PDA

Zobacz pełną wersję : Top Gear



Sam Fisher
19-07-2010, 12:37
Co sądzicie o tym programie?
Jest to chyba mój ulubiony program :D Uwielbiam humorystyczne podejścia Clarksona, Maya i Hammonda. Leci już 15 sezon, a oni nadal mnie zaskakują i śmieszą :D No i oczywiście te słynne "Some say..." :D
http://leestone.co.uk/daily/wp-content/uploads/2009/06/top-gear-the-stig.jpg
http://www.topgearshow.com/page/The+Stig+Quotes
Spodobały mi się też ostatnie cytaty o Stigu po tym jak Barichello (który przyszedł do programu jako gość) pokonał czas Stiga. Kto ogląda ten wie o co chodzi :D

Huzi
19-07-2010, 15:32
Oglądam od jakichś 3 miesięcy dość regularnie. Do mnie również przemawia poczucie humoru prowadzących i ogólnie budowa całego show - star in a reasonably priced car, zadania i cała reszta.

P.S
Podobno kiedyś ujawniano tożsamość (jedną z tożsamości ;) ) Stiga. Prawda to?

Sam Fisher
19-07-2010, 16:09
Oglądam od jakichś 3 miesięcy dość regularnie. Do mnie również przemawia poczucie humoru prowadzących i ogólnie budowa całego show - star in a reasonably priced car, zadania i cała reszta.

P.S
Podobno kiedyś ujawniano tożsamość (jedną z tożsamości ;) ) Stiga. Prawda to?
O prawdopodobnej tożsamości można poczytać na wiki ;] Jest wiele typów, ale nigdy nie potwierdzono oficjalnie kto jest tym Stigiem.

Kofan
19-07-2010, 17:20
Jak to nie wiadomo kto jest Stigiem? Przecież pokazano w jednym z odcinków, że Stig to Michael Schumacher. :D

Sam Fisher
19-07-2010, 18:13
Jak to nie wiadomo kto jest Stigiem? Przecież pokazano w jednym z odcinków, że Stig to Michael Schumacher. :D
No tak, ale pod koniec odcinka już kto inny jeździł jako Stig. Założę się, że nie tylko Schumi wcielał się w postać Stiga ;]

LEGION
19-07-2010, 18:36
Oglądam od niedawna i bez wątpienia najlepszy program o motoryzacji jaki znam.. A tego najniższego, Hammonda bodajże, lubię najbardziej.. :D

kacperekPL
20-07-2010, 17:12
A tego najniższego, Hammonda

Chomik? :D

Kiedyś oglądałem - naprawdę program pierwsza klasa. Możesz się pośmiać i czegoś o samochodach dowiedzieć. :)

Czik
20-07-2010, 23:12
Jestem maniakiem tego programu, sam chciałem założyć taki temat :). Wg mnie z sezonu na sezon wszystko jest coraz bardziej sztuczne, naciągane. Jakby na siłę starali się być śmieszni. Kiedyś im to wychodziło naturalnie, kiedy skupiali się na motoryzacji.

W Polsce dostępny z dużym opóźnieniem i w mocno okrojonej wersji. Żeby docenić ten program, trzeba go oglądać w 100% po angielsku dobrze znając ten język, bo żarty są dość specyficzne :).

Na stronie BBC Iplayer można oglądać wszystkie nowe odcinki, i wrzucane są od razu, kiedy kończy się ich transmisja w TV. Niestety, Iplayer jest dostępny tylko dla żyjących w UK. Da się to obejść, jak komuś zależy :).

Na youtube i tego typu serwerach odcinki są dzielnie usuwane "due to copyright violation". Idzie tylko zobaczyć wycięte wersje niektórych testów i wyznań.

W nowym sezonie TopGeara jest wkurzająca tendencja; w głównych i dużych filmach pierwsza część wychodzi fajnie, naturalnie, świetnie się ogląda. W drugiej części na siłę próbują być śmieszni i wygląda to wszystko na bardzo naciągane. Na stronie TopGeara jest taki koleś, o nicku Monk, który jest fanatykiem tego programu i po każdym odcinku wrzuca swoje recenzje, w których pełno jest konstruktywnej krytyki. Odzew jest na tyle duży, że główny producent TopGear pisząc na stronie swoje przemyślenia odniósł się do opinii tego typka :). Koleś ogólnie mówi cały czas, że jest za mało samochodów, za dużo wciśniętej na siłę rozrywki, i za dużo testowania samochodów na torze, zamiast jeżdżenia nimi po prawdziwych drogach.

Co do prezenterów - Clarkson jest po prostu doskonały w tym co robi, rzuca najlepsze żarty i jest już człowiekiem - instytucją w dziennikarskim fachu. Bardzo ciekawą personą jest wg mnie May, który w programie często jest według scenariusza kreowany na debila, za to również potrafi bardzo ciekawie mówić na niemal każdy temat - ma sporo interesujących myśli. Tak jak ich dwóch - samych w sobie - można słuchać z przyjemnością mówiących o różnych tematach (widziałem kilka programów BBC z nimi niezwiązanych z Top Gearem i mi się podobały), to Hammond jest po prostu śmieszny i dobrze zgrywa się z pozostałymi, ale sam w sobie - nie ma nic ciekawego do zaprezentowania.

Teraz trwa 15 sezon, odcinki o 20 naszego czasu na angielskim BBC co niedzielę. Sezony są każdego roku mniej-więcej grudniu i lipcu, mając po mniej-więcej 7 odcinków. Szkoda, że tak mało :). Mógłbym z przyjemnością oglądać to co tydzień przez cały rok.

P.S. to ujawnienie Stiga było oczywistym żartem :P.

LEGION
21-07-2010, 16:08
Chomik? :D

Szlug?
Jednym z ostatnich odcinków jaki widziałem to jak Clarkson bodajże jechał Audi z wyłączonymi wszystkimi systemami, które ciągną paliwo i byłem pod wrażeniem.. Swoją drogą ciekawe czy mój passat dałby rade.. :D

Aquila
21-07-2010, 16:14
Ja czasem na trafie na Tg, ciekawe są odcinki jak np. się scigają, jeden w pociagu, jeden Astonem, a trzeci motorem.

Poczucie humoru jak i komentarze, też dobre ;) z przyjemnoscia sie oglada.

Sam Fisher
26-09-2010, 10:56
http://www.youtube.com/watch?v=KvVg6GkXKeg

Wrzuciłem na moje konto kawałek z Top Gear - świetna scena :lol: Jak będę miał program do sklejenia całego filmiku to wrzuce coś dłuższego i też podzielę się z wami ;)

Mac
26-09-2010, 16:24
http://www.finalgear.com/ W pełni legalnie, wszystkie odcinki. Spora czesc z nich w HD. Do sciagniecia z torrentow.

Sam Fisher
23-04-2011, 15:02
http://www.somesaythestig.com/

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: