PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mógłbym prosic o pomoc?



Haller
20-06-2010, 09:05
Witam.

Mnie totalnie już szlak trafia. Siódmy raz reinstaluje napoleona, a ten dalej neie chce się uruchomic. Reinstalowałem także już steama ale to też gówno daje. Kiedy biorę graj, pokazuje się okienko ,,uruchamianie napoleon total war'' potem wyłącza się i nic się nie dzieje. Co może byc powodem, wie może ktoś? Bardzo prosił bym o pomoc bo nie wiem co mogę jeszcze spróbowac... bo warband działa najnormalniej w świecie

Haller
20-06-2010, 10:46
Zauważyłem także, że nie instalują mi się aktualizacje... ;/

Scooter
20-06-2010, 11:32
Podaj konfiguracje kompa , system , i jaki masz internet a może coś ustalimy.

Haller
20-06-2010, 14:59
Uff ja tam się na sprzętach nie znam całkowicie ale podam to co wiem:


System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition SP3
Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
Karta wideo ATI Radeon HD 5450 (1024 MB)
Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
DirectX 9.0c


A z tym internetem to nie wiem co podawać więc powiem tak że mam szybkośc łącza 1mb/s

Wystarczy? Coś jeszcze podać?


Dodam także że przed formatem kompa napoleon działał normalnie

Scooter
20-06-2010, 16:49
WG mnie to błąd leży po stronie steama .Odinstaluj napoleona oraz steama i najważniejsze usuń recznie pozostałości (czasem coś zostaje) i co jeszcze ważniejsze wyczyść rejestr . Użyj tego programu http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util ... 12764.html (http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Utilities,Program,Windows,12764.html)

kirlan
21-06-2010, 15:53
Na początek sorry że w poniższym poście tak ogólnie i "teoretycznie" / metodą "casus - remedium" i za to że w zasadzie strzelam :(
To dla tego że nie mam "Napoleona" :cry: (na razie) :) . Może jednak poniższe pomoże Ci chociaż wejść na właściwy kierunek poszukiwań :)



