przypadki miałem z niektórymi oddziałami chłopów lub też z samym dowódcą. I jeszcze jedna rzecz, sorry za off: co oznacza symbol małego miecza na ikonie oddziału? Bo chyba nie exp. I dywagowałem, czy to mogło być przyczyną tego "podburzenia" atmosfery w mieście...

enKage
08-06-2010, 23:50
Mieczyki i tarczki - to ulepszenia --> brązowe, srebrne i złote i nie mają wpływu na zadowolenie.

Rządca - poprawcie mnie jeśli się mylę - może nabierać negatywnych cech do zadowolenia - nie jestem pewien skąd, ale chyba ma tu wpływ wysokość podatków - wartości skrajna niewskazane. Na BI może dochodzić jego religia. A co do jednostek to nie wiem :]

Czik
09-06-2010, 01:15
Bardzo mnie zainteresował ten temat, kto by pomyślał, że czasami dla malutkiego szczegółu można się zarejestrować ;) To ja się wypowiem tak, bo akurat tego nie znalazłem w tym temacie, chociaż jednak trochę liczyłem na to, powiedzcie mi, dlaczego niektóre jednostki stacjonujące w mieście zamiast wzmacniać public order zaczynają go "dobijać"? Takie przypadki miałem z niektórymi oddziałami chłopów lub też z samym dowódcą. I jeszcze jedna rzecz, sorry za off: co oznacza symbol małego miecza na ikonie oddziału? Bo chyba nie exp. I dywagowałem, czy to mogło być przyczyną tego "podburzenia" atmosfery w mieście...

Miecze i tarcze to ulepszenia wyposażenia, działają jak belki doświadczenia, tylko że sporo lepiej :). Pojawiają się, kiedy przeszkolisz jakiś oddział w osadzie, która posiada budynek ulepszający broń (czyli kuźnie, warsztaty płatnerskie etc., oraz świątynie).

Rządca może mieć cechy negatywnie wpływające na porządek. Generalnie jego skill Zarządzania wpływa na prawo (to ma pośredni wpływ na porządek w mieście) i dochody, a jego Wpływ bezpośrednio zwiększa zadowolenie mieszkańców. Może mieć negatywne cechy zmniejszające lub dochody z różnych aspektów gospodarki, tzn. handlu, podatków, górnictwa itp., ale też zwiększające lub zmniejszające porządek w mieście - stąd niektórzy pechowi generałowie nie nadają się do zarządzania miastami, bo więcej z nich szkody, niż pożytku.

A jednostki nigdy nie zmniejszają porządku w mieście, spróbuj budować swoje świątynie na miejscu 'zagranicznych' światyń w przejętych miastach, to zmniejszysz karę religijną, i ewentualnie możesz spróbować przeniesienia stolicy, żeby zmniejszyć karę za dystans do niej.

Gajush
09-06-2010, 18:40
ja tam nigdy nie rekrutuje chłopów do pilnowania porządku. W starożytności robotę za chłopów w wielkich majątkach ziemskich robili niewolnicy. Wiec głupio by nie wolnicy utrzymywali porządek, herezja normalnie. W mieście trzymam milicje, no chyba ze to jakieś zaczące miasto, to wtedy dorzucam jakiś doborowych wojów dla prestizu :)

A co to za rozkoszny nik u założyciela tematu :?: :shock:


A jednostki nigdy nie zmniejszają porządku w mieście, spróbuj budować swoje świątynie

nie prawda. wydaje mi się że to bóg ale czasamai zdarza się tak że po wyprowadzeniu wojska porządek się polepsza. Dotyczy to miast z dużym garnizonem, które obsadzaliśmy jednostkami by poprawić porządek. Wtedy zaczynasz wyprowadzać woja i nagle sytuacja się polepsza ale na krotko. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale tak tez bywa.

Czik
09-06-2010, 20:49
Czasami jest tak, że z porządkiem się coś psuje. Wtedy warto zrobić 'reset' - zmieniamy podatki na inne i ustawiamy z powrotem tak jak były, wyprowadzamy z miasta armię i 'wrzucamy' ją tam jeszcze raz. Wtedy gra od nowa liczy modyfikatory do porządku i jak coś było zepsute, to już jest ok. Przynajmniej u mnie to działa.

Jack Bauer
09-06-2010, 23:00
ja tam nigdy nie rekrutuje chłopów do pilnowania porządku. W starożytności robotę za chłopów w wielkich majątkach ziemskich robili niewolnicy. Wiec głupio by nie wolnicy utrzymywali porządek, herezja normalnie. W mieście trzymam milicje, no chyba ze to jakieś zaczące miasto, to wtedy dorzucam jakiś doborowych wojów dla prestizu :)

A co to za rozkoszny nik u założyciela tematu :?: :shock:


A jednostki nigdy nie zmniejszają porządku w mieście, spróbuj budować swoje świątynie

nie prawda. wydaje mi się że to bóg ale czasamai zdarza się tak że po wyprowadzeniu wojska porządek się polepsza. Dotyczy to miast z dużym garnizonem, które obsadzaliśmy jednostkami by poprawić porządek. Wtedy zaczynasz wyprowadzać woja i nagle sytuacja się polepsza ale na krotko. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale tak tez bywa.

Wielkie dzięki za pomoc, ale wydaje mi się, że w zasadzie to chyba nawet nie warto się takimi drobnymi problemami przejmować, zdarzyła mi się taka sytuacja tylko w jednym mieście i teraz jestem tym bardziej pewien, że pewien oddział zmniejszył mi porządek, ale to już drobnostka... Resetowanie chyba nic mi nie dało, tzn teraz nie próbowałem ale na pewno wcześniej i ten sposób musiałem na pewno sprawdzać. Thx again :D

gpr
13-06-2011, 18:12
Do siedzenia w mieście zawsze rekrutuje jednostki które najlepiej bronią
Dla mnie są nimi Włócznicy i łucznicy.

kondon
15-06-2011, 14:07
Sprawdzałem i chłopi dają najwięcej szczęścia a dodatkowo są tani.

grattz
17-07-2011, 19:14
Do siedzenia w mieście zawsze rekrutuje jednostki które najlepiej bronią
Dla mnie są nimi Włócznicy i łucznicy.
To źle robisz bo łucznicy są bardzo drodzy a w centrum imperium i tak ich nie użyjesz bo rebelianci nie atakują miast.