PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana sterowania w ETW



mefju
21-07-2010, 00:29
Witam,

Niedawno zaopatrzyłem się w ETW i mam problem gdyż nie mogę zmienić sterowania przesuwania mapy, te domyślne ustawienie przesuwania za pomocą wciśniętego scrolla w myszce jest dla mnie nie do wytrzymania, tak samo jak to, że przy najeżdżaniu na krawędzie map mapa nie przesuwa się w danym kierunku. Jestem przyzwyczajony do sterowania jakiego było w MTW i MTW 2 i z tego co pamiętam także w Shogunie.
Może ktoś mi poradzić jak przestawić to sterowanie aby było takie jak w poprzednich produktach CA ?? Czyli przesuwanie przy wciśniętym prawym przycisku myszy, i przesuwanie się mapy przy najechaniu na krawędzie.
To norma, że czcionki w ETW są jakoś mało czytelne i ciut rozmazane ?

PS. Dla jasności - kombinowałem w opcjach - sterowanie, ale jak daje obrot w prawo czy lewo i chce przypisać do klawiszom myszy to nie reaguje, tylko na klawiature.

Serdecznie pozdrawiam

mefju
21-07-2010, 15:40
Sorry, że post po postem, ale nie wierze, że nikomu po odpaleniu etw, nie dała się odczuć taka zmiana i sądze, że dla wielu uciążliwa. Buszowałem dziś trochę po anglojęzycznych forach i kilka tematów z takim samym problemem jak mój spotkałem, ale w sumie żadnej konkretnej odpowiedzi.
Ciekaw jestem jak Wy sobie poradziliście z tą zmianą sterowania? Przyzwyczailiście się czy coś zmienialiście ? Ja jestem przyzwyczajony do sterowania wszystkim myszą i sterowanie klawiaturą jest dla mnie totalnie nie poręczne. Trzymanie wciśniętego scrolla by przesunąć mapę to porażka.

proud
26-07-2010, 14:07
Ciekaw jestem jak Wy sobie poradziliście z tą zmianą sterowania? Przyzwyczailiście się czy coś zmienialiście ?
W moim przypadku przystosowanie do "nowego" sterowania trwało... 5 sekund. :p Po prostu we wcześniejszych TW - Rome oraz Medieval II - używałem do tego strzałek, a w Empire twórcy ustawili tę opcję pod WSAD. Tak więc u mnie nie było to problemem, ponieważ zawsze irytowało mnie przesuwanie w strategiach ekranu myszką i używam klawiatury. Skoro tyle przeszukałeś by znaleźć tę informację, to najpewniej nie da się nic z tym zrobić, ale może ktoś miał podobny problem/dylemat i udzieli Ci odpowiedzi jakiej oczekujesz.