Dodam także że przed formatem kompa napoleon działał normalnie
Dobrze że to napisałeś - w związku z tym mam kilka pomysłów:
:roll: Jak na moje to może być że:
albo
:arrow: masz coś "nie tak" w konfiguracji systemu (inna niż przedtem - jak masz gdzieś starą "kopię zapasową" to spróbuj przywrócić system
(( domyślam się że to kontrowersyjna rada dla kogoś kto właśnie sformatował kompa i to pewnie po to, żeby "wyczyścić" system i poukładać go od nowa :? ale może okazać się skuteczna))
albo
:arrow: brakuje ci jakiegoś pliku z katalogu common Files (przypomnij sobie jakie programy instalowałeś PRZED instalacją gry ((za dawnych czasów przed formatowaniem kompa)) i spróbuj zainstalować te od jednego producenta co gra, a nawet parę innych jeśli i tak zamierzałeś je zainstalować "wkrótce")
-----------------------
poza powyższym ... :roll:
Są rzeczy których NIE napisałeś (też słusznie moim zdaniem) a są ważne, więc opiszę teoretycznie (jeśli nie przyda się Tobie to może innym :) )
:?: SYSTEM / PAKIET OCHRONY Jaki masz TERAZ (zwłaszcza chodzi o to czy zmieniałeś) ,a jeśli masz taki sam to czy powróciłeś do poprzedniej bazy wirusów oraz ustawień ochrony - "strażnik" może zatrzymywać program który budzi jego "niepokój" , mógł też usunąć jego zdaniem "szkodliwy" plik -
:idea: rozważ pomysł powrotu do starych rozwiązań w kwestii firewala, antywirusa i całej reszty - zwłaszcza przejrzyj w ustawieniach jakie działania są blokowane - czy jakiś blokowany proces nie dotyczy któregoś z "podprogramów" należących do gry
----------------------
No i parę danych które według mnie można podawać publicznie, lecz ich nie wpisałeś (nie sposób żeby każdy wiedział że to wszystko może mieć znaczenie, a czasem ma decydujące więc też opiszę -przypuszczam że ciut na wyrost bo pewnie nie wszystko dotyczy, albo już sam sprawdziłeś )
:?: ŹRÓDŁO -czy wszystkie ponowne instalacje gry przeprowadzasz z jednego źródła (ten sam krążek instalacyjny i/lub ten sam plik "paczujący" na pendrive)
:idea: jeśli tak - spróbuj z innego źródła (to pomoże jeśli plik instalacyjny jest uszkodzony)
:idea: jeśli "źródło" jest nowe to spróbuj ze starego (pomoże w sytuacji jak wyżej oraz w razie konfliktów spowodowanych nowszą wersją instalki ((błędy lub celowe pominięcia programistów) ))
:?: PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA
- czy zmieniałeś?
:idea: jeśli tak to rozważ powrót do starej (możliwe że razem z przeglądarką instalowały się jakieś składniki ściśle współpracujące z grą)
:?: POŁĄCZENIE INTERNETOWE - czy powróciłeś do dawnych ustawień? łączysz się tak samo jak dawniej?, może brakuje jakiegoś składnika / funkcji albo ustawienie jest inne, nowy sterownik?
:idea: Spróbuj pełnego powrotu do dawnych ustawień
(o ile wiem spora cześć gier ma zabezpieczenie które polega między innymi na wysłaniu i ściągnięciu przez internet pewnych danych zmieniających działanie gry - dopiero po sukcesie tej operacji gra jest "odbezpieczona" i dalej już za każdym razem działa poprawnie jak nie, to wchodzi w jakąś błędną pętlę czy coś takiego)
:?: robiłeś fizyczny skan dysku - plik gry może być zapisywany w uszkodzonej lokalizacji - ale 7 reinstalacji i ciągle tak samo wywala - czyli 7 x zapis tego samego pliku w to samo uszkodzone miejsce??? :? :shock: - nikłe prawdopodobieństwo!!! (no chyba że ""dziura" przypada na plik wymiany - ale z twoim RAM-em to raczej komp nie tworzy pliku wymiany - chociaż może Napoleon żre tyle pamięci ? :shock: )
--------------------------------
Mam nadzieję że coś z powyższego rozwiąże Twój problem, albo chociaż wskaże nowe tropy poszukiwań.
Napisz jak coś niezadziała / zadziała.
Szybkiego powrotu do ulubionej gry 8-) !

Haller
23-06-2010, 13:44
:shock: aż tak wielu sposobów się całkowicie nie spodziewałem :shock:


Konfiguracja systemu jest raczej taka sama (jeśli jest inna, nie mam kopii zapasowych)
Przed formatem były instalowane programy których teraz nie ma, ale były to programy najmniej ważne i do niczego mi nie potrzebne. Te z większych jednak mam dalej.
System ochrony jest taki sam jak poprzednio, ten sam antywirus też.
Zmieniałem np tą przeglądarkę z opery na chrome. To naprawdę ma jakieś większe znaczenie :)
Z połączeniem internetowym nie ma żadnego problemu, jest tak samo instalowane jak poprzednie.
To uszkodzone miejsce było kilka razy całkowicie czyszczone czyli ten folder steam. Całkowicie znikał za każdym razem.


Dzięki Ci wielkie za podanie tylu sposobów :D
Kiedy tylko posrany steam do końca pobierze grę, posprawdzam jeśli nadal nie będzie działać ;)

Haller
24-06-2010, 09:24
Ehh...

Zrobiłem tak jak podał scooter, lecz to nic nie zmieniło. Sposoby kirlana także nic nie pomogły (zmieniłem przeglądarkę i poinstalowałem stare programy, resztę mam zgodną).
Gra dociągnęła się ze steama do 100% ale nie ściągają się żadne aktualizacje! Pamiętam gdy pierwszy raz instalowałem napka to aktualizacji było pełno, ściągały się bardzo długo, a teraz nic.

Nie wiem, może ściągnac aktualizacje z jakiejś stronki (o ile się da i czy będzie działac normalnie) albo napisać tam do tych ze steama o problemie :/

Vedymin
24-06-2010, 18:26
Nie wiem, może to i głupie, ale spróbuj zmienić język gry na angielski na przykład i powrócić dopiero potem do polskiego, lub pobierz steama z innego źródła. Pewnie już tak robiłeś, ale na wszelki wypadek o tym napiszę