PDA

Zobacz pełną wersję : Patch 1.4 -już jest, opinie, komentarze



Wujo123
01-09-2009, 19:42
Patch 1.4. już wyszedł, oto oficjalna lista zmian ze Steama:

September 22, 2009 - Empire: Total War Update Released

Updates to Empire: Total War have been released. The updates will be applied automatically when your Steam client is restarted. The major changes include:

New Content

-Two (2) new historical battles: Battle of Rossbach and Battle of Fontenoy. Both available in single player and multi player
-Missile cavalry can now fire and reload whilst on the move


Balance Changes
-Overhaul of naval balancing
-Dragoons are available from higher building levels and now have fire by rank
-Light Dragoons have gained longer range guns to allow them to skirmish better
-Reworked cavalry costs to better reflect their value on the battlefield
-Increase in cost to Windbusche Jaegers and Ferguson Rifles
-Some improvements to projectile balancing
-Balance improvements made to Road to Independence Episode 3
Fixes
-Fix for auto unlimbering causing the attack order to terminate prematurely resulting in an inability to stop the unit from firing
-Fix for troops on fort walls not using fort gun range when judging when to fire on enemy troops
-Fix for fort guns using wrong targeting formula
-Fixes to fort pathfinding and use of ropes
-Multiplayer soft lock fixes
-Fix crash in quotes table
-Improved AI diplomacy
-Cumulative updates to improve AI invasion behaviour
-Added tooltips for alliance button in diplomacy
-Bug fixes and improvements to AI counter offers
-Improvements to AI diplomatic valuation of military access and alliances
-Fix for wind sounds not working in naval battles
-Fixed ship wakes not always working
-Fixed disembarking subsets of armies and agents from navies
-Fixed potential crash disembarking agents from navies
-Fixed armies not being booted out of regions when losing military access gained by joining an ally in war
-Improved AI diplomacy valuation of technologies
-Fix for bug where general's unit for an upper class rebellion was coming from the region owning faction rather than the faction rebelling
-Fixed reinforcements from unreachable positions
-Fixed bug preventing disembarking
-Balance of power fix for attack of opportunity
-Fixed bug that was causing issues with embarking an army containing multiple characters
-Minor tweak to stop some ship sails endlessly play furling sound
-Fixed path blocked bug
-Diplomacy counter-offer improvements
-Fix for fast forward not working as intended on some PCs. Will always speed up if camera is still, if camera moves fast forward will be as fast as possible on each PC



Powyższe zmiany po pl:
http://totalwar.org.pl/news/patch-1-4-pod-koniec-wrzesnia/6716#more-6716

edit- Barsa

Pampa
01-09-2009, 19:44
A ja się pytam kiedy HOT SEAT!! :evil:

Ronin
01-09-2009, 19:52
Czytałem tą wiadomość kilka minut temu na stronie TWC patrząc po ogromie naprawionych błędów miejmy nadzieje że wreszcie bedzie można od października pograć w Empire bez kropli uspokajających.
A swoją drogą to CA ma niezły tupet mnie by było zwyczajnie wstyd wypuszczać taki produkt bo to świadczy o ich podejściu do klientów. Nie po to kupujemy grę żeby móc miejmy nadzieję grać bezawaryjnie dopiero po prawie półrocznym okresie oczekiwania na finalną łatkę. Skandal i tyle nie ma co gadać. :twisted:

herion
01-09-2009, 19:57
Niech dyplomację naprawią żebym mógł grać wyżej niż 'easy' w kampanii, jeszcze poziom bitew musze przez to podwyższać, to mi wystarczy ;f

Wujo123
01-09-2009, 19:58
Zgadzam się, tyle poprawianych błędów po pół roku od wydania gry świadczy tylko o tym, że gra w momencie wydania była zupełnie niedopracowana. No ale przynajmniej coś z nią robią, jeszcze kilka miesięcy i pewnie będzie ok. Taką przynajmniej mam nadzieję.

MSZ
01-09-2009, 20:04
- Increase AI aggression and improve use of armies.

Zwiększają agresję AI ??? Ja się spodziewałem czegoś zupełnie innego... Skoro nawet na normalu nie można nadążyć za wojnami , które praktycznie co turę wypowiada komputer ...

Cossack_231
02-09-2009, 07:02
- Increase AI aggression and improve use of armies.

Zwiększają agresję AI ??? Ja się spodziewałem czegoś zupełnie innego... Skoro nawet na normalu nie można nadążyć za wojnami , które praktycznie co turę wypowiada komputer ...


Może chodzi o AI w bitwach, a nie na mapie kampanii ? (oby!)

Apacz
02-09-2009, 07:12
A ja się pytam kiedy HOT SEAT!! :evil:
W NTW... 8-)




- Missile cavalry can now fire and reload whilst on the move.
Light Dragoons have gained longer range guns to allow them to skirmish better.

Fajnie... Teraz bedzie spam dragonów na multi... :lol:

Misioleon*
02-09-2009, 10:30
Czyli Napoleon Total War warto kupić gdzieś tak pod koniec 2010 r. Może do tego czasu wyrobią się z jego poprawkami. Chyba że ktoś lubi wolontariat (jako beta-tester oczywiście) ;)

Zakapior-san
02-09-2009, 12:03
-Dragoons are available from higher building levels and now have fire by rank to allow them to better fulfil the role of mobile infantry.
- Missile cavalry can now fire and reload whilst on the move.
- Light Dragoons have gained longer range guns to allow them to skirmish better.
- Increase in cost to Windbusche Jaegers and Ferguson Rifles.
No to zamieniamy spam lekkiej na spam dragonów. Brawo!!! :roll:

Amrod
02-09-2009, 12:09
Nie wiem czy zauważyłeś, ale pisżą tam też, że "there is now a cap on how many of some units you can take in MP".

Wujo123
02-09-2009, 12:19
Informacja z dzisiaj:

2 September:

Patch 1.4 has just gone live to our public beta group, so it's now in final testing.

Kind regards,
Kieran

co może oznaczać że patch będzie wypuszczony szybciej niż pod koniec miesiąca!!

Amrod
02-09-2009, 12:22
Wątpię, żeby plany wydania zmieniły się z dnia na dzień.

Apacz
02-09-2009, 15:55
Ale z tego co widze to nie pomysleli o tym, aby dodać nowe mapy... Dobrze że przynajmniej zlikwiduja strzelanie poza zasieg i kilka innych najbardziej wkurzajacych bugów. :roll:

Tur
04-09-2009, 08:26
Wydaje się że kompletnie olali multi i tyle....

Janek
04-09-2009, 20:16
- Increase AI aggression and improve use of armies.

Zwiększają agresję AI ??? Ja się spodziewałem czegoś zupełnie innego... Skoro nawet na normalu nie można nadążyć za wojnami , które praktycznie co turę wypowiada komputer ...


Może chodzi o AI w bitwach, a nie na mapie kampanii ? (oby!)


Z opisu wynika, ze raczej o chodzi to, zeby komputer nie lazil armiami po krzakach na mapie kampanii tylko atakowal.

Ronin
05-09-2009, 11:34
- Increase AI aggression and improve use of armies.

Wydaje mi się że chodzi tu o usprawnienie armii na polu bitewnym a nie kampanii zwłaszcza przydałoby się to podczas oblężeń bo to żenada jak jednym oddziałem można obronić fort gdy jest atakowany przez przeciwnika komputerowego który mimo przewagi liczebnej nie potrafi sforsować skutecznie murów.

Zindi
06-09-2009, 14:58
a moglby ktos mi udostepnic pozostale patche

Andzia
06-09-2009, 15:00
a moglby ktos mi udostepnic pozostale patche

Patche jakich znamy z m2tw nie ma w empire, wszystko ściąga oprogramowanie steam

Wracając do tematu, mam nadzieję że usprawnią ETW pod windows 7 bo co 3-5 tur mam error'a

Ronin
06-09-2009, 15:09
Odchodząc na chwilę od tematu Andzia Jak ci się używa Windows 7 ? Warto go mieć. Jadę na XP profesional sp3 i zastanawiam się czy zmieniać. Jaka jest twoja opinia o tym systemie w kilku słowach i jakie ma wymagania ?

Wracając do tematu Oby ta łatka była ostateczną bo kolejnego patcha nie przeżyje chyba i tak już nas dość CA nabiło w butle. :D

Gaius Julius
06-09-2009, 15:11
i właśnie z tego powodu wolałem zostać na XP ;) nie wiem żeby te patche jakoś uwidaczniały zmiany w grze bo z patchami mnie się gra tak samo jak bez...przykład: wojna z prusami, i nic się nie dzieje do ich zamków dochodzę jak do swoich, zero oporu...

knight_
06-09-2009, 17:00
witajcie!
też trochę off-topikuję do Andzi - też masz tak, że czasami ETW wychodzi chwilkę przed bitwą (na ekranie ładowania) ablo w czasie? używam darthmoda w commander edition, dlatego bitwy z 10 tyś. ludzi daje niezłe obciążenie dla kompa.
tu (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=238484) widziałem rozwiązanie, zrobiłem już zmianę w komputerze, ale nie rozumiem dalszych rad. Win7 32-bit 7100.
co do tematu - także czekam na lepszą dyplomację - wyżej wspomniany DM daje trochę poprawy, choć to co w modzie powinno już być zawarte w grze. na razie pozostaje czekać na lepszego DM albo Napoleona.

