PDA

Zobacz pełną wersję : Komiksy/Mangi



Marat
17-06-2010, 21:16
Otwieram taki temat, by porozmawiać o komiksach i mangach.

Czy pamięta ktoś swietną serie "Kajko i Kokosz"? Niezapomniane postacie takie jak tytułowi bohaterzy, czy Łamignat ze swoim lelum-polelum. Depresje Mirmiła, zbójcerze z Ofermą ( moim faworytem ) Hegemonem i kapralem. Za szczeniaka miałem kilka tych komiksów i zaczytywałem się w nich.

voitek
17-06-2010, 21:31
Czytalem kilka tomow Hellsinga, kilkadziesiat chapterow Bleacha i Naruto :P
Kiedys namietnie kupowalem Kaczora Donalda i wlasciwie teraz jak mi wpadnie czasem w lapki to z checia rpzeczytam :P

Amrod
17-06-2010, 22:10
Tych Kaczorów to miałem chyba ze dwadzieścia kilo a pierwszy numer z 1994 zachowany do dziś jak nówka :lol: To samo z Komiks Gigant. Pierwszy numer z 1992 roku, jeszcze pakowane w folijkę były, cena... 25 000 zł czyli 2.5 zł na dzisiejsze a te nowe wydania, dopiero widać jak podrożało. Chociaż teraz wyszły jakieś wersje z 500 stronicami, więc całkiem fajna sprawa, nawet dla studenta ;) Boże ile to lat.

Marat
17-06-2010, 22:18
Donaldy też czytałem, Giganty miałem chyba wszystkie. Niestety, nie mam już ani Kaczorów, ani Kajko i Kokosza, a szkoda, bo zwłaszcza do tego drugiego komiksu bym chętnie ;) wrócił

Fumanchu
17-06-2010, 22:24
Manga,manga to coś co od tyłu czytałem komiks "Eden" czarno-biały,jest kilka części taki post apokaliptyczny świat,mistrzostwo.

Kapsul
17-06-2010, 22:36
Otwieram taki temat, by porozmawiać o komiksach i mangach.

Czy pamięta ktoś swietną serie "Kajko i Kokosz"? Niezapomniane postacie takie jak tytułowi bohaterzy, czy Łamignat ze swoim lelum-polelum. Depresje Mirmiła, zbójcerze z Ofermą ( moim faworytem ) Hegemonem i kapralem. Za szczeniaka miałem kilka tych komiksów i zaczytywałem się w nich.

Kajko i Kokosz to rodzima klasyka zanim jeszcze ktokolwiek slyszal o Donaldach, Supermenach czy innych mangach ;) Ciagle mam jakies pozolkle egzemplarze na strychu - z ciekawosci czy dzieciakom sie spodoba za kilka lat kiedy naucza sie czytac :D
A pamieta ktos "Thorgala"? Do sklepu w ktorym sie pojawial wybralem sie kiedys, bedac 10-latkiem pociagiem, 2 stacje co prawda tylko ale i tak rodzice prawie zeszli z tego swiata 8-)

Aquila
17-06-2010, 22:38
Kajko i kokosz, klasyg, wiadomo. Jeszcze Kapitan Żbik i inne takie. japońskich nie czytałem, nie miałem dostępu.

glaca
17-06-2010, 22:43
polskie komiksy to kvlt 8-) thorgale itd. wszystko znam z biblioteki gdzie leżą pewnie jeszcze do dziś egzemplarze z lat 80 i poczatków 90...

ale i tak najpiekniejsze czasy to bylo tm-semic i amerykanska klasyka- weapon x i daredevil to moje najwieksze perełki ;]
http://komiks.nast.pl/artykul/3300/Top-25-TM-Semic/ z tej listy też mam kilka w szafce ;]

z jednej strony chwała wydawnictwom, że podniosly rangę komiksu wydając je czesto w twardych oprawach, czy skupiajac sie na ambitnych tytułach, ale z drugiej strony szkoda, ze nie mozna juz normalnie w kiosku kupic spidermana, batmana i innych... dzieciaki tego nie znają ;]

Tur
17-06-2010, 22:59
Fajny temat , jasne że miałem "kokosze" jak byłem mały ale były one ( przynajmniej w moim mieście) tak samo rzadko dostępne jak papier toaletowy. Pozycją obowiązkową był też Tytus Romek i Atomek. Ciekawą sprawą były zbiory komiksów pod nazwą "RELAKS" ( chyba) ale to biały kruk i większość które czytałem wypożyczałem z biblioteki. Komiksem na poziome był Funky Kowal ( super kreska i fabuła). Za moich czasów na ostatniej stronie "Świata Młodych" zawsze był komiks, można było złożyć sobie cały zeszyt z kilku numerów. W ten sposób złożyłem też dość ciekawy ( mogę się mylić w nazwie) Jeans więzień czasu ( czy coś podobnego).Z mangi ( mam w domu) jestem fanem Torijamy więc Doktor Slump, Dragon Ball do tego GITS ,Appleseed, Battle Angel Alita, Plasstic Little, Neon Genesis Evangelion. Bardzo pociąga mnie świat cyber punka a ten tak naprawdę znaleźć można przede wszystkim w mandze. Szczęściem mangi które ukazują się u nas są ( przynajmniej były) bez cenzury a nie jak zwykle ugrzecznione przeznaczone na rynek amerykański.

