PDA

Zobacz pełną wersję : Zeitgeist - Duch Epoki



Matatjahu
27-07-2010, 15:45
http://video.google.com/videoplay?docid ... 700087937# (http://video.google.com/videoplay?docid=-2147432141700087937#) cóż ten film zasługuje na osobny temat w agorze. Jest to dość mocny dokument. Na razie jestem w trakcie więc dam tylko opis.

"Najnowsza, uaktualniona i poprawiona wersja zarówno filmu jak i napisów! Mocny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 części: I. Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii. II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach. III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu, Globalnego imperium: niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"..."

glaca
27-07-2010, 15:55
jest cos o jaszczuroludziach?

agora..? :lol:

voitek
27-07-2010, 16:03
TO ZNOWU NWO

Marek Aureliusz
27-07-2010, 16:05
Zeitgest 1 i Zeitgeist2 propagują nową światową komunę i jedno światowe państwo. Przewija się ciągle motyw technologii, oddania światowych zasobów w ręce specjalistów... Ta jasne, Rewolucja Bolszewicka zakładała to samo - równy podział dóbr, wolność i dobrobyt a jak się skończyło to już wiemy z historii. Pierwsza część filmu mąci w głowie a druga sama sugeruje aby ludzie utworzyli jedno państwo pod wodzą technokratów. Temu filmowi mówię stanowcze NIE.

Gajush
27-07-2010, 16:13
Między innymi przez ten film uważam, że dyskusje laików o polityce i wyciąganie przyczyno skutkowych wniosków z mediów jest śmieszne, bo tak naprawde wiemy tyle co nic, a po obejrzeniu tego filmu wogóle można zgłupieć - co prawdza a co nie.

A co do religii to:
- system do utrzymywania porządku, powstały w burzliwych czasach rozpadu imperium, który dawał perspektywe czegoś lepszego niż nędzne i niebezpieczne życie, a wśredniowieczu poprostu dyktowało ustrój i usprawidliwało właściei nie wole i władze. Tylko czekać aż wymyślą nowy tak wspaniały manipulacyjny system na miare XXI wieku.
- po rzeczytaniu Rodziny Borgiów Puzo stwierdziłem, że to Papietwo jest prototypem mafii włoskiej a następnie i światowej. Polecam każdemu tą książkę, jest to dzieło całego życia autora Ojca Chrzestnego. Jest właściwie badaniem, które zostało przelane na papier w formie powieści historycznej. Jest tam wszystko i wojna i zdrada, miłość intrygi i pierwszy sytstem mafijny :)

Troszkę odszedłem od tematu głównego ale w pokrewny nurt.

Matatjahu
27-07-2010, 16:15
Polecał mi znajomy :lol: obejrzałem chwilę tego chłamu i od razu dziury Horus był bogiem nieba toczył walki z Setem ale o "tron" i został ostatecznie wybrany przez bogów. Po za tym na obrazie jest Re z "koroną" ze słońcem a Horus miał "koronę" dolnego i górnego Egiptu no i Jezus nie umarł 24 grudnia :lol: . Niezła bajka pokazująca prawdziwą manipulację ludźmi :lol: Wystarczy trochę inteligencji żeby się w końcu kapnąć że to bujda.

Edit. Niech temat zostanie żeby ludzie wiedzieli żeby się nie nabierać. Zamiast tego polecam film który obejrzałem i znam jest bardzo dobrym dokumentem i dostał nawet złotą palemkę Fahrenheit 9.11 Co do tego co Gajush napisałeś to kościół wykorzystał religię do własnych finansowych celów i dlatego mam poglądy jakie mam i uważam się za chrześcijanina a nie za katolika.

PS. Proponuje zmienić nazwę tematu na Filmy Dokumentalne bo nie ma co pakować tego do normalnych filmów a miejscem bardziej w agorę pasują te poważne oczywiście.

Marek Aureliusz
27-07-2010, 17:42
Polecał mi znajomy :lol: obejrzałem chwilę tego chłamu i od razu dziury Horus był bogiem nieba toczył walki z Setem ale o "tron" i został ostatecznie wybrany przez bogów. Po za tym na obrazie jest Re z "koroną" ze słońcem a Horus miał "koronę" dolnego i górnego Egiptu no i Jezus nie umarł 24 grudnia :lol: . Niezła bajka pokazująca prawdziwą manipulację ludźmi :lol: Wystarczy trochę inteligencji żeby się w końcu kapnąć że to bujda.