Nalcor
08-09-2009, 21:28
A ja gram w Empire ponad miesiąc na Windows Seven 7264 64bit i ani jednego crasha :roll:

Co do samego systemu: Za żadne skarby nie wrócił bym na XP! Seven to cud miód i orzeszki... Bez porównania lepszy, no i ten wygląd :twisted:

knight_
09-09-2009, 15:59
Nalcor
widzę że używasz 64-bit :)
ja też miałem, tyle że... build 7077 - co lepsze idioci w sklepie komputerowym powiedzieli "Zainstalujemy panu Windows 7" ja się pytam "Betę?" - "nie, RC"... cóż, dziwne że RC zaczynała się od właśnie 7077, a nie od 7100.... miałem swoje przygody z tym :)
a co do 7264 - stabilne to jest? wiem, że nie jest to oficjalny release, choć moje jeszcze udałoby mi się go ściągnąć. bo akurat natrafiłem na TWC na temat o crashach systemu (2 posty up) i teraz tez nie mam crash'ów (w każdym razie na 3h grania żadnego, zwykle po godzince albo 2 już miałem wysyp)
przy okazji - co lepsze, DarthMod czy Imperial Splendour (lub nasz EW :)
pozdrawiam!

Ronin
13-09-2009, 12:49
Nowy news na stronie głównej odnoście patcha 1.4 niestety zbyt dużo konkretów nie podają jedynie wyświechtane hasła że zostanie poprawione SI czy zwikwidowana znaczna część crashów w grze (notabene chyba do tego czasu powinny być wszystkie zlikwidowane) O online również cisza. CA nadal gra sobie ze społecznościami Total War w przysłowiowe Kulki :evil:

theo
14-09-2009, 11:03
cóż widząc dotychczasowe dzieła ludzi z CA mam poważne wątpliwości. Odnośnie multi to ta gra była najbardziej grywalna w wersii vanila. Znowu coś tak zepsują że gracze będą musieli ustalać zasady. Dziwi mnie że w grze o tematyce związanej z prochem jako główną bonią w multi nie ma sensu używać dział bo są game breaking.


Kto powiedział,że Moskale są to bracia dla Lechitów, temu pierwszy w łeb wypalę przed kościołem Karmelitów.
Autor : Rajnold Suchodolski.

Ten cytat to widziałęm w "Maleńkim lecie" Mrożka ale pewnie autor jest właściwy :)

Ronin
16-09-2009, 19:41
Kto powiedział,że Moskale są to bracia dla Lechitów, temu pierwszy w łeb wypalę przed kościołem Karmelitów.
Autor : Rajnold Suchodolski.

Ten cytat to widziałęm w "Maleńkim lecie" Mrożka ale pewnie autor jest właściwy :)



Tak Rajnold Suchodolski jest autorem i jednocześnie twórcą tzw. pierwszego Moskala zresztą wszystko można znaleść w google. :D

Firenski
19-09-2009, 10:51
Wiecie co? Dla mnie to już "jaja są" za przeproszeniem.
Dobry humor CA nie opuszcza.
Ludzie czekają na patcha, a oni w swoim "Update" dają takie "cuś":
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/53 ... tml?page=4 (http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/53425/t/The-Update.html?page=4)
Żarty jakieś, tajemnice, ...
Ja się pytam, kiedy do jasnej ... będzie patch i jak wyglądają testy. A nie jakieś "ciuciubabki".
To jest chyba topór wojenny wykopany przez CA. Tylko przeciwko komu?
Pozdrawiam
Firenski

Pampa
19-09-2009, 12:50
O co chodzi z tym zdjęciem topora bo nie rozumiem.

Ronin
19-09-2009, 13:26
No ja też nie za bardzo czaje bazę o co biega? Przecież patch będzie koniec września to znaczy znając CA ostatni tydzień września najwcześniej. Chociaż ja osobiście stawiam na październik bo chłopcy z CA są zdolni to czegoś takiego. Z uśmiechem na ustach pewnie stwierdzą że się pomylili co do oceny czasu i jeszcze będą potrzebować troszkę na doszlifowanie swojego bubla. :D

Chlebak
19-09-2009, 17:38
Właściwie to nie jest taki o zwykły topór tylko tomahawk ;p Może jakąś niespodziankę szykują? : >

Dąbrowski
19-09-2009, 19:38
Może ta siekiera oznacza koniec wątku o patchu, ucięli temat o 1.4 i w poniedziałek wyjdzie? xD

theo
20-09-2009, 14:08
Kind retards,
Kieran and others

oni tak się powinni podpisywać :evil:

Wujo123
21-09-2009, 16:47
Patch 1.4 zostanie wydany jutro, czyli 22 września!!

Jednocześnie oficjalnie zapowiedziano dodatek do ETW - Kampanię na Wojennej Ścieżce
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/62932/t/The-Warpath-Campaign-Expansion-pack-revealed.html

Amrod
21-09-2009, 17:00
Jeszcze tylko doktor Queen brakuje http://img145.imageshack.us/img145/1340/szczerbaty.gif

Panowie z CA zaczynają odcinać kupony od Empire.

Lesio
21-09-2009, 17:15
Patch 1.4 zostanie wydany jutro, czyli 22 września!!

Jednocześnie oficjalnie zapowiedziano dodatek do ETW - Kampanię na Wojennej Ścieżce
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/62932/t/The-Warpath-Campaign-Expansion-pack-revealed.html

Uff. Wreszcie patch będzie. Może kampania stanie się grywalna.
Ale ten dodatek :shock: :shock:
Szamani???? Indiańskie technologie? W jaką stronę zmierza ta gra?
Szykuje się mega wyrzynanka. Tysiące indiańskich lansjerów i ta ich artyleria. I to tylko za 6.99Euro. :lol:
Ooo. te nowe frakcje dojdą też do multi. Może będzie wreszcie sposób na bunkermanów ;)

Apacz
21-09-2009, 17:39
Szkoda ze nie będzie Apaczów... :? :D Ale dodatek ciekawy. Jak bedzie wersja pudełkowa to kupie :D

Wujo123
21-09-2009, 17:46
Szkoda ze nie będzie Apaczów... :? :D Ale dodatek ciekawy. Jak bedzie wersja pudełkowa to kupie :D

Wersji pudełkowej chyba nie będzie, wszystko ma być do kupienia poprzez Steama, no chyba że kiedyś wyjdzie wszystko razem...

Pampa
21-09-2009, 17:56
Czemu za wszystko trzeba płacić? za betę gry 130, za dodatkowe jednostki kolejne 8 zeta(na oko) i teraz kampania do bety...bez jaj.

Dąbrowski
21-09-2009, 18:53
Hura! W końcu może zagram normalnie na multi... bez spamu fergusonów i wiatrówek.

Misioleon*
21-09-2009, 20:59
Jasny byk ! ...Tzn. chciałem powiedzieć bizon !
Dla kogo oni wymyślają te dodatki. Kto w to będzie chciał grać? Rdzenni Indianie z rezerwatów ?
Ja już miałem dosyć Indian w zwykłej kampanii gdy grałem Brytyjczykami. Do dzisiaj mam traumę po bitwach z "lansjerami" i "indiańską artylerią" (??!!!)
Tyle tematów mieli w samym XVIII w.... No, choćby powrót do Japonii szogunów, aż się prosiło na tym silniku!
A tak, cóż - zaoszczędzę te 30 zł. Niech inni tańczą z wilkami. Howgh :!:

Duqq
21-09-2009, 21:06
No ja mam nadzieje, ze ten patch 1.4 umozliwi mi w koncu dokonczenie kampani Brytyjskiej. Bo inaczej to masakra... Najgiorsze to, ze teraz strach nawet nowa gre zaczac, bo znow pod koniec gry, wyskoczy taki bubel. A wtedy ponownie tyle godzin grania zmarnowane, bo juz nie da sie wypelnic celow misji i dupa zbita nic nie zrobisz :/

maryjan1001
22-09-2009, 08:55
i co? jes to Paczysko?
komp mje sie zjarał i nc nje gram...

Wujo123
22-09-2009, 09:40
i co? jes to Paczysko?
komp mje sie zjarał i nc nje gram...
Będzie wydany chyba tak jak inne patche, gdzieś wieczorkiem koło 18-19.00

maryjan1001
22-09-2009, 09:56
mam pytanko.
dzis będe instalował ponownie ETW-po zjaraniu plyty głównej.mam komto na Steamie.wiadomo instalaka z płyty Dvd-późnie sciąga patcha.i tu pytanko cz odrazu sciągnie najnowsego cz po kolei każdy?-bo jak tak moze se jutro zagram.
pzdr

DonVega
22-09-2009, 10:30
Po wiem tak po instalacji gry - Steam pociągnie wszystko co do tej pory było aktualizowane. Łącznie z patchem 1.4 jeśli w trakcie instalacji już będzie dostępny :)

Gregoriani
22-09-2009, 13:58
Witajcie.
A ja jestem ciekaw co znowu spieprzą i kiedy będzie kolejny patch.
Bo to, czy powinien być 1.5 to już wiemy, ciekawe tylko czy go wypuszczą.

Ronin
22-09-2009, 14:04
OOOO nie ma mnie parę dni i miła niespodzianka dzisiaj mamy Patcha 1.4 ? To pewna informacja jest ? Pozdro :D

PrisonNeo
22-09-2009, 14:09
Czy miła niespodzianka to dowiemy się jak już wyjdzie bo wiadomo, że znowu coś zpier.... tylko pytanie co ?

ARTi87
22-09-2009, 17:30
Kurcze to na bank dzisiaj ?? Wie ktoś o której ??
PS.PrisonNeo > rozwaliła mnie ta twoja sygnatura '"beta edition " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PrisonNeo
22-09-2009, 17:44
Co do sygnaturki to ona przedstawia tylko tragiczną prawdę hehe a co do patcha to mogli by go już puścić

Andzia
22-09-2009, 17:52
Kiedy ten patch będzie ? Mam nadzieje że nie o 23:59 i to czasu -12 (czyli jutro o 11 polskiego czasu).