Nagano
18-06-2010, 10:26
Posiadam w swojej kolekcji Kajko i Kokosza (nawet wersje czarno-żółte, bez kolorowych obrazków :D), Kajtka i Koko (współczesne przygody), Komiksy Giganty, Kaczory Donaldy, a także Punishery, Spidermany, Batmany, Supermeny i podobne z lat 80 8-) Oprócz tego oczywiście Tytus Romek i Atomek, Thorgal oraz jeszcze kilkanaście innych. Ogólnie dosyć pokaźną mam tą kolekcję.

Spukologist
18-06-2010, 14:34
Kajko i Kokosza mam parę sztuk. Tytusa, Romka i Atomka to mam praktycznie wszystkie ;p najlepszy komiks jaki czytałem

Adamsky
18-06-2010, 17:04
Praktycznie wyłącznie Kaczory i Giganty z nimi. Jakieś tam pojedyncze egzemplarze innych, ale to prędzej z przypadku.
Oczywiście numerem jeden to postać Sknerusa. Bezkonkurencyjny i jedna z najlepszych postaci w komiksach ever.

Nagano
18-06-2010, 17:47
Przygody Sknerusa, Donalda i siostrzeńców zdecydowanie moje ulubione jeśli chodzi o giganty. Nie lubiłem Myszki Miki, taki pedalski koleś i pedalskie przygody :lol:

voitek
18-06-2010, 18:27
Nie lubiłem Myszki Miki, taki pedalski koleś i pedalskie przygody :lol:

A w kreskowce pedalski glosik :P
Kaczor Donald jest do tej pory moja ulubiona rysunkowa postacia

Marat
18-06-2010, 20:58
http://img710.imageshack.us/img710/7272/kajkoikokosz.jpg (http://img710.imageshack.us/i/kajkoikokosz.jpg/)

Prawie "M jak miłość". Uwielbiam te współczesne wstawki 8-)

Tur
18-06-2010, 22:44
Właśnie za ten rodzaj humoru uwielbiam K&K.

Adamsky
19-06-2010, 11:31
Dla mnie Kajko i Kokosz jednak za bardzo plagiatuje Asteriksa i Obeliksa i właśnie tych Żabojadów darzę większym sentymentem (Komiksy>filmy rysunkowe>filmy aktorskie&wszystko inne).
Myszka Miki też nigdy za bardzo nie lubiłem. Sknerus&siostrzeńcy&Donald+Dziobas/Goguś to jednak ścisła czołówka.

Andsztal
19-06-2010, 11:49
Ech, komiksy to było coś. Jak byłem młodszy to miałem całkiem sporą kolekcję Kaczorów Donaldów, niestety nadszedł czas gdy zacząłem się regularnie golić i trzeba było je przekazać młodszemu pokoleniu. Ale parę egzemplarzy dalej mam w domu a jakiś Gigant by się znalazł. Przyłącze się też tutaj do piewców Sknerusa bo stary kaczor był chyba najlepszą postacią w serii.

Furvus
19-06-2010, 20:00
Przez ten temat, jak wrócę do domu, będę musiał odkopać te kilka komiksów z Kajkiem i Kokoszem :D Mam też jeszcze gdzieś kilkadziesiąt numerów Kaczora Donalda i jakieś giganty. Kajko i Kokosz byli plagiatem Asteriksa i Obeliksa, ale dzięki swojskim realiom byli wg mnie równie dobrym komiksem. Kiedyś jeszcze trafiłem na Lobo, też świetne komiksy, chociaż dla trochę starszych dzieci ;)

Tur
19-06-2010, 22:21
Ja uważam że humor zawarty w K&K jest całkowicie inny niż w A&O różnica jak między Monthy Pyton`em a Benny Hill ( jeżeli się pomyliłem w pisowni przepraszam). Lobo jest ekstra , ale nie dla dzieci to fakt.