Edit. Niech temat zostanie żeby ludzie wiedzieli żeby się nie nabierać. Zamiast tego polecam film który obejrzałem i znam jest bardzo dobrym dokumentem i dostał nawet złotą palemkę Fahrenheit 9.11 Co do tego co Gajush napisałeś to kościół wykorzystał religię do własnych finansowych celów i dlatego mam poglądy jakie mam i uważam się za chrześcijanina a nie za katolika.

PS. Proponuje zmienić nazwę tematu na Filmy Dokumentalne bo nie ma co pakować tego do normalnych filmów a miejscem bardziej w agorę pasują te poważne oczywiście.
Może by tak przemianować, ten temat na "Zeitgest - wielkie oszustwo" :lol: :lol: :lol: Co o tym myślisz?

Lena
27-07-2010, 18:21
Co jak co, ale te bajki o Jaszczuroludziach żyjących we wnętrzu Ziemi (tak - tam gdzie jest magma) są co najmniej zaskakujące ;) Jest nawet gościu, David Icke, który uważa, że ma z nimi stały kontakt. Głosi on, że wszystkie osoby na wysokich stanowiskach to Jaszczury. W tym nawet królowa Elżbieta :lol: Co ciekawsze zanim zaczął głosić te brednie, był prezenterem sportowym lecz się przebranżowił.
Takich "proroków" powinno się zamykać w szpitalach. Co gorsza znam osoby, które wierzą w takie bujdy.

Jakby ktoś chciał zaczerpnąć wiedzy "u źródła" proponuję zacząć tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Icke

Matatjahu
27-07-2010, 20:17
Tak masz racje wikipedia to źródło tych głupot. Też znam ludzi którzy w takie rzeczy wierzą a gdyby ich wszystkich pozamykać to okazałoby się że połowa polski będzie utrzymywana w takich szpitalach (ci co im się robić nie chce)

Idill`a (MZ)
28-07-2010, 08:58
Nie można od razu wszystkiego traktować jako brednie absolutne, to również jest oznaka słabości i nie otwarcia na świat, bynajmniej ja zawsze zachowuje dystans, do tego typu teorii.
Powiem, tak, jeżeli wszystkie przetoczone "fakty" w tym filmie to prawda, to jest się nad czym zastanawiać. Nie mam czasu puki co do weryfikowania każdego słowa, a jeżeli nie wiem czy to prawda, to obejrzałem ten film tylko jako fantastyczna teoria świata...

ps. Jeżeli chodzi o religie, są one jedynie jak dla mnie, zbiorem praw moralnych, opartych i wzmocnionych na strachu do istot nadrzędnych.
Takim sposobem jest łatwo ludzi zdominować i scentralizować. Jednakże nie można wszystkiego od razu demonizować tylko dlatego, że jest oparte na lekkim kłamstwie, które z resztą jak historia pokazała stało się czymś więcej, jak dla mnie bardzo potrzebnym dla ludzkości nośnikiem zasad.....

Co do tych połączeń astrologicznym z religiami, to w jakiejś części to prawda, jednak jeżeli chodzi o Horusa i historie jego powstania, to nie można tutaj od razu doszukiwać się wspólnego mianownika z Jezusem. Czytałem wiele o bogach Egipskich i wiem, że jest dosłownie masa mitów ich powstania.....
Edit: Na pewno z góry można wykluczyć jaszczurów-wodzów mieszkających w jądrze ziemi. :lol: :lol: :lol:

Matatjahu
28-07-2010, 10:46
To ostatnie bardzo prawdopodobne myślisz że dlaczego nie można się do jądra dostać :lol: bo za gorąco kto w to uwierzy jak wszyscy wiedzą że tam rosną wielkie grzybki halucynki a jak się jaszczury nafaszerują to świat wygląda jak wygląda :lol:

Idill`a (MZ)
28-07-2010, 13:48
Ja tam takimi teoriami się nie pasjonuje, po prostu zobaczyłem ten temat na forum, to z ciekawości w wolnym czasie obejrzałem . ;)
Wiem jedno wiele z tych teorii by nie powstało gdyby wszystkie zdarzenia były bardzo dokładnie i publicznie wyjaśniane, śledztwo 11 września, faktycznie pozostawiło wiele nie wiadomych stąd między innymi różne teorie spiskowe....

Matatjahu
28-07-2010, 20:40
Chyba 9/11 ;)

Idill`a (MZ)
28-07-2010, 21:15
11 Września pasuję? ;)

tomsn
28-07-2010, 23:35
A co do religii to:
- system do utrzymywania porządku, powstały w burzliwych czasach rozpadu imperium, który dawał perspektywe czegoś lepszego niż nędzne i niebezpieczne życie

to raczej skutek wyodrębnienia pewnej grupy, która zajęła się sferą sacrum. Powtórzę schemat: magiczna odpowiedzialność/zbiorowość jest w sacrum ==> religie kapłańskie\ ==> płacisz/ofiarujesz kapłanom ===> za ich pośrednictwem masz kontakt z sacrum


dostał nawet złotą palemkę Fahrenheit 9.11

a to ci dopiero manipulacja i komunistyczny gniot!


Takich "proroków" powinno się zamykać w szpitalach. Co gorsza znam osoby, które wierzą w takie bujdy.

a dlaczego kogoś zamykać tylko dlatego, że myśli/zachowuje się inaczej? Może od razu skroić idealne społeczeństwo takich samych jednakowych homoioi... Szpitale psychiatryczne powinny zostać od razu zlikwidowane, jako ochydny środek nacisku społecznego. Zresztą - na razie zakazuje się sprzedaży ziół, za niedługo zamknie się i zielarzy. Ja wziąłbym pod uwagę fakt, że nie wszystko przeżywa się na jednym stanie świadomości.. Może ów Icke po prostu "widzi" po grzybach?

Gajush
29-07-2010, 08:37
A co do religii to:
- system do utrzymywania porządku, powstały w burzliwych czasach rozpadu imperium, który dawał perspektywe czegoś lepszego niż nędzne i niebezpieczne życie

to raczej skutek wyodrębnienia pewnej grupy, która zajęła się sferą sacrum. Powtórzę schemat: magiczna odpowiedzialność/zbiorowość jest w sacrum ==> religie kapłańskie\ ==> płacisz/ofiarujesz kapłanom ===> za ich pośrednictwem masz kontakt z sacrum
Nie zgadzam się, kapłani zawsze kontrolowali społeczeństwo poprzez obrządki i herarhie w czasach pogańskich. Chrześciaństwo tylko to przyjeło. Chrześciaństwo samo nie rozpowrzechniło się, robili mesjarze i kapłani którzy czerpali realną władze z swoich urzędów (rzecz jasna kapłani).

Adamsky
29-07-2010, 10:33
Kapłani, księża i im podobni niczego nie robili bez zgody władzy świeckiej. Są to dwa nierozerwalne byty, wzajemnie się przenikające i uzupełniające. Oskarżanie duchowieństwa za zapędy do władania duszami jest jednoznaczne z oskarżeniem władzy świeckiej, która jej to umożliwia, czerpiąc przy okazji dla siebie profity. Wielu zacietrzewionych lubi rozgraniczać władzę świecką i duchowną, oskarżając drugą za wszelkie zło tego świata. To bzdura. Obie władze są sobie potrzebne i do siebie dążą. Od zawsze istniał sojusz ołtarza z tronem, który zawsze był niewygodny dla ateistów, bowiem atak na religię oznaczał atak na państwo, co już ma znamiona anarchii, tak w końcu wrogiej wszelkim innym środowiskom z prawa i z lewa. Ocenianie czynów duchownych bez uwzględnienia zamierzeń władzy świeckiej jest rozmową o rybach nie zwracając uwagi na środowisko w którym żyją.