Dąbrowski
22-09-2009, 17:56
Patche puszczają o pełnych godzinach zawsze, więc może za 4 min a może za godzinę, dwie...

Nagano
22-09-2009, 17:57
Ehh dlaczego oni są z Australii, dlaczego nie z Niemiec. Nie dosyć, że patche wydawane byłyby wcześnie to gra jeszcze byłaby dopracowana :P

Pop517
22-09-2009, 17:58
jeśli wogule wyjdzie będzie dobrze iu jeżeli niepoprawią ai i si to moją gre można kupić na alegro chociaż i tak niema chętnych zapewne...

Apacz
22-09-2009, 18:12
Juz sie sciaga!

Ech... Ale servery sa zbyt zajete by zająć sie moja sprawą.....

Wujo123
22-09-2009, 18:12
no jest już

Nagano
22-09-2009, 18:13
U mnie jak zwykle będzie ściągał na końcu :P Tak pechowo z tymi patchami mam

Ronin
22-09-2009, 18:15
No chwała Bogu ale ja sobie sciąganie zostawiam na jutro dzisiaj nie będę już szukał gdzie jest te moje cudo Empire. Napiszcie jak ściągniecie i zagracie czy coś się w ogóle na lepsze zmieniło Pozdro. :D

Pop517
22-09-2009, 18:17
o co si się poprawiło>? aktualnie niemam empire zainstalowanego

Wujo123
22-09-2009, 18:18
oo duży jest, z kilkadziesiąt a może nawet ponad 100MB

Nagano
22-09-2009, 18:22
A umnie nadal cisza. Nawet 4 razy Steama restartowałem i cisza... :cry:

Wujo123
22-09-2009, 18:25
a masz opis patcha w wiadomościach w steamie? spróbuj włączyć empire przez Steama, tam gdzie masz Moje gry, może wtedy zacznie ściągać

Nagano
22-09-2009, 18:26
Tak mam. Z tego co czytam na obcojęzycznych forach serwery steam.... są przeciążone. Koleś ściągał z prędkością 600 kb/s a teraz spadło mu do 280 ^^

Andzia
22-09-2009, 18:28
No cóż bym powiedział że ma ok.250mb, gdy tak się nad tym zastanawiam się, to teraz najgorszą sytuacje mają ci co robią reinstalki - muszą chyba z 1,5gb patchów ściągnąć :roll:

Wujo123
22-09-2009, 18:29
Tak mam. Z tego co czytam na obcojęzycznych forach serwery steam.... są przeciążone. Koleś ściągał z prędkością 600 kb/s a teraz spadło mu do 280 ^^

ja miałem na początku 800KB/s, potem pomiędzy 100 a 200, a teraz tak koło 50, po blisko 10min ściągania mam 58%

Nagano
22-09-2009, 18:30
To ich nauczy wypuszczać patche w odpowiedniejszych porach ;)

Jupijajej... ściąga się. Najpierw 18 kb/s, ale teraz skoczyło do 90 kb/s i ciągle się podnosi.

Andzia
22-09-2009, 18:33
Mi jakoś 160kbps (moje max za dnia) leci i to stabilnie

Tari
22-09-2009, 18:34
super...patch sie sciagnal za to gry nie wlacze bo serwery steam sa zbyt obciazone zeby sie mna zajac... :lol:

Nagano
22-09-2009, 18:36
Spróbuj w offline

Amrod
22-09-2009, 18:48
Proszę się ograniczyć do rzeczowych informacji na temat ściągniętego patcha. Nikomu informacja na temat postępów ściągania potrzebna nie jest.

Nagano
22-09-2009, 19:16
Cytat z shoguntotalwar

Results of patch that I've seen so far: I declared war on the whole world just to see how long it would take for a naval invasion to occur and to my surprise France launched one on the fifth turn. They failed at getting into GB though, the priority's seem to be wrong. They attacked my ships instead of heading into my empty port and unloading the army.

Podobno również nowa muzyka jest w grze.

Co do ściągania... tragedia. Zwolniło do 10-15 kb/s u mnie. Chyba jutro to ściągnę.

Kajcio
22-09-2009, 19:32
Ja już ściągnąłem za 10min-20 min coś więcej powiem...jakieś wrażenia..

edit:

Jest beee :x menu początkowe to jedna wielka reklama dodatku o indianach :x nie które rzeczy podrożał...nie które nie zmieniły się...
rozkład wykonywania tur się zmienił...najpierw są państwa główne(wszystkie razem) a potem całą reszta...dyplomacja nadla kwiczy..w nowej Kampani (Rzeczpospolita) Austria chciała mi oddać Śląsk wzamian za Pomorze Gdańskie z dodatkiem sojuszu i prawem przejscia....

pozatym większych zmian w przeciągu 1 tury nie zauważyłem ;)

Rafcio
22-09-2009, 19:49
W moim odczucu jest SUPER!
Wreszcie Prusy nie daja tej zamiany Gdanska za Krolewiec... z niektorymi latwiej wrocic do pokoju a z niektorymi (Prusy) jest to wlasciwie niemozliwe! Za umowy handlowe wreszcie nie musze placic (chyba, ze mam zle stosunki), a jak jakies panstwo jest w przyslowiowej "dupie"
podpisuje pokoj bez wahania. Ale menu glowne to porazka.... jedna wielka reklama.
Za to nowa muzyka jest spoko.

Chlebak
22-09-2009, 19:52
Mi natomiast spadła szybkość działania gry... a zamiana gdańska za królewiec zniknęła po patchu 1.2 więc nie wiem o co ci chodzi ;p

Haller
22-09-2009, 19:58
Ja zaraz zagram to i ja powiem relację z 10 tur:D

Tylko niestety, ponownie muszęinstalowac Empire :cry:
2h ciągania pathów gdzieś będzie :evil:

Mam pytanie:
Gdy podczas aktualizacji gry, zatrzymam ją, wyłączę steama i cały komp, włączę na następny dzień, to nadal będzie tyle procent na ile się zatrzymało?

PrisonNeo
22-09-2009, 20:02
Tak nadal będzie tyle procent. W poruwnaniu do wielu osób ja zachwalam sobie steama właśnie dlatego że patche się same ściągają, a zresztą mam pewien do niego sentyment bo gram w counter strike(gracze cs wiedzą o co chodzi). Wracając do tematu,mi jeszcze się ściąga i licze na relacje bo bardzo oczekiwałem tego patcha( jak zresztą chyba wszyscy)

Pop517
22-09-2009, 20:12
czyli dyplomacje poprawili hura!sprzedam drożej na alegro jeśli będzi chętny :lol: :lol: :lol:
nieno skori ją poprawili to instaluję empire...

Wujo123
22-09-2009, 20:20
Po blisko 10 turach grania Anglią:
- nowa wstawka w menu głównym w miarę ok, choć wiem że to reklama, ale ja i tak tego badziewia nie dokupię
- tury szybciej mijają, przynajmniej mam takie odczucie
- po 4 turach prusy zaproponowały pokój w zamian za oddanie ziemi ruperta, to dla mnie nowość, do tej pory nie spotkałem sie z tym, żeby komp proponował mi pokój

niestety nie mam dzisiaj więcej czasu na klikanie, a najbardziej interesuja mnie zmiany w obronie fortec, może wreszcie będzie warto je budować czy tez zdobywać, ale to już jutro

Ronin
22-09-2009, 20:22
No wynika z tego że poprawili ja instaluje jutro mam nadzieje że serwery będą już wtedy mniej zapchane. A swoją drogą to za pół roku wyjdzie jakaś wersja Typu Antylogia Empire i wszystkie te dodatki będą w jednym pudełku. Po co oni tak sprzedają to wszystko przez Steam nie rozumiem. Moim zdaniem to te jednostki które już wcześniej sprzedawali jako elite do Empire to były po prostu jednostki z Napoleona bo kto wie ile oni czasu pracują już nad nim. A nadal de facto nie wiadomo co to w końcu będzie czy samodzielny dodatek czy nie samodzielny dodatek który kosztuje tyle co samodzielna gra czy tak czy tak żenada.

PS. Mam pytanie a jak tam bitwy morskie grał ktoś ? Czy wywala do Pulpitu nadal ?

theo
22-09-2009, 20:52
to patch który nic nie zmienia po raz kolejny. Art bezuzyteczny tak jak był. Lekka ma snipe mode.

Chlebak
22-09-2009, 21:05
No dobra, z tą szybkością gry to była moja wina. Zresetowałem komputer i uwaga - prędkość gry mi PODSKOCZYŁA i to ogromnie ;) Anglia zaatakowała Danię poprzez desant ;] Tury szybciej mijają, nowa muzyka w menu ładowania... ogólnie jestem zadowolony i gratuluje CA :) Jedyne co spartolili to formacje. Ustawiłem piechote liniową w linię i kazałem iść do przodu. Zaczęli sie mieszać, a jeden oddział pobiegł w ogóle na drugi koniec mapy ;o

Misioleon*
22-09-2009, 21:11
Podobno również nowa muzyka jest w grze.
Yhmm, pod warunkiem że nie grałeś w MTWII Kingdoms frakcją Indian. Najwyraźniej nie chciało im się robić nowej muzy do dodatku który reklamują. Nie podoba mi się to.
Co do zmian w grze... za wczesnie jeszcze na oceny. Muszę trochę pograć. W każdym bądź razie na multi jest pewien postęp. Ograniczenie jednostek elitarnych do 4. Wiatrówek i fergussonów też. Szkoda że nie naprawili strzelania artylerią (wciąż można naparzać poza zasięg). Jak narazie nie wywala z gry! Co jest uwagą cenną :D
W morskiej spowolnili liniowce ale wdł. mnie nadal są zbyt zwrotne. Wydłużyli też czas przeładowania ciężkim okrętom, co jest rzeczą ze wszech miar prawidłową.
Aha, dlaczego nie wprowadzili limitu jednostek dragonów w MP?, już widzę te armie dragońskie i uganianie się za nimi po stepach.

