PDA

Zobacz pełną wersję : Zlecę wykonanie modyfikacji, zapłace



gelo441
13-06-2010, 09:51
.................

gelo441
13-06-2010, 09:52
Jak macie jeszcze jakieś propozycje, albo pytania - co z czym zrobić, to piszcie

Annasz
13-06-2010, 10:25
Wydaje mi się, że czerpanie materialnych korzyści z wykonywania modyfikacji do gier przez osoby trzecie jest zakazane. Może jednak się mylę.

13-06-2010, 10:34
Wydaje mi się, że czerpanie materialnych korzyści z wykonywania modyfikacji do gier przez osoby trzecie jest zakazane. Może jednak się mylę.

Zakazane jest pobieranie opłat za korzystanie/pobieranie modyfikacji gry, praca nad modyfikacją to inna kwestia choćby by z tego powodu skąd możesz wiedzieć czy osoba ta rzeczywiście otrzymała środki i czego one dotyczyły?
Modyfikacja nie może być komercyjna musi być dostępna dla wszystkich, tak mówi prawo ale o motywacji do tworzenia jej nic nie jest wspomniane.

gelo441
13-06-2010, 10:50
.............

Silesian_Noble
13-06-2010, 11:12
Witam! Chciałbym zlecić komuś stworzenie modu. Najpierw chciałbym wiedzieć, ile to by kosztowało i ile by trwało.
Trzeba było podać orientacyjną wyjściową zapłatę. Dopiero by było ciekawie ;)

1. 1 tura = 0,5 roku
Norma. Chyba większość modów idzie w tym kierunku. Najbardziej zresztą sensownym, bo mamy dwie pory roku w kampanii i starzenie genków dostosowane do takiego właśnie rate.

2. Największe fortyfikacje to zamek
Biorąc pod uwage time-frame, całkiem rozsądne ograniczenie.

(czyli w przypadku np. szkocji największymi jednostkami byłyby górale - dostępne max 6 jednostek, szlachta górali - dostępne max 4 jednostki i rycerze w zbrojach - dostępne max 4 jednostki. Dla każdej frakcji dostępni 2 stopień łuczników - góralscy łucznicy, skandynawcy łucznicy)
Chyba gitara.

3. Czas trwania 900 - 1300 r. Z tym, że np. do 1050 roku nie można zbudować zamku.
Początek na rok 900? Ryzykowne. Ot nie było wtedy przykładowo Polski i wogóle był zupełnie inny układ sił politycznych. Że nie wspomnę o wojach - jednak wyraźnie różnych niż Ci 180 lat młodsi z 1080r.

4. Miasta rozwijają się mniej. dużo mniej.
Logiczne, skoro tura to pół roku. I niespecjalnie trudne w wykonaniu.

5. górale szkoccy nie mają mieć niebbieskich strojów tyulko zielone (chyba, nie jestem pewny, czy takie są naprawdę)
To chyba jakiś personalny fetysz. No ale proste do zrobienia, ot podmiana kolorów, nawet normalem nie trzeba się męczyć.

6. Dużo więcej prowincji, jak najwięcej prowincji, ile zmieścicie.
Łącznie się zmieści 199, ale na mapie vanilla o malutkiej rozdzielczości pikselowej nie będzie to ani ładnie wyglądać, ani być specjalnie grywalne (bo małe odległości pomiędzy osadami skutkować będą w ciągłych oblężeniach i niewielu bitwach w polu). Samo dodanie prowincji jest niespecjalnie trudne.

budynki droższe i dłujżej się budują.
To proste jest.

7. Łatwiejj o dobre stosunki z innymi frakcjami, trwałe sojusze, a jak już wojna to wojna, a nie, że ja tylko chodzę i podbijam prowincje.
Tu można skorzystać z gotowych submodów na AI.

8., Buntownicy bardziej aktywni
Jak wyżej. Plus jakiś skrypcik trigger.

9. Gdyby to było możliwe, wprowadzić nowe religie - Luteranizm (Dania, szwecja, niemcy), Anglikanizm (anglia) i nie wiem jaka religia jest w szkocji - kalwinizm albo anglikanizm albo luteranizm. Bardzo ważne to jest dla mnie, bo lubię nawracać inne prowincje i lubię kłopoty związane z niepokojami religijnymi, ale nawracam na katolicyzm i muzumanizm z CIĘZKIM sercem, hehe.
Nad tym punktem to nie wiem smiać się czy płakać. Bo jak można protestantów zmieścić w time frame 900-1300? Myślałem że idziemy w kierunku realizmu... A jeśli realizm i wczesne średniowiecze, to oczywiście poganie nad Bałtykiem, szamanizm na stepach.

10. Wprowadzić nową frakcje - szwecje.
Chyba gdzieś widziałem takiego submoda.

Podzielić sztokcholm na kilka prowincji i usadzić
Hello? Jak to z jednego miasta chcesz zrobić trzy prowincje? A może miałeś na myśli Szwecję? A tak wogóle to Sztokholm pierwszy raz na kartach histori pojawia się w 1252r, więc nie nadaje się do twojego time frame. Co innego Sigtuna, Uppsala, Birka...

w 2 - 3 prowincjach szwecje (żebvy było co podbijać, njorwegie podzielić na kilka prowicji i niech tam będą tylko buntownicy). Jednostki w szwecji takie same jak w dani - wikingowie (max 6 jedn.), huskarlowie (max 4 jedn.), skandynawscy miecznicy (max - 6 jedn.)
Nie masz zbyt wyśrubowanych wymagań.

11. Wprowadzić nową jednostkę dla każdej frakcji - mieczników (podobne do skandynawskich mieczników - hełm kolczuga tarcza i miecz)
Pikuś.

12.Żołnierze podczas krucjat nie dezerterują.
Z tym może być kłopot. No ale nie interesowałem się, to nie mogę powiedzieć na 100% czy wykonalne czy nie.

13. Świat bez mongołów i Tatarów
Tatarów (Timurydów) do roku 1300 nie było, więc to zrozumiałe. Ale czemu wywalać Mongołów? Dla mnie to główna atrakcja gameplay, zmieniają bowiem nagle układ sił i dynamizują rozgrywkę. No ale Ty płacisz Ty wymagasz ;) Wykonanie tego punktu to pikuś.

14. Państwo Papieskie nie podbija - niech siedzą w 2-3 małych prowincjach - w medku już mi się zdażało , że dałem im prowincje a oni się rozrastali albo zdobywali cały pwł. apeninski. Ale niech ma swoją armie, żeby ich ktośnie podbij, albo, gdybym ja chciał ich podbić, żeby mieli się czym bronić.
Jak najbardziej wykonalne, parę trików można tu zastosować.

Jak sobie coś przypomne to dodam. Narazie mi powiedzcie, ile by to trwało zrobienie tego modu i ile kosztowało.
Zależy, czy robiłaby to jedna osoba, czy kilka. Jedna by miała kłopot to zrobić, bo w moddingu nastąpiła specjalizacja i jeśli ktoś moduje mapę, to już nie moduje jednostek. Więc do takiej roboty widziałbym dwie osoby. Czas realizacji? Wliczając margines na niespodziewane komplikacje oraz konieczne testy (w celu wykrycia ewentualnych bugów) szacowałbym to na około miesiąca (zakładając prace od pn-pt po 8 godzin dziennie), aczkolwiek raczej wcześniej niż później. Koszt? Miesiąc pracy x dwóch dobrych moderów... ja bym to wycenił na 4tysie (tzn po 2tyś na głowę), przy czym jest to czysto biznesowa kalkulacja. Jeśli znalazłby się moder, któremu twój projekt by się spodobał w swych założeniach, niewykluczone że zrobiłby to za 1/4 ceny. Mnie się projekt w swych założeniach nie podoba, więc takie zleceni traktowałbym czysto-biznesowo ;)

gelo441
13-06-2010, 11:26
Sory, nie wiedziałem, że to takie drogie rzeczy, w końcu za darmoche umieszczacie tu swoje mody. Może sam coś popróbuje, tylko czy znajde coś w internecie, mjak się moduje? da rady taki lejk jak ja modować?

Fumanchu
13-06-2010, 11:28
Silesian_Noble odstrzel mi mistrzu Rome 2 zamiast Shoguna 2 to 4 patole sie znajdą i frytki do tego nawet. ;)
Wypuścimy to miesiąc przed premierą nowego Shoguna i CA czy Sega (kto to teraz robi)padną na pysk.

Silesian_Noble
13-06-2010, 11:33
Że niby 2-4tysie to dużo? Nie rozśmieszajcie mnie. To może fura kasy dla gimnazjalisty, ale dla wykształconego faceta pod trzydziestkę to są zwyczajne pieniądze.

Za darmochę to się realizuje coś dla przyjemności - własne wizje i zachcianki.

Brave
13-06-2010, 11:43
Sory, nie wiedziałem, że to takie drogie rzeczy, w końcu za darmoche umieszczacie tu swoje mody. Może sam coś popróbuje, tylko czy znajde coś w internecie, mjak się moduje? da rady taki lejk jak ja modować?Zacznijmy od tego ile byłbyś skłonny dać? 50zł,100zł? heheeh :lol: :lol:

Nie mając żadnego pojęcia dotąd o modowaniu, wątpię żebyś w rok zrobił takiego moda. ;)

gelo441
13-06-2010, 11:54
Może jestem geniuszem, ale o tym nie wiem. Co się nie da zrobić, to nie zrobię. Powiedzcie mi przynajmniej ogólnie jak to zrobić. np. kolejność wykonywania, co muszę mieć, żeby modować (jakiś program), a ja poszukam w internecie jakieś porady. nigdzie mi się nie spieszy. Ani medieval 2 ani panzer general 2 mi się jeszcze nie znudziły, mogę w nie grać.

gelo441
13-06-2010, 11:55
ps. fajne laski

Silesian_Noble
13-06-2010, 12:08
Może jestem geniuszem, ale o tym nie wiem. Co się nie da zrobić, to nie zrobię. Powiedzcie mi przynajmniej ogólnie jak to zrobić. np. kolejność wykonywania, co muszę mieć, żeby modować (jakiś program), a ja poszukam w internecie jakieś porady. nigdzie mi się nie spieszy. Ani medieval 2 ani panzer general 2 mi się jeszcze nie znudziły, mogę w nie grać.
http://www.twcenter.net :arrow: Medieval II: Total War :arrow: Mod Workshop ; tam wszystko właściwie jest. Możesz jeszcze popatrzeć tu:

http://www.twcenter.net :arrow: TW General Discussion, Resources and Multiplayer :arrow: TWC University ; tam też szereg dobrych wykładów o modowaniu.

Po przestudiowaniu tych sekcji będziesz wiedział jakich narzędzi potrzeba. Powodzenia 8-)

Vasyshq
13-06-2010, 12:53
Powodzenia

:lol:

Dobra ja ci zrobie tego moda za 2 tysiaki ale przelew na moje konto najpierw i jakbym cie wydymal to nikomu nic nie mowisz. Jak sie zgadzasz na te warunki to mozemy rozpocząć współpracę :D

A tak na poważnie to radziłbym ci poszukać sobie jakiś modów fajnych, które będą ci odpowiadać. Jest kilka naprawdę dobrych. Zaglądnij na twcenter i np: Stainless Steel, Third Age Total War, Broken Crescent...

Dagorad
13-06-2010, 13:25
Połowa do pikuś, druga połowa to historyczne brednie. Znajdź sobie jakiegoś fajnego moda.

Fumanchu
13-06-2010, 13:32
Że niby 2-4tysie to dużo? Nie rozśmieszajcie mnie. To może fura kasy dla gimnazjalisty, ale dla wykształconego faceta pod trzydziestkę to są zwyczajne pieniądze.

Za darmochę to się realizuje coś dla przyjemności - własne wizje i zachcianki.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Za darmo umarło oczywiście,chodzi o to że np. Rome 2 (niech się nawet inaczej nazywa np. Ancient World bo prawa autorskie i takie tam) na silniku Napoleona czy jakimś innym nowym zrobionym przez kogoś przed premierą Shoguna 2 rozniosło by Segę ze złości i pewnie spowodowało wysłanie paru killerów na biednego człowieka. I to gra za TYLKO 4 tysiaki.(niemożliwe)
Pod jaką 30tkę,dawno i nieprawda.

Brave
13-06-2010, 13:37
Heh jakby rozłam był w Xw. to Mieszko I miałby dylemat, czy przyjąć katolicyzm czy protestantyzm, hahah :D

Abu Yusuf
13-06-2010, 17:25
Mam takie swoje osobiste wrażenie, że temat założył ktoś.. ładnie mówiąc, młody, kto by sypnął paroma dyszkami żeby sobie pograć tak jak mu się podoba i jak on to widzi , ale, cóż mi do oceny, wszystko da się zrobić, bo wszystko już widziałem w poszczególnych modach, oprócz podziałów religijnych tego rodzaju w X-XIII w...

Jarl
14-06-2010, 10:37
W ogóle, aby zacząć tworzyć (albo brać udział w projektowaniu, w tym przypadku - postawić ogólne założenia i główne cele) modyfikacje, trzeba najpierw samemu trochę w nie pograć. I to nie dwie, nie trzy, ale najlepiej wszystkie większe (i mniejsze), aby zapoznać się z możliwymi rozwiązaniami poszczególnych zagadnień. W przeciwnym wypadku i założenia będą z kosmosu, i wynik z tyłka. Jak ktoś nie wie, czego dokładnie chce od moda, albo ma jakąś swoją wizję, której nie potafi oprzeć na solidnym gruncie statystyk, możliwości silnika itp., to skończy się crapowato i dziękuję, dobranoc.