PDA

Zobacz pełną wersję : Chory steam



Adamo106
21-07-2010, 22:09
Witam
Kupiłem na Amazonie używaną grę ETW i podczas próby instalacji okazało się że gra jest już zarejestrowana i z tego powodu moja rejestracja jest odrzucana. Prawdopodobnie poprzedni właściciel instalował grę. Zrobiłem więc zdjęcia nr seryjnego, płytek, pudełka i opisałem w mailu sytuację ludziom ze steam. Odpowiedź przyszła po dwóch dniach że niestety nie pomogą mi i że wg ich regulaminu nie mogę używać gry którą ktoś kiedyś zainstalował. Jak dla mnie jest to jakiś okrutny żart posiadam oryginał który nabyłem w legalny sposób a oni mi mówią że to mój problem iże powinienem się skontaktować ze sprzedającym. Sprzedający się już nie odezwał. Następnie wysłałem 4 dni temu maila do SEGI i opisałem mój przypadek i oni też milczą.
Czy jest jakiś sposób aby uwzględnili moje roszczenia? Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić?

Demon
21-07-2010, 22:24
Sprzedawca cię po prostu wyrolował. Gry na Steamie można zainstalować tylko i wyłącznie na jednym koncie. Mogłeś przed kupnem sprawdzić co i jak. Jeśli sprzedawca nie da ci konta, na którym gra jest zarejestrowana możesz już ją wyrzucić. Tak to jest z używanymi grami na Steamie. Żadne maile tu nie pomogą i nikt nie uwzględni twoich roszczeń.

Amrod
22-07-2010, 06:52
Tą procedurę, którą wykonałeś stosuje się do skradzionego konta. Warunki licencji SSA nie pozwalają na wyrejestrowanie gry, ot taki sposób walki z "używkami".

TimOOv
27-07-2010, 21:27
Chciałem zauważyć że ostatnio pojawił się w (co najmniej) niektórych licencjach zakaz odsprzedawania gry. Osobiście się z tym nie spotkałem, ale to tylko dlatego, że ostatnią pudełkowa grą jaką nabyłem to było empire. Od tego momentu kupuje tylko wersje elektroniczne.

Gaius Julius
04-08-2010, 20:39
a zdajesz sobie sprawę, że te wersje elektroniczne to są znacznie droższe od tych pudełkowych? Przynajmniej tak jest na steam'ie

Krang
04-08-2010, 21:35
Najczęściej tak, ale zdarzają się świetne promocje. Niedawno można było kupić np GTA4 za 8 euro czyli dużo taniej niż w Polsce.