DonVega
22-09-2009, 21:32
NO może i nadal za zwrotne ale zasięg łańcuchowych ( moc ich też ) zwiększyli w stosunku do zwykłych kul ( tylko w przypadku mniejszych jednostek - większe mają po 400 zasięgu ) no i mniejsze jednostki co prawda słabe ale 70 przeładowania i 70 celności co daje takie małe CKM morskie

Janek
22-09-2009, 21:41
Dyplomacaj zdycodwanie in plus - juz w pierwszej turze gry Anglia (jestem juz pod koniec kampanii) komputer zaproponowal mi pokoj, a inny sojusz.
Takze w bitwach ladowcyh komp jest bardziej agresywny - co prawda objawia sie to glownei tym, ze szybko atakuje, ale przynajmniej nie manewruje przez 5 minut w te i z powrotem przed naszymi linami pod ogniem armat.

theo
22-09-2009, 22:21
ten patch to dno jeżeli chodzi o multi. co do kampanii już dawno straciłem złudzenia że kiedyś będzie grywalna.

Na lądzie multi nic się nie zmieniło. Dalej łapiesz pulpit, dalej artyleria ma zasięg +900, dalej można spamować lekką piechotę.

zmiany na morzu to jest jakiś żart. to była jedyna w miarę sensownie działająca część tej gry na której dało się uczciwe turnieje robić. Teraz ktoś mi próbuje wmówić że małe okręty były dużo lepsze niż duże. To tak jak ktoś by twierdził że pancernik jest słabszy niż niszczyciel :shock:


Generalnie to Panowie Retardy z CA/Segi mogą pocałować misia w d4. Napoleona z piracę na bank...

voitek
22-09-2009, 23:10
to patch który nic nie zmienia po raz kolejny. Art bezuzyteczny tak jak był.
Najlepsze jest to, ze od samego poczatku zwykle kule w singlu moga zrobic prawdziwa miazge, a w multi nic nie ubija

DonVega
23-09-2009, 04:33
Może i nie ubija ale na morale ostrzał arta wpływ ma. I to daje przewagę :)

Lesio
23-09-2009, 06:15
Cieszą mnie powyższe opinie nt dyplomacji w kampanii, to była chyba ostatnia szansa, że coś się zmieni. Jak na razie kilka rozwiązań taktycznych na mapie bitewnej i multi (na kampanie brak czasu) i cóż: artyleryjskie pociski rozpryskowe nadal sieją zniszczenie na całej planszy. Ograniczenie do 4 jednostek w multi tylko kilku elitarnych formacji??? nadal można wziąć 16 oddziałów zielonych kurtek i okopać się na wzgórzu.
Zwróćcie uwagę na oddział lekkich dragonów - w tej chwili to prawdziwi komandosi. Mają ostrzał 90 i naparzają z koni jak Rambo w 4 części :D . Nie ograniczenie ich limitu w multi może skutkować tym co pisał parę postów wcześniej Misioleon ( przy okazji wczorajsze 4v4 było ekstra).
Proszę o dalsze opinie i wrażenia, bo ja do piątku nie dam rady włączyć Empire.

DonVega
23-09-2009, 07:12
Cieszą mnie powyższe opinie nt dyplomacji w kampanii, to była chyba ostatnia szansa, że coś się zmieni. Jak na razie kilka rozwiązań taktycznych na mapie bitewnej i multi (na kampanie brak czasu) i cóż: artyleryjskie pociski rozpryskowe nadal sieją zniszczenie na całej planszy. Ograniczenie do 4 jednostek w multi tylko kilku elitarnych formacji??? nadal można wziąć 16 oddziałów zielonych kurtek i okopać się na wzgórzu.
Zwróćcie uwagę na oddział lekkich dragonów - w tej chwili to prawdziwi komandosi. Mają ostrzał 90 i naparzają z koni jak Rambo w 4 części :D . Nie ograniczenie ich limitu w multi może skutkować tym co pisał parę postów wcześniej Misioleon ( przy okazji wczorajsze 4v4 było ekstra).
Proszę o dalsze opinie i wrażenia, bo ja do piątku nie dam rady włączyć Empire.

W grze for fun jak najbardziej. Ale np: w turnieju 2v2 CCS - jedną z zasad jest tylko 4 jednostki jednego typu...........i masz problem z głowy. Dlatego nie gram for fun - :)

Lagger
23-09-2009, 07:29
Dargoni lekkokonni nie są wcale tacy mocni, albo mój przeciwnik nie umiał ich użyć. (Co prawda nie zaspamił nimi, bo miał tylko cztery unity) Na początku
zmasowany ostrzał haubic na jego konnice praktycznie ją wybił, a tymi resztkami to mógł tylko kłuć jak komar. Tak więc zanim doszło do starcia głównych sił, dragoni już leżeli. Być może jakby nimi zaspamował, to bym przegrał, jednakże na wszystko jest metoda. (szkoda, że jej nie znam :lol: )

ARTi87
23-09-2009, 07:54
Hej chłopaki mógł by mi ktoś wrzucić na np.odsiebie empire.exe bo kuźwa co włączam pisze jakiś bład że aplikacja nie jest coś tam systemu 32.Bo nie chce mi się na nowo instalować :cry:

krispoz
23-09-2009, 10:09
A jam mam nietypowe pytanie odnośnie patch'a. Mam pare fajnych modów, i oki co nie chce ich usuwać jak mogę NIE ściągać tego patcha?? Próbowałem przejść w tryb offline na "kochanym" Steamie ale gdy chcę włączyć grę pojawia się komunikat "TA gra nie jest gotowa do działania w trybie offline" Jakieś sugestie? :?: :?: :?:

Dembal
23-09-2009, 10:30
Ograniczenie jednostek do 4 na multi jest czysto teoretyczne. Próbowałem to z czarną strażą i fergusonami u Wielkiej Brytanii a także z naszymi grenadierami gwardii i działa w każdym przypadku. Po wybraniu 4 dozwolonych jednostek zaczynamy klikać na nie w okienku naszej armii i limitowane oddziały kopiują się, aż miło. Chyba należy spodziewać się kolejnej poprawki. ;)

Misioleon*
23-09-2009, 10:49
Ograniczenie jednostek do 4 na multi jest czysto teoretyczne. Próbowałem to z czarną strażą i fergusonami u Wielkiej Brytanii a także z naszymi grenadierami gwardii i działa w każdym przypadku. Po wybraniu 4 dozwolonych jednostek zaczynamy klikać na nie w okienku naszej armii i limitowane oddziały kopiują się, aż miło. Chyba należy spodziewać się kolejnej poprawki.
Jeśli tak jest to rzeczywiście kolejna wtopa CA.
A sprawdzałeś tylko w oknie wyboru, czy wchodziłeś do bitwy z tymi oddziałami?

theo
23-09-2009, 11:04
ale to nic nie zmienia. Czy 5 czy 15 fergusonów ktoś weźmie. Ta gra ma istotne bugi które nie zostały naprawione i tyle. Bugi artylerii snipe mode w lekkiej. Wczoraj grałem multi z artem. To jest śmiech na sali jak ustawiam na finlandi armię pod czerwoną linią (sam koniec mapy) na przeciwko przeciwnika a on ze wzgórza strzela do mojej piechoty i pociski dolatują. Fakt że skuteczność tego jest znikoma ale lol trochę to nie hallo. Zasięg to musiał być koło 1000 więc hm....


Mam takie wrażenie że oni nie rozumieją, nie umieją albo nawet nierozumią nieumią tego naprawić.

Dembal
23-09-2009, 11:22
Jeśli tak jest to rzeczywiście kolejna wtopa CA.
A sprawdzałeś tylko w oknie wyboru, czy wchodziłeś do bitwy z tymi oddziałami?

Za pierwszym razem było to tylko w oknie wyboru, bo ustaliliśmy, że respektujemy te limity. Teraz właśnie rozegrałem bitwę jeden na jeden z kompem i mogę potwierdzić, że w tym wypadku problem też występuje. Do swojej armii wybrałem po sześć jednostek czarnej straży i fergusonów. Komp dostał dzielnych chłopaków z gwardii szwajcarskiej, też sześć sztuk, uzupełnionych kirasjerami i moździerzami. Bitwę grało się bardzo przyjemnie, nikt nie krzyczał, że wykorzystuje bugi. :)

maryjan1001
23-09-2009, 12:38
HELLO
nie wiem czy mi to nowy patch zmienił,ale po zmianie systemu w Polsce na Republike zmieniły sie całkiem komendy wypowiadane przez postacie.Było tak czy to nowy patch?
a patch ogólnie-miodzio-po raz pierwszy od premiery mje stary sejw wgral...

Duqq
23-09-2009, 12:45
No a ja poprosze osoby, ktore przed patchem mialy sytuacje w ktorej po jakims ruchu komputera wywalalo do pulpitu cala gre. Np. u mnie jakikowliek ruch jednego oddzialu indian powodowal crasha i tyle bylo z gry. Wiec jesli mieliscie podobna sytuacje i patch wam to poprawil to dajcie znac.