Gajush
29-07-2010, 11:12
Adamsky masz rację ale nie zawsze tak jest. A Państwo Kościelne? Znajdą się inne przykłady kiedy to kościół wpływał na władze świecką. Np w Anglii, Egipcie i tak dalej. Ale w samej zasadzie nie sposób się nie zgodzić.
Tak jak pisałem wcześniej religia to system do utrzymywania porządku i usprawidliwianie ustroju, jak słusznie dodajesz działał oczywiście w synergii z władzą świecką.
Właściwie w niektórych krajah działa dalej, daleko szukać nie trzeba, może nie w takiej skali jak w średniowieczu ale działa.
A na Bliskim Wschodzie to mam wrażenie że Islam jest na etapie średniowiecznego chrześciaństwa.

tomsn
29-07-2010, 13:09
kapłani zawsze kontrolowali społeczeństwo poprzez obrządki i herarhie w czasach pogańskich

myślę, że jesteś pod wrażeniem organizacji państw Bliskiego Wschodu, np. Egiptu, bądź cywilizacji Międzyrzecza. Faktem pozostaje, że nawet tam, ogromna większość społeczeństwa sama uczestniczyła w sferze sacrum. Kapłani nie byli im do niczego potrzebni - oni po prostu stanowili elitę (wespół z urzędnikami), która działała jedynie na zasadzie korzyści polityczych i ekonomicznych. Jednak z religią, w pojęciu kontaktu z bóstwem, świętością nie miało to wiele wspólnego.
Poza tak wysoko uorganizowanymi strukturami państwowymi - kontakt z kapłanami był właściwie niezauważalny.

Idill`a (MZ)
29-07-2010, 13:28
myślę, że jesteś pod wrażeniem organizacji państw Bliskiego Wschodu, np. Egiptu, bądź cywilizacji Międzyrzecza. Faktem pozostaje, że nawet tam, ogromna większość społeczeństwa sama uczestniczyła w sferze sacrum. Kapłani nie byli im do niczego potrzebni - oni po prostu stanowili elitę (wespół z urzędnikami), która działała jedynie na zasadzie korzyści polityczych i ekonomicznych. Jednak z religią, w pojęciu kontaktu z bóstwem, świętością nie miało to wiele wspólnego.
Poza tak wysoko uorganizowanymi strukturami państwowymi - kontakt z kapłanami był właściwie niezauważalny.

Nie chodzi o to czy był to kontakt bezpośredni, czy pośredni chodzi o wpływ kapłanów, na życie społeczeństwa. Bez uczestnictwa kapłanów, wiara/religia stała by sie tylko mitem poddawanym ewolucji, który po jakimś czasie by wygasł.
Kapłani są gigantyczną siłą w uduchowionym społeczeństwie.

Matatjahu
29-07-2010, 14:30
Widzę ciekawa dyskusja się rozwija :D




dostał nawet złotą palemkę Fahrenheit 9.11
a to ci dopiero manipulacja i komunistyczny gniot!


A dlaczego tak uważasz może?

tomsn
29-07-2010, 16:59
Bez uczestnictwa kapłanów, wiara/religia stała by sie tylko mitem poddawanym ewolucji, który po jakimś czasie by wygasł.

zważ, że systemy, które dziś nazywamy "mitologiami" to dawne religie. Nie rozumiem pojęcia "mit poddany ewolucji". Moim zdaniem to religie, które dziś znamy po prostu wyparły ówczesne. Za jakiś czas nasze religie (islam, chrześcijaństwo) staną się pewnie mitologiami przyszłego świata, ktore zostaną zastąpione przez kolejne religie.

Kapłani nie mają wpływu na rozwój i recepcję religii. W Rzymie istniały całe kolegia flaminów, w Międzyrzeczu kapłani rządzili! Na rozwój poszczególnych religii ze znaczącym udziałem kapłanów mają wpływ uwarunkowania społeczno-polityczno-ekonomiczne. Jedyna prawdziwa(istotna) więź ze sferą sacrum łączy się z myśleniem magicznym.


Kapłani są gigantyczną siłą w uduchowionym społeczeństwie.

Dokładnie odwrotnie. Kapłani są siłą jedynie w społeczeństwie zlaicyzowanym, które utraciło bezpośredni kontakt z bóstwem. Po prostu oni przejmują rolę, którą w sakralnym społeczeństwie pełni np. głowa rodu bądź chociażby dorosły ojciec rodziny.

dot. Fahrenheit


A dlaczego tak uważasz może?