Andsztal
19-06-2010, 23:49
Lobo? A, no tak Lobo :D Faktycznie czytałem swego czasu coś takiego. :twisted: Obowiązek nakazuje mi się zgodzić z przedmówcami, że dla starszego czytelnika. Ale jeżeli część formalną mamy już za sobą to mogę powiedzieć, że moją ulubioną przygodą ostatniego czarnianina było "Lobo powraca" ;)

Nezahualcoyotl
27-06-2010, 09:30
Pierwsze komiksy jakie czytalem(ogladalem) byly zamieszczane w "Swiecie Mlodych" ;) kiedy bylem jeszcze szczylem wchodzacym po drabinie na dywan :lol: .To w tym magazynie poznalem Kajko i Kokosza,Tytusa z Romkiem i Atomkiem,kosmicznego agenta Tajfuna z jego dwiema uroczymi pomocniczkami,etc...
Kto pamieta serie "Poczet krolow polskich"(trzy pierwsze rysowane przez Rosinskiego),"Polskie Podziemie","Tajemnice zlotej maczety","Pilota smiglowca"(znow Rosinski),"Kapitana Zbika","Domana","Kapitana Klossa" :?:
Prawdziwa przyjemnoscia byla lektura komiksow T.Baranowskiego (genialne kolory i opowiastki pelne humoru)"Podroz smokiem Diplodokiem","Antresolka profesorka Nerwosolka","Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa?"
Komiksy B.Polcha "Wedlug Enricha von Daeinekena" rowniez sa warte polecenia ;)
Nie mozna rowniez nie wymienic legendarnego juz magazynu "Relax"(to juz dla tych wiekszych dzieciakow)z odcinkowymi komiksami i extra kryminalnymi artykulami ;)
Pozniej pojawil sie "Komiks Fantastyka" i to byl krok milowy na rynku histori obrazkowych w Polsce :!: "Yans","Funky Koval","Pellisa","Wieczna wojna"(zajebisty komiks).Na lamach tego magazynu mozna bylo poznac rysownikow z "Top League" owczesnej Europy(Belgia i Francja).Potem Redakcja uparla sie przy promowaniu B.Polcha i "Wiedzmina" co bylo kompletna klapa i gwozdziem do trumny dla tegoz wydawnictwa...
Nie moge rowniez nie wymienic Prosiaka i jego komiksow "Siodma czara","Blix i Zorzeta" oraz "Ratman" ze o niezliczonych opowiastkach w "Mat Pariadce" juz nie wspomne ;)
Uderzo i Gosciny z niesmiertelnymi "Asterixem i Obeliksem" i "Lucky Lukiem" wymiataja :lol:
"Thorgal" to juz Legenda w Polsce i chyba kazdy go zna podobnie jak i "Sznikla" ;)
Komiksy o amerykanskich Super herosach omijam szerokim lukiem-dorosli faceci w rajtuzach kojarza mi sie z homo-niewiadomo :mrgreen:
Obecnie zaopartuje sie tylko w jeden polski magazyn komiksowy a to jest "Produkt" z "Osiedlem Swoboda" w roli glownej :lol: Sledziu wymiata :!:
Komiksy Gawronkiewicza oraz Truscinskiego takze sa warte wymienienia.
Jak obecnie wyglada polska scena komiksowa to nie mam zielonego pojecia po za faktem ze w sklepach widze setki zagranicznych przedrukow i krajowe wznowienia starych serii komiksowych ;) Ale z cala pewnoscia jest o wiele bardziej rozwinieta i zroznicowana anizeli 10-20 lat temu ;)
P.S.Przypomnial mi sie jeszcze jeden dobry polski bohater komiksowy a mianowicie Kleks autorstwa Szarloty Pavel ;)

Nagano
27-06-2010, 10:29
Dzięki, że przypomniałeś Tajemnice Złotej Maczety i Kleksa :D Też to mam.

Mariooooo
03-07-2010, 11:58
K&K zawsze byli kreatywni czasem aż żal mi było tych zbójcerzy :lol:

Aquila
03-07-2010, 12:25
aj, Klossa mam wszystkie odcinki w oryginale :D pożółkłe juz.

OLD_Emperor
05-09-2010, 22:05
Zapraszam na http://www.mangahome.cba.pl/news.php Manga naruto po polsku polecam!!!

Grogmir
06-09-2010, 10:29
Świetny temat :)

Ja mam całkiem pokaźną kolekcję w domu: Kajko i Kokosz, Asterixy (ubóstwiam!), Thorgale (pamiętam, jak szczylem będąc bałem się Alinoe..;) ), Szninkla, Tytusa, Romka i A'Tomka, olbrzymi zbiór Kaczorów i Gigantów (kilka roczników), Tom&Jerry, Gwiezdne Wojny, Yansa i sporo innych.... muszę chyba przejrzeć piwnicę, co jeszcze się zachowało ;)