Ronin
23-09-2009, 13:36
no ja cierpie-dole od godziny już sciągam tego patcha i nie mogę go sciągnąć do końca oby tylko było warto. No ludzie piszcie wrażenia z gry nie tylko z Multi to wiemy że jest nie tkniętę. Ale co z główną Kampanią czy idzie grać i nie wywala ?

kretu19955
23-09-2009, 13:49
Dyplomacja poprawiona można normalnie podpisywać umowy handlowe dopłata tylko jeśli masz z kimś złe stosunki. Innych aspektów nie zdążyłem sprawdzić. Co do menu to jest nieklimatyczne, a sam fakt że to reklama mi nie przeszkadza. Ktoś tam chciał empire.exe na od siebie nie mam tam konta to zauploaduje na filefroncie i dam linka
http://www.filefront.com/14585749/Empire.exe

MarcinT
23-09-2009, 14:53
Witam

I ja się podzielę wrażeniami z gry po s(patch)owaniu.
Wielka Kampania, rok 1704, RON.
- agresja komputera osłabła – 4 lata to mało, żeby stwierdzić to na pewno ale zwykle miałem wtedy wojny z Prusami, Austrią, Chanatem Krymskim, Imperium Osmańskim oraz ze Szwecją (ale to przez pomoc dla Danii). Teraz mam wojnę ze Szwecją (z tego samego powodu) oraz z Prusami (przez pomoc dla Saksonii, której już nie ma...).
- Umowy handlowe zawierane są chętniej, a jeśli komputer życzy sobie coś dodatkowo a ja przedstawię mu kontrpropozycję to nie zawsze jest ona odrzucana.
- Poprawiono opis pikinierów, w zakładce prestiżu zdania ‘ilość regionów kluczowych’ i ‘ilość regionów w ogóle’ (cytat niedokładny) są na właściwym miejscu.
- Po raz pierwszy widzę aby komputer budował (nie ulepszał) mury – i robią to Prusy w swojej stolicy, do której właśnie zmierzam ;)
- Bitwa. Na razie jedna ale byłem miło zaskoczony gdy komputer skutecznie zaatakował mój oddział od tyłu i zmusił go do ucieczki. Powiecie, żem niedoświadczony ;) – możliwe ale do tej pory komputerowi się to nie udawało, tym razem skutecznie skupił moją uwagę na części swoich oddziałów, rozpraszając całość. Aha, i słychać wydawane przez komputer komendy (to była bitwa z Prusami o Prusy Zachodnie) – wcześniej chyba tego nie było?

- Niestety, czcionka w grze (na mapie kampanii) uległa pogorszeniu. Jest jakby rozmazana, mało czytelna. Zarówno przy opisie zdarzeń, jednostek itp.
- dziwna sprawa bo teraz widzę wszystkie oddziały (neutralne i wroga) na terenach nie zasłoniętych mgłą wojny. Tzn. widać dokładnie jakiego rodzaju jest dany oddział, nie widać tylko stanu liczbowego (znak zapytania). Na początku myślałem, że dotyczy to tylko oddziałów w pobliżu których stoi mój szpieg ale nie. Dotyczy to wszystkich oddziałów jakie widzę na mapie kampanii. W ogóle misje szpiegowskie stały się za łatwe – np. szpiegowanie Brandenburgii, w której stacjonuje pełna armia to bułka z masłem – 88%, wchodzę jak do siebie (a przy tym co opisałem wyżej, w ogóle nie muszę wchodzić). Efekt jest taki, że hulaka przydać się może jedynie do zabójstw (na szczęście tutaj nie jest łatwo) i sabotażu.

Póki co tyle. Na razie gra się przyjemnie choć nie ufam swoim sąsiadom (szczególnie Austrii, która co chwilę prosi o bagnet szpuntowy i doprosić się nie może) i ciekaw jestem jak zachowa się Rosja, która do tej pory w każdej rozgrywce RONem wypowiadała mi wojnę. Nie chodziło o ziemie, o złe stosunki (2x uwielbienie) czy blokowanie drogi dla jej ekspansji. Ot tak, przez pomyłkę ;)

Pampa
23-09-2009, 17:12
Beta kampanii multi hmmm...jeżeli zrobią z kampanii multi znowu łatny dodatek to ja już nie wiem wstyd i hańba!

Ronin
23-09-2009, 18:52
No mogę się podzielić wrażeniami. Generalnie gra chodzi stabilniej niestety zauważłem parę niedoróbek. Przede wszystkim nie ma opcji ekranu panoramicznego przez co musiałem ustawić najwyższą rozdzielczość ekranu żeby widzieć wszystkie ikonki i wiadomości w trakcie gry które pokazują się na skraju ekranu. Po drugie Bitwy Lądowe niby chodzą lepiej i sprawniej ale za pierwszym włączeniem dostałem zawiechę gra szła płynnie i w pewnym momencie na ekranie pokazały się piksele i i gra stanęła. Już myślałem że to bug ale za drugim razem wszystko przebiegło poprawnie sam nie wiem co o tym myśleć.
I chyba jest jedna nowa opcja w ustawieniach Video mianowicie Efekt zagęszczenia cząstek czy jakoś tak w każdym razie nie widziałem tej opcji dotychczas tyle że jak ustawiam ją na poziom wysokie to i tak po ponownym włączeniu mam na poziomie niski nie wiem może to przez moją kartę graficzną nie idzie ustawić na więcej.
Narazie to tyle jeszcze muszę sprawdzić bitwy Morskie. Pozdro.

raikinnen
23-09-2009, 20:17
Witam.

Ktoś już wspominał o wywalaniu do pulpitu po nowym patchu. Nie mogę załadować żadnego save z kampanii, odznaczyłem w mod manager BSM i NoTrails, nic nie pomaga. W ogóle porażka wielka, każdy patch i zawsze miałem problemy. Ktoś może miał taki problem i znalazł rozwiązanie?


Już na spokojnie sprawdziłem, nie ładuje się tylko 5 ostatnich saveów, trochę się cofnę i może uda mi się dokończyć kampanię. A swoją drogą to dziwne trochę.

Haller
23-09-2009, 20:50
Ja powiem że jestem mile zaskoczony po tym pathu.
Dyplomacja rzeczywiście poprawiła się. np:

http://img41.imageshack.us/img41/9444/33188578.png

Nigdy nie widziałem aby komp proponował mi takie coś

AI też się poprawiło według mnie. Chanat krymski broni się jak nigdy dotąd. Gra Osmaniami i czekałem armią na granicy Chanatu kiedy Rosja jak to zawsze bywało, zacznie oblekac krym. No i oczom nie wierzyłem że chanat wyparł potężną armię Rosyjską spowrotem na swoje tereny. Rosja znów atakuje, zobaczę jak się to potoczy.
Nie miałem żadnych problemów z wywalaniem do windy ani nie wczytywaniem Save.

Amrod
23-09-2009, 20:57
Komputer przyjmuje kapitulacje. Tego chyba nie robił poprzednio.

Kajcio
23-09-2009, 21:03
Mi się wydaję że CA wreszcię dało Empire który powinien trafić na półki w sklepach...po prostu można grać i jest fajnie ;)

Ja po dość długiej grze RoN'em pierwszy raz widziałem takie zmiany na mapie kampani jak:
Francja podbijająca Flandrię i Amsterdam
Szwecja zdobywająca Skandynawię i Kurlandię
Austria walcząca z Prusami...poczym kiedy zauważyła że ja też walczę z Prusami wysłała do mnie wiadomość z sojuszem
Żadnych crashy, błedów, nic :D

Więc, powtarzam NARESZCIE MOŻNA GRAĆ... :D :) :D :)

Pampa
23-09-2009, 21:23
Jestem mile zaskoczony, komputer jest mądrzejszy dyplomatycznie(1 raz mi się udało zawrzeć sojusze! :lol: ) i np Hiszpania podbiła Maroko, Genua barberie(czy jakoś tak) a austryjacy zdobyli Stambuł :D

maryjan1001
24-09-2009, 06:11
Taka wersja gry powinna byc w pudełku.zero craszów.dyplomacja wkońcu cos kuma np: gram Polską, po rewolucji jestem republiką,Berberia sama poprosiła o pokój!!!.podpisałem, kilka lat później stworzyłem dwie floty i dwie armie i płyne na Tunis i tą prowincje za nim w strone Maroka.desant.automatyczne wypowiedzenie wojny.klikam następną ture I TU MJE ZAMUROWAŁO. po przejsciu tury Berberia Tunis oddała SZWECJI, a tą drugą prowincje HOLANDII-PROTESTANTOM CZYLY.a nas Paljaczków z automatu do mojego Śląska wywaliło...Sprytnie nie? zanim ja nazad do Afryki dopłyne o o protestantyzmie nie bedzie sladu.... :lol: :lol: :lol:

DonVega
24-09-2009, 07:16
Ja sobie pozwoliłem na sprawdzenie konfrontacji okrętu 2 klasy z okrętem 5 klasy - wynik 2 klasa dostał po pupie ( fakt kom zawsze kijowo manewruje jednym okrętem ) 3-4 salwy łańcuchowymi i po żaglach 2 klasy - a później to już tylko strzelanie do kaczki - fakt długo trzeba strzelać po duży jest odporny ale jak jest nieruchomy to nic nie zrobi. Kule łańcuchowe - mocno przegięte :)

Nagano
24-09-2009, 08:28
Zacząłem grać w Drogę do niepodległości. To co mnie zaskoczyło to oblężenia. Gdy komputer ma o połowę i więcej mniejszą armię to nie atakuje tylko poddaje miasto po skończeniu się zapasów. Na plus też okrzyki bitewne, wcześniej tego nie zauważyłem, aby żołnierze darli się podczas walki :D Na razie dużo nie grałem na nowym patchu, ale widać, że tą wersję można dopiero nazwać przyzwoitą.

