PDA

Zobacz pełną wersję : Frakcja z najlepszymi miotaczami



KrystianBorys
03-07-2010, 21:44
Jaka frakcja ma najlepszych miotaczy, proszę głosować na ankiecie. Chodzi mi zarówno o łuczników, kuszników, oszczepników, muszkieterów pieszych jak i konnych. Ja osobiście zagłosowałbym na Turcję.

Witold
03-07-2010, 21:55
Najlepszych miotaczy ma Mediolan. :lol:

Chyba nie muszę pisać dlaczego ;)

Krzyzak
04-07-2010, 04:51
A ja, żeby byc inny od większości głosów ( bo większośc będzie głosowała za kusznikami ) to zagłosuję na Anglię . Wolni Łucznicy oraz Przyboczni łucznicy nieźle przetrzebią oddziały wroga zanim te do nas dojdą, a i w oblężeniu dają sobie znakomicie radę, niszcząc tarany i wieże :D W przeciwieństwie do kuszników, których jednak używam grając m.in Mediolan oraz Węgrami ;)

Mariooooo
04-07-2010, 11:15
Anglia za świetnych łuczników

Nezahualcoyotl
04-07-2010, 12:09
Wszystko zalezy od indywidualnych zdolnosci gracza.Grajac przeciwko AI kazda frakcja mozna bez wiekszych problemow jej dokopac ;) Inaczej sprawa wyglada na multi gdzie muszkieterzy(Hiszpania,Rus) oraz janczarzy kosza wszystko az milo patrzec :twisted: Podobnie jak mediolanscy i szkoccy kusznicy a takze angielscy lucznicy.Zalezy jakie sa zasady w potyczce ;) na multi.
Zas w powyzszej ankiecie zaznaczylem Polske za jej bezkompromisowych konnych kusznikow.Tani,do nabycia juz na poczatku gry i skuteczni(zarowno w ostrzale jak i w zwarciu) :twisted:
P.S.Podobny temat juz istnieje ;) tylko ze nie jest to ankieta
viewtopic.php?f=21&t=4620 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=4620)
viewtopic.php?f=21&t=1083 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=1083)

OskarX
05-07-2010, 10:30
Zagłosowałem na Turcję. No ale oczywiscie ,ze najlepsze typy to Miediolan [kusznicy] Anglia [Łucznicy] Polska [dobra wczesna konnica strzelecka] i Turcja [wyborowi strzelcy konni] xP

ALEXANDER
12-07-2010, 21:36
jeżeli chodzi o jakość to najlepsi są Anglicy. Mediolan ma też potężnych kuszników.
jednakże najfajniejsi i prawie równi z Mediolańczykami są Awanturnicy z Francji.
lubie też tych pociesznych robin hood'ow (Sherwood Archers) tylko szkoda że ich jest tylko 30/unit.

Idill`a (MZ)
13-07-2010, 16:31
szkoccy kusznicy :?: :roll:

Ja stawiam na świetną konnice Turecką oraz dobrych pieszych łuczników i genialnych Janczarów, moim zdaniem Turcja ma najwszechstronniejszy wachlarz jednostek strzeleckich. Mediolan owszem ma dobrych ale tylko kuszników, Polska ma tylko dobrych konnych kuszników, Anglia ma dobrych tylko pieszych łuczników, Francja jest chyba druga po Turcji, posiada niezłych Łuczników i kuszników, w dodatku ma konnych harcowników...

OskarX
13-07-2010, 17:28
szkoccy kusznicy :?: :roll:

Ja stawiam na świetną konnice Turecką oraz dobrych pieszych łuczników i genialnych Janczarów, moim zdaniem Turcja ma najwszechstronniejszy wachlarz jednostek strzeleckich. Mediolan owszem ma dobrych ale tylko kuszników, Polska ma tylko dobrych konnych kuszników, Anglia ma dobrych tylko pieszych łuczników, Francja jest chyba druga po Turcji, posiada niezłych Łuczników i kuszników, w dodatku ma konnych harcowników...


hehehe popieram w 110% procentach :D

lopez7
21-07-2010, 14:42
Wszystko w ankiecie ok ale czemu nie było uwzględnione bizancjum? łuczników ma niezłych plus genialnych Vardariotai i ogólnie dziwię się że tak mało osób głosowało np na ruś przy genialnych łucznikach i chyba najlepszych konnych łucznikach może i wolnych ale za to najlepsza defensywa

