PDA

Zobacz pełną wersję : Armie w Napoleonie



OLD_Emperor
25-06-2010, 21:01
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakich armii używacie do bitew w napoleonie. Zacząłem grać niedawno i szukam porad co do armii i sposobu walki.

Ditz
25-06-2010, 21:28
W singlu, czy w multi?

OLD_Emperor
25-06-2010, 21:31
I do singla i do multi.

Ditz
25-06-2010, 22:04
To jaką powinieneś wybrać armię w multiplayerze zależy od kilku czynników.

1. od mapy
2. od ilości graczy
3. czasami to czy jesteś stroną atakującą, czy broniącą się
4. od ustalonych zasad(limity artylerii, maksymalna ilość lekkiej piechoty)
5. od funduszy
6. od taktyki jaką będziesz chciał przyjąć na dane starcie! to wg mnie najistotniejsza kwestia, jeżeli będziesz miał jakikolwiek plan jak atakować przeciwnika na danej mapie, lub jak bronić pozycji łatwiej ci będzie dobrac odpowiednie jednostki
7. od mocnych i słabych stron frakcji którą wybierzesz

Gdybym miał to rozwijać wyszedłby post na kilkadziesiąt stron, dlatego dobrze byłoby, abyś zadał jakieś konkretne pytania, chociażby odnośnie powyższych punktów.

OLD_Emperor
25-06-2010, 22:22
Chodzi mi bardziej o same porady co do sposobu walki i przykłady armii, których używacie do bitew. Podam przykład:
Jak gram Francją to najczęściej biorę Napoleona, 6x Fizylierzy liniowi, 1x Młoda gwardia, 1x Stara gwardia, 3x Woltyżerowie, 1x 5de hussars(czy jakoś podobnie) 2x dragoni, a reszta pieniędzy idzie na piechotę(Legion Polski, Piech. Szwajcarska itp.) lub artylerię.
Nie wiem czy to dobra armia, więc pytam się was jakich armii wy używacie i czy macie konkretne sposoby walki.

Zawisza97
02-07-2010, 21:30
Ja biore sztab generalski ,3 stare gwardie ,1 młodą gwardie ,1 marynarzy ,19 regiment ,4 legiony polskie ,2 fizylierów liniowych i wojska rakietowe.