Marcumar
24-09-2009, 09:52
Po morskiej bitwie jest błąd - nie można wziąć kasy za poddane okręty wroga. W ostatniej bitwie nawet dodanie tychże do własnej floty nie pomogło - nie mogłem wyjść z ekranu końca bitwy :evil: Taki błąd uniemożliwia grę na morzu :(

Nagano
24-09-2009, 10:08
Taki jeszcze mały bug znalazłem grając koloniami w Drodze do Niepodległości. Podczas bitwy wśród moich żołnierzy raz słychać okrzyki po angielsku, a raz po polsku

DonVega
24-09-2009, 10:23
Po morskiej bitwie jest błąd - nie można wziąć kasy za poddane okręty wroga. W ostatniej bitwie nawet dodanie tychże do własnej floty nie pomogło - nie mogłem wyjść z ekranu końca bitwy :evil: Taki błąd uniemożliwia grę na morzu :(

A czy po wygraniu bitwy - gdy nie ma ani możliwości dołączenia statków lub i zatopienia - tez nie można przejść dalej ?? Występuje ten sam błąd ??

A i ktoś może sie orientuje dlaczego jedno pole zasięgu jest innego koloru niż drugie

Haller
24-09-2009, 11:29
Gdy żołnierze szczelają z muszkietów słychac rozkazy:

,,Cel!! Pal!!!"

albo:

,,Ładowac Broń!! Ognia!!"

Można się poczuc jakbyś naprawdę tam był!!


Na jakiś czas przeskakuje na Empire i wydaje mi się Kupię Napoleona. Jeśli już mam wszystkie części Total War to mają byc wszystkie ;)


Wreszcie można Pograc!!! ;)

Pampa
24-09-2009, 14:33
Kolejnym plusem jest świetna muzyka z epoki podczas wczytwyania kampanii( ale za to menu całkowicie zjeb**)

Haller
24-09-2009, 16:19
Racja, tamto było bardziej klimatyczne :/

Hej, dlaczego u mnie Ruskie wojska po polsku nadaj? :?

PrisonNeo
24-09-2009, 16:27
Może uznali że nie ma różnicy pomiędzy ruskim a polskim. A tak nawiasem mówiąc to husaria u mnie krzyczała piechota coś tam coś tam( krzyczała bo przeinstalowywuje empire i nie radze tego robić strasznie dużo do ściągania)

Haller
24-09-2009, 16:32
Ja Reinstalowałem :D

U mnie te Ruskie mówią po polsku ale innym głosem niż polscy wojacy...

Ronin
24-09-2009, 16:38
Przecież CA to debile są i nie odróżniają Polskiego od Rosyjskiego tak samo jak Polskiego od Czeskiego więc co się dziwić hehe. A najbardziej zdziwią się Rosjanie jak usłyszą swoich piechurów gadających po polskiemu hehe. ;) Ale sam fakt że gadają w sensie nowości jest fajny ale niestety CA znowu dało wtopę.

Rue
24-09-2009, 16:53
Kolejnym plusem jest świetna muzyka z epoki podczas wczytwyania kampanii( ale za to menu całkowicie zjeb**)
Będziesz miał starą muzyczkę w menu jak kupisz ten nowy dlc.Jak nie kupisz to uszy ci będą wiedły do następnego patcha :D :D :D :D

Marcumar
24-09-2009, 17:09
Po morskiej bitwie jest błąd - nie można wziąć kasy za poddane okręty wroga. W ostatniej bitwie nawet dodanie tychże do własnej floty nie pomogło - nie mogłem wyjść z ekranu końca bitwy :evil: Taki błąd uniemożliwia grę na morzu :(

A czy po wygraniu bitwy - gdy nie ma ani możliwości dołączenia statków lub i zatopienia - tez nie można przejść dalej ?? Występuje ten sam błąd ??

Gralem 2 bitwy - w pierwszej musialem dolaczyc do floty galere, za ktora chcialem wziac okup, tylko wtedy moglem przejsc dalej. W drugiej (wiekszej) nawet dolaczenie poddanych statkow wroga nie pomoglo - gra zawiesila sie funkcjonalnie, z ekranu konca bitwy nie moglem przejsc dalej. Wscieklem sie, bo pewnie mi sie juz drugi raz nie uda wygrac.
Cos w kodzie gry przeszkadza, nie widac, w jakim stanie sa w/w poddane statki wroga. Dolaczanie ich zalog do swoich statkow tez nie pomaga.

Wujo123
24-09-2009, 17:27
Czy u was tez po wygranych bitwach morskich okręty nie nabierają doświadczenia?? Wygrałem już 3 bitwy z blisko 10 statkami po każdej stronie i moja flota jak nie miała doświadczenia tak nadal nie ma... nie wiem co jest grane??

Clear
24-09-2009, 18:40
Niezly numer z ograniczeniem jednostek elitarnych w multi :lol: Przebieglosc CA jest rozbrajajaca , szkoda ze nadal mozna miec dowolna ilosc wszystkiego wybierajac z paska naszej armii , i koszt jest tez ten sam :roll:

Amrod
24-09-2009, 18:46
Ba, widocznie nieprzewidzieli, że w ich "dzieło", może ktoś grać inny oprócz hamburgerów.

DonVega
24-09-2009, 21:14
Po morskiej bitwie jest błąd - nie można wziąć kasy za poddane okręty wroga. W ostatniej bitwie nawet dodanie tychże do własnej floty nie pomogło - nie mogłem wyjść z ekranu końca bitwy :evil: Taki błąd uniemożliwia grę na morzu :(

A czy po wygraniu bitwy - gdy nie ma ani możliwości dołączenia statków lub i zatopienia - tez nie można przejść dalej ?? Występuje ten sam błąd ??

Gralem 2 bitwy - w pierwszej musialem dolaczyc do floty galere, za ktora chcialem wziac okup, tylko wtedy moglem przejsc dalej. W drugiej (wiekszej) nawet dolaczenie poddanych statkow wroga nie pomoglo - gra zawiesila sie funkcjonalnie, z ekranu konca bitwy nie moglem przejsc dalej. Wscieklem sie, bo pewnie mi sie juz drugi raz nie uda wygrac.
Cos w kodzie gry przeszkadza, nie widac, w jakim stanie sa w/w poddane statki wroga. Dolaczanie ich zalog do swoich statkow tez nie pomaga.


Kurcze dziwne - dziś zagrałem sobie Kampanie Anglia - stoczyłem dwie bitwy w obydwu sobie statki dodałem, kase zarobiłem i nic - żadnego crasha - może za mało bitew zagrałem.................

Marcumar
24-09-2009, 22:09
Kurcze dziwne - dziś zagrałem sobie Kampanie Anglia - stoczyłem dwie bitwy w obydwu sobie statki dodałem, kase zarobiłem i nic - żadnego crasha - może za mało bitew zagrałem.................
Dziwne. Może przy przejściu z 1.3 do 1.4 coś się z zapisanymi grami stało? Pojęcia nie mam.

Rossoneri
24-09-2009, 22:47
Ja podobnie jak donvega, zero problemow, tez gram brytolami, kilka morkisch juz zagralem i jest wszystko ok, pewnie z savami jest cos nie tak ,trzeba zaczynac gry od nowa ;)

Crawler
25-09-2009, 06:14
Patch 1.4, pół roku po wydaniu gry i można powiedzieć że wreszcie da się grać w kampanie, zdecydowanie poprawiona dyplomacja duży +, tyle że tak powinna wyglądać kampania po wejściu gry na pułki a nie po 6 miesiącach :lol: Ogólnie patch sporo poprawił choć nadal jest kilka błędów tak mi się wydaje no nic nie można mieć wszystkiego, jeżeli chodzi o multi to lepiej nic nie mówić.

sowson
25-09-2009, 06:32
Witam
Mam pytanie, bo dopiero ściąga mi się patch 1.4, czy działa na nim DarthMod Empire (zainstalowany zaraz po udostępnieniu patcha 1.3), czy może jest już wersja nowsza?
A co do samej poprawki, to jak wygląda sytuacja z ostrzałem z murów, czy nadal strzela pierwszy szereg czy to zostało poprawione?

pretorian
25-09-2009, 07:53
Sowson z tego co czytałem na TWcenter to Darthmod chodzi bez większych problemów. Co dziwne użytkownicy tego moda skarżą się na tzw. "meel bug" czyli bezustanne szarżowanie piechoty co mi w czystym Empire jeszcze się nie zdarzyło. Wczoraj trochę grałem i jest w porządku.

Darth pisał, że musi wprowadzić parę zmian i będzie wszystko ok...
Strzelanie zza murów też jest poprawione.

W mojej opinii patch jest w końcu dobrze zrobiony i da się normalnie grać :o

theo
25-09-2009, 07:58
Sowson z tego co czytałem na TWcenter to Darthmod chodzi bez większych problemów. Co dziwne użytkownicy tego moda skarżą się na tzw. "meel bug" czyli bezustanne szarżowanie piechoty co mi w czystym Empire jeszcze się nie zdarzyło. Wczoraj trochę grałem i jest w porządku.

Darth pisał, że musi wprowadzić parę zmian i będzie wszystko ok...
Strzelanie zza murów też jest poprawione.

