PDA

Zobacz pełną wersję : Civilization 4



DonVega
01-09-2009, 17:32
Ta gre to kazdy zna. Dla mnie najlepsza ze strategicznych gier. Fajnie gra sie na singlu - nigdy rozgrywka nie jest taka sama. Szczególnie fajnie grasie online. - Zabawa przednia ale wymaga odgromama czasu choć mozna grac w roźne wersje od pełnego online po hotseat :). Polecam szczególnie gre online nawet do 12 graczy :) - teamowo lub pojedyńczo - pełna dowolność ustawień :)

Oczywście na ostatnim dodatku i patchu :)

01-09-2009, 18:38
Tak, grałem we wszystkie gry cylku, poczynając od jedynki, która na amidze pożerała mi czas razem z Settlersami już w podstawówce.
Czwórkę zakupiłem jak tylko pokazała się w wydaniu ze wszystkimi dodatkami i wcale nie żałuje. Gra się świetnie, na multi nie udzielam sie zbyt mocno, ponieważ uważam, że jest zbyt wolne, ale dobre AI na singlu oraz spora ilość ciekawych modów daje zabawę na długie noce i wieczory ;)

Soul of Night
02-09-2009, 15:30
Fakt gra się super :) Grałem tylko od III wzwyż, trochę tego żałuję, ale nowe wersje są świetne :)

DonVega
02-09-2009, 15:43
To może ktoś się skusi na HOTSEAT - jak się dobrze ustawi nie idzie to aż tak wolno :).

Kajcio
02-09-2009, 19:52
Najlepsza jest jak dla mnie 3...bo 4 taka jakaś przesłodka...grałem we wszystkie częśći :ugeek:

Andsztal
02-09-2009, 21:04
Swego czau zagrywałem się w Civilization III i gdy tylko wyszła IV to od razu skoczyłem do sklepu. Gra jest świetna i wielokrotnie do niej wracałem i pewnie będę wracał. Jak już pisali koledzy głównie dzięki temu, że żadna rozgrywka nie jest taka sama i AI też nie próżnuje. Na multi nie grałem wcale.

Janek
03-09-2009, 14:30
Civ IV jest duzo lepsza od CivIII (fakt graficznei nei kazdemu musi sie podobac, ale nie to jest tu nawjazniejsze), tyle ze zebyc zerpac pelnie przyjemnosci z grania trzeba kupic razem z dodatkiem Beyond the Call of Sword, ktory wporwadza duzo innowacji i zdecydowanie poprawia rozgrywke.

farin
12-09-2009, 08:22
To może ktoś się skusi na HOTSEAT - jak się dobrze ustawi nie idzie to aż tak wolno :).
Ja się mogę skusić i wcale nie zależy mi na szybkiej rozgrywce. Oczywiście koniecznie z najnowszym dodatkiem i łatką :]

DonVega
14-09-2009, 10:23
Ja narazie gram na łatce 3.17 wiem ze jest 3.19 ale w wersji angielskiej. ( trzeba sobie ściągnąć spolszczenie ).Panowie z Cenegi jeszcze walczą nad polską wersją :)

iroon
14-09-2009, 23:37
Polecam. Szczególnie z dodatkami :D

16-09-2009, 15:39
Polecam. Szczególnie z dodatkami :D

Mody są super, zmieniają, na jeszcze ciekawszą rozgrywkę ;)

Brave
20-09-2009, 21:22
Jako przyszły technik ekonomista :D, bardzo lubie grać w gry ekonomiczmne typu Civ :D. Świetnie rozbudowana gra, dużo ustrojów poltycznych, wiele wariantów rozwiązań, dużo frakcji i przywódców.

I ta budowanie państwa od zera, twozrenie z niego imperium - bezcenne :)

DonVega
21-09-2009, 07:30
Szczególne uznanie dla twórców dla AI komputera. Naprawdę trzeba się nieźle nakombinować - na wyższym poziomach trudności. Ostatnio jak grałem myślałem że jestem dobrze przygotowany do wojny - atak zdecydowany - dwa miasta kompa podbite ale dostałem taka kontrę że musiałem się wycofywać dosyć szybko a statki nie nadążały nad przywożeniem posiłków.

Janek
21-09-2009, 18:25
Niesety w CivIV na wyzszych poziomach komputer po prostu oszukuje a nie jest szczegolnie genialny ;)

Pink
26-09-2009, 11:19
Witam wszystkich serdecznie ;) Mam taką małą prośbę dotyczącą Cywilizacji IV. Czy któryś z posiadaczy polskiej wersji Cywilizacji IV mógłby zobaczyć czy na płycie z grą znajduje się instrukcja w formacie pdf ? Mam oryginalną angielską wersję gry, która była dołączona gratis do GF7600 GT. Pierwszy raz gram w tą grę, ale bez instrukcji trochę ciężko jest nawet po przejściu samouczka.
Jeśli takowa instrukcja byłaby na płycie z grą mógłby mi ktoś ją na maila podesłać albo wstawić na jakiś serwer ?

Bajbars
27-09-2009, 11:19
Czy w Civilization IV: Complete Edition wszystko w grze jest po polsku?
prosze o odp poniewaz jesli bedzie po polsku to zamierzam ja sobie kupic, a pytam sie dlatego bo kiedys mialem Civ III po ang, a z moja znajomoscia ang taka gra jest niemozliwa

Roland
27-09-2009, 16:33
Complete jest po polsku cała.

Kajcio
28-09-2009, 06:48
Wczoraj zainstalowałem sobie IV i III dla porównania i muszę stwierdzić że 1000 razy wolę III, z paru powodów :
1.Lepsza grafika(nie taka cukierkowo-bajkowa)
2.Fajniejsza animacja jednostek
3. I ogólnie bardziej mi się podoba..
Według mnie w IV nie ma już tego klimatu co w częściach od I-III...tylko ciśnie się jak CA aby jak najwięcej opchnąć amerykańcom...

Pozdrawiam wszystkich fanów tej gry....Niech żelazo wam się nigdy nie kończy ;)

Bajbars
02-10-2009, 08:40
mam jedno pytanie odnosnie tej gry. co zrobic by ludzie nie byli niezadowolenii z powodu "jest zbyt ciasno"?
buduje te domu czy jakos tak, zaznaczam ja, ale to i tak nic nie daje...

Kajcio
02-10-2009, 18:12
Musisz budować osadników lub robotników...to zmniejsza Ci ludność i sprawia że kraj się powiększa ;)

OskarX
25-10-2009, 11:31
Jaka część polecacie na początek dla nowicjusza :-D

Janek
25-10-2009, 13:31
Civ2 (tylko an graficzne fajrewerki sie nie nastawiaj) albo Civ4 Complete (jest razem z dodatkami od razu).

adi
03-11-2009, 10:07
Czesc,kto gralby w "Civilization 4 beyond the sword 3.19" MP?

Żakuj
06-03-2010, 16:00
Mam pytanie odnośnie dodatku beyond the sword. Mianowicie gdy gram kampanię w roku 1939, niezależnie jakim państwem, nie ma dźwięku. W opcjach naturalnie sprawdziłem czy nie jest wyłączony i wszystko się zgadzało. Czy może mi ktoś pomóc?

enKage
10-04-2010, 09:10
Musisz budować osadników lub robotników...to zmniejsza Ci ludność i sprawia że kraj się powiększa ;)

Ciesz się :) Ciasnota robi się, gdy jest więcej ludności. Więcej ludności = więcej głosów w Pałacu Apostolskim i ONZ. Nie zwalczaj tylko neutralizuj skutki :
- budynki do szczęścliwości
- więcej rodzajów religii w mieście (najlepiej oczywiście swoich religii) = więcej typów świątyń
- postaw artystę
- zmniejsz przyrost (wywal farmy, postaw wioski :]
itd itp


Niesety w CivIV na wyzszych poziomach komputer po prostu oszukuje a nie jest szczegolnie genialny ;)

Nioe oszukuje, tylko ma szybsze budowanie :) To nie oszustwo a bonus :P Tak samo można powiedzieć, że ty oszukujesz grając na Chieftanie - bo wówczas ty masz bonusy do budowania w stosunku komputera. Z resztą dotyczy to nie tylko Civ4 ale zdjae się wszystkich części (no chyba ze w 1 oszukiwał w inny sposób :)

Poziom trudności to właśnie te bonusy do budowy w różnych stopniach + niższe poziomy szczęsliwości i zdrowia, ale także w duużym stopniu SI graczy komputerowych. Mimoże sa bvardziej dopakowane, naprawdę zdecydowanie grają mądrzej. Przykład? Bronią się przed zwycięstwem religijnym (nie przyjmują prezentu w postaci miasta z obcą religią, jeśli przypadkiem się rozprzestrzeni w jednym mieście religia, to przeniosą ją tylko do dużych miast itp itd.), mądrze atakują miasta, desantują, są bardziej elastyczni w dobiorze ustroju do potrzeb itd itp

Zagłoba
01-01-2011, 04:15
Ah Civilzation , klasyk strategii . Ile godzin w niego przegrałem. Szczególnie w Civ4 podoba mi się , że masz sporo możliwości na różnorodną rozgrywkę , szczególnie z dodatkami , gdzie jest wiele różnioącyh się scenariuszy - o IIWŚ , Cesarstwie Niemiecko-0Rzymskim, RFC ( historyczne misje i rozwój różnych cywilizacji) czy nawet coś takiego jak fantastyczna Age of Ice . Zresztą i bez scenariuszy masz do możliwości tyle map , ustawień surowców. Poza tym modów jest tyle , że napewno szybko nowicjuszom się nie znudzi.

01-01-2011, 11:27
Mody do 4 części są często bardziej zaawansowane, od samej gry, mimo że sama gra jest i tak dobra. Dlatego gra jeszcze długo będzie się cieszyć powodzeniem...Piąte część to bardzo ubogi krewniak, ograbiony na rzecz przyszłych dlc i dodatków.

Zagłoba
01-01-2011, 13:53
Tak Civ4 narazie jest bogatszy od Civ V ale pamiętacie Civ4 bez dodatków też nie był taki bogaty , ja czekam na kolejne DLC i dodatki do Civ V i dopiero wtedy piątke zakupię

szwejk
19-01-2011, 12:00
Mnie też "4" się podobała, poza jednym... Jednostki są niezbalansowane w sposób koncertowy. Dochodzi do sytuacji gdy oddział wyposażony w broń palną gwintowaną, przegrywa z łucznikami, lub z słoniami.... Stawia to pod znakiem zapytania sens rozwoju...
Dodam, że mam wszystkie dodatki do "4" i nigdzie te absurdalne statystyki nie są poprawione... Czy jest sposób by podziałać na plikach i po swojemu poprawić siłę ataku lub obrony dla poszczególnych jednostek?

19-01-2011, 14:12
A nie lepiej moda sobie zainstalować? Mody, te najlepsze poprawiające grę bazujące na ostatnim dodatku, są spolszczone i poprawiają znacznie rozgrywkę.
Opis
http://www.gry.gildia.pl/newsy/archiwum ... wej_wersji (http://www.gry.gildia.pl/newsy/archiwum/2009/03/rise_of_mankind_jeden_z_najlepszych_modow_w_nowej_ wersji)
strona z modem, spolszczeniem i dodatkami do niego
http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=107

Wielki Mistrz Malborka
27-04-2011, 20:13
ja mam jeden problem z civ iv na moim starym kompie wszystko z nia pieknie dzialalo ale na nowym z win7 (tamten z vista) z niewyjasnionych przyczyn nie moge zapisywac gier bo po kliknieciu zapisz wyskakuje blad ze cos jakos nie moze znalez czy cos nie dziala, nie pamietam bo mnie to zrazilo i dawno nie gralem ale jesli bedzie to gra przez neta to za pewne jedna osoba bedzie zapisywac wiec ja moge z wami zagrac tylko musicie mi powiedziec jak