KrystianBorys
27-07-2010, 17:44
nie zamieściłem bizancjum z dwóch powodów:
1. Po prostu zapomniałem o nim, nie wiem jak to sie stało
2. Skoro w ankiecie jest Turcja, która ma podobne, lecz trochę lepsze jednostki to po co bizancjum

Adixis
27-07-2010, 19:06
Ja lubie milicję kuszniczą milanu i jeśli można to do tego zaliczyć to szlachtę węgierską :p

Dagorad
28-07-2010, 13:01
Turcja nawet nie tyle za ich przewagę gdyż to ciężko w singlu zauważyć ile za wygląd piechoty otomańskiej po ulepszeniu.

lopez7
02-08-2010, 08:09
ale to jest ankieta o sile jednostek miotających a nie o sile wyglądu danych jednostek , poza tym czemu tu obecność Egiptu? czyżby byli brani z powodu swoich nieziemskich pustynnych łuczników?

Highlam56
10-08-2010, 09:27
mediolan ich kusznicy są najsilniejsi jeżeli chodzi o konnicę strzelecką to bizancjum

robercik8211
13-08-2010, 06:20
Anglia, jak się już ma Wolnych Łuczników , lub nawet ciężkozbrojnych przybocznych :D :D :D .
tylko ten brak kuszników, można co praawda zwerbować najemnych, ale nie zawsze są dostępni. Po 1350,
kiedy nie można rekrutować kuszników najemnych, :cry: :cry: :cry:

Krzyzak
13-08-2010, 07:03
Łucznicy wystarczają przeciwko wrogiej armii ;) Nie licząc artylerii, bo gdy wróg ją ma to, albo szarża lekkiej jazdy albo zniszczenie jej własną artylerią :P

lopez7
29-10-2010, 10:16
Dodatkowo dziwi mnie że Francja ma mało pozytywnych głosów wiem , że nie mają jak się pochwalić konnymi łucznikami ale ich piesze jednostki zwłaszcza Szkocka Gwardia i moim zdaniem najlepsze pisze jednostki strzelające czyli Awanturnicy powinni im dać znacznie lepszą pozycję

mysz1009
29-10-2010, 11:36
Mediolan ma najlepszych kuszników.

Krzyzak
29-10-2010, 13:42
Nie, bo najemnicy :P Łucznicy też są dobrzy bo strzały mają tylko o 1 statystykę gorszą, a mogą walić do wroga w oblężeniu :P Mowa o Angielskich łucznikach.

Mnil
13-11-2010, 12:24
Mongolia...

Ma sporo elitarnych wersji łuczników, pograjcie sobie bitwy 1 oddział vs 1 oddział to zobaczycie :)

kamil444pl
28-04-2014, 20:36
Angielscy łucznicy miażdżą wszystkich :twisted:

Gajusz Mariusz
28-04-2014, 23:15
Z sentymentu- angielskie długie łuki , ale Mongołowie chyba mają lepszych...

stanisław123
19-08-2014, 19:29
Mongołowie, mają łuki refleksyjne i miażdżą nawet ciężką jazdę.

Nezahualcoyotl
19-08-2014, 19:40
Z frakcjami nomadow(Tatarzy oraz Mongolowie) na efekt miazdzacego ognia jednostek strzelniczych wplywa bez watpienia ich ilosc w armii a nie statystyki.Mediolanscy kusznicy dostepni w zamkach,Scots Guard,janczarzy a nawet Dismounted Dvor potrafia dotrzymac pola azjatyckim lucznikom zas w zwarciu sa nawet bardziej wartosciowi.
http://totalwar.honga.net/faction.php?v=m2tw

adriankowaty
19-08-2014, 21:04
Z zasady Anglia. Ich longbowman'i może i nie zadają aż takich obrażeń jak kusznicy, nadrabiają to jednak szybkostrzelnością i blokowaniem konnych palami. Są to chyba jedyni strzelcy piesi przeznaczeni do likwidacji kawalerii. A ze wsparciem billman'ów i pieszego rycerstwa praktycznie armia angielska to mur.

mateo450
24-01-2015, 19:53
Dla mnie Anglia i jej łucznicy.