W mojej opinii patch jest w końcu dobrze zrobiony i da się normalnie grać w kampanię :o

fixed :)

Leptis
25-09-2009, 11:49
Powiem tak, patch na plus generalnie jest dobrze tylko szkoda że trzeba było tak długo czekać. Co do bugów to zauważyłem jeden: jak jednostka wchodzi na most to tracimy nad nią kontrolę tzn nie można jej wydawać poleceń. Miałem jeden CTD poza tym wszystko ok. No i jeszcze dwa słowa o DLC uważam że to marny pomysł, niedługo doczekamy się DLC pod tytułem : Potyczki kolonizatorów ze zwierzyną leśną..... Pozdro.

Nagano
25-09-2009, 12:35
No jestem pod wrażeniem akcji komputera. Walczyłem (USA) z Brytyjczykami w różnych częściach Ameryki gdy nagle Holendrzy, z którymi miałem wojnę przypłynęli fleutami i wylądowali w Bostonie 12 pułkami :shock: Ledwo udało mi się ich rozbić na szybko zbieranymi wojskami. Po bitwie zaproponowałem pokój + prawa handlowe. Jako kontrofertę proponowali mi pokój, handel i chcieli Pensylwanię na dokładkę. Nie chcieli słyszeć o żadnej innej opcji. W drugiej turze zaproponowałem pokój, prawa handlowe + 4k $. Jako kontrofertę rzucili pokój, handel + 8k $. Ostatecznie wyłudzili ode mnie 5k $ :D Naprawdę fajna sprawa. Dyplomacja i AI działa elegancko.

pretorian
25-09-2009, 13:05
Nagano a na jakim modzie grasz, że masz dostęp do trzynastu kolonii ? Wykorzystujesz modyfikowany plik startpos, a jak tak to skąd ściągnąłeś, bo sam chciałbym zagrać trzynastoma :)

Lagger
25-09-2009, 13:42
Nazywa się Road to Independece :lol:

pretorian
25-09-2009, 13:45
Fakt, o tym nie pomyślałem :lol:
Ale to nie zmienia faktu, że szukam pliczku udostępniającego taką możliwość :geek:

Rapsod
25-09-2009, 13:46
Szwecja zdobywająca Skandynawię i Kurlandię

A czy Szwecja przypadkiem nie leży w Skandynawii?

Chlebak
25-09-2009, 14:01
Przyjacielu z 2 postów powyżej: jak chcesz grać 13 koloniami to musisz przejsc Road to Independence ;p

Nagano
25-09-2009, 14:09
Szwecja zdobywająca Skandynawię i Kurlandię

A czy Szwecja przypadkiem nie leży w Skandynawii?

Pewnie chodzi o Norwegię i Danię

A co do mojej gry: tak to Road to Independence :)

Turin21
26-09-2009, 10:47
Jestem tu nowy i mam pytanie: czy patch 1.4 jak i wcześniejsze da się ściągnąć z innego źródła a niżeli Steam?

z góry dzieki za odp. ;)

Chlebak
26-09-2009, 10:50
1. Nie da się ściągnąć wcześniejszych patchy.
2. Tylko Steam.

Ronin
26-09-2009, 13:21
No niestety są bugi wywaliło mnie do pulpitu kilka razy jak wskazywałem niektóre porty :? Ale ogólnie jest jakby lepiej no i czasem gra po prostu stanie i nie chce ruszyć dalej miałem to już na pierwszym starcie gdy odpaliłem zapisaną bitwę. W kampanii niestety też się to przydarza sporadycznie. Ale jest to i tak o niebo lepszy Patch niż poprzednie wersje. Tyle że powinno po 7 miechach od premiery grać się już bez bugów. Tak na zdrowy rozum to CA miało wystarczająco dużo czasu na poprawki a i tak nie jest wszystko zrobione do końca. Jestem ciekawy czy CA pokusi się jeszcze o kolejną łatkę czy te pozostałości usuną dopiero wraz z nadejście Napoleona bo najprawdopodobniej Napoleon będzie wprowadzał też jakieś modyfikację do Kampanii Empire zważywszy że co prawda ma być to samodzielny dodatek ale zarazem ma wymagać Podstawki żeby go uruchomić. A swoją drogą to jest jakieś masło maślane ale kto zrozumie tych kolesi z CA patrząc na ich trailery w necie dochodzę do wniosku że to jednak jacyś ganjarze są :D :D :D Tam co drugi nie potrafi się wysłowić w swoim własnym języku więc czego my możemy od nich wymagać. ;)

tomii7
26-09-2009, 16:31
Witam, po wielu m-cach nieobecnosci. Troche sie pozmienialo. Przegladalem ten temat i nie znalazlem by ktos mial taki problem, po spatchowaniu mapa kampanii... nie przesuwa sie, ani kursor na krawędzi, ani strzalki i kazde inne kombinacje nie pomagają. Mieszanie w ustawieniach sterowania tez guzik ddaje. Jednym slowem, polepszylem sobie :( nie da się tak grać) :(
Czy moze ktos sie z czymś takim juz spotkał? Znacie moze rade?
PZDR

PPPeter
26-09-2009, 22:40
Witam

Po instalacji patch'a 1.4 jakość grafiki poszła nie powiem gdzie ;) Wszystko jakieś takie rozmyte i nieostre - czy to na mapie taktycznej, czy strategicznej - łącznie z napisami, które teraz ledwo dadzą się odczytać.
Nieco utrudnia to grę - czuję się jakby gra uruchomiła mój astygmatyzm pomimo okularów ;/
Jakieś sugestie co z tym można by zrobić?

Update :
Zmiana rozdzielczości w górę początkowo nie pomagała - dopiero przejście na 1600x1200 sprawia, ze napisy są jako-tako czytelne. Dalej jednak nie jest tak wyraźnie jak w 1.3 :/

piernik
27-09-2009, 06:46
Ja też mam rozmazane napisy, ale w rozdziałce 1024. W 1280 napisy są o wiele ostrzejsze.

Ronin
27-09-2009, 21:11
Coraz częściej możemy przeczytać takie komentarze do Empire niestety mnie też się to przytrafiło już kilka razy :


Ja mam tak samo, każda bitwa się zacina, ale nawet ctrl+alt+del nie pomaga, tylko reset kompa, u mnie gra w E:TW wyglada tak:
1. Rozpoczynam bitwę
2. Ustawiam wojsko
3. Gra się zacina
4. Wciskam ctrl+alt+del
5. Nie ma reakcji
6. Resetuje kompa

Choć u mnie zacinają się bitwy gdzieś w połowie ich trwania.

Wygląda na to że do stabilnej gry jeszcze Empire daleko. :?

A przynajmniej na niektórych konfiguracjach sprzętowych.

Crawler
28-09-2009, 06:16
Nie mam problemu z wywalaniem czy zacinaniem bitew, za to mam inny, mianowicie, cholernie długo trwa zmiana tury, czasem mam wrażenie że na niektórych państwach po prostu się scina, przed patchem zmiana tury trwała jakieś 2 minuty, teraz trwa sporo dłużej :evil:

pretorian
28-09-2009, 07:27
W moim przypadku wszystko działa tak jak należy. Nie mam zastrzeżeń do BAI, ale irytuje CAI. Jest jakby uśpiona. Trzeba przetestować różne modyfikacje i zobaczyć gdzie gra się najlepiej 8-)

Barsa
28-09-2009, 07:43
Dobra ludzie jak na spowiedzi... mam wrócic do ETW, bo patch wystarczająco duzo poprawił, czy poczekac sobie na kolejny? :lol:

ps. chodzi mi o singleplayera.

Kajcio
28-09-2009, 08:03
W mojej wersji gry, bo chyba tak każdy powinien nazywać tą swoistą mieszanine plików ze steama...wysztko jest ok i można miło sobie pograć...ja nie odnotowałem żadnych zwiech/crash a kompa mam słabego... :twisted:

theo
28-09-2009, 08:05
zagrałem 20 tur po patchu i nie zauważyłem jakiś wielkich zmian. Dyplomacja nie jest idiotyczna ale za to gra jest banałem jak była :)

pretorian
28-09-2009, 09:41
Dobra ludzie jak na spowiedzi... mam wrócic do ETW, bo patch wystarczająco duzo poprawił, czy poczekac sobie na kolejny? :lol:

ps. chodzi mi o singleplayera.

Możesz wrócić... Według mojej bardzo subiektywnej ocenie warto grać, bo dyplomacja zaskakuje na plus, a bitwy w końcu nie są istnym kurnikiem :lol:

duralex
28-09-2009, 11:36
Obecnie gra moim zdaniem jest najlepsza z serii pod wzgledem dopracowania (brzmi to przewrotnie wiem :) ), dyplomacja jest nazwijmy to najbardziej racjonalna w historii serii (gralem we wszystkie czesci), bitwy na single sa najbardziej wymagajace i na hard czasem daja popalic zwlaszcza jak komp ma przewage (jak go oskrzydlamy zwykle wysyla jakas jednostke za jazda zeby nie dac sobie wjechac w tyly), technicznie nic mi nie wywala, ale i nie wywalalo poprzednio, pozdrawiam

Nagano
28-09-2009, 11:44
Zanotowałem zwiechy na mapie kampanii. Bawaria i Austria koncentruje wojska w jednym miejscu i to może być przyczyna :roll: Nie da się przez to przesuwać mapy kampanii. Jakby procesor zwolnił na minimum. Nie wiem czy to jest błąd, ale w moim Empire Austria ma pułki liniowe po 200 żołnierzy, podczas gdy normalnie jest 160.

Amrod
28-09-2009, 11:53
Austria od początku ma większy stan osobowy w oddziale.