Myślę tak, bo to film propagandowy, starający się ośmieszyć, zdezawuować polityczne poczynania ekipy Busha poprzez np. jego pomyłki, zachowania, nietakty. Mają one w założeniu pokazać zaściankowość i co za tym idzie polityczną niekompetencję b. prezydenta USA. Podobny schemat stosowały np. GW czy TVN w odniesieniu do p. Lecha Kaczyńskiego, na mniejszą skalę środowiska pro-pisowe starały się to robić w odniesieniu do Bronisława Komorowskiego.

Idill`a (MZ)
29-07-2010, 19:32
Moim zdaniem to religie, które dziś znamy po prostu wyparły ówczesne. Za jakiś czas nasze religie (islam, chrześcijaństwo) staną się pewnie mitologiami przyszłego świata, ktore zostaną zastąpione przez kolejne religie.


Wraz z rozwojem cywilizacyjnym to swoiste religijne perpetuum mobile będzie przesuwać swój zakres "wiarygodności" aż stanie się reliktem przeszłości. Religia jest jednak tak potężnym filarem, że boję się, że może tylko spowodować w przyszłości ogromną dozę konfliktów, ze względu na nieopłacalność uświadamiania społeczeństw zamkniętych.


Dokładnie odwrotnie. Kapłani są siłą jedynie w społeczeństwie zlaicyzowanym, które utraciło bezpośredni kontakt z bóstwem. Po prostu oni przejmują rolę, którą w sakralnym społeczeństwie pełni np. głowa rodu bądź chociażby dorosły ojciec rodziny.

Nie wiele, jest religii w, których obowiązuje bezpośredni kontakt z bóstwem( oczywiście w zakresie całkowitym ), kapłaństwo jest pośrednikiem w większości. Religia i jej "mit na czasie" jest słaby, bez kapłaństwa wiara nie przetrwała by długo próby czasu. Kapłaństwo jest optymalizatorem , co prowadzi do rozwoju tej, że religii, często do granic absurdu totalnego.

Matatjahu
29-07-2010, 19:56
A dlaczego tak uważasz może?

Myślę tak, bo to film propagandowy, starający się ośmieszyć, zdezawuować polityczne poczynania ekipy Busha poprzez np. jego pomyłki, zachowania, nietakty. Mają one w założeniu pokazać zaściankowość i co za tym idzie polityczną niekompetencję b. prezydenta USA. Podobny schemat stosowały np. GW czy TVN w odniesieniu do p. Lecha Kaczyńskiego, na mniejszą skalę środowiska pro-pisowe starały się to robić w odniesieniu do Bronisława Komorowskiego.

Lechu nie był nie kompetentny ale to temat do innej dyskusji. Propagandowy ok ale dlaczego komunistyczny może i komunizm był propagandowy ale ten film do komunizmu... nie nawołuje.

Ditz
30-07-2010, 06:45
Zeitgeist? Polecam filmy(do odszukania na YT) rozprawiające się z kłamstwami i manipulacjami zawartymi w części o religii.

Matatjahu
30-07-2010, 14:55
Tak o manipulacji i do tego nawet daje przykład takich zmanipulowanych ludzi :roll: a to że chreścijaństwo przejęło pogańskie zwyczaje zawdzięczamy m.i. soborowi Nicejskiemu który chciał się umocnić w pogańskiej europie i nie znaczy to że chrześcijaństwo to wymysł utworzony z poprzednich religii a religie ogólnie powstały żeby mieć władzę manipulując tym co dał nam Bóg i jego Prorocy oraz nasz Mesjasz.

tomsn
01-08-2010, 17:43
Lechu nie był nie kompetentny ale to temat do innej dyskusji

Lechu (TW. Bolek)- owszem, był i jest niekompetentny. To zresztą mało powiedziane
Lech - był po prostu człowiekiem ideowym i uczciwym


dlaczego komunistyczny

Michael Moore reprezentuje lobby socjalistyczne. Dyskredytacja republikanów miała doprowadzić do dzisiejszej sytuacji - czyli pełzającego socjalistycznego zamachu stanu w USA, prowadzonego przez Obamę.

Matatjahu
02-08-2010, 08:51
Nie wiem czy się dobrze rozumiemy (za dużo tych Lechów) TW. Bolek (ten co się wszędzie Wałęsa) "był i jest niekompetentny" a Lech Kaczyński "był po prostu człowiekiem ideowym i uczciwym"

A no może i Moore reprezentował co reprezentował ale pokazał "prawdę" o Bushu.