Doom82
28-09-2009, 14:44
Ogolnie po zainstalowaniu Patcha gra sie naprawde lepiej.Dyplomacja na duzy plus , komupter takze lepiej gra.Duzy minus na jaki sie napotkalem to ze nie mozna ruszac mapa tzw zwiecha ekrany :/.Ano nie wiem jak wam ale mi strasznie wydluza sie tura komputera !! to dla mnie ogrmony minus bo wczesniej trwalo to o polowe krocej !!

kretu19955
28-09-2009, 16:37
U mnie po patchu wszystko ok oprócz czasu trwania tury. Cholernie się wydłużył. Bitwy są bardzo płynne, a mapa kampanii to masakra!!!

Crawler
28-09-2009, 17:11
U mnie po patchu wszystko ok oprócz czasu trwania tury. Cholernie się wydłużył. Bitwy są bardzo płynne, a mapa kampanii to masakra!!!

Więc widzę że to nie tylko mój problem a kolejny bubel CA :evil: Tury to teraz jakiś koszmar jest, mapa kampanii również ścina się a było płynnie przed patchem.

Janek
28-09-2009, 17:19
U mnie za to tury trwaja krocej jakby ;-) Takze to pewnie jednak nie zalezy od patcha.

IMO, to ten patch powoduje ze gra jest juz calkiem przyjemna na singlu - oczywiscie jest troche bledow, ale takich uniemozliwiajacych rozgrywke raczej juz nie ma.

Ronin
28-09-2009, 17:20
Mów za siebie ;)

viewtopic.php?f=15&t=1221 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=15&t=1221)

Ten temat mówi coś zupełnie innego.

Pop517
28-09-2009, 17:22
jak dlamnie patch sporo poprawił miedzy innymi dyplomacje z której sie ciesze najbardziej co do długości tur to niewidze róźnicy ale menu chodzi mi jakieś 100 razy szybciej...

Doom82
28-09-2009, 17:55
Ano i demo poczatkowe od samego poczatku jest zwalone :/ tzn chodzi mi o zacinajacy sie dzwiek sick. Musze troche pomarudzic wkoncu 30 f dalem za giere :).

Janek
28-09-2009, 20:53
Mnie ciagle brakuje jednego - wiekszego zroznicowania map, oraz tego zeby uksztaltowanie terenu mialo wiekszy wplyw na mape. A nie, ze ustawiam armie zeby blokowala most a bitwa sie rozgrywa na srodku rowniny jakiejs.

Crawler
29-09-2009, 06:31
U mnie za to tury trwaja krocej jakby ;-) Takze to pewnie jednak nie zalezy od patcha.

IMO, to ten patch powoduje ze gra jest juz calkiem przyjemna na singlu - oczywiscie jest troche bledow, ale takich uniemozliwiajacych rozgrywke raczej juz nie ma.

Skoro opisałem wcześniej że przed patchem tury trwały krócej a mapa kampanii działała płynnie, skoro inni mają podobny problem, to oznacza że jest to problem patcha. Co do reszty, zgadzam się, gra się już dość przyjemnie, lecz jak mam kliknąć kolejną turę... Nie może wyjść chyba patch który poprawi coś a nie spieprzy kolejnego aspektu gry i to jest żałosne.

Janek
29-09-2009, 06:44
OK masz racje - u mnie sie tez pojawil nowy problem - gra wraca do Windy po klikniecu na flote, co usuneli w poprzednim paczu a teraz najwyrazniej przywrocili ;)

pretorian
29-09-2009, 09:21
Skoro opisałem wcześniej że przed patchem tury trwały krócej a mapa kampanii działała płynnie, skoro inni mają podobny problem, to oznacza że jest to problem patcha. Co do reszty, zgadzam się, gra się już dość przyjemnie, lecz jak mam kliknąć kolejną turę... Nie może wyjść chyba patch który poprawi coś a nie spieprzy kolejnego aspektu gry i to jest żałosne.

Tutaj nigdy nie będzie wiadomo co jest przyczyną takich zachowań. Jest wielu graczy (w tym także ja), którym się nie objawiły takie niedogodności, więc tutaj można polemizować na temat wadliwości patch'a 8-)

maryjan1001
29-09-2009, 11:09
U mnie patch naprawił wiele...
ale najważniejjsze jest to ze mam jusz 150 ture i dalej gram,wczesniejsze patche cobym urwa nierobił to do setnej tury ni uja nie dojszłem.zawszwczesniej czy później Winda....
sakcesss-po jangielsku-bravo sega...

Gteam_tomek
29-09-2009, 14:11
u mnie pogorszyła się sytuacja na mapie kampanii. Powiększanie, pomniejszanie, przesunięcia mapy zawsze towarzyszą przycinki, które niekiedy trwają po 5s... wcześniej tak nie było... Zaznaczenie floty poprawione w patchu 1.3 teraz w 1.4 jakby znów za długo trwa reakcja.

Janek
30-09-2009, 18:31
Czy komus znowu powrocil bug z wywalaniem do Windowsa po kliknieciu na flote czy to tylko indywidualnie u mnie?

Ronin
30-09-2009, 20:39
Powrócił powrócił i do tego jeszcze parę nowych. To dlatego że CA nie lubi próżni.
Po to właśnie trzeba się podpisywać pod petycją Bojkotu Produktów CA do czasu zrewidowania przez CA swojej polityki względem klientów. ;)

judofilip
30-09-2009, 22:35
a mi zangielszczyło połowe gry ): nie rozumiem w bitwach wszystko po angielsku i na mapie kampanii regiony po angielsku i niektóre części menu, reszta normalnie po polsku. help! :(

ratownik
01-10-2009, 00:15
jak tak czytam wasze komentarze to jestem przerażony....chyba sobie daruje kupienie ETW
Gram w Rome TW i tam nie ma tego typu problemow...komputer tez nie grzeszy rozumem ale to piszecie to już jest przegięcie :o

Wujo123
01-10-2009, 13:05
Gram kampanię Szwecją H/H, jestem już w 1754 roku i oto moje uwagi:
- ogólnie gra się bardzo fajnie, komp na mapie kampanii jest bardzo aktywny i po raz pierwszy musiałem ładować stare sevy bo mnie rozwalał :) tak, tak nie myślałem że do tego dojdzie. Wykosiłem Danię z Europy i od razu Hanower wypowiedział mi wojnę, oprócz tego walczyłem z Rosją i Prusami. Hanower raz na trzy tury wysyłał na mnie całą armię i pewnego razu dołączyły do niego prusy no i rozpoczął się ich marsz na moją stolicę :). Po zdobyciu Polski od razu wojnę wypowiedziała mi Austria i dwiema armiami zaatakowała moja Armię w warszawie, na szczęście w forcie udało mi się wybronić, Rosja atakowała Ingrię, ale i tam na szczęście miałem fort i dało radę.
- w Ameryce zostali tylko Francuzi, Anglicy i Hiszpanie (jeszcze eskimosi i jacyś indianie na końcu mapy), co więcej Anglicy zajęli już dwie wyspy z piratami, oprócz tego wykończyli zupełnie Danię. Ja do Ameryki dopiero się wybieram :)
- o wiele lepiej wyglądają obrony fortec, lepiej działają działa na murach i komp o wiele lepiej kombinuje, złoszczą mnie tylko bugi z kawalerią kompa która nie chce się ruszyć z miejsca choć wszystkie ich wojska są w odwrocie, zresztą działa tez często walą w niezniszczalne części muru i tak może być bez końca, żeby skończyć walkę trzeba wyjść z fortu lub czekać aż czas bitwy minie,
- komp częściej używa sabotażu, co przy braku kasy doprowadzało mnie do szaleństwa, co chwila uniwerek do naprawy, a koszty duże więc musiałem obsadzać uniwerki wojskiem i wszystkim czym się dało bo nie wiem jak przed tym się bronić
- tylko raz miałem wyjście do pulpitu ale już nie pamiętam przy czym
- o bitwach morskich się nie wypowiadam bo ich nie kumam, nie wiem jak walczyć na morzu. Jak ja walczę to przegrywam strasznie, jak komp sam przelicza to wychodzę zwycięsko
Ogólnie wrażenia moje są bardzo pozytywne, muszę jeszcze wypowiedzieć wojnę Anglii i może doczekam się desantu...


co do postu niżej, tez mam takie wrażenie że komp atakuje jak nie ma się obrony. Jak podchodziłem armią na Moskwę to komp zbierał wszystkie wojska wokół stolicy no i raptem obok siebie stały trzy armie, jak brałem tą armię żeby zaatakować Prusy to Rosjanie podchodzili armią pod moje granice, tak jakby chcieli wyczuć słaby moment i zaatakować

Gibril
01-10-2009, 13:06
Patch na duży plus - przykład:
gram Francją, Prusy czają się na mój Hanower. Trwało to kilka tur, i kiedy ruszyłem armię stacjonującą niedaleko Hanoweru na Wirtembergię i nie mogłem bronić nią H., Prusacy zaatakowali.
To samo kiedy poszedłem tą armią na Danię. Czekali kiedy H. będzie bezbronny. Wcześniej (przed patchem) komp tak się nie zachowywał.
Żeby nie było za słodko: panel po bitwie morskiej (kiedy decyduje się co zrobić ze zdobytymi okrętami) wiesza się tj. kilka razy trzeba kliknąć dany przycisk, żeby ruszyć dalej.
PS. Całe forum poleciało? Wszyscy musieli się jeszcze raz rejestrować? :o

kretu19955
01-10-2009, 13:49
Wszyscy wszyscy :( moim zdaniem patch jest dobry oprócz długości tur u mnie spoko. Nie robie za dużo floty więc to mi tak bardzo nie przeszkadza ;)